Een bijzondere kijk op... idyllische kijk op veere Mossel- en zeebanketfestival 'AÏÓ Mh wmmmmÊÊm U heeft een feest, wij maken het spektakulair Vooral uw feesten r «ife Beachvolley Concert in hervormde kerk Ernst van Toll kookte voor Prins Bernhard Neptunes is in Vlissingen Pannenkoeken en spelfestijn E-mailen kan tegen woordig ook op straat: Anthony Music Import weet er alles van terzake Jenever, kanonnen en oude hoogaars in Veere terzake Circus Bongo slaat de komende weken haar tenten op bij diverse Zeeuwse campings PATRICK (17) MAAKT DEELS AUTOBIOGRAFISCHE FILM VLISSINGEN - Patrick van den Dorpel is 17 jaar en altijd bezig met toneel, theater en film. Hij is van plan om ooit op tv te komen als presentator of ac teur. Daar moet alles voor wijken. Zijn artistieke kwaliteiten liegen er niet om. Dat hij op jongens valt heeft hij als uitgangspunt genomen voor zijn allereerste film. Zelf geschreven, zelf geregisseerd en zelf in de hoofdrol. „Er is nog steeds homohaat. Dat begrijp ik niet." In de film, die in september in het Schuttershof in Middelburg te zien is, geeft Patrick veel van zichzelf en zijn ervaringen bloot. Geen respect Boodschap Drama/flashback Titelsong IN T STRAATIE VAN VERLANGEN MIDDELBURG-Van 19 toten met 21 juli wordt in de Vlasmarkt het mossel-zeebanketfestival gehouden. Belangstellenden kunnen zich in de plaatselijke horeca culinair laten verwennen. Er kan geproefd worden van heerlijk zeebanket met de daarbij be horende drankjes. GEHELE DAMESCOLLECTIE 2 HALEN 1 BETALEN Renners strijden in westkapelle Sjezenrijden in Meliskerke zeeland wordt schoongemaakt Rommelmarkt van Dorkas m m V BEW. EX. |j^114O10 29jB r ®möw to toapto torna mm unteaiagaD [BCD'ijOQ^QuJ Z/®®. WÊÊÊM M/V WOENSDAG 18 JULI 2CX)1 WEEKKRANT VOOR WALCHEREN. VOOR BEZORGKLACHTEN KUNT U BELLEN NAAR: 0118-652700. VOOR TIPS EN LEUKE SUGGESTIES KUNT U BELLEN: 0118 652 713 Ook geschikt voor kinderen Burg. V. Woelderenlaan 5 Vlissingen Tel.: 0118-418653 MIDDELBURG - Het beachvolleybaltoernooi van Vita event, fun entertain ment, heeft voor de komende dagen het volgende program ma samengesteld: 20 juli om 18.00 uur bij de brandweerkazerne in Dom burg, zondag 22 juli bij strand paviljoen Breezand in Kaap duin, 23 juli Perry's Beachclub Renesse; 24 juli strand paviljoen Kaapduin in Dishoek: 25 juli De Boekanier in Nieuwvliet-Bad en 26 juli bij strandpaviljoen de Zeeuwse Riviera in Zoutelande. ZOUTELANDE - Donderdag 19 juli om 20.30 uur verzorgen organist Sander van Marion en fluitiste Marieke Lindeman een concert in de hervormde oude kerk. Entree f 7,50 voor volwassenen, 5 gulden voor oudere en kinderen tot 12 jaar betalen eveneens 5 gulden. MIDDELBURG - Ernst van Toll, eigenaar- chefkok van restaurant Surabaya, heeft Prins Bernhard kennis laten maken met de authentieke In dische keuken van Oost-Java. Hij kookte op het hoofdkwarti er van de inspecteur-generaal van de krijgsmacht de Zwaluwenberg in Hilversum. Er werd een uitgebreide Indis che lunch met tal van hoofd en bijgerechten geserveerd. Natuurlijk waren de lievel ingsgerechten van Bernhard erin opgenomen. Mevrouw Van Toll en dochter Judith waren voor deze gelegenheid in feestelijke Javaanse kledij gehuld. VLISSINGEN - Neptunes is in Vlissingen. De koning der zee is er op zoek naar schoon wa ter. Hij is er niet erg tevreden over.Onderdanen van hem liepen door de stad, versierd met zeewier. De poorten van aquarius gaan 23 juli open. Het kindervakantiewerk is dan een feit. Het telefoonnummer van Speelstad: 475834. AAGTEKERKE - De ZWO- werkgroep Aagtekerke heeft voor maandag 23 juli een pan- nenkoekenfeest met spellet jesfestijn op het programma staan. Dat gebeurt allemaal op het weiland aan de Pekel- ingsew3eg/Aagtekerkseweg van 17.30 tot 20.00 uur. Er kunnen onbeperkt pan nenkoeken worden gegeten. Entree 5 gulden voor kinderen tot en met 12 jaar (en dat is in clusief Ranje) en f 7,50 voor kinderen vanaf 13 jaar. Op 7 augustus is er een pop pentheater op het adres Kloosterweg 4 en 8 augustus een concert in de Nederlands Hervormde kerk. 