Scheldebode uit Blikmuseum Renesse weer open Gizmo, een rustige poes Wijting is er weer Vijfde plaats Kasse in Duitse ek-race TICS DE LAMMERENBURCHT HOBBY- CREATIEF- EN POPPENBEURS Zaterdag 27 oktober Programma Aldegonde Bingo in zuid Bomenexcursie in Oranjebos Kledingbeurs in Ontmoetingskerk Lampionnen en vuurwerk Expo in De Piek Rondje Walcheren BUXTEHUDE - In de afsluitende race voor het Europees kampioenschap rallycross is de uit Nieuwdorp afkomstige Ko Kasse op een vijfde plaats geëindigd. Kasse deed weer van zich spreken in deze laatste en beslissende race in het EK rallycross. Deuken Goed weg Beslissing RENESSE - Blikmuseum de Blikvanger is weer geopend en gunt ons een blik in het recente verleden. Het museum ex poseert niet alleen blik, maar tevens een aantal andere voorwerpen uit vervlogen tijden. Van de hand van de heer van Leeuwen (92) en woonachtig in rusthuis Duinoord, zijn kleine rijtuigen te bewonderen. Weer een spetterende avond waar je bij MOET zijn geweest. Zaal open: 20.00 uur tot 1.00 uur. Zondag 14 oktober DARTEN Van 14.00-18.00 uur GRATIS TOEGANG Dinsdag 16 oktober Vriidag 19 oktober Zaterdag 20 oktober DANSAVOND Zaal open 20.00 uur. Vriidag 26 oktober Aanvang 20.00 uur. Strijd om Beste Ondernemers Visie EEN TWEELING VERTELT OVER. ONTMOETINGSCENTRUM DAUWENDAELE VRIJLANDSTRAAT MIDDELBURG De beurs is geopend van 10.30 tot 16.00 uur TOEGANG GRATIS Voor uw hobby 't ALLERGAARTJE Vlissingsestraat 12 Oost-Souburg tel: 0118-461706 internet www.allergaartje.nl BINGO DANSAVOND Vrijwilligers/-sters gevraagd voor de bingo en achter de bar Rondje Walcheren So What in Ons Buiten Speelmiddag Spullenmarkt 't Expierement Valeriusschool officieel open wandeltocht WOENSDAG 10 OKTOBER 2001 VLISSINGEN - Het programma van buurthuis Aldegonde (Wes- terzicht 386): Op 13 oktober Sal saparty vanaf 20.00 uur. Op 14 oktober Darten van 14.00 tot 18.00 uur, toegang gratis en 16 oktober bingo met loterij. De zaal is om 19.30 uur open, de toe gang is gratis. MIDDELBURG - Wijkvereniging Zuid houdt 13 oktober een bin goavond vanaf 20.00 uur (de zaal is vanaf 19.30 uur open) in Ont moetingscentrum Dauwendaele. De hoofdprijs is een verrassing. OOSTKAPELLE - Zaterdag 13 ok tober houdt de KNNV-afdeling Walcheren een bomenexcursie in het Oranjebos te Oostkapelle. Onder leiding van Anton van Ha peren van Staatsbosbeheer wordt gekeken wat voor bijzon dere bomen er in het Oranjebos staan. Ongetwijfeld verrassend veel. Verzamelen om 14.00 uur bij de hoofdingang aan de Ko ningin Emmaweg tegenover het landgoed Overduin. Bezoekers die met de auto ko men kunnen deze parkeren op het terrein bij Oranjezon. Deze excursie is natuurlijk ook toegan kelijk voor niet-leden van de KN- NV. MIDDELBURG - Donderdag 11 oktober wordt in de Ontmoe tingskerk in de Lange Delft een kledingbeurs gehouden van 09.00 tot 14.00 uur. Er is kleding voor volwassenen en kinderen en bovendien wordt speelgoed verkocht. DOMBURG - Het belooft don derdag een feestelijke afsluiting van de dag te worden. Om 20.30 uur start namelijk bij Hof Dom burg een lampionoptocht en aansluitend, dan is het inmiddels half tien, wordt vuurwerk afge stoken op de Hoge Hil. Het is al jaren traditie dat er in de herfstvakantie veel kinderen meelopen in de tocht door het dorp. Voor muzikale begeleiding is gezorgd. Het vuurwerk ter af sluiting is ook dit keer indruk wekkend. VLISSINGEN - De Piek (Helle- bardierstraat 13) staat vrijdag avond 12 oktober in het teken van de opening van een expositie van