U BENT UW EIGEN BANKIER Onbezorgd de wereld rond 'Heerlijke dag gehad Tip voor een Stedentrip: m ife Puzzel en win een arrangement naar een Europese stad Leef je leven alles aan doen om zo lang mogelijk zelfbewust, fit en actief te blijven. Leeftijdscriteria spelen daarbij in het tijdperk van de 'oudere jongere' en de 'jongere oudere' steeds minder een rol. Ergo: het leven begint iedere dag opnieuw, met nieuwe keuzemomenten en nieuwe uitdagingen. Gemak en comfort: Voordelig op pad met aantrekkelijke services Bij genieten hoort gemak en comfort. Klanten van sommige banken hebben wat dat betreft een streepje voor. AMSTERDAM - Wat een verschil met vroeger. U kent de verhalen: hard werken, weinig vertier, sappe len, en later in de jaren vijftig en zestig de bestedingsbeperking. Van de hand op de knip' is in deze tijd helemaal geen sprake meer: onze bestedingen zijn fors toegenomen. Veel Nederlanders hebben in de afge lopen jaren kunnen meeprofiteren van de oplopende welvaart, de lage rente, de stijgende huizenprijzen en het tot voor kort uitstekende beursklimaat. Ze sloegen dus enthousiast aan het consumeren, aan het kopen van duurzame goederen en gingen massaal op reis. Ondanks het feit dat we meer uitgeven, is het spaartegoed in Nederland opgelopen tot bijna 300 miljard gulden, ofwel bijna 20.000 gulden per inwo ner. En dat nog afgezien van het astronomische bedrag aan opgebouwde pensioenpremies In twee decennia tijd is de welvaart in Nederland met ongeveer de helft toegenomen. We hebben dus wat te besteden! En doen dat in ruime mate. Bijvoorbeeld door het aanschaf fen van duurzame consumptie goederen als videocamera's, personal computers, cd-spelers en vaatwassers. Bij 70 procent van de Nederlanders staat één of meer auto's voor de deur. Meer dan de helft van de huis houdens bezit een magnetron. Twee van de drie Nederlanders doet aan sport, het uitgaans leven groeit en bloeit en met elkaar gaven we in het af gelopen jaar ruim 20 miljard gulden uit aan binnen- en buitenlandse vakanties. Het leven begint bij Genieten van het leven bete kent voor velen kiezen voor vrije tijd. Stoppen met werken op 65-jarige leeftijd is allang niet meer vanzelfsprekend. Steeds meer mensen werken toe naar een vervroegd pensioen. Ze kijken er naar uit om van het leven te genieten en hun tijd te besteden aan hobby's, reizen, tuinieren of het opknap pen van hun pas aanschafte boerderijtje in Frankrijk. Anderen halen juist voldoening uit hun werk, pakken op latere leeftijd een studie op of zetten zich in voor anderen. Zo heeft 'kwaliteit van leven' voor ieder een een andere betekenis. Uitgangspunt is dat velen er Het gebeurt ons allemaal wel eens. Tijdens sombere, regenachtige dagen of na een hele drukke periode. Dan worden we van binnen onrustig... dan zijn we aan verandering toe, dan willen we er uit! Maar waarheen? Wat dacht u in zo'n geval van een zorgeloos lang weekend naar Praag, Wenen, Barcelona, Rome of lekker weg in eigen land? Even die accu weer opladen. Dergelijke korte stedentrips zijn nu meer dan ooit binnen vrijwel ieders handbereik. En ook hier geldt: gemak dient de mens. Want voor een dagelijks overzicht van de actuele aanbiedingen met aantrekkelijke koningen hoeft u tegenwoordig zelfs de deur niet meer uit. Vanuit uw stoel achter de computer surft u eenvoudig naar touroperators, reisbureaus, postbank.nl/plus of hotels voor de actuele Last Minute- aanbiedingen die wel heel vriendelijk geprijsd zijn. En wie weet? Als u regelmatig naar deze internetpagina's surft, ontdekt u wellicht al heel snel uw favoriete bestemming. En eet u volgende maand lekkere tapas op een Spaanse Ramblas of ervaart u het "savoir vivre" onder de Eiffeitoren. Maar ook op de reispaginas in uw eigen dagblad wordt regelmatig met aanbiedingen geadverteerd en ook hier kunt u natuurlijk een keuze maken uit de, voor u interessante bestemmingen. Want even er uit, verbreedt uw horizon en geeft weer nieuwe energie. Gemak dient de mens De gemiddelde leeftijd van de internet-gebruiker is 33 jaar. En het aantal gebruikers neemt ieder jaar toe. Uit cijfers blijkt dat de gemiddelde leeftijd oploopt. Steeds meer senioren kiezen voor de "digitale snel weg" Deze nieuwe vorm van communicatie is dus beslist niet