varia Ria Laaies wear op oampiem NjeUwe methode Hair Axtensions Naar dansles is gezellig samen uit Tommy is aanhankelijk n van eijkeren dance masters nu op de walensingel Open dag bij De Wijnclub Filatelisten bijeenkomst informatie inloopmiddag Lezing en workshop Trimklassement HCC-programma Aldegonde Pia l arliPQ wpar nn namnlpin han van der sande haarverzorging MIDDELBURG - Van Eijkeren Dance Masters begint het nieuwe seizoen op vrijdag 21 september en wel op een nieuwe lokatie in Middelburg, Walensingel 63a. De officiële opening is op dinsdagl6 oktober om 19.30 uur door wet houder Bruinooge. Band NIEUWE BEHEERDER NATUURMONUMENTEN DELTAKUST: MIDDELBURG - Langs de kust van de Zuid-Hollandse en Zeeuwse delta ligt een aantal van de meest waardevolle na tuurgebieden van Nederland, internationaal gezien. Vorig jaar vroeg Natuurmonumenten landelijk aandacht voor de Nederlandse kustnatuur, met het rapport 'De kust nu en later'. Met ingang van vandaag heeft Natuurmonumenten al haar gebieden langs de kust van Voorne, Goeree en Schouwen ondergebracht binnen één beheereenheid. Programma Volksuniversiteit Wijkfeest met veel vertier WOENSDAG 12 SEPTEMBER 2001 MIDDELBURG - De Wijnclub aan de Nieuwe Haven 33 in Mid delburg, houdt zaterdag 15 sep tember van 10.00 tot 17.00 uur een open dag. Er wordt informa tie gegeven over de proeverijen en de wijncursussen die zowel voor beginners als gevorderden worden gegeven. Johnson Wesseling biedt met de Wijnclub een scala aan moge lijkheden: van gezellige proefa- vonden tot het wijnbrevet. De wijnproeverijen zijn: 28 sep tember met Spanje als thema; 26 oktober met 'wilde' wijnen en 30 november met 'feestwijnen'. Inlichtingen via telefoon 643782. MIDDELBURG - De filatelisten- vereniging De Zeeuwse Delta houdt 17 september haar maan delijkse bijeenkomst vanaf 19.45 uur in ontmoetingscentrum Dauwendaele aan de Vrijland straat, ingang Doudend. MIDDELBURG - Donderdag 13 september houdt de praktijk voor gestalt- en psychosociaal - therapie en psychosynthese een informatie-inloopmiddag van 13.00 tot 15.00 uur op het adres Breestraat 83, inlichtingen tele foon 616419. MIDDELBURG - De Spirituele Sociëteit Zeeland houdt 14 sep tember een workshop 'Van spe ciale naar heilige relaties' in De Caissaon aan de Smokkelhoek- weg 10-12 in Kapelle en een le zing over 'handanalyse, een middel tot zelfinzicht' op zon dagmorgen vanaf 10.30 uur in de Stadsschouwburg aan het Mo lenwater 99 in Middelburg. (In lichtingen via telefoon 0113- 223900) MIDDELBURG - De wielerstich- tingTrimbelangen Midden-Zee land heeft ook dit jaar een over koepelend ingesteld voor al haar wedstrijden in Midden-Zeeland. In de A-categorie heeft na elf wedstrijden Matti de Baat de lei ding met 150 punten. Johnny van der Klooster bezet de tweede stek met 147 punten. De stand luidt verder: 3. Nickey Deijkers 122; 4. Pierre van Est 116; 5. René Minneboo 115; 6. Peter Heeren 93; 7. Jack Broeren 81; 8. Martin de Kok 80; 9. Peter Mol 72; 10. Jo- han van Dijke 69 punten. Bij de B-renners leidt Jan Gelens met 152 punten. 2. Rudy van Vlim- meren 148; 3. Hans Lap 132; 4. Teun van Dijke 109; 5. Danny Delchambre 104; 6. Theo Slijper 103; 7. Wim Hoondert 95; 8. Jan de Baat 92; 9. Kees Schipper 91; 10. Wim Wielhouwer 81. VLISSINGEN - In Open Hof in Vlissingen wordt op 17 septem ber een demonstratie Flight Si mulatie gegeven. Natuurlijk kunnen belangstellenden ook een plaatsje nemen achter de stuurknuppel van de virtuele vliegtuigen. 