Nieuwland 3 in het nieuw De scheldebode Hondenweetjes eldebode terzake Salsadansen met Gerard Bras Familie Spoor Bedrijfs-kartcompetitie Draco: 'n stevige kater Samen wonen in pleeggezin Wintertips K LEUKE «ttuuB GEHOORZAME ma Liefde en landleven Boek over crisis en evacuaties Ingezonden Programma Zeeuwse Bibliotheek Chinese gnosis bij Rozenkruisers Mandala's in Rabobank Kerkberichten BROCHURE OVERVERMOEIDHEID schoolvoetbal dorpentoemooi 0118-652700 Tel. 0113 229477 Informatie en presentatie Vrije School camélèoTL.s> HET WETEN WAARD WOENSDAG 16 januari 2002 Middelburg - Het programma van de Zeeuwse Bibliotheek (Kousteensedijk 7) voor de ko mende dagen: Op 18 januari (20.00 uur) bijeen komst van het Natuurkundig Ge zelschap Middelburg; om 16.45 uur komt het Koninklijk Genoot schap der Wetenschappen bij een. Op 19 januari is het de beurt aan Alliance Fran^aise vanaf 20.00 uur en 22 januari vanaf 20.00 uur Slaz met poëzie door de eeuwen heen. Op 23 januari besteed het Nederlands Klassiek Verbond aandacht aan de Romeinse Pro vincie Brittannia vanaf 20.00 uur. MIDDELBURG - De Tao Teh King is na de bijbel een van de meest vertaalde geschriften. Het werk wordt toegeschreven aan de Chi nese auteur Lao Tse. Hij leefde rond de 6e eeuw voor Christus. De internationale school van het Gouden Rozenkruis verzorgt een cur sus onder de titel Chinese Gnosis in de Zeeuwse Biblio theek aan de Kousteensedijk 7. De bijeenkomsten zijn op de tweede en vierde dinsdag van de maand van 20.00 tot 22.00 uur. Kosten 30 euro, inclusief materiaal. Meer info via tele foon 023-5320791 of via www.rozenkruis.nl. DOMBURG - Tot zaterdag 19 ja nuari wordt in het Rabobank Ad vieskantoor aan de Markt 1 in Domburg door Joke Floresse geëxposeerd met mandala's. Joke is autodidact en begon met het maken van pentekeningen en karakterpoppen. Na een zwart-wit periode kwamen in 1995 de eerste gekleurde manda la's. Volle Evangelische Gemeente Be- rea, Westerbaan 16:10.00 uur. Bethel Pinksterkerk, Vrijdomwegl: 10.30 uur. Evangelische Gemeente Blinken de Morgenster, dr. Staverman- straat61:10.00 uur. Christelijk Centmm Zuidpoort, Voltaweg3:10.30 uur. Gemeente Filadelfa, Vrouwen straat 5:10.00 uur. Leger des Heils, dr. Staverman- straat 39:10.00 uur. Pinkstergemeente Vlissingen, Vrijdomweg 1:15.00 uur. Pinkstergemeenschap Shalom, Ka naalstraat 8, Oost-Souburg: 14.30 uur. Gereformeerde kerk Vrijgemaakt: Klein Vlaanderen 75, Middelburg. Van 20 tot en met 24 januari Om 09.00 en 15.00 uur. 'Ook zo moe?' MIDDELBURG - Op 3 januari start te het ME-Fonds een voorlichtings campagne over vermoeidheid. Met de campagne wil het ME-Fonds de kennis vergroten over het ver schijnsel vermoeidheid. Hiervoor heeft het ME-Fonds een voorlichtingsbrochure gemaakt met de titel 'Ook zo moe?' De bro chure geeft informatie over de oor zaken van vermoeidheid en wat ie mand zelf kan doen om het pro bleem op te lossen. De brochure is gratis en via een bestelkaart aan te vragen. De bestelfolders liggen bij huisartsen, apotheken en bibliot heken. Bestellen via e-mail is ook mogelijk: info@mefonds.nl Vermoeidheid is een van de meest gehoorde klachten in de huisart senpraktijk. Het verschijnsel is een vaag en lastig begrip. De oorzaken kunnen sterk verschillen. Evenals