eldebode terzake Vijftien jaar Radio Ton Des Scheldebode Nagelstudio Tyro geopend Terrorisme: oude of nieuwe angst? Middelburgse Jolanda verburg in finale Specsaver brilverkiezing is er toekomst voor hypotheekrenteaftrek? Assortiment Fishshop uitgebreid Vegetarisch koken op woensdag in steve bikostraat Openingstijd Dierenasiel Kleding en speelgoed Kledingbeurs in Dauwendaele Loontjens Biljarts bij bnn op tv Minimum inkomens MIDDELBURG - Met de huidige uitbarsting van terroris tisch geweld wordt menigeen diepgaand aangesproken in gevoelens van angst. Een onheilspellend gevaar dreigt. Veel mensen vragen zich af wat de meest effectieve bescher ming tegen dit gevaar is. Moet je het gevaar uit de weg rui men? Moet je je verharden en alles en iedereen om je heen in de gaten houden? 0118-652700 De voorstanders De tegenstanders Geen zorgen Hempie comSSo7Lj> HET WETEN WAARD WOENSDAC 3 OKTOBER 2001 MIDDELBURG - De opening stijden van het Dierenasiel aan de Oostperkweg 9 zijn veran derd. Het asiel is open van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur. Op zon- en feest dagen gesloten. Het pension is maandag tot en met vrijdag open van 09.00 tot 09.30 uur en van 13.00 tot 16.00 uur; zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur en zondag van 10.30 tot 11.00 uur. SINT LAURENS - Peuterspeel zaal 't Groentje houdt zaterdag 6 oktober een speelgoed- en kledingbeurs op het adres Ooststraat 2c van 09.30 tot 11.00 uur. Kleding, boeken en speelgoed zijn welkom. Vijftig procent van de op brengst gaat naar de speelzaal. Tijdens de beurs is er koffie, kinderen kunnen geschminkt worden en er staat een grabbel ton. Spulletjes kunnen donderdag 4 oktober ingeleverd worden van 19.00 tot 20.00 uur op het adres Noordweg 281 of vrijdagmor gen bij de speelgroep aan de Ooststraat 2. MIDDELBURG - Woensdag 10 oktober wordt in Ontmoetings centrum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat een kledingbeurs gehouden. Inlichtingen bij Diny Geldhof, telefoon 625989. Kleding kan er tussen 09.00 en 11.00 uur worden aangeboden, de verkoop is van 13.30 tot 14.30 uur. De organisatie is in handen van Kom Uit Je Huis. MIDDELBURG - In het nieuwe televisieprogramma Storing van Jeroen Pauw is een Bruns wick poolbiljart te zien dat ge leverd is door Loontjes Biljarts, Dam 21 in Middelburg. Het nieuwe mediaprogramma van BNN nodigt bekende Ne derlanders uit om hun mening over actuele zaken te geven. De eerste aflevering waren Mart Smeets, Hennie Huisman en Robert ten Brink te zien. Er komen 24 uitzendingen op vrijdagavond om 23.15 uur op Nederland 2. Jeroen Pauw heeft zelf het biljart uitgekozen. Het is voorzien van een speciaal ge maakt biljartlaken met het logo Storing erin verwerkt. VLISSINGEN - Iedereen met een minimum inkomen kan in principe een uitkering krijgen uit het Sociaal Cultureel Fonds, dus niet alleen uitkeringsge rechtigden. Het PUGO, waarin een aantal organisaties vertegenwoordigd, wil helpen bij het invullen van formulieren. Dat kan op woensdagmiddag van 13.30 tot 16.00 uur in het In- en Uitloophuis aan de Vin cent van Goghlaan 241a. Bellen voor informatie kan naar num mer 414471. Radio Ton bestaat al tien jaar. VLISSINGEN - Riet en Ton Lisman zijn in oktober 1986 als onderne mers op Scheldestraat 52 met hun eigen zaak gestart. Ton was al acht tien jaar actief in de audio/visuele- en witgoedbranche en had bij twee verschillende werknemers kennis en ervaring