I Ook in zeeland activiteiten tijdens fortenmaand in Fort Rammekens 'Het moet eerst 'n troep worden' Nieuw seizoen, nieuw programma Jeu de Boules op de Vlasmarkt Mam, mag ik een hamster? li Hardlopen voor wereld Natuur Fonds r Trimklassement Jeugd en Vrije renners in actie Spel- en puzzel middag voor hond en baas Kanopoloteam internationaal Kraplak exposeert ACTIEDAG ZATERDAG 1 SEPTEMBER MIDDELBURG - Jeugdkorps Johan Friso trekt zaterdag 1 september met een actiedag door diverse Middelburgse wijken. De dag is bedoeld om nieuwe leden te werven en om jeugd en ouders kennis te laten maken met het enige jeugdige drumcorps van de Zeeuwse hoofdstad. iy - - i' -'■ïfSH' f'i <c. EDUCATIEF TOERISME ZEELAND OOSTKAPELLE - Het nieu we programma van de Stichting Educatief Toeris me Zeeland Oranjezon, ge vestigd op het adres School straat 4 te Oostkapelle: STUK(JE) DIERENLEED Evenementenlijst Bijzondere teams in rugbytoernooi Stremming scheepvaart WOENSDAC 29 AUGUSTUS 2001 GOES - De wielerstichtingTrim- belangen Midden-Zeeland heeft ook dit jaar een overkoe pelend ingesteld voor al haar wedstrijden in Midden-Zee land. In de A-categorie heeft na elf wedstrijden Matti de Baat de lei ding met 150 punten. Johnny van der Klooster bezet de twee de stek met 147 punten. De stand luidt verder: 3. Nickey De- ijkers 122; 4. Pierre van Est 116; 5. René Minneboo 115; 6. Peter Heeren 93; 7. Jack Broeren 81; 8. Martin de Kok 80; 9. Peter Mol 72; 10. Johan van Dijke 69 pun ten. Bij de B-renners leidt Jan Gelens met 152 punten. 2. Rudy van Vlimmeren 148; 3. Hans Lap 132; 4. Teun van Dijke 109; 5. Danny Delchambre 104; 6. Theo Slijper 103; 7. Wim Hoondert 95; 8. Jan de Baat 92; 9. Kees Schip per 9110. Wim Wielhouwer 81 HANSWEERT - De wielerstich- ting Hansweert houdt in samen werking met 'Trimbelangen Midden-Zeeland' een wieler wedstrijd voor Vrije Renners en voor de jeugd op zaterdag 1 sep tember. Het parcours heeft een lengte van 1250 meter met start en finish op de zeedijk. De aller jongsten van 5 tot en met 14 jaar komen daar als eersten in actie vanaf 10,00 uur in een Dikke bandenwedstrijd. De deelname is gratis en ieder een ontvangt een herinnering. Een helm wordt beschikbaar ge steld. Inschrijven in café Zee- landia, Kanaalstraat 10. Daarna wordt een wedstrijd gehouden voor de oudere jeugd, KNWU-li- centiehouders, die op racefiet sen rijden. De recreanten ope nen om 13.00 uur het middag programma. In deze koers over 35 kilometer vertrekken als fa vorieten Jaap Weststrate, Ad Stouthamer en de plaatselijke renner Johnny Meijler. Om 14.00 uur klinkt het start schot voor de veteranen, met in hun midden de Nederlandse kampioen Wim Hoondert. Zij moeten 50 kilometer afleggen. Tenslotte gaan om 15.30 uur op pad de cyclosportieven en ren ners die deel uitmaken van de Sportklasse A en B. Bij hen is Johnny van der Klooster favo riet. Hij triomfeerde de laatste twee jaar reeds in Hansweert. KAPELLE - In de omgeving van Kapelle is zaterdag 8 september een spel- en puzzelmiddag voor hond en baas. De middag be gint om 13 uur aan de Goes- estraatweg naast de Petra-kerk. Voor koffie en fris wordt ge zorgd en voor iedere deelnemer is een prijs beschikbaar. Deel name kost 7,50 gulden. Meer in formatie is verkrijgbaar bij Jessi ca Paridaen op tel. 0113-342300 en bij haar kan tot 1 september ook ingeschreven worden. DIKKEBUS (BELGIë) - Het Zeeuwse kanopoloteam heeft