Scheldebode uit Tien uur op de vloer Shiwa: 4-jarige bouvier Feestdagen in Nederland Hoondert S' wint zevende race Kasse ruilt Citroen voor Opel Salsa Sfreetdante Ém 1 Ruisvoorn: de mooiste van Nederland DE LAMMERENBURCHT X Desperados in café 't Fust Disco voor jongeren Weer muziek in De Piek Voorwaarts concerteert Grandpa in Brooklyn Rondje Walcheren Bach in kerstcantate MIDDELBURG - Bij CZ verzekeringen zijn een aantal ver nieuwingen doorgevoerd en een van de belangrijkste daar van is dat de verzekeraar bij zijn klant thuis op bezoek gaat. Daarmee wordt de situatie doorbroken dat klant in eerste instantie altijd aan de balie te woord gestaan wordt. DANSEN VOOR STOP AIDS NOW' BUREAUVOOR RECHTSHULP Opmerkelijk KERSTBINCO NIEUWJAARSBAL De ritmische pas begint bij: Dansschool Bras' Start met een spoedcursus beginners Stijldansen V *- Jj/ Qv. Cursus start opdonderdac 24 januari Tel. 0118-638345 coc café Kerstrit van De Zeeuwen Volkskerst- zangavond Kerstbal van De Goudvinken Junior Kamer in actie voor weeskinderen Familie kerstfeest Spannende boswandeling Kerstnacht in Goede Aarde De meest swingende dansschool in de buurt www.dansschoolbras.nl WOENSDAG 19 DECEMBER 2001 MIDDELBURG - Shoot the Pic ture is kerstavond, 24 decem ber, in café 't Fust aan de Vlas- markt 4. Aanvang 22.00 uur. Daarbij is ook het Desperados Promotieteam aanwezig, van daar de Desperadosprijs van 5 gulden. VLISSINGEN - Buurthuis Al- degonde op het adres Wester- zicht 386, houdt 21 december vanaf 19.30 uur een disco voor jongeren van 12 tot 15 jaar. Op 2 januari wordt door Dans school Chica uit Roosendaal een cusus Salsa verzorgd. De lessen zijn op woensdagavond vanaf 19.45 uur. Eerst voor nivo 1, daarna (om 20.45 uur) 2 en tenslotte vanaf 21.45 uur voor nivo 3. VLISSINGEN - De Piek aan de Hellebardierstraat 13 zorgt ko mend weekeinde weer voor muziek. Vrijdag 21 december een jamsessie vanaf 21.30 uur (entree gratis) en zaterdag van af 21.30 uur Neerlands Hoop. Nederlandstalige Zeeuwse acts met El Combo en Nota Bene. De Piek is met kerst gesloten. Vanaf 11 januari draait de zaak weer volop. Verwacht worden: Blend, Neuk, Mez, Surrender, Johnny O Band, Nimbus Ibis en Dive. KOUDEKERKE - Op vrijdag 21deceniber zal Harmonie Voorwaarts uit Koudekerke een kerstconcert geven in de Cou- burg te Koudekerke. Op het programma staan naast traditionele kerstliederen; Quem Pastores Laudavere en Cantique de Noël ook populai re kerstmuziek, zoals Rudolph, the red-nosed rendeer en Whi te Christmas. De muzikale lei ding is in handen van Wim van Wallenburg. Het concert begint om 20.00 uur en als toegangsprijs vragen wij de belangstellenden een kerstversiering voor in de kerst bomen mee te brengen. MIDDELBURG - Op kerstavond 24 december speelt de Grandpa Nick Sessieband in café Brook lyn. Als zanger is Sacha van As weer terug bij de band. Deze sessie blijft de band dicht bij huis met een Nederlandsta lig repertoire met nummers van Hases, Doe Maar, Borsato, Goede Doel, Frank Boeijen,Trijntje Oosterhuis, Rob de Nijs, ea. Aanvang van het concert 23.00 uur. MIDDELBURG - Kinderboer derij de Klepperhoeve houdt zaterdag 22 december een acti viteiten voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar die dan kerst stukjes kunnen maken. Mee doen kost f 1,50. per kerststukje, aanvang 13.30 uur. OOSTKAPELLE - Zondag 23 de cember is er een kinderkerst feest vanaf 16.30 uur in de her vormde kerk. MIDDELBURG - Kinderkerk Joy Kids heeft zaterdag 22 de cember een kinder-kanjer- kerstfeest op het programma staan. Aanvang 14.00 uur in de Thomaskapel aan de Vrijland- straat 98. Er is