Scheldebode uit Abeelen race in walchers kanaal The Firm heeft nieuw concept Swingcats in Arsenaal De Dijk in Baskensburg Mexico is 'n mooie poes DE LAMMERENBURCHT Zaterdag première in Minitheater Abvakabo vergadert Programma Aldegonde Bingo in Bolwerk Droomconcert Duizend vogels in De Arne EMM houdt rommelmarkt Avond over erfrecht Gymclub houdt open lesweek Kerstkaarten maken bij Multi Colour Osiris Trio in Kloveniersdoelen EXPOSITIE IN DE GROTE KERK RONDOM OVERLIJDEN GOES - Omdat afscheid nemen zorg vraagt kan dat af scheid anders. Hoe anders laten een aantal ondernemers, die bij uitvaarten betrokken zijn, zien op hun expositie Af scheid kan Anders op zaterdag 20 oktober in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. Eng Nazorg NATIONALE ROEIWEDSTRIJD IN ZEELAND MIDDELBURG - Roeivereniging "Honte" organiseert zater dag 20 oktober een nationale roeiwedstrijd "Abeelen Race" geheten. Er wordt geroeid in het Kanaal door Walcheren tussen Middelburg, Poelendaele, en Vlissingen, Keersluis brug. Aan de start verschijnen alle categorieën jeugd en se nioren, de eerste start is om 12.00 uur en de tweede start om 14.30 uur. vaardigheid Programma Palet start nieuwe cursus Ouderen en gehandicapten Nieuw Jonge acts in De Piek Activiteiten in Poppendamme Thema 'zingen vanuitje hart' Zip Sccratch Boswachter weer op pad Gebed is nu extra nodig IASZSEIZOEN ZATERDAG OPEN BINGO DANSAVOND Vrijwilligers/-sters gevraagd voor de bingo en achter de bar WOENSDAG 17 OKTOBER 2001 D VUSSINGEN - De ABVAKABO FNV afdeling Walcheren houdt 23 oktober een ledenvergade ring met themabijeenkomst in hotel Arion vanaf 19.30 uur. De avond staat in het teken van de FPU+. VLISSINGEN - Het programma van buurthuis Aldegonde aan het Westerzicht 386: vrijdag 19 oktober extra jongerendisco voor de jeugd van 12 tot 15 jaar vanaf 19.30 uur. Entree gratis. Op 20 oktober dansavond vanaf 20.00 uur, entree gratis. VLISSINGEN - In het Bolwerk (Papegaaieburg) wordt 18 okto ber bingo gespeeld. Aanvang 20.00 uur. OOST SOUBURG - Zondag 21 oktober wordt een droomcon cert gegeven in de Van Duyven- voorde. Aanmelden kan bij Good Medi cine in de Badhuisstraat 63, tele foon 410335. ARNEMUIDEN - Zanglust, de vogelvereniging uit Arnemui- den, heeft de komende dagen in De Arne aan de Radermacher- straat 32 de zestiende vogelten toonstelling op het programma staan. Er zijn duizend vogels van alle soorten en rassen te zien en bovendien wordt er de tiende re gioshow van de Nederlandse Ze- bravinkenclub rayon Zeeland gehouden. De openingstijden: donderdag van 19.30 tot 22.00 uur; vrijdag van 10.00 tot 22.00 uur en zater dag van 10.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG - Handbalver eniging EMM houdt zaterdag 20 oktober een rommelmarkt in het clubgebouw aan de Nadorstweg van 08.30 tot 12.00 uur. MIDDELBURG - Woensdag 24 oktober houdt de afdeling Mid den- en Noord Zeeland van de Vereniging Yarden een voorlich tingsavond over het nieuwe erf recht. Aanvang 19.45 uur in ho tel Arneville aan de Buitenrust straat 22 in Middelburg. ZOUTELANDE - Belangstellen den die nader kennis willen ma ken met gymnastiekvereniging Willebrord, kunnen tijdens de zogeheten open lesweek gratis meedoen. De lessen worden gegeven in de gymzaal aan de Westkapelse- weg. Er zijn diverse mogelijkhe den, van ouder-en kindergym tot jazz en steps. Inlichtingen