25 september is Zierikzee aan de beurt en wel in Multi Functioneel Centrum. (MFC). Ook daar wordt de pre sentatie GHOST verzorgt, zij het dit keer zonder de demonstra tie. Alle avonden beginnen om 20.00 uur maar de accommoda ties zijn vanaf half 8 toegankelijk voor het installeren van appara tuur e.d. De toegang is zowel voor leden als niet-leden van de Hobby Computer Club gratis. VLISSINGEN - Het programma van buurthuis Aldegonde voor de komende dagen: 13 septem ber indtro-dansavond vanaf 19.30 uur en 14 september jon- gerendisco vanaf 20.00 uur. Toegang voor jongeren van 12 tot 15 jaar, de entree is gratis. Op 15 september dansavond vanaf 20.00 uur, entree gratis en 18 september bingo met loterij vanaf 20.00 uur, entree even eens gratis. Op 19 september wordt een proefles Slasa ver zorgd om 21.15 uur. Ria Ladies op het Damplein. MIDDELBURG - Een zorgvuldig gekozen collectie, draagbaar en uit eenlopend van basic klassiek tot ei gentijds. Alles is onderling te com bineren. Dat is het aanbod van Ria Ladies Wear, gevestigd op een unieke stek aan het Damplein 30. Het monumentale pand heeft een complete metamorfose ondergaan. Het resultaat is een combinatie van Nederlands, Italiaans en klassiek - moderne stijl. De merken die er gevoerd worden zijn: Pulls, Tender en State of Art. Bijzonder krachtige merken voor de vrouw van nu. De collectie is van een bijzonder goede kwaliteit en de pasvorm zorgt voor een prettig gevoel. Kwaliteit, finesse, stijl, sfeer en uit straling staan bij eigenaresse Ria FOTO: HARRY DE LANGE Jansen centraal. Al sinds haar jeugd is zij in de kleding- en schoenen branche bekend. De persoonlijke service is vriendelijk en deskundig, maar bovenal wordt een eerlijk ad vies gegeven. Een zaak waar in alle rust de juiste kleding gekozen en gepast kan wor den. Gewoon omdat het gezellig, mooi en draagbaar is. Jarenlang zat de Dance Masters bij het N.S.-station, maar moest daar weg. Freddy van Eijkeren, 27 jaar aktief bij Janvier, heeft de dansschool overgenomen en zet deze samen met zijn vrouw Caro- lien voort. De dansschool Janvier Dance Masters bij het station in Middel burg was voor velen een begrip. Door planning in het Middel burgse stationsgebied kwam de ze locatie te vervallen en het ge bouw van de dansschool staat nu op het terrein van de Stoomtram Goes-Borsele in Goes, waar de oude NS-loods terug opgebouwd wordt. Freddy van Eijkeren: "Wij hebben de dansschool overgeno men van Janvier en we hadden "het meteen reuze druk want er moest heel wat verbouwd wor den aan het pand waar we nu in getrokken zijn. Alles zit goed op schema en we beginnen vrijdag 21 september met de eerste les sen. Inschrijven is nog steeds mogelijk. Vanaf zeven/acht jaar kan dat al; er is nu Kids Swing, Street Kids en Breakdance Kids. We doen dit nu een aantal jaren en het is steeds meer in opkomst. Een zaal met disco-light, de nieuwste muziek, dat spreekt aan. 'n Mix van streetdance, clip- dance zoals je dat ziet op video clips TMF van britney spears, Fi ve, K-otic. Het is eigentijds, "vet en cool". Dat doe je alleen, zon der partner. Ook breakdance is helemaal terug. Breakdance les wordt verzorgd door David Mac- gee, een heel bekende breakdan- cer op Walcheren. Bij ons wordt Streetdance les gegeven door Ju dy Kooger die onlangs nog op TMF te zien was vanwege het dans congres in Kalkar. Voor scholieren is er de 'normale' clubles, die lessen het hele sei zoen waarbij ze alle dansen aan leren salsa, cha-cha. Foxtrot, En gelse wals, tango, alles op mo derne muziek uit de Top 40. Zeer herkenbaar." In het verleng de hiervan geeft Van Eijkeren Dance Masters iedere zaterdag avond een dance-party voor de jeugd, die alleen toegankelijk is voor de leerlingen. "Jeugd is sterk in opkomst, ze gaan samen uit, het is een band die bindt", weet Freddy, "Op zich is het een vertrouwd verschijnsel om uit te gaan bij Van Eijkeren Dance Masters. En vooral dit seizoen. De zaal is volledig nieuw, geluid, verlichting, semi-disco, wat de jeugd aanspreekt, is bij ons aan wezig, zeer trendy. We gaan dan ook zeer zeker met de nieuwste trends mee. Die kunnen soms zeer uiteenlo pend zijn. Momenteel is dat Sa turday Night Fever en wij spelen daar op in. Dansjes die eind jaren zeventig top waren zijn in een nieuw jasje gestoken en worden vermoedelijk weer 'top' omdat ze zeer goed dansbaar zijn. Trends zijn altijd zeer