Kortgene aankomstplaats Olympisch kampioene zomerconcert Elancore Popgroep treedt op in winkel Geen speciale talenten gezocht Spetterend dansspektakel Twite DE LAMMERENBURCHT Oerhollandse loopwedstrijd op klompen Bingomiddag Feestweekeinde in zoutelande De toekomst van Biggekerke Zijdemuseum leent spullen Nehalennia Postzegeien Crootkoor in Veere Fancy Fair Jazzdansgala "DE GOUDVINKEN" BINGO ZOMERFEEST DANSAVOND Vrijwilligers/-sters gevraagd voor de bingo en achter de bar WOENSDAC 13 JUNI 2001 Een halve eeuw Molukkers Doe dagen kaarten maken Avondvierdaagse in Oostkapelle Castvrijheid in kerk Foto's van roest als kunst GOES - Musical Center Amsterdam organiseert zater dag 16 en zondag 17 juni in samenwerking met Hellen Isrie een musical workshop vol zang, acteren, musical, tap- en theaterdans aan de Thorbeckelaan in Goes. Ie dereen kan in principe aan de workshop deelnemen. De lessen worden gegeven door docenten uit de Ne derlandse en Duitse show- en musicalwereld en de workshop wordt zondagmiddag afgesloten met een korte presentatie. VLISSINGEN-Aan het eind van de kleurrijke lente geeft het Vocaal En semble Elancore in sa menwerking met barok- ensemble Padovana een zonnig concert. VLISSINGEN - Stichting Majo raat vijfenvijftigplussers houdt zondag 17 juni een bingoraid- dag. De middag is bedoeld voor senioren en wordt gehouden in de Mensa aan de Hogendorpweg in Vlissingen. De toegang is gra tis en de bingo begint om 13.30 uur. ZOUTELANDE - Zoutelande ak- tief zet binnenkort de Langstraat van Zoutelande op zijn kop. Za terdag 16 en zondag 17 juni wor den er diverse activiteiten geor ganiseerd. Zaterdag staat er van 13 tot 17 uur een springkussen voor kinderen in de Langstraat. Van 19 tot 22 uur gaat het Looporkest Leutband Zomarwa door de straat. Zondag wordt er tussen 11 en 16 uur een vlieger demonstratie gehouden in de Dijk Langstraat. BIGGEKERKE - Stichting Dorps raad Biggekerke houdt maandag 18 juni een openbare vergade ring. De vergadering van het be stuur wordt gehouden in het dorpshuis en begint om 20 uur. Op de agenda staat onder andere het bestemmingsplan van Bigge kerke. MEUSKEHKE - Het Nederlands Zijdemuseum verhuisde in april van Grijpskerke naar Meliskerke. Om dat te vieren is er inmiddels een receptie gehouden. Tijdens die bijeenkomst heeft de rector van scholengemeenschap Neha lennia, Van Geel, het antieke weefgetouw en de linnenpers van de Kruisweg in bruikleen ge geven aan het Zijdemuseum. Het weefgetouw wordt door het museum gerestaureerd, verze kerd tegen brand en diefstal en zal worden voorzien van de naam van de bruikleengever, na melijk Nehalennia. MIDDELBURG - Filatelistenver eniging De Zeewse Delta houdt maandag 18 juni weer de maan delijkse bijeenkomst. In het ont moetingscentrum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat in Middel burg zijn vanaf 19.45 uu alle postzegelverzamelaars welkom. De ingang is bij het Goudend. VEERE - Het Grootkoor Zeeland onder leiding van dirigent Nan van Groeningen geeft donder dag 14 juni een concert in de Grote Kerk in Veere. Het concert begint om 20 uur. Het Grootkoor is een project waarbij ruim twee honderdenvijftig dames en he ren uit de gehele provincie sa men zingen. Tijdens het concert in Veere worden er bekende koorwerken, opera- en musical fragmenten gezongen. Het koor wordt begeleidt door pianist Rob van Dijk en The Romanian Gyp sy Quintet, een zigeunerorkest uit Roemenië. Toegangskaarten zijn vrkrijgbaar bij de VW-kan- toren in Middelburg en Veere. VLISSINGEN - De Paauwen- burgschool in Vlissingen houdt donderdag 14 juni