de mogelijke oplossingen. Ver moeidheid is normaal als het komt door een dag lichamelijk hard wer ken of een nacht slecht slapen. Het is ernstiger als iemand moe blijft en niets lijkt te helpen. Tegenwoordig lijkt vermoeidheid steeds vaker voor te komen. Om te ontdekken of de vermoeidheid 'normaal' is of dat er meer aan de hand is, is meer ken nis noodzakelijk. Het ME-Fonds heeft een voorlich tingscampagne ontwikkeld over het onderwerp vermoeidheid. Centraal in de campagne staat een voorlich tingsbrochure. Die beschrijft wat vermoeidheid is en hoe het kan ontstaan. Daarnaast staat aangege ven wat iemand zelf kan doen om er voor te zorgen dat de vermoeid heid over gaat. Tenslotte zijn er vor men van moeheid die niet eenvou dig zijn op te lossen. Ook hierop wordt ingegaan. Gratis brochure De voorlichtingsbrochure 'Ook zo moe?' is gratis verkrijgbaar bij het ME-Fonds. sinds 3 januari liggen bij huisartsen, apotheken en in bi bliotheken speciale folders. Hierin staat een test die mensen kunnen doen om te zien of hun vermoeid heid normaal is of dat er meer aart de hand is. De folder bevat een be stelkaart om de gratis brochure aan te vragen bij het ME-Fonds. NIEUWLAND - Het derde elftal van voetbalvereniging Nieuwland wordt gesponsord door KBC, het plaatselijk klusbedrijf. Het heeft voor de nieuwe outfit gezorgd. WESTKAPELLE - Voor 1 fe bruari moeten belangstel lende scholen hun inschrijf formulier hebben gestuurd naar André Toutenhoofd, Noordkerkepad 11 in West- kapeile (postcode 4361 CH) om mee te kunnen doen aan het jaarlijkse schoolvoetbal- dorpentoemooi. Voor jongens wordt dat 3 april gespeeld en voor de meisjes 10 april. De rayonkampioenen van het basisonderwijs spelen het regionaal kampioen schap op 15 mei met meis jes-zeventallen van Westka- pelle; jongens-elftallen Kloe- tinge en jongens-zeventallen Oostburg. De districtsfinale is zaterdag 1 juni en de uiteindelijke fl op 12 juni in Zeist. MIDDELBURG - De pleegzorg-ten- toonstelling maakt momenteel een toernee langs de Zeeuwse bibliot heken onder de naam 'Samen wo nen in een pleeggezin, samen bou wen aan de toekomst'. Tot en met 26 januari is de expositie te zien in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk 7 in Middel burg. Via deze interactieve tentoonstel ling maken kinderen en volwasse nen kennis met zes kinderen die in een pleeggezin wonen. Aan de hand van tekeningen, foto's, dia's, schuifjes, klepjes en een vragenspel ontdekken de bezoekers hoe het is om niet thuis te wonen, maar in een pleeggezin of hoe het is om een pleegzusjes of -broertje te krijgen. Verschijnt in een oplage van 51.110 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Middelburg, Veere en Vlissingen. Kantoor Inleveradressen Mini's Advertentieverkoop Redactie Bezorging Vrijlandstraat 33d, Postbus 70114330 GA Middelburg telefoon: 0118-652700 telefax: 0118-652701 Email: scheldeb-nieuwsbl@uitg-zwn.nl 'Boekhandel Van de Hoeven, Spuistraat 94, Vlissingen "Bruna Loek, Lange Delft 39, Middelburg Tijdens kantooruren 0118-652700 Tijdens kantooruren tel: 0118-652700 Ook voor Mini's (rubrieksadvertenties) Hilke Ouwens (vertegenwoordiger) tel.: 0118- 652718 Wendy van Garsel (vertegenwoordiger) tel.: 0118-652721 Afsluittijd advertenties vrijdag 17.00 uur Tijdens kantooruren tel.: 0118-652713 fax: 0118-652701 Ben Donkers, tel.