verrassend. Zo ging de jeugd uit zijn dak bij de Kabouter Plop dans." De Middelburgse dansschool is aangesloten bij Dance Masters. Dat is een Nederlandse organisa tie waarbij de meeste moderne dansscholen zijn ondergebracht. Freddy en Carolien zorgen er voor om altijd up-to-date te zijn op het gebied van dansen en al les wat daarmee samenhangt. Er zijn veel mogelijkheden om op dansles te gaan. Er is een specia le club van mensen die alleen ko men en paren vanaf twintig jaar. "We hebben paren van beginners tot paren die al twintig jaar bij ons komen dansen, op dansles is toch een avond samen gezellig uit", geeftt Van Eijkeren aan, "en dan hebben we de wedstrijddan sers, zowel voor de jeugd als voor de paren. Er wordt op regionaal- en nationaal niveau gedanst. Ballroom zijn de standaard dan sen: Engelse Wals, Quick Step, Foxtrot, Tango. In Latin Dance: Cha-Cha, Rumba, Paso Doble, Ji ve en de Samba. Zaterdag 15 sep tember verzorgt Van Eijkeren Dance Masters een demonstratie tijdens Film by the Sea in Cine City bioscoop in Vlissingen tus sen 16.00- en 16.30 uur. We zijn daar dan aanwezig met een informatie stand. In de nieuwe dansschool op de Walen- singel gaat alles straks gestalte krijgen. Freddy: "Vanwege de af werking van de verbouwing was eerder officieel openen dan 16 oktober niet mogelijk. Maar vrij dag 21 september gaan we ge woon van start." Van maandag tot en met vrijdag kan er op de Walensingel 63a tussen 14.00- en 19.30 uur ingeschreven wor den of telefoneren met 0118 - 638370. Van Eijkeren Dance Masters, Wa lensingel 63a, Middelburg, tele foon 0118 - 638370 MIDDELBURG - Hair Axtensions is niet direct nieuw, het bestaat al ja ren. Han van der Sande heeft de ont wikkelingen op dat gebied op de voet gevolgd maar kon zich niet vinden in de gebruikte methode: "Er is nu een nieuwe methode waarmee je de kwaliteit van het haar beschermt en waardoor de axtension zich mooier in het haar kan manifesteren dan in het vorige systeem. Een speciale lijm maakt het grote verschil, dat gaat langer mee en we kunnen meer in de breedte van het haar werken. Goede haarverzorging staat voorop. Haar gezond en mooi houden, niet beschadigen, en dat kan met dit systeem. Wij werken er sinds het voorjaar mee en zijn er ui terst tevreden over." Medewerkster Saskia heeft een spe ciale cursus gevolgd voor Hair Ax tensions: Met het vorige systeem kon je alleen kleine plukjes aanbren gen en met dit systeem veel dikkere. De breedte kun je nu zelf bepalen, precies zoals je dat wilt hebben, de strip wordt op maat afgeknipt. De axtension wordt tegen de hoofdhuid aangebracht. Wij werken niet met warmte wanneer wij een axtension aanbrengen maar met een speciale lijm en dat is veel beter voor de kwa liteit van het haar. Toepassingsmo gelijkheden zijn een gekleurd stukje haar in het eigen haar aanbrengen of een volume behandeling. Bij klanten die een behandeling wil len voor het gehele hoofd doen wij eerst een allergie test om te zien hoe de hoofdhuid op de lijm reageert. Bij enkele axtensions is dat niet nodig." De klant krijgt informatie hoe thuis met de axtension om te gaan. Was sen met shampoo, föhnen, borste len, kammen, de axtension gedraagt zich als natuurlijk haar. Ten opzichte van andere methodes is het belang rijk te weten dat bij een knip behan deling in de kapsalon de axtension tijdens het knippen verwijderd wordt. Deze kan schoongemaakt - en opnieuw aangebracht worden. "Dit kan drie tot vier keer gedaan worden", weet Han van der Sande, "Klanten kunnen hier een afspraak maken en wij kijken wat er kan met Hair Axtensions." „Wij geven een eerlijk advies, want soms kan het product niet toegepast worden. Wij hebben een aantal kleu ren in voorraad en het merk waar wij mee werken levert snel. Er is een sta len ring in naturel en modische kleu ren waar uit een keuze gemaakt kan worden. Axtension begint vanaf 17.50 voor de eerste, tweede en vol gende zijn 15.