bij Anneke Hengst, telefoon 562249. MIDDELBURG - Zaterdag 20 ok tober begint bij creativiteitscen trum Multi Colour aan de Toren- weg het kerstkaarten maken. Tussen 10.00 en 16.00 uur kun nen belangstellenden er terecht. De tweede ontmoeting is 3 no vember. Iedereen kan er vrijblij vend aan meedoen, vooraf aan melden is niet nodig. Gewoon gaan kijken om ideeën op te doen is eveneens mogelijk. MIDDELBURG - De stichting Kamermuziek Zeeland verzorgt zaterdag 20 oktober in de Klove niersdoelen een concert met het Osiris Trio. Er worden werken uitgevoerd van Haydn, Brahms en Schumann voor de combina tie piano, viool en cello. Het op treden begint om 20.00 uur. Afscheid nemen vraagt zorg door Léon Janssens Hierbij staan voorop persoonlijke invulling, aandacht, liefde, troost, warmte, flexibiliteit en de gedachte: "Het kan en mag anders, het mag meer zijn, juist in tijden dat het zo veel minder schijnt", aldus Mathil da Wisse-Hugens, organisator van deze tentoonstelling. "Afscheid kan anders" wordt om 12.30 door bur gemeester Van der Zaag geopend. "Afscheid kan anders" is een expo sitie over een aantal activiteiten die rond het overlijden van een mens plaats kunnen vinden. Wanneer men interesse heeft in de vele nieu we mogelijkheden die er zijn om de uitvaart een meer persoonlijk ka rakter te geven, dan is deze exposi tie een unieke gelegenheid om in formatie op te doen. Mathilda Wisse: "Ik ben altijd zoe kende om zoveel mogelijk van alles te ondernemen en dit vind ik een goede manier om publiek kennis te laten maken met alles wat met uit vaarten te maken heeft. Immers, bij leven is iedereen uniek, waarom zou een uitvaart dat dan niet zijn? Daarnaast vinden sommige men sen het eng om over de dood en al les daaromheen te praten. Voor ve len is het echter een geruststelling om te weten wat partner, ouder of kind wil na overlijden. Het geeft rust te weten dat dp uit vaart naar wens van de overledene wordt ingevuld. En op een middag als deze kan men hierover met de deelnemers van gedachten wisse len. Alles wat je zou willen weten over begrafenissen, crematies, no tariële mogelijkheden, bloemen, muziek. Alle ondernemers maken een apart hoekje waar een persoon lijk gesprek gevoerd kan worden. Een belangrijk aspect van deze ten toonstelling is dat mensen natuur lijk verschrikkelijk veel verdriet voelen als een dierbare in hun di recte omgeving komt te overlijden. Maar juist deze expositie geeft een beeld van wat er mogelijk is en daar kan zonder emoties kennis van ge nomen worden." Mathilda Wisse uit Goes en Ted van der Aarsen uit Middelburg zijn de drijvende krachten achter deze tentoonstelling. Mathilda is över- ledenenverzorgster en Ted is ac tief als uitvaartbegeleider. "Het werk dat ik doe is heel divers", weet Ted van der Aarssen. "Voorop staat dat de nabestaan den contact met mij opnemen zo dat een afspraak voor een gesprek gemaakt kan worden. Je komt bij de mensen in moeilij ke omstandigheden binnen, je voelt dat aan. Naar aanleiding van dat gesprek schrijf ik een toe spraak waarin de woorden van de familie doorklinken. Deze spreek ik uit bij de crematie of de begrafe nis. Dat is een mogelijkheid; men sen die van tevoren een uitvaart geregeld willen hebben kunnen dat ook doen. Na de begrafenis of crematie ga ik nog een aantal ke ren terug naar de nabestaanden, mijn nazorg." „Dit jaar ga