muziek, theater en er zijn cadeautjes. Entree gratis. Kinderen tot 4 jaar die nen begeleid te worden. MIDDELBURG - Maandag 24 december wordt in de Ontmoe- tingskerk een kerstnachtdienst gehouden met medewerking van Cappella Terra Tremens en diverse vocalisten en instru mentalisten met authentieke instrumenten. Jos Vogel speelt op het orgel, voorganger is ds. L. Wüllschleger. De cantate dienst begint om 22.00 uur. Toegang gratis. cz verzekeringen komt naar de klant toe Carla Goudswaard en Ferry van Ca- sand, beiden verzekeringsadviseur bij CZ: "Onze verzekeringen strek ken zich uit over allerlei gebied. Niet alleen zijn wij zorgverzekeraar, maar verlenen ook reisverzekerin gen, particulier verzekeren boven de loongrens, zowel voor mensen in loondienst als voor zelfstandi gen. De loongrens voor loondienst is EuT ro 30.700 en voor kleine zelfstandi gen Euro 19.650. De vernieuwing bij CZ is gestart, CZ is aktief in de gezondheid en wil naar buiten brengen dat het niet alleen om po lissen gaat., maar vooral om aan dacht voor de klant. CZ brengt meer dan een pakketje gezondheids zorg." Een opvallende nieuwe acti viteit is de Zorgservice, een orgaan dat bemiddelt bij wachtlijsten in de gezondheidszorg. Als iemand drie NMMnasanemMR MIDDELBURG - Leerlingen van Van Eijkeren DanceMasters gaan zaterdag 29 december meedoen aan een dansfestijn ten bate van Stop Aids Now. Bedoeling is om tien uur te dansen en op die manier geld binnen te brengen voor be strijding van aids in de derde we reldlanden. In de dansschool aan de Walensin- gel 63a wordt die dan om 13.00 uur begonnen en tot 23.00 uur wordt er gedanst. In die tijd is er tevens open huis en van 14.00 tot 17.00 uur wor den er dansdemonstraties verzorgd van verschillende stijlen zoals kid- swing, streetdance, breakdance, ballroom en latin. Entree 5 gulden, de totale opbrengst gaat naar de aidspreventie. Wereldwijd grijpt aids om zich heen. Al meer dan 36 miljoen men sen zijn met hiv besmet. Meer dan 22 miljoen mensen zijn inmiddels aan aids overleden en het gaat maar door, elke dag sterven er meer dan achtduizend. Vooral in de arme landen en dan meestal nog jonge mensen. De zogeheten aidswezen, kinderen die hun ouders door aids hebben verloren, hebben opvang nodig, be hoefte aan medische hulp omdat zij veelal ook tijdens de geboorte be smet zijn geraakt. Leerlingen van de dansschool gaan op zoek naar sponsors. Per dans kan er gesponsord worden door fa milie, vrienden of bekenden. Dan ceMasters heeft in heel Nederland scholen en die doen allemaal, en dat zijn er honderd, mee. MIDDELBURG - De katten zijn zo goed als 'uitverkocht' bij het die renasiel Middelburg. Daarom dit keer de bouvier Shiwa. Vier jaar oud, lief voor kinderen en hij kan het ook met katten goed vinden. Tegen honden is zijn gedrag wisse lend, maar tegen vreemden weer heel aardig. Daarom zeker geen goede waakhond. Shiwa heeft één probleem: hij kan niet goed alleen thuis zijn. Het is overigens een schat van een hond, belangstellenden kunnen van maandag tot en met vrijdag tussen 13.00 en 16.00 uur bij het asiel aan de Oostperkweg 9 een kijkje gaan nemen. Ook op www.dierenasiels.com zijn de die ren te zien. Mevrouw De Wit, werkzaam in een horecabedrijf, komt op het spreekuur van het Bureau Rechtshulp met de vraag of ze een extra vrije dag krijgt indien ze op 26 december moet wer ken. De feestdagen in Nederland zijn onder te verdelen in nationale, algemeen erkende, christelijke en regionale feestdagen. Of men vrij heeft op deze dagen hangt altijd af van de afspraken die in de CAO tussen werkge vers en werknemers zijn ge maakt. De