'Homohaat is er nog steeds' Door Ben Donkers „Waarom worden wij (homo's, red.) nog steeds niet geac cepteerd? Ik heb samen met een vrij grote groep jongeren het theaterstuk 'End of my life' in het minitheater van Middelburg opgevoerd. Daar kregen wij heel veel positieve reacties op. Ook vragen om verder te gaan. Maar nieuwe voorstellingen plannen met een cast van een man of vi jftien, was niet om te doen." „Toen het idee werd geopperd om er een film van te maken, begon het artiestenbloed te kriebelen. Nu is het niet zo een voudig om een theateruitvoer ing zo maar even op film vast te leggen. Daarom ben ik gaan schrijven en er is, tot mijn grote verbazing, een mooier, beter en realistischer verhaal uit voort gekomen." „We zijn gaan filmen, eigenlijk gewoon voor de lol. Opnemen als we zin hadden. Maar het ver zoek om het eindproduct in het Schuttershof te laten zien, was een té gek idee." Dertien banden van een uur werden volgeschoten. Eind jan uari is met de opnamen gestart, nu wordt er geknipt, geplakt en geluid aan toegevoegd. Het kost een paar centen, maar de appa ratuur is nooit weg. Het merendeel van de film is uit het leven van Patrick zelf gegrepen. Hij vraagt zich af 'waarom er geen respect is voor jongens zoals hij?' Een paar jaar geleden kwam hij er achter dat hij meer voor jon gens voelt dan voor meisjes. De mensen om mij heen kan ik nog steeds niet begrijpen. Waarom zijn wij nu anders dan anderen? Waarom hebben nog zoveel mensen haat tegen homo's? „Ik krijg er waarschijnlijk nooit antwoord op. Er zijn zoveel kleine dingen waar je over na moet denken. Liefde zit van bin nen, niet aan de buitenkant. Als je iets voelt voor een jongen, kun je dat niet eeuwig blijven ontkennen. In deze film wil ik laten zien hoe een homojongen zich voelt in een bepaalde situ atie." „Je moet een boodschap meegeven en dat gebeurt aan de hand van de werkelijkheid. Van mijn ervaringen, zowel thuis als in mijn directe omgeving". „Denk eens na voor je wat zegt, neem me zoals ik ben". Zijn moeder bevestigt dat 'het wel even schrikken was' toen Patrick zijn geaardheid duidelijk werd. „Maar het is en blijft je zoon. Zijn artistieke am bities kan ik alleen maar toe juichen. Hij is er bezeten van. Dat bleek ook wel tijdens de Megafestatie in Utrecht. Hij stond er op het podium met Mike Starring en Tanja Jess. Verzorgde een interview met BNN en een screentest voor TMF. Drie kandidaten bleven er uiteindelijk over en...Patrick won. Het leverde een gratis in schrijving bij een modellenbu reau en een fotosessie op." „Och, je moet het van je talent Patrick van den Dorpel is 17 jaar en beslist van plan om ooit op tv te komen. Met zijn film 'Liefde zit van binnen' komt hij in elk geval al prominent in beeld. foto: harry de lange hebben. In Tilburg en Middel burg heb ik een theateropleid ing gevolgd. Film is een stuk moeilijker omdat de scènes niet allemaal achter elkaar worden opgenomen. Er zit vaak een lange pauze tussen." Liefde zit van binnen is een dra ma/flashback-film. Telkens gaat het verhaal terug naar het dagboek van hoofdpersoon Jim. Daar begint en eindigt de film mee. Bij het zien van de film kri jg je het gevoel zelf in het dag boek te lezen. Door René Poer- stamper is het verhaal gefilmd op locaties in Middelburg en Vlissingen. Het coc-café stelde ruimte beschikbaar en ook in CineCity en de Carrousel mocht gefilmd worden. „Met René heb ik een goede band. Beiden zijn we een beetje gestoord als het om de film gaat. Hij belde me 's nachts wakker: het regent en straks komt er on weer, we moeten nu weg." „Dan zegt-ie niks, maar is vertrokken", vertelt zijn moed er. Midden in de nacht even gaan filmen, want dat natuuref- fect moeten ze dan hebben. Duidelijk werd de cineasten ook dat er met een echo veel gedaan kan worden." De film zelf gaat over Jim die al een tijdje gelukkig is met zijn vriendin totdat hij in een homo café in contact komt met Philip. Steeds meer groeien de jongens naar elkaar en dat komt tot een relatie. Er is echter één prob leem, zijn vriendin weet van ni ets. Jim voelt zich niet echt pret tig met Philip en besluit de re latie met hem te stoppen. Hij vertelt zijn vriendin van zijn relatie, die kan het niet begri jpen. Zijn moeder kan het niet accepteren. Jim staat er alleen voor, totdat hij Philip weer tegenkomt. Het is liefde op het eerste gezicht. Zij beleven leuke tijden totdat Philip in contact komt met twee broers van Jim... Samen met René en Bob Roganovic wordt