eldebode uit 'Hoe moetje tongzoenen?' Techno Zorgbus in Serooskerke. Rufus heeft ruimte nodig Gewijzigde wettelijke regels over vakantie DE LAMMERENBURCHT in Middelburg KUNST- CULTUURROUTE IN MIDDELBURG SPA AH IQ! SELECT Programma Aldegonde Bingo van Doordouwers Vlissingenoud en nieuw Goudvinken dansen weer Herfstwandeling Bordercollie Club Kinderkleding in De Vrolijke Keet English Chamber Choir met Of Kings en Queens BUREAUVOOR RECHTSHULP: BINGO DANSAVOND Vrijwilligers/-sters gevraagd voor de bingo en achter de bar MEER DAN 2500 GESPREKKEN KINDERTELEFOON Zondag 7 oktober 13.00 -17.00 uur 'KIND en KUNST' Bij diverse vaste deelnemers aan de Kunst- Cultuurroute zijn er bijzondere activiteiten voor kinderen: expositie van door kinderen versierde boeken tegels beschilderen raamwerk maken expositie hoe kinderboeken totstandkomen gezamenlijk kunstwerk maken op een auto expositie 'Kind en Kunst' Folders bij WV en deelnemers ACTIVITEITEN VAN DE DEELNEMERS AAN DE KUNST- CULTUURROUTE 13.00-17.00 uur Deze advertentie werd mede mogelijk gemaakt door: Jamsessie in De Piek Jongercndienst van Shalom KlacNngbeurs in vearsa Mopjes Avond over visie van prof. Kuitert Lezingen in Goes en Oost-Souburg Line-dansen in Olmenruif Najaars modeshow •nkatobasfestijn WOENSDAG 3 OKTOBW 2001 VLISSINGEN - Het programma van buurthuis Aldegonde aan Westerzicht 386 voor de ko mende dagen: 6 oktober jonge- rendisco vanaf 19.30 uur, en tree gratis. Leeftijd 12 tot 15 jaar. Op 7 oktober prijsklaverjassen vanaf 13.30 uur. Kosten 4 gul den. VLISSINGEN - Zaterdag 6 okto ber wordt in het clublokaal van Olympus aan de Irislaan bingo gespeeld door De Doordou wers, aanvang 20.00 uur. Als kind liep ik in Vlissingen. En keek er in het rond Een hele mooie oude stad. Die ieder prachtig vond. Het middelpunt de Schelde. Met schepen in liet dok. Ze liepen van de helling. Dan ging de vlag in top. De oude Kromme Elleboog. Een specia le straat. De Noordstraat en de Kleine Markt. Waren de moeite waard. Het Bellamypark, Nieuwendijk. De Walstraat liep je rond. Vaak in het weekend, en was blij. Dat je er een vriendje vond. Veel 'blikken' op de Zeevaart school Vanuit liet hele land Dus was het altijd flirten Op liet Vlissingse strand. De oorlog kwam, liet was een ramp. Met menig bombardement. Maar de Vlissingers gaven geen kamp. Zoals we dat waren ge wend. Toen kwam Nieuw Vliss- ingen in beeld. Er werd weer snel herbouwd. Nieuwe wijken, nieuwe Boule vard. Dat was niet zo ver trouwd. Woontorens op de Boulevard. Britannia wat ver dween. Hopelijk komt liet snel terug. Dat is ons heel veel waard. Een mooie bibliotheek. Een prachtig CineCity. Een overdekte binnenstad. Wat ook wel praktisch leek. De Zee vaartschool moet blijven. Ook de Gevangentoren. Er is al veel te veel In Vlissingen verloren. Wat, blijft is onze mooie zee. De duinen en het strand. Michiel wakend over de ree. Met schepen uit elk land. Dat is onze mooie stad. Waar we zo trots op zijn. 