cheldebode Otillia kwam als zwerver Plaats voor autisten Bruna Loek wordt Bruna "Dansschool Ins if Reünie De werfkampen en Ter weel Zeeuws Philharmonisch Koor in Brouwershaven en Vlissingen Dag van de ouderen op 1 oktober Tachtig Zeeuwse en Brabantse zangers zaterdag 'in concert' DE LAMMERENBURCHT Stadshaven Veere wordt schoongemaakt I mmmm Brassband houdt rommelmarkt Is er nog hoop? Lekkodag Musicdance in Midgard Martin Mans in Oostkerk Philharmonie 50 Plus in Arsenaaltheater Kick'em Jenny in Razzmatazz WERKEN EN LEREN OP ZORGBOERDERIJ Oud-katholieken BOEKHANDEL GAAT DOOR 55-PLUS IN BEWEGING BINGO DANSAVOND Vrijwilligers/-sters gevraagd voor de bingo en achter de bar m m IA GRUIS KEHHISMKIHGSLU VOOR SENIOREN Rondje Walcheren Lounge and bounge in Schuttershof Spullenmarkt Expierement WOENSDAG 26 SEPTEMBER 2001 MIDDELBURG - Brassband ONDA uit Middelburg houdt zaterdag 29 september de jaarlijkse rommelmarkt in de Graanbeurs op het Damplein te Middelburg. Van 9.00 tot 12.30 uur wor den allerhande oude spullen aan de man gebracht: glaswerk, meubels, boeken, enz. Er is ook gebak en warme wafels. De opbrengst helpt mee de hoge onkosten te bestrijden die de vereniging heeft. Er hangt namelijk een behoor lijk prijskaartje aan het op de been houden van een vereniging met twee brass bands, een kwintet en een leerlingenensemble. Alleen de prijzen voor koperinstru menten variëren al van 3000 tot zo'n 15.000,00 per stuk (afhankelijk van de grootte) en dan zijn er nog onkosten zoals zaalhuur, bladmuziek, opleiding, dirigenten, etc. Verder komt een extra zak centje goed van pas met het oog op het jubileumjaar in 2002, de vereniging bestaat dan 75 jaar en een speciale commissie is al druk bezig met de voorbereiding van di verse evenementen zoals een reünie in het voorjaar en een workshop in het najaar. Het laatste nieuws over dit ju bileumjaar en andere wetenswaardigheden over de vereniging zijn te vinden op de website: http://mem- bers.tripodnet.nl/ONDA/. MIDDELBURG - Zondag 30 september verzorgt de Nieuw Leven Gemeente een evangelisatiedienst met als thema Is er nog hoop? Spreker is Daniël van der Meer. Plaats van samenkomst is de Hof- pleinkerk aan het Hofplein 13, aanvang 19.30 uur. De toegang is gratis. TERNEUZEN - Lekko, de vereniging van belangstellen den voor de sleepvaart houdt 29 september de jaarlijkse Lekko-dag in paviljoen West kant in Terneuzen van 11.00 tot 16.00 uur. Om 13.00 uur is er een vlootshow. MIDDELBURG - Zaterdag 29 september wordt in Midgard aan Bachtensteene 14, een musicdance gehouden vanaf 21.00 uur. Er is onder meer een live-act van The Ultima- tors en dj M Da M en Aftab. De entree is gratis. MIDDELBURG - Martin Mans verzorgt zaterdag 29 september vanaf 20.00 uur een orgelconcert in de Oost- kerk. Aanvang 20.00 uur, en tree f 12,50 voor volwassenen en 5 gulden voor kinderen tot 12 jaar. VLISSINGEN - Tijdens de Dag van de Ouderen op 1 ok tober presenteert Philhar monie 50 Plus zich in het Ar senaal. Het orkest voor se nioren is een jaar oud en heeft enkele try-outs achter de rug. Wekelijks wordt door de 25 leden gerepeteerd in De Blazer in Oost-Souburg. Maandagmorgen om 09.30 uur is het resultaat in het Ar senaal te horen. Er zijn mo menteel violisten, hout- en koperblazers, een banjospel er en een slagwerker. Ruimte voor nieuwe