Eeuw wippen op veerbeestjes en kippen Een bijzondere kijk op... Robotoorlog in Vlissingen w <fl» U heeft een feest, wij maken het spektakulair WEEKKRANT VOOR WALCHEREN. VOOR BEZORGKLACHTEN KUNT U BELLEN NAAR: 0118-652700. VOOR TIPS EN LEUKE SUGGESTIES KUNT U BELLEN: 0118 652 713 Vooral uw feesten Rommelmarkt Scannen vak apart Walcheren puzzelt massaal mee KNALLER v.d. WEEK WEC 250 G KANTENMAAIER 8Blgow> De popgroep This Beautiful Mess heeft donderdag een hele aparte plek uitgekozen om op te treden varia De zeventienjarige Nanon is nu al druk bezig naam te maken in de gitaarindustrie. terzake Bij de Golfbaan kun je dit seizoen niet alleen golfen, maar ook steppen en paardrijden terzake LANDELIJKE ORGANISATIE VIERT JUBILEUM SPEELTUINWERK VLISSINGEN - Het was een oude Fries die op het idee kwam kinderen een veilige speelplaats te geven. Het idee sloeg in als een bom en speeltuinen schoten door heel Nederland als paddestoelen uit de grond. Eer voor zijn idee wilde de Fries niet aannemen. Hij wilde niet gehuldigd worden, wilde niet dat er een straat naar hem werd vernoemd en ereburger worden, zag hij helemaal niet zitten. Geen wonder dat bijna nie mand iets van de stichter van de speeltuin weet. Za terdag 16 juni wordt overal honderd jaar speeltuin werk gevierd en wordt er even stilgestaan bij de stich ter. In Zeeland is Vlissingen uitverkorene voor het speeltuinfeest. Beste service, laagste prijs! Rommelmarkt Brugklassers voor Roparun walchers Fanfare festival in Veere Mishandelde media L J Burg. V. Woelderenlaan 5 Vlissingen Tel.: 0118-418653 WESTKAPELLE - Korfbalver eniging van Westkapelle 'Stormvogels' houdt zaterdag 16 juni haar tweejaarlijkse rommelmarkt op het markt plein. Naast de verkoop van allerlei oude spullen zoals boeken, gereedschap, meu bels en witgoed zullen er ook een rad van avontuur, verlo ting, wafels zijn. Voor de klein tjes is er de gehele dag een springkussen. Om 11 uur zul len waardevolle spullen bij opbod worden verkocht. Deze rommelmarkt start om 9 uur en zal tot circa 17 uur duren. De Hobby Computer Club af deling Zeeland komt maandag 18 juni bijeen in wijkcentrum "Open Hof' in Vlissingen. Op deze avond zal kernlid Wilko van 't Veer een presentatie over scannen verzorgen. De avond begint om 20.00 urn- maar de zaal is om 19.30 uur al open. Jn de maanden juli en augustus houdt de Zeeuwse afdeling geen bijeenkomsten. Vanaf september is iedereen weer van harte welkom op de avonden in Goes, Terneuzen, Vlissingen en Zierikzee. Wil men gedurende de zomer toch op de hoogte blijven van de HCC afdeling Zeeland, dan kan er een bezoek worden ge bracht op de websites van de afdeling op www.zeeland.hccnet.nl. MIDDELBURG - De reacties op de pinksterpuzzel die 30 mei in de Scheldebode stond zijn massaal. Elke dag vallen er tientallen inzendingen op de deurmat. Door de enthou siaste stroom wordt de stapel waaruit uiteindelijk de goede inzenders getrokken worden snel. Er zijn dan ook prachtige prijzen te winnen. De hoofd prijzen zijn een dubbel elek trische lattenbodem, een su per VHS videorecorder en een jaarabonnement voor de fit ness. Maar er zijn ook veel an dere prijzen te winnen zoals een magnetron, een elektri sche tandenborstel, een foto camera en een complete dou cheset. Om kans te maken op één van die fantastische prij zen is het nog niet te laat. In zendingen moeten uiterlijk 23 juni binnen zijn bij De Schel debode, Pinksterprijsvraag, postbus 70114330 GA in Mid delburg. De oplossing kan ook afgegeven worden op het kan toor aan de Vrijlandstraat in Middelburg. GRASKANTMAAIER NU ZIE VOOR ANDERE SPECTACULAIRE AANBIEDINGEN VERDER IN DEZE KRANT w item som- m hmukvmuk Door Anita Hoekman De eerste speeltuin werd 17 juni 1900 opgericht door Uilke Jans Klaren, bijgenaamd 'vader'. Nog geen twee jaar later ging de poort van de Oosterspeeltuin in Amsterdam open. Klaren, die van huis uit scheepstimmer man was, vond dat er in de buurt te weinig speelgelegen- heid was en wilde daarom een besloten speelplaats opzetten waar kinderen veilig en onder toezicht konden spelen. Meer dan een speelterrein met een gebouwtje waar vrijwilligers ac tiviteiten voor de buurtkinderen organiseerden, was het niet, maar de formule van Vadertje Klaren sloeg aan en waaide al snel over naar andere plekken. Er waren al meer initiatieven geweest voor zogenaamde speeltuinen, maar de Ooster speeltuin was de eerste