'We, hebben het nu wel gehad Dus houdt liet, verder fijn. Gerda van der Vliet-Ovaa MIDDELBURG - De Goudvin ken gaan weer dansen. Zater dag 6 oktober om 20.00 uur in ontmoetingscentrum Dauwen- daele. Entree 10 gulden, de muziek is van John Prins. VROUWENPOLDER - De regio Zeeland van de Border Collie Club Nederland houdt een strandwandeling op zondag 7 oktober vanaf 13.00 uur. Start bij de parkeerplaats van hotel Duinoord. Er wordt over het strand richting Oostkapelle gelopen. Aanmelden bij Moni que de Regt, telefoon 0113- 563176. SEROOSKERKE - Peuterspeel zaal De Vrolijke Keet houdt vrijdag 5 oktober een kinder- kledingbeurs van 15.15 tot 16.30 uur. Bedoeling is dat er winterkleding wordt aangebo den voor de leeftijdsgroep van 1 tot en met 14 jaar, vanaf maat 86. Ook speelgoed en boekjes zijn welkom. Op de aangeboden kleding mag men zelf een prijs plakken, de helft van het bedrag is voor ée speelzaal. Inleveren kan neg morgenochtend, donderdag 4 oktober van 10.45 tot 11.30 uur in de speelzaal. Kinderwagens, -stoeltjes, boxen, bedjes en buggy's mogen vrijdagmiddag tussen 13.30 en 14.30 uur wor den aangeleverd. Tijdens de beurs is er koffie en limonade en voor de kinderen staat er een grabbelton. Ook schmin ken behoort tot de mogelijkhe den. MIDDELBURG - Rufus is een mooie zwart witte kater van 5 jaar oud. Hij is een kat die nog aardig speels is voor zijn leeftijd. Rufus is in het asiel terechtgekomen, door dat zijn baasje naar een flat ging verhuizen. Omdat Rufus ruimte nodig heeft om naar buiten te gaan heeft zijn baasje afstand van hem gedaan. Rufus zoekt dus iemand waar hij in ieder geval lekker naar buiten kan. Toen Rufiis net kwam, kon hij goed met de andere katten vinden. Na een paar maanden begon hij echter uit verveling andere katten lastig te vallen. Na enkele vechtpartijen zit hij nu gescheiden in het asiel. Je kan zien dat hij zich echt eenzaam voelt, want zodra hij iemand langs hoort komen, begint hij te mau wen. Ook als hij eten ruikt hoor je Rufus boven iedereen uit schreeuwen. Verder is het een makkelijke kat die alles wel best vindt. Oppakken, aai en, honden en kinderen het is geen probleem voor hem. Alleen andere katten in huis daar kan meneer niet mee omgaan. Als er iemand belangstelling heeft voor Rufus kan hij terecht bij Die renasiel, Oostperkweg 9 Middel burg, LET OP: vanaf 1 oktober zijn de openingstijden veranderd: maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00, zaterdag van 11.00 tot 12.30. Rufus zoekt een baasje. MIDDELBURG - Zondag 7 okto ber komt het Leiden English Chamber Choir naar Middelburg. Een bijzondere gebeurtenis om dat het koor optreedt in de ge boortestad van zijn dirigent Pim Overduin. Het optreden in de doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat begint om 15.15 uur. Entree f 17,50. Voorverkoop bij De Drvk- kery. Het koor specialiseert zich in mu ziek van Engelse en Amerikaanse componisten. Het programma heeft als thema: Of Kings en Queens. De muziek is speciaal ge componeerd voor koninklijke ge beurtenissen zoals kroningen, be grafenissen en bezoeken van bij voorbeeld Hendrik VIII tot en met Elisabeth II. Overduin is in 1970 in Middelburg geboren en heeft koor- en orkest directie gestudeerd aan het Ko ninklijk Conservatorium in Den Haag. Daar behaalde hij in 1997 zijn diploma voor Uitvoerend Meesterschap. Hij heeft diverse grootschalige uitvoeringen op zijn naam zoals het Reqiuem van Verdi, Messiah van Handel en King Arthur van Purcell. Met het intiemere kamerkoorprogramma van zowel oude als hedendaagse composities, heeft de dirigent een nieuwe uitdaging gevonden. Op ons spreekuur te Zierikzee ver scheen de heer