uit Matthanja viert eerste lustrum Ontmoetingsplaats voor iedereen Groots tuinfeest Der Boede tf lm ïmckool Dansschool ons Concert in St. Jacobskerk Farm- en country fair manege De Eendracht DE LAMMERENBURCHT Speciale cursus Engels 20JANSUSSIÜ nu f25.- KORTING WOENSDAG 22 augustus 2001 Brassband speelt thuiswedstrijd Elfde Zomid triathlon Open huis bij volksdansgroep Orgelconcerten Sint Jacobskerk Muziek bij Panta Rhei Uw reactie ZEELANDS GROOTSTE JONGERENKOOR MIDDELBURG - Zeelands grootste jongerenkoor Matth&nja bestaat vijf jaar. Zaterdag 29 september wordt de cd '5 jaar Matthdnja' gepresenteerd in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Daar treedt dan ook het Roosendaals strijkersorkest op. De eerste repetitie van het nieuwe seizoen is 29 augustus in de kerk aan de Bergsteinweg in Goes. PRAATHUIS OP MUNTPLEINTJE SEROOSKERKE - Door het praathuisje op het Munt- pleintje te realiseren krijgt het dorp meer aantrek kingskracht. Dat idee ontstond toen de dorpsraad van Serooskerke op 9 april 1998 vergaderde over het 10-jarig jubileum. Gratis VROUWENPOLDER - Op zaterdag 25 augustus houdt manege de Een dracht in Vrouwenpolder voor de eerste keer een Farm Country Fair. BINGO DANSAVOND Vrijwilligers/-sters gevraagd voor de bingo en achter de bar VOOR DE LAATSTE KEER OP HET PROGRAMMA KOUDEKERKE - Aan de Ter Poortweg in Koudekerke wordt zaterdag op het verpleeghuisterrein voor de 25e keer een groot tuinfeest gehouden. Het is een gezamen lijk evenement van de verpleeghuizen Vliedberg en De Poort. Het tuinfeest is voor iedereen gratis toegankelijk en heeft als doel de integratie tussen verpleeghuisbewo ners en hun omgeving te bevorderen. Oude stijl Activiteiten N/El/W Streetdance C Inlichtingen: Jjfs ff X Tel. 0118-638345 JJ Mobiel: 06 53869586 Pauzeconcert in Oostkerk Sterren bij l Cine City Wielrennen Sinar 75 is weer begonnen i DOMBURG - Brassband Apoilo uit Domburg treedt zaterdag 25 augustus op voor eigen publiek, maar natuurlijk zijn ook andere belangstellenden welkom. Het optreden begint om 19.30 uur en vindt plaats op de hoek Weststraat - Jan Tooropstraat. Mocht het slecht weer zijn dan is het concert in de Nederlands Hervormde kerk. ZOUTELANDE - Zaterdag 25 augustus wordt voor de elfde keer de Zomid Triathlon gehou den. Het betekent 750 meter zwemmen in zee, 28 kilometer fietsen in en rond Zoutelande en 8,5 kilometer lopen op de boulevard. De eerste start, voor het zwemmen, is om 18.30 uur op het westerstrand. Inmiddels zijn er 75 inschrijvingen. VLISSINGEN - Volksdansgroep Vlissingen - internationale dans - houdt tijdens de lessen in sep tember op dinsdagavond open huis. Dat wil zeggen dat ieder een die een kijkje wil nemen of wil meedoen, welkom is. Het betreft de volgende avon den, 4- 11- en 18 september steeds van 20.00 uur tot 22.00 uur. De lessen worden gegeven door Marijke v.d. Velde in de zaal van de vereniging aan de Adriaan Coortelaan 3 te Vlissin gen. VLISSINGEN - Het orgel van de Sint Jacobskerk wordt de ko mende dagen regelmatig be speeld. Vrijdag 24 augustus om 12.00 uur, de toegang is gratis. De kerk is die dag tot 17.00 uur open. Zaterdag 25 augustus is er een toeristenconcert van Elan- core vanaf 15.00 uur, entree gra tis. Ook deze dag is de kerk tot 17.00 uur open. Om 19.45 uur is er een orgelrecital van de Thoolse or ganist Peter Wildeman, entree 10 gulden voor volwassenen en 5 gulden voor kinderen tot 12 jaar. VLISSINGEN - Bij strandpavil joen Panta Rhei kunnen lief hebbers komende zondag 25 augustus volop van muziek ge nieten. Vanaf 17.00 uur wordt opgetreden door Edwin Thee- naart en (Quite)2 en Latin Connection. Zaterdag 2 september wordt het 5-jarig bestaan gevierd met muziek van diverse bands zo