Home-Start breidt uit als een olievlek Swift trairft en oefent Dorpsfeest voor iedereen Dansschool ows DE LAMMERENBURCHT mtratuin verbouwt en ruimt op r uit li ïmckool UmembitHf nu f25.- KORTING nu£15Qc WOENSDAG 15 AUGUSTUS 2001 Concert in Catharinakerk Indianen veroveren het dorp Lawaai optocht en regendans Middagpauze- orgelconcert St. Jacobskerk OP ZOEK NAAR NIEUWE VRIJWILLIGERS MIDDELBURG - Ieder gezin maakt wel eens een pe riode door waarin het niet zo goed gaat: overbelas ting door ziekte, moeilijkheden met opvoeden, kin deren die een beperking hebben, weinig contact met vrienden en familie en financiële moeilijkheden. Meestal kunnen gezinnen het zelf oplossen, maar soms is het een opluchting als iemand tijd heeft om te luisteren of een handje te helpen bij het oplossen van praktische zaken. Project Ondersteuning Zelfvertrouwen Ruimte MIDDELBURG - Korf balvereniging Swift bereidt zich voor op een nieuw seizoen. ZOMEREVENEMENT NIEUWLAND NIEUWLAND - Rondom het kerkje van Nieuw- land wordt zaterdag 18 augustus door de stich ting Zomerfeesten Nieuwland een dorps feest gehouden met als voornaamste doel om de onderlinge sociale con tacten van de bewoners in stand te houden. Twintig stands Koersbal Goud Inlichtingen: \l|* Tel. 0118-638345 JJ Mobiel: 06 53869586 BINGO 24 DANSAVOND Vrijwilligers/-sters gevraagd voor de bingo en achter de bar Only Enter tainment in café Groen Licht Open dag cactuskas Delta Gasservice Beachvolley V ZOUTELANDE - Het Biese- mans-Concort verzorgt don derdag 16 augustus in de Catharinakerk aan het Willi- brordusplein een zomer avondconcert vanaf 20.30 uur. Entree f 7,50. Voor kin deren is dat 5 gulden. Er wor den werken gespeeld van Corelli, Telemann, Locatelli, Bach, Haydn en Mozart. ZOUTELANDE - 'Gewone' burgers doen er goed aan om woensdag 22 augustus de Langstraat te mijden. Die wordt namelijk deze dag be zet door indianen. Maar volwassenen en kinde ren worden wel uitgenodigd, want tussen 16.00 en 18.00 uur kunnen liefhebbers er boogschieten onder begelei ding van ervaren instruc teurs. Het indianendorp wordt om 16.00 uur geopend, daarna zijn er allerlei activiteiten zo als schminken, theater en er is een springkussen. Tussen 19.00 en 20.00 uur wordt een theaterstuk opgevoerd en daarna is de lawaaioptocht met regendans. ZOUTELANDE - Kinder theater, ballonnenclowns, een mosselavond en bier- proeven het zijn een paar van de activiteiten die de ko mende dagen in Zoutelande op het programma staan. Maar wellicht dat de regen dans van volgende week woensdag zijn voorbodes al heeft gestuurd. Pluvius heeft zich tenminste al aardig la ten zien. Maar er zijn nog veel gezellige bijeenkom sten, het programma in vo gelvlucht. Donderdag 16 augustus van 13.00 tot 16.00 uur spelen op strand De Branding; 19.00 uur kindertheater in de mu ziektent en ballonnenclowns in de Langstraat. Vrijdag 17 augustus om 18.00 uur ballonnen modelleren in de muziektent; 19.00 uur kindertheater in de muziek tent; 19.00 uur mosselavond en bierproeven in de Langstraat waar tevens boe- renkapel EMM optreedt. Zaterdag 18 augustus 13.00 uur waterspelen in de Langstraat; 19.30 uur jazz in de muziektent; maandag 20 augustus 18.00 uur schmin ken in de muziektent en 19.00 uur kindertheater in de muziektent; dinsdag 21 au gustus 13.00 uur strandspe- len met als thema 'western' op strand de Zeeuwse Riviè- ra; 13.00 uur markt in het centrum. Woensdag 22 au gustus 16.00 uur boogschie ten voor volwassenen en kin deren in de Langstraat; 16.00 uur indianendorp met diver se spelen in de Langstraat; 19.00 uur theater met als the ma 'indianen' in de muziek tent en 20.00 uur lawaaiop tocht met regendans door het dorp, start bij de muziek tent. VLISSINGEN - Willem Jan Cevaal uit Utrecht verzorgt vrijdag 17 augustus het