Scheldebode terzake Atelier in kannen en kruiken Uitbreiding winkel en assortiment Indigo De scheldebode Hondenweetjes 'Ik kan geen blikje cola fotograferen' Scouting Twee cent per kopje n Rondje Walcheren Afwassen zonder pijn wmi wêêêêêm VLISSINGEN - „Met pottenbakken kun je eindeloos blijven experimenteren" vertelt Emmy de Dreu en thousiast. Een blik in haar atelier bewijst dat je aan die woorden niet hoeft te twijfelen. Langs de wanden staan de potten en kannen te prijken en achter in het atelier liggen de poederzakken en pakken klei in sta pels klaar om bewerkt te worden door Anita Janse EERSTE PRIJS VOOR ZEEUWSE FOTOGRAAF 0118-652700 Bach Bloesem Remedies k LEUKE attuun GEHOORZAME Tel. 0113229477 EDELSMID VAN DER KOOIJ IN NIEUW PAND Na twintig jaar nog steeds in de groei Australië in de walstraat camSéaTU> Het weten waard NEELTJE JANS - Op het werkei- land Neeltje Jans vindt 19 en 20 mei een workshopweekend plaats voor mensen die graag beeldend of literair bezig zijn. Amateur schrijvers en dichters, schilders, fotografen en beeldhouwers kun nen deelnemen aan workshops onder leiding van professionele kunstenaars. Deze ontmoeting met wind, water, licht en aarde geeft inspiratie en nieuwe moge lijkheden om creatief bezig te zijn. MIDDELBURG - Het Jeugdorkest van de Middelburgse Harmonie MMK geeft op donderdagavond 17 mei een concert op de mark te Middelburg. Aanvang 19.00 uur. VLISSINGEN - Het Zeeuwse All Around Records Concerts houdt op zaterdag 19 mei voor de tweede maal het 'Another night to Unite' hardcorefestival. Dit festival wordt gehouden in Buurthuis de Paraplu een de Alexander Gogelweg 59 in Vlissingen. MIDDELBURG - Op vrijdag 18 mei is het feest voor de 28e wijk in Middelburg. De bewonersvere- ning van deze wijk vieren feest omdat zij dan 25 jaar bestaan. Dankzij de activiteiten van de ver eniging is er heel wat gebeurd in de buurt. Vanaf 16.00 uur is er een fototentoonstelling te zien van prenten en foto's uit de wijk in het Zeeuws Archief te Middelburg. De wijk zal op 18 mei een feestelijk en kleurrijk aanzien vertonen. VLISSINGEN - Frank Husslage heeft al de halve wereld door kruist. Op 18 mei geeft hij een le zing over Peru, een magisch land, waar hij prachtige dia's van mee brengt. De lezing begint om 19.00 uur in 't Spui in Vlissingen MIDDELBURG - De praktijk voor Gestalt en Psychosynthese houdt op 23 mei een inloopochtend. De ze is bestemd voor iedereen die zich vrijblijvend wil oriënteren op de mogelijkheden voor individu ele en of relatietherapie op het gebied van psychische- en sociale- problemen. Het is ook mogelijk om aan een van onze therapeuten vragen te stellen over dergelijke problemen. Hieraan zijn geen kos ten verbonden .In de toekomst zal er maandelijks zo'n inloopoch tend gehouden worden. Iedereen is welkom van 10.00 tot 13.00 uur aan de Breestraat 83 te Middel burg. SEROOSKERKE - Basisschool De wegwijzer is een van de twee hoofdprijswinnaars voor het ont werpen van een praktisch hulp middel voor reumapatiënten. Leerlingen van groep zeven en acht ontwierpen een elektrische afwasborstel, de borstel werkt op batterij en draait rond waardoor men tijdens het afwassen nauwe lijks kracht hoeft te zetten. De school sleepte met deze prestatie een computer en twee cd-walk- mans in de wacht. De wedstrijd was een idee van het Nationaal Reumafonds met als doel scholie ren bij reuma te betrekken en hen na te laten denken over de proble men die bij deze ziekte komen kij ken. Pijn en krachtverlies maken simpele handelingen voor de pa tiënt vaak onmogelijk, met deze borstel is de afwas in ieder geval een stuk gemakkelijker geworden. WOENSDAG 16 MEI 2001 „Je bent jaren bezig om zoveel erva ring te krijgen" vertelt Emmy. Vroe ger volgde zij een creatieve oplei ding in Amsterdam waarna ze als creatief therapeut in het ziekenhuis kwam te werken. Van alles heeft ze al gedaan met haar creatieve gave; lessen en cursussen geven was een van haar belangrijkste bezigheden. Totdat ze het op den duur tijd vond worden om aan zichzelf te denken. „In al dat lesgeven gaat ontzettend veel tijd zitten, ik hield gewoon te weinig tijd over om lekker voor me zelf bezig te zijn en daarom heb ik alles stopgezet en ben ik voor me zelf verder gegaan" Het huis waar het echtpaar De Dreu is komen te wonen biedt genoeg mogelijkhe den, de ruime garage is