schilderijen en illustraties van Silas Schletterer. Aanvang 21.30 uur, de entree is gratis. Zaterdag 13 oktober om 22.00 uur treedt de Belgische punkrockband Faroutski op. OOST-SOUBURG - Zaterdag 13 oktober dansavond in De Zwaan vanaf 20.00 uur met muziek van het Duo Twice, entree f 7,75. VLISSINGEN - Vrijdag 12 okto ber begint de nieuwe expositie in het Piekcafé aan de Hellebardier- straat 13. Er zijn tot 7 december werken van Silas Schletterer te zien, aanvang 21.30 uur, entree gratis. VLISSINGEN - Vlissingse spor ters die individueel of in team verband kampioen zijn gewor den, worden donderdag 11 okto ber vanaf 19.15 uur gehuldigd in het Arsenaaltheater. DOMBURG - Peuterspeelzaal Hummelhonk houdt zaterdag 13 oktober een winterkleding- en speelgoedbeurs van 10.00 tot 11.30 uur op het adres Singel 8. Formulieren om mee te doen kunnen in de peuterspeelzaal worden afgehaald. MIDDELBURG - Dante Zeeland, vereniging voor taal en cultuur van Italië, verzorgt woensdag 17 oktober vanaf 20.00 uur in loge La Compagnie Durable aan de Stationstraat 16 een lezing voor leden en belangstellenden over 'de tekeningen van het Museo Francescano in Rome'. De Nieuwdorper bracht de B-finale op zijn naam in Divisie 2 (Groep N, bijna standaard auto's). Na een enerverende A-finalerace wist Kas se de vijfde plaats voor zich op te ei sen. De auto van Kasse, een Citroën Saxo, zat na afloop van de wedstrijd vol deuken. Zelfs de startnummers aan de zijkant van de auto hingen er aan flarden bij. "Het waren twee heftige races", blikte Kasse terug op de zojuist verreden Finales. "Met de inzet van de Europese titel was dat wel een beetje te verwach ten. Vooral de aanrijding met de Nilsson heeft nogal voor wat scha de gezorgd." De wedstrijd begon met een enigs zins teleurstellende 16e tijd voor de Nieuwdorper in de eerste manche. In de regen, in de tweede manche, een uitstekende derde tijd voor Kasse en in de derde heat een acht ste tijd. Hiermee kwalificeerde de Nieuwdorper zich op de voorste lijn van de B-finale van Divisie 2. Kasse was goed weg bij de start en nam na driekwart ronde de tweede plaats in. Met nog twee ronden te gaan maakte de Nieuwdorper ge bruik van het gaatje, dat de leider in de wedstrijd, de Zweed Milton in de Peugeot 306, liet vallen. De Zweed was volkomen verrast door de late remactie van Kasse en zag de Saxo plotseling naast zich verschijnen. Met de winst in de B- finale op zak stapte Kasse over naar de beste acht rijders (A-finale) in de Divisie 2. De tijd tussen de twee finale-races had hij volledig nodig om de nodige reparaties aan zijn auto te verrich ten. Kasse: "Mijn auto zat na de B- finale van onder tot boven onder de modder. Eerst de auto met een ho- gedrukreiniger schoongespoten. Dan de bobine, bougies en de koe ling vervangen. Het was even span nend of ik de start zou halen. Maar het is gelukt. Al was er niet veel tijd meer over." Kasse startte achteraan in de race die de beslissing in het Europees kampioenschap ging brengen. De Belg Ronny Scheveneels óf de Zweed Magnus Hansen zou hier als de nieuwe Europees kampioen uit komen. Kasse reed lange tijd op de zesde plaats. De Zweed Nilsson ging met zijn Citroën Xsara midden in het veld in de slip. Kasse kon Nilsson niet ontwijken en reed er tegen aan. Met. flinke schade aan de Saxo ver volgde hij de race en pakte de vijfde plaats. De Belg Ronny Scheveneels won de wedstrijd en mag zich Euro pees kampioen noemen. In de eindstand van het Europees kampioenschap Rallycross is de Nieuwdorpse