ministerraad stelt de natio nale feestdagen in Nederland vast. Er zijn twee nationale feestdagen: 30 april Koningin nedag en 5 mei bevrijdingsdag. In principe krijgt mevrouw De Wit indien zij op tweede kerst dag 2001 (woensdag 26 decem ber) werkt, hiervoor een extra vrije dag terug naast de 2 vaste vrije dagen per week. Indien het niet lukt om een vrije dag te geven, zal zij de gewerkte feestdag uiterlijk in de vijfde maand na de gewerkte feestdag uitbetaald moeten krijgen met 50% toeslag. De werknemer kan met zijn werkgever in de schriftelijke ar beidsovereenkomst een andere wijze van vergoeding overeen komen. Deze afspraken over compensatie voor het werken op zondag kunnen één keer per kalenderjaar bij overeenstem ming worden herzien. Bedoelde andere wijze van ver goeding kan betreffen: - de af spraak dat het brutoloon inclu sief de zondagtoeslag wordt be taald; - de afspraak dat het wer ken op zondag wordt gecom penseerd door een vaste, een malige jaarlijkse uitkering; - de afspraak dat het werken op zondag wordt ge compenseerd door vrije tijd, met name per gewerkt uur een half uur vrije tijd; - de afspraak dat de compensa tie voor het werken op zondag op een andere in de arbeids overeenkomst met name ge noemde wijze geschiedt. Een uitzondering op boven staande zijn werknemers in los se dienst en werknemers op wie de wachtperio- dieken van toe passing zijn. Naast de nationale feestdagen kent Nederland eveneens alge meen erkende en christelijke feestdagen. Per Koninklijk Besluit is het ook mogelijk dat een dag gelijk ge steld wordt met een algemeen erkende feestdag. Dit wordt ge daan om bijvoorbeeld ambte naren van de burgerlijke stand op brugdagen vrij te kunnen ge ven en wil dus niet zeggen dat andere werknemers op die dag ook vrij hebben. Of werknemers vrij hebben hangt af van de afspraken die in de CAO tussen werkgevers en werknemers zijn gemaakt. De horeca-cao regelt op dit punt niets, zodat dergelijke regionale feestdagen geen feestdagen zijn in de zin van deze CAO. Er zijn zeer veel CAO's en al de ze CAO's kennen hun eigen re gelingen. De horeca-cao is slechts als voorbeeld genomen. Indien er geen CAO is, bestaat er slechts recht op een mini mum aantal wettelijk verplicht toe te kennen vakantiedagen (viermaal de overeengekomen arbeidsduur per week) die al dan niet op feestdagen kunnen worden opgenomen en waarbij een extra toeslag niet vanzelf sprekend is. Uiteraard kunnen in een indivi duele arbeidsovereenkomst af spraken worden gemaakt op dit punt. Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel of andere vragen van juridische aard, dan kunt u altijd voor advies en hulp te recht op het gratis spreekuur van het Bureau Rechtshulp Zeeland. Middelburg,Vlasmarkt 28 maandag 9.00 - 11.00 uur; donderdag 13.30 - 16.30 uur. Vlissingen, A. Gogelweg 59 dinsdag 9.00-11.00 uur; Spuistraat 6 vrijdag 10.00 - 12.00 uur. Voor alle spreekuren dient een afspraak gemaakt te worden via 0118-637120. maanden moet wachten op behan deling gaat CZ zoeken om dat vlug ger te laten gebeuren. Men zoekt een andere oplossing, bemiddelt, en verzorgt de toestem ming als de behandeling in het bui tenland plaats moet vinden. Bij vra gen over een aandoening gaat CZ voor de klant op zoek naar informa tie over hun gezondheidsprobleem. Er zijn deskundigen die de weg kunnen wijzen of er is misschien een patiëntenvereniging. Pluspunt is dat het hier om een kosteloze ser vice gaat. Ferry van Casand: "Er kunnen vragen zijn van onder meer werkgevers over het te volgen tra ject. Met de snelle informatie die wij bieden heb je kortere lijnen en dus minder