(privé): 0165-552493 Email: redscheldebode@uitg-zwn.nl Afsluittijd redactie: vrijdag 12.00 uur Voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: De Scheldebode is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten Zuid B.V. Over het algemeen gaat de winter gepaard met lage temperaturen, soms met sneeuw en ijs. Als het dan in ons kikkerlandje eens sneeuwt, of als er ijs is kunnen we daar best met onze hond van ge nieten. Natuurlijk dient u ter be scherming van uw hond wel bij aantal dingen stil te staan. Sneeuwpret, in de sneeuw kun je allerlei leuke dingen doen, lekker rennen en spelen. Pas altijd even op waar u met uw hond loopt u kunt immers niet zien wat er on der de sneeuw ligt. Het opeten van sneeuw door uw hond, kan vervelende gevolgen hebben zo als bijvoorbeeld diarree. Ijs, het lopen over ijs als het nog niet sterk genoeg is kan voor ons als mens gevaarlijk zijn, voor honden geldt natuurlijk hetzelf de. Geef uw hond dan ook niet de kans om op ijs te lopen, zelfs niet als het goed bevroren is, het zou vervelend zijn als dat uw hond gaat glijden, met de kans op een blessure, waar uw hond en u nu niet echt op zitten te wachten. Na een wandeling is het verstan dig te voetzolen van uw hond te controleren op ijsklompjes die er kunnen zitten. Deze ijsklompjes dient u vanzelf sprekend te ver wijderen. Pekel, de voetzooltjes van de honden zijn erg gevoelig voor materiaal zoals pekel (zout), wat u kunt doen is voordat u gaat wandelen de voetzooltjes in te smeren met vaseline en direct na de wandeling de vaseline weer van de voetzooltjes af te spoelen. Dit waren enkele wintertips voor een fijne winter voor u en uw ka meraad. Voor meer informatie kunt u terecht op onze honden school. Iml m «i M mH 3 rata G» taiwp BUI knan Mm WumMmI b.| houdt» n CKiBlm n ml ailjtbind Inoulnual Vmj iifirmtie, gtwni j«r Martin Gaus Hondenschool Goes Eukanubafe Individuele begeleiding donr gedragstest en dselgerichte therapieën by problemen. Speelse socialisatielessen voor pups vanaf 8 weken. Ceeo wachtlijsten. GOES - Het geïdealiseerde platte land met herders en herderinne tjes, speelt al sinds de oudheid een rol in de kunst. Vluchten in de nog onschuldige natuur is vaak het the ma. Leven en liefde zijn er onge compliceerd. Dichters, componis ten en schilders lieten zich erdoor inspireren. De Zeeuwse Volksuniversiteit zorgt zondag 20 januari van 15.00 tot 17.00 uur voor muziek en poëzie in de Zeeuwse Muziekschool in de Van der Spiegelstraat 4 in Goes. En tree 6.50 euro. Inlichtingen bij de Volksuniversiteit via telefoon 634800. MIDDELBURG - Op woensdag 23 Ja nuari wordt een informatieavond ver zorgd over het Vrije School onderwijs. Tijd van 19:45 - 22:15 uur. Op zaterdag 26 januari wordt de jaarlijkse presenta tie Open dag gehouden. De kinderen laten dan van 10:00 - 11:00 uur zien waar ze in de klas mee bezig zijn. Vanaf 11:00 uur is er informatie over de peuterspeelzaal en het basisonderwijs. Op woensdag 6 februari van 19:45 - 22:00 uur worden er openbare lessen gegeven over het Vrije School onder wijs 'Weer terug in de schoolbanken dus'. Op dinsdag 19 februari is er van 08:45 - 10:45 uur Open