langzamer hand omgebouwd tot Emmy's ate lier. Het was wel even sparen, maar inmiddels staat er een elektrische draaischuif en een grote oven in de garage. Vrijdag 18 en Zaterdag 19 mei stelt de pottenbakster haar atelier op voor publiek. Vol spanning kijkt Emmy naar deze dagen uit. Bezoe kers kunnen haar gewoon aan het werk zien mensen moeten niet denken dat ik hier een winkeltje ben begonnen want dit is in de eer ste plaats mijn werkplaats" Maar hoewel zij aan haar hobby geen bo terhammen meer hoeft te verdie nen staan de keramieken weldege lijk te koop. Het zijn vooral sierwerken die in het openingsweekend te bekijks zijn. Van geen enkel exemplaar is een tweede te ontdekken Ik houd van afwisseling, ik heb geen geduld om een dozijn kop en schotels te ontwerpen" Dus geen serviezen in het atelier maar wel unieke sie- rexemplaren. De potten zijn ge huld in een eigengemaakt glazuur- sel. Voor het maken van glazuur heeft Emmy speciaal een cursus ge volgd. Volgens haar is het ook beter om je glazuren zelf te maken omdat je dan weet wat er allemaal voor be standdelen inzitten, bovendien is de kwaliteit vaak beter. „Het is ge woon een kwestie van je ingrediën ten bestellen en jezelf aan het re- Emmy aan het werk in haar pottenbakkersatelier foto: anita janse cept houden." Ook het beschilde ren van de potten doet zij zelf. Be langstellenden kunnen zelf een kijkje gaan nemen in het atelier op 18 en 19 mei. Het atelier is te vin den aan de P.A. de Genestetlaan te Vlissingen. Tijdens de openingsda gen zijn alle creaties 20% korting. MIDDELBURG - Indigo, kunst schilder en lijstenmakerij, in de Lange Noordstraat is flink uitge breid, zowel in ruimte als in assorti ment. Sinds kort is Indigo het enige verkooppunt in Middelburg in de speciale benodigdheden voor zo wel de professionele kunstenaar als de hobbyist. "Die uitbreiding be treft hoofdzakelijk Talens produk- ten, zelf voer ik al jaren Windsor Newton", geeft eigenaar Joost Roest aan, "Bij Indigo kunnen kunstschil ders, mensen die steen bewerken, beeldhouwers, keramisten, terecht voor hun benodigdheden. Olieverf, acryl, glazuren, en de materialen om mee te werken. Steen- en beeld- houwmaterialen, ovens, tafels, klei, speksteen, albast, zandsteen, alle steensoorten waarmee gewerkt wordt. Vooral het assortiment in beeldhouwgereedschap is zeer breed.Indigo is echt een speciaal zaak voor Zeeland en de klanten komen niet alleen uit Middelburg, Vlissingen of elders uit Walcheren, ook uit de overige delen van Zee land weet men de weg te vinden. Ei genaar Joost Roest heeft een aantal jaren Kunstacademie gevolgd en heeft na acht jaar Indigo een grote materiaal- en praktische kennis in huis: "Je voelt dat goed aan en kunt advies geven over de kleur, de com binatie, de harmonie. Ik weet hoe je met de produkten om moet gaan, Indigo behoorlijk uitgebreidt produktkennis is zeer belangrijk. Ik ben jaren met kleur bezig geweest. Veel klanten komen daar voor te rug. Lijstenmakerij is een vak apart, de combinatie moet goed zijn. Je kunt er een werk mee verpesten of er juist iets schitterends mee ma ken." Een andere specialiteit van Indigo waar veel mee gewerkt wordt zijn de Tria Markers van Pantone, vilt stiften met drie verschillende pun ten, een ronde-, een vierkante- en een kleine punt. Er wordt losse inkt bijgeleverd zodat ze navulbaar zijn en de punten zijn ook te verwisse len. De kleuren zijn exact dezelfde kleuren zoals die door drukkers ge- FOTO HARRY DE LANCE bruikt worden en kunnen dan ook zo in de juiste kleur gedrukt wor den. Indigo, Lange Noordstraat 58, Mid delburg, telefoon 0118 - 623514, openingstijden dinsdag/vrijdag 09.30 - 17.30 uur, zaterdag 09.30 - 16.00 uur, maandag gesloten. door Anita Janse MIDDELBURG - „Mijn mond viel open toen ik het hoorde" vertelt Theo van der Genugten over zijn onlangs behaalde prestatie als bes te Kodak Professional in de catego rie Dierenportret. De nationale jury Verschijnt in een oplage van 51.110 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Middelburg, Veere en Vlissingen. Kantoor Inleveradressen Bladmanager Mini's Advertentieverkoop Redactie Fotograaf Bezorging Vrijlandstraat 33d, Postbus 70114330 GA Middelburg telefoon: 0118-652700 telefax: 0118-652701 Email: scheldeb-nieuwsbl@uitg-zwn.nl "Boekhandel Van de Hoeven, Spuistraat 94, Vlissingen "Bruna Loek, Lange Delft 39, Middelburg Kees Maas, tel.