De SchelcJebode lokaal Balletje slaan voor arme kinderen Kortgene Midsummer Schrobbelèrparty Ook op Domburgse golfbaan Erespeld fanatieke diplomahaler Nierpatiëntjes gratis naar Zeeuwse kust Peerock Zomerfeest zorgcentrum St. Wifiibrord zwemmen van westkapelle naar Zoutelande GEORGE BAKER GROTE STER TIJDENS HAVENDAGEN Molenmarkt RENAULT TROPHY TEN BATE VAN UNICEF DOMBURG - De Renault Trophy is een groots opgezet internationaal golftoernooi dat gehouden wordt in een zestal Europese landen. In Nederland wordt de Renault Trophy voor de tweede keer gehouden en gespeeld in de vorm van een (groot)ouder-(klein) kind toernooi ten bate van Unicef. Alle inschrijfgelden gaan dan ook voor de volle 100% naar Unicef. GOES - De Renault Trophy 2001 is een groots opgezet in ternationaal golftoernooi dat gehouden wordt in een ze stal Europese landen. In Nederland wordt de Renault Tro phy voor de tweede keer gehouden en gespeeld in de vorm van een (groot)ouder-(klein)kind toernooi ten bate van Unicef. Alle inschrijfgelden gaan dan ook voor de volle 100% naar Unicef. Goes neemt het op tegen NAC Opening Theetuin in Oudelande MET UITMUNT VOORDELIGER NAAR ZEEUWSE ATTRACTIES wandeling Tureluur Luuk's theater op mini-camping KORTGENE - Vier dagen lang is het feest in Kortgene. Donderdagavond 12 juli begint de pret en zondagmiddag wordt het feest rustig afgesloten. De Kortgeense Havendagen staan er om bekend het dorp op zijn kop te zetten. En als de organisatoren mogen geloven, zal dat ook dit jaar weer gebeuren. Onbetwiste hoogtepunten zijn de Midsummer Schrobbelèr party en een optreden van George Baker. GOES - De Zeeuwse attracties hebben een nieuwe manier gevonden om toeristen en dagjesmensen te trekken. De Stoomtrein Goes-Borsele, het Zijdemuseum in Meliskerke en het Zeeuws Biologisch museum in Oostkapelle bieden in juli en augustus elke bezoeker een zogenaamde uitmunt aan. De munt geeft de zomergast recht op korting bij een volgend bezoek, maar de munt kan ook bij de twee andere attracties ingeleverd worden. Van moerbeiboom tot rups Bossen, duinen en het strand WOENSDAG 11 juli 2001 KAMPERLAND - Roompot Zeeland Vakanties en vakantiedialysecentrum De Banjaard nodigt tijdens de herfstvakantie alle nierdialy- sekinderen in Nederland uit voor een gratis vakantie in vil lapark Noordzee Résidence De Banjaard in Kamperland. In samenwerking met de ziekenhuizen AMC Amster dam, AMC Rotterdam, Wil- helmina Kinderziekenhuis Utrecht en het UMC Sint Radboud Nijmegen zijn alle kinderen met hun ouders welkom. Inmiddels hebben al veertig kinderen (met hun ouders) gereageerd. Er staan vijftig luxe villa's beschikbaar. Uniek is dat er een totaalcon cept wordt geboden: op vakantie met ouders, kindernefroloog en dialysev erpleegkundigen. De behan delingen zijn namelijk der mate specialistisch dat het normaal gesproken niet mo gelijk is om kinderen te dialy- seren in een vakantiedialyse centrum. Er worden in de twee weken van de herfstvakantie leuke activiteiten ontwikkeld, zow el tijdens de nierdialyse als in hun vrije tijd. COLIJNSPLAAT - Tradi tiegetrouw wordt op de laat ste vrijdag in juli het Peerock festival gehouden in Colijn- splaat. Dit jaar staat het festi val voor de achtste keer op de agenda. De organisatoren proberen het publiek elk jaar weer gevarieerde muziek aan te bieden. De Belgische band JFK opent de avond om 20 uur in de Oude Haven. De band die doet denken aan The Scene en Iggy Pop wordt opgevolgd door een optreden van de jonge Engelse band House-o-flies. Uiteraard mag een band uit Colijnsplaat niet ontbreken en dit jaar moet Ketelbinkie de eer hoog zien te