die door de buurtbewoners zelf werd op gericht en beheerd. Dertig jaar later waren er al zo veel speeltuinen volgens het idee van vadertje Klaren dat er behoefte was aan een overkoe pelende organisatie. Zo werd de NUSO opgericht, de Nederland se Unie van Speeltuin-Organi saties. In heel het land, van Leeuwarden tot Roermond en van het Groningense Godlinze tot Vlissingen zijn tegenwoordig nog altijd speeltuinvrijwilligers van de NUSO actief. Om het ju bileumfeest te vieren is in elke provincie een speeltuin verko zen tot feestlocatie. In Zeeland is speeltuinvereniging De Oude Stad in Vlissingen de gelukkige. Het jubileum begint vroeg in de morgen met een rondgang door de wijk met muziek en versierde fietsen. Alsof het weer even ko ninginnedag is. Wethouder Poppe-de Looff opent vervol gens de feestdag en daarna wor den de ballonnen opgelaten. Vanaf 10.45 uur is de speeltuin voor iedereen geopend. Voor de jeugd staat er dan een spring kussen en een suikerspinkraam. Verder kunnen ze zich natuur lijk uitleven op de wip, de schommel en alle andere toe stellen. In Vlissingen wordt eigenlijk een driedubbele verjaardag ge vierd. Speeltuinwerk bestaat honderd jaar, de NUSO viert zijn zeventigste verjaardag en in Vlissingen kunnen kinderen sinds tachtig jaar zich op de ver schillende speeltoestellen ver maken. In 1921 werd dankzij een groep enthousiastelingen uit de tuinstad een sportterrein aan de Margrietenlaan in ge bruik genomen. De Vlissingsche Courant schreef er een stukje over: 'De heer H.P. Mathijsen wees er de kinderen op dat zij Kinderen beleven nog net zoveel lol aan een speeltuin als toen de allereerste speeltuin honderd jaar geleden werd geopend. hier mochten spelen, mits zij zich van baldadigheden ont houden en luisteren naar de vermaningen van hun ouders en anderen'. Er is sinds die tijd veel veran derd. Speeltuinwerk is na hon derd jaar trouwe dienst zeker niet gedateerd te noemen. En kele jaren geleden nog werden de speeltuinen eens extra op veiligheid gecontroleerd. Voor een aantal speeltuinen leek het na de controle einde verhaal. Het ene na het andere toestel werd afgekeurd. Even zonk de moed in de schoenen van de vrijwilligers, maar niet voor lang. Nu staan er overal nieuwe en veilige speeltoestellen. Officieel wordt er in 'De Oude Stad' stilgestaan bij honderd jaar speeltuinwerk. Hier staat ook een tentoonstellingvan de NUSO ingericht over het werk in de tuinen. De fototentoon stelling brengt niet alleen een deel van de geschiedenis in beeld, maar brengt vooral het belang van speeltuinwerk in beeld. Scoop heeft bovendien tot 26 juni in de hal van het ge meentehuis in Vlissingen een tentoonstelling opgezet van het Vlissingse speeltuinwerk met foto's en documenten zoals ou de krantenartikelen. In Zeeland zijn er meer dan der tig verenigingen of stichtingen op het gebied van speeltuinen actief. En die vieren zaterdag 16 juni natuurlijk allemaal feest. Naast De Oude Stad is ook speeltuin Lammerenburg geo pend en in Oost-Souburg de Souburcht. In de gemeente Bor- sele die de kroon spant met de buurtbetrokkenheid bij speel- voorzieningen, er zijn maar liefst vijftien speeltuinvereni gingen actief, houden de ver enigingen in 's-Heer Abtskerke en Ellewoutsdijk open dag. In het dorp Borssele wordt de feestdag aangegrepen om de to taal gerenoveerde speeltuin of ficieel te openen. VLISSINGEN - Een schilder op plaats'. Geen fietsenstalling, op...' laat het de redactie even hoog niveau, ergens in een Vlis- maar fietsenstelling. weten: Postbus 7011, 4330 GA singse wijk. Ook in deze stad De foto is gemaakt door J. Kool- Middelburg, worden regelmatig fietsen gejat, wijk uit Vlissingen. Vandaar deze veilige 'parkeer- Heeft u ook 'een bijzondere kijk foto: j. koolwijk VLISSINGEN - De aula van de Hogeschool Zeeland wordt bin nenkort omgetoverd tot een ware V-scram arena waar de stukjes metaal en techniek je om de oren zullen vliegen in een stalen strijd op leven en dood. Zaterdag 16 juni worden in Vlissingen de V-scram robot competities gehouden. Het is de tweede dat de robotcompe titie wordt gehouden in het ge bouw van de Hogeschool Zee land. In totaal zullen acht teams met hun robot strijden om de hoogste eer. Voor bezoekers is de aula van de Hogeschool geo pend van 10 tot 16 uur. De toe gang is gratis. Een drietal techniekstudenten van de hogeschool organiseert sinds een jaar onder de naam V- scrarn