vorig weekend meegedaan aan een jaarlijks terugkerend inter nationaal toernooi in Dikkebus (België). De deelnemende ploegen kwa men uit Frankrijk, Nederland, België, Italië Japan en Engeland. Zeeland won maarliefst 2 wed strijden, speelde 1 keer gelijk en verloor helaas toch nog 3 wed strijden. Al met al helemaal geen slechte prestatie. De win naar van het toernooi werd het Franse Agen dat in de finale na doelworpen won van Deventer. KAPELLE - In verband met het 25-jarig bestaan van de Kapelse schilderclub 'Kraplak' is vanaf 28 augustus tot en met 21 sep tember een expositie in de hal van het gemeentehuis Kapelle ingericht. De circa 28 leden van de schilderclub, in de leeftijd van 50 tot 83 jaar, schilderen en tekenen iedere maandagoch tend in de kelder van gemeen schapshuis 'De Vroone'. De op drachten zijn vrij en deskundige hulp wordt geboden door me vrouw S. Minderhoud. De expositie is te bezichtigen tijdens de openingstijden van het gemeentehuis. Johan Friso dwars door Middelburg 4 a '3 i' r Het corps is dan wel 30 jaar oud, maar nog immer jong van geest. Het actieprogramma start om 09.00 uur en vindt plaats in Rey- ershove Zuid in de Prinsenlaan (09.00 tot 11.30 uur), winkelcen trum Dauwendaele (10.00 tot 13.15 uur), Klarenbeek (12.00 tot 15.00 uur) en Griffioen (13.45 tot 15.30 uur). Er komt op elke locatie een stad met daarin diverse instrumenten en info over Johan Friso. Er wordt natuurlijk ook een show verzorgd met als titel The Sound of Music in de Nieuwe Burg. Daar worden overigens de hele dag activiteiten gehouden in samenwerking met de winkeliersvereniging. Er zijn muziek- en dansworks- hops, modeshows en er staat een draaimolen. Ook wordt opgetre den door Humoreske. Op 7 september zijn er gratis proeflessen van 19.00 tot 21.00 uur in molen De Hoop aan het Vlissings Bolwerk. Info over het drumcorps Johan Friso via tele foon 614740. - Jeugdcorps Johan Friso be zoekt diverse Middelburgse wijken om de vereniging te promoten. RITTHEM - In 1999 is Staatsbosbe heer gestart om september uit te roepen tot fortenmaand. De orga nisatie beheert naast natuur ook cultuurhistorische objecten. Staatsbosbeheer streeft ernaar om zoveel mogelijk van deze objecten open te stellen voor het publiek. Om hen bekender te maken met de forten worden in september diverse activiteiten gehouden op verschil lende locaties in Nederland. Ook dit jaar doet Staatsbosbeheer in Zeeland in samenwerking met het Stedelijk Museum Vlissingen weer mee met dit fenomeen door in september eik weekend activiteiten te organiseren in Fort Rammekens. Zaterdag 1 september: wordt de fortenmaand om 15.00 uur geo pend met een optreden van het Middelburgs Muziek Korps be staande uit ca 40 personen met aansluitend een optreden van het jeugdorkest van de Harmonie. Zondag 2 september: op avontuur met heel het gezin in maritieme sfe ren; een piratenkapitein, kruiden magiër en andere figuren uit ver vlogen tijden bezorgen u vanaf 13.00 uur een spannende actieve en avontuurlijke middag. Om 16.00 uur wordt een optreden verzorgd door Brassband Onda uit Ritthem. Zaterdag 8 september monumen tendag, het fort is gratis toeganke lijk. Om 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, en 15.00 uur kan onder leiding van een natuurgids een wandeling in het fort en aangrenzend natuurge bied gemaakt worden van één uur. Zondag 9 september kan deelgeno men worden aan een