Een bijzondere kijk op... Kruiken uit westerschelde 'Rijm er op los' Ons kerstmenu ligt klaar Wr. Prijswinnaars: 'Ik heb nog een kangoeroe' 3 6* U heeft een feest, wij maken het spektakulair www.degolfbaan.nl miÊÊ^ÊÊimÊÊÊmimmmm Feest van vrijwilli ger in Cine City December is poppenmaand Bijzonder project gezocht Matty Verkamman schreef een boek over "oranje toen en nu" Een tweeling verhaalt over asielzoekers "leder mens kan veranderen", zegt Sigrid Teunis terzake VLIJT EN VOLHARDING BESTAAT TACHTIG JAAR OOST-SOUBURG - De fanfare van muziekvereniging Vlijt Volharding in Oost-Souburg bestaat tachtig jaar. Op zater dag 8 december is er een feestelijk lustrumconcert samen met musical- en operettegezelschap 'Groep Papillon' uit Middelburg in de Concert en Gehoorzaal te Middelburg. SP a 4* f-W* 4 1 1 m VRIJDAG EN ZATERDAG VEILING Gezin en opvoeding Infotainment over alcohol drugs en sex Duizend voetbal lers de zaal in Het Station Stationsplein 5 4382 NN Vlissingen Tel.: 0118-465909 L J ~l I Scheldebode «bviliiUctcaii Part^ Ceitrum Burg. v. Woelderenlaan 5 Vlissingen Tel.: 0118-418653 WEEKKRANT VOOR WALCHEREN. VOOR BEZORGKLACHTEN KUNT U BELLEN NAAR: 0118-652700. VOOR TIPS EN LEUKE SUGGESTIES KUNT U BELLEN: 0118 652 713 M/V WOENSDAC 5 DECEMBER 2001 VLISSINGEN - Vrijdag 7 decem ber wordt in Cine City vanaf half acht het 'feest van de vrijwilli gers' gevierd. Dan wordt onder meer de Frans Naereboutprijs uitgereikt, de jaarlijkse vrijwilli- gersprijs van Vlissingen en het onderzoek naar het vrijwilligers werk in de gemeente Vlissingen wordt gepresenteerd. Bovendien zijn er films in de ze ven zalen, treedt de Grandpa Nick Sessieband op', is er een drive-in show en zijn er natuur lijk hapjes en drankjes. VLISSINGEN - December is in 't Spui Vlissingen gebombar deerd tot poppenmaand. Sneeuwpoppen, taaitaaipop pen en knuffelpoppen, het kan allemaal. Tot en met 12 december zijn zelfgemaakte Schanullekes te zien. De prijs: een echt scha- nulleke voor de winnaars van de drie categorieën: tot 6 jaar; 6 tot 12 jaar en 12 tot 18 jaar. Wedstrijdregels liggen in 't Spui gereed. Prijzen worden uitgereikt op de poppen theatermiddag van woensdag 19 december vanaf 15.00 uur. Op 14 en 15 december staan er poppenkramen in 't Spui en zaterdag 15 december is er een poppenconsultatiebureau van 14.00 tot 16.00 uur. Poppen- moeders en -vaders kunnen er terecht. Woensdag 19 december ver zorgt amateur-kindertheater 't Poppenkotje om 14.00 en 16.00 uur voor een voorstelling met handpoppen MIDDELBURG - Het Prins Bernhard Cultuurfonds Zee land zoekt bijzondere projec ten voor de stimuleringsprijs van 10.000 euro. De prijs is bedoeld om het cul turele leven en natuurbehoud in Zeeland te stimuleren. Dat kunnen projectvoorstellen zijn op het gebied van wetenschap, literatuur, beeldende kunst, audiovisuele kunst, muziek en muziektheater, dans, theater, cultuur en natuurbehoud. Vrijwilligers, bij voorkeur jon geren die individueel of in ge organiseerd verband een pro ject willen uitvoeren dat uit stijgt boven de reguliere acti viteiten, komen in aanmer king. Iedereen kan tot 15 februari projectvoorstellen indienen. Formulieren kunnen worden aangevraagd bij Anika Pijpers, telefoon 682584. Nog steeds in hoogste afdeling De operettevereniging onder leiding van Leon Boers brengt met werken als Hunchback (de klokkenluider van de Nötre Dame), On the Street, Cruella the Vil en Broadway een aan trekkelijk programma van show en zang. De fanfare heeft onder leiding van dirigent Albert-John Vervorst even eens een afwisselend programma met werken van Piet Stalmeier (Pe ace of Life), Rob Goorhuis (The Inno cent Condamned), Quincy Jones en Charlie Smalls (Songs of the Wizz in een arrangement van Peter Kleine Schaars) en van Jan Van der Roost. Van deze laatste componist staat naast Flashing Winds ook het Con certo Grosso op het programma met als solisten trombonist Henk Kramer en trompettist John Prevoo. Succesvol Vlijt Volharding heeft met de fanfa re een succesvolle geschiedenis ach ter de rug. In het verleden werden heel wat eerste prijzen in de wacht gesleept, met als hoogtepunt ver schillende keren deelname aan het topconcours van de