—.; een dubbele ax tension, dat is om het haar heen 20.—.; verwijderen en opnieuw aan brengen 10.per axtension," Han van der Sande Haarverzorging, Vlasmarkt 31, Middelburg, telefoon 0118-612692 Medewerkster Saskia van Van der Sande Haarverzorging, is expert op het gebied van hairaxten- sions. FOTO: HARRY DE LANGE MIDDELBURG - Tommy is een vrien delijke kater van het model theemuts. Hij is 3 '/2 jaar oud. Hij is al een keer ge plaatst geweest maar wegens allergie van zijn baasje is hij weer terug naar het asiel gebracht. Hij zou het liefst zo snel mogelijk weer een huis hebben. Tommy is een aanhankelijke kat die het goed met andere katten en hon den kan vinden. Ook kinderen in huis vindt Tommy geen probleem. Tommy heeft wel blaasgruis. Last heeft hij hier niet van, alleen moet hij speciale dieetbrokken eten. Deze brokken zijn maar iets duurder dan gewone brokken dit hoeft dus geen reden te zijn om hem niet in huis te halen. Wel dient in de gaten gehou den te worden, dat als er andere kat ten in huis zijn deze gescheiden van Tommy dienen te eten. Joris heeft ondertussen een heerlijk plekje bij iemand thuis gevonden. Wie belangstelling heeft voor Tommy kan terecht bij: Dierenasiel Middel burg openingstijden maandag tot en met vrijdag van 14.30 tot 16.30. De dieren van Dierenasiel Middelburg zijn ook op de intemetside www.die- renasiels.com te bekijken. 'Meer aandacht voor natuur' Hiermee beoogt Natuurmonumen ten haar eigen inzet voor de kustna tuur langs de delta te optimaliseren. Landschappelijk gave binnenduin- randen met hoge natuurwaarden. Gezonde riviermondingen met ge tijdewerking, en een natuurlijke overgang van zout naar zoet water. Een ongerepte Noordzee. Dynami sche grote wateren. Brakke diamantjes langs de kust. Meer ruimte voor natuurrecreatie. Dét is wat Natuurmonumenten voor ogen heeft, als het gaat om natuur langs de Nederlandse kust. Herstel van natuurlijke processen is steeds het uitgangspunt. Met het rapport 'de kust nu en later' vroeg Natuur monumenten vorig jaar landelijk aandacht voor de kustnatuur. Het rapport bevatte een samenhangen de visie op de kust, en voorstellen om de maatschappelijke belangen veiligheid, leefbaarheid en natuur te combineren. De Zuid-Hollandse en Zeeuwse Del ta is één van de meest kansrijke kustgebieden, als het gaat om be houd en versterking van natuur en leefbaarheid, zo blijkt uit de 'De Kust nu en later'. Binnenduinranden Op de kop van Voome, de kop van Goeree en de kop van Schouwen ziet de nieuwe beheerder Deltakust, Gert de Groot, concrete mogelijkhe den om de natuurwaarden van de binnenduinrand te behouden en te versterken. Op Voorne streeft hij er naar binnen enkele jaren het Schapengors en de gronden langs de Noorddijk aan te kopen als natuurgebied. Op Goeree werkt De Groot samen met de over heid en andere betrokken partijen aan de inrichting van het Volgerland als natuurgebied. Dit gebeurt als uit vloeisel van de landinrichting Oud dorp-West. Verder gaat de nieuwe beheerder zich op Goeree inspan nen voor aankopen in polder Oude Oostdijk. Voor de Kop van Schou wen is een gebiedsgericht project gaande. Ook hier ziet de Groot kan sen voor de natuur. Wellicht het meest kansrijke gebied voor grootschalige versterking van natuurwaarden in de regio is de monding van het Haringvliet. Tot 2010 heeft de Nederlandse regering 333 miljoen gulden ter beschikking gesteld voor ontwikkeling van wa terrijke natuur in de mondingen van Rijn en Maas. 