\r Een bijzondere kijk op verhaal uit Tweede wereldoorlog Gospelkoren in Ontmoetingskerk Wijnweek in vrouwenpolder en Wissenkerke V U heeft een feest, wij maken het spektakulair Vooral uw feesten WEEKKRANT VOOR WALCHEREN. VOOR BEZORGKLACHTEN KUNT U BELLEN NAAR: 0118-652700. VOOR TIPS EN LEUKE SUGGESTIES KUNT U BELLEN: 0118 652 713 Foutje bij Karin-verhaal Actief FM komt vrijdag in actie Crossings komt Jongeren-viering vossenjacht op boerderij Hoe sociaal is Sociale zaken Het Dierenasiel Middelburg zoekt een goed onderkomen voor Otillia. Het is feest bij Pet's Place in viissingen. Zeeuws jongerenkoor Matthénja jubileert. terzake VINOLOOG WESSELING VAN DE WIJNCLUB MIDDELBURG - Het leven is slechts kort. Genieten van dat leven wordt een steeds belangrijker zaak. Steeds meer levensgenieters willen meer weten over wijn, want wijn is niet zomaar een alcoholische drank. Met zijn enorme variatie is wijn dè manier om te leren van andere culturen, gewoonten, gerechten en tradities. Kennis Genieten Kwaliteit VLISSINGEN - „Het lijkt of de tijd er heeft stilges taan", schrijft Jan Sierevogel uit Viissingen bij deze foto. „Een ver steend hoofd achter glas blikt terug in het verre verleden". GESCHENKWEEKVAN ZEEUWSE BOEK: MIDDELBURG - Op zaterdag 29 september vindt in Middelburg een eenmalig concert plaats van twee gospelkoren. Op deze avond zingt het Interkerkelijk Gospelkoor Glorify uit Middelburg, met als gast het Gospelkoor Together uit Dordrecht, onder leiding van Hans van Blijderveen. oudere jongeren Jamsessie in Aldegonde Juliana welzijn steunt Thuiszorg vrede Black Dog Neurotic in De Piek Burg. V Woelderenlaan Viissingen Tel.: 0118-418653 VLISSINGEN - Dat was een behoorlijke 'misser' vorige week in De Scheldebode. Bij het verhaal van Karin, zoals bekend op zoek naar een vriend via de Stichting Date, is een verkeerde foto geplaatst. Daarop onder meer Ans Duffy van café Déja Vu, maar zij heeft helemaal niets met het relatiebureau. De foto dateert van een verhaal over Schot land, waar vaste bezoekers van het café een bezoek aan hadden gebracht. KOUDEKERKE - Vrijdag 29 september om 15.00 uur wordt door wethouder J. Ko- rstanje het nieuwe Actief FM gelanceerd. Dat gebeurt in het studiogebouw aan de Ter Poorteweg 15. Het betekent dat met de nieuwe programmering de naam Radio Actief wordt gewijzigd in Actief FM. Een nieuwe naam bij een nieuw geluid. Via 106 FM en op de kabel via 107.5. OOST-SOUBURG - Evenals de afgelopen jaren komt ook in de herfst de Dordtse gospel groep CROSSINGS weer naar Oost-Souburg. Hun repertoire van moderne gospel en de hoge kwaliteit van zowel het koor als de begeleidingsmuziek trokken de afgelopen jaren volle zalen. Op verzoek van heel velen komen zij nu met hun nieuwe programma: THE ROCK op 29 september van 20.00 tot 22.00 uur in Gebouw Rehoboth- straat 9, Oost-Souburg. Toe gang: gratis (geen collecte). MIDDELBURG - In de Petrus- en Pauluskerk wordt zondag 30 september een jongeren viering verzorgd. Er treedt dan een koor van honderd Zeeuwse jongeren op. Het is een samenstelling van zeven verschillende koren zoals Con Dios, Singing Voices, Free Spirit, L' Esprit, Oal In, Missi- canto en MiJoKo. MIDDELBURG - Kinder boerderij De Klepperhoeve houdt woensdag 3 oktober in het kader van Dierendag een 'vossenjacht op de boerderij' voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Kinderen moeten op zoek naar zeven vossen en proberen een woord te vin den. Meedoen -kost 1 gulden. De activiteit duurt van 13.30 tot 15.30 