morgen in de kleuterklassen. Dit alles wordt gehou den in de Vrije School WArondeüs- straat 59 wijk Klarenbeek. MIDDELBURG - Bij Gerard Bras kan iedereen leren dansen of dat nu om streetdance gaat, salsa of stijl dansen. Hij verzorgt een spoedcur sus stijldansen voor beginners op donderdag (start 24 januari) van 19.30 tot 21.00 uur in Ontmoetings centrum Dauwendaele. Er zijn vijf tien lessen van anderhalf uur voor 70 euro. Gloednieuw is de salsacursus, die start eveneens donderdag 24 janu ari in het Ontmoetingscentrum bij het winkelcentrum in Dauwendae le. Aanvang 21.00 uur. Ervaring is niet nodig. „Het is een beginnerscursus waar aan iedereen mee kan doen", zegt Bras. „Salsa heeft een heel ander ritme dan andere dansen. Er wordt ook totaal andere muziek bij gespeeld. Eigenlijk is de salsa ontstaan in Cu ba, bij die mensen zit het ritme in het bloed. Ik wil er wel eens een keer naar toe om te kijken hoe daar met de dans wordt omgegaan". Gerard Bras, die zelf een salsacur sus voor leraren volgt in België, praat heel enthousiast over salsa. Hij voegt aan de cursus een beetje merenque toe. Een dans met een Gerard Bras in stijl met vriendin. beweging die in feite uit een 'uitge stelde pas' bestaat. Inlichtingen en opgeven kan via te lefoon 638345. Dat geldt ook voor de cursus streetdance op dinsdag avond vanaf 19.00 uur in het VTV- gebouw in Vlissingen. Kosten 10 lessen voor 45 euro. De lessen wor den daar gegeven door Marcha die zelf de Dansacademie in Rotterdam volgt. EILANDBEWONERS: AAGTEKERKE - Eilandbewoners, dat is de titel van het boek dat gaat over drie Walcherse dorpen (Aagte- kerke, Grijpskerke en Meliskerke) in de periode van 1918 tot 1950. dr. J. Kramer-Vreugdenhil schreef het. Het is uitgebracht in samenwer king met de Uitgeverij van het ADZ Vlissingen. Winkelprijs 23,95 euro. ISBN 90-9015187-7. Crisis, werkeloosheid en oorlog. Verwoesting, evacuaties, Duitse soldaten in het dorp en in het huis. Gedwongen werk voor de bezetter, bombardementen en inundatie. Een gewelddadige bevrijding, leven op eilandjes, magere vergoedingen voor het herstel. Deze schokkende gebeurtenissen troffen tussen 1930 en 1950 de be woners van drie tamelijk geïsoleer de dorpen op Walcheren. Hoe re ageerden ze op wat over hen heen kwam? En hoe gingen ze om met de morele dilemma's in de bezet tingstijd: moesten ze dit nieuwe ge zag aanvaarden en de opdrachten van de bezetter uitvoeren, of weer stand bieden. aan de overvaller, deze 'gekroonde rover'? De Walchenaars waren pro testant. Welke rol speelden de drie nogal verschillende kerken waar ze lid van waren? Kramer maakte er zelf veel van mee. Tegen de achtergrond van de situatie in Nederland, beschrijft zij wat er op Walcheren gebeurde. En dan met name in de drie dorpen. MIDDELBURG - De achtste ontmoeting van de bedrijven-kartcom- petitie is met overmacht door het Pannenkoekenhuis uit Dishoek ge wonnen. Vanaf de eerste startplaats wist het team een grote voor sprong op te bouwen. Willem van Satveren Automobielen, als tweede gestart, kon tot aan de eerste wissel deze positie handhaven. De uitslag: 1Pannenkoekenhuisje Dishoek; 2. Colombus/Verkerk; 3. Van Gilst Kevers/Hogeweg; 4. Hoondert 's Heerenhoek; 5. Techno- marine technologies; 6. Willem