Bos. Hij was in loon dienst werkzaam bij de firma X. Op grond van de toepasselijke CAO bouwde de heer Bos per jaar 24 va kantiedagen op. De heer Bos had de laatste jaren wei nig vakantiedagen opgenomen, zo dat er op dit moment nog 32 dagen openstonden uit voorgaande jaren. Omdat de heer Bos ook dit jaar deze dagen niet wilde opnemen, had hij zijn werkgever verzocht deze 32 va kantiedagen in geld aan hem uit te betalen. Volgens zijn werkgever was dit echter wettelijk verboden. De heer Bos vroeg zich af wat nu eigen lijk zijn rechten waren. Op 1 februari 2001 is het Burgerlijk Wetboek, waarin ondermeer de re gels betreffende arbeidsovereen komsten zijn opgenomen, op enkele punten gewijzigd voor wat betreft het vakantieverlof. De achterliggende gedachte hierbij was dat de wetgever van oordeel is dat het gemakkelijker moet worden om bijvoorbeeld werk- en zorgtaken te combineren en het bijvoorbeeld mogelijk moet zijn dat vakantie en verlof opgespaard worden voor stu die, sabbatical leave, vervroegde pensionering, enzovoorts. Hieron der zullen een aantal wijzigingen na der worden besproken. Tot 1 februari 2001 was het zo dat in dien een werknemer gedurende lan ge tijd arbeidsongeschikt was, hij of zij in beginsel slechts gedurende de laatste zes maanden aanspraak op vakantiedagen verwerft, maar dat deze aanspraak vervolgens vervalt indien de werknemer de arbeids overeenkomst had opgezegd alvo rens de arbeid was hervat. Dit verval van rechten is onder de nieuwe wet geschrapt: de zieke werknemer behoudt dus zijn vakan tierechten (gedurende in principe de laatste zes maanden) indien hij de arbeidsovereenkomst beëindigt zonder nog te hebben gewerkt. Indien de werknemer gedurende zijn reeds vastgestelde vakantie ziek wordt, telt deze ziekte in beginsel niet als vakantie; die dagen worden dus niet als vakantiedagen afge boekt. De nieuwe wet maakt het echter mogelijk dat, als dit schriftelijk in het arbeidscontract wordt vastgelegd, dit anders is voor wat betreft de zo genoemde bovenwettelijke vakan tiedagen van dat jaar. Met boven wettelijke dagen wordt bedoeld de vakantiedagen boven de wettelijke minimumnorm van twintig vakan tiedagen (voor een full time-werkne- mer). Als een werknemer, die vol gens zijn arbeidsovereenkomst per jaar recht heeft op 24 vakantiedagen, gedurende zijn vakantie van drie weken tien dagen ziek is, kan de werkgever desgewenst van deze tien ziektedagen er vier afboeken op het vakantiesaldo van deze werknemer, mits dit in de betreffende arbeids overeenkomst als mogelijkheid is opgenomen. Een andere wijziging betreft de vast stelling van de vakantie. Tot 1 febru ari 2001 was het zo dat de werkgever na overleg met de werknemer de va kantiedagen vaststelde. Vanaf deze datum dient de werkgever de vakan tiedagen vast te stellen overeenkom stig de wensen van de werknemer. Slechts op grond van gewichtige re denen kan de werkgever van de va- kantiewensen van de werknemer af wijken. Van een dringende reden kan bijvoorbeeld sprake zijn bij een collectieve bedrijfssluiting of indien de door de werknemer gewenste va kantie de gang van zaken binnen het bedrijf dusdanig zou ontwrichten dat het belang van de werknemer daartegen niet opweegt. Indien de werkgever niet binnen twee weken nadat de werknemer zijn wensen schriftelijk aan de werk