Onbestrafte schop eindigt NK-aspiraties Een bijzondere kijk op... Veertig jaar zondagsschool Rondleidingen in Fort Rammekens U heeft een feest, wij maken het spektakulair Vooral uw feesten Kunstuitleen is verhuisd Halt bestaat tien jaar Boekenmarkt Bijeenkomst borstvoeding voordeelshow winkelcentrum Dauwendaele WEEKKRANT VOOR WALCHEREN. VOOR BEZORGKLACHTEN KUNT U BELLEN NAAR: 0118-652700. VOOR TIPS EN LEUKE SUGGESTIES KUNT U BELLEN: 0118 652 713 inn Boluskoning Bliek streeft naar perfectie terzake Body Balance Vlissingen overgenomen door Saskia van Dommelen terzake De Ster van Walcheren haalt Olympisch kampioene naar zeeland UNIEK SPONSORCONTRACT EN GOUDEN TOEKOMST VOOR TOPSPORTER RICHARD MAATJES VLISSINGEN - Veel kansen om een medaille weg te halen op het Nederlands Kampioenschap jiu jitsu gaf Richard Maatjes zich niet.„Misschien een derde plek bij het duosystem", liet de topsporter uit Vlissingen zich ontvallen. Het ging afgelopen weekeinde van een leien dakje. Tot de hoofdrol werd overgenomen door de scheidrechter. „Er zijn mij twee medailles door de neus geboord. Ik voel me genaaid." Wat een triomf tocht had kunnen worden, werd een hersenschudding en lege handen. Ik zat te balen Was ik goed genoeg voor goud? Hij is een natuurtalent f Meeslepende muziek in Zeeland Culturele vrijwilligers gezocht walcherenrit oldtimers L J Scheldebode MAI WOENSDAC 20 JUNI 2001 Burg. V. Woelderenlaan 5 Vlissingen Tel.: 0118-418653 MIDDELBURG - Afgelopen dinsdag is de Kunstuitleen Zeeland verhuisd naar het adres de Balans 17. Het voormalige VOC-pakhuis is volledig gerestaureerd en verbouwd. Het eerste gedeel te, waar de kunstuitleen is on dergebracht, is inmiddels op geleverd. Tot nu toe was de Stichting Kunstuitleen Zeeland gehuis vest in hetzelfde pand als de Kunstuitleen Middelburg. Die laatste blijft voorlopig in de Kuiperspoort. Telefoon Kunstuitleen Zee land: 611443; Kunstuitleen Middelburg: 614435. MIDDELBURG - Regionaal Halt Buro Walcheren bestaat 10 jaar. Dinsdag 26 juni om 19.00 uur is er in de Concert en Gehoorzaal aan de Singel 13. Er is een feestprogramma in combinatie met info, recre atie en cultuur samengesteld. Leerlingen van basisschool De Regenboog Oostkapelle voeren een musical op er er wordt gesproken over de rela tie Halt/Politie, Halt /ge meente en Halt/Justitie. VLISSINGEN - Zondag 24 ju ni wordt op het tennispark van LTC De Schelde aan de Van Woelderenlaan een boe kenmarkt gehouden. De op brengst is voor het A-toernooi dat eind augustus begint. MIDDELBURG - Donderdag 21 juni is er een informatie bijeenkomst van borstvoe dingorganisatie LLL. Er wordt getracht een antwoord te ge ven op allerlei vragen die va ders en moeders misschien kunnen hebben. Kosten f 8,50 per persoon of f 12,50 per echtpaar. Dat is inclusief kof fie of thee en een brochure. Aènvang 20.00 uur, het adres: Vuurtoren 15, info via tele foon 614143. MIDDELBURG - Zaterdag 23 juni gaan de winkeliers van winkelcentrum Dauwendaele tussen 11.00 en 16.00 uur een aantrekkelijke voordeelshow verzorgen. Het is de Voordeel Veiling Show. Het wil zeggen dat bezoekers voordeel kun nen behalen door te bieden op artikelen die door de on dernemers beschikbaar wor den gesteld. Het is niet zo maar een show. De presenta tie is humoristisch met een verstrooide assistent en een cryptische omschrijving. Zo kan een bod op een cd mis schien wel een cd-speler op leveren of andersom. Voor de kinderen is het Kids Day met een speciaal speelplein waar gespeeld kan worden met Pokémon, K'Nex, Action Man en levensgrote spellen van MB/Parker zoals