Scheldebode uit Nationale selectie laat het weer afweten 'Alles is mogelijk' Meten met twee maten Strafiima Eerste keer Expression Tweede Smaek van Zeeland op Abdijplein Concert in Catharinakerk DE LAMMERENBURCHT VERLICHTING Rondje Walcheren Dienst verstandelijk gehandicapten wmm STER VAN WALCHEREN HAALT OLYMPISCH KAMPIOENE NAAR ZEELAND Middelburg - De driedaagse wielerklassieker voor vrouwen de 'Ster van Walcheren' die komende week end wordt verreden krijgt een goede bezetting. Tot de deelneemster behoren onder andere de Olympische kampioene Leontien van Moorsel en haar Duitse ploeggenote van Farm Frites-Hartol Hanka Kupferna- gel, die de twee laatste edities op haar naam schreef. ZONDAG 5 AUGUSTUS KUNST IN OPENLUCHT EEN TWEELING VERTELT: Podiumkunsten presenteert programma BINGO zaterdag DANSAVOND Vrijwilligers/-sters gevraagd voor de bingo en achter de bar op de begane grond Avondconcert zorgcentrum Rondleidingen in Fort Rammekens Pleinfeest Yerseke Hondendrol gooien in Kattendijke VLISSINGEN - Zaterdag 23 juni is de einduitvoering van het kinderkoor, het gemengd en semble en strijkersensemble van de Zeeuwse Muziekschool in het Arsenaaltheater vanaf 19.30 uur. Kaartjes zijn vanaf 19.00 uur aan de kassa -ver krijgbaar. KOUDEKERKE - Zaterdag 23 ju ni is er een rommelmarkt van de Dorpsvereniging van 09.00 tot 15.00 uur op het Dorpsplein. Om 10.00 uur is er een verkoop bij opbod. De opbrengst is be stemd voor de organisatie van activiteiten voor zowel jongere als oudere dorpsgenoten. MIDDELBURG - In De Mug aan de Vlasmarkt wordt dinsdag avond 26 juni opgetreden door Jazzebel. SINT LAURENS - Het Zeeuws kampioenschap rapidschaken voor senioren wordt zaterdag 23 juni gehouden in wijkcentrum Sint Laurens aan de Van Citters- straat 64. Aanvang 12.30 uur. In schrijven kan bij Johan de Wolf in Middelburg, telefoon 637860. VLISSINGEN - In en rond het kerkgebouw De Schaapskooi bij winkelcentrum Papegaaienburg wordt zaterdag 23 juni van 09.00 tot 15.00 uur een bazar-rom- melmarkt gehouden. Er zijn tal van stands. De opbrengst is voor Kinderen in de knel. MIDDELBURG - In hotel Arne- ville wordt zaterdag 23 juni vanaf 13.30 uur een themabij eenkomst gehouden over de of ficiële opening van het zorg- steunpunt voor begeleid zelf standig wonen. MELISKERKE - Zaterdag 23 juni van 10.00 tot 12.00 uur is er in het Zijdemuseum een inloop morgen van het CDA. De kinde ren kunnen er knutselen en be langstellenden kunnen gratis een bezoekje brengen aan de tentoonstelling van het muse um. Voor iedere bezoeker is er een attentie. VLISSINGEN - In De Piek wordt vrijdag 22 juni om 22.00 uur op getreden door Flaco Jimenez. Vanaf 23 juni is De Piek gesloten en op 15 september wordt met het nieuwe seizoen gestart. MIDDELBURG - In ontmoe tingscentrum Dauwendaele wordt 23 juni bingo gespeeld vanaf 20.00 uur. WESTKAPELLE - Woensdag 27 juni om 20.00 uur wordt in Westkapelle Herrijst aan de Markt een dubbelconcert ver zorgd door het Westkappels Dameskoor en muziekvereni ging OKK, de toegang is gratis. OOST-SOUBURG - Vrijdag 22 juni van 19.30 tot 22.00 uur houdt vereniging Vrienden van Karolingisch Burg samen met muziekvereniging Vlijt en Vol harding een reeks muziekop- tredens. Er zijn vijf muzikale avonden. Zaterdag 23 juni zijn er tevens Highland Games op de burg van 11.00 tot 18.30 uur. Historische volksspelen met 20 teams. MIDDELBURG - Donderdag 21 juni verzorgt brassband Onda een koopavondconcert op de Markt vanaf 19.00 uur. Vrijdag 22 juni speelt jeugdorkest Onda op De Warande in Sint Laurens vanaf 19.00 uur. MIDDELBURG - Dinsdag 26 ju ni brengen leerlingen van groep 8 van basisschool de Leeuwenburch de musical 'Een heel apart afscheid' in de grote zaal