kosten." „Wij weten de weg, wij zijn specia list. Wij zijn op de hoogte van de so ciale wetgeving en kunnen zo nodig verwijzen. In plaats van puur verze kering gaan wij een stap verder en zorgen voor de sociale begeleiding van de klant, want die wil weten 'waar vind ik zorg en wie helpt mij daarbij'. Die begeleiding wordt steeds belangrijker. Een klant die goed geholpen wordt blijft klant. De hoofdtaak van CZ blijft zonder meer zorgverzekeraar. En bij CZ Verzekeringen prevaleert de kwali teit boven de kwantiteit." CZ Verzekeringen, lange Viele 82, Middelburg, telefoon 0118 - 657 119. Door Ben Donkers Ruisvoorn, door velen ook 'rode rij er' genoemd vanwege zijn felrode vinnen, is wellicht de mooiste vis van de Nederlandse wateren. Mys terieus ook, omdat hij niet gemak kelijk te vangen is. De vis leeft in poldersloten en dicht tegen de kant van grote plassen en meren. Heel erg groot heb ik ze nog nooit gezien, maar er moeten exempla ren van tegen de dertig centimeter zwemmen. De vis is schuw, vandaar ook dat op afstand met vlok of vlieg de beste resultaten worden geboekt. Vroe ger, met de vaste stok, kwam het aas doorgaans niet verder dan een meter of tien. Met de huidige mo derne technieken kan vrijwel elke afstand overbrugd worden. De extra grote voorns worden ge vangen aan lichte werphengels of vliegenlatten. Wij moeten een eind van de kant blijven. Ruisvoorn ziet scherp en voelt elke trilling van de waterkant. Een vlok (een stuk vers wittebrood) behoort tot de beste aassoorten. Een trosje maden of een mestpiertje zijn prima alterna tieven, maar de vlok blijft superi eur. Het is zacht aas. In een pluk brood wordt de haak gelegd, daar na de vlok dubbel vouwen alsof je een boek dicht doet, en dan licht aandrukken. Kleine vis peuzelt vaak de zachte kantjes eraf, dus wordt in principe maar één keer met dezelf de vlok ingegooid. Vaak van aas wisselen, want het moet zacht zijn, ook groot en niet te vergeten vers. Visser/auteur Kees Ketting steekt zijn 'liefde voor de ruisvoorn' in het boek 'Elseviers grote boek voor de sportvisserij', niet onder stoelen of banken. Als ideale vlokhaak noemt hij de Mustad 207H. Een flinke haak, want te klein vangt absoluut niet. Nummer 6, 4 of 2 zijn beter: dun en met een lange steel. De lijn moet eveneens dun zijn en toch sterk. Nylon 0,14 is voldoende sterk. Met zogeheten geharde lijn, waar in feite de rek uit is, kan de haak beter gezet worden. Om te voorkomen dat de lijn te snel zinkt, kan lijnvet worden gebruikt. Overigens is vissen op een en de zelfde plaats niet nodig. Als de beet er uit is, moet je gewoon verkassen. Maar doe dat dan wel voorzichtig. MIDDELBURG - Hoondert heeft de zevende race van de bedrijven-kart- competitie gewonnen. In de beginfa se wist het team Technomarine tech nologies en de rest van het veld nog achter zich te houden. Nieuwkomer Risa/Ram autoservice, als tweede gestart, kon de rest niet af houden en lag al snel op de laatste plaats. Colombus/Hans Verkerk had net als in de 6e wedstrijd zijn 4e plaats verlo ren na een inhaalactie van Panne koekhuisje Dishoek die dit wat ruw deden. Willem van Staveren Automobielen kon hiervan profiteren en de vierde plaats bemachtigen. Pannekoek huisje Dishoek nam al snel de koppo sitie over, Hoondert reed met bijna de zelfde rondetijden daar niet ver achter. Technomarine reed erg verdedigend, maar moest na enkele duels toch zijn meerdere erkennen in Van Staveren. Van Gilst kevers/Hogeweg Racing die erg fel van start waren gegaan, kregen al vroeg in de wedstrijd een zwarte vlag voor het te ruw inhalen van Technomarine, die hierdoor dwars