Twister en Onderuit. Richard Maatjes is een jong Zeeuws talent. Vanaf zijn vierde jaar staat hij al op de judomat en toen hij acht was, pakte hij jiu jitsu erbij. Het leven van de achttienjarige draait om die twee verdedigingssporten en de Zeeuw wil maar één ding, na melijk het zo ver mogelijk schoppen in het judo, maar vooral ook in het jiu jitsu. „Als het een Olympische sport zou zijn", zegt Maatjes in de sport hal. „Zou dat mijn hoogste goal zijn. In jiu jitsu heb je de World Games, die net als de Olympi sche Spelen om de vier jaar wordt gehouden. Over een jaar tje of vier wil ik daar schitteren." De vierjarige opmars van het ta lent had afgelopen weekeinde al kunnen beginnen en waar schijnlijk ook moeten beginnen. Samen met zijn duosystem maatje Aarti Baran en de even als zeer getalenteerde Zeeuwse sportvrouw Lindsay Wyatt, die wel in de prijzen viel, reisde hij af naar Limburg voor de Neder landse Kampioenschappen. De vrijdag daarvoor gaf hij zichzelf weinig tot geen kansen om in de top drie te raken. „Het is mijn eerste wedstrijd in een zwaarde re klasse, de -69 kilo. Ik kom uit de -62 klasse en weeg maar net een kilootje meer. De top tien... dat moet haalbaar zijn. En bij het duosystem moet een bron zen plak toch wel kunnen." Vol goede moet reisde Maatjes vergezeld van een trotse vader en moeder naar Bom om met een zware hersenschudding en zonder verdiende medailles te rug te komen. Het begon voor het jongste kernploeglid al bij het duosystem. Daar moeten aanvallen en verdedigingen na afroepen van de jury zo perfect mogelijk uitgevoerd worden. „We hadden derde moeten worden. Iedereen zei dat we het veel beter deden dan onze di recte tegenstanders. Zelfs de bondscoach kon zijnoren niet geloven toen we afvielen." Ter wijl Richard nog zat te balen over de beslissing van de jury ging het in zijn solotour van een leien dakje. „Ik had gewoon mijn dag." Maatjes schopte het zelfs naar de halve finale waar hij Boonstra trof. „Ik stond ruim voor en we had den nog maar een halve minuut te gaan. Eigenlijk kon het niet meer mis gaan. Ik zou door gaan naar de finale en daar vechten voor goud. Toen gaf Boonstra een ongecontroleerde schop te gen mijn hoofd. Ook in deze sport heb je regels en dit was een foute, veel te harde trap." Richard ging plat en was een paar tellen van de wereld. De ju ry greep echter niet in en gaf Boonstra zelfs geen straf. De wedstrijd werd hervat, maar Ri chard maakte geen kans meer. „Ik was duizelig en op een gege ven moment zag ik hem in drie voud op me afkomen. Ik kwam weer op de grond terecht. Boon stra pakte me in een wurggreep en toen was ik weer weg." Na Richard Maatjes staat een gouden toekomst te wachten als jiu jitsu kampioen. Hier ligt hij op de mat met zijn sponsor wout Donkers. FOTO: ANITA HOEKMAN tien tellen buiten westen te zijn hadden de scheidsrechters nog steeds de wedstrijd niet stilge legd. De dokter en vader Maat jes stonden al lang op de mat bij Richard toen de scheidsrechters eindelijk ingrepen. De wedstrijd werd gestaakt en Richard verl oor. Richard Maatjes zit nu thuis. De afgelopen nachten hebben zijn ouders hem elk uur wakker moeten maken om te zien of al les wel goed gaat. De teleurstel ling bij de jonge sporter is groot. „Boonstra heeft zelf gezegd dat hij straf had moeten krijgen. Maar wat de jury beslist kan niet teruggedraaid worden. Ik geloof niet dat de zaak hiermee af is. De bondscoach zal waarschijn lijk een onderzoek eisen. Ik had in mijn eerste Nederlandse wedstrijd in de -69 klasse ge woon tweede moeten worden. En wie weet wat