leden is er altijd. De repetities zijn van drie tot half vijf. OOST SOUBURG - Zaterdag 29 september treedt het Bel gische Kick'Em Jenny op in Razzmatazz aan de Middel burgsestraat 113 in Oost- Souburg. Entree 15 gulden, kaarten zijn telefonisch te reserveren via nummer 0113-230168. MIDDELBURG - Otillia is een grijze lap die hier als zwerver binnen is gekomen. Toen was ze aangereden door een auto. Hier hield ze een pootje aan over dat gespalkt moest worden en een gespleten gehemelte. Alles is inmiddels goed genezen. Je kan alleen nog zien dat ze er gewond was doordat haar ene pootje iets kleiner is dan haar andere. Als ze zit doet ze dat vaak op drie pootjes. Ze zit, do ordat ze gewond was, apart van de andere poezen. Hierdoor is ze een beetje eenzaam aan het worden. Ze mist echt menselijk contact. Ze houdt ervan om te knuffelen, maar als ze geen zin meer heeft laat ze dit duidelijk merken. Hi erdoor is ze niet geschikt om bij jonge kinderen in huis geplaatst te worden. Katten in huis vindt ze niet erg, maar aan honden is Otiila ze niet gewend. Omdat ze als zwerfkat is gekomen, weten we niet of ze een binnen- of buitenkat is, maar ze heeft echt het lichaam van een venster- bankkat. Dat wil zeggen een heel dik lichaam met een klein kopje. Tommy heeft ondertussen een nieuw baasje gevonden. Wie interesse heeft in Otillia kan terecht bij Dierenasiel Middel burg, Oostperkweg 9 maandag tot en met vrijdag van 14.30 tot 16.30. Of op www.dierenasiels.com. RILLAND - Het wordt een grote reünie. Veel oud medewerkers van verpleeghuis De Werfkam pen, later Ter Weel in Rilland, die in de periode 1967 tot 1997 daar hebben gewerkt, zijn 6 ok tober present op de bi jeenkomst. Het feest wordt gehouden in het voormalige verpleeghuis dat nu is omge bouwd tot partycentrum De Poort van Antwerpen. De organisatie is in handen van Marian Reijnders en Jolanda van Veldhoven die met een beetje spanning en voorpret uitkijken naar de reünie: "We vonden het leuk om het daar te doen, juist omdat het hier kan zijn op onze oude werkplek." Patersklooster Het oude patersklooster in Ril land kreeg in de jaren zestig een nieuwe bestemming en werd verpleeghuis De Werfkampen, later Ter Weel. Nadat in 1997 de nieuwbouw van verpleeghuis Ter Weel in Goes in gebruik genomen werd onderging het complex aan de Hoofdweg een metamorfose. Tegenwoordig is er partycentrum De Poort van Antwerpen gevestigd. "Dat bood voor ons een unieke locatie om de reünie te houden", zegt Jolanda van Veld hoven, "Het gebouw waar alle reünisten gewerkt hebben biedt de mogelijkheid om veel mensen te ontvangen. Het plan voor de reünie kwam spontaan op. Met Marian sprak ik er over "Hoe zou het nu met die en die zijn? en met die andere." „We kwamen een avond bij elkaar, een doos met oude foto's op tafel en dan kwamen de ver halen en de namen los." In eerste instantie dachten Jolan da en Marian alleen aan de peri ode dat ze er zelf werkten: "Zo uit het blote hoofd kwamen we ai snel aan een aantal namen en adressen", weet Marian, "We hebben een brief met uitnodig ing gemaakt en met een idee, 'ken je zelf nog iemand? Neem daar dan contact mee op'. We schreven een aantal kranten in de regio aan en zo kwamen de reakties binnen. Er kwamen ook veel reakties van voor de tijd dat wij er werkten en daarom besloten wij alle