Zo... dus jij wilt je horizon verbreden? Studeren aan de Zeeuwse kust! Hogeschool t 17 Kies uri|9 OFEFJ|)INGEN,|)IVERêE CURSUSSEN EffTRAINlWqEN OP DE GEBIEDEN van: Techniek Watermanagement Informatica Economie Zeevaart* Logistiek* Onderwijs Gezondheidszorg Hogeschool Zeeland Edisonweg 4 Boulevard Bankert 156* Vlissingen Lectoraat Duurzaamheid 16 de IIZ krant de HZ krant Algemene Operationele Technologie Electrotechniek Werktuigbouwkunde Chemie Bouwkunde Civiele Techniek Aquatische Ecotechnologie Logistiek Technische Vervoerskunde Maritiem Officier Bedrijfseconomie Commerciële economie Communicatie International Business and Languages International Business and Management Studies Management, Economie en Recht Pabo Verpleegkunde Studiedecanen als adviseurs MediaÜieek en Open Leren Centrum Individuele voorzieningen De HBO opleidingen van de HZ Informatica Studie Informatie Centrum vraagbaken vt voltijdopleiding;*dt deeltijdopleiding; du duale opleiding Algemene Operationele Technologie (energietechnologie) (vt/dt/du) Aquatische Ecotechnologie (watermanagement) (vt) Bouwkunde (vt/du) afstudeerrichtingen: Architectuur 1e fase Commercieel ingenieur Draagconstructies Uitvoering afstudeervariant Restauratie en Renovatie Chemie (vt/du) specialisaties Analytische chemie Organische chemie Milieuchemie Biochemie Civiele Techniek (vt/dt/du) afstudeervarianten Constructief Waterbouwkunde afstudeerrichting Commercieel Elektrotechniek (vt/dt/du) afstudeerrichting Commercieel Ingenieur Logistiek Technische Vervoerskunde (vt) afstudeervariant European Transport Management Maritiem Officier (vt) afstudeerrichtingen maritieme logistiek energietechniek Werktuigbouwkunde (vt/dt/du) afstudeerrichtingen mechatronica (combinatie elektrotechniek en werktuigbouwkunde) commercieel ingenieur system support management pecialisaties Machine Product Ontwerp Industriële Productie Automatisering Bedrijfseconomie (vt/dt/du) afstudeerrichtingen Financieel management Operationeel management afstudeervariant Informatie management Commerciële Economie (vt/dt/du) afstudeerrichtingen Internationaal Marketing Management Electronic Commerce Marketing van Toerisme, Recreatie en vrije tijd Communicatie (vt/dt/du) afstudeerrichtingen: Interne communicatie Overheidscommunicatie Commerciële communicatie Internationale communicatie Elektronische communicatie afstudeervariant Internationale communicatie International Business and Languages (vt/du) A fstudeerrichtingen Intercultural Business Relations Management International Business and Management Marketing voor de Internationale Dienstensector Management, Economie en Recht (vt/dt/du) afstudeerrichtingen Personeelsmanagement Operationeel management Milieu management Hogere Beroepsopleiding tot Verpleegkundige (vt/dt/du en gecombineerde opleiding HBO-V Vroedkunde) differentiaties: kraam-, kind- en jeugdzorg; zorg voor de chronische zieke; zorg voor de psychiatrisch zieke en verstandelijk gehandicapte; intensievere klinische zorg. Leraar Basisonderwijs (vt/dt) specialisatiefase in het derde jaar maak je een keuze om je verder te specialiseren in het werken met jongere kinderen (groep 1 t/m 4 in de basisschool) of in het werken met oudere kinderen (groep 5 t/m 8 in de basis school). Nieuwe opleidingen met ingang van september 2002: Bedrijfskundige Informatica (vt) Hogere Informatica (vt) International Business and Management Studies (vt) Spreek jij digi-taal Bij informatica denk je natuurlijk aan compu ters. Het brede vakgebied dat je in een hogere beroepsopleiding Informatica bestudeert omvat echter veel en veel meer. Informatici zijn dui zendpoten die bedrijven en organisaties helpen hun werk nog beter en efficiënter te doen. Hierbij is juist de menselijke factor heel belang rijk. Je moet goed met mensen kunnen omgaan, snel op je omgeving kunnen reageren en creatief problemen kunnen oplossen. En om je opdrachtgever goed van dienst te kunnen zijn, heb je daarnaast natuurlijk een