Scheldebode uit Gratis naar Circus Herman Renz Muzikale zoektocht naar liefde Excursie naar bloemrijke dijken Roofvogelshow in heemtuin Hortus Zelandiae DE LAMMERENBURCHT Oudere renners niet in Topcompetitie in Middelburg SPAAR» SELECT KUNST- CULTUURROUTE IN MIDDELBURG Deze advertentie werd mede mogelijk gemaakt door: Activiteiten Zoutelande Concert Sonore Geld voor dierenbescherming Folklore in Domburg 15.000 LOTENVERKOPERS GROTE CLUBACTIE ZONDAG IN KAPEL VAN HOOGELANDE Het koor ONTDEK DE OMGEVING PER HUIFKAR Waardevol landschap Zeeuwse druif in bloei Aanmelden Vrijwilligers/-sters gevraagd voor de bingo en achter de bar ZLM TOUR VOLGEND JAAR OP 11 MEI Leeftijdsgrens Samenwerking Zondag 1 juli Abdijplein 15.00 en 16.00 uur WHITE NOISE Een bijzondere compositie van Dies Ie Due voor zeven slagwerkers met tape Folders bij WV en deelnemers ACTIVITEITEN VAN DE DEELNEMERS AAN DE KUNST- CULTUURROUTE 13.00-17.00 uur Muziekfeest in burgerzaal wandelen en ontbijt met de boswachter Brooklyn Streetparade ZOUTELANDE - Tot en met 4 juli zijn er allerlei activiteiten in bad plaats Zoutelande. Donderdag 28 juni van 14.00 tot 16.00 uur een workshop patchw ork en quilten in 't Winkeltje van Jannetje in de Langstraat; zater dag 30 juni 14.00 uur kinderrom melmarkt en vanaf 19.00 uur kin dertheater beide in de Langstraat; maandag 2 juli: 10.00 uur kinder theater op camping Weltevreden; 17.00 uur kindertheater op cam ping De Meerpaal; 19.00 uur oud- Hollandse volksspelen in Zee, Bos en Duin; 19.00 uur kindertheater op camping Janse. Dinsdag 3 juli: 10.00 uur spring kasteel op camping Janse; 13.00 uur Markt; 13.30 uur hobbyde monstratie bij 't Winkeltje van Jannetje in de Langstraat; 19.00 uur tennisinstuif vanaf 17 jaar bij vereniging De Golfbreker; 19.00 uur kindertheater op camping Het Kunstlicht. Woensdag 4 juli: 10.00 uur Kiekje van Zeeland op camping Welte vreden; 17.00 uur: springkussen op camping De Meerpaal; 18.00 uur schminkactiviteiten in de Langstraat; 19.00 uur kinder theater in de Langstraat; 19.00 uur stratenloop; 19.00 uur pop corn en suikerspinkraam op cam ping Janse. DOMBURG - Het Zeeuws Ensem ble Sonore brengt zomerse klan ken met volksliederen uit zeven landen en een musicalselectie. Sonore bestaat uit een groepje enthousiaste Zeeuwen dat cap- pella zingt en in het 4-jarig be staan al 26 concerten heeft ver zorgd. Volgend jaar wordt het eerste lustrum gevierd. De opera wil men dan centraal laten staan, maar dan is versterking nodig (aanmelden kan via telefoon 0113-213856). Sonore was dit jaar inmiddels te horen in Ellewouts- dijk, Terneuzen en Renesse. In Domburg staat 27 juni een op treden op het programma, dit in het kader van het culturele week einde. Het optreden begint om 20.30 uur. VUSS1NGEN - Op donderdag 28 juni om 11.00 uur wordt op het plein van de Paauwenburgschool te Vlissingen het opgehaalde geld aan de dierenbescherming over handigd. De opbrengst van de Fancy-Fair op 14 juni is bijna 2000 gulden. Duizend gulden daarvan wordt aan de dierenbe scherming afdeling Vlissingen ge schonken. De andere helft is voor de school zelf. Er wordt buiten speelmateriaal van gekocht. DOMBURG - Domburg Aktief heeft afgelopen zaterdag het ope ningsfeestvan het badseizoen ge vierd. Het is de start van een aantal feestelijke activiteiten. Zo wordt zaterdag 30 juni een folkloristi sche dag gehouden. Het is traditie dat de laatste zater dag van juni altijd druk is. Het is het weekeinde van en voor Dom burgers waarvan ook badgasten en toeristen kunnen genieten. Zo