Koninklijke Ne derlandse Federatie van Muziekge zelschappen in Arnhem. De fanfare speelt sinds de vijftiger jaren in de hoogste afdeling van de KNFM. Drie jaar geleden nog werd de Souburgse fanfare derde van Nederland in de vaandelafdeling. De muzikale leiding is sinds novem ber van dit jaar in handen van Albert- John Vervorst (21). Deze jonge diri gent en slagwerker komt voort uit de eigen gelederen van de vereniging en studeert aan het conservatorium in Tilburg o.a. Hafa-directie bij Hardy Mertens. Historie Vlijt en Volharding is opgericht op 8 augustus 1921 als harmonie-vereni ging 'Tot Steun in den Strijd'. Door gebrek aan houtblazers werd dat in november al een fanfare. Op 7 mei 1925 werd de naam gewijzigd in Vlijt en Volharding (V&V). De vereniging telt circa 150 leden en bestaat uit Wokfluitgroepen, jeugdgroep Minus, de slagwerkgroep, de kapel Copper Brass, het zelfstandig opererend Souburgs Koper Quintet, het jeugd orkest en het grote fanfareorkest. De artistieke leiding van de fanfare is sinds 1 november 2000 in handen van dirigent Albert John Vervorst. Hij komt als slagwerker voort uit de ei gen vereniging. De opleiding van nieuwe muzikan ten bij V&V wordt in eerste aanzet door eigen leden verzorgd, doch het leeuwendeel van de opleiding ge beurt door de Zeeuwse Muziek school. Het jeugdorkest, opgericht op 4 de cember 1958, is de kweekvijver voor de seniorenfanfare. Hier worden muzikanten klaarge stoomd voor het grotere werk. Zij timmeren ook zelf aan de weg en brachten V&V zelfs een landstitel. In 1966 won het jeugdorkest het lands kampioenschap in de eerste afde ling. Ook nu neemt de jeugd nog steeds met succes deel aan concour sen en verzorgt zelfstandig concer ten. Drumband In 1963 werd een drumband opge richt. In de beginjaren, als tamboer en trompetterkorps, werd deze band ook een keer landskampioen. In 1996 werd de drumband onder leiding van Arno Muller omgevormd tot een slagwerkgroep, die in de mars nog steeds als drumband, maar tij dens concerten als multipercussie- groep optreedt. Dit ensemble verzorgt zowel zelf standig als in combinatie met jeugd- VLISSINGEN - „In de Scheldebode van begin november stond een fo to van een zwaan die de fotograaf heel dicht benaderde. Het deed me denken aan mijn foto's van een paar maanden geleden", schrijft mevrouw Geervliet uit Vlissingen. „Na ruim veertig jaar elders te hebben gewoond en gewerkt, ben ik teruggekomen naar Vlissingen. Zoals vaak na een verhuizing, kreeg ik regelmatig bezoek van vrienden en kennissen. Maar dat ook 'het gezin zwaan' kwam was een grote verrassing. Op de ene foto komt de familie en op de andere vertrekt het weer. Pa kijkt eerst goed uit of de weg vrij is alvorens de kinderen over mogen steken". v LI m.. I fc-SS- Eerst kijk ik of er een auto komt... i 1 en/of seniorenfanfare optredens. Het senioren fanfareorkest neemt bijna jaarlijks deel aan concoursen en promoveerde in 1957 naar de vaandelafdeling. Daar weet het zich met succes al jarenlang te handha ven. V&V sluit de laatste jaren aan bij de ontwikkeling om het fanfareorkest te promoten. In dat kader werd in 1991 en 1996 deelgenomen aan de Fanfa re Promotie Concerten en werd in 1991 het initiatief genomen om te komen tot een Walchers Fanfarefes tival dat dit jaar. inmiddels voor de vierde maal werd gehouden. Het ge volg van alle inspanningen is dat het orkest regelmatig binnen ep buiten de provincie Zeeland wordt uitgeno digd om concerten te verzorgen. Papillon Het al dertig jaar bestaande musical- en operettegezelschap Groep Papil lon is voortdurend in beweging, zo wel wat het aantal leden (op het ogenblik is er vraag naar meer man nelijke leden) als wat het repertoire betreft. Aanvankelijk zong het gezel schap net als een koor staand voor het publiek, maar tegenwoordig neemt de choreografie een steeds grotere plaats in, naast de muzikale Ja, nu netjes achter elkaar oversteken... FOTO'S MEVR. GEERVLIET MIDDELBURG - Vrijdag en za terdag, 7 en 8 december, worden in het Zeeuws Veilinghuis aan de Herengracht 74, tachtig kruiken geveild die zijn opgevist uit de Westerschelde. Het gaat om amphora's, katkop- flessen, baardmankruiken en dergelijke. Ze