anderhalf uur durende excursie door het fort en het aangrenzende natuurgebied. Deze begint om 14.00 uur. Diezelf de middag treedt mondharpspeler Janus B. samen met gitarist Koos vanaf 15.00 uur op. Zondag 15 september zal een ver halenverteller boeiende (kinder) verhalen uil de boeken van de be kende Zeeuwse schrijver Wim Hof man ten gehore brengen van 14.30 tot 15.30 uur. Zondag 23 september zal Chris Si- baft met zijn "Zeeuwse Vrienden" een muzikaal optreden verzorgen vanaf 15.00 uur. Zaterdag 29 september zal Chris opnieuw een optreden verzorgen maar dan in een andere muziekstijl eveneens vanaf 15 uur. Zondag 30 september kunt u kenni smaken met de echte bewoners van het fort; van vleermuis tot fortbe waarder, van braam tot braamslui- per, in speelse sfeer beleeft u vanaf 13.00 uur samen met de gehele fa milie een onvergetelijke dag. De keltische formatie 1' Finglas" uit Zeeland zal de fortenmaand sfeer vol afsluiten. Alle optredens en activiteiten zijn bij de entreeprijs van het fort inbe grepen. Het fort ligt aan de Ramme- kensweg te Ritthem, en is dagelijks geopend van 13.00 tot 17.00 uur met uitzondering van maandag. MIDDELBURG - „Het moet eerst een troep worden vóór de Lange Geere klaar is na het herstraten". Dat vinden ook de bewoners van de Hoge Geere. „Als de Aldi ooit weg is, en de men sen die er lopen geen blikjes en pa pier meer weggooien, hopen we dat het netjes blijft", vindt mevrouw A. Bruggemans die deze foto vanaf haar balkon maakte. -XV,' W-C Schilderen. 1 september Chinees penseelschil- deren met de Belgische kunstena res Elie van Oppens. 10.00 - 17.00 uur. 17-21 september: Vakantieschil- derweek met Sjoerdtje Hak. 24 - 26 september: Workshop land schapsschilderen met Sjoerdtje Hak. 8 - 12 oktober: Vakantieschilder- week met Joke Plomp. 22 - 26 oktober: Vakantieschilder- week met Sjoerdtje Hak. Koken. Kooksessies o.l.v. kok Hanny Sesse- ler: 29 september. 10.00 - 15.00 uur Herfst in Toscane. 3 november: 10.00 - 15.00 uur We reldhapjes. 24 november: 10.00 - 15.00 uur Ko ken voor vrienden. 8 december: 10.00 - 15.00 uur Ko ken voor de feestdagen. Kooksessie o.l.v. Gert Melse, sous chef van het Badhotel Domburg: 27 oktober: 10.00 -15.00 uur Schaal - en schelpdieren Kooksessie o.l.v. een Surinaamse kokkin, Surinaam se feestgerechten 14 november: 17.00 - 21.00 uur. Vanaf 9 oktober worden ook weer kookcursussen voor senioren, zo wel beginners als gevorderden ge- houden(6 lessen van 3 uur) Op 2 en 9 oktober: Cursus Gebruik van de combi-magnetron - 17.30 - 21.00 uur. Op verzoek worden voor groepen speciale kooksessies verzorgd. Vele mogelijkheden: Italiaans, Mediter raans, Indonesisch, Thais, maar na tuurlijk ook Zeeuws. Interessant als onderdeel van een teambuildings programma, maar ook een idee voor een familiefeest, vrijgezellen feest, reünie en dergelijke. Data en tijden in overleg. Nederlandse taal. De laatste cursus Nederlands voor Duitstaligen (beginners) van dit jaar is op 9,1116 en 18 oktober van 10.00- 12.00 uur. Internet: www.zeelandnet.nl/stich- ting/oranjezon E-mail: tourist@tref.zeelandnet.nl. Inlichtingen en aanmelding 0118- 581507. MIDDELBURG - Op zaterdag 1 en zondag 2 september houdt ver eniging De Vlasmarkt in samen werking met de Club Jeu de Bou les Middelburg voor de 3e keer het Vlasmarkt Jeu de boules festi val. Het toernooi begint op zaterdag om 14.00 uur en staat echt in het teken van