zijn er gaaischieters, ringrijders en er zijn kermisactiviteiten. Er zijn oude ambachten te zien en er is een creamarkt, er rijdt een paardentram en er zijn zogehe ten 'levende' standbeelden in het centrum. Opgetreden wordt door het Westkappels Kwartet en er is een show van klederdrachten. Op 18 juli staat het midzomer- avondfeest op de agenda, 26 juli een spooktocht en 9 augustus een Caribische dag. Op 16 augustus en 11 oktober een lampionop tocht. Wekelijks terugkerende onderde len zijn in de periode van 9 juli tot en met 18 augustus: elke maan dag tot en met zaterdag is er een kinder-meeleeftheater om 19.00 uur op Pleintje 't Groentje; elke dinsdag en donderdag beachfit- ness om 10.30 uur bij strandpavil joen De Oase; elke maandag en woensdag springkasteel van 13.00 tot 17.00 uur op maandag op de weekmarkt en woensdag bij strandpaviljoen De Stenen To ko. Voorts elke woensdag om 10.00 uur inline-skatetocht met start bij Sportshop Domburg; elke dins dag (20.00 uur) beachvoetbal bij De Stenen Toko en elke donder dag (14.00 uur) kinderactivitieten bij strandpaviljoen De Oase. WOENSDAG 27 JUNI 2001 f' s\,. <y v> TILBURG - Maar liefst 15.000 (veel al) jonge lotenverkopers van de Grote Clubactie worden dit jaar uit genodigd om gratis een voorstelling bij te wonen van het Nederlands Circus Herman Renz. De Grote Clubactie nodigt deze jonge vrijwil ligers uit om ze te bedanken voor de inzet die zij tonen bij de lotenver- koop. Door middel van hun inzet kunnen veel verenigingen jaarlijks hun kas spekken met vele duizenden gul dens. De Grote Clubactie is al 29 jaar een populaire fondsenwerver voor ver enigingen, stichtingen en andere non-profit organisaties in Neder land. Jaarlijks verkopen ruim 8.000 verenigingen in totaal 3,5 miljoen loten. Met een uniek rendement van 80% van de verkoopprijs, komt er zo 16,6 miljoen gulden ten goede aan de clubkassen van de verschil lende verenigingen. „Ieder najaar zijn er ruim 200.000 lotenverkopers op pad om de loten van de Grote Glubactie aan de man te brengen. Zonder hen zou de ac tie niet kunnen bestaan en zou het verenigingsleven miljoenen gul dens mislopen. De lotenverkopers zijn letterlijk goud waard. Voor ver enigingen wordt het echter steeds moeilijker kinderen te motiveren om met de loten op pad te gaan. Ze verdienen het dus, zeker gezien het door de Verenigde Naties uitgeroe pen Internationaal Jaar van de Vrij williger, om in het zonnetje gezet te worden", aldus Peter Helmer, di recteur van de Grote Clubactie. Circus Herman Renz is grootste en bekendste circus van de Benelux en kent een rijke traditie. De nieuwste productie heet 'Een Sprookje van 2001-nacht'. De clowns Milko en Frenky winnen een reis van de Gro te Clubactie en mogen met de Oriënt Express naar het Verre Oos ten, waarbij dromen werkelijkheid worden. Zij starten hun reis op een Oosterse markt, waar zij begroet worden door de sultan van Ver- weggi-stan. Maar het feestje wordt verstoord door piraten die de sul tan van zijn schatkist beroven. Mil ko en Frenky gaan op zoek naar de schatkist en beleven spectaculaire avonturen. Zo komen zij onderweg onder meer olifanten, tijgers, kro kodillen en geweldige acrobaten te gen. Van alle ingeschreven clubs maakt de Grote Clubactie 1.500 verenigin gen blij met 10 gratis kaartjes. Bo vendien kunnen alle verenigingen die deelnemen aan de Grote Club actie met aantrekkelijke korting kaartjes bestellen voor Circus Her man Renz. Zij ontvangen hiervoor binnenkort een bestelformulier. Geïnteresseerde clubs kunnen een