actieiWAUHERENiooi Bassie en Adriaan in De Halve Maan Vermaak in zoutelande DOMBURG - Max Tax Y Sus Banditos,The Ramblers en The Resurrection Singers zijn hoofdacts op het 1 le Jazz by the Sea Wal cheren van dit jaar. Het wordt gehouden wordt van 11 tot en met 16 september en kent ook dit jaar weer een aantal toppers. Jazz met uitzicht op zee 'Het oudste en nog steeds optredende jazzmatige dansorkest ter wereld', zo staan ze vermeld in het Guinness Book of Re cords. Dan hebben we het over The Ramblers. Zij vormen de hoofdact op de festivaldag in de open lucht in Domburg op za terdag 15 september. Daarnaast spelen Max Tax Y Sus Banditos, de band die een nieuwe cd opnam met de wereldbe roemde accordeonlegen de Flaco Jimenez. En op zondag is het kippenvel- tijd tijdens de jazzkerk- dienst met gospel, soul en traditionals van de 25 zwarte koorleden die sa men The Resurrection Singers vormen. CROEIT Jazz by the Sea Walcheren groeit nog steeds. Waren er vorig jaar 44 jazzoptre- dens, dit jaar stopt de tel ler pas bij 54 concerten. Deze toename ligt voor namelijk aan de uitbrei ding van het aantal optre dens op de zaterdag avond en de zondagmid dag. Steeds meer onder nemers langs de Walcher- se kust vinden het belang rijk het jazzfestival te steunen en tevens hun bezoekers wat extra's te bieden. Het jazzcomité is blij met deze ondersteuning, het is de beloning van jaren lange noeste organisatie in een omgeving waar weinig grote bedrijven (dus sponsors) zijn te vin den. Jazz bv the Sea kent een aantal vaste onderdelen. Naast het bijprogramma in Zoutelande van 11 tot en met 13 september, zijn dit het openingsconcert in Domburg met aanslui tend de kroegentocht op de vrijdagavond, de streetparade op zaterdag middag in Domburg, en de jazzkerkdienst op zon dagmiddag, dit jaar in de St.Jacobskerk in Vlissin- gen. SFEERVOL Sinds twee jaar is het hoofdprogramma in Domburg geprogram meerd in de openlucht te gen het sfeervolle decor van het rustieke vijfster ren Badhotel Domburg. Daar spelen o.a. Naldo's Jazz Family, de Midlife Revival Jazzband, Max Tax Y Sus Banditos en The Ramblers. Naldo's Jazz Family is een graag geziene gast op vele nationale en internatio nale jazzfestivals. Ze ver mengen op een unieke manier alle stijlmiddelen van de New Orleans- en dixielandjazz. De zes- The Resurrection Singers. mansformatie Midlife Re vival Jazzband speelt New Orleans Revival, waarbij de oude jazz van de twin tiger jaren centraal staal. Van een heel andere orde is Max Tax, zoals de naam al een beetje doel ver moeden. De band is ge specialiseerd in de roots- muziek van de zuidelijke Verenigde Staten, Mexico en de Caraïben. Max Tax Y Sus Banditos brengen een highenergy mix van tex-mex muziek, latin en rock and roll. De nationale pers was lovend over de tomeloze energie, de muzikale virtuositeit en de passievolle beleving van de bandleden. Niet voor niets worden zij vergeleken met groothe den als Mink DeVille en Los Lobos. De heren heb ben hun sporen verdiend in de orkesten van Jango Edwards, Boulevard of Broken Dreams en Bots. De laatste band van zater dagavond levert het on omstotelijke bewijs dat goede muziek kan overle ven van glasplaat tot compactdisc. Opgericht in 1926 is The Ramblers nog steeds het meest fa voriete en populaire dansorkest van Neder land. Uiteraard en geluk kig zelfs, zijn zij in