opgedaan. Na vijf jaar Scheldestraat 52, het werd steeds drukker bij Radio Ton, werd uitgekeken naar een groter pand en dat werd Scheldestraat 17 (voorheen Janssen-Jobse). Door deze uitbreiding konden Riet en Ton het bedrijf niet meer alleen runnen en kwam Jack Florusse als rechterhand in de winkel. "En nu ik 64 ben en 33 jaar in het vak zit, vind ik het tijd om te stoppen", laat Ton weten, "Jack Florusse neemt de zaak per 1 januari 2002 over. Inder tijd deed ik het filiaal van Terako en als de telefoon ging nam ik altijd op met mijn voornaam: Ton. Toen we besloten om voor ons zelf te beginnen zaten we over een naam te denken en daar kwam Ra dio Ton uit. We hebben toen een advertentieactie met mijn foto ge voerd met als tekst: "Hij komt terug, terug als Radio Ton". In de voorbije jaren heb ik veel zien veranderen. In het begin waren er radiomeubels waar alles inzat. De ontwikkelingen op het gebied van televisie, de vi deorecorders. Tegenwoordig is DVD er in en str aks DVD met opname mogelijk heid. De prijs is nu nog zodanig dat de consument nog even wacht. Het is een heel goede branche die toe komst blijft houden, mensen heb ben altijd wat nodig, audio/video of witgoed. Radio Ton heeft een fijne klantenkring opgebouwd. Ook Jack weet dal je door inzet, een prettige sfeer in je winkel, en goed met je klanten omgaan er toe leidt dat men graag bij je terugkomt. Bovendien hebben wij een goede serviceafdeling en al onze mede werkers weten dat service en na zorg erg belangrijk is, zo niet het belangrijkste, na verkoop." Na vijftien jaar met plezier in de Scheldestraat te hebben gewerkt gaan Riet en Ton Lisman 31 decem ber afscheid nemen van hun be drijf: "Langs deze weg wil onze klanten alvast bedanken voor het gestelde vertrouwen in Radio Ton en dat zij dat vertrouwen in de toe komst houden wanneer Jack en Linda Florusse hier als onderne mers verder gaan", zegt Ton, "Wij wensen ze veel succes. Wat ik ga doen? Van mijn vrije tijd genieten. Maar ik blijf voorlopig nog een aan tal uren in de winkel actief." Van wege het vijftien jarig bestaan is er tot en met zaterdag 13 oktober een leuke extra kortingsactie op de toch al lage prijzen. Radio Ton, Schelde straat 17, Vlissingen, telefoon 0118 - 413049 Wat is het gevaar precies waartegen je je wilt beschermen? Ieder mens kent angsten. Ook ang sten waar men machteloos tegen over denkt te staan. Veelal stam men deze angsten uit het verleden. Als kind stond je wellicht tegenover een kwade vader of onredelijke moeder, terwijl je afhankelijk van hen was. Kon je je beschermen te gen dat gevaar? Wil je het nog wel weten of heb je zulke ervaringen uit je bewustzijn verbannen? Als je ze hebt verbannen, kun je er zeker van zijn dat ze nu 'getriggerd' zijn. An ders gezegd, komen oude verdron gen gevoelens nu weer bovendrij ven in je bewustzijn? Een belangrij ke vraag is dus of je het huidige ge vaar beleeft of een oud gevaar, alvo rens stappen te zetten tegen een nieuwe bedreiging. Mogen deze angstgevoelens über haupt bestaan? Is het nog belangrij ker om de angst weg te nemen in plaats van de bedreiging? Nemen vergelding of het wegkruipen in een emotionele bunker je angst weg? Kun je dan nog liefhebben? Neemt een sterke autoriteit je angst weg? Ook president Bush was een kind- Pillen dan misschien? Om een zo objectief mogelijk ant woord te kunnen geven op dergelij ke vragen is een mate van innerlijke balans nodig. Anders zul je name lijk