van de Schouwburg. Aan vang 19.30 uur. Entree f 2,50. GOES - In het kerkgebouw van de Samen Op Weg gemeente aan de Korte kerkstraat in Goes wordt zondag 24 juni een aange paste dienst gehouden. De dienst, die om 10 uur begint is bedoeld voor verstandelijk ge handicapten. De dienst wordt geleid door N. van de Linden en het thema is 'Samen op reis'. De speciale diensten worden vijf keer per jaar gehouden. Farm Frites-Hartol is sterk verte genwoordigd, maar dat geldt even eens voor Vlaanderen 2000. Deze Belgische formatie telt onder ande re in de gelederen Cindy Pieters en Vanja Vonckx. Toch is de voorzitter van het organiserend comité Klaas Lenstra niet helemaal tevreden over de bezetting. Tijdens een bij eenkomst in Middelburg toonde Lenstra zich nogal in zijn wiek ge schoten over het feit dat de natio nale selectie, evenals vorig jaar, ver stek laat gaan in de Ster. Ook de vice-voorzitter van het dis trict Zuid-West Kees bal vond dit een kwalijke zaak en beloofde deze affaire te zullen aankaarten bij de KNWU. De KNWU klaagt volgens Bal dikwijls over het feit dat er niet meer meerdaagse wedstrijden voor vrouwen zijn in ons land. „Nu laten ze echter een kans liggen om orga nisators te stimuleren een dergelij ke wedstrijd op poten te zetten." Klaas Lenstra voegde daar aan toe dat er plannen bestonden om in sa menwerking met de wielrenunie een wereldbekerkoers te maken van de Ster van Walcheren. Lenstra: „Het aanvraagformulier voor de UCI lag al gereed, maar dat gaan we voorlopig niet verzenden." Lenstra voelt er niets voor om in de toe komst opnieuw te gaan samenwer ken met het Zeeuws Vlaamse co mité dat de Ster van Zeeland orga niseert. Dat was een suggestie van Kees Bal die meende dat de natio nale selectie dan zeker van de partij zal in Midden-Zeeland. Lenstra: „Dat kan wel zijn, maar wij blijven liever zelfstandig. En daarbij den ken we eraan om onze wedstrijd nog attractiever te maken door uit breiding." Aan de vierde editie van de Ster van Walcheren doen als Zeeuwse ren- sters mee Mirjam Dieleman uit Vlissingen en Baukje Doedee uit Driewegen. Zij zijn opgenomen in het team van de Zuidwesthoek. De uit Middelburg afkomstige Irma Heeren, die nu elders woont, gaat het ook op de racefiets proberen en maakt deel uit van het Team Fern- hout. Donderdag wordt begonnen met een etappe door Walcheren. De start is om 19.00 uur op de Markt in Middelburg. Na een dikke honderd kilometer wordt de finish bereikt op Boulevard Bankert in Vlissingen. Op vrijdag loopt de route eveneens over Walcheren. In deze etappe over 109,5 kilometer van Middel burg naar Biggekerke vertrekken de renners om 19.00 uur in de Zeeuw se hoofdstad. Op de slotdag, zater dag 23 juni volgt eerst een tijdrit over bijna veertien kilometer in Kamperland. De tijdrit begint om 10.00 uur en daarna volgt de rit in lijn over Noord-Beveland Kamper- land-Kortgene. Die rit vertrekt om 14.30 uur. MIDDELBURG - Kunst in de Open lucht, dat is opnieuw het thema van 5 augustus waarbij iedereen die maar iets kunstzinnigs weet te be denken, mee kan doen. Het moet natuurlijk over kunst of cultuur gaan. Dat kunnen ontwer pen van toegepaste kunst zijn, schilderijen, beeldhouwwerk, foto grafie, muziek, info over cursussen of demonstraties. „Middelburg leent zich uiteraard uitstekend voor een dergelijke ex positie", vertelt organisator Lia Hector van Galerie T. „Langs de Kaaien, in de monumen tale straten en op de sfeervolle plei nen komt kunst goed tot haar recht." Vorig jaar was het in elk geval een groot succes, meer dan honderd kunstenaars deden mee. „De opzet van dit jaar is breder, ie dereen mag mee doen. Het is ech ter wel de bedoeling dat de ver schillende kunstvormen geclusterd