de Zwemmen van oostkapelle naar Domburg Een bijzondere kijk op de... Midzomemachtmarkt drie boulevards lang KIPFILET workshop swingen en dansen i\|jet bijzonder, maar wel erg lekker kilo U heeft een feest, wij maken het spektakulair Vooral uw feesten Rommelmarkt en bazar van herv. gemeente Pauzeconcert Sint Jacobskerk Strandvolleybal Toeristen concerten Triatlon in westkapelle WEEKKRANT VOOR WALCHEREN. VOOR BEZORGKLACHTEN KUNT U BELLEN NAAR: 0118-652700. VOOR TIPS EN LEUKE SUGGESTIES KUNT U BELLEN: 0118 652 713 De vervaarlijk uitziende 'wegwijzer' maakt reclame voor het Arsenaaltheater. Als u deze man ziet, bent u er niet ver meer vandaan terzake Nils Augustin wil wel even iets kwijt over de Middelburgse misère Hotel, brasserie, café en biljart 't is elke dag anders is een nieuwe horeca gelegenheid in Vlissingen terzake ORGANISATIE VAN DUURSPORTER PETER ROTTE MIDDELBURG - Hij is een sportfanaat, zwemt marathons, heeft al aan 171 run-bike-runs meegedaan en op 8 augustus zorgt hij voor de organisatie van een zwemtocht van Oostkapelle naar Domburg. Zijn naam: Peter Rotte van 14 augustus 1940. Sterretjes Folkloristische evenementen MIDDELBURG Gehele Lhe 0 Theater in zoutelande Ajax A1 tegen Walcherse selectie Nederlanders eten niet wijs mm J I-JQCH14610 31j» Scheldebode M/V WOENSDAG 1 AUGUSTUS 2001 aaflaf tfte iKa&pa© taxram «mm 'OTteatopm Burg. V. Woeldereniaan 5 Vlissingen Tel.: 0118-418653 OOSTKAPELLE - Donderdag 2 augustus wordt de jaarslijkse bazar/rommel- markt gehouden van de her vormde gemeente Oost- kapelle op het parkeerterrein rondom de kerk aan de Dorpsstraat. Tussen 09.30 en 17.00 uur kunnen belangstel lenden er terecht. Om 11.00 uur is er een verkoop per op bod. De opbrengst is deels bestemd voor een goed doel. Als project is gekozen voor de Wilde Ganzen op de Filippij nen waar dringend behoefte is aan een bus. Tijdens de bazar staat er een infokraam over dit project. VLISSINGEN - Vrijdag 3 augustus wordt het middagpauzeconcert in de Sint Jacobskerk verzorgd door Ingeborg Vugs uit Oister- wijk. Het volgende concert is 10 augustus en wordt verzorgd door Bas de Vroome. DISHOEK - Op het strand van Dishoek, bij strandpaviljoen De Zeester, wordt zaterdag 4 augus tus een recreatief volleybaltoer nooi gehouden. Maximaal 15 teams (6 tegen 6) kunnen hier aan deel nemen. Kosten 15 gulden per team. Tot donderdag 2 augustus 17.00 uur aanmelden bij VW-Zoute- lande. tel. 0118-561818 of tot vrij dag 3 augustus bij H. Keulemans, telefoon 460525. VLISSINGEN - Deze maand wor den in de Sint Jacobskerk diverse zogeheten toeristenconcerten ver zorgd. Zo zijn er orgelrecitals op vrijdagen van 12.00 tot 12.30 uur en optreden van koren en muziekge zelschappen, kwartetten en mini- concerten. Daaraan wordt mede werking verleend door bijvoorbeeld de Koorschool Goes en vocaal en semble St. Laurens en Elancore. Het programma: zaterdag 4 augus tus: zangduetten door Lonne (sopraan) en Gertruud (alt) Smit met Jos Vogel als begeleider op or gel en piano, aanvang 13.00 uur. Donderdag 9 augustus 14.30 uur: Zeeuwse Koorschool Goes; 11 au gustus 16.00 uur: Vocaal Ensemble St. Laurens; 25 augustus 15.00 uur: Vocaal Ensemble Elancore. De toe gang is gratis, er wordt wel een col lecte gehouden om de kosten enigszins te dekken. WESTKAPELLE - Zaterdag 4 au gustus wordt om 19.00 uur gestart met de triatlon. Inschrijven kan vooraf bij de VW en op 4 augus tus zelf vanaf 17.30 uur in café 't Koffiehuis. Er is een verloting op startnummer. Natuurlijk zijn Re- my Vasseur en Ronnie Babijn de grote favorieten voor de eindzege. Er wordt 700 meter in zee ge zwommen, daarna 30 kilometer gefietst en vervolgens nog eens 6 kilometer gelopen. Meedoen kost f 17,50. J Door Leon Janssens "Ik had al eens meegedaan aan een zee-zwemloop, een kilome ter zwemmen en tien kilometer lopen. Vorig jaar liep ik op het strand bij Domburg en kreeg het idee voor deze wedstrijd. Niet op korte termijn want het vergt veel organisatie. Eind mei heb ik bij de gemeente Veere een ver zoek ingediend en heb inmid dels toestemming gekregen. De eerste inschrijvingen zijn bin nen en ik verwacht er zelf in sportief oogpunt veel van." Peter Rotte heeft zijn hele leven al gesport, niet verwonderlijk want hij was gymnastiekleraar. Duursporten hebben altijd zijn belangstelling gehad. "Een bal voor, over of tegen het net, dat is een kwestie van technische vaardigheden", vindt hij, "Wat mij intrigeert is 'wat kan het menselijk lichaam zelf." Sinds 1995 zwom hij 37 marathons de kortste 3- en de langste 8 kilo meter, de meeste hadden een lengte tussen de 4- en 5 kilo meter. Bij run-bike-run ging hij 171 keer van start en bereikte 158 keer de finish. Ook winter- triathlons ging hij niet uit de weg: "De mooiste ervaring is de alternatieve Elfstedentocht van 200 kilometer op de Weissensee. Ik had nooit meer dan 70 kilo meter geschaatst in Noord- Holland en een week van te voren mijn eerste winter- triathlon volbracht. Ik schreef in voor de 100 kilometer en dacht 'daarna zien we wel', je rijdt toch rondjes van 25 kilometer. De start was in het donker, je ziet de zon dan opkomen, machtig in een peloton van 1700 man. Die tocht heb ik vijf keer gemaakt. Nu is het zo druk dat ik er liever wegblijf. Het wedstri jdelement telt voor mij niet zo, ik vind het belangrijker om het te doen. Het voltooien van je wedstrijd, en nog belangrijker, het gezond voltooien. Zo niet, dan ben je verkeerd bezig. Zo is eten onderweg absoluut noodzakelijk. In een triathlon haalde ik eens een man in die beter schaatste dan ik. Alleen, hij at niet. Je moet zorgen dat het brandstofpeil in je lichaam op gelijk niveau blijft anders gaat het fout. Ik heb me daarin verdiept en weet nu een en ander en hou er rekening mee. Geen sterretjes en hongerklap voor mij. Ik neem altijd een Peter Rotte, organisator van de zwemtocht van Oostkapelle naar Domburg. bidon drinken en eten in een rugzakje mee." De zeezwemtocht Oostkapelle - Domburg start 8 augustus om 19.00 uur bij strandpaviljoen 'De Piraat" op het einde van de Duinweg. De finish is bij de red- dingspost naast de stenen Toko op het Domburgse strand. De start valt gelijk met 'dood tij' zo dat de deelnemers met de ebstroom mee richting Dom burg zwemmen. Ervaring met zeezwemmen (in stroming en golven) is gewenst. De ReiT- dingsbrigades zorgen met drie begeleidingsboten voor de opti male veiligheid van de deelne mers. Deelname geschiedt op eigen risico; de leiding aan vaardt geen enkele aansprake lijkheid. Peter Rotte: "Collega Lex Schroots helpt mij en waar ik helemaal blind op kan varen