Straat estiva Vlissingen Heineken 4 Muziek Grupo Melao (Dominicaanse Republiek) Michael Shalton Muziek 8 juli Muziek 6 juli Tower of Power Tribute Michael Shalton Toto Tribute Project Muziek 7 juli Zuco 103 Michael Shalton Ilse DeLange Project 2000 Cheikh Lö Venice siRAAjj'esti Ze speelden eerder de Verenigde Staten en tal van Europese landen helemaal plat en komen hun ding nu in Vlissingen doen. Grupo Melao is een merengueband van zes klassemuzikanten uit de Dominicaanse republiek, die onder leiding staat van Roberto Cuello Ramirez. En die Ramirez is geen kleine jongen. Hij begon in zijn geboorteland bij een van de populairste merenguebands, Rasputin. Later vestigde hij zich in Nederland. Maar denk maar niet dat Ramirez het swingen verleerd is in het tochtige Rotter dam; de Maasstad kent een heuse Dominicaanse discotheek waar avond aan avond merengue uit de boxen schalt. In Nederland richtte Ramirez de succesvolle formatie Huracan op. Niet lang daarna volgde de geboorte van zijn grootste succesnum mer, Grupo Melao. Dat het een feest van formaat gaat worden, staat nu al vast. Merengue is sowieso al de vrolijkste en meest dansbare vorm van Latijns-Amerikaanse muziek en Grupo Melao is zo'n beetje het beste wat er op het moment op dat gebied voor handen is. Michael Shalton is een van de meest spectaculaire entertainers die Nederland rijk is. Samen met een groep artiesten verzorgt hij in drukwekkende shows vol muziek, licht en adembenemende stunts. Het tarten van de zwaartekracht is een van zijn grootste hobby's. In de show 'Circle of Life' proberen Shalton en de zijnen zich op grote hoogte als insectmensen te bevrijden uit een enorm web. Er komen onder meer een vijftig meter hoge kraan en een gewel dige vuurzee bij kijken om dit spektakel gestalte te geven. Dat belooft wat. The Hour of Power bestaat uit tien muzikanten met als harde kern de jazzband Misty. Het is een mix van studenten van conservatoria uit heel Nederland en muzikanten uit het profcircuit. Samen brengen ze een tribute aan de legendarische funkband Tower of Power. Het idee voor de tribute-band was er al direct toen Misty drie jaar geleden ontstond. Alleen werd duidelijk dat het voor de jonge mu zikanten nog een beetje te hoog gegrepen was zulke strakke tech nische funk te spelen. Maar de droom van een Tower of Power- band bleef. Nog maar een paar maanden geleden werd Misty, dat nu bestaat uit ervaren muzikanten, door de organisatie van de Zeeuwse Be lofte gevraagd om een uur lang Tower of Power te komen spelen. Toen de zanger van de Zeeuwse band Trippin het wel zag zitten en de blazers en achtergrondzangeressen gevonden waren, werd het idee van jaren geleden eindelijk werkelijkheid. Er werd gestu deerd, gerepeteerd en het optreden voor de Zeeuwse Belofte werd een succes. The Hour of Power was een feit. Eens zien hoe strak de groep nu uit de hoek weet te komen. (Nederland) Tussen de muziekbedrijven door verzorgt Michael Shalton, zo'n beetje de huisartiest van dit Straatfestival, een spectaculaire show vol muziek, licht en adembenemende stunts. Alachamalachama is een hoogtevreesverwekkende Oiëntaalse act op een vliegend ta pijt. De piloot van dit karpet is een zwaar gestoorde fakir. Maar gelukkig neemt 'ie, met een beetje mazzel, zijn buikdanseres mee. Het oog wil tenslotte ook wat. Toto, wie kent ze niet? Vooral in de jaren '80 maakte deze Amerikaanse band furore met aanstekelijke, lekker wegluisterende muziek. De kwalificatie Abba van de rock zegt wat dat betreft ge noeg. Hits als Africa, Hold the line en Rosanna worden op tal van feesten nog altijd luidkeels meegebruld en zijn altijd goed voor een hoge notering bij de zoveelste 'Top-100 aller tijden'-verkiezing. Reden genoeg voor een aantal Zeeuwse muzikanten om eens een telefonisch rondje te maken langs collega's in den lande. Het ver moeden werd al gauw bevestigd; net als zijzelf hebben de meeste muzikanten wel iets met Toto. Op initiatief van geluidstechnicus Lex Amrein, toetsenist Walter Calbo en zanger Richard de Nooijer wordt daarom een gelegenheidsband geformeerd om een tribute aan Toto te brengen. Tal van topmuzikanten die onder andere speelden met Candy Dulfer, Lois Lane, Total Touch, Frank Boeijen, Ruth Jaccott en Mathilde Santing sloten zich aan. Succes verzekerd. Omdat het een beetje zonde is om zo'n sterke bezetting eenmalig bij elkaar te laten komen, wordt inmiddels hard nagedacht over een landelijk vervolg. Belangstelling te over. De liefde voor Toto is blijkbaar erg groot. Stop een Braziliaanse zangeres, een Duitse toetsenist en een Nederlandse drummer in een blender en giet het resultaat uit over een Zeeuws podium. Wat krijg je dan? Juist: een feest zonder grenzen. Dat bleek al op het afgelopen Bevrijdingsfestival en de laatste editie van het Drum Rythm festival en dat gaan de drie muzikanten tijdens het Straatfestival weer bewijzen. Stefan Schmidt en Stefan Kruger hebben hun sporen verdiend bij SFeQ, een uiterst hip jazzorkestje dat bekend staat om de funky ritmesectie en het gebruik van een dj. De aanpak van Zuco 103 heeft daar wel wat van weg, maar de Zuid-Amerikaanse