mid dagpauzeconcert in de St. Ja cobskerk. Aanvang 12.00 uur. Cevaal studeerde orgel- en kerkmuziek aan het Utrechts Conservatorium bij onder meer Jan Welmers, Jan Raas en Willem Tanke. Hij is als organist verbonden aan de gereformeerd-hervormde kerkgemeenschap in We- meldinge. Het laatste concert is 24 au gustus. Dat is van Bram Beekman uit Middelburg. door Leon Janssens Home-Start is een project waar bij ervaren vrijwilligers onder steuning, vriendschap en prak tische hulp bieden aan ouders met ten minste één kind onder de zes jaar. Home-Start Walcheren (Vlissin- gen, Middelburg, Veere) is een project van Humanitas en be staat nu bijna drie jaar. In deze jaren is Home-Start gegroeid naar een organisatie van dertig vrijwilligers en zestig gezinnen. De vrijwilligers bezoeken één dagdeel per week een gezin. Ouders bepalen zelf wat voor soort hulp zij willen. Wie zelf er varing heeft met het opvoeden van kinderen kan zich bij Ho me-Start aanmelden. Wat Home-Start vraagt is tijd en het bieden van een luisterend oor. De vrijwilligers worden be geleid door ervaren coördinato ren, Marianne Vroegop, Hilda de Deckere en Yvonne Wage naar. "Wij hebben dringend vrijwilli gers nodig", laat Marianne Vroegop weten, "Home-Start breidt zich uit als een olievlek, de vraag overtreft het aanbod ruimschoots. Vrijwilligers zijn zo enthousiast dat ze zelf nieu we projecten zijn begonnen. Een vrijwilligers is een project gestart dat "Samen uit Elkaar" heet. Dit project biedt ouders onder steuning die overwegen om te gaan scheiden. Verder zijn er op vrijdag koffiemorgens gestart die bezocht worden door ou ders die van Home-Start ge bruik maken. Het gaat hier puur om de gezelligheid en uitbrei ding van sociale contacten." In september start een Moeder- groep. In cursusvorm wordt hierbij de rol van de moeder be licht. Home-Start biedt ook on dersteuning aan gezinnen met een kind met een beperking, een project van Hilda de Decke re "Onze vrijwilligers zijn ei genlijk als een hele goede buur vrouw, die een dagdeel per week in het gezin komt. Er zijn geen kosten aan verbonden. De vrijwilligers volgen een cur sus voordat ze in een gezin ge plaatst worden. Daarin worden de basisprincipes van Home- Start uitgelegd. Humanitas nam vier jaar gele den het initiatief om te begin nen met Home-Start; de coördi natoren zijn in dienst van Hu manitas. Een gezin dat gebruik wil maken van Home-Start, kan zelf contact opnemen. Marian ne Vroegop; "Als een gezin zich aangemeld heeft gaan wij thuis op bezoek." „Voorwaarde is dat er minstens Vrijwilligers worden bij Home Start begeleid door ervaren coördinatoren een kind jonger dan zes jaar in het gezin is. We proberen boven water te krijgen 'wat is de vraag aan Home-Start?'. Vaak is er be hoefte om te praten en vooral, dat er geluisterd wordt. Tijd en aandacht zijn heel belangrijk. Daarna wordt er een koppeling gemaakt. Met de vrijwilliger gaan we mee naar het gezin om kennis te maken." „De hulp stopt als de behoefte ver dwijnt." Op gezette tijden ko men de vrijwilligers van Home- Start bij elkaar om ervaringen uit te wisselen. Voor de vrijwilli gers is dat belangrijk. Er worden bij die bijeenkomsten ook spre kers uitgenodigd die een be paald thema behandelen. "De vrijwilligers komen zelf ook met ideeën", geeft Hilda de Deckere aan, "Soms zijn er pro blemen in de gezinnen waar de vrijwilligers meer achtergrond informatie over willen weten: bijvoorbeeld eet-slaapproble- men. Het komt ook voor dat ou ders die gebruik gemaakt heb ben van Home-Start, zelf vrij williger worden. Home-Start Walcheren is een groeiende organisatie waarin ruimte is voor het ontwikkelen van nieuwe initiatieven en ideeën. Wie belangstelling heeft FOTO: HARRY DE LANGE voor Home-Start is van harte welkom op de inlooptijden: Kinderdijk 72, Middelburg: maandag 20 augustus van 19.00 tot 21.00 uur, woensdag 22 au gustus van 9.30 tot 11.30 uur. Singel 370, Vlissingen: Woens dag 22 augustus van 19.00 tot 21.00 uur, vrijdag 24 augustus van 9.30 tot 11.30 uur. Telefoon 0118 - 639311, website: www.geocities.com/homestart- humanitaszeeland. KOUDEKERKE - Het opruim- ingsfeest bij Intratuin Koudek- erke is dit keer extra groot om dat een fikse verbouwing aan de gang is. „Er moet extra ruimte gemaakt worden en daarom is het aantal speciale aanbiedin gen groter dan ooit", zegt Sjac- co Joziasse van het tuincen trum. Ondanks de verbouwing is Intratuin gewoon open. De grote verkoop heeft als motto 'Warenhuis op stelten'. De laat ste dagen van de vakantie biedt het bedrijf klanten de mo gelijkheid er nog een gezellig dagje van te maken en te prof iteren van supervoordeeltjes en aantrekkelijke koopjes. Tot en met 25 augustus staat het tuincentrum op z'n kop. Alle zomerartikelen moeten plaats maken voor de nieuwe na jaarscollectie. Tijdens de verkoopactie zijn er diverse ac tiviteiten voor kinderen en om dat het tuincentrum echt op stelten staat, worden er natu urlijk echte stelten aangeboden. Het oefenprogramma ziet er als volgt uit: zaterdag 18 augustus 11.00 uur: Swift A2 - Togo A; 13.00 uur Swift Al - Tjoba A3; 14.30 uur Swift 2 - Odo 2; 16.00 uur Swift - Odo. Woensdag 22 augustus 19.30 uur: Swift 4-Top 3; zaterdag 25 augustus van 16.00 tot 20.00 uur vierkamp tussen Swift 1, 2, Al en A2 met De Meeuwen, Oost-Arnhem en An tilopen. Swift 3 neemt deel aan het toernooi van Stormvogels. Maandag 27 augustus: 18.45 uur Swift A4 - Top A2; 20.00 uur Swift A3 - Top AlWoensdag 29 augustus 19.30 uur: Swift - Top 4. Er zijn de laatste jaren veel nieu we woningen gebouw, maar er is ook een en ander verdwenen. De bakker is weg, de SRV-winkel opgeheven, het postagentschap verdwenen en sinds een paar weken is er geen Rabobank meer. Ontmoetingsplaatsen waar toch doorgaans de laatste nieuwtjes werden uitgewisseld en de dagelijks contacten wer den onderhouden. De stichting Zomerfeesten heeft mensen met een hobby bena derd om achter een kraampje plaats te nemen. Twintig stands komen er en omdat ook uit de omgeving positief is gereageerd, wordt er een volledig program ma gepresenteerd. Er wordt om 10.00 uur begon nen, wethouder Luitwieler opent het feest. De ringrijders zijn dan echter al vanaf 08.00 uur in touw en rond die tijd worden eveneens de kramen opgebouwd. ONDA zorgt om 09.15 uur voor muziek en de officiële opening is om 10.00 uur. De kraampjes- en kleedjesmarkt begint om 10.00 uur, er is om 11.00 uur li vemuziek, er staat een spring kussen, kinderen kunnen zich laten schminken en er zijn spel letjes van het SKWM. In het Dorpshuis wordt uitleg over de computer gegeven en er wordt een film over Nieuwland ge draaid. Om 12.30 uur begint het open kampioenschap koersbal en een half uurtje later start het darttoemooi. Tussen 13.00 en 16.00 uur staan er ponys gereed om kinderen een ritje te laten maken en in het Dorpshuis is een tentoon stelling te zien van de teken club. Om 14.00 en 16.30 uur is er volksdansen; 14.30 en 16.00 uur linedance in de consump tietent; 15.00 uur treedt jong ONDA op en om 17.30 uur prijs uitreiking van het koersbal. Liefhebbers van mosselen kun nen om 18.00 uur aanschuiven. Voor vijftien gulden kan er on beperkt genoten worden. De klompenrace begint om 19.30 uur, vanaf 19.00 uur in schrijven. In de feesttent wordt de dag vanaf 21.00 uur afgeslo ten met livemuziek. Vorig jaar verregende het dorpsfeest grotendeels. De klompenrace staat overigens ook dit jaar op het programma. De ritmische pas begint bij: vanaf 9 september. II tk I life II Start van de Voor meer informatie surf naar: Beginners www.dansschoolbras.nl