autocoureur op een elfde plaats geëindigd. De collectie Celluloid poppen is ge bleven maar er zijn wel een paar bijzondere exemplaren bijgeko men, onder meer een pop gemaakt van papiermaché, en een porselei nen pop die uit 1870 stamt. Nieuw is een serie Pop-Up boekjes, die uitgeklapt hele kastelen, grot ten, bossen en andere taferelen la ten zien. Er is ook een boek dat door Rien Poortvliet getekend is en uit geklapt een kabouterhuis is. Me vrouw Franken uit Ouddorp heeft heel oude boeken beschikbaar ge steld voor de expositie. Boeken in de vorm van dieren met een kaft van fluweel. Ook is er een panorama boek wat uitgeklapt neergezet een circus laat zien. Het verhaal van Piet de Smeerpoets is bij velen nog wel bekend; dat er ook een vrouwelijke versie van bestaat is in De Blikvanger te zien. Bij de blikken zelf zijn nieuwe aan winsten te bewonderen zoals een blikken koelbox uit de jaren vijftig SALSA PARTY BINGO LOTERIJ SUPERRONDE Zaal open 19.30 uur GRATIS ENTREE EXTRA JONGERENDISCO Leeftijd 12-15 jaar. Zaal open 19.30 uur. GRATIS TOEGANG GRATIS ENTREE WORKSHOP JAMSESSIE "NIEUWE STIJL" GRATIS TOEGANG plus een blikje, uitgegeven door de ANWB in samenwerking met week blad Margriet en de VW waarin een boekje met fietstochten zat. Een blikje van Albert Heijn uitgege ven in 1937 bij het vijftigjarig be staan. Dat kreeg men cadeau bij 1,50 aan boodschappen. Maar daar mocht dan er geen koffie of suiker bijzitten want dan zat men te snel aan het vereiste bedrag. Op de kleintjes let ten. De tentoonstelling loopt tot 4 no vember en is iedere dinsdag- en vrijdagmorgen van 10.00- tot 12.00 uur te bezoeken: extra open op zondag 28 oktober en 4 november. Blikmuseum De Blikvanger, Capel- weg 18, Renesse, telefoon 0111 - 461794. VLISSINGEN - Drie bedrijven strij den om de titel De Beste Onderne mers Visie. De genomineerden zijn bekend: Badhotel Domburg, Mc Donalds Middelburg en Goes en Thermphos International Vlissin- gen. BOV staat voor Beste Ondernemers Visie. De verkiezingsavond is 23 november in Grand Hotel Arion. MIDDEL,BURG - Gizmo is een kat met een apart uiterlijk. Het zou best wel eens kunnen dat een van haar ou ders een raskat is. Gizmo reageert nogal verschillend op andere katten. Met sommige kan ze het goed vinden en met anderen zoekt ze ru zie. Gizmo is een rustige poes die alles eerst eens goed bekijkt voor ze tot ac tie overgaat. Aaien vindt ze lekker, maar oppakken vindt ze een stuk minder leuk. Tijdens het schoonma ken zit ze meestal uit het raam te kij ken. Ook probeert ze samen met een vriendin regelmatig te ontsnappen. Overdag vind je haar vaak terug in de buitenren, waar ze in haar mand in de zon ligt. Het is niet bekend hoe Giz mo op honden reageert, maar waar schijnlijk zal ze er best fel tegen zijn. Gizmo kan goed met kinderen die een beetje met katten om kunnen gaan samen in een huis wonen. Rufus heeft ondertussen een huis gevon- Cizmo, een kat met een apart uiterlijk. den. Otillia zit nog steeds zielig in het asiel te wachten op iemand die haar een huisje komt geven. Dus als u nog een vensterbank over heeft, Otillia zal daar graag op in het zonnetje komen liggen. Het dierenasiel Middelburg aan de Oostperkweg 9. De opening stijden zijn maandag tot en met vrij dag van 13.00 tot 16.00. Of u kunt te recht op www.dierenasiels.com. Door Ben Donkers Tong wordt er nog nauwelijks gevan gen, de zomervis is derhalve zo goed als verdwenen. Ook wat makreel, pa ling en zeebaars betreft is of wordt het allemaal stukken