altijd vanuit 'zelfbeschermend' wantrouwen door je bril van angst naar de ander kijken. Angst, bewust of niet, maakt het moeilijk om wer kelijk open te staan voor anderen. Ongeacht of je een religie aanhangt en welke. Centrum De Oorsprong in Middel burg werkt sinds 1991 samen met mensen om hun gevoelsleven meer in balans te brengen. Dit gebeurt in groepsverband en individueel. Vanaf woensdag 17 oktober gaat een inleidende cursus van zeven avonden van start. Voor meer infor matie kunt u contact opnemen via centrumdeoorsprong@planet.nl of op werkdagen van 09.00 tot 17.30 uur via 06-22639337. MIDDELBURG - Uit vierhonderd kandidaten is Jolanda Verburg uit Middelburg gekozen als finaliste van de Specsavers' Look of 2001 brillenverkiezing. Maandag 15 ok tober strijdt zij met tien andere vrouwen en twee mannen in kas teel de Wittenburg in Wassenaar om de eerste twee plaatsen. De eerste twee gaan door naar de internationale Finale van 6 decem ber in Londen. Daar wordt de uit eindelijke 'Look' gekozen. Specsavers Opticiens houdt deze verkiezing nu voor het derde jaar. Doel is om het imago van de bril als trendy modeaccessoire te brengen. Veel kandidaten stuurden hun foto in. Jolanda is er als een van de 13 fi nalisten uitgekozen. Verschijnt in een oplage van 51.110 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Middelburg, Veere en Vlissingen. Kantoor Inleveradressen Vrijlandstraal 33d, Postbus 7011,4330 GA Middelburg telefoon: 0118-652700 telefax: 0118-652701 Email: scheldeb-nieuwsbl@uitg-zwn.nl •Boekhandel Van de Hoeven. Spuistraat 94, Vlissingen 'Bruna Loek, Lange Delft 39, Middelburg Tijdens kantooruren 0118-652700 Tijdens kantooruren tel: 0118-652700 Ook voor Mini's (rubrieksadvertenties) Hilke Ouwens (vertegenwoordiger) tel.: 0118- 652718 Remco Vink (vertegenwoordiger) tel.: 0118-652719 Wendy van Garsel (vertegenwoordiger) tel.: 0118-652721 Afsluittijd redactie: maandag 12.00 uur Tijdens kantooruren tel.: 0118-652713 fax: 0118-652701 Ben Donkers, tel.(privé): 0165-552493 Email: redscheldebode@uitg-zwn.nl Afsluittijd redactie: maandag 12.00 uur Bezorging Voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: De Scheldebode is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten Zuid B.V. Mini's Advertentieverkoop Redactie MIDDELBURG - De Fishshop in winkelcentrum Dauwendaele, heeft het assortiment opnieuw uitgebreid. Er worden nu, naast het bekende visprogramma, ook eigengemaak te soepen aangeboden. Behalve vis- en kreeftensoep zijn dat onder meer: Amerikaanse maïssoep, to maat-pompoensoep; Toscaanse tomatensoep en bospaddenstoei- cremesoep. Soup is hot, is het motto van vandaag de dag. Dat kan zijn soep als tussendoortje, voor de lekkere trek of als maal tijdsoep. Natuurlijk blijft de Fishshop ga rant staan voor kwaliteit als het gaat om de vismenu's, belegde broodjes, slaatjes en wrappers. VLISSINGEN - MicMec Walcheren start een cursus vegetarisch koken. Die duurt zes middagen. Er wordt ingegaan op de achtergronden van minder vlees eten en zonder vlees toch een verantwoorde en smake lijke maaltijd bereiden. De cursussen worden gegeven door Rania van Zielst-Tchettvrikovop de woensdagmiddagen: 24 en 31 okto ber, op 6, 13, 20 en 27 november, telkens van 15.00 tot 17.00 uur. De eerste les is in het Milieu Educatie Centrum aan de Korenbloemlaan 5 in Vlissingen en de andere in het kooklaan van het Nehalenniage- bouw aan de Kruisweg in Middel burg. Kosten 