informatiepakket aanvragen bij de Grote Clubactie: tel. 013 - 4 55 28 25, fax 013 - 4 55 29 38 of per e-mail: grote@clubactie.nl. Infor matie is ook te vinden op www.clubactie.nl. Informatie over Circus Herman Renz vindt u op www.renz.nl. GRIJPSKERKE - Zondagmiddag 1 juli brengt het Leids-Delfts kamer koor Het Zingend Hart een geva rieerd muzikaal theaterprogramma in de Kapel van Hoogelande. Het is voor het eerst dat dit opmerkelijke koor deze regio aandoet. Het Zingend Hart heeft dit char mante kerkje in Grijpskerke bij Middelburg uitgekozen voor het laatste concert van het programma Met Passie Pong, dat het afgelopen seizoen met veel succes in de Rand stad op de planken heeft gestaan. Met Passie Pong is een muzikaal onderzoek naar de verschijnings vormen van liefde en passie. Van het hartstochtelijk Cor mio van Monteverdi, de liefde voor de na tuur in De Waterlelie van Strategier en het speelse Mein kleiner grüner Kaktus van de Comedian Harmo nists tot aan de gesublimeerde geestdrift in Japanse Haiku's en Waka's en het devote Ave Maria van DaVittoria. En dan is er natuurlijk de verras send sportieve passie van de Twee dames in Amerongen, op muziek gezet door Joh. Röntgen. Een spe ciale plek in Met Passie Pong is in geruimd voor enkele nieuwe stuk ken van Walther Stuhlmacher, de 'huiscomponist' van Het Zingend Hart. De stukken M/V, Ken ik u niet ergens van, Blonde Frauen en Los Recuerdos de tu amor zijn eerder dit seizoen in première gegaan en ook te horen geweest in de theater productie 'Kus me en Blijf. Deze stukken worden a capella ge bracht met veel theatrale omlijstin gen, kenmerkend voor de stijl van Het Zingend Hart. Het koor heeft deze ongewone combinatie van zang en theater op een geheel eigen wijze ontwikkeld om naast de mu zikale kwaliteiten van de muziek ook de inhoud van de teksten zo veel mogelijk tot zijn recht te laten komen, en het publiek een visueel aantrekkelijk schouwspel te bie den. Het Zingend Hart heeft de afgelo pen jaren een behoorlijke staat van dienst opgebouwd. Het koor zong in de Latijnse mis in de kathedraal van Santiago de Compostella, tij dens een voorstelling van Jules Deelder, op dichtersavonden in de Beurs van Berlage in Amsterdam en in kunstenaarssociëteit De Burcht te Leiden. Het zong kerstliederen op straat en presenteerde moderne Nederlandse muziek in de beroem de Bodleian Library van Oxford. In 2000 verzorgde het koor een aantal concerten rond Gerrit Komrij, tij dens de uitreiking van zijn eredoc toraat van de Leidse Universiteit en tijdens een optreden van hem in Delft. Ook werkte Het Zingend Hart mee aan de televisie-uitzending rond de verkiezing van deze dichter tot dichter des vaderlands. Literaire teksten zijn voor het Zin gend Hart een belangrijke inspira tiebron: Hooft en Vondel, Japanse Haiku-dichters, Goethe, Ivo de Wijs, Kees Stip, het zijn slechts en kele van de dichters van wie door de jaren heen teksten op het pro gramma hebben gestaan. Het koor deelt deze liefde met de componist Walther Stuhlmacher, die gedich ten van Pessoa en Montale, Luce- bert en Valéry en Jan van der Mast toonzette. Het werk van Stuhlma cher is in 1999 door Het Zingend Hart op cd gezet. Het kamerkoor staat sinds de start in 1985 onder leiding van Ellen Looyestijn, initia tiefneemster van operaprojecten als De Triomferende Min van Hac- quart en Les Festes de l'Amour en de Bacchus' vanLully. Kapel van Hoogelande, Hogeland- seweg 3, Grijpskerle: zondag 1 juli 15.00 uur, Leids-Delfts kamerkoor Het Zingend Hart o.l.v. Ellen Looy