van Staveren Automobielen. De stand per 7 januari: 1. Willem van Staveren 112; 2. Pannenkoeken huisje 112; 3. Hoonder 106; 4. Technomarine 88; 5. Van 4 Gilst Kevers/Hogeweg Racing 72; 6. Co lombus/Verkerk 58. Risa/Ram is overgegaan naar poule B. Na lezing van een artikel, en het bestuderen van de foto, over de nieuwe burgemeester moet mij toch iets van het hart. „De nieuwe burgemeester moet rust brengen in de Middelburgse politiek", dat is toch het gemeen tebestuur ten voeten uit. Er wordt al op voorhand de loftrompet ge stoken over een man die men nauwelijks kent. Hebben wij dat al niet eerder meegemaakt? Heeft dat toen ook geen vermogen ge kost? Het viel me trouwens op dat de man van 15 miljoen onbevan gen naar de fotograaf kijkt. Het 'loze vissertje' van de Schouw burg is de enige die nog oog heeft voor Greetje. Het heeft misschien niets te betekenen, maar toch zijn er tekenen die er op wijzen dat enige voorzichtigheid gebo den is. In 'Koos naam' zit al een waarschuwing verborgen. Er zit ten namelijk de woorden schouw en naar in. Schouw betekent: eerst inspecteren voordat je er goedkeuring aan geeft. Wat 'naar' kan betekenen hoef ik niet uit te leggen. Zij komen uit Maarssen dus kan er een 'maar- tje' aan zitten. Omdat ze nog maar kort verkering hebben zou Greetje eigenlijk Grietje Behage- ntan moeten heten. Trouwens, na het stilzwijgen over het ongehuwd samenwonen van de fractievoorzitter van de SGP, de heer Dekker, kan die partij voortaan wel Seksueel Gereno veerde Partij genoemd worden. Zijn naam past daarbij. Het ram melt dus aan alle kanten. Om ongelukken te voorkomen, stel ik voor hem tijdens de proef periode onder te brengen bij het Rode Kruis aan het Molenwater. Leen Jobse, Middelburg MIDDELBURG - Draco is een kater van een jaar of 6. Altijd haantje de voorste. Met honden en katten is het contact wisselend. Soms tolereert hij een ander, of hij mept ze weg. Het liefst zou hij enig huisdier zijn. Draco is een kroeler, maar onder het aaien loop je het risico getrakteerd te worden op een 'liefdesbeetje'. Hij kent z'n eigen kracht niet zodat het wel eens hard aan kan komen. Draco is te zien in het Dierenasiel aan de Oostperkweg 9 in Middelburg, ge opend van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. Ook op www.dierenasiel.com te bekijken. Draco, een stevige kater. In een nog niet zo grijs verleden had het staats bedrijf der Nederlandse Spoorwegen een boeg beeld in de Familie Spoor, die per trein vrolijk het land doorkruiste en zo naar alle evenemen ten ging. In welke hoek van het land je woonde maakte niet uit; na acht uur 's morgens was de rails voor de familie Spoor. In de jaren tachtig had je zelfs voor honderd gulden een gezinskaart waarop je binnen tien dagen vier dagen onbe perkt mocht reizen. Naar Madurodam, Maastricht, Amsterdam, Arn hem, je tante in Leeuwarden of naar opa in Vlis singen. De treinen reden redelijk op tijd en het was nistig reizen met de trein. Langzaam maar zeker is er iets storends tussen de rails komen te liggen, er veranderde iets in de treinenloop. De familie Spoor is verdwenen, zeker op een zij spoor of tegen een stootblok gezet. In het begin was het nog nieuws als je iets over een trein met vertraging hoorde of een trein die