Zilver Topklasse NIEUW Streetdance j 0°s,~S°ubur9 Middelburg Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 vrijdag Gratis entree augustus Aanvang 19.45 uur zaterdag 25 augustus m.m.v. Eddy's Combo Aanvang 20.30 entree ƒ10,- Inlichtingen: de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. De Danslessen beginnen op donderdag 20 september en worden gehouden in De Lammerenburcht te Vlissingen. Inlichtingen en inschrijvingen bii: KAPSALON VAN MUNSTER Gerbrandystraat 148 - Vlissingen - Tel. 0118-460486 of op 3,10,17 september in DE LAMMERENBURCHT VLISSINGEN - The Only En tertainment treedt vrijdag 17 augustus vanaf 21.00 uur op in rock and bluescafé Groen Licht. Het is het laatste op treden van het afscheids- toernee. Dus voor de laatste keer hun versie van Rivers of Babiion en Help. BIGGEKERKE - Op zaterdag 18 en zondag 19 augustus is iedereen welkom van 10.00 tot 17.00 uur aan de Dorpsstraat 38 te Biggekerke. Er kan een bezoek worden gebracht aan een grote rotstuin en een gro te cactuskas met vele duizen den cactussen en andere suc culente planten. Op deze dag is er informatie over de Nederlandse Rots- planten Werkgroep; een ver eniging met als doel de rots- tuin en zijn planten meer be kendheid te geven in Neder land en Succulenta Neder land; al jaren een vereniging voor liefhebbers van het kwe ken en verzorgen van cactus sen en andere succulente planten. Er zijn verschillende bijzonde re soorten succulenten. On derwerp van dit weekend is de sempervivum. Deze planten soort is ook wel bekend als huislook of donderkruid. Van ouds was dit kruid gewijd aan Thor, god van de donder. Men plaatste het op het dak van de woning om zodoende be schermd te worden tegen donder en bliksem. Tijdens de Open Dag zijn er sempervi- vums, cactussen en rotstuin planten in vele soorten en ma ten te bewonderen en te koop. De toegang is gratis. ZOUTELANDE - Op zaterdag 18 augustus wordt bij strand paviljoen De Branding op strand 1 en 2 West bij Zoute lande voor de 11e keer het grote Delta Gasservice Be- achvolleybaltoemooi gehou den. Er wordt gespeeld in de 3 tegen 3 - klasse op zeven bij zeven meter, op regionaal en nationaal niveau, zowel da mes als heren. Nieuw is dat in de 2 tegen 2 - klasse op acht bij acht meter gespeeld wordt. Hier spelen teams uit de Nederlandse top, op uit nodiging. In 1990 begon de organisatie met 60 teams die allen 3 te gen 3 speelden. Inmiddels is het toernooi uitgegroeid tot een evenement met landelij ke bekendheid, en heeft het een plaats gekregen op de na tionale Nevobo-beachvolley- kalender. Dit heeft mede te maken met het feit dat de or ganisatie steeds gestreefd heeft naar perfectie op het gebied van de materialen, wedstrijdschema's, enz. Hoewel er weer meer dan 100 teams meedoen, ontbreken grote namen. Reden hiervoor is dat op dezelfde datum in Scheveningen de eindronde van de Masters om het Ne derlands Kampioenschap ge houden wordt. De organisatie in Zoutelande is echter gebonden aan de derde week van augustus, omdat de meeste spelers dan terug zijn van vakantie, maar nog niet begonnen zijn met de training in de zaal. Veel teams gebruiken dit Zoute- landse toernooi zelfs als start van de nieuwe competitie. Enkele sterren (en Eredivisie spelers) als Rini Boutens, Quinten v.d. Vrie, Michel Me- gens en Michiel Wouters, zijn weer van de partij, evenals Chantal v.d. Velde en Jolanda Schoone, Eredivsiespeelsters uit Roosendaalbij de dames favoriet voor de eindzege. Voor de deelnemers/-sters is het ontbreken van de Natio naal kampioenen een extra uitdaging om voor de prijzen te gaan! Het toernooi begint om 10.00 uur. De finales zijn vanaf on geveer 15.30 uur. Na afloop is er gelegenheid voor een ge zellige barbecue bij strandpa viljoen De Branding.

Scheldebode | 2001 | | pagina 9