-A.CTB E iWA^ LnJ li 0^[I lf% Humor en spektakel in circustent STAATSCIRCUS VERENIGT ENTERTAINMENT EN COMFORT IN GLOEDNIEUW PROGRAMMA 'CLASSIQ' VLISSINGEN - Met veel humor en spekta kel stelt het Groot Russisch Staatscircus zijn gloednieuwe programma ClassiQ aan u voor. Deze wereldsterrenparade, die Mos kou in West-Europa vertegenwoordigt met maar liefst 150 medewerkers, bevat alles wat een middag of avond uitbundig circus- plezier garandeert. Bovendien wordt het hele festijn gepresenteerd in een luxueuze circustent met groot zitcomfort, waar u zelfs met champagne bediend kan worden. En toch voor iedereen betaalbaar! Siberische en Bengaalse tijgers zijn de levensge vaarlijke tegenspelers van het dompteurspaar Judit Kaiser en Charles Dubee. Hun humane dressuur toont aan dat mentale kracht sterker is dan de fysieke kracht van de rond tweehonderd kilo zware roofdieren. BEREN Acht Europese bruine be ren leven zich als in een speeltuin uit op de giij- baan, de wip, op loopbal- len en tonnetjes en zeu len als pistejongens braaf achter hun dompteur aan met gebruikte speelattri- buten, om vervolgens ge trakteerd te worden op een flesje honinglimona de. Ook in de acrobatie verlegt het Groot Rus sisch Staatscircus met ClassiQ zijn grenzen. Een voorbeeld hiervan is Alek Kasatkin, die als een ge spierde lkarus door de gi gantische circustent rondcirkelt met een me talen globe, waarin hij een gymnastisch ballet uitvoert. Ware krachtpatserij ver toont Joury Maiboroda met een 15 meter lange metalen paal op zijn schouder, waarop drie le den van zijn groep acro batische hoogstandjes verrichten. Nog spannen der wordt het als op de top ook weer iemand gaat staan met een paal, waar op een derde collega ach teloos een achterwaartse salto mortale maakt. Je gelooft nauwelijks wat je ziet. Een vuurwerk van meer voudige salto's met ge compliceerde schroeven laat de trampolinegroep Batude zien. Gracieus en klassiek is het tangoballet van drie Russische scho nen, elk aan het verticale koord, het zogenaamde kord-de-parell. MYSTIEK De mystiek van Buiten Mongolië komt zowel in kostuums als muziek tot uiting in het trapezenum mer van Larisa en Serguei Sidelnikov. Met het Duo Kirouchine is de nieuwste generatie jongleurs uit Rusland sterk vertegen woordigd. Het arsenaal aan sketches en doldwaze grappen dat v het clownsduo Volody- myr Bondarenko en Vla- dyslav Plotnykov op het publiek los laat is van puur Russische her komst, en juist daarom zo verfrissend. Humor loopt als een rode draad door het program ma. Niet alleen met Volo- dymyr en Vladyslav, maar ook met de watervlugge en knotsgekke cactus clowns. Zij treden op als requisiteurs en zorgen voor een uitzinnige lach- kannonade met hun taar- tact. De Franse trampoline clown Alan Harrison combineert zijn humor weer met weergaloze be hendigheid. Hij tart elk evenwichtsgevoel als stomdronken zeeman' op de trampoline en weet als weinig anderen het publiek daarbij te betrek ken. Het absolute hoogte punt van de ClassiQ- show is het optreden, hoog in de nok van het circus, van de zes vliegen de trapeze-virtuozen Flying Anieskin. Met deze groep presenteert Mos- kou's werelds beste groep luchtacrobaten van dit moment. Hun zweefdui- ken en salto mortales op drie hoogteniveau's zet ten iedereen ademloos neer op het puntje van zijn stoel MUZIEK EN VORMGEVING Speciaal voor ClassiQ schreef Lev Zemlinski, de 'Moskouse Leonard Bern stein', de opwindende en melodieuze muziek, die ten gehore wordt ge bracht door het elf man sterke Bolshoj Circusor kest. Ook de kostumering is oogstrelend. ClassiQ is een creatie van Susanna Rajanova. Deze Russische regisseuse en choreografe heeft met haar acts en theatervoor stellingen inmiddels tien tallen internationale prij zen gewonnen. Zij slaag de erin alle afzonderlijke topnummers vloeiend in elkaar te laten overlopen. En zo bedekt ClassiQ de piste met een quilt van toptalent, humor, waag halzerij, imponerende dressuur, verrukkelijke muziek en speelse chore ografie. II Vj ClassiQ heet het gloednieuwe programma van het Staatscircus. TENTTHEATER De gloednieuwe circus theatertent is speciaal ontworpen en gebouwd in Bordeaux. Computer gestuurde lichtfonteinen, nevel- en geluidseffecten dragen bij aan de magi sche sfeer van dit circus totaalprogramma. Comfort bepaalt de toon in de nieuwe 47 x 47 me ter tent, waarin 1600 toe schouwers vanaf pla teau's met stoelen een onbelemmerd zicht heb ben op het spektakel. Nouveauté is de aanwe zigheid van 150 front-lo geplaatsen, luxe zitplaat sen met tafeltjes waar champagne geschonken kan worden. FOYERTENT