kwamen te staan en zo kostbare tijd verloren. Van Gilst /Hogeweg viel hierdoor te rug naar de laatste plaats. Na de eerste wissels was het duidelijk dat de strijd om de eerste plaats deze race tussen Pannekoekhuisje en Hoondert zou gaan. Pouleleider Willem van Staveren Au tomobielen moest alle zeilen bijzet ten om Colombus/Hans Verkerk en Technomarine Technologies achter zich te houden. Bijna de hele wedstrijd waren Hoon dert en Pannekoekhuis met elkaar in gevecht en vele duels volgden, na meerdere positiewisselingen per ronde hielden de kemphanen het spannend. Hoondert wist de wedstrijd uiteinde lijk te winnen, met niet ver er achter het wederom sterk rijdende Panne koekhuisje. Willem van Staveren Au tomobielen reed de hele wedstrijd op de derde plaats.Technomarine Tech nologies wist op de vierde plaats de rijders van Colombus/Hans Verkerk achter zich te houden die vijfde wer den. Van Gilst Kevers/Hogeweg Racing die de snelste rondetijd van 41.21 reed kwam door hun zwarte vlag niet verder dan de 6e plaats. Risa Ram autoservice kwam nog wat wedstrijdritme te kort en werd zevende. De stand na 7 Races. 1. Willem van Staveren Automobielen 106 punten; 2. Hoondert S'Heerenhoek%; 3. Pan nekoekhuisje Dishoek 92; 4. Techno marine Technologies 78; 5. Van Gilst Kevers/Hogeweg Racing 60; 6. Colom bus/Hans Verkerk 44; 7. Risa/Ram Au toservice 8. VLISSINGEN - Elf jaar lang is de uit Nieuwdorp afkomstige autocoureur Ko Kasse in de Rallycross zeer succesvol ge weest met zijn raceauto's van het merk Citroen. De Nieuw- dorpse rallycrosser maakt in 2002 echter de overstap van Ci- troën naar Opel. Kasse zal dan met een Opel Astra OPC (Groep N) aan de start verschijnen. Dit model Astra, dat ook de ba sis vormt voor de raceauto's in de Duitse DTM en DTC, is door het Opel Performance Center in Rüsselheim ontwikkeld. In to taal zijn er niet meer dan 3000 stuks van dit model op de markt gezet. De auto van Kasse draagt het nummer 0050. Een plotselinge en opmerkelijke overstap wanneer je de behaal de successen van de Nieuw- dorpse autocoureur bekijkt. Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 vrijdag 21 december Gratis entree. Aanvang 19.45 uur zaterdag 29 december m.m.v. Riverside Trio Aanvang 20.30 entree ƒ10,- Vrijwilligers/-sters gevraagd voor de bingo en achter de bar Inlichtingen: de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. Voor meer informatie surf naar: www.dansschoolbras.nl InlUhtingen: In '90 stapte Kasse de 2CV- Cross binnen en werd in '92 en '93 in die klasse Nederlands kampioen. Ging in '94 over naar de Rallycross en verscheen daar met een Citroën AX Gti bij de Compactcars (-1400cc klasse) aan de start. Vanaf de eerste race domineer de de Nieuwdorpse autocou reur met zijn AX Gti vrijwel alle rallycross-wed- strijden in bin nen- en buitenland. Kasse werd in '94 en '95 Nederlands en Bel gisch kampioen en in 1995 ook nog eens Europees kampioen schap. In 1996 werd hij voor de derde achtereenvolgende keer met de AX Gti Nederlands kam pioen en tweede in het EK. Met de komst in 1998 van de EUR02000 klasse in Nederland verscheen Kasse met een Ci troën Saxo aan de start. Hoger dan een achtste plaats in het Nederlands en Belgisch kam pioenschap scoorde hij in deze klasse echter niet. Te weinig pk's en budget gaf hij meerdere malen te kennen. Begin van dit jaar bouwde Kasse voorlopig zijn laatste raceauto van het Franse merk op. Weer een Saxo, maar dan bestemd voor de Groep N (bijna stan daard). Niet geheel zonder suc ces. De Nieuwdorper reed in België, Nederland en Duitsland drie zeer goede races met zijn kleine en 'underpowerde' Saxo. Met