125 gulden. Opgeven kan tot 15 oktober bij de Milieuwin kel aan de Reigerstraat 2 in Middel burg, telefoon 633419 of het Mic Mec, telefoon 417039. VLISSINGEN - Afgelopen maandag opende Bianca Dekker haar Tyro Nagelstudio in de Steve Bikostraat. Wie gaat voor mooie, verzorgde na gels is bij Bianca in goede handen. Uit hobby volgde zij in 1995 een cursus UV - gel lights systeem. Dat beviel haar wel en met verdere stu die bekwaamde zijn zich in acryl en gewone manicure. "Ik hinkte eigenlijk op twee gedach ten, ik heb twee kinderen, wilde wel werken, maar geen oppas", zegt Bianca, "Ik zat al eens aan een eigen nagelstudio te denken. Mijn man stimuleerde mij daarin en zo is be sloten om Tyro Nagelstudio te star ten. Tegenwoordig is Airbrush erg in trek. Airbrush zijn 'tips', kunst nagels, die eenvoudig aangebracht kunnen worden met diverse motie ven van rustige tot extreme motie ven. Verder doe ik manicuren, na gelverlenging, nagelversteviging wanneer nagels te dun zijn of snel breken, nabehandeling, bijhouden en verwijderen. Nagels lakken of een paraffine pakking voor de ver zorging van de handen, voor dit al les kan men bij Tyro Nagelstudio terecht." De studio zelf is met smaak inge richt en heeft een sfeervolle combi natie van ronde vormen en met een in pastelkleuren uitgevoerde muurschildering. Bianca werkt met Spa producten die aromatisch zijn. "Mensen bellen op voor een af spraak of informatie", aldus Bianca, "Ik leg uit wat er kan en geef een eerlijk advies. Indien nodig verwijs ik door naar huisarts of dermato loog." Tyro Nagelstudio heeft een leuke openingsactie: iedereen die een af spraak maakt vóór 5 oktober krijgt 25% korting op de gewenst behan deling. Tyro Nagelstudio, Steve Bikostraat 11, Vlissingen, telefoon 0118 - 461785 Bianca Dekker zorgt voor mooie, verzorgde nagels in haar Tyro Nagelstudio. Als je nu een hypotheek afsluit hoe ze ker kun je dan zijn dat de hypotheek renteaftrek blijft bestaan gedurende de looptijd? En als het volgende kabi net besluit om de regeling aan te pas sen, wat betekent dat dan voor lopen de hypotheken? Nu de verkiezingen voor de deur staan komt dit politiek beladen on derwerp weer op de agenda. Huis Hypotheek onderzocht de stemming onder de grootste politieke partijen. Aftrek van hypotheekrente is een re geling waardoor een koopwoning voor veel Nederlanders bereikbaar is geworden. Meer dan de helft van de Nederlanders heeft nu om eigen wo ning. De regeling die ooit in het leven werd geroepen als een sociale maatre gel om het eigen woningbezit te sti muleren, blijkt dus te werken. In de praktijk profiteren mensen met een lager inkomen er echter onvol doende van. Het aandeel eigen wo ningen blijft in deze groep achter bij dat van de hogere inkomens die riant wonen en ook nog eens fiscaal voor deel genieten van de aftrekpost terwijl juist zij het minste nodig bebben. Dat is inmiddels veelgehoorde kritiek van partijen links van het midden op dit onderdeel van het Nederlandse fis cale beleid. Uiteraard zijn er ook voor stemmen. Wordt de hypotheekaftre- krente de inzet bij de volgende verkie zingen? De mening van sommigen dat de rij ken zich verder verrijken door de mo gelijkheid van hypotheekrenteaftrek en dat mensen met de lagere inko mens er minder mee opschieten, wordt door staatssecretaris van Fi nanciën Wouter Bos (PvdA) niet onderschireven. Volgens hem zijn de groepen die het meest van de aftrek profiteren de mensen met