F F en Molenaar dus aan het mannenlijf en dat in de confectie- sfeer, want het is Ne derlands grootste be drijf op dit gebied (United Fashion Ma kers uit Waalwijk) dat deze lijn naast andere toonaangevende labels uitbrengt. En al die merken van naam lo pen als een trein, want: „er is geld voor én de man van nu kleedt zich steeds beter. Over de hele linie. Pakken en combinaties zijn weer helemaal in. Ook in de casual-sfeer worden overigens goeie dingen gekozen. Het is mis schien een versleten uitdrukking, maar kle ren maken nog steeds de man" aldus Mole naar. Interessant noemt hij de groeiende interesse voor het pak, waarvan overigens dit najaar het jasje wat langer is en een drie tot vierknoopssluiting heeft. De broeken bij losse colberts zijn doorsnee genomen recht gesneden en heb ben een tailormade- look. Ook daar is stijl het trefwoord. „Als je weet dat je er goed uit ziet, voel je je ook lek kerder en in heel wat gevallen een stukje ze kerder. Mode zit net zo goed tussen je oren" al dus deze ervaren ont werper. Naast de bruintinten zijn het in de gekledere sfeer overigens ook zwart en grijs, die bij het herfstpalet horen. Dit gecombineerd met pastelkleurige over hemden met (nog steeds) rose en bleu als gangmakers. „Een mooi T-shirt geeft een Lammy hoorf cr weer bij combinatie vaaknet dat vlugge mee" is vol gens Molenaar ook nog een doortimmerd mo- degegeven. Corduroy Ij^ De bruine herfst van Frans Molenaar en rans Molenaar weet het zeker. Bruin wordt de belangrijkste kleur bij de mode voor de man. Van cameltinten tot donkere nuances: we gaan veel bruin zien En dat niet alleen voor de tweedcolberts, die royaal hun come back beleven, maar net zo goed voor het kostuum. Want Frans Molenaar is wat je noemt een pakkenman. Weet het gros van Nederland, dat Molenaar er al zo'n jaar of veertig in slaagt de vrouw een beetje mooier te maken met zijn coutu re, bedrijfskleding en legeruniformen ont werpt, niet iedereen zal er van op de hoogte zijn, dat hij ook goeie dingen maakt voor de man. „Al bijna een kwart eeuw" blijft hij daar enthousiast over „en het merk is niet alleen in vele goede herenmodezaken te koop, maar voor die kwaliteit ook nog eens betaalbaar" wil hij best even kwijt. roy, ruig leer, uniform-achti- ge broeken: kom maar op, kompleet met ruige hand schoenen en stoere mutsen. Conclusie: zulke kleren ma ken van de man een vent en dat kan soms ook een beetje tussen je oren zitten... Voor haar, maar ook voor hem: de lammy coat is terug. Was er de afgelopen mode seizoenen al behoorlijk wat leder in beeld, die lekkere warme lammy met de vacht aan de binnenkant gaan we veel zien, dit in het kader van 'terug in de tijd'. Want het is veel retro wat de klok slaat. Bij Amra Leder te Amster dam, een van de grootste leerfabrikanten van Europa, horen we hoe vooral de uit straling van zo'n lammy past in het modeplaatje van nu. Voor hem als jack of coat, er zijn in de vrouwenhoek ook langere modellen. En of het nu gaat vriezen of niet, die behaaglijke lammy coat is net zo goed een 2001-mode- item als een warmhoudertje tijdens koudere dagen. Naast die geklede looks is er van talrijke merken een keur aan truien, al of niet met een ruit, het vest niet te vergeten, visgraat dessins en vooral corduroy, die belangrijk worden. Corduroy oftewel ribcord, de hit van de zesti gerjaren, is alom tegenwoor dig, terwijl canvas, katoen en jersey ook een behoorlijke partij meeblazen. Dé tegen hanger van de 'good looking'-stijl zijn kleren in de werkmanssfeer, geïnspi reerd door 'echte' mannen, zoals truckers, wegwerkers, havenarbeiders, kortom: de kerels. 'Modderige' kleuren naast zwart, denim cordu-

Scheldebode | 2001 | | pagina 23