5*1 n1 Ondergedoken na bedreiging ex-man Een bijzondere kijk op JÜySTVL] 'Zegt een bordje niet genoeg' 0*-r p- <- U heeft een feest, wij maken het spektakulalr ■■■■■■■■Hl Vooral uw feesten rd De werkelijke Evertsens De balalaika in de bibliotheek Rondje rond het Veerse Meer Avondvierdaagse Witte en gekleurde diamanten fonkelen in vernieuwd 't Gouddoppertje. terzcike f f f i in theater- en muziek café De Piek wordt 9 juni het eerste Gothic-festival gehouden. De Bard in Vlissingen is de ontmoetingsplaats voor wereldmuziek liefhebbers. terzake ZEEUWSE DOODSBANG VOOR ONTVOERING VAN ZOONTJE MIDDELBURG - Jaren geleden ontmoette Kirsten, die niet met haar echte naam in de krant wil, een Egypti sche man. Ze hield van hem en ze kregen een zoontje. Na hun trouwen veranderde haar man van de een op de andere dag. Hij werd erg dominant. In één van zijn buien sloeg hij Kirsten bijna dood. Ze leeft nu onder gedoken en vreest dat haar ex-man hun zoontje zal ontvoeren. Jaarlijks worden honderd kinderen naar het buitenland ontvoerd en slechts een procent daar van komt terug. PANTHER NIEUW TERNEUZEN: Noordstraat 18 MIDDELBURG: Markt 45 (naast ING) Teva - Reef Timberland Lhe Taptoe zeeland presenteert... Afgelast Eerste kreekloop Kinderbingo werken met acryl [4W511401 ~i Scheldebode WEEKKRANT VOOR WALCHEREN. VOOR BEZORGKLACHTEN KUNT U BELLEN NAAR: 0118-652700. VOOR TIPS EN LEUKE SUGGESTIES KUNT U BELLEN: 0118 652 713 M/V WOENSDAG 6 JUNI 2001 Ook geschikt voor kinderen --P Burg. V. Woelderenlaan 5 Vlissingen Tel.: 0118-418653 MIDDELBURG - De archeolo gische werkgemeenschap, af deling Zeeland houdt een le zing over het bekende admira- lengeslacht Evertsen. De meeste Evertsens waren als luitenant-admiraal in dienst van de admiraliteit van Zee land. De lezing wordt gegeven door D. Roos uit Vlissingen, hij heeft door onderzoek in Zeeuwse archieven twee eeu wen varen en vechten van de ze helden op een rijtje gezet. De Evertsens zijn vaak te een zijdig beoordeeld, Roos zal trachten de beeldvorming in overeenstemming te brengen met de werkelijkheid. De le zing wordt gehouden op 8 juni om 19.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. MIDDELBURG - Het ensem ble 'Lel' presenteert donder dagavond 7 juni zijn repertoire van Russische Volksvolksmu- ziek in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek. De muziek be staat uit meesterwerken van Russische componisten en Russische romantiek. Het en semble is samengesteld uit professionele muzikanten die na hun conservatoriumoplei ding zijn verbonden aan de Muziekschool van Taganrog. Met de bekende Russische ins trumenten; bajan, domra en balalaika brengen zij instru mentale en vocale Russische volksmuziek ten gehore. Ie dereen is uitgenodigd voor het optreden, de avond begint om 20.00 uur. Toegangskaarten kosten f7.50 en zijn te verkrij gen bij de klantenservice van de Zeeuwse Bibliotheek. WALCHEREN - Waterschap de Zeeuwse Eilanden heeft een nieuwe folder waarin een fiets route rond het Veerse Meer is opgenomen. De folder is on der andere te koop bij VW- kantoren, voor de prijs van f 2.95. De route neemt de fietser mee langs de mooiste plekjes rond het Veerse Meer en heeft een lengte van zestig kilome ter. De nieuwe folder vertelt de lezer bijzondere water-weetjes over het landschap waar door heen wordt gefietst. Naast de Nederlandstalige versie, is de folder ook verkrijgbaar in het Engels en Duits. MIDDELBURG - Binnenkort wordt de ZWB Avondvier daagse gehouden. Vanaf 11 tot en met 14 mei worden weer heel wat kilometers af gelegd. Om de drukte rond 'De Zandkuil' wat te verlich ten starten de groepen van in geschreven scholen dit jaar vanaf Ontmoetingscentrum Dauwendaele. De laatste avond vertrekt de gehele groep wel vanaf 'De Zandkuil' om onder begeleiding van de 'Juliana Korpsen over de fi nish te trekken. t Gouddoppertj Door Anita Janse „We moeten tolerant zijn en openstaan voor andere cultu ren. Dat hoor je vaak in Neder land. Nou, ik stond open voor andere culturen. Jaren geleden ontmoette ik in Nederland een Egyptische man. Het klikte goed, ik hield van hem en raakte zwanger. Hij wilde er niets van weten dus ik besloot het kind in mijn eentje op te voeden. Toen de baby, een jongetje, twee maanden oud was kwam zijn vader ineens weer opdagen, vol spijtbetuigingen en beloftes. Ik hield nog steeds