estijn, met werken van o.a. Monte verdi, Da Vittoria, Schubert, Rönt gen, Strategier en Stuhlmacher. En tree/12,50 kinderen ƒ5,00. Kaar ten aan de kerk en telefonisch re serveren tot 28 juni (071) 5 32 08 47. HEINKENSZAND - In de maand ju li houdt Natuurmonumenten twee excursies naar de bloemrijke dijken in Zuid-Beveland. Op donderdag 12 juli moeten de voeten het werk doen, dan vindt een wandelexcur sie over de Bloemdijken plaats en op donderdag 26 juli kunt u de om geving verkennen per huifkar. De wandelexcursie start om 10.00 uur en de huifkartocht om 13.30 uur, beide duren ongeveer twee uur. Vertrekpunt is het Informatie centrum naast de Kamerse Kooi aan de Nieuw Kamerseweg (tussen Heinekenszand en Nisse). Bloemen schapen en dijken, dat zijn de trefwoorden van dit mooie VROUWENPOLDER - Bloesems van appels en peren zijn algemeen bekend. Maar die van druiven kent niet iedereen. Sinds juni staat de druif in bloei, een tweeslachtige plant die in Vrouwenpolder en Wis- senkerke van dichtbij te bewonde ren is. Wijngaard 't Vierendeel aan de Vrouwenpolderseweg in Vrou wenpolder is hiervoor van woens dag tot en met zaterdag tussen 13.00 en 17.00 uur open. Wijngaard De Druivengaerde aan de Dorps- dijk 2a in Wissenkerke in juli en au gustus op woensdag en donderdag van 13.00 tot 17.00 uur. kleinschalige natuurgebied in Zuid- Beveland. Met de status van Waar devol Cultuur Landschap heeft het landschap de erkenning gekregen die ze verdient. Het is aan de Zeeuwse dijkenbouwers te danken dat dit landschap zo kenmerkend is. Elk stukje drooggevallen land werd met een nieuwe dijk be schermd. Elke dijk is een natuurge biedje op zich, te danken aan het speciale klimaat dat er heerst. Warm en zonnig aan de ene kant en koel en schaduwrijk aan de andere. Bovenop droog en onderaan voch tiger. Een bodem van zand of klei. Dat alles bepaalt welke planten en dieren er voorkomen. Per huifkar krijgt u een goede in druk van het dijkenpatroon dat door het landschap kronkelt. Al wandelend heb je meer oog voor de details. Voor de wandelexcursie op 12 juli hoeft u zich niet aan te melden. Deelname is voor leden van Na tuurmonumenten gratis. Niet-le- den betalen 5,- voor volwassenen en 1,- voor kinderen t/m 12 jaar. Voor de huifkartocht op 26 juli dient u zich aan te melden bij Infor matiecentrum van de Zeeuwse Schaapskudde, tel. (0113) 65 52 68, tussen 11.00 - 16.00 uur. De kosten van de huifkarrit bedragen 17,50 voor volwassenen en 12,50 voor kinderen t/m 12 jaar. Geef je snel op, want vol is vol! Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 vrijdag BINGO 29 juni Gratis entree Aanvang 19.45 uur zaterdag DANSAVOND 30 juni m.m.v. Franky's Combo Aanvang 20.30 entree ƒ10,- Inlichtingen: de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. GOES - De ZLM Tour wordt vol gendjaar gehouden op zaterdag 11 mei. De Zeeuwse wielerklassieker voor amateurs telt naast achl ande re wedstrijden in ons land mee voor het eindklassement in de nationale Topcompetitie. Op een onlangs gehouden vergade ring op het kantoor van de KNWU, waarbij de organisatie van de ZLM Tour aanwezig was, zijn er nieuwe en aangepaste regels besproken die de Topcompetitie een breder draagvlak geven. De deelnemende ploegen dienen niet alleen te voldoen aan de eisen die de UCI (internationale bond) stelt met betrekking tot categorie 5- wedstrijden, maar de KNWU stelt tevens als voorwaarde een leeftijds grens. Renners die volgend jaar de leeftijd van 27 jaar bereiken, of al ouder zijn, worden niet tot de Top competitie