ruime portie lCT-deskundigheid nodig. Bij de HZ kun je kie zen uit Hogere Informatica en Bedrijfskundige Informatica. Met energie kan je alle kanten op Energietechnologen zijn en blijven onmisbaar. I iteraard bij energieleverende bedrijven en ver der bij allerhande moderne productiebedrijven. Na het afronden van je studie heb je een brede kennis van uiteenlopende productieprocessen. Of het nu gaat om het opwekken van electrische energie, afvalverwerking of productie van che mische stoffen, ie staat je mannetje/vrouwtje. Ben je energiek en ambieer je een spannen de opleiding? AO'T-Techniek. Watt ga jij maken? Als electrotechnicus is de kans op een beetje spanning in je carrière groot. De ontwikkelingen gaan zo snel in deze wereld en dat maakt dc uit daging alleen maar groter. Na een afgeronde studie kun je kiezen: automatiseringsdeskundi ge. telecomspeeialist, elect rot echnisch tekenaar, informatie-, onderhouds- of productmanager, installatietechnicus, ontwikkelaar op elect ro- teclmisch gebied, projectleider of teclmisch- eommercieel manager enz. enz. De mogelijk heden zijn zo goed als onbeperkt. Springt er al een vonkje over? Werktuiglijk werken of werktuigen ontwerpen? Ben je het liefst creatief in de weer en heb je ideeën over hoe dingen anders kunnen? Grote kans dat de opleiding werktuigbouwkunde echt iets voor jou i». Dc II/. leidt je op tot project- engineer. constructeur of industrieel ontwerper. Ook lissen allerlei managementfunctie» binnen je bereik. Werktuigbouwkundigen ontwerpen, meten, onderzoeken, testen, berekenen, bestu ren en organiseren. Achter elk apparaat of instrument schuilt een werktuigbouwer, (ia jij ze achterna? Creëer je eigen carrière. Bouwen aan je toekomst, studeren aan de HZ Waar denk jij aan bij het woord bouwkunde? Aan een gedurfd staaltje architectuur, aan inno vatieve constructies of bijvoorbeeld aan herbe stemming van industrieel erfgoed? Misschien zie je jezelf wel lopen door een bouwput met tekeningen in je hand en ben je uitvoerder. Wat het ook mag zijn. 11a je studie aan de HZ ben 1'e bouwkundige. Je kunt aan de slag als ontwik- ;elaar. ontwerper of constructeur. De technisch- commerciële hoek ligt ook voor je open en 11a een paar jaar werken komen dc management functies in zicht. Met een opleiding bouwkunde aan de HZ leg je een stevige fundering. Wil jij flink aan de weg timmeren? In de civiele techniek werk je altijd aan vooruit gang. Wegen en kanalen, rivieren en bruggen, tunnels en sluizen, stuwen en havens, waterke ringen en grondwerken, watervoorziening en afvalwaterzuivering, het houdt niet op. Neder land heeft in de civiele techniek wereldwijd naam en faam verworven, met onze bruggen, tunnels en bijvoorbeeld de Deltawerken. Stap ook in die wereld en ga voor een mooie job als ontwerper, opzichter, constructeur, werkvoorbe reider, uitvoerder, projectleider of calculator. Groei watervlug door tot adviseur, projectmana ger, of commercieel-technisch manager. Geen probleem voor de keien in beton. Water, de bron van jouw leven? Deze opleiding, al tien jaar uniek in Nederland, is in meerdere opzichten interessant. Je kunt er namelijk alle kanten mee op. Voor liet ontwik kelen. herstellen en beheren van onze rivieren, meren, sloten, kusten, oevers en grondwater- voorraden zijn deskundigen nodig: aquatische ecotechnologen. Mensen waar veel vraag naar is omdat ze weten waar verantwoord en milieu vriendelijk waterbeheer voor staat. Je vindt ze bij rijksoverheden, provincies, waterschappen en gemeenten en adviesbureau s. Ga je deze studie volgen, dan boor je de bron van je leven aan. Letterlijk en figuurlijk problemen oplossen Tegenwoordig lossen chemisten vaak milieupro blemen op. Dit. door werkwijzen Ie bedenken die de vervuiling letterlijk en figuurlijk oplos sen. Als chemicus sta je dus midden in de maat schappij. Logisch, want bij bijna alles wat wij gebruiken en doen komt chemie om de hoek kij ken. Denk bijvoorbeeld maar aan DNA-onder- zoek. Na