worden. Zo komt op het Abdijplein alleen werk van beroepskunste naars en op het Vismarktje bijvoor beeld edelsmeden, hoeden- en kle dingontwerpers. De kunstmanifestatie wordt om 13.00 uur op het Abdijplein geo pend. Vooraf wordt een koffiecon- Hoedenontwerpster ingrid Kramer uit Rotterdam is weer van de partij. Graaf uit Middelburg zorgt voor de presentatie van de ont werpen. eert verzorgd. Het Abdijrestaurant, normaal gesproken dicht op zon dag, zorgt voor een groot terras. Meedoen met de kunst- en cultuur route kan door te bellen: 0118- 611415. Al mijn hele leven kamp ik met het probleem dat ik volstrekt allergisch ben voor elke vorm van onrecht vaardigheid. Ik heb altijd de neiging op te komen voor iemand die on rechtvaardig niet rechtvaardig) wordt behandeld. Als zoon van een weduwe heb ik het allemaal aan den lijve ondervonden en het iSTTUïTfëts om trots op te zijn, want 'hogere almachten' stellen het als 'overheidsdienaar' menige be vordering en nog meer extra perio dieken gekost. Nu we nog enkele weken voor de vakantie staan, wil ik een voorbeeld geven hoe onrechtvaardigheid kan uitpakken en waar niemand eigen lijk een zinnig antwoord op wenst te geven waarom het zo gaat. Ook in de toeristische sector komt het veel voor. Ik hoorde het verhaal van een nuchtere Groninger op een camping in Sicilië. Vandaag de dag trekken veel vut ters en gepensioneerden er met een camper op uit. Ze zwerven door heel Europa en er zijn durfallen bij die veel verder gaan. Soms zelfs een wereldreis maken, wat is er mooier als je ouder wordt, dan je huis, met alles er op en er aan, mee te nemen: nooit meer koffers hoeven sjouwen en te gaan en staan waar je wilt? Al thans, dat denken velen vóór het moment dat ze voor het eerst op stap gaan. In veel landen overheerst soepel heid, Nederland, en speciaal Zee land, heeft een slechte naam op het gebied van gastvrijheid ten aanzien van camperaars. Het Gronings echtpaar stond eind mei aan het Veerse Meer, op enkele meters af stand lag een boot(je) aangemeerd. "T)e kampeerauto was van alle ge makken voorzien: chemisch toilet, "schoon- en vuilwatertank enz. de boot had niets van dat alles. „O ja, een onderwatertoilet, dat be tekent dat de drollen onder de boot vandaan komen en zo het Veerse Meer op drijven, daar kunnen zwemmers er mee spelen. „Maar we hebben subsidie aange vraagd voor een chemisch toilet", zei de bootbezitter. „Subsidie, subsidie? kun je daar subsidie voor krijgen. Mensen die een kampeerauto kopen moeten daar flink voor betalen en ze moe ten aan veel wettelijke voorschrif ten voldoen: ze weten ons alleen te vinden om veel geld uit onze zak ken te kloppen." „Wij liggen hier voor niets met onze boot, vaarbelasting is nog steeds niet ingevoerd. Ik denk dat er meer kamerleden zijn met een boot dan met een camper. Wij kunnen met onze boot blijven liggen, jullie moe ten een camping zoeken". „Dat verdom ik'", zei de Groninger, „wij blijven staan, niemand heeft last van ons". „Ik wil niet midden in de nacht door de politie worden wegge jaagd", zegt zijn vrouw. „Och, het zal zo'n vaart niet lopen, we gaan de barbecue aansteken." Het wordt donker en plotseling stopt er een politiewagen: „u mag hier de nacht niet doorbrengen." „In Groningen laten ze het ooglui kend toe", verweert de camperbe- zitter zich. „Als u hier over een uur niet weg bent, krijgt u een bekeu ring van 180 gulden." „Wij mogen hier toch wel blijven?", roept de man vanuit zijn boot. Zo gaat dat in Zeeland, kampeerauto's worden opgejaagd. In het hoogseizoen moet er natuurlijk geen vloot cam pers op de Brouwersdam staan, maar een beetje soepelheid zou geen kwaad kunnen. Gedeputeerde Van Zwieten over jongeren die wildkamperen