gever heeft kenbaar gemaakt, schrif telijk aan de werknemer gewichtige redenen heeft aangevoerd, is de va kantie vastgesteld overeenkomstig de wensen van de werknemer. Van deze termijn van twee weken kan slechts ten nadele van de werk nemer worden afgeweken voor zo ver het gaat om een bovenwettelijke vakantieaanspraak. Ook in geval van gewichtige redenen heeft de werk nemer echter in ieder geval recht op een verlof van twee opeenvolgende weken of twee maal een week. Is het vakantietijdvak reeds vastge steld en treden er daarna gewichtige redenen op, dan kan de werkgever dit vakantietijdstip wijzigen, zij het dat de werkgever gehouden is de schade die de werknemer hierdoor lijdt dient te vergoeden. Tot 1 februari 2001 was afkoop van vakantiedagen niet toegestaan. Van af deze datum is uitbetaling van va kantiedagen mogelijk voorzover het gaat om de bovenwettelijke vakan tierechten. De full time-werknemer met bijvoorbeeld 24 vakantiedagen per jaar zou dus desgewenst per jaar vier vakantiedagen kunnen laten uit betalen. Uit de wetstoelichting blijkt dat afkoop daarnaast mogelijk is voor alle uit voorgaande jaren over gehouden vakantiedagen. In de praktijk wordt het dus mogelijk dat de werknemer niets opneemt en zich in januari van het jaar daarop de niet opgenomen vakantiedagen van het voorgaande jaar laat uitbetalen. Een laatste belangrijke wetswijziging Zuidhoek 4 v .-.smqon Tel 470692 vrijdag 5,12, 19 en 26 oktober Gratis entree Aanvang 19.45 uur zaterdag 27 oktober m.m.v. Franky's Combo Aanvang 20.30 entree ƒ10,- Inlichtingen: de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. ~i MIDDELBURG - Medewerkers van de Kindertelefoon Zeeland hebben vorig jaar 2532 gesprek ken gevoerd met kinderen en jon geren over alle mogelijk denkbare onderwerpen. De een vraagt: hoe moet je tongzoenen? Een ander vraagt wat te doen omdat 'ik denk dat ik zwanger ben. Ik kom zo snel klaar, is dat normaal? Vaak is seksualiteit het onder werp. Ten opzichte van 1999 is er vorig jaar meer gebeld. Meestal zijn het serieuze gesprekken, daarnaast bestond het contact met bellers uit vragen over de manier van werken van de Kindertelefoon. Ook die telefoontjes worden ove rigens serieus genomen omdat het voor jongeren dan later ge makkelijker is om contact op te nemen. De doelgroep zijn kinderen en jongeren van 8 tot 18 jaar. De er varing is dat met name kinderen tussen 8 en 15 jaar het meest bel len. Nu vragen medewerkers zel den of nooit naar leeftijd, soms vertelt de beller het zelf spontaan. Over allerlei onderwerpen kan er trouwens contact met de Kinder telefoon worden opgenomen, ook voor zo maar even een praatje. Natuurlijk worden vragen alle maal beantwoord, er zijn geen ta boes. Het blijkt dat internet tegen woordig een goede informatie bron is om iets aan de weet te ko men. Wellicht dat daarom de ge sprekken rond seksualiteit, rela ties, thuissituaties, lichaam en school licht gedaald zijn. De gesprekken over emotionele problemen zijn daarentegen licht gestegen. De Kindertelefoon Zeeland is da gelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur en beschikt over een landelijk nummer (0800-0432) dat gratis is. Als dit nummer gedraaid wordt, volgt een automatische doorschakeling naar de kinderte lefoon in de eigen regio. De naamsbekendheid ligt op 