ff Een bijzondere kijk op... 'Lieve Robert: wil je me helpen?' 23.90 Middeleeuwse plaatsen op Walcheren 13^ /K d» Ivan Rebroff treedt op in de Aandacht voor de m de pjek in de Vlissingse Sint Jacobskerk kartcompetitie voor bedrijven Hellebardierstraat: Terra Gotha kerstmenu I weert U heeft een feest, wij maken het spektakulair terzake OPEN ZEEUWSE KAMPIOENSCHAPPEN Crootste speculaaspop Op pad met Vrolijke Tippelaars wereldmarkt in zoutelande Het Station baahmS!" Stationsplein 5 4382 NN Vlissingen Tel.: 0118-465909 J Kerst-kinderkoor zingt samen met Grootkoor Nehalennia debatteert Buitenlands schooljaar indoor zeeland Kerkkoor huldigt dirigent VLISSINGEN - De Vlissingse Diana Bommeljé heeft Ro bert ten Brink geschreven. Zij wil zo graag doorbreken als countryzangeres, maar het gaat allemaal niet zoals ze zou willen. In januari van dit jaar is een oproepje in De Scheldebode geplaatst. Ze maakte een cd en heeft in totaal misschien twee keer opgetreden. Niet echt een doorbraak. MIDDELBURG - In maart van dit jaar organiseerde Taek- won-do Middelburg voor het eerst in haar bestaan het Ne derlands Kampioenschap Taekwon do. Het was een hele kluif voor de vereniging, maar de ervaringen waren der mate goed dat besloten werd om de Open Zeeuwse kam pioenschappen op te zetten. ReSBiïêTBIt'01184i8ö1§ Dagelijks geopend vanaf 10.00 uur onder de hoogste toren van Vlissingen M/V WOENSDAG 21 NOVEMBER 2001 Vooral _JH Party Centru"1 Ook geschikt voor kinderen WEEKKRANT VOOR WALCHEREN. VOOR BEZORGKLACHTEN KUNT U BELLEN NAAR: 0118-652700. VOOR TIPS EN LEUKE SUGGESTIES KUNT U BELLEN: 0118 652 713 Qannaroctr infect Segeersstraat 39 Middelburg, 0118-625440 MIDDELBURG - Sint zorgt woensdag 28 november in win kelcentrum Dauwendaele voor iets bijzonders. Op het binnen plein komt namelijk de grootste speculaaspop van Nederland te staan. Sinterklaas heeft zijn bakpiet op dracht gegeven om samen met bakkerij Bliek een speculaaspop te bakken. Liefst een van 3,5 bij 2 meter. Op woensdagmorgen te zien en vanaf 13.00 uur wordt hij aangebroken. Iedere bezoeker krijgt een stukje. Sint Nicolaas is er ook en deelt samen met zijn pieten tussen 13.00 en 17.00 uur cadeautjes en strooigoed uit aan de kinderen. VLISSINGEN - Wandelsportver eniging De Vrolijke Tippelaars heeft zaterdag 24 november de jaarlijkse Sint Nicolaastocht op het programma staan. Vertrek bij het clubhuis van Zeeland Sport op het Baskensburgplein. De deelnemers aan de 15 en 25 kilometer vertrekken om 10.00 uur, de overige wandelaars die 5 of 10 kilometer lopen, starten tussen 10.00 en 13.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 5 gul den met herinnering of 3 gulden zonder medaille. Inlichtingen bij mevrouw Meerman, telefoon 463845. Vanwege de Sinterklaastocht komt de sint met zijn pieten zelf tussen 12.00 en 14.00 uur een kijkje nemen in het clublokaal. ZOUTELANDE- In zaal Midden dorp aan de Smidsstraat 16 wordt zaterdag 24 november een wereldmarkt voor goede doelen gehouden. Wereldwinkel, Uni cef, Amnesty, Welfare en het WNF zorgen voor de organisatie. Er worden kado-artikelen ver kocht, kerstkaarten, voedingswa ren, handwerkstukken en kaar sen. Petra Lous verkoopt tweede hands boeken en speelgoed ten bate van Poolse kankerpatiën tjes. Voedselpakketten voor Oost-Eu ropa kunnen worden ingeleverd bij Dorcas en het COA heeft asiel zoekers gevraagd om hapjes uit hun geboorteland te maken. De markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Visrestaurant en Cateringbedrijf Zondag 25 november kan dat wel. Er is eerst om 10.00 uur een feestelijke eucharistieviering in de O.L. Vrouwekerk aan de Sin gel. Voorganger is pastoor P. de Maat. Er worden overigens die dag nog drie koorleden onder scheiden voor hun 25-jarig lid maatschap. Na de dienst is er een bescheiden receptie. MIDDELBURG - Samen met Grootkoor Zeeland verzorgt het Kerst-kinderkoor een concert met de Australische zanger Ka- mahl. Het kinderkoor, voor jon geren van 8 tot en met 11 jaar, wordt hiervoor speciaal samen gesteld. Aanmelden kan tijdens de repetities op donderdag 22 en 29 november en 6 december van 18.15 tot 19.15 uur in de Hoek steen aan de