als onder meer Pillars, Juke Joints en City to City. Wij, mijn man en ik, voelen ons gediscrimineerd door een stukje in uw krant. Het gaat om 'internetbenzine nu ook in Zeeland uit de krant van 11 ju li. Het komt vaker voor dat inte ressante zaken alleen via inter net aangeboden worden. Nu is het zo dat wij momenteel in een slechte financiële situatie zitten. Wij hebben geen geld voor een computer en dus ze ker niet voor een computer met internetaansluiting. Voor ons is deze situatie tijde lijk, wellicht hebben wij bin nen 5 jaar wel een computer. Maar sommige mensen zitten altijd in een financieel penibe le situatie. Zij (en wij) willen ook wel korting op benzine. Juist omdat zij (en wij) het goed kunnen gebruiken. Daar om vinden wij dat je zoiets niet alleen op internet mag aanbie den. Pure discriminatie! Familie Van Riessen. Zeelands grootste jongerenkoor bestaat 5 jaar. Christelijk Zeeuws Jongerenkoor Matthdnja is in het voorjaar van 1997 opgericht door een enthou siaste groep jongeren afkomstig van verschillende Zeeuwse eilan den. In verband met het eerste lus trum is besloten een cd uit te bren gen. Matthénja is het eerste refor matorische Zeeuwse koor met een regionaal karakter en een roman tisch aansprekend repertoire. Diri gent is, vanaf het eerste uur, Peter Wildeman die nu in Tholen woont. Martin Weststrate uit Krabbendijke is de vaste organist. De repetities zijn elke woensdag avond in de Maranatakerk in Goes. De uitvoeringen worden meestal in oude kerken verzorgd. Elk jaar is het koor wel te horen in Middel burg, Kapelle, Goes, Tholen en FOTO: PETER WILDEMAN Zierikzee, maar ook in Dordrecht, Rotterdam en Gouda. Het ledental draait rond de 1255, de leeftijden variëren van 15 tot 35 jaar. Het mot to luidt: kun je nog zingen, zing dan mee. Vandaar ook het massale karakter. Met name in psalmen klinkt dat erg goed. De cd-uitreiking op 29 sep tember begint om 19.30 uur. De re petities op woensdag starten om 19.45 uur, daar kunnen belangstel lenden zich ook melden. De achterliggende gedachte was eveneens om een goede vervan ging te vinden voor het bushokje dat in de Torenstraat stond. Dat werd in zekere zin als ontmoe tingsplek gebruikt. Toenmalig Dorpsraadvoorzitter Marja Maas kaartte het plan van een heus praathuis aan. Waar schijnlijk heeft zij zich niet gere aliseerd wat er allemaal bij komt kijken alvorens een dergelijk huisje staat. Nu was het aanzicht van het Muntpleintje niet je van het. De schutting was allang een doorn in het oog van de dorps raad. Daarom was het idee een goed plan. Het gemeentebestuur werd ingelicht. Uit gesprekken werd duidelijk dat het niet alleen om een praathuis zou moeten gaan, maar meer een ontmoetingsplek voor de totale bevolking en zeker ook voor recreanten. Vorig jaar werd een actieplan opgesteld en kwamen er ontwerpen van Bram Louws op tafel. De begro ting. .40.000 gulden, en dat was wel even schrikken. Het gemeen tebestuur vond het plan goed, maar gezien de kosten niet haal baar. De dorpsraad dacht er an ders over en ging sponsors wer ven en andere bronnen aanbo ren. Dat leverde gratis materialen en geld op: 11.000 gulden via spon sors, gratis materialen en werk zaamheden, 5.000 gulden van de gemeente (later opgetrokken tot 10.000 gulden) en 1.800 gulden via een actie onder de inwoners van het dorp. Bovendien zegden 17 belangstellenden toe mee te willen werken terwijl een aantal vrouwen voor koffie wilden zor gen. Het plan moest wel door gaan, desnoods zou er een lening kunnen worden afgesloten. Begin maart is met de werk zaamheden begonnen. Beton, IJsselsteentjes, Zeeuwse mop pen, hout, water en elektriciteit, het werd allemaal belangeloos bescliikbaar gesteld. Praathuis De Lindeboom, een