is de Reddingsbrigade. In dit söort wedstrijden ontstaat meestal een langgerekt lint van zwemmers. Het weer is eigenlijk de enigste factor die roet in het eten kan gooien, of hoge golfs lag. Als er te veel risico is, dan wachten wij op het advies van de Reddingsbrigade. Gaat het FOTO: HARRY DE LANGE door, ja of nee. Westkapelle - Zoutelande ging vorige week ook niet door. Oostkapelle - Domburg is 8 augustus een nieuwe mogelijkheid, een nieuwe uitdaging voor de liefhebbers." Informatie: Peter Rotte telefoon 0118 - 629791; e-mail protte@nl.packardbell.org VLISSINGEN - Hij is al jaren dood, maar Vlissingen houdt het toenmalige popidool Buddy Holly in ere. Dat is op te maken uit het het grote bord met de benaming Buddy Hollyplein bij de afhaalkade van Vlissingen West. „Toch wel 'een bijzon dere kijk op Marinewerf De Schelde", laat Jan de Ridder uit Vlissingen weten. Hij maakte trouwens zelf dat bord. Heeft u ook 'een bijzondere kijk op...', stuur die dan naar de redactie van De Scheldebode, Postbus 7011, 4330 GA Middel burg. FOTO: JAN DE RIDDER VLISSINGEN - De Midzomer- nachtmarkt van Vlissingen gaat vrijdag 3 augustus met veel spektakel van start. Om 20.00 uur geeft wethouder Van der Maden met een korte speech en kanongebulder het startsein. De nachtmarkt op de boule vards (De Ruyter, Bankert en Evertsen) is twee kilometer lang, modern verlicht en vol met nostalgie. Kooplieden brengen er een scala van artikelen, afgestemd op het recreatieve publiek, daarom veel zomerse spullen, modieuze kledij en hebbe dingetjes. Standwerkers zorgen voor een speciale verkooptechniek. Met boeiende en vooral humoristis che verhalen worden de waren aangeprezen. Er is veel extra 'marktgenot' en een afwisselend optreden van Ons Boeregoed met dansparen en uitleg over de Zeeuwse kled erdracht van 1850 tot 1940. Voor de kinderen is er een draaimolen en om half een 's nachts wordt het vuurwerk afgeschoten. De sponsoring komt van de horeca van de Boulevards en Beursplein, de vereniging Vrienden van de Boulevard, de stichting Moerman Promotie Vlissingen en de gemeente Vlissingen. De organisatie is in handen van de stichting Speciale Markten. ZOUTELANDE - Het is inmiddels voor het zeventiende jaar dat in Zoutelande een folkloristische evenementendag wordt gehou den. Dat is nu op 2 augustus in het centrum van de badplaats. Lutgar- de Lievense-Nauts heeft in ver band met deze dag een poëzie- prozacahier uitgebracht met als ti tel: Waar woorden waaien. De be ginregels van het eerste gedicht: Waar woorden waaien, langs de kust, streelt wind ze tot een melo die. Bruisende accoorden, in kleurige klanken, nieuwe folklore in oud Zoutelande. De lezer wordt meegenomen langs de kust. De schrijfster laat via woorden de diversiteit en charmes van seizoensveranderingen zien in 23 gedichten. Verkleed in Walcherse dracht staat Lutgarde, samen met een scheeps modelbouwer, achter een kraam en verkoopt daar het cahier voor 5 gulden. Bovendien exposeert zij ingelijste winnende en andere ge dichten. GOES - Voor iedereen die contact wil maken en op avontuur wil gaan in het herontdekken van zichzelf wordt er zaterdag 4 augustus een workshop swing je vrij gehouden. Het dansen moet je vernieuwde energie en vitaliteit geven. Tijdens de workshop kun je opgebouwde