de middeninkomens en vooral de starters op de woningmarkt. Afschaffing of beperking van hypo theekrenteaftrek heeft de partij op het laatste partijcongres uit haar verkie zingsprogramma geschrapt. Dat zal de WD en het CDA goed doen. Deze partijen zijn groot voorstander van handhaving van de huidige rege ling. Zij willen de toename van het ei gen woningbezit stimuleren. Aftrekbaarheid van de hypotheekren te is daarvoor een goed instrument, vinden beide partijen. Bovendien kunnen mensen ernstig gedupeerd worden als de regeling plotseling ver andert. En dat past niet bij bet beeld van een betrouwbare overheid dat bet CDA voorstaat. Kopen is aantrek kelijk, maar er zal altijd een grote groep huurders blijven, denkt rege ringspartij D66. Zij pleit voor een ver sterking van de positie van huurders en stelt hiervoor allerlei maatregelen voor. Evenals de PvdA wil D66 door middel van subsidies mogelijk maken dat mensen met de laagste inkomens toch een eigen woning kunnen ko pen, Daarnaast is D66 voor verdere vereenvoudiging van het belasting stelsel waarvoor wel aftrekposten ge schrapt moeten worden. Echter, be slist niet de hypotheekrente, omdat het hierbij gaat om langlopende ver plichtingen die een belangrijke relatie hebben met de eigen oudedagsvoor ziening, Oppositiepartijen GroenLinks, de So cialistische Partij en de Christenunie zijn er juist groot voorstander van dat de regeling verandert. Opvallend is dat de tegenstanders, niet voor volle dige afschaffing van de hypotheek renteaftrek zijn. 'Huren en kopen dienen gelijkwaar dig te zijn, Zowel qua toegankelijkheid als qua kosten. Onderdeel hiervan is een bovengrens voor de aftrek van de hypotheekrente boven de 250dui- zends gulden', zo schrijft GroenLinks in haar verkiezingsprogramma. De Socialistische Partij wil een regeling met als uitgangspunt: hoe lager het in komen, hoe meer recht op hypthee- kaftrek. Zij legt de bovengrens voor aftrek bij 300 duizend gulden. De ChristerUnie vindt een maximum van 500 duizend gulden acceptabel. Lo pende hypotheekovereenkomsten moeten bovendien buiten deze rege ling vallen, volgens deze partij. Als te genprestatie voor de beperking van de aftrekmogelijkheid moeten eigen wo ningforfait en overdrachtsbelasting maximaal worden verlaagd, vindt de Christenunie. Gelet op de politieke krachtsverhou dingen zal de regeling voor hypo theekrente waarschijnlijk niet veran deren in de volgende kabinetsperio de. Nu ook de PvdA tegen aanpassing is, lijkt de handhaving van de hypo theekrenteaftrek zekergesteld, zelfs als er een links-georiënteerde coalitie komt. Zolang er niets verandert, blijft de hypotheekrente voor de eerste ei gen woning aftrekbaar in Box 1. Twee de woningen waarvoor de hypotheek rente in het nieuwe stelsel niet langer aftrekbaar is, vallen als vermogensbe standdeel in Box 3 en worden belast tegen 1,2%. Maar je weet het natuurlijk nooit in de politiek Als er toch een verandering komt in het huidige stelsel, kun je als woningbezitter met een hypotheek wel rekenen op een soepele behande ling van lopende contracten. Bij alle voorgaande belastingherzieningen was er sprake van een min of meer ruimhartig systeem van overgangs recht. "Hup Holland Hup, laat de leeuw niet in zijn hempie staan, Hup Holland Hup, trek het beestje geen pantoffels aan, Hup Holland Hup, laat je uit het veld niet slaan want een leeuw op voetbal schoenen kan de hele wereld aan." Een ijzersterk lied