naam die herinnert aan het pension-hotel De Lindeboom dat er vroeger stond, werd een feit. Vrijdag 24 augustus om 17.00 uur is de officiële opening. VLISSINGEN - Op zaterdagavond 25 augustus geeft de Thoolse musi cus Peter Wildeman een recital op het imponerende orgel van de Gro te- of St. Jacobskerk. Speciaal op verzoek van een aantal Zeeuwse or gelliefhebbers is er een programma samengesteld met 'oude en nieuwe schatten' uit de omvangrijke mu ziekbibliotheek van Wildeman. Tijdens dit concert, waarin Wilde mans eigen improvisaties zeker niet ontbreken, is er voor een pro gramma gekozen met composities uit Nederland, Duitsland, Frank rijk, Oostenrijk, Amerika en last but not least uit Italië, Werken van o.a. Cor Kee, Ronald Binge, Leon Boel- mann, Johan Strauss, Pescetti, Loeillet en Nevin nemen de luiste raar mee naar een muzikale we reldreis. Naast een aantal impone rende improvisaties over bekende geestelijke liederen en psalmen wordt het orgelconcert worden af gesloten met een exclusieve Zeeuwse toegift, speciaal gecom poneerd voor het Zeeuwse zomer- concert. De 28-jarige Peter Wilde man begon op 5-jarige leeftijd zijn orgelstudie bij Leen Schippers. Ver volgde zijn studie bij jan Bonefaas uit Gorkum en Nan de Cock (pianostudie). Bij Cees het Jonk studeerde hij koordirectie. Op het Schumann-Akademie verdiepte hij zijn studie. Hiernaast volgde nog internationale masterclasses. Zijn muzikale inspiratie heeft ertoe ge leid dat Wildeman pur sang diri gent is van negen koren, waarvan vier Zeeuwse koren. Het concert in Vlissingen begint om 19.45 uur. Om 19.15 uur gaan de deuren open voor het publiek. De toegangsprijs bedraagt 10 gulden voor volwassenen en 5 gulden voor kinderen tot 12 jaar. Het afwisselende programma biedt onder meer een kleindieren keu ring door dierenarts Meijns. Zo kan ieder kind zijn of haar huisdier van cavia tot pony 's ochtends laten keuren. Hierbij wordt gelet op ver zorging, gezondheid en omgang met het dier. Kinderen tot 16 jaar kunnen zich met opgave van hun dier nog aan melden bij Jolanda van Arkel van Ruth telefoon 593373 of bij de ma nege, nummer 591*384. Standhou ders tonen die dag alles wat maar enigszins met het platteland te ma ken heeft. Het programma ver meldt onder meer de volgende on derdelen. Hoefverzorging door hoefsmid, voltige, show met Friese paarden, show van het Walchers kostuum in combinatie met antieke rijtuigen en aanspanningen, de monstratie met politiehonden, stoelendans met pony's en een kür op muziek. Voor de kinderen is er gratis pony rijden vanaf 13.15 uur. Het geheel wordt officieel geopend door gedeputeerde drs. A. Poppe- laars. De fair is geopend van 10.00 uur tot 17.00 uur en ligt aan de Rij kebuurtweg te Vrouwenpolder. De toegang is gratis. Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 vrijdag AA augustus Aanvang 19.45 uur zaterdag 25 augustus m.m.v. Eddy's Combo Aanvang 20.30 entree ƒ10,- Inlichtingen: AJ .AA de heer Van Munster v 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. VLISSINGEN - Dan Knook verzorgt speciale cursussen Engels in Vlissin gen en Goes. Hij hanteert een me thode waarbij geen huiswerk ge maakt hoeft te worden en er komen geen opdrachten aan te pas. De eerste bijeenkomst in Vlissingen, op het adres Edisonweg 8a is dins dag 4 september. In Goes is dat 5 september bij Sportpunt Zeeland aan de Zwembadweg 3. Voor begin ners vanaf 19.00 uur, voor gevorder den om 20.00 uur. Info via telefoon 0113-229890 of 06-20095707. Knook geeft les volgens een methode die volwassenen zonder enige voorken nis van de Engelse taal, kunnen vol gen. Deelnemers krijgen aan het eind een certificaat en kunnen dan Engels spreken en begrijpen, al thans de taal