Roozenburglaan 22. Meedoen kost f 7,50. Zijn er meer kinderen uit één gezin dan kost dat f 2,50 extra per kind. Kinderen krijgen een koorboekje met liedjes en een studiecassette zodat er thuis geoefend kan wor den. Aanmelden kan via Kerst Kin derkoor Zeeland, Postbus 275, 9200 AG Drachten of een e-mail- tje sturen naar zing@groot- koor.nl MIDDELBURG - Vrijdag 23 no vember wordt de voorronde ge houden voor het Nederlands kampioenschap debatteren voor middelbare scholieren. Dat is in het Cobbenhagecollege aan de Brittendreef 6 in Tilburg. Een van de deelnemers is Neha lennia Middelburg. Burg. v. Woelderenlaart 5 Vlissingen Tel.: 0118-418653 MIDDELBURG - Een schooljaar in het buitenland? Dat kan. Mavo-, Havo- en VWO-scholie- ren wordt deze mogelijkheid ge boden. Zij worden in gastgezin nen opgenomen en leren me teen de cultuur van het land van dichtbij kennen. Op 27 november is er een voor lichtingsbijeenkomst vanaf 19.30 uur in de Zeeuwse Biblio theek aan de Kousteensedijk 7. GOES - In overleg met de FEI, Féderation Equestre Interna tional, zijn de data van de 23e In- door Zeeland vastgesteld vanaf donderdag 28 december tot en met zaterdag 12 januari in de Zeelandhallen in Goes. Een opvallende wijziging in het programma is de afwezigheid van de internationale dressuur- rubriek en van de beginnersklas sen in de dressuur en het sprin gen. Het internationaal concours hippique staat bekend als het grootste indoor paardensporte venement van Nederland. VLISSINGEN - G. Wortman was twee jaar geleden 50 jaar koor zanger en 25 jaar dirigent van het r.k. kerkkoor St. Caecilia. Door allerlei omstandigheden kon toen aan de jubilea geen aandacht worden besteed. Door Ben Donkers SEROOSKERKE - 'Je fuiken op het droge hebben", schrijft Nel Ton- Baan uit het Walcherse Serooskerke bij deze 'bijzondere kijk op'. De foto is op een tropische julidag gemaakt. „Fietsend over Schouwen zag ik deze palingfuiken op het land van Van de Hoek aan de Bootsweg in Moriaanshoof." „Gereed om weer onder te duiken in de Ooster- schelde. Ik mocht er proeven van de gastvrijheid, de vangst en een koel biertje. Wal is het leven goed op het Zeeuwse land." Heeft u ook 'een bijzondere kijk op', stuur deze naar de redactie: Postbus 7011,4330 GA Middelburg. MIDDELBURG - Middeleeuwse woonplaatsen op Walcheren, dat is de titel van de lezing die professor dr. P. Henderikx vrij dag 23 november verzorgt bij SCEZ Archeologie aan de Ar- meniaans Schuitvlot 1 in Mid delburg, aanvang 20.00 uur. Door Léon Janssens Zondag 25 november is sporthal 'De Kruitmolen' in Middelburg het strijdtoneel: "Open kampioen schap betekent niet alleen deelne mers uit Zeeland, maar uit heel Ne derland en België", geeft Nanne Boonstra van de organiserende vereniging aan, "Het belooft een heel mooi kampioenschap te wor den." Schoptechniek Taekwon-do is een Koreaanse zelf verdediging sport waarbij de na druk ligt op schoptechnieken. In Korea is het dé nationale sport, be oefend door studenten aan de uni versiteiten, politie en leger. De vergelijking die een leek kan maken is het beste met karate waarbij de nadruk vooral ligt op ar men. Tae staat voor alle beentech nieken, Kwon staat voor alle hand- of armtechnieken, Do staat voor de weg, de kunst, doorzettingsvermo gen en zelfcontrole. Nanne Boons tra, hoofdtrainer van Taekwon-do Middelburg: "Het gaat er om de hand- en voettechnieken be schaafd te gebruiken. Niet misbrui ken om mensen mee aan te vallen, niet aanwenden als vechtsport. Het is een verdedigingssport; het gaat om respect en discipline. Het Open Zeeuws Kampioenschap is een gevolg van het Nederlands kampioenschap dat wij het in maart mochten organiseren. Dat is erg goed gelopen in samenwerking met- en steun van het bestuur van de Taekwon-do Bond. Het Open Zeeuwse Kampioenschap doe je met alle verantwoordelijkheid voor je vereniging. Kijk, bij het Ne derlands Kampioenschap ben je verzekerd van deelnemers; bij het Zeeuwse niet. Door het Neder lands Kampioenschap hebben de deelnemers toen een kijkje kunnen nemen in Middelburg. Hoe doen ze dat hier, is er accommodatie, kun je hier slapen? Wij hebben la ten zien wat we