salsasaus van zangeres Lilian Vieira geeft een en ander een wel héél eigen smaak. Op het podium zet Zuco 103, winnaar van de Heineken Crossover Award 2000, nog een extra tandje bij door een batterij geestverwanten in te schakelen: een bassist, percussionist, achter grondzangeres en natuurlijk een dj. Opnieuw een uitvoering van de meest bizarre show die de meest spectaculaire entertainer van Nederland op zijn repertoire heeft staan. In 'Circle of Life' proberen Shalton en de zijnen zich op grote hoogte als insectmensen te bevrijden uit een enorm web. Er komen onder meer een vijftig meter hoge kraan en een geweldige vuurzee bij kijken om dit spektakel gestalte te geven. Dat belooft wat V Moet er nog uitgelegd worden wie deze Almelose schone is? Moet er dan toch weer opgelepeld worden dat ze zomaar eventjes 450.000 stuks van haar debuut-cd verkocht en dat dat album door een van de allergrootsten van Nashville werd geproduceerd? Dat ze wel een tikkie country klinkt, maar dat dat stempeltje de lading niet bepaald dekt? Nee toch? Ilse is gewoon Ilse en daar is ze zelf ook achtergekomen. Er werden haar in Amerika gouden bergen beloofd en ze kwam in een wereldje terecht waar ze als nuchtere Tukker niet bepaald op haar plek was. Toen die gouden bergen luchtkastelen bleken, keerde ze terug naar het enige dat echt telt voor Ilse DeLange: de muziek. Ze hoeft zich niet meer bezig te houden met Amerikaanse dromen en andere irrelevante onzin. Ze staat er gewoon weer. En dat is haar aan te zien. En te horen natuurlijk. De optredens zijn volwassenen, de muziek klinkt oprechter en haar permanentje is verdwenen. Ilse zoals ze bedoeld is. Op het Bellamypark. Is dat mooi of is dat mooi? De kern van Project 2000 bestaat uit de dj's Rob Gaasterland en Daniël Testas. Ze hadden allebei hun sporen in de muziek al ruim schoots verdiend toen ze elkaar een jaar of drie geleden tegen het lijf liepen bij een voetbalwedstrijd. Samen wilden ze iets origineels gaan brengen op het gebied van dance. Daarom koppelden ze de energie van dance aan de fysieke impact van livemuzikanten. Muziek om op te dansen, maar Ook om naar te kijken. Door jamsessies te organiseren konden de dj's een band om zich heen formeren. Met die band (zangeres Mola Syjla, fluitist Praful, mc Mellow Macnam en drummer Kalin Veliov) namen ze deel aan Noorder slag '99, waar ze een verpletterende indruk maakten. Project 2000 begon aan een onstuitbare opmars. Een van de hoogtepunten is wel de Heineken Crossover Award, die ze in 1999 in de wacht weten te slepen. Binnenkort komt een nieuwe cd uit, die het beginpunt moet worden van een internationale doorbraak. En wie ze al eens aan het werk heeft gezien, weet dat dat móet lukken. Het beste uit twee werelden met maar één doel voor ogen: er moet gedanst wor den! Cheikh Het is het klassieke verhaal: iemand voelt zich als kind al dusdanig aangetrokken tot muziek dat de ouders hun hart vasthouden. Zo ook bij de Senegalees Cheikh Lo, die alléén interesse had in muziek en zelfs van school wegliep om zichzelf drums en gitaar te kunnen leren spelen. In die jaren legde Cheikh Lo de basis voor zijn muzikale ontwikkeling. Hij luisterde veel naar Zaïrese rumba, wat ook nu nog in zijn muziek is terug te horen. Hij verhuisde naar Dakar, speelde er drums bij de progressieve zanger Ouza en verdiende de kost in de huisband van Hotel Savana. Later trok hij naar Frankrijk en werkte van daar uit aan een internationale muziekcarrière. Hij kreeg daarbij hulp van niemand minder dan Youssou N'Dour. Terug in Senegal werd Cheikh Lo met zijn enorme dreadlocks en stampende ritmes een muzikale sensatie die zijn weerga niet kent. Het album Ne La Thi- ass kwam uit op Youssou N'Dours eigen Jololi label en brak alle Senegalese records. Sindsdien trekt Cheikh Lo met zijn band de wereld rond. Een tour door Amerika en Europa brengt Cheikh Lo en zijn hartverwarmende Afrikaanse dansmuziek naar Vlissingen. En dat zal het nuchtere werkmansstadje aan de Schelde weten. Kip, Mark, Michael en Pat Lennon. Twee keer twee broers, die onderling ook nog 's neven van elkaar zijn (geen familie van John), allemaal uit het Californische Venice-Beach komen en zich gemaks halve naar hun hometown hebben genoemd. Da's een stevige basis voor een degelijke band. En dat is precies wat Venice is: degelijk. Hun muziek ligt makkelijk in het gehoor en doet denken aan Crosby, Stills, Nash Young en The Eagles. In eerste instantie wilde het niet zo lukken met Venice. Ze vielen met hun poeslieve debuutalbum dan ook midden in de grunge-hoogtijdagen van begin jaren '90. Maar toen de rauwe grungestorm wat tot bedaren was gekomen, gingen de oren wel degelijk open voor de zoetgevooisde klanken van het Californische familiebedrijf. Venice trekt in Nederland keer op keer volle zalen en was in 2000 te zien op Pinkpop. Ze werkten samen met grootheden als Jackson Browne, Stevie Nicks, Brian Wilson en Phil Collins. David Crosby noemde Venice zelfs 'the best vocal group in the US' en 'the best group of any kind I've ever heard'. Zou hij soms ook fa milie zijn?

Scheldebode | 2001 | | pagina 15