in de duinen of in hun auto slapen: dan heb ik nog lie ver te maken met een camper die alles aan boord heeft. BORSELE - De werkgroep Podium kunsten van de Culturele Raad Bor- sele is druk bezig geweest en cultu reel programma samen te stellen voor het komende seizoen. De werkgroep Podiumkunsten werkt samen met de Nederlands Her vormde Kerk in 's-Heer Abtskerke en de stichting 't Kerkje van Elles- diek. In de gemeente wordt hiermee te ruggekeerd naar een seizoenspro grammering zoals deze in de jaren negentig gebrui kelijk was. In de jaren daarna orga niseerde de werk groep verschillen de festivals zoals Zeeland uit de kast, het festival van Zuid-Beve land en Zeeuws- Vlaamse ontmoetingen. Het is niet de bedoeling dat de werkgroep een hele andere weg in gaat slaan. Ze zijn al begonnen met de voorberei dingen voor een cultuur en histo risch openluchtfestival in de loop van volgend jaar. Het programma voor het komende seizoen is nog niet helemaal klaar, maar er zijn al wel wat zekerheden zoals een licht klassiek concert van Scaldis Kwar tet, Stichting Dansz treedt op, cabaretgroep De Doos brengt ge varieerde Neder landse liedje en verder Rob Cris- pijn, de Zeeuwse Koorschool, Hans van der Meulen, Rob Urgert en Gerard van Maas- akkers. MIDDELBURG - Nieuw op Wal cheren is muziekgroep Expression. De Middelburgse formatie telt 12 muzikanten (negen blazers en drie slagwerkers) en treedt vrijdag avond 22 juni voor de eerste keer op. Dat gebeurt vanaf 20.00 uur op de Karolingische Burg in Oost-Sou burg. Er wordt niet alleen voor mu ziek gezorgd want Expression brengt een visuele show, heeft een geheel eigen gezicht en uitstraling. Via internet kan al een indruk wor den gekregen, het adres: www.ex- pressionweb.nl. MIDDELBURG - Zaterdag en zon dag, 23 en 24 juni, is het monumen tale Abdijplein opnieuw het decor van de 2e Smaek van Zeêland, een culinair evenement waar zeventien Zeeuwse restaurants hun culinaire kunsten vertonen. Op het kookpodium demonstreren Zeeuwse koks hoe zij de heerlijkste gerechten met Zeeuwse streekpro ducten bereiden. Dat kan een bab- belaarbavarois zijn of paling met stroopvet. Tegen aantrekkelijke prijzen kunnen Zeeuwen en toeris ten ervan genieten. Elk uur wisselt de menukaart. Er zijn marktkramen met plaatselijke wijnen en bieren, asperges en Zeeuwse boterbabbe- laars, Zeeuwse paling en Zeeuws fruit. Nagenoeg alles rond het the ma Zeeuws eten en drinken is er te zien en te proeven. De eerste activi teiten starten om 12.00 uur. Bovendien treedt een aantal regio nale artiesten op. Het Bureau voor Toerisme Zeeland probeert in sa menwerking met de Zeeuwse hore ca en de ZLTO de culinaire moge lijkheden bij een groot publiek on der de aandacht te brengen. ZOUTELANDE - Donderdag 21 ju ni wordt in de Hervormde Cathari nakerk aan het Willibrordusplein een concert verzorgd door Capjelle Terra Tremens onder leiding van Henk Harinck met medewerking van Jos Vogel op orgel. Aanvang 20.30 uur, entree f 7,50 voor volwassenen en 5 gulden voor kinderen. Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 vrijdag 22 en 29 juni Gratis entree Aanvang 19.45 uur 30 juni m.m.v. Franky's Combo Aanvang 20.30 entree 10,- Inlichtingen: de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. Straluma is de grootste speciaalzaak voor verlichting van Nederland De keuze is enorm: op 2500 m2 zijn vele duizenden lampen te L bewonderen Straluma heeft niet alleen de juiste verlichting voor thuis maar ook voor uw kantoor of bedrijf Zo'n 80% van de collectie is uit voorraad leverbaar: u kunt de lamp(en) van uw keus meteen mee naar huis nemen IEDERE EERSTE ZONDAG VAN DE MAAND GEOPEND VAN 11.00 UUR - 17.00 UUR Zeemanstraat 17 2991 XR Barend