minder. Maar wijting zwemt er volop, dat is best vroeg voor de tijd van het jaar. Blijk baar is de watertemperatuur al aar dig gedaald (rond de 15 graden). Met de komst van de wijting, vooral in de schaduw van de Zeelandbrug wer den er eind vorige week veel gevan gen, is een nieuw seizoen ingeluid. Voor gul is het water nog niet koud genoeg, wijting trekt zich er niets van aan. Deze rover aast op alles wat be weegt en dat kan best wel eens tot volgend jaar juni gaan duren. Het is een eenvoudig te vangen vis, er hoeft weinig voor uit de kast te worden ge haald. Het kan zijn dat je toevallig in een zwerm kleiner spul belandt, dat is minder prettig. De felle beten op de hengeltop doen vermoeden dat het om flinke vis gaat. Niets is minder waar. De hongerige visjes trekken met alle geweld aan het aas. Binnen de kortste keren zijn de haken leegge plukt. Dat kost aas en het wordt zelfs een plaag als negen van de tien wij tingen dan ook nog eens onder de maat zijn. Dat was trouwens vorige week niet het geval. Er kwamen er veel in de boot en het merendeel was beslist groot genoeg om te bakken. De visserij is in elk geval een welko me afwisseling van de vaak treurige, zomerse omstandigheden: veel drij vend groen, weinig actieve vis. Wij ting is niet zo kieskeurig. Een drie haaks paternoster aan de hoofdlijn. De haaklijntjes iets korter houden dan de afhouder. Vaak wordt name lijk veel aas gebruikt en dan gaat de lijn flink doorhangen. Dat bevordert het aanbod zeker niet. De beste montage bestaat uit stalen afhouders, die buigen minder ge makkelijk door en houden het zijlijn tje ver weg van de hoofdlijn. Het aas altijd zo diep mogelijk aan bieden. Wijting zwemt weliswaar op alle mogelijke diepten, maar vlak te gen de boden liggen de betere stek ken. Tijdens het keren van het tij kan het best een rollood worden gebruikt zodat de aaslij n langzaam langs de boden glijdt. Langzaam binnen- draaien kan 'onderweg' trouwens eveneens vis opleveren. Het is helemaal zo gek nog niet om op de onderlijnen zogeheten lokker tjes te zetten. Kleine blinkers, stukjes zilverpapier, twistertjes of kleurige kraaltjes. Zeker bij helder water heeft dat effect. In het buitenland wordt ook vaak aan een verenpatemosters wijting gevangen, dat gebeurt dan meestal tijdens het makreelvissen. Aan pilkers of twisters worden ze eveneens gehaakt. Het is jammer dat de vis niet extreem groot wordt. Tot één kilo en dan is het ver gedaan. Het zou een aardig alternatief voor kabel jauw kunnen zijn. Ik weetnatuurlijk niet hoe u erover denkt, maar ik vind dat ieder mens uniek is en recht heeft op een eigen tic. Een tic is volgens Koenen-Ende- poler een onwillekeurige, zich tel kens snel herhalende trekking van de gelaatsspieren, b.v. het trekken van het hoofd naar één kant of ge woon een mal aanwensel. En van het laatstgenoemde heb ik helaas last, Ik moet eerlijk bekennen dat ik er meer heb. maar dit is wel de eigenaardig ste. U moet voor uzelf maar eens na gaan met welke tic u rondloopt. Ik geloof niet dat er één ticloze mens bestaat. Mijn vreemdste tic bestaat er uit, dat ik de neiging heb mee te profiteren als een Duits reisgezelschap op een rustplaats langs de snelweg vanuit de bus een snack geserveerd krijgt. Het gekke is dat ik dat alleen bij Duitse touringcars doe. Het komt niet in m'n hoofd op bij een Engelse of Franse bus. Ik denk dat het psycho logisch verklaarbaar is vanuit de 2e wereldoorlog. Misschien wil ik de Duitsers iets afhandig maken. In de oorlog hadden veel inwoners