voorbehouden aan jongeren. Steeds meer mensen ontdekken het gemak van 'bankieren ach ter de PC'. Nooit meer enve loppen gebruiken. Nooit meer te laat bij de brievenbus. Snel en overzichtelijk betalen, spa ren, beleggen, op het moment dat het u uitkomt, al is dat midden in de nacht. Een product dat 'klikt' Vanaf iedere willekeurige computer kunt u tegenwoordig uw bankzaken regelen. Het groeiend aantal gebruikers geeft aan dat het product 'klikt'. En gemakkelijk is het. Als u bijvoorbeeld gebruik maakt van Girotel, bent u met een paar klikken op de site waar u wilt zijn. Tijdens de verbinding met de computer worden uw reke ningoverzichten en andere gegevens als rente en koersen automatisch geactualiseerd. Van de meest gebruikte giro- en banknummers houdt u een adresboek bij, zodat u uw betalingen snel kunt verrichten. Bent u vaak van huis of regelmatig op vakantie, dan kunt u uw overschrijvingen tot een jaar vooruit invoeren. Maar bankieren via Internet heeft meer voordelen, zoals de hoge spaarrente op uw internetspaarrekening en de mogelijkheid een doorlopend krediet af te sluiten met gratis overlijdensrisico. Digitaal bankieren is volledig veilig. Naast uw toegangscodes ontvangt u een aparte persoon lijke code, zodat u alleen toe gang heeft tot uw rekeningen. Wanneer u bijvoorbeeld gaat Girotellen, krijgt u een gratis cd-rom met daarop alle beno digde software, die u eenvoudig installeert. U kunt dan zowel eerst offline (cd-rom) als direct online (internet) uw rekeningen beheren. Wilt u weten hoe internet- bankieren werkt belt u dan met uw bank of kijk op internet. DEN HAAG - Een creditcard is bijzonder handig op vakantie. Wat dacht u van hotelreserveringen, het huren van een auto, het betalen op tolwegen en bij tankstationsU rekent er uw etentjes mee af, het rondje op een Griekse avond, die mooie leren tas op de plaatselijke bazaar, vakantiesouvenirs voor de thuisblijvers. Uw handtekening geeft u alle credit van de wereld... en over de hele wereld, want u kunt ermee betalen op maar liefst 19 miljoen adressen in binnen- en buitenland. Bovendien is het gunstig om met een creditcard te betalen, omdat een voordelige koers wordt gehanteerd. vertegenwoordigen een veel voud van deze bijdrage. Hoe meer men gebruik maakt van onze programma's des te gro ter worden de voordelen. Hierbij moet men niet alleen maar denken aan verzekerin gen of andere financiële zaken, maar met name aan de vele prettige zaken, zoals uit gaan, reizen, enz. De mensen reizen tenslotte veel meer dan enkele jaren geleden en buiten de deur gaan eten of een theater bezoeken is vandaag de dag gemeengoed geworden. Onze klanten krijgen naast alle moge lijke aantrekkelijke verzekeringen op heel veel zaken aantrekkelijke kortingen, die in onze kortinggids vermeld staan. Betaal niet teveel voor uw vakantie g '"B> (l,; Een creditcard wordt veelal ge combineerd met andere services. "Ja, dat klopt inderdaad aldus Nathalie van Zeeland van de Postbank. "Zo'n combinatie-aan bieding maakt het voor onze klanten heel aantrekkelijk om gebruik te maken van de door óns geboden programma's. De creditcard krijgen onze klanten en hun partners gewoon gratis, wanneer men kiest voor Plus of Premium Plus. Hiervoor betaalt men respectievelijk fl. 5,= en fl.lO,= per maand, maar de voor delen die daaraan gekoppeld zijn kunnen zitten. En dat terwijl Ie reisbestemming hetzelfde is. Ht is dan ook belangrijk dat u zih goed laat voorlichten bij verschl- lende reisbureaus en een vergelj- king maakt. Als u er voor kist om u te laten voorlichten door Je Postbank Reisservice, dan bentu verzekerd van de laagste prijsgarai- tie met 5% extra korting. Let er dus op dat u niet teved betaalt. Dat geeft u tenslote e<n prettig gevoel voor, tijdens en na de vakantie. Goed verzekerd op reis Hoe leuk een vakan:ie er op voor hand ook uit moge zien, er gaat helaas wel eens wat n is. Zorg daar om dat u goed verzekerd op reis gaat. Er is tenslotte niets zo ver velend als het feit datu op reis niet kunt betalen. Zorg dat u ervan verzekerd bent dat u bij verlies of diefstal van uw creditard uw reke ning direct kunt laui blokkeren en u wel kunt beschiken over vol doende geld (emcrgcicv cash) om uw reis voort te kunen zetten. Wie regelmatig een