ik een boek uitgeven, een dichtbundel, waar gedichten in staan die nabestaanden troost De prijsuitreiking is om 16.30 uur in het clubhuis van R.V. "Honte" aan de havendijk 2 in Middelburg. Phi lip Witsiers: "De Abeelen Race is aangemeld een nationale wedstrijd en het bijzondere daarvan is dat nu uit heel Nederland roeiverenigin gen aan deze wedstrijd meedoen. Dat betekent dat er op hoog niveau geroeid kan worden." De door "Honte" georganiseerde Abeelen race heet zo omdat langs het jaagpad van het Walchers ka naal veel abeelen staan. "Honte" is een roeivereniging met 260 leden en het is niet de eerste keer dat een wedstrijd georganiseerd wordt. "Omdat deze aangemeld is, staat hij ook officieël aangegeven in het orgaan van de Koninkljjke Neder landse Roei Bond", weet Philip Wirsiers, "Honte" bestaat ruim veertig jaar en heeft met het club huis aan de havendijk in Middel burg een mooie lokatie aan het Ka naal door Walcheren. Deze ligging biedt de mogelijkheid om te roei en naar Vlissingen, Veere, Arne- muiden en Nieuw- en St.Joosland. Dat zijn best grote afstanden en daarbij komt dat wij weinig hinder ondervinden van de scheepvaart." Vanaf 10 jaar tot onbeperkt kan men lid worden van de roeivereni ging. Het oudste lid is 81 jaar en roeit nog rustig op en neer naar Vlissingen. Wil van Luijn, p.r vrouw van "Honte" "Leuk dat verschillende leeftijden met elkaar roeien. Philip begon ooit als jong ste lid en roeide met het oudste. Momenteel krijgen we veel be langstelling voor het midweek roeien, speciaal voor mensen die op latere leeftijd instromen om te roeien. Onze jeugd roeit op vrij dagmiddag en wordt door een aantal enthousiast coaches geïnst rueerd. Er is veel animo om dat te Roeien door het kanaal bij Middelburg. VUSSINGEN - Bij The Firm in Vliss ingen heeft een grote verandering plaatsgevonden, het concept voor de kledingcollectie is totaal omge gooid. The Firm heeft aan up-gra- ding gedaan en de inhoud van kle dingrekken ziet er anders uit dan voorheen. "Het middensegment prijs tref je niet meer in onze rekken aan", weet Georg Knuijt, die samen met zijn broer André The Firm runt, "We richten ons nu op een andere kwali teit, die van de betere merken. Van uit de markt vang je toch signalen op, de vraag naar betere merkkle ding. Als ondernemer haak je daar op in, vooral omdat dat beter past bij de service die wij geven qua kle dingadvies en dat past beter bij de Bij The Firm is het concept van de kledingcollectie omgegooid. FOTO: HARRY DE LANGE uitstraling van ons bedrijf. Mensen zijn bereid om het aspect kwaliteit te waarderen, zeker in kleding. Bo vendien wordt doelgroep groter door de merken die wij nu voeren zoals Marlboro Classics, Chevig- non, Timberland. Van ieder merk is er een goed totaalbeeld in de winkel aanwezig. Alberto broeken, schoe nen van Polsa, een Italiaans design en alles goed draagbaar, casuals. Van spijkerbroek tot nette broek, met bijpassend shirt en accessoi res, The Firm heeft het. Volgend jaar komt er een nieuw label bij, Hans Ubbink, een merk dat je vaak in de modebladen tegenkomt. Mensen kunnen bij ons zeer re laxed inkopen komen doen, er is koffie, een ontspannen sfeer door onze manier van helpen en advise ren. En het is altijd vrijblijvend." Van huis uit, Hans Knuijt Mannen mode, hebben Georg en René Kn uijt feeling met de mode branche. The Firm werkt