Life'M? MoU Najaarslook cosmetica: stijl, chic en elegant 0, 6 E Lifef? m met de basis te beginnen: Lancaster presenteert een foun dation, die zo luchtig is als poeder, aanvoelt als zijde en voor een matte finish zorgt. Donker pruimenrood of gras groen voor de ogen: apart, terwijl de lip- glossen de huid ook bij herfstige buien in con ditie houden. Warme wijn- en bessenkleuren eveneens bij Maybel- line met tevens het modische zacht paars en een tikkeltje goud. Opvallend bij Jil San- der ondermeer de 'Pu re Touch Highlighter', een make-up als een zijde-achtige crème, die op het gezicht over komt als fluweelzacht poeder, zelfs voor een gezonde gloed in hartje winter. Een perzikhuid belooft Dior met 'Teint Soft Sensation', een matte foundation, die het midden houdt tus sen vast en vloeibaar. Superzacht op je huid! Warme, bruine aarde- tinten, naast rose en li la bij Revlon voor een exotische look. De na- jaarslijn van l'Oreal staat onder de naam 'Psyche' in het teken van sensueel romanti sche tinten, waarbij fuchsia een vleugje goud meekrijgt. Opval lend bij Lancöme is 'Blush Subtil 2001', een vederlichte en zijde zachte blush, die via een uitgekiend penseel een transparant waas je over de jukbeenderen legt. Goud is het tover woord bij de nieuwe najaarslijn. Bruin, rood, prune en violet bij Bourjois met onder andere drie opvallend mooie oogschaduwen en de mascara 'Coup de théatre'. In het dub bele flaconnetje zitten een verlengend en ook nog een volumegevend borsteltje, die samen de wimpers langer en dikker maken en in twee etappes doet op krullen. Verrassend! Prints legant, vrouwelijk, pittig en vaak heel verrassend: dat zijn de trefwoor den voor de nieuwe najaarslook van de meeste cosmeticamerken, 't Mag stijl hebben allemaal. 'Chic' is daarom kort weg de naam van Lancömes nieuwe lijn, terwijl Lancaster met 'Chic Attitude' komt. Of'Divine Chic' roept Maybelline zelfs uit. Jil Sander houdt het op 'Moderne Rijkheid', Bourjois op 'Mode in Paris' en Helena Rubinstein liet zich door Mozarts opera 'De Tover fluit' inspireren. Iets andere wegen slaat Dior in met 'Culte' en Revlon met 'Animal Instinct'. 'Papagena' van Helena Ru binstein komt met een laagje parelmoer over de blush of de lipstick heen, terwijl het nieuwe 'Loose Eye Shadow' als losse poeder ook de ogen en wangen van een vleug pa relmoer voorziet. Manifesto van Issabella Rosselini laat het warme modepaars ver smelten met een bronsgou den glans voor de lippen, paars met chocoladebruin: waarom niet. In dezelfde sfeer 'Strike it Rich' van Cli- nique. Voor een wezenlijke innovatie zorgt Shiseido via de 'Staying Power Moisturi zing' lipstick, die de lippen van een langdurige vocht- verzorging voorziet, maar toch uren lang houdt. Dior tovert met 'Culte' zelfs 'prints' tevoorschijn met een beetje hulp van de laser. Zo is er een oogschaduw met motiefjes, zoals dominootjes of vlechtwerk en krijgen ook de nagels een extraatje mee in kleur naar keus. Over nagels gesproken: er zijn nu ook nagelversterkers en een dito lak met fluoride. Dat kennen we al jaren in tandpasta's, Almay lost nu met een fiks aantal van fluor voorziene producten en lak ken tal van nagelproblemen ■«UT****"

Scheldebode | 2001 | | pagina 18