95%. Op scholen kunnen gastlessen verzorgd worden. Voor de langere termijn wordt gedacht aan een e- mail hulpdienst. betreft de verjaringstermijn van va kantiedagen. Was het voorheen zo dat niet opgenomen vakantiedagen reeds na twee jaar waren verjaard (verloren gegaan); thans is deze ter mijn verlengd naar vijfjaar. In de nabije toekomst zal ervoor veel werknemers echter nog niet zoveel veranderen. Veel van de hierboven geschetste wijzigingen zijn alleen van toepassing op de bovenwettelij ke vakantiedagen. Als de bovenwet telijke vakantierechten van de werk nemer gebaseerd zijn op een CAO, dan kan gedurende driejaar (tot 1 fe bruari 2004) slechts door die CAO (en dus niet door de individuele werknemer en werkgever) regels worden gesteld over de vakantie rechten. Gedurende deze drie jaar hebben werkgever en werknemer dus niet de mogelijkheid om bij schriftelijke overeenkomst van de wet af te wijken; slechts bij CAO kan dan een andersluidende regeling ge troffen worden. De werkgever van de heer Bos viel onder een CAO welke (nog) geen re geling kende met betrekking tot de afkoop van vakantiedagen. Volgens het hierboven genoemde overgangs recht kan de heer Bos, totdat de CAO op dit punt in de toekomst mogelijk wordt gewijzigd en tot maximaal 1 februari 2004, geen beroep op de ge wijzigde wettelijke vakantieregels. Het was firma X dus inderdaad niet toegestaan om de 32 vakantiedagen aan de heer Bos uit te betalen. Uiteraard is het bovenstaande slechts een voorbeeld. Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel of andere vragen van juri dische aard, dan kunt u altijd voor advies en hulp terecht op het gratis spreekuur van het Buro voor Rechts hulp: Middelburg,Vlasmarkt 28 maandag 13.30- 16.30 uur; donderdag 17.00- 20.00 uur. Goes, Zonnebloemstraat 53 maandag 9.00 -11.00 uur. Vlissingen, A. Gogelweg 59 dinsdag 9.00 - 11.00 uur; Spuistraat 6 vrijdag 10.00-12.00 uur. Voor alle spreekuren dient een af spraak gemaakt te worden via 0118- 637120. SEROOSKERKE - Dinsdag 9 okto ber komt de Techno Zorg Bus naar Serooskerke. De Stichting welzijn ouderen houdt die middag vanaf 14.00 uur een bijeenkomst voor ouderen in de Zandput. Die mid dag is er veel informatie aanwezig over zelfstandig wonen. De Woningstichting Walcheren houdt een inleiding over de huis vesting voor ouderen in de ge meente Veere. Daarnaast wordt een videoband Zelfstandig Wonen over het ge bruik van allerhande hulpmidde len in huis vertoond. Tevens is de Techno Zorg Bus te bezoeken. Daarin zijn vele voorbeelden te zien van allerhande zaken in huis die het leven veraangenamen en zeker zo belangrijk, er aan mee helpen dat mensen langer in hun eigen woning kunnen blijven wo nen. Zo is onder andere een voorbeeld van een aangepaste badkamer te zien met hulpmiddelen voor het baden en douchen; hulpmiddelen voor hobby's als tuinieren, sociale alarmering, gecombineerd met brand en inbraakbeveiliging, hang en sluitwerk voor deuren, een aan gepaste keuken en nog veel meer hulpmiddelen voor dagelijks ge bruik. De activiteit zal ongeveer twee uur duren. Alle bezoekers krijgen een kopje koffie of thee aangeboden. Iedere eerste zondag van de maand met telkens een ander thema 1. 2. 3. TURFKAAI33 Antiquariaat "De Boekenbeurs" 633531 Zondag 7/10 bijz. activiteiten "Kind en Kunst TURFKAAI 25/27 Galerie "T" hedendaagse en toegepaste kunst. 