ook mee aan "Fas hion by the Sea", een modegala dat op 19, 20, en 21 oktober in Grand Hotel Arion, Boulevard Bankert 126, Vlissingen, gehouden wordt. Daar zal de collectie van The Firm te zien zijn. The Firm, Oude Markt 8 -10, Vliss ingen, telefoon 0118 - 418 851, maandag vanaf 13.00 uur, dins dag/donderdag 09.30 - 17.30 uur, vrijdag tot 18.00, koopavond 19.00- 21.00 uur, zaterdag om 17.00 uur gesloten. doen. De coaches zijn allemaal vrijwilligers van binnen de club. Volgend voorjaar starten we weer een nieuwe cursus want je kunt niet zomaar gaan roeien, dat ver eist enige technische vaardig heid." Het clubhuis van "Honte" herbergt tevens het botenhuis.en Witsiers legt uit over de verschil lende types waarmee gevaren wordt: "Ze bestaan van breed tot zeer rank. Ranke boten is moeilij ker varen maar ze gaan wel snel. Met brede boten kan men rustig een toertocht maken want door hun afmetingen bieden ze meer stabiliteit. Verder is hier de 8, be doeld voor acht personen met een stuurman om die acht roeiers te coachen. Dat is boordroeien en dat betekent dat ieder persoon met één riem roeit. Dan de 4, die kan boordroeien of scull roeiers en dan zijn er wel twee riemen per roeier. Deze kunnen gestuurd of ongestuurd zijn. De 2 en de skiff (een persoon) zijn nog twee moge lijkheden. Zelf roei ik best veel in de 8, de 2 en de skiff. Om te begin nen gaan ouderen in een 4 met stuurman en de jeugd begint in de skiff. Voor al die boten kan men vaardigheidsbewijzen halen." Het wedstrijdprogramma voor za terdag 20 oktober ziet er als volgt uit: Er wordt geroeid in alle cate gorieën, voor de jeugd van km. paal 4,5 tot km. paal 7; voor de se nioren van km. paal 2 tot km. paal 7. De eerste start is om 12.00 uur en de tweede om 14.30 uur. Voor meer informatie website: ww.ht- tp/:clubnet.zeelandnet.nl/rvhon- te. Nieuwe leden informatie bij se cretaris "Honte" Joke Sedée tele foon 0118 - 627748. VLISSINGEN - Wijkcentrum Het Palet heeft na de herfstvakantie een aantal nieuwe cursussen op het programma staan. Maandag 22 ok tober wordt begonnen met 'creatief met klei' en woensdag 24 oktober met 'ritmische zelfverdediging'. Donderdag 25 oktober 'kleding maken'. Inlichtingen via telefoon 416099. VLISSINGEN - Maandag 22 okto ber is er een themamiddag 'vervoer voor ouderen en gehandicapten' van 14.00 tot 16.00 uur in Bachten Reede aan de Vredehoflaan 42. en steun kunnen geven." Op de uitvaart expositie "Afscheid kan anders" kan men kennis nemen van een aantal aspecten in de uit vaartbranche. Mathilda: "Heel nieuw is Francois van Balkom die body reconstruc tion doet, wat onder meer toege past kan worden na een ongeluk. Ik denk er over om zelf ook deze speciale cursus te gaan volgen. Uitvaartonderneming Lieke Bos veld kan uitvaarten op een andere, een vernieuwende manier verzor gen. Naast de aandacht voor bege leiding van de nabestaanden heeft zij altijd veel aandacht voor kinde ren." Han Meerhof, bloemsierkunste- naar, heeft rouwbloemwerk ook in kleurencombinaties. Piet van Boven geeft informatie over verzekeringen en Elly van Wijk uit Heerle maakt speciaal uit gevoerde- en gewone kisten. Sjaak van de Walle is een gedenk steenstylist en hij ontwerpt en maakt gedenkstenen en houdt daarbij rekening met speciale wensen. Ester Veneklaas en Mar jan Heuvelmans zijn notarissen die juridische informatie verstrek ken rondom