zijn in een periode van 40 jaar opgevist. De kruiken dateren van circa 1600 tot 1800 en zijn afkomstig van China, Spanje, Engeland en Frankrijk, om maar eens een paar landen te noemen. De kijkdagen zijn vandaag (woensdag 5 december) van 10.00 tot 17.00 uur en 6 decem ber van 10.00 tot 18.30 uur. De veiling is donderdag vanaf 19.00 uur en vrijdag vanaf 19.00 uur. Het Zeeuws Veilinghuis heeft amphora's, katkopflessen en baardmankruiken in de ver koop. De prijswinnaars van de rijm er op los actie uit de Scheldebode van 21 november zijn: - Familie Hofman waardebon t.w.v. ƒ100,- van de Fietsenmakker - L. Sinke-Oele waardebon t.w.v. ƒ75,- van Body Culture. - H. van Dyk waardebon t.w.v. ƒ250,- van AVA Electro. - M. de Vries waardebon t.w.v. ƒ100,- van de Rijwielshop. - G. de Roos waardebon t.w.v. ƒ25,- van dierenspeciaalzaak P. Poppe. - B. de Witte-Verhage waardebon t.w.v. ƒ50,- van Hubo De Bezige Hand. - Familie de Rijke waardebon t.w.v. ƒ50,- van Modehuis Janny. - Linda Flipse waardebon t.w.v. ƒ100,- van Alfred's Bike Centrum. - M. Goedbloed waardebon t.w.v. ƒ25,- van Visspecialist Heijdens. - L. Kokelaar waardebon t.w.v. ƒ50,- van Tweewielercentrum Zee land. Waardebonnen af te halen bij de Scheldebode, Vrijlandstraat 33d Middelburg. (Dauwendaele) MIDDELBURG - Het 'kangoeroe verhaaltje', vorige week op de voor pagina van De Scheldebode, heeft in elk geval één reactie opgeleverd. De 79-jarige mevrouw Roelse is aangedaan door het verhaal dat een Middelburgse haar dierbare kangoeroebeeldje kwijt is. „Ik heb het gelezen en dacht meteen, ik heb nog een beeldje van een kan goeroe. Wel niet hetgeen die me vrouw graag terug wil hebben, maar misschien is het een troost dat zij van mij een kangoeroetje van porselein krijgt. Ik ben welis waar niet zo jong meer, maar als ik haar adres krijg, breng ik het van daag nog op de fiets naar haar toe." prestaties. De zangers besteden aandacht aan acteren en dansen onder leiding van choreograaf en regisseur Mia Klaaij- sen. De eisen die de groep Papillon aan zichzelf stelt op gebied van zang en show zijn hoog en dat geldt ook voor de zorg die aan kostuums en decor wordt besteed. Het belooft een aantrekkelijke avond te worden met veel muziek en show. Het programma begint om acht uur; de zaal is om half acht open. Kaarten kosten f 17,50 (reductiekaarten f 12,50) in de voorverkoop verkrijg baar bij Dick Schinkel assurantiën te Oost-Souburg. Segeersstraat 39 Middelburg, 0118-625440 MIDDELBURG - Woensdag 12 december van 19.30 tot 22.00 uur wordt door de praktijk voor gestalt- en psychotherapie een thema-workshop rondom gezin en opvoeding gehouden op het adres Breestraat 83 in Middel burg. Kosten, inclusief materi aal, 25 gulden. Inlichten en op geven via telefoon 616419. MIDDELBURG - Zaterdag 8 de cember wordt in Midgard (Bachtensteene 14) een info tainment gehouden over alco hol, drugs, sex en music. Aan vang 21.00 uur, entree gratis. WESTKAPELLE - Dik vijf jaar geleden kwamen in Oostkapelle afgevaardigden van de jeugdbe- sturen van de voetbalclubs Domburg, VCK, Oostkapelle, Noormannen, Serooskerke, De Meeuwen en Veere bij elkaar om de mogelijkheid te bekijken in de zogeheten stille periode een zaalvoetbaltoernooi te hou den. Van F-pupillen tot en met A-ju- nioren moesten hierbij aan bod komen. Die opzet is gelukt, dat blijkt wel uit het feit dat de zesde edi tie voor de deur staat. Vanaf 15 december komen zo'n duizend jeugdvoetballers in actie. Er worden 450 wedstrijden ge speeld en de getneente Veere stelt er per categorie bekers voor beschikbaar. De Rabobanken Walcheren zor gen voor een financiële injectie. Die instellingen hebben overi gens toegezegd tot en met 2005 te sponsoren. Zaalhuren wor den betaald en er wordt voor ie dere deelnemer een herinne ring beschikbaar gesteld. Gespeeld wordt in de sporthal len van Koudekerke en Oostka pelle en in de sportzaal van Westkapelle, daar komen na melijk de F-wedstrijden aan bod. Het totale evenement wordt omschreven als 'Rabowinter- zaaltoernooi'. Zeven jeugdbe- sturen die in zeven kernen van de gemeente Veere opereren, tekenen voor de organisatie. Visrestaurant en Cateringbedrijf

Scheldebode | 2001 | | pagina 1