het afronden van je studie kun je aan de bak als analist, milieuonderzoeker, labora- toriummanager, voorlichter, bedrijfsleider, kw a liteitsbewaker en als researchinan of -vrouw. Er wacht je een interessante loopbaan. Zie je reacties met belangstelling tegemoet? Leuke studie voor wie vooruit wil De beste stuurlui staan aan wal. In dit geval wel ja. Want de maritiem logistiek manager organi seert. kent en weet alles van vervoer, kortom: hij bestuurt transport. Het gaat erom dat je de voor delen van transport vormen kunt combineren en ze op het juiste moment weet in te zetten. Om zo allerlei grondstoffen, halffabrikaten, producten en goederen van A naar Z te krijgen. Daar komt inventiviteit bij kijken. Je moet initiatieven nemen, wereldwijd kunnen denken en leiding gevende capaciteiten hebben. Heb je die? Dan kan je héél ver komen. Ben je al in beweging? Thuis blijven kan altijd nog liet zeemanschap is al lang geen avonturiersle ven voor 'ruwe bolsters, blanke pitten' meer. Wel is een studie aan «Ie HZ tot maritiem offi cier en het beroep, een uitdaging van jewelste. Want je leert alles: over hoe je een schip moet runnen, navigeren, laden en lossen en over vei ligheid en techniek. Daarnaast leer je omgaan met hypermoderne electronische apparatuur en geavanceerde computer- en communicatiesyste men. Ook de zorg voor de bemanning, de lading en het milieu maak je jezelf eigen. Nu aanmonsteren dus! Een verhaal maken van cijfers Stoeien met cijfers, vechten met getallen. Winnen. Zit dat in je bloed? Start dan je carriè re met de opleiding bedrijfseconomie aan de HZ. Je leert gegevens 0111 te zetten in nuttige informatie, leidinggeven, beslissingen te onder bouwen en verantwoordelijkheid te nemen. We leiden je op tot manager en 11a je studie kun je aan de slag als financial manager, financieel adviseur of controller in de accountancy, bij een bank. een bedrijf of overheidsinstelling. De vraag naar bedrijfseconomen is zo groot dat de kans op een goede baan meer dan groot is. Je hoeft geen bedrijfseconoom te zijn om dat te becijferen. Als je goed bent met getallen, haal je hier de beste cijfers. Jezelf in de markt zetten... Verhoog je marktwaarde aanzienlijk, kom com - merdële economie studeren aan de HZ. Je leert alles over marketing en verkoop. Na je studie kun je overal aan de slag. want in iedere bran che en elke organisatie zijn goede marketing- en salesmensen onmisbaar. Na je studie kun je zaken op de markt brengen en communiceren naar en met marktpartijen. Je gaat aan de slag als product-, marketing-, account- of salesma nager. Je kunt ook als inkoper, im- of export specialist of bijvoorbeeld als marktonderzoeker aan de slag. Ben je verkocht? Horen, zien en... communiceren Heb je dat reclamespotje al gezien met die Er wordt heel wat afgepraat over reclame, over communicatie. Wil je zelf een glansrol spelen in je eigen creatieve carrière? Kom dan communi- catie studeren aan dc HZ. Persconferenties organiseren, persberichten schrijven, reclame campagnes plannen, drukwerk begeleiden of homepages op het net brengen, het hoort alle maal bij 'communicatie Na je studie start je je loopbaan als: communicatiemedewerker, pr- functionaris, reclame-adviseur of voorlichter. Er is geen bedrijf, organisatie of instelling dat niet met de doelgroep communiceert en dat veran dert niet. Je hebt binnen het vak 'communicatie' altijd met mensen, nieuwe technieken, nieuwe stijlen en creativiteit te maken. Get the message? Grenzeloze mogelijkheden, great opportunities Grenzen vervagen en binnen Europa vallen ze zelfs helemaal weg. Ondertussen neemt de concurrentie wereldwijd toe. Bedrijven of orga nisaties die graag slagvaardig willen opereren en posities willen veroveren op internationale markten moeten ter plaatse goede mensen heb ben. Mensen met kennis van de economie en van de plaatselijke gewoonten en gebruiken. Kortom duizendpoten, allrounders die naast hun economische kennis .3 moderne vreemde