in alledaagse situaties volgens de Cambridgemethode. Kosten f 49,50 voor vier lessen per maand, de eerste les is vrijblijvend en levert geen verplichtingen op om de hele cursus te volgen. Overigens ook privélessen zijn mogelijk. Het is de laatste keer dat het tuinfeest op deze manier geor ganiseerd kan worden omdat de bewoners van verpleeghuis De Poort naar andere plaatsen op Walcheren verhuizen. Het tuinfeest dat dit jaar op Landgoed Der Boede gehouden wordt heeft de bezoekers en de deelnemers veel te bieden. De zilveren jubileum uitgave is ge vuld met attracties en aktivitei- ten. Monique Derey van het or ganisatiecomité Tuinfeest: "Het organiseren van het Tuinfeest Der Boede is deze keer bijzon der. Niet alleen wordt het eve nement voor de 25e keer gehou den, maar het is ook de laatste keer dat het op deze manier ge organiseerd kan worden. Im mers eind van het jaar vertrek ken de eerste bewoners van ver pleeghuis De Poort naar een an dere woonomgeving, naar Vee- re. Medio 2002 verhuizen nog eens zestig bewoners naar Domburg. Eind 3002 verlaten de laatste bewoners van ver pleeghuis De Poort het terrein om in Vlissingen en Middelburg te gaan wonen. Kortom, dit is voor ons echt een reden om dit laatste tuinfeest oude stijl groots aan te pakken en dat gaan we ook doen. Een dergelijk festijn zou niet georganiseerd kunnen worden zonder de vele sponsoren die een en ander mogelijk hebben gemaakt. On ze hoofdsponsor is de Stichting Moerman Promotie Vlissiin- gen." Op het tuinfeest wordt net als alle voorgaaande jaren een Ringrijderij verzorgd door de Ringrijdersvereniging Koude kerke. Voor de ringrijders wordt met deze laatste officiële wed strijd het ringrijdersseizoen af gesloten. Naar verwachting zal er aan het eind van de middag gekampt moeten worden om de te winnen ereprijzen. De markt op het tuinfeest telt 65 deelne mers met kramen waarbij de nadruk ligt op producten uit Zeeland. Zo is er onder meer een kraam met artikelen van Zeeuwse schortenstof, een kraam uit de Bevelanden met producten op basis van zwarte bessen zoals kaas en wijn. En er is ook een nieuwigheidje te proeven: ijs met de smaak van babbelaars en Zeeuwse bolus sen. Daarnaast zijn er erkende ambachtslieden en hobbyisten aanwezig die veelal hun pro- dukten te koop aanbieden. Er is Tiffany, houtsnijwerk, knip kunst, tuinbeelden, houten puzzels. Onder meer in stoelen matten, netten boeten, kant klossen en anderen vaardighe den, worden demonstraties ver zorgd. Er is echter nog meer want de Wasschappels Heiploeg laat zien hoe in vroeger dagen met mankracht gewerkt werd. Het Zeeuws klederdrachtenmuse um is aanwezig, er zijn stoom machines, er is een imker en een groep Line-Dancers nodigt de bezoekers uit om mee te doen. In de vijver van landgoed Der Boede worden gedurende de hele dag demonstraties ge geven met varende scheepsmo dellen. Wie op zoek is naar een koopje of net dat ene glaasje of boek, die vindt het misschien op de snuffelmarkt. Het kan ook zijn dat de argeloze bezoeker voor een standbeeld staat dat hij of zij nooit eerder hier zag. Dat zal dan beslist een van de 'levende standbeelden' zijn die hier vandaag 'passief actief zijn. Voor hen die van een gokje houden en een kansje willen wagen is er een loterij waarvoor de loten de hele dag verkocht worden. Op diverse terrassen kan een hapje en een drankje gebruikt worden. Radio Actief verzorgt vanaf het evenementen terrein een live uitzending en om het feest kompleet te maken zijn er diverse muzikale optredens waaronder een muziekfiets. Het tuinfeest op Landgoed Der Boede begint om 10.00 uur en sluit om 17.00 uur met de prijs uitreiking voor de ringrijders. De danslessen beginnen op donderdag 20 september en worden