uur. VLISSINGEN - Hoe sociaal is Sociale Zaken Viissingen? Dat is het motto van het politiek café van woensdag 3 oktober vanaf 20.00 uur in wijkcen trum De Scheldebuurt aan de Verkuyl Quakkelaarstraat 95. Belangstellenden zijn welkom. li- Genieten van wijn kent vele vormen Johnson Wesseling, de Wijn- meesters, biedt met de Wijn club een scala aan mogelijkhe den: van gezellige proefavon- den voor beginners en gevorderden tot het door de overheid erkende Wijnbrevet. Achter de Wijnclub staat Cor nells A. Wesseling, vinoloog, die de luiken van zijn wijnkelder wi jd openzet om in deze passende ambiance geïnteresseerden te ontvangen. Een wijnproeverij is een plezierige kennismaking met het produCt wijn waarbij de nadruk licht op het proeven van kleine hoeveelheden kwaliteitswijn. Op een gezellige en informele wijze leert men onder deskundige leiding de eerste beginselen van het wijn proeven en wijn herkennen. En apart werelddeel, een speci fiek land, een bepaalde streek, een speciaal wijntype. "U zegt het maar", geeft Kees Wesseling aan, "Op de basis wijnproeverij leert men op één avond een aantal basisbegrippen die be trekking hebben op het herken nen en proeven van zes wijn die ieder van een bepaalde druiven- soort gemaakt zijn. Nadat deze geleerd zijn te herkennen door ze 'blind' te proeven worden een aantal hapjes geserveerd, waarbij de juiste combinatie met de wijnen duidelijk wordt. Voor het komende najaar heb ik een aan tal activiteiten in de pen waarbij Spanje, 'Wild' wijnen en 'Feest' wijnen op het programma staan met hapjes die aansluiten op de wijnen. Op de derde donderdag in november is traditioneel de dag van de beaujolais en andere jonge wijnen plus hapje. Op deze dag was ik ooit in Lyon in een café en daar was een heel vat beaujolais. Maar op is op. De traditie van de Fransen is dat er saucissons secs bij geserveerd worden, een ontzettend droge worst. Maar even koken in Beaujolais geeft er een zeer bijzondere smaak aan. En dat serveer ik hier 15 november ook, met nog andere hapjes. De meeste mensen weten dat wijn van druiven gemaakt wordt maar daar houdt het dan mee op. Wij doen daar wat aan. Het is niet alleen wat kennis opsteken maar tevens een leuk avondje uit." Wesseling zwierf al heel de aardbol rond en heeft een hore ca achtergrond. "Sinds 1987 ben ik vinoloog en wijnadviseur en in 1990 ben ik mijn eigen bedrijf begonnen, wijngroothandel. Ik doe geen import, wel handel." „Ik heb een goede samenwerk ing met de Gouden Ton, een be grip voor wijnkenners, het is maar in acht winkels in Neder land te verkrijgen." De Wijnclub is te vinden op Nieuw Haven 33 in Middelburg. Aanbellen hoeft eigenlijk niet want de luiken naar de wijnkelder staan uitn odigend open. De kelder leent zich uitstekend voor het doel, de rekken met flessen vormen een passend decor. Aan de wand ingelijst vertellen wijnfles etiketten de historie van befaamde wijnsoorten Kees wesseling, vinoloog en stuwende kracht achter de wijnclub. waarvan sommige jaren zeer bi jzonder zijn. Cornelis Wesseling is hier in zijn element en het is ook de plaats waar in nobele wi jnen onderricht wordt. Wan neer de groep voor een avond te groot wordt dan: "Maken we ge bruik van de gezellige presen tatieruimte van kaasboerderij 'De Pitteperk' in Koudekerke", zegt Wesseling, "En buiten het vaste programma kan er ook georganiseerd worden voor groepen. Mensen gaan een dag je zeilen en sluiten af met een avondje wijnproeven of bedri jven die eens wat anders willen doen met hun personeel." „Wij