talen beheersen. Het zijn mensen die de oplei ding International Business and Languages bij de HZ gevolgd hebben. Daar leerden ze veel over marketing, internationale handel, juridi sche zaken, inkoop en management. Zie je jezelf al gaan; 4-talig in je 3-deHg? Er is steeds meer behoefte aan internationaal georiënteerde, goed opgeleide medewerkers en managers. Als afgestudeerde IBMS-student kom je terecht in een brede en internationale beroepspraktijk. Concreet betekent dit dat je tij dens je werk continu internationale contacten legt, onderhoudt en uitbouwt. Dit vraagt speci fieke kennis en vaardigheden op een aantal gebieden, zoals interculturele relaties en inter nationale handel Flexibiliteit en vermogen tot aanpassen zijn hiervoor onmisbaar. Elke opdracht zal weer anders van aard zijn: daarom zal de IBMS-er zijn overtuigingskracht, inle vingsvermogen en sociale vaardigheden moeten gebruiken om samen te werken met experts in verschillende disciplines. Economie maakt je tot een internationale all-rounder. De IBMS-student heeft dus interesse in eco-nomie, het werken met mensen, psychologie en andere culturen. Je bent internationaal georiënteerd, taalvaardig en communicatief en praktisch ingesteld. IBMS: scope «ui the globe. De succesvolle drie-eenheid Vertel tijdens je sollicitatiegesprek dat je leiding gevend, financieel deskundig en juridisch geschoold bent, en de kans is groot dat je een contract onder je neus krijgt. Vind je het leuk om mensen te motiveren en 0111 doelstellingen te bereiken? Is het voor jou een uitdaging om te kunnen functioneren binnen allerlei organisa ties? Wil je alles weten over privaat- en publiek recht. internationaal recht en wettelijke kaders binnen het bedrijfsleven? Dan is de MER-oplei- ding van dc IIZ je op het lijf geschreven. Na je studie kun je alle kanten op: organisatie-advies, human resource management, p N o. kwaliteits-. arbo- en milieuzorgen verzekeringen het zijn een paar richtingen die je op kunt. I loezo veelzijdig? Mei recht een goede baan. Leren les geven ind je het leuk om met kinderen om te gaan en vinden kinderen het leuk om met jou om te aan? Ben je creatief en inventief en heb je een reed interessegebied? Ben je ook nog een opti mistische organisator die het leuk vindt om met mensen om te gaan? Ja? Dan is de kans groot dat de PABO-opleiding de ideale voorbereiding op je enerverende loopbaan is. Eén van de w ei nige Pabo s waar je erkende diploma's kunt halen voor protestants-christelijk, katholiek, openbaar of algemeen bijzonder onderwijs vind je in Zeeland. I Iet is de HZ. Jouw carrière, een meesterwerk? Beroep of roeping Werken als verpleegkundige is een bijzonder leven. Niet iedereen is hiervoor in de wieg gelegd. I leb je de eigenschappen in huis die van een verpleegkundige een vakman of vakvrouw maken dan ligt er een prachtige toekomst voor je open. Na je opleiding ben je in staat zelfstan dig het beroep van verpleegkundige uit te oefe nen. We leiden je op om in 'zorgsitnaties' toege rust je beroep uit te oefenen. Daarnaast leggen we de basis waarmee je je beroep verder kunt ontwikkelen. De HBO-V studie kun je als vol tijd- en deeltijdopleiding en als duale opleiding volgen. E11 wat dacht je van de combi-opleiding I IB()-V/Vroedkunde? Als hel je echt een zorg is! Studenten aan de Hogeschool Zeeland kun nen op verschillende manieren adviezen krij gen <'ti informatie opdoen. Een vraagbaak over opleidingen en studen tenleven is het Studie Informatie Centrum. Behalve met vragen over opleidingen aan de IIZ zelf. kunnen studenten er vragen stellen over alle IIBO en universitaire opleidingen in Nederland, over post-HBO en Master oplei dingen en over studeren in het buitenland. Daarnaast is er bij dit centrum veel parate kennis over het studentenverenigingsleven over fondsen en verzekeringen en zaken, die met de arbeidsmarkt te maken hebben. Het SIC bemiddelt gratis studenten die een kamer zoeken. Dit knooppunt in de informa