toegelaten. Een uitzondering wordt gemaakt voor de renners die bij de eerste honderd staan genoteerd volgens UCI normen. Om de gelijkwaardigheid van het deelnemersveld zoveel mogelijk te waarborgen, dienen de wedstrijden in de Topcompetitie deel uit te ma ken van de internationale UCI wed strijdkalender 1.5. Verder moeten de ploegen zich bij contract ver plichten om aan minstens 75 pro cent van de wedstrijden deel te ne men. Door de commissie wegrensport in het algemeen en door de competi tieleider in het bijzonder zal ge streefd worden naar een nog betere samenwerking met de organisators van de clubcompetitie, de neocom- petitie en de vrije wedstrijden. En met de NOS zal getracht worden om via de regionale omroepen nog meer aandacht te schenken aan de Topcompetitie. De vice-voorzitter en PR-man van de ZLM Tour Danny Moens heeft dan ook een goed gevoel overge houden aan de bijeenkomst in Woerden en zegt: "Waar we verder nog mee aan de slag moeten zijn de vergoedingen voor de ploegen. Die zouden per ploeg hetzelfde moeten zijn. Wij als organisators van de ZLM Tour zijn content over het tot nu uitgestippelde beleid." OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biolo gisch Museum verzorgt ook dit jaar roofvogelshows in de heemtuin Hortus Zelandiae achter het Zeeuws Biologisch Museum en Kasteel Westhove in natuurgebied de Manteling tussen Oostkapelle en Domburg. Het gedeelte van de heemtuin achter het kasteel wordt gedurende de maanden juli en au gustus gebruikt voor de roofvogel- show. Elke dinsdag in juli en augus tus, worden twee shows verzorgd; om 16.30 uur en om 19.00 uur. De eerste is dinsdag 3 juli, de laatste dinsdag 28 augustus. Het museum is op dinsdag tijdens de roofvogel shows tot 21.00 uur geopend voor het publiek. De shows worden ver zorgd door een valkenier die aange sloten is bij de Valkerij Equipage Ja- coba van Beieren. De valkerij be helst de verzorging, de kweek, de africhting van de vogel en het sa menspel tussen valkenier en vogel en is reeds eeuwenoud. Zij is ont staan in Azië. In het begin werd de valkerij beoefend om voor eten te zorgen, later alleen voor het plezier. In Nederland gebeurde dat vooral in de Middeleeuwen en later, tot ongeveer 1850. Voornamelijk ko ningen en edelen oefenden de val kenjacht uit. Momenteel wordt de valkerij in Nederland het meest be oefend als sport, maar Nederland kent ook beroepsvalkeniers. De val kenier richt zijn vogel zelf af. Met veel geduld leert hij hem te luiste ren en uit zijn hand eten. Eerst zit de vogel nog aan een lijn vast. Pas daarna wordt er vrij buiten geoefend. De vogel reageert op een fluitsignaal of de stem. Met behulp van de loer, een kunstprooi, wordt de vogel getraind op het doelge richt jagen op bepaalde prooien. Als de roofvogel hoog in de lucht is, draait de valkenier de loer rond en de roofvogel moet proberen die te pakken te krijgen. Maar op het mo ment dat hij hem bijna heeft, trekt de valkenier de loer weg. Daar komt ook het gezegde van 'iemand een loer, draaien'. Tijdens de shows in de heemtuin geeft de valkenier vliegdemonstraties en tussen de demonstraties door vertelt hij over de vogels en de opleiding tot valke nier. Het bijwonen van een show kost f 7,50 voor volwassenen en f 5,— voor kinderen, de prijs is inclu sief bezoek museum. Iedere eerste zondag van de maand met telkens een ander thema 1. TURFKAAI33 Antiquariaat "De Boekenbeurs" 633531 Alleen vandaag expositie: De Middelburgse abdij in boek en beeld. TURFKAAI 25/27 Galerie "T" hedendaagse en toegepaste kunst 611415. Jeanne Panhuijzen, schilderijen. Magda Luttikhuizen, gou aches en schilderijen. In Vismarkt 13 exposeren 14 kunstenaars hun werk. TURFKAAI 23 "In de Bolle Baat" anfiek en curiosa. 