611415. Peter Kromhout, schilderijen. Ton Lamper, grafiek en objecten.Via de beeldentuin: Vismarkt 13, werk van 14 kunstenaars. TURFKAAI 23 "In de Bolle Baat" antiek en curiosa. 626413. Gespecialiseerd in maritiem, klein antiek en aziatica. HERENSTRAAT 24 Galerie JÉ". 616661/617399. Expositie Luis Acosta, sieraden van papier, zijden hoofdversieringen en grote wandobjecten.Nieuwe collectie kleding van Hongaarse textielkunstenaars, hoeden van Monika Botta. Zijden sjaals en feestkleding Eva Janka. Keramiek. HERENSTRAAT 9 Antiekhandel De Pagter. 634133.2500 m2 antieke meubels in een sfeervolle ambiance. G0ESE KORENMARKT 7 Antiek Speelgoed Museum "Lientje". 623819. Rolstoeltoegankelijk. MEEST00F 3 Studio "Maisbaai", Frans Peeters. 613599. Impressies van cultuur en natuur. Zondag 7/10 bijz. activiteiten 'Kind en Kunst' KORENDIJK 52 Fotografie Ruden Riemens. 627072/06- 22916967 KUIPERSPOORT 22 Kunstuitleen Middelburg. 611443. 10. R0UAANSEKAAI27 Kunst Collectie Karin Ernens 636110. Gevarieerde collectie schilderijen en zeefdrukken van heden daagse kunstenaars in diverse stijlen: romantiek, realisme, impressionisme, Haagse school en modem. Tevens expositie bronzen beelden van Jannie Pol en schilderijen van Yvonne Reuyl. 11BRAKSTRAAT 5 Beeldende kunst Juul Kortekaas. 634270 12. SCHUITVLOTSTRAAT 24b Gerdi Zwaan. Keramische sculp turen. 633931Atelier en beeldentuin. Zondag 7/10 bijz. activiteiten 'Kind en Kunst' - - OOSTKERKPLEIN 22 'Pakhuis 22' 634933. Atelier Ernst Norbert, schilderijen en beeldhouwwerk. 13. KELDER HOEKPAND MOLSTRAAT - DAM Kunst in de kelder. Atelier 'De Pauweveer': Lonne Smit, mozaikschilderijen 612644 en Atelier 'Klei-noot': Jikke Postuma, keramiek 615369. 14. SPANJAARDSTRAAT 19 Galerie 't Haentje te Paart". 613288. Hermann Michaelis, fotografie en objecten. 5. 6. 7. 8. 9. Zondag 7/10 bijz. activiteiten 'Kind en Kunst' 15. LANGE NOORDSTRAAT 67 Presentatieruimte CAESUUR maxi media. 639810. 16. KORTE NOORDSTRAAT 37 Cees en Anne Mulder. Edelsmeden. 613760 17. LANGE NOORSTRAAT 50 Galerie "De Vier Gemeten" Zeeuwse schilders 1900-1960. tel./fax 623085. Leendert van der Pool, paintings drawings; Eleanor Winters, calli graphy quilts, woven writings. 18. MARKT Stadhuis. Rondleidingen. 659944 19. MARKT De Vleeshal. Hedendaagse kunst. 652200. Ana Maria Tavares: Middelburg Airport Lounge with Parede Niemeyer 20. LANGE GEERE 4 Korean Fine Art. 633274. Traditionele, hand vervaardigde, hoogwaardige Koreaanse kunstproducten zoals celadonkeramiek, schilderijen, meubelen, lakgeschen- ken met parelmoer en cloisonné. 21ZUSTERSTRAAT 7 De Kabinetten van de Vleeshal. Hedendaagse kunst .652200. Ana Maria Tavares: Numinoso. 22. VLISSINGSESTRAAT 14 "Galerie Veurink". 638416 23. MARKT 51 DE DRVKKERY. 886886. Winkel in woord, beeld en geluid. Zondag 7/10 bijz. activiteiten 'Kind en Kunst' Kunsthandel De Directiekamer (Ingang De Drvkkery). 886886/privé 020-6711753. Zeeuwse figuratieve schilder kunst. Het zilverige Zeeuwse licht: Zeeland in land schappen. 24. KOORKERKSTRAAT 1 "Desafinado" jazzeetcafé. 640767. Juli en aug. elke woensdagavond live-music. Zo. 7/10 laatste dag foto-expositie Louis Sauter. 25. ABDIJPLEIN Historama 616448 26. DAMPLEIN 17 Lunch- en Tearoom "De Gouden Bock". 617484. BUITEN DE WANDELROUTE: 27. 