robotcompetities. V- scram vervult voor het drietal de stage die wordt doorlopen in het derde studiejaar. V-scram staat voor Verenigde Studenten Competitie Robotgames Afde ling Mechatronica. Het project is geboren uit het project Delta Mechatronica van de Hoge school Zeeland, dat in het leven is geroepen om onder andere technisch onderwijs te promo ten. Dit jaar bestaat de compe titie uit twee onderdelen, na melijk de behendigheidsspelen en de zogenaamde knock-out competitie. De behendigheids spelen bestaan onder andere uit Sumo worstelen, robotsoccer oftewel een potje voetbal en de destruction derby, een soort hindernisbaan. De knock-out competitie is hard tegen hard. De robots treffen elkaar in een arena en hebben drie minuten de tijd om elkaar te verslaan. De informatie over de robotcom petitie is ook te vinden op de website: www.vscram.nl De vijftig deelnemers, allen stu derend aan de Hogeschool Zee land, zijn onderverdeeld in acht teams. De teams hebben twee en een halve maand de tijd ge had om een robot te ontwerpen en te bouwen. De robots mogen maximaal veertig kilo wegen en moeten allerlei vechttechnie- ken beheersen, zoals duwen, trekken en slaan. De gehele dag zal het spektakel muzikaal be geleid worden door de live band: Air Sculptors. VLISSINGEN - Elk jaar houdt de Vlissingse korfbalvereni ging Seolto een rommelmarkt. Dit jaar wordt de markt waar allerlei tweehands artikelen voor sportprijzen weggaan za terdag 16 juni gehouden. Op het korfbalveld naast de nieu we wijk Lammerenburg aan de Zuidbeekseweg in Vlissin gen is tweeduizend vierkante meter ingeruimd voor de rom melmarkt. Op hetzelfde ter rein wordt die dag ook ringrij- den georganiseerd. De rom melmarkt begint om 10 uur en tot 15.30 uur kunnen er koop jes ingeslagen worden. MIDDELBURG - Brugklassers en tweede klas leerlingen van scholengemeenschap Neha- lennia laten zich tijdens de jaarlijkse sportdagen 19 en 20 juni sponsoren door familie en vrienden. De opbrengst van de actie is bedoeld voor de Stichting Roparun voor een project van jonge kankerpa tiëntjes in het Sophia Kinder ziekenhuis in Rotterdam. Na de actie mogen een aantal leerlingen een bezoekje bren gen aan het ziekenhuis. Vorig jaar lieten de leerlingen zich tijdens de sportdag ook al eens sponsoren en toen haal den ze vijfentwintighonderd gulden op. Dit bedrag werd geschonken aan de gemeente Enschede na de vuurwer kramp. VEERE - In verband met het tachtigjarig bestaan van mu ziekvereniging Veere's Genoe gen wordt zaterdag 16 juni het Walchers Fanfarefestival ge houden. In de Grote Kerk van Veere wordt er om 9.15 uur ge loot in welke volgorde de fan fares op gaan treden. Er ko men zeven fanfares aan bod zoals Eendracht Maakt Macht uit Serooskerke, Luctor et Emergo uit Zoutelande, ON- DA uit Nieuw en Sint Joos- land, Jong ONDA, Vlijt en Vol harding uit Oost-Souburg en het jeugdorkest en Veere's Ge noegen uit Veere. De Walcher- se fanfare-orkesten treden op tussen 11.30 en 18.45 uur. De optredens worden beoordeeld door Arie Stolk. Om 17.15 uur treedt het Groot Walchers Fanfare-orkest op onder lei ding van Stolk. Het orkest be staat uit muzikanten van alle fanfares die zaterdag optre den. In de avond tussen 18 en 19 uur treedt al wandelend de Original Zeeland Streetparade Jazzband op in de straten van Veere. MIDDELBURG -Uitgescheur de illustraties, aangekruiste teksten en weggelakte vloe ken. De bibliotheek in Middel burg heeft al jaren te kampen met vernieling en diefstal van bibliotheekmaterialen. Om duidelijk te maken wat de ge volgen zijn van onzorgvuldig gebruik wordt er in de Zeeuw se Bibliotheek voor de tweede keer een expositie gehouden genaamd 'Strafbare Feiten, vernieling en diefstal van bi bliotheekmaterialen'. Tot en met 30 juni zijn onder andere bekraste compact discs te be wonderen en boeken die zijn aangepakt met een markeer stift. Elk jaar geeft de biblio theek meer dan een miljoen gulden uit aan de aanschaf van boeken, videobanden en compact discs. Door normale slijtage moeten versleten boe ken vervangen worden, wat al een kostbare zaak is. Door diefstal en beschadigingen wordt de kostenpost alleen maar groter. Bovendien wor den de leners gedupeerd. Ze moeten langer wachten op hun materialen of ze vissen helemaal achter het net, om dat het budget van de biblio theek niet hoog genoeg is om de exemplaren te vervangen.

Scheldebode | 2001 | | pagina 1