momenteel gewerkt aan de titelsong. De tekst is van Patrick en René, Bob zorgt voor de muziek. Voor Patrick is het een van zijn vele ambities. Twee jaar gele den speelde hij mee in de musi cal Brughel, hij deed auditie voor het theaterstuk R-U-Ready en speelde samen met bekende Nederlanders zoals Marit van Bohemen, Raymi Sambo en Roger Goudsmit. Gevraagd werd hij voor het stuk 'Een sneeuw' en toen was hij al bezig met zijn eigen theaterstuk End of my life'. De film 'Liefde zit van binnen' is bijna klaar en het nieuwe the aterstuk is al in de maak. In lichtingen over film of theater producties: telefoon 06- 11204638 of een mailtje naar patjezld@hotmail.com. De datum van de filmvoorstelling in het Schutter shoftheater in Middelburg wordt nog nader bekend gemaakt. MIDDELBURG - Vakantietijd, fototijd. Leuke plaatjes schieten voor het fotoalbum om later nog eens terug te zien hoe leuk het was. Het Land van Ooit levert ook vaak prachtige foto's op. Deze bijvoorbeeld, gemaakt door Ria Jacoby. Echte zwartkop zwanen op de voorgrond en na- maakzwanen als een bootje op de achtergrond. Heeft u ook 'een bijzondere kijk op...' laat het de redactie even weten. Ons adres: Postbus 7011, 4330 GA Middelburg. foto: ria jacoby VEERE - Idyllische kijkjes op het pittoreske Veere. Zo wordt de tentoonstelling van Kees van Burg uit Goes omschreven. Zijn werk is tot en met 31 augustus tijdens werkdagen te zien in het gebouw van de Rabobank. Het zijn olieverfschilderijen met een nostalgische blik op een schilderachtig plaatsje. Goesenaar Kees van Burg exposeert tot en met 31 augustus in de Rabobank van veere. Het is voor de vijfde keer dat dit bruisend driedaags even ement op de agenda prijkt. Van 14.00 uur tot midder nacht zijn er mosselen en an dere producten uit Zeeuwse wateren. Er zijn artiesten, muzikanten en mime-optre- dens. De deelnemende bedrijven zijn: 't Fust, De Mug, Eetcafé 2000, Bommel, 't Hof, The Duke, Het Stadscafé Eeterij, De Visscher Seafood, Miller Time, Gespleten Arent, Van toen en Vannu, La Pampa, Rooie Oortjes en Renate Schneiderwind design. I* LifeS+yU Segeersstraat 39 Middelburg, 0118-613581 WESTKAPELLE - Wielersticht- ing Westkapelle heeft voor 25 juli de 26e wielerronde op het programma staan. Gereden wordt er door cyclosportieven, veteranen, recreanten en plaatselijke trimmers. De start is, in tegenstelling tot voorgaande jaren, niet gelijkti jdig. Het parkoers is 1758 me ter. Vertrek 20.15 en 20.17 uur bij veteranen en recreanten op de Markt. Er mogen honderd renners meedoen. Er zijn reguliere dagprijzen. De Stichting heeft tevens een prijzenpot van 1000 gulden en er is een hor loge te winnen met een waarde van 300 gulden. Deze is beschikbaar gesteld door Juwelier Minderhoud. Mo gelijk is er nog een tweede lei- dersprijs en zijn er bekers en bloemen. MELISKERKE - Dinsdag 24 juli houdt ringrijdersvereniging Meliskerke de jaarlijkse sjezenwedstrijd met 17 ver sierde sjezen uit Meliskerke en Zoutelande. Aanvang 17.30 uur. Gereden wordt in de Dorpstraat, Torenstraat, Bergstraat, en C. Jasperses traat. ZOUTELANDE - Onder de naam Super Troep Opruim Spektakel, het zogeheten Stop-spektakel, komt het Olaz-zwerfafvalproject naar diverse plaatsen in Zeeland. Olaz staat voor Openbaar Lichaam Afvalstoffenverwi- jdering Zeeland. Het team zwerfafvalbestri- jders gaat met een spannende show langs dorpen en gemeenten. Het zwerfafval staat in de show centraal. De twee hoofdfiguren: Rick de Blickvanger en Mijke de Troepkijker brengen samen met Arie Afvalbestrijder een sprankelende show. Gisteren was de opening in Sluis. Donderdag 19 juli staat Zoute lande op het programma. In de Langstraat zijn de optre dens om 13.00 en 15.00 uur, daarna volgt Terneuzen op 28 juli, vervolgens in Goes op 3 augustus om 12.00 en 14.00 uur bij het MEC Bevelanden Hollandse Hoeve. Sint Maartensdijk op 4 augustus, daarna opnieuw Goes op 15 augustus om 13.00 en 15.00 uur. In Vlissingen komt het team op 22 augustus om 13.00 en 15.00 uur bij het Mic-Mec aan de Korenbloemlaan en zater dag 25 augustus in Zierikzee. AAGTEKERKE - De werkgroep Dorkas Walcheren houdt dinsdag 24 juli een rommel markt bij de familie Van Dam aan de Pekelingseweg 6. De markt duurt vasn 10.00 tot 17.00 uur.

Scheldebode | 2001 | | pagina 1