ik in de finale had kunnen doen. Collin Kist is de beste van Nederland en win nen zou zeker moeilijk zijn ge weest. Nu blijft het voor altijd een vraag of ik goed genoeg was voor goud." Ook zonder de overwinning staat Maatjes een gouden toe komst te wachten. Maar daar leeft hij dan ook naar. Voor deze achttienjarige geen friet en zelfs geen aardappelen met een lek ker stukje vlees. Rijst, rijst en nog meer rijst staat er op het dieet. „Mijn leven staat hele maal in het teken van de sport. Ik zit op het CIOS in Goes waar ik de topsportroute volg. Ik had maandag tentamens, maar die zijn voor het kampioenschap uitgesteld." De talenten van Ri chard Maatjes worden niet al leen bij zijn sportschool Geel hoed gewaardeerd, maar ook in de rest van Nederland. Zo zit hij als achttienjarige, de jongste, in de kernploeg van Nederland sa men met sportschoolgenoot Wyatt. „We zijn ook de enige Zeeuwen." „Ik wil het zo ver mogelijk in mijn sport schoppen. Niet al leen op wedstrijdniveau, maar ook op het gebied van lesgeven. „Richard geeft nu al judo- en jiu jitsulessen aan niet alleen kin deren, maar ook aan andere zwartebandeigenaren op Wal cheren en in Reimerswaal. Een van zijn leerlingen, Wout Dron- kers, is zelfs sponsor geworden van het jonge talent." Het is in het Zeeuwse tamelijk uniek dat en sponsor slecht met één spor ter in zee gaat. Dronkers van aannemingsbedrijf Wadro Bouw Yerseke bv zorgt ervoor dat Richard zijn onkosten ge dekt worden en dat hij zich he lemaal kan richten op het halen van zijn doel, wereldkampioen worden. Dronkers, die zelf al weer 26 jaar op de mat staat, schat de kansen van Richard hoog in. „Ik wist het gelijk toen ik hem zag. Richard Maatjes is een natuurtalent." MIDDELBURG - 'Het is inmid dels al weer even geleden dat de flatgebouwen achter ons zijn opgeblazen. Toen ik de morgen vóór het spektakel de gordijnen opendeed, kon ik het niet laten om dit tafereel nog even op de foto te zetten. Wel licht iets voor 'een bijzondere kijk'. FOTO: WICHER VAN DE WIELEN Heeft u ook een leuke foto, stuur deze naar de redactie: o.v.v.: Bijzonder kijk op Postbus 7011, 4330 GA Middelburg. WESTKAPELLE - Op zondag 24 juni viert mevrouw E. Reijn- houdt-Kaland haar 40-jarig zondagsschool jubileum. Al die jaren geeft ze met enthousias me en inzet wekelijks leiding aan de jongste groep(4 tot 8 jari gen). Haar betrokkenheid bij het zondagsschoolwerk is groot. Naast het leidinggeven aan de jongste groep is zij ook secreta ris van de plaatselijke zondags school. Bovendien is zij de derde gene ratie binnen de familie Kaland die leiding geeft aan de school. Zij is niet alleen actief binnen het plaatselijk zondagsschool werk, maar ook op landelijk ni veau heeft zij haar kwaliteiten bewezen. Regiocoördinator voor Zeeland en landelijk be stuurslid van de Nederlandse Zondagsschool Vereniging (NZV) is slechts een kleine greep uit haar werkzaamheden. Voor haar inzet en het vele an dere vrijwilligerswerk, onder andere in de brede vrouwenbe weging, is zij in 2000 koninklijk onderscheiden als ridder in de Orde van Oranje-Nassau. In een feestelijke viering wordt afscheid genomen van de oud ste kinderen. Na afloop van de viering wordt haar door de zondagsschool een receptie en feestavond aan geboden in het jeugdgebouw van de Nederlands Hervormde kerk. De viering vindt plaats op zon dag 24 juni in de Ned. Herv. kerk op de Markt in Westkapelle. Aanvang 19.00 uur. RITTHEM - Het oudste zeefort van West-Europa ligt in Neder land. Om precies te zijn in het sloegebied vlakbij Rithem. Fort Rammekens ligt in een natuur