van hem en vond bovendien dat ieder kind recht heeft op zijn eigen vader dus ik besloot het nog eens te proberen. We zaten soms tot diep in de nacht te kletsen over onze ver schillende achtergronden, dat was heel leerzaam. Op den duur werd hij dominant. We zijn een jaar uit elkaar geweest, maar hij zocht me uiteindelijk toch weer op. Hij wist dat ik gevoelig was voor zijn beloftes. Dus we gin gen weer samen verder. Ik dacht 'ieder huisje heeft zijn kruisje'. Ik stelde wel een heleboel voor waarden voordat hij weer bij me introk, want ik was wel voor zichtig. Na driekwart jaar gingen we een maand op mijn kosten naar zijn thuisland voor een bezoek aan zijn familie. Dat was een vrese lijke ervaring en een hele cul tuurschok. Ondanks het feit dat zijn ouders me leken te mogen, moest ik hele dagen tussen vier muren doorbrengen. Mijn vriend was altijd met andere mannen op stap en ik zat daar midden tussen vrouwen met wie ik geen woord kon wisselen. Ook begreep ik niet dat de man nen die buiten op straat liepen mijn zoontje steeds sloegen. Achteraf kwam ik erachter dat we veracht werden omdat we geen moslim waren. Zodra een gesluierde vrouw mijn kind droeg, hielden ze op met slaan. Omdat zijn familie het zo erg vond dat we niet getrouwd wa ren besloten we na terugkomst in Nederland in het huwelijks bootje te stappen. Hoewel ik daar altijd terughoudend in was geweest, had ik het toch voor hem over want ik hield van hem. Het huwelijk bleek een grote vergissing te zijn. Van de een op de andere dag begon hij mij en zijn zoontje te slaan. Ineens had hij er bezwaar tegen dat ik wes ters gekleed ging en moest ik wijde kleding dragen. Mijn vrij heid werd steeds verder aan banden gelegd, op den duur kon ik niet eens meer iemand bellen zonder dat hij de telefoon afluisterde. Van zijn lieve karak ter bleef niets over. Hij leek he lemaal niet op de man met wie ik getrouwd was. Ik werd steeds vaker afgetuigd en ik zocht mijn toevlucht in de kerk. Een hechte kerkgemeenschap nam mij me teen op. Hij was woest dat ik zo MIDDELBURG - De Magi- straatwijk in Middelburg is een nette volkswijk en de buurtbe woners kunnen over het alge meen goed met elkaar opschie ten. Maar zo nu en dan valt in het park tegenover de Staten- laan wel eens een scheldwoord. Een smal voetgangerspaadje slingert door het in lentekleed gehulde stadspark. Aan het be gin van het pad staat een knal blauw bord met het overbeken de witte poppetje. Dit is een voetpad. Maar onder het bord schieten de fietsers achter el kaar het voetpad op. Even een stukje afsnijden door het park. Wie kent het niet. De mensen die rustig hun hondje uitlaten schrikken zich soms een hoedje als de fietsers ineens de bocht omscheren. Vooral 's morgens rond negen uur als de kinderen naar school gaan schijnt het on veilig te zijn voor de wande laars. J,En als je er wat van zegt, dan kun je nog een grote mond krijgen ook", zegt een betrokke ne. „Voor mezelf geef ik er niet om wat ze zeggen, ook al roepen ze 'Oud kreng, ik rij je hondje dood'. Ik vind dat ze zelf wel een probleem hebben met zo'n grote mond." Dat de kinderen dit weggetje fietsen is deels aan de ouders te wijten. Bij het ha len en brengen nemen ook zij deze handige route. Misschien vinden zij deze route veiliger dan langs de drukke weg waar een breed fietspad ligt. De ver ontwaardigde wijkbewoner vindt dat het op moet houden. „Er hoeft hier geen agent te gaan staan, want er staat een bordje en zegt een bordje niet genoeg?" Het is een voetpad en dat moet men maar eens onder ogen zien. nauw bij de kerk betrokken raakte en eiste dat onze zoon op Arabische wijze besneden zou worden. Ik heb daar verder niet te moeilijk over gedaan, maar ik gaf een vinger, hij pakte mijn hele hand. Ik werd bedreigd met een heet strijkijzer. Na een vlucht door de tuin heb ik de politie ingelicht. Hij werd opge pakt, maar even later stond hij weer op de stoep, zoals gewoon lijk overladen met spijtbetuigin gen. Ik had nu echter mijn grens bereikt dus ik schakelde stiekem een advocaat in om de schei ding aan te vragen. Op een dag was hij boos omdat ik hem niet naar zijn werk had gebracht, iets wat ik had moe ten doen omdat het regende, 's Avonds sloeg hij helemaal door. Een poging tot doodslag mis lukte. Ik dacht dat ik die nacht zou sterven. Wonder boven wonder heeft hij ons