't ZANDD0RP 68 (nabij ingang camping Middelburg op ongeveer 15 min. loopafstand vanaf punt 26) Galerie "In Depot". 612640.0pen na telefonische afspraak; werk in stock. Zondag 7/10 bijz. activiteiten 'Kind en Kunst 28. ACHTER DE HOUTTUINEN 39. Rondvaart Middelburg. VLISSINGEN - In De Piek aan de Hellebardierstraat wordt vrijdag 5 oktober vanaf 21.30 uur een jam sessie gehouden, entree gratis. Za terdag 6 oktober treedt vanaf 22.00 uur de band The Bandox op. En tree 3,5 euro oftewel f7,83. OOST-SOUBURG - Zondag 7 ok tober houdt de jeugd van Pinkster gemeenschap Shalom een dienst jTiet gastspreker Ben Schot. Aan vang 14.30 uur in zaal Irene aan de Kanaalstraat 8, entree gratis. In lichtingen via telefoon 461646. VEERE - Donderdag 4 oktober wordt m peuterspeelzaal De Veerse Mopjes aan de Kerkstraat 6, een kleding- en speelgoedbeurs ge houden van 14.15 tot 16.00 uur. Er wordt winterkleding aangebo den voor kinderen van 1 tot en met 12 jaar. Ook is er speelgoed en zijn er spulletjes zoals buggys en fiet sen. De helft van de opbrengst is voor de speelzaal, de andere helft voor de aanbieders. MIDDELBURG - Op maandag 8 oktober vindt in de Doopsgezinde kerk te Middelburg een avond plaats over het boek van prof. H.M. Kuitert 'Over religie'. Dit boek heeft vooral in protestant se kring nogal wat commotie te weeggebracht. Inleidingen worden gehouden door Ds. A.V. de Nooij, predikant van de Samen op Weg gemeente 'De Schaapskooi' te Vlis singen en Drs. G.H. Buijssen, r.k. theoloog te Goes. De avond staat onder leiding van Ds. AA Rijken, predikant van de Doopsgezinde Gemeente Walcheren te Middel burg. De avond begint om 19.30 uur op het adres Lange Noord straat 62 te Middelburg. OOST-SOUBURG - Professor, dr. W. Ouweneel verzorgt de komende weken in Goes en Oost-Souburg le zingen over de Bergrede van Jezus Christus. In Goes (Buys Ballotcollege aan de Bergweg 4) is dat op 5 oktober, 7 december en 15 maart en in Oost- Souburg (Gebouw Christelijke sa menkomsten aan de Rehobot- straat 9) op 16 november, 11 janu ari, 15 februari. Inlichtingen via telefoon 463524. SEROOSKERKE - Er is een aantal data waarop liefhebbers van line- dancing zich uit kunnen leven. In café Olmenruif op camping 01- menveld worden de bijeenkomst gehouden. De data: 7 oktober, 11 november en 9 december. Dan in het nieuwe jaar op 13 janu ari, 10 februari en 10 maart. Tel kens vanaf 14.00 uur. De entree is gratis. Info via telefoon 582884. OOST-SOUBURG - Aktiva presen teert woensdag 10 oktober in De Zwaan aan de Kromwegesingel 1 een najaars-modeshow met mede werking van Shop 6 Middelburg en Shop 54 Vlissingen. De zaal is om 13.30 uur open, de show begint om 14.00 uur. Kaarten kosten f3,50 (inclusief kof fie) en zijn verkrijgbaar bij de be heerder van de Kwikstaart, me vrouw M. Elberse van het PCOB en, indien nog voorradig, aan de zaal zelf. SEPOOSKFJtKE - Op 6 oktober wwirft een pompoen- en kalebas festijn gehouden in boomgaard De Zoete Kers aan de Plantlustweg 5, dat is halverwege de doorgaande weg (N57) tussen Serooskerke en Vrouwenpolder. Er is een workshop en er zijn ze ventig soorten pompoenen en ka lebassen te zien. Er kan van pom poenenbrood geproefd worden en er zijn recepten van andere lekker nijen. De dag duurt van 10.00 tot 17.30 uur.

Scheldebode | 2001 | | pagina 9