helemaal niet reed. Maar tegenwoordig is het dagelijks nieuws, je neemt het voor kennisgeving aan. Er is dan ook veel veranderd. Een kaartje aan het loket ko pen en de NS lokettist vragen hoe laat je op be stemming zou kunnen zijn is er niet meer bij. Een kaartjesautomaat spuugt je kaartje uit en als dat niet lukt moet je in de trein een kaartje ko pen. Met toeslag, dat wel (om zwartrijders af te schrikken). De treinconducteur heeft tegen woordig ook meer aan zijn hoofd dan zijn uni formpet. Lastige reizigers, agressie, "haalt die man geld uit z'n zak of een mes?" Verder over weegt de NS om een aantal stations te sluiten of geen Intercity status te verlenen. Niet rendere- rend, kostenbesparend, en de verantwoordelijke minister, Treintje N-etelenbo-S wordt zij al ge noemd op de perrons vol met tevergeefs wach tende reizigers, stuurde de directie van ons na tionale spoorwegnet naar huis. Ook niet rende rend en zeker ook kostenbesparend. Dit in schrille tegenstelling met alle moeite en kosten voor een prestige project de Hoge Snel heids Lijn zodat je straks in drie uur en een kwartier van Amsterdam naar Parijs treint. Gewel dig toch. Jammer dat de familie Spoor dat niet meer mee kan ma ken. HUISARTSEN: VLISSINGEN: Zaterdag 19 januari: dr. mevr. Roe- broeck en E van Russen Groen Leliënlaan 2, tele foon 412225/413120. Zondag 20 januari: dr. F. Le- gemate, Troelstraweg 411telefoon 468021 Spreekuur (zonder afspraak) van 1230 tot 13.00 uur en van 1730 tot 18.00 uur. Huisbezoek aanvra gen voor 10.00 uur. MIDDELBURG: Zaterdag 19 januari dr. P. de Doelder, Korte Burg 3. Zondag 20 januari: dr. M. de Vries, Herenstraat 18. Centraal doorkiesnummer 639933. OOST-SOUBURG, MIDDELBURG-ZUID, ARNE- MU1DEN, NIEUW&ST.JOOSLAND: Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuren voor dringende gevallen: 1230 - 1330 uur en 1730 - 18.00 uur. Zaterdag 19 januari dr. I. Ponten, Oude Rijksweg4, Nieuw en St Joosl.and. telefoon 627664 (06- 53382794). Zondag 20 januari dr. H. Meijer, Ka naalstraat 70, Oost-Souburg, telefoon 461212 (06- 51184142). WESTKAPELLE, DOMBURG. AAGTEKERKE, ME- IJSKERKE BIGGEKERKE ZOUTELANDE KOU- DEKERKE Op 18 januari van 18.00 uur tot 19 januari 14.00 uur dr. F. van Eede, De Casembrootstraat 24, Westkapelle. telefoon 571234. Van 19 januari van 14.00 uur tot 20 januari 08.00 uur. dr. P. Nooriander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, telefoon 551231. Op 20 januari van 08.00 tot 24.00 uur dr. A van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, telefoon 56128Z THUISZORG WALCHEREN: Voor verpleging, verzorging, uitleen verpleegarti- kden, telefoon 0118-684000. Via een antwoordap paraat krijgt u een 06 nummer door voor bereik baarheid buiten kantooruren. Regionaal Indicatie Orgaan Walcheren: voor aan vragen met betrekking tot verzorging- of ver pleeghuiszorg thuiszorg of Wet Voorzieningen Gehandicapten: tijdens kantooruren 670800. VR1JWIIJ JGE THUISHUIP WALCHEREN: Voor extra hulp bij ziekte, handicap of ouderdom: Meldpunt Vlissingen, telefoon 486431/ Meldpunt Middelburg telefoon 612004. TANDARTSEN: KRING WALCHEREN: Op 19 en 20 januari I. de I lek. Damplein 26, Middelburg telefoon 628207. APOTHEEK: MIDDELBURG/VLISSINGEN - Op de uren dat uw eigen apotheek gestoten is, kunt u voor spoed eisende recepten terecht bij de waarnemende dienstapotheek van het Stadsgewest VÜssin- gen/Middelburg. De normale openingstijden van de apotheek zijn: Van 18 lot 25 januari: weekenddienst: zaterdag van 10.00 tot 19.00 uur apotheek Papegaaienburg, Pa pegaaienburg 24-26, Vlissingen, telefoon 466345. 