promotie van de jeu de boulessport. Met leuke prijzen die beschikbaar zijn gesteld door de horeca van de Vlasmarkt en bekers voor de beste 3 teams. Er wordt gespeeld met doublettes (twee tegen twee) in poules. Op zondag is er een triplettetoer- nooi (drie tegen drie) met geld prijzen: 600, 300, 150 en 75 gul den voor de beste vier triplette- teams in de A - poule, en de helft van deze bedragen voor de beste vier teams in de B - poule. Om in de A-poule te komen moet men zich eerst bij de beste acht van de voorronden zien te plaat sen. De rest speelt in de B - pou le. Ook de toeschouwers kunnen een bal gooien en er is weer het zogeheten eieren schieten, men moet dan met een jeu de boules bal op een afstand van 7 meter proberen een ei kapot te schie ten. Is dat gelukt dan krijgt men een fles wijn. De prijsuitreiking van dit toer nooi is zaterdag om 22.00 uur. En zondag om 19.00 uur. Deelnamen aan dit toernooi is mogelijk door iedereen (licentie is niet verplichtVoor inlichtin gen: Cor v/d Broek, telefoon 463898 of Braai tapperij De Mug, telefoon 614851. OOSTKAPELLE - Voor de zesde keer houdt het regioteam Zee land van het Wereld Natuur Fonds op zaterdag 1 september de Pandaloop, een duurloop in de mooie omgeving van kasteel Westhove te Oostkapelle. Bij deze duurloop is het mogelijk om 1, 2, 3 of 4 ronden van 2,5 km af te leggen. Het parcours loopt door bos en duinen. Aan de win naar wordt de zilveren Panda wisseltrofee uitgereikt. Hij of zij mag deze trofee een jaar lang in bezit houden. Ook is er een aan tal andere fraaie prijzen te win nen. Inschrijven voor de Pandaloop kan op 1 september vanaf 13.00 uur ter plaatse. De start is om 14.00 uur. Het inschrijfgeld be draagt 5 gulden voor volwasse nen en 2,50 gulden voor kinde ren. De opbrengst aan inschrijf gelden komt ten goede aan het natuurbeschermingswerk van het Wereld Natuur Fonds. Nadere inlichtingen over de Pan daloop kunnen verkregen wor den bij Nicky de Baan (0113 21 12 88). De Lange Geere wordt opgeknapt. Mam, mag ik een hamster? Kijk, die daar in het hoekje. Mag ik er dan 2, anders is-ie zo alleen? Hiep hoi, twee hamsters. Maar ja, dat werden er al gauw tien. Tja, wat moet je daar nu mee? Weet je wat, de buren op het hoekje, die hebben wat met dieren. We stoppen de jongeren in een emmer met gaatjes in het deksel en zetten dat bij hen in de tuin. Ze vinden ze vanzelf. Dat gebeurde ook, maar te laat. Na een weekeinde te zijn wegge weest, moest s maandags de binnenboel wel gedaan worden. Toen uiteindelijk dinsdag de tuin werd gedaan, ontdekten we de piepkleine gaatjes in het deksel. Toen begrepen we pas dat het om één of meerdere dieren ging. Resultaat? Zeven dode en één le vende, een goudhamster. Ja, wat moet ik ermee. Kwart voor zes, snel naar de dierenwinkel, mis schien weten zij wat. Hij moet toch zo snel mogelijk eten en drinken. Wat moet zo'n beest hebben? Wij wisten dat niet, wie wil hem hebben? Weer afgewe zen, het gaat maar om één ham ster toch? Okë, we bellen de die renbescherming. FOUT, ant woordapparaat, ander nummer, MIS, antwoordapparaat. Weer een ander nummer, hadden we gedacht: u wordt doorgescha keld. Inderdaad, en gelijk weer afgebroken. Dieren in Nood, daar kregen we de nummers op die we al hadden geprobeerd en ...een 06-num- mer. Ook dat mocht niet baten. Terugbellen naar de mevrouw die wel had opgenomen. Maar ja, wat wil je? Zij had net ons ongenoe gen