hebben een brede doel groep, een goed voorbeeld daar van was de druk bezochte Open Dag van 15 september. Mannen en vrouwen en van alle leeftij den. Kijk, dat vult elkaar aan, wijn verbroedert. Leuke mensen, wijn, gelijkgericht, ze genieten van het leven. Geni eten van het leven heeft vele vormen, het is voor je gevoel het juiste moment invullen." Wijndrinken in Nederland neemt toe. Van 13,5 liter per hoofd van de bevolking stegen het gebruik in tien jaar naar 19 liter. "Niet alleen in hoeveel heid, maar ook in waarde", licht Kees toe, "per fles wordt meer uitgegeven, de prognoses zijn goed." „Men prefereert kwaliteit duidelijk boven kwantiteit." Wie meer over wijnen wil weten is welkom bij De Wijnclub. Zaterdag 29 september van 14.00 tot 17.00 uur is die mo gelijkheid er al met een wi- jnkoop-proeverij van Spaanse wijn met bijbehorende Spaanse hapjes. In oktober komen an- Heeft u ook 'een bijzondere kijk', stuur deze dan naar de redactie van De Scheldebode, Postbus 7011, 4330 GA Middel burg. Het aanbod is groot, dus kan het wel even duren alvorens uw plaatje in de krant komt. FOTO: JAN SIEREVOCEL MIDDELBURG - De Nationale Wijnweek wordt van 1 tot en met 7 oktober gehouden. Het doel hiervan is om 'wijn als cul tuurgoed' eens per jaar onder de aandacht te brengen. Zondag 30 september zet een twintigtal Nederlandse wijn gaardiers de poorten van hun wijngaard open van 13.00 tot 17.00 uur. Daar kunnen belang stellenden alles over de wijn bouw te weten komen. In Vrouwenpolder kunnen be zoekers naar wijngaard Vieren deel aan de Vrouwenpolder- seweg 44 in Vrouwepolder, tele foon 591376. Er ligt anderhalf hectare met druivenrassen zoals sauvignon, riesling, dorn- felder, regent en ortega. Bij De Druivengaerde aan de Dorpsdijk 2a in Wissenkerke (telefoon 0113-371665) ligt 1 hectare met veertien verschil lende druivenrassen. VEERE - De in de gemeente Veere wonende huisvrouw Cornélie van de Reepe (65), heeft het geschenk geschreven, voor de Week van het Zeeuwse Boek 2001, die van 31 oktober tot en met 10 november gehouden wordt. Het is een honderd achten twintig pagina's tellend boek geworden over gebeurtenissen die zij als achtjarig meisje in de Tweede Wereldoorlog meemaakte in West-Zeeuws- Vlaanderen. De titel luidt: De middag van de paarse nevel Cornélie van de Reepe schrijft met name over de De beschiet ing, de periode van 6 tot 29 ok tober 1944, toen West-Zeeuws- Vlaanderen wekenlang in de frontlinie lag en zwaar werd getroffen door het oorlogs geweld. De schrijfster noemt haar verhaal 'een herinnering'. De middag van de paarse nevel, waarvoor de Kortgeense kun stschilder Hans Keukelaar het omslagontwerp maakte, is een uitgave van de gezamenlijke Zeeuwse Boekhandels in het kader van de Week van het Zeeuwse boek. Iedere klant die tijdens de Week van het Zeeuwse Boek (31 okto ber t/m 10 november) voor ten minste 25 gulden aan boeken koopt, krijgt het boek cadeau. Glorify is opgericht in het voor jaar van 1993 en heeft zo'n 70 leden. Vorig jaar is onder de leden een enquête gehouden. Hieruit kwam onder meer het houden van een kooruitwissel ing. Volgend jaar gaat Glorify op bezoek bij het koor Together in Dordrecht, opgericht in 1996. In 2003 viert Glorify het tweede lustrum met als hoogtepunt een concert. Zij hebben voor deze gelegenheid een musical besteld, waar ook een cd van opgenomen wordt. Sinds het begin staat Glorify on der leiding van mevrouw Jeanne Ovaa, die verder ook het koor Sheborim uit Middelburg dirigeert. Glorify heeft een