het overlijden. Anna van Avalon, componiste en harpiste, zal elk eerste kwartier van het uur een indruk geven van haar repertoire. In een hoek van de wandelkerk is een speelhoek voor kinderen ingericht waar ook voorgelezen zal worden. Voor be zoekers is er gelegenheid voor kof fie, thee of een glaasje fris. Mathilda Wisse: "Het is een hele organisatie geworden en zonder steun van mijn man Ad was deze expositie niet rond gekomen. Ie dereen is zaterdag van harte wel kom tussen 12.00 en 18.00 uur, de entree is vrij." VLISSINGEN - De Dijk, de Amster damse band, treedt zaterdag 20 ok tober op in sporthal Baskensburg. Met het voorprogramma wordt om kwart voor negen begonnen, De Dijk start om 22.00 uur. Kaartjes kosten in de voorverkoop bij VW's en ANWB's 30 gulden, aan de zaal (mits er nog plaats is) 35 gulden. „Het aantal bezoekers is, ten opzichte van vorig jaar, geredu ceerd", zegt organisator Genie de Meij. „Er was altijd plaats voor 2200 bezoekers, dat is nu 1.600." De Dijk hoeft verder weinig betoog. De band speelt al vanaf 1981 en is daarom in vrijwel alle zalen en zaal tjes van Nederland al een keer ge weest. De Dijk is nog immer een Nederlandse live-band bij uitstek. De Dijk. FOTO: BOB BRONSHOFF MIDDELBURG - In het Minitheater aan de Verwerijstraat 53 is zaterdag om 20.30 uur de première van het toneelstuk 'Een dag uit de dood van verdomde lowietje' te zien. Het ver haal gaat over een echtpaar van midden dertig dat een dubbelge- handicapte dochter heeft. Er wor den cabareteske schetsen gespeeld en cynische grappen gemaakt over MIDDELBURG - Mexico, ja ge noemd naar het beroemde liedje, is een mooie poes met schildpadldeu- ren. Op het moment heeft ze een beetje hekel aan andere poezen. Daarom maakt ze geen gebruik van de buitenren, maar zondert ze zich een beetje af. Mexico zou daarom het liefst in een huis geplaatst wor den waar geen andere poezen zijn. Het is niet bekend hoe ze met hon den omgaat, maar waarschijnlijk reageert zij er aardig pittig op. Als iets Mexico niet zint, heeft ze na melijk een goede oplossing: aanval len! Voor mensen kan ze heel lief zijn. Regelmatig zit ze kopjes te geven. Op schoot zitten vindt ze ook wel lekker. Oppakken vindt ze echter niet zo leuk. Mexico heeft echter een goede handleiding. Als je iets doet wat ze niet leuk vindt, geeft ze een harde gil. Dat is het teken dat je moet stoppen. De hardleerse mensen die dan gewoon doorgaan met het on- de eigen situatie. Op deze manier proberen zij de problemen aan te kunnen en te relativeren. De speeldata zijn: 20,26 en 27 okto ber; 3,11,17,21 en 24 november; 1, 7, 9 en 15 december. De avond voorstellingen beginnen om 20.30 uur, de matinees (11 november en 9 december) om 14.30 uur. gewenste gedrag kunnen een tik verwachten. Maar als je door Mexi co geslagen wordt kan je niet zeg gen dat ze je niet gewaarschuwd heeft. Wie belangstelling heeft voor Mexi co, of een van de andere dieren, kan terecht in asiel Middelburg aan de Oostperkweg 9 van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00. Men kan ook terecht op de inter- netside www.dierenasiels.com. VLISSINGEN - Het programma van De Piek aan de Hellebardier- straat voor de komende dagen: vrijdag 19 oktober: The kids are allright met diverse jonge acts. Aanvang 21.30 uur, entree gratis. Zaterdag 20 oktober The Pep Squad Lucky vanaf 22.00 uur. Het