Een bijzondere kijk op... Motorcross in Sloegebied De Scheldebode M fr WÊÊÊÊ (-'• c U heeft een feest, wij maken het spektakulair Vooral uw feesten WEEKKRANT VOOR WALCHEREN. VOOR BEZORGKLACHTEN KUNT U BELLEN NAAR: 0118-652700. VOOR TIPS EN LEUKE SUGGESTIES KUNT U BELLEN: 0118 652 713 Activiteiten Zouteiande Damesteam promoot zich Hobby en Techniek manifestatie weerbaarheid minder-validen r Jigs De scheldebode gaat Vlissingse Karin volgen als ze via Date op zoek gaat naar een vriend. in de Zeeuwse bibliotheek is een foto expositie te zien van 25 jaar hutten bouwen Er is een Bangladesh expositie in het Zijdemuseum. ZEEUWS GEZIN VERZAMELT'BAGAGE'VOOR LEVEN IN BANGLADESH MELISKERKE - Bangladesh staat bekend om zijn over stromingen. Vaak genoeg zijn er projecten die tijdelij ke hulp bieden aan de getroffen bevolking. Bastiaan en Corina de Waal bekijken die hulpverlening vanuit een eigen perspectief. "Mensen hebben er meer aan als ze weten hoe ze zelf het hoofd kunnen bieden aan rampsituaties. In Bangladesh wordt relatief weinig hulpverlening geboden op lange termijn, wij willen projecten ondersteunenwaar de bevolking voor lange re tijd iets aan heeft." Na de zomer vertrekt het gezin De Waal naar Bangladesh. Geen duur speelgoed Thuisfrontcommissie doet mee aan de maandelijkse storting van f7.50, zal een eenmalige gift storten, En krijgt daarom de tweemaandelijkse rondzendbrief thuisgestuurd. SCHEUREN OM DE EERSTE PUNTEN Gewijzigde afsluittijden i.v.m. Pinksteren Uitgave woensdag 6 Juni: Advertenties dienen uiterlijk vrijdag 1 juni om 9.00 uur in ons bezit te zijn; redactiecopij uiterlijk op donderdag 31 mei om 12.00 uur. Wij wensen u prettige pinksterdagen erN itne R© Ittókafes groei skate s vhn pPf Hogeschool Zeeland als inter nationaal gastheer Driehonderd jongeren bij De Kunstbende Burg. V. Woelderenlaan 5 Vlissingen Tel.: 0118-418653 ZOUTELANDE - Evenemen ten en attractieverhuur Qui Vive zorgt vrijdag en zaterdag voor de nodige evenementen. Vrijdag 25 mei zijn dat tussen 13.00 en 17.00 uur: springkus sen, oud-Hollandse volksspe len en een grote sjoelbak. Za terdag 26 mei: van 08.00 tot 18.00 uur ringsteken en van 20.00 tot 22.00 uur is er gos pelmuziek te horen. OOSTKAPELLE - Het dames elftal uit Oostkapelle bestaat vijftig jaar daarom houdt de vereniging op zaterdag 29 mei een promotiewedstrijd voor damesvoetbal in Zeeland. Het Nederlands Dames A elftal komt op bezoek en daarmee voelen de Oostkapelse dames zich zeer vereerd. Om 19.30 uur gaan zij de strijd aan met dit Nationale team, deze wed strijd is toegankelijk voor pu bliek. In sportpark Duinhelm zal de wedstrijd plaatsvinden. De entree bedraagt ƒ5,- per persoon en voor kinderen on der de twaalf ƒ3,50. Tevens trainen op 30 mei de voetballers van de Nationale Selectie op het sportpark in Oostkapelle. 's Middags wordt een voetbalclinic verzorgd voor alle meisjes tot 16 jaar uit Veere die geïnteresseerd zijn in voetbal. VLISSINGEN - Technieklief hebbers kunnen zaterdag 26 mei hun hart ophalen op de Electron techniek manifesta tie. Door gebrek aan vrijwilli gers is het elf jaar geleden dat deze manifestatie gehouden werd, de organisatie wil echter proberen er een jaarlijksterug- kerend evenement van te ma ken. Tijdens de manifestatie laten radiozendamateurs zien hoe de computer in combina tie met hun hobby wordt ge bruikt. Verder worden er di verse demonstraties gegeven binnen dit gebied en is er een tentoonstelling van zelfbouw apparatuur van toen en nu. Ook is er aan deze manifesta tie een verkoping verbonden waar nieuwe en gebruikte on derdelen en elektronica-appa- ratuur te koop worden aange boden. Bezoekers kunnen te recht in de Walk -Inn vanaf 09.30 uur aan de Bonedijke- straat 159 te Vlissingen. De toegangsprijs bedraagt 2.50 per persoon. MIDDELBURG - Zondag 27 mei is er om 12.15 uur aan de Domburg-Schuitvlot een ken nismakingsles weerbaar heidstraining voor mensen met een lichamelijke handi cap. De les duurt twee uur, kosten f 12,50. Daarna kan er worden ingeschreven voor een cursus van zes bijeen komsten waarmee 2 septem ber wordt begonnen. Inlich tingen via telefoon 633193. 