zoontje in zijn bed laten liggen. We kwa men de nacht levend door, vol blauwe plekken, een kapotte nek en een gebroken kaak, maar ik leefde tenminste nog. De vol gende morgen toen hij naar zijn werk was, ben ik als een gek aan het bellen gegaan. Vrienden en kennissen hebben het huis ge deeltelijk leeggehaald, want het was allemaal van mij. Ik kreeg een onderduikadres, en zo leef ik nu nog steeds. Mijn ex-man heeft gedreigd dat hij voor vijf honderd gulden iemand weet die mijn zoontje naar Egypte kan ontvoeren. Ik geloof hem. Geregeld worden we achter volgd. We leven in een kooitje. Mijn ex-man is er met werkstraf vanaf gekomen. Inmiddels loopt er een rechtszaak, want hij wil een bezoekregeling. Het lijkt erop dat de rechter hem een ge deeltelijke toewijzing geeft. Als hij die krijgt loopt mijn zoontje groot gevaar naar het buiten land te worden ontvoerd. Bo vendien is hij bang voor zijn va der. Ik zit vol vragen over onze rechtstaat. De Nederlandse re gering maakt zich druk om de misère van buitenlandse staten maar maken ze zich ook zo druk om hun eigen bevolking? Ik zit vol vragen, en ik ben niet de eni ge. Ik ben al een hele tijd in con tact met lotgenoten. Mensen die zichzelf herkennen in bovenstaand verhaal kunnen hulp vragen via de lijn 'ik be scherm je' tel. 0134-560015. Het wandelpad bij de Magistraatwijk wordt veel door fietsers ge bruikt. VLISSINGEN - Deze schitterende foto werd opgestuurd door Jan Sierevogel. De vertekening van het straatbeeld door de weerspie geling in dit blinkende intrument vond hij fascinerend om naar te kijken, schreef de fotograaf. In plaats van een doorsnee foto van de voorkant, nam hij dit plaatje van de achterkant. Hij liet dit mooie plaatje niet aan zijn neus voorbij gaan en stuurde zijn bijzondere kijk op naar de redactie. Heeft u ook een unieke foto? Laat het de redactie even weten; Post bus 7011, 4330 GA Middelburg. FOTO: J. SIEREVOGEL Sportschoen 28 - 45 Geldig t/m 10 juni 2001 Junior mt. 20 t/m 37 Dames mt. 35 t/m 42 Heren mt. 40 t/m 49 Segeersstraat 66 Middelburg 0118-625440 VLISSINGEN - Op het stad huisplein vindt 9 juni weer de jaarlijkse taptoe plaats. Het programma vermeldt dit jaar maar liefst vier landelijke top pers. De avond wordt om 19.30 uur geopend met een streetparade vanuit verschil lende punten in de stad. Aan sluitend vindt om 20.00 uur de taptoe plaats. Show- Marchinband DAP uit Apel doorn presenteert naast de nieuwe galashow een unieke country- en westernshow ge baseerd op het vroegere Noord-Amerika. Natuurlijk ontbreekt de Drumfanfare en het Showorkest Deltaband uit Vlissingen niet. Het derde korps dat acte de présence geeft is het Juliana Drum korps. Op de taptoe presen teert het Julianakorps de the mashow Starwars. Zeer bij zonder wordt ook het optre den van Showband Irene uit Ede, zij brengen een show met muziek uit o.a. Westen wind. Om 22.00 uur wordt de taptoe afgesloten met een fi nale waar alle korpsen aan deelnemen. Sinds 1995 vindt in Vlissingen jaarlijks het Nationaal jeugd- festival plaats. Omdat te wei nig korpsen dit jaar mee kun nen doen in verband met het Wereldmuziek concours in Kerkrade heeft het bestuur besloten de editie voor 2001 af te lassen. Samen met de lan delijke organisatie Unisono wordt gekeken naar de moge lijkheden voor volgend jaar. WESTKAPELLE - De evene mentcommissie 'Westkapelle Actief houdt woensdag 6 juni de eerste kreekloop. Het gaat om afstanden van 2.7 en 5.4 km. Belangstellenden kunnen zich tegen betaling van f 3.50 inschrijven bij J. Bostelaar tel: 571866. De kreekloop gaat van start om 19.30 uur aan de Ridderkerklaan te Westkapel le. MIDDELBURG - Wijkvereni- ging Zuid houdt op 8 juni een kinderbingo. Alle kinderen zijn welkom, de hoofdprijs is nog een verassing. De avond begint om 19.00 uur en duurt tot ongeveer 21.00 uur. Leden van de wijkvereniging betalen drie gulden entree, niet-leden betalen zes gulden. De bingo wordt gehouden aan de Aula Cypressenhof, Prinsenhove. MIDDELBURG - In de molen 'Ons Genoegen' wordt op 9 juni een workshop gegeven onder het thema 'werken met acrylverf. De middag begint om 13.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Voor inlichtingen en aanmeldingen tel: 0118- 603469. De aJs werkruimte dienstdoende molen staat aan de J.H. Huyssenstraat te Mid delburg. V.

Scheldebode | 2001 | | pagina 1