een fancy fair. Van 17 tot 19 uur worden er al lerlei activiteiten gehouden voor de schoolkinderen en de inwo ners van Paauwenburg. De kin deren worden bezig gehouden voor het goede doel. De helft van opbrengst van de fancy fair gaat naar de dierenbe scherming. Dit doel hebben de kinderen zelf gekozen. De ande re helft gaat naar de school zelf en is bedoeld voor buitenspel materiaal voor de kleuters. VLISSINGEN - Voor de vijfde keer houdt VTV een theaterjazz- dansgala. Het gala wordt woens dag 20 juni gehouden in het Ar senaaltheater in Vlissingen. De avond begint om 19 uur en de entree bedraagt tien gulden. Alle jazzdansgroepen treden die avond op en het dansspektakel is dan ook zeer afwisselend. KORTGENE - De komende weken staat alles in Kortgene in het teken van wielrennen. Het jaar 2001 is voor het wielercomité Kortgene een bijzonder jaar. Het is namelijk het jaar dat er voor de vijf en twin tigste keer een wielerronde zal wor den verreden. Het comité laat dit niet ongemerkt voorbij gaan. De feestweek begint al zaterdag 23 juni Dan zal Kortgene als aan komstplaats dienen van de slote tappe van de 'Ster van Walcheren', een internationale dameskoers waarin ook onze Olympisch kam pioene Leontien van Moorsel zal presenteren op zaterdag 16 juni Waar? In Ontmoetingscentrum Dauwendaele Vrijlandstraat 65 te Middelburg ingang achterzijde Zaal open 20.00 uur. Entree: f 10,- Laatste dansavond van het seizoen. Inliehtlngen: Tel. 0118-612927 meerijden. Tussen de diverse door komsten en de finish van deze etappe zullen er zoals ook de afge lopen jaren een dikke banden wed strijden voor de plaatselijke jeugd gehouden worden en wedstrijden voor de jeugd van diverse wieler ploegen. Het programma begint om 14 uur met de start van de dikkke banden race. Om 15.10 uur wordt de eerste doorkomst van de dames verwacht. De jeugdwedstrijden beginnen om 15.20 uur, na de doorkomst en stoppen net voor de dames het dopr weer aandoen. De tweede doorkomst wordt rond 16.40 uur verwacht. De winnaar wordt om 17.10 uur gehuldigd. Na afloop van de dameskoers houdt het wielerco mité om 18 uur een receptie voor genodigden zoals sponsoren, be stuurders, (oud) medewerkers en renners in het dorpshuis de Pomp- weie. Op zaterdag 28 juli vindt de uiteindelijke 25e Ronde van Kort gene plaats. Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 vrijdag 15, 22 Gratis entree en 29 juni Aanvang 19.45 uur zaterdag 16 juni met ringrijden zaterdag 30 juni m.m.v. Franky's Combo Aanvang 20.30 entree ƒ10,- Inlichtingen: de heer Van Munster 011 ö-4o04oo Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. gezocht MIDDELBURG - Voor de vakan tie van start gaat wordt er in Multi Colour aan de Torenweg in Middelburg nog twee keer een doe dagen kaarten maken gehouden. Voor deze twee keer zijn vrijdag 15 juni en zaterdag 16 juni gekozen. De dagen zijn vooral bedoeld voor mensen die op andere dagen nooit kunnen. De dagen beginnen om 10 uur en duren tot 16 uur. Er worden kaarten gemaakt met kaders en spinnenwebpapier. Aanmelden is niet nodig en ook de toegang is vrij. Meedoen kost net zoveel als de zelfgemaakte kaart. Zater dag 30 juni wordt het seizoen af gesloten met een dag iris vou wen onder leiding van Lenie Pieper. Ook die dag begint om 10 uur. Belangstellenden krijgen die zater dag en zondag les van 10 tot 17 uur in de balletstudio aan de Thorbec- kelaan in Goes. Wie kennis wil ma ken met de musical in al zijn facet ten, is van harte uitgenodigd deel te nemen aan de workshop. Iedereen kan meedoen ongeacht de leeftijd en of je nu wel of geen ervaring