houden. Als hoofdact is gekozen voor de Erwin Ni- jhoff band die bekend werd als aanvoerder van de gitaar rockband Prodigal Sons. Daarna staat er weer een Bel gische band op het podium, namelijk Maxwell Street een bluesband. Hekkesluiter is Elvix The Hounddogs en over die band wordt weinig verklapt. Kaarten voor het festival zijn verkrijgbaar bij de VW-Noord-Beveland in Wis- senkerke en bij Drogisterij en Geschenkenhuis Ver&Sier in Colijnsplaat. MIDDELBURG - Zaterdag 14 juli wordt door de medewerk ers en vrijwilligers op het plein van zorgcentrum Sint Willibrord aan de Bachten- steede 1 een zomerfeest gehouden. Tussen 10.00 en 16.00 uur zijn er tal van activiteiten. Bedoel ing is dat van een deel van de opbrengst een videokanon wordt gekocht voor het af draaien van films op een groot scherm. Op de rommel markt worden boeken en ar tikelen aangeboden en er is een verloting. Kinderen kun nen zich laten schminken en een 'duik' nemen in de grabbelton. Natuurlijk is er koffie, thee, limonade, en er kunnen oliebollen, frietjes en wafels worden gegeten. Er zijn tevens diverse live-optreden. ZOUTELANDE - Zaterdag 14 juli wordt in de vroege avon duren een zwemtocht van Westkapelle naar Zoutelande gehouden. Het gaat om een afstand van ongeveer 4 kilo meter. Start om 19.00 uur bij de radarpost in Westkapelle. De eerste zwemmers worden om 19.45 uur in Zoutelande verwelkomd met muziek. Aankomst bij de red- dingspost op de boulevard. Inlichtingen bij de stichting Sportevenementen Zoute lande, L. Lievense, telefoon 561473. Unicef-ambassadeur Monique van de Ven onders teunt het initiatief van harte: "Kinderen zijn de toekomst. Als wij goed voor kinderen zorgen, zorgen we misschien voor een betere wereld. Ik voel me daar verantwoordelijk voor en vind dat ik daaraan mijn deel moet bijdragen." Het afgelopen jaar werd de Renault Trophy gespeeld op 72 verschillende golfclubs in Nederland. Alle deelnemers golfden, samen met extra do naties van spelers en Renault Nederland, een totaalbedrag van 35.000,= bijeen. Dit jaar hebben zich al 99 clubs aangemeld. In deze regio is Renault dealer Auto Renault Dijkwel B.V. uit Vlissingen nauw betrokken bij de voorronde die op 15 juli op de Domburgsche Golf Club in Domburg wordt gespeeld. De Nationale Finale van de Re nault Trophy 2001 wordt gehouden op zondag 30 sep tember op golfbaan Het Rijk van Nijmegen te Groesbeek. Inschrijving voor de Renault Trophy is mogelijk voor clubleden. Voor deelname aan c.q. infor matie over de Renault Trophy 2001 kunt u contact opnemen met: Golfpartner v.o.f., Prins Hendriklaan 17, Driebergen: 0343-521707. Het afgelopen jaar werd de Re nault Trophy gespeeld op 72 ver schillende golfclubs in Neder land. Alle deelnemers golfden, samen met extra donaties van spelers en Renault Nederland, een totaalbedrag van f 35.000 gulden bijeen. Dit jaar hebben zich al 99 clubs aangemeld. In deze regio is Renault dealer Automobielbedrijf Centrum Goes B.V. betrokken bij de voor ronde die op 15 juli op Goese Golf Club in Goes wordt ge speeld. De Nationale Finale van de Re nault Trophy 2001 zal worden gehouden op zondag 30 septem ber op golfbaan Het Rijk van Nij megen te Groesbeek. Inschrij ving voor de Renault Trophy is mogelijk voor clubleden. De keuze van Renault voor Uni cef is een logische. Renault zet bij het ontwerpen van haar mo dellen te allen tijde de mens en het rijplezier in het middelpunt, naast kwaliteit, veiligheid en aandacht voor het milieu. Unicef op haar beurt zet zich in voor het kind en de samenleving. De Re nault Trophy is een activiteit waarin plezier en aandacht voor de samenleving op