626413. Gespecia liseerd in maritiem, klein antiek en aziatica. HERENSTRAAT 24 GalerieJÉ". 616661/617399. Handbeschilderde en geweven kleding. Eigen ontwerpen van zijde, linnen en viscose. Speels keramiek en bijzondere sieraden van Nederlandse en buiten landse kunstenaars (messing, papier en vuuremail) HERENSTRAAT 9 Antiekhandel De Pagter. 634133.2500 m2 antieke meubels in een sfeervolle ambiance. G0ESE KORENMARKT 7 Antiek Speelgoed Museum "Lientje". 623819. Rolstoeltoegankelijk. MEEST00F 3 Studio "Maisbaai", Frans Peeters. 613599. Impressies van cultuur en natuur. Thema: oude sporen uit het Middellandse Zee gebied. BELUNKSTRAAT 34 (hoek Bierkaai) "Icarus" Galerie voor krities-klas- sieke kunst. 638978. AFRICAN ART. KUIPERSPOORT 22 Kunstuitleen Middelburg. 611443. vrij entree. Ge sloten van 1 juli tot midden augustus. 10. R0UAANSEKAAI 27 Kunst Collectie Karin Emens. 636110 Gevarieerde collectie schilderijen en zeefdrukken van hedendaagse kunstenaars in diverse stijlen: romantiek, realisme, impressionisme, Haagse school en modern. Tevens expositie werk van Anton Karssen (impressionisme) 11BRAKSTRAAT 5 Beeldende kunst Juul Kortekaas. 634270 BREESTRAAT 6 Ruden Riemens Fotogratie. Gesloten wegens verhuizing. 12. SCHUITVLOTSTRAAT 24b Gerdi Zwaan. Keramische sculpturen. 633931Atelier en beeldentuin. 13. SPANJAARDSTRAAT 19 Galerie 't Haentje te Paart". 613288. Paul Kamper, schilderijen en objecten. 14. LANGE N00R0STRAAT 67 Presentatieruimte CAESUURmaximedia. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 9. 639810. 15. KORTE NOORDSTRAAT 37 Cees en Anne MulderEdelsmeden. 613760 16. LANGE NOORSTRAAT 50 Galerie "De Vier Gemeten"Zeeuwse schil ders 1900-1960. tel./fax 623085. Lolke van der Bij, zeegezichten; t/m 28 juli. 17. MARKT Stadhuis. Rondleidingen. 659944 18 MARKT De Vleeshal. Hedendaagse kunst 652200. Skate-project This is the flow. 19. LANGE GEERE 4 Korean Fine Art. 633274. Traditionele, handvervaar- digde, hoogwaardige Koreaanse kunstproducten zoals celadonkera- miek, schilderijen, meubelen, lakgeschenken met parelmoer enclois- onné. 20. ZUSTERSTRAAT 7 De Kabinetten van de Vleeshal, hedendaagse kunst .652200. Ben Sleeuwenhoek: De rivier die altijd stroomt. Tentoonstel ling met gouaches en keramiek. 21. VLISSINGSESTRAAT14 "Galerie Veurink". 638416. Juli en augustus gesloten. 22. MARKT 51 DE DRVKKERY. 886886. Winkel in woord, beeld en geluid. Presentatie kunstenaarsboek Ben Sleeuwenhoek. Opening kleine ex positie. Ben Sleeuwenhoek geeft toelichting met bezoek aan de Kabi netten van de Vleeshal (zie punt 20). Kunsthandel De Directiekamer (Ingang De Drvkkery). 886886/privé 020-6711753. Zeeuwse figuratieve schilderkunst. Het zilverige Zeeuwse licht: Zeeland in landschappen. 23. KOORKERKSTRAAT 1 "Desafinado" jazzeetcafé. 640767. Juli en aug. elke woensdagavond live-music 24. ABDUPLEIN Historama geopend (Zeeuws museum gesloten) 25. DAMPLEIN 17 Lunch- en Tearoom "De Gouden Bock". 617484. BUITEN DE WANDELROUTE: 26. 't ZANDDORP 68 (nabij ingang camping Middelburg op ongeveer 15 min. loopafstand vanaf punt 26) Galerie "In Depot". 612640. Juli en augustus gesloten. Open na telefonische afspraak werk in stock. 