combo bestaande uit een pi aniste, drummer en een dwars- fluitiste. Bij het 5-jarig bestaan in 1998 bracht Glorify de eerste cd uit genaamd: Een muzikale reis door de Bijbel. De eerste druk van deze cd was binnen enkele weken uitverkocht, zo dat het koor besloot om een tweede te bestellen. Nummers van hun cd waren ook al te beluisteren via Omroep Zee land en het landelijk program ma Licht op Jongerenkoren Het programma draagt als titel: Let's Glorify Together. De avond begint om 19.30 uur en vindt plaats in de Ontmoet ingskerk aan de Oosterschelde- straat 1 in Middelburg. Naast eigen nummers komen de twee koren ook samen in een aantal gezamenlijke nummers. De toegang is gratis en na afloop is er gelegenheid voor het drinken van een kopje koffie FOTO: harry de lange dere wijnen en wijnstreken aan bod: 4 oktober Klassiek Bor deaux; 18 oktober Klassiek Bourgogne; 25 oktober Nieuwe Wereld wijnen; 26 oktober 'Wild' wijnen. In de maand no vember: 1 november Klassiek Spaans; 8 november Klassiek Italiaans; 15 november Nieuwe oogst 2001 met Beaujolais; 30 november 'Feest' wijnen. Vanaf 15 januari 2002 start de cursus Wijnbrevet. Voor meer infor matie: Johnson Wesseling, Cornelis Wesseling, telefoon 0118 - 643782;. e-mail: wijn- meesters@wxs.nl VLISSINGEN - Sportfondsen- bad Viissingen houdt don derdag 4 oktober in samen werking met de Zeeuwse Sportraad een recreatieve tri atlon voor jonge ouderen vanaf 5 jaar. Dat gebeurt in het kader van de campagneweek '55- plus in Beweging'. Er wordt gefietst over een afstand van ongeveer 25 kilometer, gewan deld over 5 kilometer en 500 meter gezwommen. Maar de onderdelen zijn naar eigen keuze in te vullen. Meedoen kost f 17,50 en dat is inclusief begeleiding, consumptiebon, lunch en certificaat. Zonder lunch betalen deelnemers f 5,50. Inlichtingen bij Dennis Plantinga, telefoon 670837 of Marja Reijnders, telefoon 670834. Inschrijven kan vanaf 08.30 uur. De afsluiting met lunch is om 13.15 uur. VLISSINGEN - Bij buurthuis Aldegonde in Westerzicht staat vrijdag 28 september een work shop jamsessie nieuwe stijl op het programma, aanvang 20.00 uur. De entree is gratis. MIDDELBURG - Het Juliana Welzijn Fonds heeft 50.000 gulden toegekend aan de Stichting Thuiszorg Walcheren. De bijdrage is bestemd voor inrichting van een hospice in Middelburg. Mevrouw Leida Nieuwersteeg uit Viissingen schreef een gedicht naar aanleiding van angstige gebeurtenissen zoals onlangs in Amerika. Met al mijn tranen, zou ik het vuur willen doven zodat het nimmer meer oplaaien kon. Met dichte ogen zou ik willen aanschouwen hoe men met liefde de haat overwon. Met mijn blote handen zou ik willen graven, eenieder boven halen die nog wordt vermist. Op mijn voeten mijlenver willen lopen naar al die landen waar zo hevig wordt getwist. Op mijn knieën zou ik smekend willen vragen om toch te stop pen met zoveel wreed geweld. Hen in mijn hart mee terug willen dragen, hen voor wie nog steeds een mensenleven telt. In mijn armen zou ik willen koesteren alle on- schuldigen vol van angst, hoop en verdriet. Maar alles in mij kan de wereld niet veran deren omdat tussen oorlog en vrede men de 'gouden' mid denweg allang niet meer ziet. VLISSINGEN - 'In De Piek (Hellebardierstraat 13) vrijdag 28 september Groovability in het teken van UK drum 'n bass met dj FFF en Strategy, aan vang 21.30 uur. Zaterdag 29 september spelen het Zeeuws-Vlaamse Black Dog en het Vlissinge Neurotic in De Piek, aanvang 22.00 uur. Entree gratis. J

Scheldebode | 2001 | | pagina 1