van Walcheren inkwartiering van Duitse soldaten. Enik herinner mij dat de Walchenaars, toen zij in de vijftiger jaren de eerste Duitse badgasten te slapen legden, zich er een beetje voor geneerden, maar onderling een houding uitstraalden van: "nu is het onze beurt om er beter van te wor den". Mijn moeder deed daar ook aan mee. Het ging niet van harte, maar ze konden het goed gebruiken bij de wederopbouw. Tijdens een zesweekse reis door Scandinavië, heb ik tot woede van mijn vrouw weer toegegeven aan mijn tic. Zij vindt het onfatsoenlijk en verwerpelijk dat ik daaraan op zijn leeftijd toegeef. In Zweden stonden we op een rustplaats met de camper in de buurt van een Duitse touring car. Het gezelschap was uitgestapt en uitgezwermd over de hele rustplaats. Ze stonden in groepjes te kletsen of maakten gebruik van het toilet. Nog eerder dan ik had verwacht klonk het fluitje en zag ik het gezelschap in be weging komen. De Duitsers struin den op de bus af en gingen keurig in de rij staan. Er viel wat te bikken. Ze hadden recht op een snack. De span ning begon bij mij op te lopen. De adrenaline deed z'n werk. M'n ega zag het en zei: "Je waagt het niet hoor!" Haar blik negerend ging ik er of af. M'n tic kreeg me volledig in z'n greep toen ik zag dat iedereen een plastic bordje met twee bockworsten, mos terd en brood kreeg uitgereikt. Door één van de chauffeurs die in de deur opening van de bus stond, In één oogopslag monsterde ik het gezel schap: ze waren allemaal keurig ge kleed. Alle mannen hadden een lan ge broek aan en waren blootshoofd. Daar kon ik met m'n korte broek en vakantiepetje niet tussen gaan staan, dat was me duidelijk. Snel ging ik naar de camper, trok een lange broek aan, hing m'n pet op de kapstok en kamde m'n haren. Ik was al zo in de greep van het gebeuren dat ik m'n vrouw amper hoorde zeggen: "Doe niet zo stom man, je staat voor gek.". Binnen luttele seconden was ik dus het heertje en ging op weg naar mijn doel. Via het trottoir voor het toilet gebouw ga ik behoedzaam op de keurig in de rij staande groep af en sluit me achteraan aan. Voetje voor voetje schuifelen we richting bus. De spanning neemt toe, m'n hart bonkt Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 vrijdag 12,19 en 26 oktober Gratis entree Aanvang 19.45 uur zaterdag 27 oktober m.m.v. Franky's Combo Aanvang 20.30 entree ƒ10,- Inlichtingen: A, de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. wel een beetje in m'n keel, zweetdrup peltjes lopen langs z'n rug. De opti male kick is binnen handbereik. De Duitsers voor me stoten elkaar aan en zeggen: "Dat ziet er goed uit", als er iemand met z'n bordje langs komt. Toch blijf ik een beetje angstig: stel je voor dat iemand me ontmaskert, dan sta ik toch echt voor joker. "En wat dan nog", houd ik mezelf voor, dan smeer ik hem toch direct. Ik heb trouwens voldoende aanwijzingen dat het gezelschap nog niet lang met elkaar op weg is; ze kennen elkaar niet en dat is mijn voordeel. 'Tjeetje waarom kijkt die mevrouw me zo on derzoekend aan," flitst het door mijn grijze massa, heeft ze me door?" Met m'n hoofd zoveel mogelijk naar de grond gericht scharrel ik als laatste naar de verstrekker van al dat lekkers en hoor hem vragen of ik een beker tje koffie, thee of frisdrank wil bij het eten. In m'n beste Duits, mompel ik zonder hem aan te kijken: "Koffie als tublieft". Terwijl hij mij het bordje en het be kertje aanreikt hoor ik hem in de ver te zeggen: "Alstublieft, meneer", en hoor ik mezelf bijna