24-uursdienst: apotheek Weisinge, JW Thibaut- straat 45, Middelburg telefoon 623298. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN: Van donder dagavond 20.00 tot zondagavond 2200 uur (tele foon 471140): vrijdag 18 januari H. Klompe; 19 en 20 januari: S. van der Kaaden. VERLOSKUNDIGEN MAATSCHAP MIDDEL BURG: Donderdag 17januari 19.00 uur tot zondag 20 januari 19.00 uur M. de Jonge, telefoon 616761 PROVINCIALE KRAAMZORG Entadministratie Zeeland: voor bevallingen en acute kraamzorg (bestand voor heel Zeeland); 24- uur beschikbaar telefoon 0113-224022. Aanmel den en inschrijven van maandag tot en ma vrijdag 0113-224040. AMCENTRUM HOMECARE Informatie of aan vraag kraamzorg van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur voor ziekenfonds en parti culier verzekerden. Voor directe kraamhulp 24 uur per dag bereikbaar 0113-232924. Kraamcentium Homecare, Postbus 144,4560AC Hulst AA MIDDELBURG - Alchoholprobiemen? Ano nieme Alcoholisten. Vrijdag van 20.00 tot 22.00 uur. I-atijnse Schoolstraat 10, Middelburg tele- foon416043,465531 of 592141. PALAZZOL1HU1S - Inloophuis voor mensen met kanker. Badhuisstraat 80, Vlissingen. Telefoon 413932 Geopend dinsdag woensdag en donder dag van 14.00 tot 1600 uur. Tijdens openingsuren is een telefonisch gesprek mogelijk. TELEFONISCHE HULPDIENST SP: Voor iedereen aanspreekbaar voor alle zaken. Elke maandag be schikbaar via telefoon 613138. DIERENARTSEN: Op 19 en 20 januari: A. Meijns, Oostkapelseweg 12 Grijpskerice, telefoon 593060. Op feestdagen die niet op zaterdag of zondag val len. spreekuren zonder afspraak van 1130 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. landbouwdierenpraktijk Walcheren (grote huis dieren), Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, telefoon 633803. Zaterdag en zondag aanmelden visites van 08.00 tot 09.00 uur. ARNEMUIDEN: R Roskam, Langstraat 85, tele foon 634842. Consult en visite na telefonische af spraak. CATS AND DOGS UITLAAT- EN OPPASCENTRA- LE Voor het verzorgen van het huisdier in de eigen omgeving telefoon 614626 Tevens voor opvang van uw huisdier tijdens vakantie en dergelijke en voor het zoeken van gastgezinnen.. VIJSSINGEN - De stichting Oudere van drugsge bruikers houdt regelmatig een gespreksgroep in onder meer Goes, Vlissingen, Temeuzen en Mid delburg Belangstellenden kunnen via telefoon 623817 (tussen 10.00 en 2200 uur) inlichtingen vragen. Er is ook een landelijke hulptelefoon: 0900- 5152244. Deze is dagelijks (ook zatendag en zon dag) bereikbaar. DIERENBESCHERMING NOORD- EN MIDDEN ZEELAND: A (togehveg 12a, 4384 EV Vlissingen. DIERENAMBULANCE DIERENBESCHERMING: 0118-473256 VOGHIDPVANG MIDDEN-ZEELAND: telefoon 628288. POLITIE NOODIIUIP: telefoon 112 als elke se conde telL Overige assistentie aanvragen via tele foon 0900-8844. Voor alle andere aangelegenhe den zijn de bureaus in Middelburgen Vlissingen 24 uur per dag open.

Scheldebode | 2002 | | pagina 5