met zang, dans en acteren hebt! Wie meer ervaring heeft, zal nog even moeten geduld moeten hebben. Er zijn musical workshops voor meer gevorderden tot (semi) professio neel zijn in voorbereiding! Tijdens de musical workshop van NIEUWDORP - Voor de vijfde keer organiseert café De Ploeg de jaar lijkse Klompenrace in Nieuwdorp. Vrijdag 22 juni verandert de Ring in het dorp in een parcours waar de deelnemers aan de Klompen race op klompen hun rondjes moeten lopen. Het is een evene ment dat elk jaar weer veel deelne mers trekt en door het publiek hoog gewaardeerd wordt vanwege de hilarische taferelen en de onge looflijke snelheid waarmee men sen op klompen kunnen racen. Het idee werd ooit geboren in de kleine uurtjes in café De Ploeg in Nieuwdorp. Een paar stamgasten daagden elkaar daar aan de bar uit en trokken vervolgens de klompen aan om een rondje hard te rennen rond de kerk. Van het een kwam het anderen Klompenmakerij Traas uit Heinkenszand werd bereid gevon den om klompen te leveren voor de wedstrijd. Zo ontstond de klom penrace zoals we die vandaag de dag kennen. De opbrengst van deze unieke en oer-Hollandse loopwedstrijd ko men ten bate van het Reumafonds. Deelnemers kunnen zich opgeven bij café De Ploeg en de plaatselijke supermarkt in Nieuwdorp. Als deel nemers zelf niet in het bezit zijn van een stel ingelopen klompen dan kunnen zij ter plaatse een paar klompen komen passen uit het as sortiment goedgekeurde klompen van echte Klompenmakerij Traas. Nicolien van der Ploeg die bij de voorgaande klompenraces al actief was, helpt nu de nieuwe exploitan ten van De Ploeg, Lin en Min Truongel, bij de organisatie. De Vietnamezen leren van Nicolien van der Ploeg alle kneepjes van het Zeeuwse evenement. Er wordt gelopen op Hollandse klompen over een parcours van 375 meter rond de kerk van Nieuwdorp. De wedstrijd kent drie onderdelen. De jeugd van zes tot en met twaalf jaar lopen twee rondes. De vrou wen lopen een rondje meer, name lijk drie rondes. En voor de heren wordt het afzien met vijf te lopen rondes. Er is een wisselbeker be schikbaar gesteld en de nummers een, twee en drie krijgen een hou ten klomp als prijs. De eerste race begint om 19.00 uur op de Ring in Nieuwdorp. In Koudekerke en Serooskerke zijn de kampen, die nu een an dere bestemming hebben, nog te bezichtigen. Velen Molukse kampbewoners hebben jaren geleden Zeeland verlaten en wonen nu in plaatsen als Leer dam, Moordrecht, Nijver- dal, Breda, Arnhem, Assen en Amsterdam. In de Couburg Feestzaal in Koudekerke zullen vele mensen elkaar na jaren weer ontmoeten. Het program ma bestaat uit een tentoonstel ling van oude foto's, bezoeken aan de voormalige kampen, een feestmaaltijd, een cultureel ge deelte met muziek en dans, uit reiking van het herdenkings boekje, terugblikken met anek dotes en nog veel meer. Voor meer informatie kan men con tact opnemen met de heer M. Titaleij, tel. 0118- 552003/b.g.g. 0118-551545. OOSTKAPELLE - De avondvier daagse Oostkapelle houdt maandag 18 juni het gelijknami ge evenement, namelijk de vier daagse. Er wordt gelopen van 18 tot en met 21 juni over vijf of tien kilometer. Er wordt gestart bij sporthal Halve Maan aan de Schoolstraat in Oostkapelle. In schrijven kan vanaf 18 uur en er kan worden gestart vanaf 18.30 uur. Voor meer informatie, tel. 0118-637766 of 0118-581987. VLISSINGEN - Het is een eigen initiatief van de Vlissingse kerk. Om de gastvrijheid van de stad gedurende het zomerseizoen te benadrukken houdt de kerk in juni, juli en augustus elke vrij dagmiddag een pastoraal in loopuur