27 ACHTER DE HOUTTUINEN 39. Rondvaart Middelburg. MIDDELBURG - De Stichting Kamermuziek Zeeland verzorgt een internationaal Muziekfeest in de burgerzaal van het stad huis in Middelburg, telkens van af 20.00 uur. Met de uitvoeringen is vorige week begonnen. Vrijdag en za terdag (29 en 30 juni) staan de volgende optredens op het pro gramma: vrijdag kamermuziek- concert met werken van Bocche- rini, Bach, Turina en Brahms. Zaterdag met werken van Reger, Schnitte en Schubert. Entree 30 gulden. Voor donateurs en leer lingen van de Zeeuwse Muziek school f 27,50. Kinderen tot 18 jaar 15 gulden. Kaartverkoop bij De Drvkkery aan de Markt 51 in Middelburg. OOSTKAPELLE - Op zondag 1 juli houdt organiseert het Zeeuws Biologisch Museum in samenwerking met Staatsbosbe heer de rondleiding 'Wandelen en ontbijt met de boswachter'. Onder leiding van een boswach ter van Staatsbosbeheer wordt een wandeling gemaakt door na tuurgebied De Manteling. De boswachter kent de vele gehei men van dit gebied, zowel over de natuur als de cultuur, en kan daar boeiend over vertellen. De wandeling start om 7.00 uur. Aansluitend is er een ontbijt met de boswachter in museumlun- chcafé De Orangerie. Het ontbijt is om ongeveer 9.45 uur afgelo pen. De kosten zijn f 21,— per persoon; onder de 10 jaar f 12,50. Aanmelden is noodzakelijk en kan via telefoonnummer 0118 - 582620. MIDDELBURG - Een zomers spektakel, met een mega barbe cue, een modeshow, waanzinni ge optocht en trendy after-party. Dat staat voor de Brooklyn Street parade 'die donderdag 28 juni vanaf 17.00 uur in Middelburg begint tot de volgende morgen 5.00 uur. Hiermee pakt café Brooklyn deze zomer uit met een 'real streetparade' in Middelburg. Volgens Martin Priem, eigenaar Brooklyn en organisator van de parade, belooft het een megafes- tijn te worden. Hij verwacht mini maal vijftienduizend bezoekers. Samen met Dennis Bodry en Ranjan Borgs is hij half maart al met de organisatie begonnen. Dagelijks waren ze er mee bezig: "Doe je dit goed. dan wordt het een geweldige grote party", zegt Martin enthousiast als hij uitlegt waarom hij een evenement als dit wil organiseren, "In Middelburg gebeurt er nog weinig tot niets voor jonge mensen. Er komt een podium waar bekende Neder landse artiesten op gaan treden zoals Louis Philippe, de Neder landse Ricky Martin. Tijdens de barbecue is er een modeshow, li ve muziek en gaat grimeuse An- negien Petiet bodypainten. Er komt een rij van één kilometer lang gevormd door 25 diepladers bemand met bekende dj'sNow Wow, La Rocca, Orson W, Love parade, Drag Queen. Er zijn stelt lopers, danseressen, vuurspu- wers en flamingo-dansers. De formule die die gehanteerd wordt blijft, de mensen willen entertain ment, willen vermaakt worden. De diepladers komen op de Markt te staan. Rond 19.45 uur rijden ze voor op de Markt en daar kunnen de deelnemers aan de Parade er op klimmen. Vervol gens start de parade door de stra ten van het Middelburgs cen trum. het thema van de parade is jungle. Rond 21.00 uur eindigt de parade en gaat het feest door in Brooklyn en de Opera. Van de Dienst Stadsbeheer Middelburg heb ik alle benodigde vergunnin gen gekregen." Aan de Brooklyn Streetparade zijn ook prijzen ver bonden, de leukst aangeklede personen in het publiek kunnen reizen winnen naar Ibiza en Sa- lou. Deelname aan dit spektakel bedraagt vijftien gulden voor een gratis consumptie en deelname aan de barbecue, de parade en de After-part}' in de Opera. Kom zo trendy mogelijk gekleed want er zijn leuke prijzen te winnen. Kaarten in de voorverkoop bij Brooklyn. Meer informatie op www.cafebrooklyn. nl telefoon 0118 - 650949 of: info@cafebrook- lyn.nl

Scheldebode | 2001 | | pagina 9