fluisteren:" Dank u wel. Met m'n traktatie schar rel ik naar de buitenkant van de groep, die volgens mijn voorzichtige waarneming totaal geen aandacht aan me schenkt, omdat ze het te druk met hun eigen snack hebben. Ik peu zel de eerste bockworst met mosterd op en verdwijn dan achter het toilet gebouwtje. Met een grote omweg bereik ik de camper. Als ik met m'n bordje bin nenstap moet ik een gevoel van triomf onderdrukken, omdat m'n echtgenote op zo'n moment nooit trots op me is. Een tweeling. MIDDELBURG - In de moskee wordt vrijdag 12 oktober om 13.30 uur een voorlichtings middag gehouden door de Stichting Welzijn Ouderen. Het betreft voorlichting aan al-, lochtone ouderen over finan ciële regelingen en sociale voorzieningen. VLISSINGEN - Tot en met 11 oktober staan voor duizend leerlingen van de derde klas HAVO en VWO allerlei doe-ac- tiviteiten op het programma. Doel ervan is om hen kennis te laten maken met techniek. MIDDELBURG - Vrijdag 12 ok tober om 15.15 uur wordt de officiële opening verricht van het donorcentrum Walcheren op het adres Noordbolwerk 33 in het Jan Matenshuis. Vooraf gaand aan de bijeenkomst wor den de genodigden om 13.30 uur verwacht in 't Gasthuis. VLISSINGEN - Bij de Stichting Majoraat aan de Van Hogen- dorpweg 58a wordt zondag 14 oktober om 13.30 uur bingo ge speeld. De toegang is gratis. OOSTKAPELLE - Op zaterdag 13 oktober verzorgt de uit 30 leden bestaande jazzband So What een swingend optreden op camping Ons Buiten in Oostkapelle. De band beschikt over een uitgebreid jazzreper toire met rock-, latin-, funk- en popuitstapjes. Daarnaast worden eigen inter pretaties van klassieke melo dieën. Alle nummers worden speciaal voor de band samen gesteld door de dirigent L Be- verini. Niet alleen de diverse muziek stijlen maar ook de instrumen tele samenstelling maakt deze band zo bijzonder. Naast de vele saxofoons wordt er ge speeld op dwarsfluiten, elektri sche piano, bassynthesizer, drums en elektrische violen. Het optreden begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. MIDDELBURG - Op woensdag 17 oktober in de herfstvakantie is er een speelmiddag in de Ontmoetingskerk Oosterschel- destraat 1 in Middelburg. Kin deren van 4 tot 12 jaar zijn wel kom. Tussen 14.00 uur en 16.00 uur kun je blikken gooien, snoep happen, was ophangen, grabbelen en nog veel meer. Er is ook een clown, muziek en goed Nieuws. Alles is gratis. VLISSINGEN - Op 13 oktober staat weer een spullenmarkt bij 't Expierement aan de Bonedij- kestraat op het programma. De entree voor bezoekers is gratis. Deelnemers moeten voor een tafel f 7,50 betalen. Inlichtingen via telefoon 412302. VEERE- Donderdag 11 oktober wordt de Valeriusschool aan de Wijngaardstraat in Veere offi cieel geopend. Om 13.45 uur worden de genodigden ver wacht, de opening is een half uurtje later door wethouder L. Wisse. Receptie en rondleiding vanaf 15.30 uur. VLISSINGEN - De eerste herfst- wandeltocht wordt zaterdag 13 oktober gehouden vanuit het clubhuis van wandelsportver eniging Willen is Kunnen te Vlissingen. Het clubhuis is gevestigd in het Welzijnscentrum aan de Adr.Coortelaan 1 te Vlissin gen.. Er kan gewandeld worden over 5,10,15 of 30 km. De start van de 30 km. is tussen 9.00 en 10.00 uur; de overige afstanden kunnen inschrijven tussen 10.00 en 13.30 uur. Als herinnering is er een mooie medaille en voor elke deelne mer is er een traktatie. De routes zijn met pijlen aan gegeven. Voor verdere inlich tingen tel. 0118-418236

Scheldebode | 2001 | | pagina 9