aangename wijze hand in hand gaan. Voor meer informatie over deel name, tel. 0343 521707 of www.renauIt-trophy.nl. GOES - Zondagderdeklasser Goes ontvangt op vrijdag 13 juli de Breda se eredivisieclub NAC uit Breda. Goes speelt op 't Schenge een oefen wedstrijd tegen NAC als voorberei ding op het nieuwe seizoen. De wed strijd begint om 19.00 uur. NAC. heeft toegezegd om met de volledige selectie naar Goes te komen. Beken de namen daarin zijn doelman Ba- bos, Van As, Penders, Gudelj, Schreuder, Simons, Stewart, Sal mon, Sergio, Broers, Doomerik, Ver steeg, Steijn en de Brazilianen Sergio en Christiano. Trainer Ko Stoutjes- dijk van Goes kan dit seizoen be schikken over een selectie van 22 man en kan voor de wedstrijd tegen NAC. een keus maken uit de vol gende spelers: Acton, Braafhart, Van de Guchte, De Kok, J. de Kok, Paarde- kooper, Snoeck, Verburg, Vogel, Woücenhauwer, S. Wolkenhauer, Scholten, Pahlad, Doesburg, Tram, Moens, Kole, De Blaay, Berrevoets, Brusse, Gauri en Heigers. Hoewel het klassenverschil tussen de twee ploegen groot is hoopt Goes de scha de beperkt te houden. De spelers van NAC maken op vrijdagmiddag eerst een boottocht op de Oosterschelde. De toegangsprijs is tien gulden. Le den en donateurs betalen de halve prijs. OUDELANDE - De Theetuin in Oudelande bestaat alweer enkele jaren. In die tijd zocht en wandelaars en fietsers de schaduw op onder één van de bomen van verse limonade. De welkome verkoeling wordt vrijdag 13 juli officieel geopend. Ook in 2001 en de komende jaren kunnen ver moeide fietsers dus even uit puffen aan het idyllisch gele gen huisje aan de Vijfzoodijk in Oudelande. De Theetuin wordt gerund door Jan- Willem en Linda van der Heul. Willem Remijn en zijn vrouw vieren het feestje van de gouden erespeld. foto: limit fotografie GOES - Bij McCainfoods in Goes werd onlangs een feestje gevierd. In het middelpunt van de belangstelling stond Willem Remijn. De voorman Technis che Dienst kreeg uit handen van P. van den Brink van het technisch opleidingsinstituut ROVC de gouden erespeld met oorkonde. Willem Remijn uit Lewedorp kreeg de erespeld omdat hij in zeven jaar verschillende diplo ma's haalde. Elektrisch schake len, Meet- en Regeltechniek, Laagspaningsdeskundige, Bes turingstechniek, Toegepaste elektronica, Industriële Ketelin stallaties en Bedrijfsvoering werden allemaal binnen zeven jaar gehaald. Remijn mag zich nu een allround technicus noe men. Een allrounder worden is voor vijfenzeventig procent van de ROVC-cursisten de reden om met cursussen te beginnen. In het 31-jarige bestaan van de opleiding hebben ruim 150.000 mensen hun diploma behaald. Van dat aantal kwamen vier honderd cursisten in aanmerk ing voor de gouden erespeld. Blauw geld geeft korting SGB 's-GRAVENPOLDER - Molen de Korenhalm in 's-Graven- polder bestaat dit jaar 125 jaar en om dit te vieren organiseert de Stichting Behoud Borselse Molens en Onder de Meule za terdag 21 juli een molenmarkt. De markt begint om 10 uur en duurt tot 16 uur. De markt wordt in en om de molen gehouden met kraampjes, een oogstdemonstratie en een doorlopende bakdemon- stratie. Ook zijn exposities te zien. De molen is vorig jaar gerestaureerd en de resultaten zijn natuurlijk ook te bewon deren. Op die manier kunnen belangstellenden een goed beeld krijgen van akker, bakker, boterham. Molen de Korenhalm is te vinden aan de Korenhalmdijk in 's-Graven- polder. SEROOSKERKE - Staatbosbe- heer houdt 17 en 24 juli rondleidingen door natuuron twikkelingsproject Tureluur in de prunje. De start is om 13.30 uur bij de Zelke Hoeve aan de Prunjeweg in Serooskerke. De kosten voor