gebied met wandelpaden, een strand en een strekdam. Vanaf heden tot en met 28 augustus worden er op dinsdagavond rondleidingen gegeven vanaf 19.30 uur. Van 1 juli tot en met 26 augustus worden er ook op zon dag vanaf 14 uur rondleidingen gegeven. De kaarten die f 4,50 per stuk kosten zijn verkrijgbaar bij het Stedelijk Museum Vlissin gen en bij Fort Rammekens zelf. Het fort is ook op eigen houtje te bekijken. Tot 1 november is het fort dagelijks geopend van 13 tot 17 uur. Op maandag is Fort Ram mekens dicht. Het fort stamt uit 1547 en speelde een belangrijke rol als ankerplaats voor de sche pen van de Verenigde Oost-Indi sche Compagnie. De Franse Kei zer Napoleon gebruikte het fort onder andere in de strijd tegen de Engelsen en bracht daarom verbeteringen aan, zoals de kaze matten. In die kazematten wor den tegenwoordig exposities ge houden. Zes maquettes schetsen een beeld van het fort door de ja ren heen. Ook tonen kunste naars er hun werk. Voor meer in formatie over Fort Rammekens, tel. 0118-412498 of fort.ramme- kens@lampsinshuis.com Segeersstraqt 66 '<jy Middelburg, 0118-625440 MIDDELBURG - Dat Zeeland meer is dan strand en duinen wil het Zeeuws orkest bewij zen. Het orkest biedt de inwo ners van Zeeland, maar ook toeristen aan het begin van de zomer een avondje ontspan ning met meeslepende mu ziek voor jong en oud. Don derdag 28 juni speelt het Zeeuws Orkest in de concert zaal in Middelburg. Het pro gramma bestaat uit werken van Haydn, Schumann en Dvorak en wordt ook nog ten gehore gebracht in Brouwers haven en Aardenburg. Het is de eerste keer dat het concert in Middelburg wordt gegeven. Bij voldoende belangstelling wil het Zeeuws Orkest er een traditie van maken om zomers een klassieke serie in de stad te spelen. Het concert in de concertzaal begint om 20 uur. Vrijdag 29 juni treedt het or kest op in Brouwershaven en zaterdag 30 juni in Aarden burg. Kaarten kosten dertig gulden per stuk en zijn ver krijgbaar bij de Zeeuwse Theater Stichting, tel. 0118- 659659, bij de Drukkerij in Middelburg en bij de VWkan- toren op Schouwen-Duive- land. MIDDELBURG - Zeeland Na zomer Festivals is op zoek naar vrijwilligers die in een korte periode willen werken om het festival tot een succes te maken. Zeeland Nazomer Festival heeft mensen nodig van 15 augustus tot en met 9 september om voor en na het festival tal van hand- en span diensten af te handelen. Het gaat om kaartjesscheurders, bouwers, koffiezetters, rekwi sietensjouwers en ga zo maar door. Iedereen die tussen de zestien en vijfenzeventig is en van hectiek, spanning en ach ter de schermen werken houdt kan zich opgeven. Er is hulp nodig voor het muziek- en theaterspektakel op Neeltje Jans, de kamperopera in Vliss ingen en het festivalhart in Middelburg. Voor meer infor matie, tel. 0118-651240. VLISSINGEN - Zaterdag 23 ju ni om 09.00 uur wordt het offi ciële startsein gegeven voor de 24e Walcherenrit voor Old timers. Dat gebeurt op Boule vard Bankert. De stichting Vlissings Activi teiten Fonds heeft de organi satie in handen, medewerking wordt verleend door de Ver eniging Winkelcentrum Vliss ingen. Er zijn honderd deelne mers die auto's of motoren hebben van 30 jaar of ouder. Vanuit Vlissingen wordt naar Koudekerke gereden, vervol gens Westduin, Zoutelande, Westkapelle en Domburg waar de lunch wordt gebruikt. Daarna gaat het via Oostka pelle, Vrouwenpolder en Vee- re naar Gapinge, Middelburg, Koudekerke en terug naar Vlissingen. Daar staan de au to's tot ongeveer 17.00 uur op gesteld op de Zeemanserve.

Scheldebode | 2001 | | pagina 1