'Deltanatuur' heet het natuurproject. Een van de zoekge- bieden voor nieuwe natuur is de noordrand van Goeree-Overflakkee. De Groot: "Hier sterven de rivieren in de armen van de zee. De overgang van zoet water naar zout water is kenmerkend en zeldzaam, zeker in West-Europa." "Bij het Natuurnonumentengebied Scheelhoek, vlakbij de Haringvliet- sluizen, wordt momenteel onder zocht of hier de zoute invloed van het Haringvliet weer als dynamisch element kan worden benut", ver volgt De Groot. „Het is de enige locatie waar dit soort natuur weer kan worden her steld na het openstellen van de slui zen. Zalm, roerdomp, kwak en steur en tal van andere soorten voelen zich thuis in een dergelijke natuurlij ke riviermonding." Op dit moment is er nog maar weinig toegankelijke natuur rond het Zuiderdiep. Bij de realisatie van de plannen voor Del tanatuur zijn er echter grote moge lijkheden om de natuurrecreatieve mogelijkheden in dit gebied te ver groten. MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit gaat dit sei zoen van start met de volgende activiteiten: Cursus: Cambridge First Certi ficate: Deze cursus vereist ken nis van het Engels op Havo-ni veau en is bedoeld voor men sen die werken of willen gaan werken in internationaal geo riënteerde bedrijven of instel lingen. De cursus kan in juni volgend jaar worden afgesloten met een examen via the Uni versity of Cambridge Local Examination Syndicate in sa menwerking met The British Council. Op donderdag 13 sep tember worden tussen 19.30 - 21.00 uur selection tests afge nomen. De cursus start op donderdag 20 september en bestaat uit 33 lessen van 2 uur. Cursusplaats is het ZVU-bu- reau aan de Spanjaardstraat 51 in Middelburg. Cursus: Cambridge Certificate in Advanced English: De cursus vereist kennis van het Engels op een hoog niveau, het is een vervolg op "Cambridge First Certificate", en is bedoeld voor mensen die het Engels nodig hebben voor hun werk of stu diedoeleinden. Op maandag 10 september worden tussen 19.3 0-21.00 uur selection tests af genomen. De cursus start op maandag 17 september en be staat uit 33 lessen van 2 uur. Cursusplaats is het ZVU-bu- reau aan de Spanjaardstraat 51 in Middelburg. Cursus: Conversatie Time Ma gazine: Deze cursus is specifiek bedoeld voor mensen die het converseren in het Engels op een hoog niveau willen oefe nen. Artikelen uit 'Time Maga zine' vormen de basis voor de conversatie. Op dinsdag 11 september zal vanaf 19.00 uur met elke cursist een intakege sprek worden gehouden om het niveau te bepalen. De cur sus bestaat uit 15 lessen van 1 l/2uur en begint op dinsdag 18 september te 19.00 uur. Cur susplaats is het ZVU-bureau aan de Spanjaardstraat 51 IN Middelburg. Cursus: Hatha Yoga voor Oude ren: Hatha Yoga is een metho de om lichaam en geest in har monie, in evenwicht te bren gen, door middel van ademha lingsoefeningen, bewegingen, houdingen en ontspannings technieken. De cursus wordt gehouden in samenwerking met Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren en start op woensdag 12 september om 9.30 uur in De Zandput in Ser- ooskerke. De cursus bestaat uit 24 ochtenden van 1 uur. Hatha Yoga avondcursus: Deze cursus is toegankelijk voor alle leeftijden (vanaf 18 jaar) en start op woensdag 12 septem ber om 20.00 uur 's avonds, eveneens in De Zandput in Ser- ooskerke. De cursus bestaat uit 12 lessen van 20.00 - 21.00 uur. Voor meer inlichtingen en in schrijvingen, ZVU-bureau te Middelburg, tel. 0118-634800. MIDDELBURG - Zaterdag 15 september wordt in de wijk Nieuw Middelburg - met als middelpunt de speeltuin - een groots wijkfeest georganiseerd. Er zijn activiteiten voor alle leeftijdsgroepen, jong en oud. Activiteiten in of vanaf de speeltuin Zacharias Jansen- straat: 14.00 - 20.00 uur: Er staat de hele dag een draaimo len. 14.00-20.00 uur Er staan de hele dag kraampjes waar u Chi nese en/of Turkse hapjes kunt verkrijgen. Daarnaast staat er een Hollands drank- kraam. 14.00-15.30 uur Karaoke voor de kinderen. Vanaf 15.30 uur Vossen jacht met de scouting door de wijk. 15.30 - 18.00 uur Afwisse lend optreden van een Country Line Dance groep en een Turkse dansgroep. 16.00-18.00 uur Iedereen kan op de foto met of als moto ragent van de Politie. 18.00-20.00 uur Karaoke voor de ouderen. Activiteit bij de scouting aan de Nassaulaan. Vanaf 15.30 uur Survival- tocht (vanaf 10 jaar).

Scheldebode | 2001 | | pagina 4