jaren bij de reünie te betrekken en dat beslaat een periode van dertig jaar." Eerste „Er belde zelfs iemand op die daar de allereerste opleiding gevolgd had." Een groot gedeelte van de deelnemers komt uit Zeeland en West-Bra bant en uit andere delen van Nederland. Diverse reakties uit het buitenland waarvan een uit Zuid-Afrika: "Maar die komt ni et", zegt Jolanda, "dat is bij schriftelijk contact gebleven." Het verpleeghuis zelf en de per soneelsvereniging organiseer den in 1992 al eens een groot feest ter gelegenheid van het vi jfentwintig jarig bestaan. Bij die gelegenheid deden Marian en Jolanda mee in een optreden, verkleed als Zeeuwse boerin. Ondertussen zijn er tweehon derd inschrijvingen binnen en behalve dat iedereen elkaar weer kan ontmoeten is er een rondleiding in De Poort van Antwerpen georganiseerd zodat men kan zien wat er veranderd is. Jolanda en Marian werkten respectievelijk dertien en tien jaar als activiteitenbegeleidster en gingen veel met de bewoners om. "Kook- en bakactiviteiten, met de mensen op vakantie of een dagje uit, de mensen bezighouden. We deden zoveel mogelijk samen met de verzorg ing. We hadden best een grote afdeling met vier huiskamers en rond de dertig bewoners", vertelt Marian. Hotelkamer „Onze afdeling is nu hotelka mer en heel de huiskamer van De Ark is nu de bruidssuite. De hal van vroeger met het keuken blok is nu badkamer. En de keuken van toen herbergt nu het restaurant, echt een com plete metamorfose. De mensen hebben heel wat te bekijken als ze komen." „Alleen de lift is gebleven. Je kent het niet terug, het is er leuk geworden." In die periode zijn er ook wel romances opge bloeid: "Ja, men leerde elkaar hier kennen, werden verliefd en getrouwd. Ook dat is hier met drie a vier stelletjes zo gelopen", weet Jolanda, "Wij zouden het ook erg leuk vinden als reünis ten zelf oude foto's meenamen. Op de reünie zelf worden er, voor wie met elkaar op de foto wil, door een fotograaf foto's gemaakt." VLISSINGEN - Een mis en wereldmuziek zijn twee begrip pen die niets met elkaar van doen lijken te hebben. Maar dat geldt niet voor de Argentijnse "Misa Criolla" van de compon ist Ariel Ramirez. Deze muziek is 'wereld'muziek in alle opzichten. De swingende ritmes laten nie mand onberoerd en onbe wogen. Belangstellenden kunnen dit feest in Zeeland meebeleven want de vaste tenor van Ramirez, Javier Rodriguez, brengt in samenwerking met het Zeeuws Philharmonisch Koor de Misa Criolla op vrijdag 28 september de Grote of St. Nicolaaskerk te Brouwershaven en zaterdag 29 september in de St. Jacobskerk te Vlissingen. Naast de Misa Criolla wordt ook het Navidad Nuestra van Ariel Ramirez gezongen. De begeleiding wordt verzorgd door het Argentijns Ensemble onder leiding van Ricardo Mendeville en het geheel staat onder leiding van dirigent Jan Hut. Voorafgaand aan de koorw erken zingt Javier Rodriguez liederen uit de Zuid- Amerikaanse folklore, begeleid door pianist Daniel Morcos. Tevens speelt het Ensemble enkele solostukken uit de folk lore. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kerk voorafgaand aan het con cert. Voorverkoop van kaarten voor het concert in Vlissingen vindt plaats via de VW/ANWB te Vlissingen en de Drvkkery te Middelburg. Reservering tij dens kantooruren via telefoon nummer 0118 - 416662 en via www.uitinVlissingen.nl NISSE - Gedeputeerde Gert de Kok heeft leer- en werkboer- derij Akkerwinde in Nisse geo pend. Hier worden de werk zaamheden van akkerbouwbe drijf Boonman gekoppeld aan de mogelijkheden van jong volwassen mensen met een verstandelijke handicap en autisme-stoomis. Op de Akkerwinde is genoeg werk te doen. Deelnemers kun nen kiezen voor werk in één van de tuinen of dierenweide. Daar naast is er werk in de streekeigen erfbeplanting, het bereiden van producten van het land, schoonhouden van de ruimtes en het verwerken van natuurlijke producten tot deco ratieartikelen. Die worden dan weer in een winkel, ook aan wezig op het bedrijf, verkocht. De Akkerwinde werkt samen met de Klimopschool in Mid delburg. Leerlingen van deze school voor zeer moeilijk lerende kinderen kunnen stage lopen op het bedrijf. Na de schoolperiode kan de stage worden omgezet in een dagbestedingsplaats. Wie kennis wil maken met deze betrekkelijk nieuwe combinatie van akkerbouw en zorg kan 22 september terecht op de open dag van De Akkerwinde. Tussen 10 en 17 uur staan de deuren open voor publiek. De Akkerwinde is te vinden aan de Lageweg 6 in Nisse. GOES - De oud-katholieken gemeenschap Zeeland houdt zondag 30 september een kerkdienst in de Maria Mag- dalenakerk aan de Singelstraat in Goes. Aanvang 12.00 uur. MIDDELBURG - Bij Bruna Loek in de Middelburgse Lange Delft hebben recent wat wijzigingen plaatsgevonden, die misschien niet zo opvallend zijn, maar de heer Freek Verdoes wil deze graag toelichten: "Wij zijn nu franchise nemer van Bruna geworden, dat is de eerste ve randering." „Verder zijn wij de afgelopen twee jaar de leverantie van schoolboeken kwijtgeraakt en dat is zakelijk minder geslaagd. I het Middelburgs verzorgingsge bied zijn er meer aanbieders gekomen, dus meer concurren tie. In onze winkel was er een mooie munten- en postzege lafdeling, dat liep altijd goed, maar dat is nu in elkaar gezakt. Daarin onderscheiden wij ons niet van het landelijk gemid delde want dat is overal zo. Deze drie feiten geven aan dat het roer om moet., dat er iets anders moet gebeuren." „Wij zijn met Bruna rond de tafel gaan zitten en dat heeft er toe geleid dat Bruna zich bereid toonde om de zaak voort te zetten. Dat heeft inhoudelijk voor de winkel weinig gevolgen, het assortiment blijft zoals de klanten dat gewend zijn. het personeel is door Bruna overgenomen. Ik ben blij met deze oplossing van Bruna. Door al deze veranderingen wordt Bruna Loek nu Bruna. De Bruna organisatie heeft ongeveer hon derd 'eigen' winkels in Neder land en daarnaast nog een aan tal franchise zaken." De Bruna winkel in de Goese Lange Vorststraat is een VOF waar de dochter van Verdoes zelfstandig werkt. De postzegel- en muntenafdeling die uit de Middelburgse Bruna vertrekt gaat naar de vestiging in Goes. In de Bruna winkels treft de consument een breed assorti ment op tijdschriftengebied aan, boeken en hebbedingetjes, kantoorartikelen van faxpapier tot potlood en puntenslijper, en dat tegen goede prijzen met regelmatig diverse leuke aan biedingen. Verdoes: "De nieuw 2002 kalenders zijn al binnen, de kerstkaarten komen er aan, en er is hier een enorme uitzoek in wenskaarten. Belangrijk is dat bij ons altijd een goede sfeer in de winkel is, het is een makkelijke inloop winkel en je kunt er