zijn twee veelbelovende jon ge bands uit de VS, aansluitend komt dj Skip in actie. Op www.depiek.nl staan de laatste nieuwtjes. GRIJPSKF.RKE - Imkerij Poppen damme heeft van 18 tot en met 20 oktober een aantal activitei ten op het programma die in het teken staan van de fruitoogst. Er is een jam- en appeldag, het Walchers kampioenschap ap pelschillen en het Nederlands record de langste appelschil ma ken. Van 18 tot en met 20 okto ber telkens van 13.00 tot 17.00 uur, de toegang is gratis. VLISSINGEN - Thema van de zangdienst komende zondag 21 oktober in De Schaapskooi aan de Papegaaienburg 1 is 'Zingen vanuit je hart'. Aanvang 16.30 uur, entree gratis. Voor vervoer kan gezorgd wor den, inlichtingen telefoon 461509. MIDDELBURG - Woensdag 24 oktober van 14.00 tot 17.00 uur is de workshop Zip Sccratch voor jongeren van 13 tot 18 jaar in Achter de Houttuinen 8. Er wordt gebruik gemaakt van afvalmaterialen om muziek te maken. Professionele muziekfa- naten geven er uitleg over. Op geven kan tot uiterlijk maandag 22 oktober bij Scoop, Jenny van Kampen, telefoon 682536 of via e-mail: jvkampen@scoopzld.nl meedoen kost 25 gulden. OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Museum zorgt zon dag 21 oktober, samen met Staatsbosbeheer, vooreen rond leiding met als titel 'met de bos wachter op pad'. Er wordt een wandeling ge maakt door natuur- en cultuur historisch gebied De Manteling. Start 14.00 uur bij het museum. Kosten 3 gulden per persoon, aanmelden is nodig en kan via telefoon 582620. MIDDELBURG - De wekelijkse gebedsbijeenkomsten voor vre de en gerechtigheid in Middel burg worden voortgezet. Nadat in de Vredesweek het ini tiatief hiertoe was genomen naar aanleiding van de aansla gen in Amerika, wordt het gebed na de inval in Afghanistan extra nodig geacht. De bijeenkomsten zijn op woensdagavond om 19.00 uur in de Doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat. Voorgangers zijn: 17 oktober ds C. Bakker (Hoeksteengemeen te), 24 oktober ds A. Rijken (Doopsgezinde Gemeente), 31 oktober ds P.H. Zaadstra (Ger. Kerk St. Laurens), 7 november ds J.B.O. Buller (Evang.-Luth. Ge meente). Ieder wordt uitgenodigd om deel te nemen aan deze bijeen komsten, ook leden van andere godsdiensten, in het bijzonder leden van de Moslimgemeen schap. Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 VLISSINGEN - De opening van het jaszseizoen, komende zater dag 20 oktober in het Arsenaal, begint met een optreden van de Swingcats en de New Orleans Red Beans, aanvang 20.00 uur. De optreden worden verzorgd in samenwerking met Uit in Vlissin gen. Aanvankelijk waren de optredens in hotel Arneville, maar daar was de belangstelling toch te gering. Daarom is een locatie in de bin nenstad gezocht. Voortaan zijn de oude stijl jazz concerten in het Schuttershof theater in Middelburg op don derdagavond. Donateurs hebben er gratis entree. De jaszzondagen gaan ook ko mend seizoen gewoon door in het Arsenaal Theatercafé. Zeeuw se orkesten geven er acte de pré- sence. Bovendien wordt samengewerkt met Podium Reimerswaal. Op 16 maart zijn er twee orkesten te be luisteren. vrijdag 19 en 26 oktober Gratis entree Aanvang 19.45 uur zaterdag 27 oktober m.m.v. Franky's Combo Aanvang 20.30 entree ƒ10,- Inlichtingen: de heer Van Munster 0118-4o04öO Zalenverhuur van 30 tot 200 personen.

Scheldebode | 2001 | | pagina 11