lichamelijk spanning los laten op het ritme en de melodie van diverse afgestemde muziek De workshop dans begint om 19.30 uur. Swing je vrij begint om 21 uur en duurt tot midder nacht. Samen kosten de workshops f 22,50. Ze worden gehouden in de balletschool aan de Thorbeckelaan in Goes. Voor meer Infor matie, tel. 0113-561995 of 0118-633731. Reservering is gewenst. GOEDKOOP 099 W €4.53 Vlissingen, Hermesweg 25 Deze aanbieding is geldig van woensdag 1 augustus t/m zaterdag 4 augustus 2001 GRIJPSKERKE - „Bijzonder? Wel nee, maar erg lekker, vooral als je er jam van maakt en in de cember nog van dit lekkers eet." Dat schrijft M. Geschiere bij de foto die van deze overheerlijke aardbeien is gemaakt. Zomerkoninkjes, puur natuur, om zo in te bijten. Jammer dat het een foto is. FOTO: M. GESCHIERE LifeStyle Segeersstraat 39 - Middelburg 0118-625440 Segeersstraat 66 - Middelburg 0118-625440 ZOUTELANDE - Het programma van Zoutelande Actief voor de ko mende dagen: 2 augustus van 13.00 tot 16.00 uur folkloristische strandspelen op strand De Bran ding en van 14.00 tot 24.00 uur folkloristische dag in de Langstraat. Vrijdag 3 augustus van 19.00 tot 19.30 uur kindertheater met als thema 'vroeger' in de muziektent. Zaterdag 4 augustus: 14.00 uur ringsteken op de fiets in de Langstraat; 18.00 uur springkus sen in de Langstraat; 18.00 uur ballonnen modelleren in de Langstraat; 19.00 uur kinder theater in de Langstraat; 19.30 uur jazzmuziek en dixyland in de muziektent. Maandag 6 augustus 19.00 uur kindertheater in de Langstraat; 20.00 uur concert van Luctor et Emergo in de muziektent. Dins dag? augustus 13.00 uur markt in het centrum en woensdag 8 au gustus: 18.00 uur schminken in de muziektent; 19.00 uur kinder theater in de muziektent en om 19.30 uur goochelact in de mu ziektent. Op woensdag 8 augustus treedt goochelaar Peter Hanssen op in de Langstraat vanaf 19.30 uur. De act is een combinatie van straat- en chinees goochelen. DOMBURG - De Al van Ajax speelt zaterdag 4 augustus op sportpark Oosterloo in Domburg om 19.00 uur tegen een elftal van Walcherse spelers onder de 23 jaar. De entree bedraagt voor vol wassenen f 7,50 en voor kinderen tot en met 12 jaar 5 gulden. Op het sportpark wordt door Ajax Al op de volgende dagen ge traind: vrijdag 3 augustus om 16.00 uur; zaterdag 4 augustus om 11.00 uur en zondag 5 augustus eveneens om 11.00 uur. Die laat ste dag is echter onder voorbe houd en kan daarom gewijzigd worden. Overigens heeft het pu bliek bij de training gratis toe gang. AMSTERDAM - Nederlanders eten te weinig groenten en fruit. Veel mensen kunnen daardoor een tekort krijgen aan voedingsstoffen die tegen kanker beschermen. Het Wereld Kanker Onderzoek Fonds vindt dat een alarme rende tendens. De stichting is er namelijk van overtuigd dat je de kans op kanker kan ver kleinen door een gezonde voeding en levensstijl. De meeste Nederlanders eten teveel vlees en niet genoeg groenten. Minstens tweeder de van het bord moet in beslag genomen worden door groenten, pasta en peul vruchten en eenderde of min der door bijvoorbeeld vlees en zuivel. Een gezonde voeding en levenstijl kan het risico op kanker met bijna veertig procent verlagen. De portie- wijzer is. gratis aan te vragen via tel. 020-3449595.

Scheldebode | 2001 | | pagina 1