volwassenen bedragen een rijksdaalder en kinderen tot twaalf jaar betal en een gulden. Wandelaars kunnen het beste laarzen aan doen en een verrekijker meen emen. Aanmelden via tel. 0111-651513. KWADENDAMME - Eigenlijk is het toeval dat zaterdag 14 juli Luuk's poppentheater op minicamping 't Kwedammert- je staat. Ze waren dit seizoen met de woonwagen al eerder gasten op de camping op doorreis naar andere oorden. De eigenares van de camping leek het leuk om de gasten eens op te laten treden en daar komt het zaterdag dus van. Luuk's poppentheater geeft twee voorstellingen weg. De verjaardag van Jan Klaasen en De geheimzinnige kist. De voorstelling begint om 15 uur. Mimi de waarzegster voor spelt in de pauze de toekomst met behulp van een echte kristallenbol of met tarotkaarten. De toegang is gratis voor jong en oud. Bij slecht weer wordt de voorstelling binnen gegeven. Door Anita Hoekman De Kortgeense Havendagen zijn een jaarlijks terugkerend evene ment waar een grote groep spon sors en de ondernemersvereniging van Kortgene elk jaar de schouders weer onder zetten. Resultaat is al tijd een keur van activiteiten en evenzoveel optredens van bekende en minder bekende artiesten. Cen trum van de festiviteiten is een gro te feesttent op het haventerrein van Kortgene. Maar ook buiten de tent, op andere plaatsen in het dorp wordt het van donderdag 12 juli tot en met zondag 15 juli nog gezelliger gemaakt. De Kortgeense Havandagen begin nen en eindigen rustig. Donderdag 12 juli wordt het evenement om 19 uur officieel geopend. Dan is het nog alleen voor genodigden, maar om 21.30 uur gaat de tent op het Havenplein voor het publiek open en kan het feest beginnen. Om bin nen te komen moeten de feestgan gers twee consumptiebonnen van f 2,75 per stuk kopen. Het avondpro gramma in de tent wordt opgevro lijkt door amusementsband Ele ment. Tijdens de havendagen is ook de expositie Kunst in de Kerk te zien verzorgd door teken- en schilder club Kortgene. Op de tweede dag, vrijdag 13 juli, komen de kinderen ook aan bod. Om 12 uur staat er een kinderfestijn op het programma met als thema piraten. Het Havenplein wordt even de stek van de kleine piraten waar ze een kindertheater kunnen bezoeken, zich kunnen laten schminken en aan allerlei andere piratenspelletjes mee kunnen doen. De dag voor de kinderen krijgt om 16.15 uur een vervolg als er een mini-linedance wordt geor ganiseerd daarna is er nog een brandweerdemonstraties met ver schillende spelletjes. De tent op het Havenplein wordt 's avonds weer ingericht als feestzaal. Om 20 uur begint de Midsummer Schrobbelèr Party. De toegang be draagt f 7,50 en er treden diverse ar tiesten op zoals Gino Politi, Pary dj's en dansschool Free uit Goes. Bij het nuttigen van het uit Tilburg af komstige drankje Schrobbelèr krij gen de drinkers ervan een gratis lot voor de verloting met prijzen zoals een digitale camera en een disk- Door Anita Hoekman Het gaat niet om hele forse kortin gen en in combinatie met andere kortingsacties is de blauwe munt niet geldig. De munt is ook niet in wisselbaar voor geld en is slechts geldig voor één persoon. Maar op vakantie is elke korting welkom moet het Bureau voor Toerisme Zeeland gedacht hebben toen ze de munt introduceerden en wie geeft ze eens ongelijk. Op Beveland is de munt geldig op het rijdende museum, de Stoom trein Goes-Borsele. De trein vervoert de zomergasten op een nostalgische manier door het Zeeuwse land. On derweg passeert de trein boom- en bloemdijken en met een beetje ge luk zelfs een schaapsherder met zijn kudde. De trein rijdt in juli en augus tus met uitzondering van