tievoorziening van de I I/. is bereikbaar via: 0113 489220, via sic@mail.IIZeeland.nl en via www.lIZ.nl. Bezoekadres: Edisonweg 4. Per 1 september 2000 beschikt de Hoge school Zeeland over een Lectoraat Duur zaamheid, Dit lectoraat is een uitvloeisel van de ondertekening door de I logesehool Zee land van het 'Handvest Duurzaamheid HBO een convenant tussen hogescholen, de IIBO-raad en de ministers van ROM. (K!N:W en I.NV Dit convenant wil het per spectief van duurzame ontwikkeling sneller en beter integreren in het hoger beroeps onderwijs. De initiatiefnemers willen door het conve nant bereiken dat afgestudeerden van het HBO. die vaak in middenkaderfuncties terechtkomen bij de overheid, het bedrijfsle ven en maatschappelijke organisaties, in staat zijn te denken in termen van duurzame ontwikkeling. I liertoe wordt tijdens de oplei ding aandacht besteed aan de competentie 0111 te gaan met en oplossingen aan te dragen voor vraagstukken op het gebied van duur zame ontwikkeling, ongeacht de discipline of werkterrein. De Hogeschool Zeeland heeft de onderteke ning van het convenant aangegrepen voor de instelling van een lectoraat duurzaamheid, met financiële ondersteuning door de provin cie Zeeland. Het lectoruat heeft in eerste instantie drie aandachtsgebieden. Allereerst is het de bedoeling duurzaamheid aspecten te integreren in de bestaande oplei dingen en cursussen. Alle opleidingen die door de Hogeschool Zeeland verzorgd wor den hebben het convenant ondertekend. Voorts wil het lectoraat dtmrzaamheidspro- 1'ecten van externe opdrachtgevers aantrrk- ;en en uitvoeren, waarbij naast onderzoe kers van de Hogeschool Zeeland zoveel mogelijk studenten van verschillende oplei dingen betrokken worden. Ten slotte richt het lectoraat zich (Hik op de integratie van duurzaamheidaspecten in de bedrijfsvoering van de Hogeschool Zeeland. Daartoe behoort ook het bewerkstelligen van veranderingen in het gedrag van studenten en medewerkers. Zoals het Studie Informatie Gentrum zich richt op informatie over het onderwijs en aanverwante zaken zelf. zo kunnen studen ten in de meer persoonlijke sfeer te rade gaan bij de drie studentendecanen van de HZ. Dat zijn vertrouwenspersonen, die hulp verlenen, adviseren en begeleiden bij studie- of persoonlijke problemen. Voorts geeft het decanaat voorlichting over wet- en regel geving. toelatingseisen en mogelijkheden 0111 door te studeren. I11 - steeds geactualiseerde - decaan wijzers worden beknopte hoofdlij nen aangegeven van regelingen die voor stu denten belangrijk zijn. De Mediatheek en het Open Leren Centrum (OLC) vormen samen het studielandschap van de I logescluxil Zeeland. Ze staan open \(M>r alle studenten als plek van informatie voorziening en zelfstudie. De Mediatheek bevat tal van informatiebronnen als boeken, tijdschriften, kranten, video's, diaseries, CD- ROM's, scripties en bedrijfsdocumentatie. Ook is er een aansluiting op de Nederlandse Centrale Catalogus, waarin meer dan 12 mil joen IxH'ktitels zijn ondergebracht. In het Open Leren Centrum (OLC; kunnen studen ten vinir zelfstudie allerlei faciliteiten gebrui ken als pc-werkplekken, printers, plotters, kleurenprinter, scanner, video- en audio- spparatuur. Daar bevinden zich ook werk plekken voor videoconferenties en mogelijk heden voor videobewerkingen. De I logesehool Zeeland heeft een aantal voorzieningen voorstudenten met een handi cap of een chronische ziekte. In de meeste gebouwen van het schoolcom plex zijn bijvoorbeeld liften voor studenten en medewerkers met een rolstiH'l of mensen die moeilijk ter been zijn. Op de parkeer- tilaatsen zijn invalidenplaatsen gereserveerd. zijn ook extra faciliteiten te krijgen (bij voorbeeld bij dyslexie). Bij de servicebalie in de ontvangsthal is een ruimte, waar diabetici hun insuline kunnen bewaren en toedienen: er i» (wik een koelkast voor het bewaren van medicijnen. Noor vragen kun je terecht bij hel Studentendecanaat van HZ.

Scheldebode | 2001 | | pagina 26