'Wij vullen de koffers met ervaring' Door Anita Janse „Voordat je daar daadwerkelijk iets kan doen, moet je de leefge woonten en de cultuur goed le ren kennen." Bastiaan en Cori na vertellen enthousiast over hun voorbereidingen. In sep tember vorig jaar vertrokken zij met hun zoontje naar Engeland om zich te ontwikkelen tot 'pro fessionals in mission'. Zij wo nen nu alweer een tijd op het Redclife College waar ze een he leboel interessante en leerzame lessen volgen. In Engeland werd hun tweede zoon Jeroen gebo ren. „In het begin was het alle maal best zwaar; een andere taal, nieuwe huisvesting en een kindje op komst," vertelt Cori na. Inmiddels gaat het allemaal prima. „Ontzettend leerzaam," is de eensluidende conclusie op het afgelopen jaar. Langzaam maar zeker verzamelen ze meer en meer 'bagage' voor hun le ven in Bangladesh. „Elke les vult onze koffers met ervaring, de ene les is gericht op het leven in een ontwikkelingsland, de an dere voor je persoonlijke visie. Het is belangrijk dat er een ge degen voorbereiding aan vooraf gaat, want het is niet moeilijk om commentaar te leveren op alles wat daar anders kan." Hun uitzending naar Bangla desh komt inmiddels aardig dichtbij. Als alles volgens plan verloopt, dan gaat het gezin, na een korte stop in Zeeland, aan het eind van de zomer naar Bangladesh. In Dhaka, een stad met 12 mil joen inwoners, liggen hun taken te wachten. Het werk van Cori na houdt in dat ze in de slop penwijken psychische en socia le ondersteuning biedt aan misbruikte en onderdrukte vrouwen en kinderen. Corina draait mee als sociaal werkster, maar het is ook de bedoeling dat ze de lokale medewerkers hierin gaat begeleiden. De basis voor haar werk is al in 1996 ge legd, toen is een organisatie in de sloppenwijken van Dhaka met dit project gestart. Bastiaan komt waarschijnlijk bij een be drijf te werken dat dieselgenera toren onderhoudt, dat is brood nodig in een land als Bangla desh. Door de vele overstromin gen valt de elektriciteit regelma tig uit en noodgenerators moe ten dan het werk doen. Wester se landen zetten geregeld gene ratoren op de stoep, maar er wordt geen werk gemaakt van het onderhoud. De lokale be volking weet er vaak ook geen weg mee. „Dat is nou juist zo ontzettend belangrijk, wanneer je goede hulp wilt verlenen, moet je later ook kijken of het effect heeft ge had." Helaas ontbreekt dat nog al eens, een voorbeeld hoorden zij via een kennis die werkzaam was in de Balkan. Daar was een groot gezin dat elke maand een doos met kleding kreeg uit Ame rika. „De kleertjes werden volop gebruikt, maar zodra de nieuwe lading binnenkwam, werden de vieze kleren weer ongewassen teruggestopt in een doos die vervolgens onder het bed werd geschoven. Op den duur stikte het van de kakkerlakken in het huis. Dat is typisch een vorm van hulpverlening waarbij niet wordt gekeken naar de gevol gen." Het gezin De waal, hier gewoon in Nederland Dat willen Bastiaan en Corina graag voorkomen. „Wij gaan ervan uit dat we geen bergen kunnen verzetten." Vooral Corina zegt liever voor de individuele hulpverlening te gaan. „Ook al is het maar een druppel op een gloeiende plaat, we willen graag onze eigen erva ring en kennis in de praktijk brengen." Via Interserve, een christelijk uitzendbureau in ontwikke lingswerk, zijn Bastiaan en Cori na aan hun vacatures gekomen. Corina studeerde HBOV, en heeft hierna verschillende ba nen gehad in de psychiatrie. Bastiaan zat op de HTS en heeft autotechniek gestudeerd. „Sommige mensen begrijpen niet dat we dit aandurven met onze kleine jongens erbij, ze denken dat we de kinderen iets ontnemen. In onze ogen is Wes terse luxe echter ook niet alles, bovendien zegt ons geloof dat wij onze medemens moeten helpen. Als wij hier in Neder land blijven om de kinderen met duur speelgoed te kunnen laten spelen, gebeurt er in Ban gladesh niets." De formaliteiten zijn nog niet helemaal geregeld. De aanvraag voor een visum is al een tijdje de deur uit, maar door een stukje bureaucratie duurt de procedu re heel lang. Het financiële ge deelte is ook nog niet rond. Hoewel Bastiaan en Corina heel veel uit eigen pot betalen, zijn ze er financieel nog lang niet. Er is een speciale thuisfrontcom missie gestart, die