zaterdag dagelijks van Goes naar Hoedekens- kerke waar ook weer van alles te zien en te beleven valt. Een retour derde klasse kost normaal twintig gulden en voor eerste en tweede klasse moet vijfentwintig gulden betaald worden. Tegen inlevering van de kortingsmunt wordt er vijf gulden korting afgehaald. De andere twee musea waar de kor tingsmunt geldt liggen op Walche ren. In het dorp Meliskerke op twee kilometer afstand van de bekende badplaats Zoutelande is het proces van moerbeiboom en zijderups tot en met prachtige handbeschilderde zijden stoffen in één gebouw te be wonderen. In het Zijdemuseum is de Zeeuwse zijdegeschiedenis te zien, maar ook de razendsnelle groei en het inspinnen van de rupsen in een cocon. In het museum is een ge zellig restaurant en een winkeltje waar allerlei zijden spulletjes te koop zijn van kleding tot en met ca deau-artikelen. De entree kost voor een volwassene negen gulden, maar tegen inlevering van de munt gaat daar twee gulden vanaf. Kinderen tot zestien jaar betalen geen zes gul den, maar vijf gulden en vijfenze stigplussers krijgen f 1,50 korting. Het zijdemuseum is maandag geo pend van 13 tot 17.30 uur en dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 17.30 uur. De derde plaats waar de kortings munt inwisselbaar is in het Zeeuws Biologisch Museum. Het museum ligt in de orangerie van kasteel West- hove in Oostkapelle. Het museum ligt dicht bij de bossen, de duinen en het strand en in de achtertuin is een heemtuin aangelegd die een goed beeld geeft van de verschillende landschapstypen en planten die in Met de zogenaamde uitmunt krijg je korting op onder anderen een ritje met de stoomtrein Goes-Borsele. Zeeland voorkomen. Er zijn regel matig speciale rondleidingen door het gebied en het kasteel en in de zo mermaanden worden er ook veel roofvogelshows gehouden. De blau we munt geeft bij het Zeeuws Biolo gisch Museum ook korting. Volwas sene betalen f 1,50 minder en met munt dus zes gulden en kinderen betalen een gulden minder. Het mu seum is in juli en augustus dagelijks geopend van 10 tot 18 uur. In het anders redelijk rustige Noord-Bevelandse dorp Kortgene staat alles eens in het jaar op zijn kop tijdens de havendagen. man. Zaterdag 14 juli wordt er vroeg be gonnen met de feestelijkheden. Om 10 uur wordt de braderie in de Hoofdstraat, de Kaaistraat en de Kaaioprit geopend. Dan beginnen ook de nostalgische huifkarritten rond het dorp. De ritten starten vanaf het Haventerrein. Wie liever het water op wil kan een rondvaart maken over het Veerse Meer. Om 11 uur zal het wel druk worden met kinderen als het megaspringkussen klaar voor gebruik is. Verder is er nog een ballonnenclown op het Ha venplein, een Bungeerun en staan er eetkraampjes. Vanaf 11 uur vaart er ook een pontje naar de overkant, namelijk naar Wolphaartsdijk. Op de trailerhelling aan de land- bouwhaven wordt om 11 uur een modelbouwbotenshow geopend en worden er ook demonstraties gege ven. Na de middag gaan de vuur- spuwers door het dorp, de jong leurs en een dweilband. De brand weer geeft weer demonstraties en om 15 uur kunnen de volwassenen een beetje linedancen. Vanaf 17 uur wordt er een grote playbackshow gehouden in de feesttent. Als klap op de vuurpijl treden 's avonds Midnight Express op, de doldwaze Showbusters en tenslotte George Baker. De toegang bedraagt f 12,50. Op zondag wordt er stilletjes een einde gebreid aan de havendagen. Om 12 uur zijn het Westkapels Kwartet, Adri Quaak en harmonie Ons Genoegen uit Vlissingen nog te horen en om 14.30 uur worden de Kortgeense Havendagen 2001 af gesloten.

Scheldebode | 2001 | | pagina 11