In de royale foyertent worden de bezoekers met Russische muziek ont vangen door een live combo. Ook na afloop van de voorstelling blij ven veel bezoekers vaak nog gezellig bij deze klan ken napraten, onder het genot van een kopje kof fie, een pilsje of een glas Russische Krim Sekt. Voor het publiek is zelfs een speciale champagne counter ingericht. TOURNEE Voor algemene informa tie kunt u terecht bij het impresariaat van het Groot Russisch Staatscir cus, postbus 43, 1606 ZG Venhuizen, telefoon 0228-54 52 00, fax 0228-54 52 01. Voor tournee-in formatie en telefonische reserveringen: 0900-11 22 333. ARRANGEMENTEN Bedrijven en instellingen kunnen van gereduceer de tarieven profiteren. Ook kunnen complete voorstellingen worden uitgekocht. VIP-arrange- menten met hapjes en drankjes kunnen bij het impresariaat worden aangevraagd. PROGRAMMA Aan het programma Clas siQ van het Groot Rus sisch staatscircus nemen de volgende acts deel: 1. Parade met het gehele ensemble; 2. Sologymnast in de vlie gende globe: Oleg Kassat kin; 3. Doldwaas clownsduo: Volodymyr Bondarenko en Vladyslav Plotnykov; 4. Duo Kirouchine, tempo jongleurs: Andrei en Alexander Kirouchine; 5. Cactusclowns: Alexei Voitenko, Serguei Deev en Andrei Kirouchine; 6. Luchtacrobatiek aan de duotrapeze: Larisa en Serguei Sidelnikov; 7. Trampoline-act Batu de: Oleg Anieskin, Serguei Deev, Alexei Voitenko, Oleg Kassatkin Vladi mir Skripnitchenko; 8. Dompteurspaar Judit Kaiser en Charles Dubee; 9. Kord-de-parell, tango ballet aan het verticale koord: Jana Gorjatcheva, Maria Wotinko en Natalja Larina; 10. Stomdronken zeeman op de trampoline: Alan Harrison; 11. Voltige acrobatiek Piat Ptits: lgor Kirushemkov, Alexander Koshelev, Gia Gogobrishvili, Dmitri Kartozia en Simon Tutbe- ribze; 12. Perche-acrobatiek, krachtpatserij op 15 me ter hoogte: Maiboroda- groep; 13. Happy Birthday: een taart voor de jarige; 14. Vilegende trapeze sensatie: The Flying Anieskin: Oleg Anieskin, Jana Goriatcheva, Oleg Kassatkin, Alexei Voiten ko, Vladimir Skripf- fitchenko, Valerie Larine; 15. Grand Finale. Spreekstalmeester: Metin Rengiz; Muzilkale begeleiding: Bolshoj Circus-orkest; Muziek: Lev Zemlinski; Regie: Susanna Rajanova. VEELBEKROONDE Regisseuse Susanna Ra janova is voor vele van haar nummers op inter nationale en Russische wedstrijden bekroond met de volgende prijzen: Zilveren Clown en Pri - is van de omroep Monaco, internationale (kinder) wedstrijden in Monte Carlo, 1998, met het nummer Parer, uit gevoerd door K. Kireeva. Pirlis S.B.M. "Folie Rouge, internationale wedstrijd in Monte Carlo, 1998 met het nummer "Sirtakr' onder leiding van R. Rajanov. Brons van een internatio nale jury, internationale wedstrijd te Enschede in Nederland, 1997, voor het nummer Parer' uitgevoerd door K. Kireeva. Gouden Clown, interna tionale wedstrijd te En schede in Nederland, 1997, nummer "Brodjagf uitgevoerd door 1. en A. Kireev. Brons, internationale wedstrijd in Varedzio in ltalii-, 1997, nummer Parer', uitgevoerd door K. Kireeva. Prigs van de Russische Academie van de circus kunst, Jaroslavi in Rus land, 1997, nummer"Brodjagi" -de acrobaten 1. en A. Kireev. Zilver, Jaroslavi in Rus land, 1997, nummerPa- reV', evenwicht met de bal, uitgevoerd door K. Kireeva. Pri - is van het theater-va- riete "Tiger-Palast", inter nationale wedstrijd in West-Baden in Duitsland, 1996, nummer Babyion" - spel met hoela hoops uitgevoerd door 1. Galagan Zilver internationale wedstrijd in West-Baden in Duits land, 1996, nummer Ba byion" - spel met hoela- hoeps uitgevoerd door 1. Galagan. Zilver internationale wedstrijd in Uchan in China, 1996, nummer Bolerd' door trapeze artiesten onder leiding van V. Kurzjamov. Priis van het Arnerikagn- se circus "Big Apple", het eerste internationale fes tival in Moskou, 1996, nummer Sirtaki" door de acroba ten R. Rajanov en A. Se- menenko. Bronzen medaille, inter nationaal festival Het circus van de toekomsf, Parijs, 1996, nummer'Bo lerd' door trapeze artie sten onder leiding van V. Kurzjamov. VOORVERKOOP VLISSINGEN: VW/ANWB Uitwinkel, Oude Markt 3; Sigaren magazijn Seyner, Schel- destraat 24. MIDDELBURG: ANWB/VW, Nieuwe Burg 40; Touristshop, Markt 655c. OOST-SOUBURG: Boek handel De Vrijbuiter, Pas poortstraat 26. DOMBURG: VW, Schuit- vlotstraat 32; Tourists hop, Singel 14a. OOSTKAPELLE: VW, Duinweg 2a. ZOUTELANDE: VW, Bos weg 2. WESTKAPELLE: VW, Markt 69a. VEERE: WV, Oudestraat 28. VROUWENPOLDER: VW, Fort den Haakweg 12. Ook op het circusterrein kunnen dagelijks tussen 10.00 en 20.00 uur kaart jes worden gekocht.

Scheldebode | 2001 | | pagina 17