in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Op die dag kan er met de pastor gesproken wor den onder vier ogen. Bij toer beurt zijn hiervoor een dertien tal pastores beschikbaar. Voor Vlissingen is het inloopuur een uniek gebeuren. SINT LAURENS - Dorpsvereni ging Sint Laurens houdt voor de zesde keer een expositie in de Nederlands Hervormde kerk in Sint Laurens. Zeven fotografen uit het dorp laten hun werk zien met als thema roest en vergan kelijk. Wethouder P.M. Bruin- ooge opent de expositie donder dag 14 juni om 17 uur. De ope ningstijden van de expositie zijn donderdag 14 en vrijdag 15 juni van 17 tot 21 uur en zaterdag van 11 tot 17 uur. Zaterdagmid dag speelt een muziekgroepje Barokmuziek. Zeeuwse musicalsterren 16 en 17 juni krijg je elke dag les in zang, acteren, musical, tap- en theaterdans. De geleerde technie ken worden direct toegepast door te werken aan delen uit musicals, zoals Hair, Annie Get Your Gun, West Side Story, Les Miserables en nog veel meer. De kosten voor het gehele musicalweekeinde bedra gen tweehonderd gulden. De workshop kan zondag worden afgesloten door een praktijkdeel, waarin de zangers, acteurs en dan sers middels een korte presentatie aan het uitgenodigde publiek laten In Goes wordt dit weekeinde een musicalworkshop gegeven. Er wordt in zeeland nog naarstig gezocht naar enthousiastelingen. zien wat ze dat weekend geleerd hebben. Als dank voor de deelname aan het weekeinde krijgen de musi calsterren een herinnering in de vorm van een certificaat van deel name. Heb je na dit weekend de smaak te pakken gekregen en wil je meer met musical bezig zijn, dan kun je deze zomer een Musical Theater Works hop van een week doen in juli en/of augustus. Je verblijft dan in een va kantiecentrum, waar je overdag ook les in zang, acteren, musical, tap en theaterdans krijgt en aan een musicalstuk werkt, dat je met de ge hele groep aan het einde van de week voor publiek uitvoert. Ook een jaarcursus of part-time oplei ding is mogelijk. Voor meer infor matie bellen met Hellen Isrie in Goes: 0113 - 229316 of bel Musical Center Amsterdam: 020 - 627 43 48/06-26 766 505. KOUDEKERKE - Een Molukse werkgroep op Walcheren is vo lop bezig met een herdenking en een grootse reünie. Zaterdag 22 september komen Molukse mensen die vroeger in Ambone zenkampen gewoond hebben in Westkapelle, Grijpskerke, Ser ooskerke en Koudekerke samen. In 1951 kwamen de vroegere KNIL-soldaten met hun wou wen en kinderen in Nederland aan en werden ondergebracht in kampen met veelal houten barakken. In Zeeland zijn er in totaal negentien Ambonezen kampen geweest, voor kortere en langere tijd. MIDDELBURG - Bijna iedereen denkt dat je een speciaal talent moet hebben om muziek te kunnen maken. Dat musiceren helemaal niet zoveel met technische bagage te maken heeft, moet Zeeland nog leren. Om de creativiteit in het mu ziekonderwijs te stimuleren is het project Klankenkoorts opgezet. Het project moet de angstdrempel ver lagen en mensen helemaal op laten gaan in muziek. Het initiatief komt van de provin cies West-Vlaanderen, Oost-Vlaan- deren en Zeeland en het project is uitgewerkt in samenwerking met Musica, Vooruit en Kong. Klanken koorts moet antwoord geven hoe je meer creativiteit in het muziekon derwijs kan stimuleren, hoe hele maal op te gaan in de muziek en hoe klanken te ontdekken en te ex ploreren. Klankenkoorts is bedoeld voor de leerkrachten en leerlingen van het reguliere onderwijs, het hoger on derwijs en deeltijd kunstonderwijs in Vlaanderen en Zeeland. Muzi kanten en organisaties zoals Musi ca en Kong moeten de nodige