de loop van de tijd niet ontkomen aan verjonging, zodat een nieuwe generatie instru mentalisten/solisten van hoog muzikaal niveau zich aan het publiek kan presenteren met een mengeling van oude en nieuwe succesnummers. SWINCEND The Resurrection Singers bestaan uit 25 zwarte zan gers en zangeressen, die geheel in de traditie van de Amerikaanse gospels- ingers swingende liede ren brengen. Hun aanste kelijke muziek bestaat uit gospels, soul, traditionals en zelfs musicalsucces sen. De stemmen van de voorzangers vormen een hoofdstuk apart: zo zuiver en met zo'n intentie dat je er kippenvel van krijgt. Hoogtepunten uit hun bestaan zijn de optredens als achtergrondkoor voor grootheden als Stevie Wonder, Mariah Carev en Celine Dion. Na dit optreden is het vas te onderdeel aan de beurt dat het meeste recht aan de naam van het festival, de Jazz by the Sea-mid- dag, met optredens langs de hele Walcherse kust en zelfs het Veerse Meer, van Vlissingen tot en met Vee- re, in strand-, bad- en dijkpaviljoens, boule vardcafés en restaurants en vele cafés in de directe nabijheid van de zee. Nooit hoort u jazz dichter bij de zee dan op die zon dagmiddag. ZOUTELANDE - De activi teiten van de komende da gen: 26 juli ballonnen clowns in de langstraat vanaf 19.00 uur; 27 juli kin dertheater op het kerk plein vanaf 19.00 uur; 28 juli jeu de boules om 13.00 uur in de Langstraat; 18.00 uur ballonnen modelleren op het kerkplein en om 19.00 uur kindertheater op datzelfde plein. Om 19.30 uur komt er een orkest door de Langstraat. Maandag 30 juli 19.00 uur kindertheater in de mu ziektent; dinsdag 31 juli om 13.00 uur folkloristi sche strandspelen op het strand bij de Zeeuwse Ri viera. Woensdag 1 augus tus 18.00 uur: schminken in de muziektent; 19.00 uur ballonnenclowns in de Langstraat en 19.00 uur kindertheater in de mu ziektent. De activiteitenkrant is een uitgave van De Scheldebode, Postbus 7011, 4330 GA Middelburg. Redactie: Ben Donkers en Leon Janssens. Foto's: Harry de Lange, Dennis van Over- beeke en M. Lemsomtgroiefoio voorpagina), Ko Jan Provoost. Acquisitie: Wendy van Garsel, Hilke Ouwens en Remco Vink. Vormgeving: Maikel de Kok Opmaak: Maikel de Kok, Robert Little, Ronald Blom en Jules Mangal OOSTKAPELLE - De nieuwe Lachspektakel- p show van Bassie Adriaan komt woensdag 8 augustus om 14.00 uur in sporthal De Halve Maan in Oostkapelle. Kaartverkoop bij Hogeweg aan de Dorpsstraat 21 in Oost kapelle en bij de Boekelier aan 't Groentje 6a in Domburg. Vriendjes en vriendin netjes van Nederlands bekendste duo krijgen een nieuwe en gezelli ge show voorgescho teld. Er zijn sketches, liedjes, goochelacts, grappen en grollen. Twee uur lang worden de kinderen meegeno men in de wereld van Passie Adriaan. Daar komt nogal wat water aan te pas en er zijn de nodige slagroomtaar tjes, waar Bassie zo gek op is. Adriaan laat zijn kun sten als scherpschutter zien en Bassie moet daarbij helpen. Na tuurlijk lukt dat niet. Het belooft een span nende en lachwekken de vertoning te wor den. Het hele programma wordt afgewisseld met de meest bekende lied jes waaronder Spoken bestaan niet, Alles is voor Bassie, de Prins en de kikker en een med ley van liedjes uit grootmoeders tijd. Bassie Adriaan komen woensdag 8 augustus met de Lach- spektakelshow naar sporthal De Halve Maan in Oostkapelle.

Scheldebode | 2001 | | pagina 15