reis boekt weet dat er tussen de verschillende aanbiedingen grote verschillen Kortom, ga goed vorbereid op reis, dan maakt u vai uw vakantie echt een onbezorgdevakantie. Uw bank of verzekeringjnaatschappij is uw graag behulpzam bij deze voorbereidingen, Reizen is tenslotte mer dan alleen maar weggaan. Alle woorden zitten kris-kras verborgen in het letterveld. Sommige letters worden meermalen gebruikt. Streep de gevonden woorden horizontaal, verticaal of diagonaal door. Als u alle woorden hebt gevonden, vormen de niet gebruikte letters een zinsnede die van toepassing is op de Postbank. Stuur uw oplossing vöör 15 maart 2002 naar de Postbank, Postbus 21900, 1000 EX Amsterdam, t.a.v. de heer P. Vacirca. Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Alle prijswinnaars ontvangen schriftelijk bericht. z T H K A M E G L A A T E B R 0 S 0 T R 1 P 1 N T E R N E T BELEGGING KREDIET M N T E E G A R P R E M 1 U M BETAALGEMAK OVERZICHT E E X 1 S 0 D 0 E S N E L CHEQUES PAS R K L R T E D T D L V D S R N CREDITCARD EURO POSTBANK PLUS A V 0 0 R D E E L E E 1 E E E EXTRA PREMIUM A B V S A E N L R V 0 G U N Z GASTVRIJ REDEN N E R 0 U R D Z E K 1 S Q T 1 GELD RENTE B H D R GENIETEN REISVERZEKERIG L E L E G E E G E E E GEREGELD REIZEN 1 E E L A K P G 0 L D N H 1 R GIRO SFEERVOL E G F G E N 0 V E R Z 1 C H T GIROTEL SNEL D GOLD TRIP G S R 0 P D K N A B T S 0 P HANDIG VOORDEEL 1 1 1 C R E D 1 T C A R D P A HOTEL VROLIJK N N E T E 1 N E G V R 0 L IJ K INTERNET WELKOM V R IJ D M 0 K W K0RTINGSGIDS ZOMERAANBIEDINt G G A S T L E KUNST Veel organisaties kennen z.g. "loyalty" programma's om klanten aan zich te binden. Zowel benzinemaatschappijen, als ook super marktketens en banken kennen dergelijke initia tieven. We kennen allemaal wel de overbekende zegeltjes bij uw plaatselijke benzinestation, waar mee u met aanzienlijke kortingen handdoeken, kristal en huishoudelijke apparatuur kunt krij gen. Waren dit tot enige jaren geledén voorna melijk nuttige zaken, tegenwoordig wordt de nadruk meer gelegd op plezierig en voordelig op pad". Zo kunnen deelnemers Premium Plus kiezen uit allerlei voordelen zoals die vermeld staan in een, maar liefst 225 pagina's tellende, kortinggids. Zo maar enkele voorbeelden uit die gids: tot 50% korting op overnachtingen in bijna 800 hotels over de gehele wereld; 25 tot 40% korting bij 45 vakantieparken; tot maar liefst 50% korting op allerlei attracties, zoals dierentuinen, musea, pret parken, en sportieve activiteiten; aanzienlijke kortingen (tot 25%) bij 100 exclu sieve restaurants en 180 sfeerrestaurants. laagste prijsgarantie en 5% korting op reizen. Al met al weten de bedrijven en instellingen het nuttige voor u met het aangename te verenigen en profiteert u als klant uiteindelijk van de voor delen. De heer en mevrouw Duiventak "Als er een paar vrije dagen aankomen, komt steevast de Kortinggids op tafel. We zoeken dan altijd iets bijzonders uit, bij voorkeur, iets wat we nog nooit hebben gedaan. Zo zijn we laatst naar het Cobra Museum in Amstelveen geweest. Heel kleurrijk, die schilderijen van Karei Appel, Comeille en anderen. Dat stemt je vrolijk. Met ons Plus Paspoort kregen we vijftig procent korting. Dat hebben we gelijk omgezet in koffie met appelgebak. Wat we ook nog nooit eerder hadden gedaan, was Japans eten. We kozen voor Kobe in Amsterdam, een echt Teppanyaki restaurant. Voor het eerst sushi gegeten, net zo kleurrijk als Cobra. Ook hier kregen we tien procent korting. Vooruit dan maar, nog één sake, zei m'n man. Genieten van Japanse sushi Lisa en Bernadgtte de Vries Bemadette: "Wij zijn zussen en maken al jaren gebruik van de Kortinggids. Sinds kort hebben we allebei een PlusPaspoort. Daar maken we dan ook gebruik van zei Lisa. Ieder jaar trekken we er met de kinderen een paar dagen op uit. Dat doen we al jaren. Toen we de Kortinggids doorbladerdei, viel ons oog op Duinrell. Daar waren we nog nooit eerder geweest. De kinderen gelijk enthousiast. Zowel op de bungalow als op het attractiepark krijgn we met onze voordeelpas een forse korting. Dat scheelt echt honderden guldens. Daar kun je dan weer iets anders leuks voor doen. Dat werd dus een middag Sea Life Scheveningen. Inderdaad weer met 25% korting

Scheldebode | 2001 | | pagina 6