het behalen van het Bel gisch kampioenschap (Divisie 3 (-1600cc) sloot de Zeeuw een voor hem uitstekend verlopen raceseizoen af. Nog geen twee maanden later heeft de Nieuwdorpse autocou reur zijn plannen voor het sei zoen 2002 al gereed. De in geli miteerde oplage verschenen en sportieve Opel Astra is voorzien een zestierikleppen tweeliter motor en levert af fabriek 160 pk. "Citroën heeft mij zeker de laatste jaren de nodige succes sen gebracht. De AX en de Saxo's zijn betrouwbare en snelle raceauto's geweest, maar deze OPC is een speciaal ont wikkeld sportief model en heeft standaard al meer pk's dan de Saxo van dit jaar, die aan de top van zijn vermogen zat. Kasse wil in 2002 aan zoveel mogelijk races voor het Euro- pëes kampioenschap deel gaan nemen. "Een en ander zal af hangen van hoe de ontwikke ling van de auto dit jaar ver loopt. De tijd en vooral niet te vergeten het beschikbare budget." MIDDELBURG - Wegens succes van de eerste 45+ bij eenkomst van homobelan- gen vereniging Midden- Zeeland, is besloten om een tweede bijeenkomst te hou den op zondag 13 januari van 20.00 tot 23.00 uur. BIGGEKERKE - Op 2e kerst dag 26 december houdt de MAC De Zeeuwen voor mo torvoertuigen zijn traditione le kerstrit. Een oriënterings- rit, c.q. puzzelrit waaraan ie dereen kan deelnemen. In de routebeschrijving die nen diverse opdrachten te worden uitgevoerd aan de hand van afbeeldingen van bekende spreekwoorden en gezegden. Ook voor passagiers is er een aparte wedstrijd. Inschrijven in café Juliana, Dorpsplein te Biggekerke van 13.30 - 14.30 uur. OOST-SOUBURG - Zoals voorgaande jaren is er weer een volkskerstzangavond in de Kanaalstraatkerk. te Oost- Souburg. Er wordt gezongen op 22 december om 20.00 uur. De dirigent is Johan Ruysink. Natuurlijk is er die avond ge noeg gelegenheid om samen te zingen en wordt de samen zang weer begeleid door een ensemble van Vlijt Volhar ding onder leiding van de di rigent Albert-John Vervorst MIDDELBURG - Dansvereni- ging De Goudvinken zorgt za terdag 22 december voor een kerstbal in de ontmoetings ruimte van winkelcentrum Dauwendaele. Het diner be gint om 18.00 uur. Entree 10 gulden, de muziek is van het Duo Twice. Opgeven voor het diner kan via telefoon 612927. VLISSINGEN - De Junior K mer Walcheren zet zich voor Roemeense weeskinde ren. Op 22 december van 09.30 tot 17.00 uur wordt een speelgoed-inzamelactie ge houden in de Lange Delft in Middelburg. Het winkelend publiek wordt gevraagd een cadeautje onder de kerst boom te leggen. Diezelfde avond vertrekt er een vracht wagen naar Roemenië. OOST-SOUBURG - PG Sha lom houdt eerste kerstdag in zaal Irene aan de Kanaalstraat 8 een familie-kerstfeest vanaf 14.00 uur. Gastspreker is Hans Swart, voorganger in Oostende. Gospelkoor Sound of Hope onder leiding van Ru- dolf Deug zorgt voor swingen de en melodieuze liederen. OOSTKAPELLE - Over Nach ten, zo heet de kinderten toonstelling in het museum aan de Duinvlietweg die spe ciaal gaat over 'bang zijn in het donker'. Kinderen kunnen er kenni smaken met nachtdieren. In de kerstvakantie (op 27 de cember) kan vanaf 13.30 uur worden meegedaan aan de muizendag. Een middagje met de familie het bos in. Die dag (om 14.30 uur) zijn er twee grimeurs in het museum en vanaf 15.30 uur en vanaf 16.30 uur kan worden meege daan met een 'spannende boswandeling'. Info via telefoon 582620. OOST-SOUBURG - Om 23.00 uur begint in het kerkgebouw van de Samen op Wegkerk aan de Kanaalstraat een kerst nachtdienst met als thema 'Je komt elkaar tegen in de stal'. Dansschoql Bras tel. 0118-638345

Scheldebode | 2001 | | pagina 13