ontstaan in tijden van grote euforie over reeds lang verbleekte successen van het Neder lands voetbal elftal, van Oranje. Zaterdag spelen 'we' om des keizers baard tegen Andorra, in de poule die naar plaatsing voor het wereldkampioeaschap voetbal 2002 in Japan en Korea had moet leiden. Had moeten want 'we' gaan niet. Onvergetelijke momenten zoals het spelen van hef Wilhelmus in de 45 graden plus van de Citrus Bowl in Orlanda Florida gaan we volgend jaar niet: meemaken. Die zalige wereld goal van Den nis Bergkamp tegen Argentina. Of de zinderende halve finale tegen Brazilië in Stade de France Paris 1998. 'We' zullen het missen vol gend e zomer. Misschien kunnen 'we' een vervanger uitzoeken om aan te moedigen en te volgen voor de tv. België? Een goed voetballende buur is beter dan een verre vriend. Als ze zich plaatsen, Enge land? Beckham, Schoies, Cole, en andere teamge noten van Nederlandse voetbalmiljonairs. Of Ier land, dat ons deze keer te slim af was. Tja, Oranje, smaakmaker van tournooien staat buitenspel. In de derde helft in de sportkantine wist Rinus pre cies hoe het zo ver gekomen was: "Het begon vo rig jaar al tegen Italië in Amsterdam op het Euro pees kampioenschap. Tegen tien Italianen en in beide speelhelften een strafschop mee en dan met zo vee! kwaliteit nog verliezen. In de poule voor het wereldkampioen schap waren er vier wedstrijden dat het elftal er moest staan, twee keer Portugal en twee keer Ier land. En wat gebeurt er, Portugal thuis verloren, uit een onnodig gelijkspel; Ierland thuis een won derbaarlijk gelijkspel en uit verloren van tien Ie ren. Wat moet je dan op het WK gaan doen? Wat zeg je? Laat de leeuw niet in zijn hempie staan? Toen Oranje na die laatste partij tegen Ierland shirtjes ruilde, ja, toen stond de leeuw pas echt in zijn hempie." HUISARTSEN: VLISSINGEN: Zaterdag 6 oktober: dr. me vr. Termeer en F. van den Berg, Rosen- burglaan 1telefoon 465253. Op zondag 7 oktober: dr. mevr. J. Roe- broecken E. van Russen Groen, Leliënlaan 2, telefoon 412225/413120. Spreekuur (zonder afspraak) van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Huis bezoek aanvragen voor 10.00 uur. MIDDELBURG: Zaterdag 6 oktober: dr. A. Bruynzeel, Herengracht 68; Zondag 7 okto ber: dr. F. Heere, JH Huyssenstraat 15. Centraal doorkiesnummer: 639933. OOST-SOUBURG, MIDDELBURG-ZUID, ARNEMUIDF.N, NIEUW&ST.JOOSLAND: Zaterdag 6 oktober: dr. R. Groot, Pr. Bern- hardstraat 2, Arncmuiden, telefoon 601308. Zondag 7 oktober: dr. N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, telefoon 461630. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKER- KE, MEUSKERKE, BIGGEKERKE, ZOU- TELANDE, KOUDEKERKF,. Op 6 en 7 oktober: dr. A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, telefoon 561282. Stutterheim, Rapenburgweg 4, Meliskerke, telefoon 561760. THUISZORG WALCHEREN: Voor verpleging, verzorging, uitleen ver- pleegartikelen, telefoon 0118-684000. Via een antwoordapparaat krijgt u een 06- nummer door voor bereikbaarheid buiten kantooruren. Regionaal Indicatie Orgaan Walcheren: voor aanvragen met betrekking tot ver- zorgings- of verpleeghuiszorg, thuiszorg of Wet Voorzieningen Gehandicapten: tij dens kantooruren: 670800. VRIJWILLIGETHUISHULP WALCHEREN: Voor extra hulp bij ziekte, handicap of ou derdom: Meldpunt Vlissingen, telefoon 486431/ Meldpunt Middelburg, telefoon 612004. TANDARTSEN KRING WALCHEREN: Op zaterdag 6 en zondag 7 oktober W. de Haes, Duinenburg 9, Domburg, telefoon 582304. APOTHEEK: MIDDELBURG/VLISSINGEN - Op de uren dat uw eigen apotheek gesloten is, kunt u voor spoedeisende recepten terecht bij de waarnemende dienstapotheek van het Stadsgewest Vlissingen/Middelburg. De normale openingstijden van de apo theek zijn: Van 5 tot 12 oktober: maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 18.00 uur. Weekenddienst: zaterdag van 10.00 tot 19.00 uur: apotheek Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, telefoon 612538. 