ontspannen rondkijken. Wat er niet is, een bepaald boek, kan altijd besteld worden. Van onze voorraad is binnenkort een opruiming in boeken en kantoorartikelen, en in de pen nen, balpennen en vulpennen. Ondanks de gewijzigde opzet, die per 1 november ingaat, blijft Bruna Loek gewoon open en gaat op de oude vertrouwde voet als Bruna verder." Bruna, Lange Delft 39, Middel burg, telefoon 0118 - 650211, maandag tot 13.00 uur gesloten. Bruna Look van Freek verdoes gaat door, maar onder de naam Bruna. FOTO: HARRY DE LANGE VLISSINGEN - Maandag 1 okto ber staat geboekt als de 'dag van de ouderen'. Landelijk is er een brainstormdag in de Jaarbeurs in Utrecht. In Vlissingen is het Arsenaaltheater ontmoet ingsplaats voor 'de dag'. Het is voor de vijfde keer dat de Dag van de Ouderen in Zeeland plaatsvindt. Samen met de werkgroep van de Vlissingse Sportraad wordt de eerste dag van de sportweek 50+ in beweg ing begonnen. Er zijn demon straties, muziek en zang. De zaal is om 09.30 uur open. De muziek Wordt er tot 10.00 uur verzorgd door Philhar monie 50-plus. Daarna opent wethouder Poppe-de Looff de dag. Van 11.00 tot 12.00 uur zijn er lezingen met dia's en na de middagpauze (met soep en broodjes) meldt het programma om 13.30 uur: Stichting Majo raat met muzikaal 55-plus in beweging en om 14.00 uur de knock-out show met Ester van de Ven-Yakult. De interactieve forumdiscussie onder leiding van Bert van Leerdam begint om kwart over twee. Aanslui tend zijn er nog demonstraties van de Sportraad. Voor belangstellenden kan gratis busvervoer geregeld wor den, dan moet wel een antwo ordkaart (in programmaboekje) ingevuld worden. Smid Sport Gezondheidsinstituut stelt een Fiets en crosstrainer beschik baar om te oefenen. VEERE - De actie Duik Holland Schoon wordt zondag 30 sep tember ook in de stadshaven van Veere gehouden. Duikers van Nehalennia en enkele an dere Zeeuwse duikverenigingen gaan het afval uit de haven halen. Bij het bruggetje staat bovendien een stand van duikv- ereniging Nehalennia die overi gens niet verbonden is aan een duikschool of-organisatie. Het is voor de vijfde keer dat de duikclub deze actie op touw heeft gezet. Door troep uit het water te halen, samen met an dere verenigingen, wordt de duiksport in een positief daglicht geplaatst. De organ isatie wil laten zien dat duikend Zeeland staat voor een schoon watermilieu. Overigens staan ook veiligheid en plezier hoog in het vaandel. MIDDELBURG - Het Zeeuws- Westbrabants Koor Lichte Muziek A58, bestaande uit zo'n tachtig man, verzorgt zaterdag 29 september het eerste grote optreden vanaf 20.00 uur in de Concert- en Gehoorzaal in Mid delburg. De leiding is in handen van Rob van der Meule. Het repertoire bestaat uit goed gearrangeerde lichte muziek, variërend van pop tot swing en nostalgisch getinte Neder landse nummers. Dat zijn dan bijvoorbeeld nummers vban Henk Westbroek, Rob de Nijs en Mick Jagger (As tears go by). Het koor zingt afwisselend a capella of met begeleiding van pianist Bart Orye en met orkest banden. In september vorig jaar presen teerde het koor zich voor het eerst bij Film by the Sea. De kri tieken waren lovend. De naam A58 is ontleend aan het feit dat de koorleden voor de wekelijkse repetitie over rijksweg A58 naar Rilland rijden. Het concert van zaterdag wordt mede verzorgd door koor Pizzi- canto uit Turnhout, een kamerkoor van dertig man met een specifiek repertoire dat opgebouwd is uit 19e en 20e eeuwse composities. Kaarten kosten f 22,50 en zijn te koop bij de kassa. Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 vrijdag 28 september Gratis entree Aanvang 19.45 uur zaterdag 29 september m.m.v. Riverside Trio Aanvang 20.30 entree ƒ10,- Inlichtingen: de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. De ritmische pas begint bij: Voor meer informatie surf naar: www.dansschoolbras.nl op donderdag 27 september van 10.00 tot 11.30 uur in Ontmoetingscentrum Dauwendaele te Middelburg Inlithtingen: Tel. 0118-638345 KOUDEKERKE - Woensdag 3 oktober kledingbeurs bij peuterspeelzaal Ukkepuk van 14.00 tot 15.30 uur. Info: 551710. SEROOSKERKE - In de Weg wijzer aan de Wilgenlaan wordt 28 september een fan cy fair gehouden van 15.00 tot 21.00 uur. MIDDELBURG - Peuter speelzaal 't Pieterpeutertje (Keurhove 1-3) houdt 3 okto ber van 13.30 tot 14.30 uur een winterkledingbeurs. In leveren van kleding kan woensdagmorgen tussen 08.30 en 09.30 uur. Info: 611054. OOSTKAPELLE - In de zaal van de Zionskerk aan de Duinweg 36a wordt woens dag 3 oktober een vrouwen morgen gehouden vanaf 09.00 uur. Inlichtingen: 582277. MIDDELBURG - De Grandpa Nick Sessieband speelt 30 september vanaf 17.30 uur in café Brooklyn met gastzan- geres Joosie Kneepkens uit Zierikzee. MIDDELBURG - Donderdag 27 september houdt de Mo ermanvereniging een lezing in de Zeeuwse Bibliotheek. Traditioneel moermanarts dr. H. Schram verzorgt er de bijeenkomst vanaf 19.30 uur. VLISSINGEN - Basisschool Het Vlot houdt een fancy fair op de locatie aan de Grote Markt. Oud-Hollandse gezel ligheid staat hierbij voorop. De opbrengst is voor de Clin- iclowns. VROUWENPOLDER - Atelier De Bruyne Beer laat zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur aan de Schoolstraat 3 a zien welke workshops er hel komend seizoen op het programma staan. MIDDELBURG - De Unie Van Vrijwilligers afdeling Middelburg houdt don derdag 4 oktober van 09.30 tot 13.30 uur een kleding beurs op het adres Heren gracht 52. Kleding inleveren kan woensdag 3 oktober van 13.30 tot 15.30 uur. MIDDELBURG - In de aula van het lacob Roggeveenhuis aan de Gerbrandylaan houdt het Humanistisch Verbond zondag 30 september een lezing om 10.30 uur. MIDDELBURG - In café Schuttershof aan de St. Janstraat 22 wordt don derdag 27 september een lounge and bounge-avond gehouden. Dat is voortaan elke laatste donderdag van de maand. Een avondje met dj en vj, lekker relaxen of dansen, als je tenminste ouder bent dan 18 jaar. Deelnemers weten het: leuke kledij is welkom. Tickets kunnen in de voorverkoop voor f 12,50 gekocht worden in Schuttershof, aan de zaal kost een kaartje 15 gulden. Overigens begint de avond om 22.00 uur. VLISSINGEN - Vanaf zater dag 29 september wordt door 't Expierement, Bonedijkestrasat hoek dr. Lelystraat, elke twee weken een spullenmarkt gehouden. Iedereen, behalve hande laren, kan er een tafel huren. Kosten f7,50 per twee meter. Deelnemers krijgen tevens een kopje koffie of thee. De verkoop start om 09.00 uur en duurt tot 14.00 uur. De entree is gratis. Inlichtin gen via telefoon 412302. De volgende markten zijn: 13 en 27 oktober; 10 en 24 no vember en 8 december.

Scheldebode | 2001 | | pagina 7