kunnen, een stukje gastvrijheid geboden. We hebben gelukkig vrij veel leden die bereid zijn sporters in huis te nemen." „De deelnemers waren erg enthou siast over de sfeer en organisatie. De bijzonder goede medewerking van het restaurant van 'De Kruit molen' heeft daar aan bijgedra gen." De wedstrijddag zelf bestaat uit twee delen, jeugd tot en met 14 jaar en junioren 15 tot en met 17 jaar plus vanaf 18 jaar de senioren. De jeugd gaat op lengte en de juni oren en senioren op gewicht. Zij gaan sparren; het 'sparrings' on derdeel is het vechtelement in de sport. De technieken waarop zo hard getraind is worden hier in praktijk gebracht. De jeugd komt 's morgens in actie vanaf 10.00 uur Zondag staat het Open Zeeuws kampioenschap Taekwan-do in de Kruitmolen in Middelburg op het programma. tot ongeveer 13.00 uur met aanslui tend prijsuitreiking. Daarna vol gens tot 18.00 uur junioren en seni oren en de prijsuitreiking. Thuiswedstrijd Taekwon-do Middelburg startte in april al met de voorbereidingen om dit Open Zeeuws kampioenschap te organiseren. Bestuurslid Rianne Don is nauw bij de organisatie be trokken en een van de eerste din gen die gebeurde was het regelen van een vrijwilligers bijeenkomst: "Want zonder vrijwilligers, leden en familie, krijg je dit absoluut niet van de grond", weet Rianne, "Dat is bij het Nederlands Kampioenschap gebleken, want dank zij de vrijwilli gers liep alles goed. Je leert er van, er zijn wat knelpunten verbeterd, het draaiboek is bijgewerkt. We hebben een datum geprikt en zijn aan de slag gegaan. Sponsors aan gezocht en gevonden. We zijn met z'n allen keihard aan het werk ge gaan en het is leuk om er zoiets van terug te zien. Je merkt dat de be trokkenheid bij de club heel groot is. Iedereen leeft er naar toe om met z'n allen er iets leuks van te maken. Wij hebben 110 leden en zijn een echte multiculturele ver eniging." „Op zo'n dag zijn er een aantal mensen actief, dertig vrijwilligers, vijf scheidsrechters, vier coaches en veertig deelnemers van onze club. In totaal verwachten we ruim 200 deelnemers. Voor de nummers een, twee en drie is een beker be schikbaar. Plus een grote* trofee voor de vereniging met de meeste prijzen. Het Open Zeeuwse kam pioenschap is echt een debuut. Voor onze jeugd de eerste keer dat ze een Taekwon-do wedstrijd heb ben binnen Zeeland, een echte thuiswedstrijd. Met alle vaste fans. Dat moeten we in de toekomst va ker doen. Wij zijn blij met dit toer nooi in Zeeland." Training Bij Taekwon-do Middelburg wordt training gegeven door Nanne Boonstra, Eric van Loenhout, Se- zan Arslan en Jesse van der Mei. Voor meer informatie Nanne Boonstra telefoon 0118 - 612992 of Rianne Don telefoon 0118 - 649217. Het Open Zeeuw Kampioenschap Taekwon-do is op zondag 25 no vember vanaf 10.00 uur tot 18.00 uur in sporthal 'De Kruitmolen', Kruitmolenlaan, Middelburg. FOTO: NELTON-BAAN „Wellicht kan het programma van Ten Brink (SuperRobert op zater dagavond bij SBS-6) uitkomst brengen. Ik wil heel graag met een groot countryartiest optreden. Dat durf ik wel. Ik wil naar buiten tre den en heb Robert gevraagd: geef me eens een kans. Ik kan goed zin gen, ben een talentvolle moeder en heb geen plankenkoorts." „Het schiet niet op met mijn car rière. Ze laten me allemaal een beetje zitten. Vanaf mijn dertiende ben ik bewust met zingen bezig. Heb alle talentenjachten afgelo pen, opnamen zijn er destijds ge maakt voor de VARA, maar die band ben ik kwijt. Er wordt van al les beloofd, maar er komt niets uit". „Ik zou het zo leuk vinden om eens met een band op te mogen treden. Vroeger heb ik dat wel eens gedaan met de toenmalige Poppel- stars. Dat was in Westkapelle." Nu bijna twee weken geleden is de Diana Bommeljé, vijftien jaar geleden zingend met de band De Poppelstars. brief naar SuperRobert de deur uit gegaan. „Ik heb nog niets gehoord Wacht nog steeds op een uitnodi ging. In de vrij lange brief heb ik ge vraagd of hij mij wil helpen, of hij mij een kans wil geven. Ik wacht af. Maar voor alle 'kuiven' in Vlissin gen alvast: keep on rocking. Dat roep ik ook altijd als ik een bekende j van vroeger zie."

Scheldebode | 2001 | | pagina 1