werkt vanuit de Middelburgse Oostkerk en probeert zoveel mogelijk geld bij elkaar te krijgen om de doe len te verwezenlijken. Boven dien zorgt deze commissie voor mentale ondersteuning en pu- TOTO: RIANNE WISSE bliciteit via de rondzendbrief. Wie het gezin De Waal op weg wil helpen, kan onderstaande bon insturen naar het secretari aat van De Thuisfrontcommis sie p.a. Noordsingel 162 4333 AE Middelburg. Naam: Adres: Postcode: woonplaats: Handtekening: Ten name van TC fam. De Waal, Zeist Bankrekening: 66.58.12.272 FOTO: M. GESCHIERE WESTKAPELLE - 'Je hoeft het niet ver te zoeken om iets fraais te zien. Dit is het strand tussen Westkapelle en Zouteiande. Mooie plaatjes van dicht bij huis'. De foto is gemaakt door M. Ge- schiere uit Grijpskerke. Heeft u ook 'een bijzondere kijk', laat het de redactie even weten: Postbus 7011, 4330 GA Middelburg. VLISSINGEN - Motorsportver eniging 'de Uitlaat' houdt op hemelvaartsdag 24 mei in Vliss- ingen-Oost het befaamde Sloe- havencircuit. De cross is jaar lijks een publiekstrekker van formaat Dit jaar zal gestreden worden om de punten voor het open Zeeuws kampioenschap. Meer dan 150 rijders worden op Hemelvaartsdag aan de start verwacht, waaronder alle Zeeuwse cracks, rijders uit Zuid Holland, Brabant, België en En geland. Op het thuiscircuit en voor eigen publiek moeten de Zeeuwse rijders in staat worden geacht de concurrentie een be langrijke slag toe te brengen. De trainingen beginnen om 10.00 uur, de wedstrijden beginnen vanaf 12.00 uur. Het circuit is uitgezet rondom een dijktalud en daarom zeer overzichtelijk voor publiek. Wie de wedstrij den wil bezoeken kan twee din gen doen; afgaan op de herrie of voor degenen die alvast hun oordoppen in hebben gedaan, gewoon via havennummer 1200. Jaarlijkse cross in het Sloe tÉUf VLISSINGEN - Jongeren uit de hele wereld komen bijeen in Vlissingen om van gedachten te wisselen over het onder werp water. Hogeschool Zee land staat van 26 tot en met 28 mei in het teken van het Youth World Water Forum. Staats secretaris De Vries van Ver keer en Waterstaat opent het forum op 26 juni. De Hoge school heeft hiermee een eve nement van nationaal allure onder zijn dak. Ruim 200 jongeren uit 35 lan den gaan tijdens het forum in gesprek met een honderdtal senioren-experts over de be schikbaarheid en bereikbaar heid van water. Centraal thema van het YWWF is de actieve bewust wording van het belang van water voor iedereen. Tijdens het congres komt dit onder werp in vier thema's aan de orde: waterkwaliteit, dam men, beschikbaarheid en overstromingen. De experts die deze onderwerpen in hun lezingen behandelen zijn ver tegenwoordigers uit de VS, Canada en Rusland, maar ook uit tropische landen als; Afri ka, Bangladesh, Australië en India. De agenda met spre kers is voor autoriteiten uit de hele wereld reden om dinsdag de reis naar Vlissingen te on dernemen. Mede aan de hand van de lezingen en workshops wisselen jonge professionals en studenten gedurende vier dagen hun kennis, ervaring en idealisme uit. De resultaten van het forum worden nader hand omgezet in actieplan nen en de uitkomsten van die plannen worden vervolgens tijdens het World Water Fo rum 3 in 2003 te Japan gepre senteerd. De Hogeschool Zee land heeft de organisatie van het YWWF op zich genomen om zo het tienjarig bestaan van de opleiding Aquatische Ecotechnologie te vieren. De ze opleiding is uniek in Ne derland en kan zich ook in buitenland beroepen op een groeiende belangstelling. MIDDELBURG - Zonbdag 27 mei doen bijna driehonderd Zeeuwse jongeren mee aan de Kunstbende, een landelijke wedstrijd voor kunst en cul tuur in Nederland. Er wordt opgetreden met muziek, dans, performance, expo en multimedia. Barry Paf, dj van Radio 538 en Anke Tanihatu, presentatrice bij Omroep Zeeland, zorgen voor de prer- sentatie. Er is een optreden van power-jazzformatie Mi sty, voor deze keer extra ver sterkt met zanger Boaz Brom en er wordt een video ge draaid die gemaakt is door leerlingen van de Middelburg se Toorenvliedtschool. Het programma begint om 13.00 uur, het optreden van Miasty is om 19.00 uur, de prijsuitrei king een uurtje later.

Scheldebode | 2001 | | pagina 1