gehouden in De Lammerenburcht te Vlissingen. Inlichtingen en inschrijvingen bii: KAPSALON VAN MUNSTER Gerbrandystraat 148 - Vlissingen - Tel. 0118-460486 of op 3,10,17 september in DE LAMMERENBURCHT De ritmische pas begint bij: vanaf 9 september. A I I II 1/ Start van de Voor meer informatie surf naar: Beginners www.dansschoolbras.nl Zilver - Goud Topklasse jTe Oost-Souburg Middelburg MIDDELBURG - Donderdag 23 augustus wordt van 12.30 tot 13.00 uur het middagpauzecon cert verzorgd door Jos Vogel uit Middelburg. De toegang is gratis. VLISSINGEN - Thorn Hoffman, Antonie Kamerling en Derek de Lint zijn in levende lijve bij Cine City Vlissingen te zien. Vrijdag avond 24 augustus om 21.00 uur komen zij, samen met regisseur Laurence Malkin, naar Vlissin gen voor de vertoning van hun nieuwe actiethriller Soul Assas sin. Tegen inlevering van het bioscoopkaartje voor die film, mag je met je favoriet op de foto. Reserveren kan via belbios 0900-9363 ZIERIKZEE - De wielerronde van Zierikzee, waarin behalve amateurs ook A-Sportklassers en veteranen mogen vertrek ken, krijgt zaterdag een grote en sterke bezetting. Ruim zeventig renners vertrek ken in de wedstrijd over 80 kilo meter. Onder hen sterke klep pers als Wilfried Bastiaanse, Ruud Zijlmans, Werner van Zimmeren, Eric de Crom en Wil- co Zuijderwijk. Tegen al deze fa vorieten zullen bekende Zeeu wen als Francois Franse, Rob Koole, Johan van Schaik en thuisrijder Jacco Ringelberg het moeilijk krijgen. Trouwens ook een flink aantal Belgen uit de stal van Staf Boone zullen wel een duit in het zakje willen doen. Alle renners ontvangen vijftig gulden als onkostenvergoeding. Dat is reeds aanlokkelijk om zich te verzekeren van een groot deelnemersveld. Bovendien ligt het prijzengeld hoog en is de premiepot goedgevuld. KAMPERLAND - De organisatie van de Delta Profronde houdt op donderdag 30 augustus een persconferentie in restaurant Bestevaer in De Roompot te Kamperland, aanvang 16.00 uur. Op deze bijeenkomst zal Gerrie van Gerwen, coördinator van de Stichting Beroepsbelangen Be roepswielrenners, het deelne mersveld bekend maken van de Zeeuwse klassieker, die op za terdag 8 september wordt verre den. Tevens zal dan een intentie verklaring worden getekend met het comité dat in 2004 de Tour de France naar Zeeland wil halen. De Delta Profronde, waarbij Kees Maas als speaker fungeert, vertrekt op de markt in Middelburg. Vooraf wordt de pers en een aantal genodigden om 11.00 uur ontvangen door het Middel burgse college van b en w in het stadhuis. Vlak voor de start is er op de Markt een kort optreden van het Zeeuws Orkest. Sinar '75 is het nieuwe seizoen weer begonnen. Er kan worden gebadmintond op maandag-, woensdag- en op donderdag avond Voor de jeugd zijn de woensdagmiddag en de don derdagavond gereserveerd. Ook dit seizoen geeft trainster Han- neke Vennik de jeugd les. Alle trainingen en wedstrijden zijn in sporthal De Kruitmolen in Middelburg. Sinar'75 Is een re creatievereniging met voldoen de gelegenheid om deel te ne men aan de verschillende com petities en toernooien. Evenals vorig jaar komt het eer ste team, Sinar '75-Surabaya, ui- tin de hoofdklasse van de dis trictscompetitie Zuid-west. De teams Sinar '75 2, 3 en 4 komen uit in de Zeeuwse klassen. Er doen vijf teams mee aan de jeugdcompetitie. Eén team doet mee aan de bedrijfscompetitie. Vorig seizoen is het ledenaantal gegroeid van 100 naar 150, waarvan circa 70 jeugdleden- Door de drie speelavonden is er toch nog volop ruimte voor nieuwe leden, zowel voor senio ren als junioren. Belangstellenden kunnen con tact opnemen met de secretaris van de vereniging, G. Schrage. Zijn telefoonnummer is 0118- 635679.

Scheldebode | 2001 | | pagina 9