24-uursdienst: apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30, Vlissingen, telefoon 412066. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN: Van vrijdagavond 20.00 tot zondagavond 22.00 uur J. van Dierendonck. Telefoon 471140. VERLOSKUNDIGEN MAATSCHAP MID DELBURG: Van 4 oktober 19.00 uur tot zondag 7 oktober 19.00 uur: M. de Winter, telefoon 626045. PROVINCIALE KRAAMZORG Entadministratie Zeeland: voor bevallin gen en acute kraamzorg (bestemd voor heel Zeeland); 24-uur beschikbaar: tele foon 0113-224022. Aanmelden en inschrij ven van maandag tot en met vrijdag 0113- 224040. KRAAMCENTRUM HOMECARE: Informa tie of aanvraag kraamzorg van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur voor ziekenfonds en particulier verzekerden. Voor directe kraamhulp 24 uur per dag be reikbaar 0113-232924. Kraamcentrum Ho- mecare, Postbus 144,4560 AC Hulst. AA MIDDELBURG - Alcoholproblemen? Anonieme Alcoholisten. Vrijdag van 20.00 tot 22.00 uur. Latijnse Schoolstraat 10, Middelburg, telefoon 416043, 465531 of 592141. PALAZZOLIHUIS - Inloophuis voor men sen met kanker, Badhuisstraat 80, Vlissin gen. Telefoon 413932. Geopend dinsdag, woensdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. Tijdens openingsuren is een te lefonisch gesprek mogelijk. TELEFONISCHE HULPDIENST SP: Voor iedereen aanspreekbaar voor alle zaken. Elke maandag beschikbaar via telefoon 613138. DIERENARTSEN: Op 6 en 7 oktober: E. van den Akker en M. de Bruijn, Kanaalstraat 3, Oost-Souburg, telefoon 460860. Op feestdagen die niet op zaterdag of zon dag vallen, spreekuren zonder afspraak van 11.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Landbouwdierenparktijk Walcheren (gro te huisdieren), Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, telefoon 633803. Zaterdag en zondag aanmelden visites van 08.00 tot 09.00 uur. ARNEMUIDEN: R. Roskam, Langstraat 85, telefoon 634842. Consult en visite na tele fonische afspraak. CATS AND DOGS UITLAAT- EN OPPAS- CENTRALE: Voor het verzorgen van het huisdier in de eigen omgeving, telefoon 614626. Tevens voor opvang van uw huis dier tijdens vakantie en dergelijke en voor het zoeken van gastgezinnen.. VLISSINGEN - De stichting Ouders van drugsgebruikers houdt regelmatig een ge spreksgroep in onder meer Goes, Vlissin gen, Temeuzen en Middelburg. Belang stellenden kunnen via telefoon 623817 (tussen 10.00 en 22.00 uur) inlichtingen vragen. Er is ook een landelijke hulptele foon: 0900-5152244. Deze is dagelijks (ook zaterdag en zondag) bereikbaar. DIERENBESCHERMING NOORD- EN MIDDEN ZEELAND: A Gogelweg 12a, 4384 EV Vlissingen. DIERENAMBULANCE DIERENBE SCHERMING: 0118-473256. VOGELOPVANG MIDDEN-ZEELAND: te lefoon 628288. PÖUTIE NOODHULP: telefoon 112 als el ke seconde telt. Overige assistentie aanvra gen via telefoon 0900-8844. Voor alle ande re aangelegenheden zijn de bureaus in Middelburg en Vlissingen 24 uur per dag open.

Scheldebode | 2001 | | pagina 4