gehoord en nam liever niet meer op. Politie, HELP. Zij hebben verder moeite gedaan met dit leed en...we werden zowaar gebeld. Gelukkig, 's Avonds zou Jaap worden opgehaald. Ik weet alleen niet welke avond, het gaat ten slotte maar om een hamster. Hoe mensen met dieren omgaan, zien we hier wel. Ging het om een paard of hond dan begrijpen mensen veel beter wat ik hiermee bedoel. Het is het stukje mentali teit dat we missen, maar zeker bij de opvoeding hoort. Ik hoop dat de mensen er even over naden ken bij de aanschaf en de manier van afschaf. M. Woudenberg. FOTO: A. BRUGGEMANS Zeeland Nazomer Festival Diverse optredens in het ka der van het Zeeland Nazomer Festival. Haal het programma bij de VW of kijk op www.vw- middelburg.nl 31 augustus MIDDELBURG Komedie De Woonboot, zie evenementenlijst augustus op 25 augustus. 31 Augustus Lezing door dr. Grossmann, adjunctdirecteur van het Mu seum of Contemporary Art MAC/USP in Sao Paulo. De le zing gaat in op de relatie tus sen kunst en architectuur in Brazilië. 20.00 in de Vleeshal, Markt, (de lezing is in het en gels) Tentoonstellingen T/m 31 augustus Keramiek en grafiek van Lily Corver en Anne Kemerink. Ga lerie 'T', Turfkaai 25/27. Open do-za 11-16 uur. 30 augustus De tentoonstelling Uitvergro ten/combineren wordt feeste lijk afgesloten in de Dvkkery, Markt 51, 16.30 uur T/m November De befaamde Zweedse schil der Arthur Johansen exposeert zijn schilderijen in hotel Arne- ville Hij laat zich vooral inspireren door de zee en het water. Vrij te bezichtigen in Hotel Ar- neville van maandag t/m zon dag van 09.00-23.00 uur Buitenruststraat 22 T/m November Rick Konijnenburg is een telg uit een creatieve familie, deze expositie is de eerste in zijn carrière. Velen zullen volgen. Bijzonder aan enkele van zijn werken is dat Rick delen van zijn teksten in zijn schilderij en verwerkt. Vrij te bezichtigen in Hotel Ar- neville van maandag t/m zon dag van 09.00-23.00 uur Buitenruststraat 22 t/m 8 september Schetsen en posters van het Zeeland Nazomer Festival Zij geven een eerste beeld van de festiviteiten. In de gangen van de Brasserie en op het binnenplein van de Drvkkery, Markt 51. MIDDELBURG - Rugbyclub Oemoemenoe bestaat 30 jaar en de leden hebben vrienden en familieleden uigenodigd om mee te doen aan een zoge heten blind date-toernooi op zaterdag 1 september op sportpark Voorborch. Er zijn nu teams van zeven spelers, waarvan er twee geoe fende rugbyers zijn. Total- Raffinaderij heeft 200 bitjes (om de tanden te bescher men) beschikbaar gesteld en De Mug betaalt een jaar con tributie voor het meest belo vende nieuwe lid dat uit het toernooi voortkomt. Verder zijn door sponsors di verse wedstrijdballen beschik baar gesteld. Het toernooi be gint om 11.00 uur, de finale is om 16.00 uur. Ter afsluiting is er een barbecue en live-mu- ziek. GOES - In verband met zwemwedstrijden in het ka naal Goes-Goese Sas kan za terdag 1 september tussen 11.00 uur en 16.30 uur geen scheepvaart plaatsvinden in het kanaal. De Ringbrug wordt extra opengesteld om 10.30 uur en 's middags is de eerste open stelling weer om 17 uur. Tijdens de zwemwedstrijden is doorvaart in beide richtin gen niet toegestaan. Bij binnenkomst kan tijdelijk worden afgemeerd aan de wachtsteiger voor recreatie vaart bij de sluis, op aanwij zing van de sluismeester, tel. 0113 -216744 of marifoon ka naal 18.

Scheldebode | 2001 | | pagina 9