mu ziek know-how overbrengen op de leerlingen en leraren. Zaterdag 16 juni wordt er een pre sentatie van Klankenkoorts gege ven in het Centrum Nieuwe Muziek Achter de Houttuinen in Middel burg. Tijdens de presentatie wordt de gehele opzet van het project voorgesteld aan onderwijsmensen. Deelname aan de dag is gratis. In schrijven kan via www.musica.be. De presentatie begint om 14 uur en duurt tot 18 uur. MIDDELBURG - Dance Motiva tion, de jazzafdeling van de Middel burgse Turnvereniging, staat weer voor een grote uitdaging. Al jaren lang geeft zij in de Stadsschouw burg van Middelburg een spette rende voorstellingen. Ook dit jaar belooft het weer een vlotte en wer velende show te worden. De voorstelling wordt dit jaar vrij dag 15 juni gehouden. Tijdens deze dansshow, die als thema bekijk 't heeft meegekregen, laten bijna alle groepen van Dance Motivation hun ingestudeerde dansen zien. Een boeiend programma waarin kin dergroepen en gevorderde demon- stratiegroepen elkaar in vlot tempo af zullen wisselen. De choreografie is in handen van vier huischore ografen. De zustervereniging VELDO zal twee gastoptredens verzorgen en ook de Turnschool Zeeland zal deelnemen aan de show met een gastoptreden. Al vanaf september is de vereniging bezig met de voorbe reidingen voor deze demonstratie. Voor het slagen ervan is een goede harmonie noodzakelijk tussen ge brachte dansen, kleding, lichteffec ten, muziekkeuze en een positieve uitstraling van de groep. Dit alles neemt een belangrijke plaats in tij dens de trainingen. De voorstelling begint om 19.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf tien gulden aan de kassa van de schouwburg en in de verkoop een rijksdaalder minder. Het eerste gedeelte van het concert bestaat uit religieuze muziek van onder andere Vivaldi, Purcell en Buxtehude. Na de pauze zal de na tuur zich laten horen door middel van krekels, vlinders, forellen, gan zen en vogels. Zelfs de stilte van de zomernacht zal hoorbaar zijn. In zijn orgelimprovisatie zal Jos Vogel de verscheidenheid van de natuur complementeren. Op het programma staan verder nog werken van C.J. Witt, Caldara, Wood, Stanford, Schumann, Rossi- Het vocaal Ensemble Elancore geeft zondag een zomerconcert in Vlissingen. ni en Carter. Het zomerconcert wordt 17 juni gegeven in de Sint Ja cobskerk in Vlissingen. Het concert begint om 15 uur. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de kassa en kosten f 12,50 per stuk. Pashouders betalen tien gulden en kinderen kunnen gratis naar binnen. MIDDELBURG - De popgroep This Beautiful Mess heeft voor donder dag 14 juni wel een hele aparte plek uitgekozen om op te treden. De jonge Zeeuwse band treedt vanaf 17 uur op in de nieuwe popspeciaal zaak De Waterput aan de Nieuwe Burg in Middelburg. This Beautiful Mess is een overwe gend Zeeuwse band die onlangs de buteerde met een verrassend sterk album 'Falling on deaf ears'. Tij dens het zogenaamde instore-op- treden in Middelburg zullen ze in tieme nummers van die compact disc ten gehore brengen. Het viertal omschrijft de muziek van This Beautiful Mess zelf als emopop, omdat het raakvlakken vertoont met andere emotionele popgroepen zoals Coldplay en Mu se. Ook heeft This Beautiful Mess veel naar donkere popmuziek uit de jaren tachtig geluisterd. Het is te horen dat zowel The Cure, The Church en Radiohead invloed heb ben gehad op het gitaargeluid van de melodieuze songs. De nummers hebben inventieve ritmes in zich en de baslijnen wor den onderbouwd. Het instore-op- treden in De Waterput is gratis.

Scheldebode | 2001 | | pagina 9