recht Rotterdam-IJsselmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) TH. 010-2921026 Meubelen Tel 010-2921022 Verlichting Ring Rotterdam-Zuid. Al5 afslag 20 Barendretht/ljsselmonde www.straluma.nl WOENSDAG 20 JUNI 2001 GOES - Muziekvereniging Con Amore uit Baarland geeft don derdag 28 juni een concert weg in Zorgcentrum Ter Weel in Goes. Het concert begint om 19 uur en wordt gegeven in het res taurant van het zorgcentrum aan het Johannaplantsoen in Goes. De entree voor bezoekers van buitenaf bedraagt drie gulden. Bewoners van Ter Weel kunnen gratis naar het concert van Con Amore. RITTHEM - Het oudste zeefort van West-Europa ligt in Neder land. Om precies te zijn in het sloegebied vlakbij Rithem. Fort Rammekens ligt in een natuur gebied met wandelpaden, een strand en een strekdam. Vanaf heden tot en met 28 augustus worden er op dinsdagavond rondleidingen gegeven vanaf 19.30 uur. Van 1 juli tot en met 26 augustus worden er ook op zon dag vanaf 14 uur rondleidingen gegeven. De kaarten die f 4,50 per stuk kosten zijn verkrijgbaar bij het Stedelijk Museum Missingen en bij Fort Rammekens zelf. Het fort is ook op eigen houtje te bekij ken. Tot 1 november is het fort dagelijks geopend van 13 tot 17 uur. Op mandag is Fort Ramme kens dicht. Het fort stamt uit 1547 en speelde een belangrijke rol als ankerplaats voor de sche pen van de Verenigde Oost-Indi sche Compagnie. De Franse Kei zer Napoleon gebruikte het fort onder andere in de strijd tegen de Engelsen en bracht daarom verbeteringen aan, zoals de ka zematten. In die kazematten worden tegenwoordig exposities gehouden. Zes maquettes schet sen een beeld van het fort door de jaren heen. Ook tonen kun stenaars er hun werk. Voor meer informatie over Fort Ramme kens, tel. 0118-412498 of fort.rammekens@lampsins- huis.com YERSEKF. - Ter afsluiting van het schooljaar wordt er dinsdag 26 juni in Yerseke een traditioneel pleinfeest gehouden. Op het schoolplein van de Prinses Beat- rixschool aan de Oude Boogaet in Yerseke worden die dag aller lei activiteiten gehouden. Elke groep levert een bijdrage aan de avond. De jonge kinderen kun nen grabbelen, blik gooien, snoep draaien en zich laten schminken. Voor de ouderen is er een computerracespel en een plankjesloterij. De Unicefloop staat dinsdag centraal. De loop vormt de afsluiting van het pro ject rondom Unicef. De kinderen zijn de afgelopen week op pad geweest sponsors te werven voor de loop. De opbrengst gaat naar de straatkinderen in Vietnam. Om het extra feestelijk te maken is de leerlingen gevraagd ver kleed te komen. Een jury reikt prijzen uit aan de meest origi neel verklede kinderen. De loop begint om 18.30 uur. KATTENDIJKE - De Vereniging Dorpsbelangen Kattendijke houdt voor de tweede keer een straatspeeldag. En de spelletjes die op deze dag worden gehou den zijn erg apart. De Dorps straat is 20 juni vanaf de Huys- senstraat tot en met de Van Heenvlietstraat voor alle verkeer gesloten. De dag begint om 8 uur met het klaarzetten van de spel letjes en om 18 uur moet de straatspeeldag afgelopen zijn. De kinderen uit Kattendijke kun nen van 13 tot 16.30 uur mee doen aan allerlei spelletjes. Een sloopauto van Kees van der Endt mag door de kinderen beschil derd worden en twee stuntfiet sers springen over de auto heen. Ook is er een skelterrace. gaan de kinderen hondendrol gooien en wordt er een spel met kliko's ge speeld. Café Onder de Toren zorgt voor limonade en de dorpsverenging zorgt voor een ijsje. Tijdens de Nationale Straatspeeldag die overal in Ne derland wordt gehouden vragen ouders, scholen en kinderen aandacht voor de verkeersonvei ligheid en het gebrek aan speel ruimte in hun buurt.

Scheldebode | 2001 | | pagina 9