(privé): 076-5036345 06-51247948 Tijdens kantooruren 0118-652700 Tijdens kantooruren tel: 0118-652700 Ook voor Mini's (rubrieksadvertenties) Janine Ansems (vertegenwoordiger) tel.0118-652719 652718 Wendy van Garsel (vertegenwoordiger) tel.: 0118-652721 Afsluittijd redactie: maandag 12.00 uur Tijdens kantooruren tel.: 0118-652713 fax: 0118-652701 Ben Donkers, tel.(privé): 0165-552493 Email: redscheldebode@uitg-zwn.nl Afsluittijd redactie: maandag 12.00 uur Harry de Lange, tel.(privé): 0118-625195/06-54335459 Voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: De Scheldebode is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten Zuid B.V. reikte de prijs uit vanwege zijn vak manschap, creativiteit en de emo tie. „Deze wedstrijd is eigenlijk de eni ge binnen de bruids- en portretfo tografie en daarom ga je ervoor! vertelt Theo enthousiast. Toch maakte hij de winnende foto niet speciaal met het doel een prijs in de wacht te slepen. „Ik had deze foto en was er dermate tevreden over dat ik hem wilde gebruiken voor de wedstrijd." Tijdens de Kodak Pro fessional Portrait Award strijden vele deskundige fotografen om de felbegeerde eerste plaats. Theo wil de echter laten zien wat hij normaal gewend was te maken zodat de mensen weten wat ze bij hem kun nen venvachten. „Ik vind het fijn om met levende wezens te werken, daar krijg je respons van. Gelukkig zit in niet in de reclamewereld want ik zou niet eens een blikje coca-co- la kunnen fotograferen. Ik wil reac ties." Dat hij reacties krijgt dat blijkt wel uit de winnende foto. De hond is zichtbaar in een geïnteres seerde conversatie met zijn foto graaf. Hoe Theo dat voor elkaar krijgt? „Ach, daar moet je gewoon een beetje gek voor doen, geluidjes maken waar ze van opkijken bij voorbeeld." Nou dat is kennelijk ge lukt! De studio van Theo van der Genug ten zit in winkelcentrum Dauwen- daele te Middelburg. Theo v.d. Genugten won eerste prijs dierenportret. De Bach Bloesem Remedies zijn in de jaren '30 ontwikkeld door de Engelse, arts, bacterioloog, immunoloog en homeopaat, Ed ward Bach. Bach Bloesems zijn natuurlijke middelen die in de vorm van druppels ingenomen worden. Ze worden bereid uit bloesems van struiken, planten en bomen. Het uitgangspunt is datilichaam en geest in balans moeten zijn, als dit niet hef geval is kunnen er fysieke en /of psychische versto ringen ontstaan. wij gebruik maken van deze Bach Bloesem Remedies ter onder steuning van de training en inge zette therapie voor de hond. Bach Bloesem Remedies zijn geen geneesmiddelen en vervan gen geen medische behandeling, indien uw hond lichamelijke pro blemen heeft zullen wij u dus al tijd doorsturen naar een een die renarts. Bach Bloesem Remedies kunnen erbij helpen het innerlijk even wicht te herstellen, de negatieve gemoedstoestand helpen omzet ten in een positieve gemoedstoe- wij vinden dan ook dat de en omgang met de hond Er zijn 38 remedies die elk bij eenll daarop afgestemd dient te zijn. verschillend karakter of specifie ke gemoedstoestand passen. Bij* voorbeeld bij angst, agressie etc. De Bach Bloesem Remedies zijn oorspronkelijk ontwikkeld voor mensen maar de laatste jaren worden ze steeds meer ingezet Onze filosofie van omgang met hond entraining gaat uit van een positieve benadering, het be krachtigen van gewenst gedrag en dit doen wij in onze traingen met behulp van de clicker. Daar naast gaan bij de begeleiders van de honden leren hoe zij op om dieren te helpen. een positieve manier met hun Op onze hondenschool maken hond om kunnen gaan kl'/iRümrOiMiiallM! «i b«p W k. M IrtOTUl b, h I litirmtii. gtwiin per ttlelm. Martin Gaus Hondenschool Goes EukanubaK :anwa»la<liMlu«niil Individuele begeleiding duur gedragstest en duelgerictite therapieën bij problemen. Speelse socialisatietessen voor pups vanal 8 weken. Seen wachtlijsten. VLISSINGEN - „Wij willen met an deren delen wat we mooi vinden en waar we enthousiast over zijn. Of het nu een paar oorknopjes van 1 15 zijn, of een collier van 1 4000. We hebben een open en toeganke lijke winkel die uitstraalt waar wij voor staan: Stijl, vakmanschap en openheid." door Anita Janse Met deze boodschap opende Goud- en zilversmeden Van der Kooij opnieuw haar deuren. Met een grotere winkelruimte en werk plaats willen Henk en Ingrid van der Kooij hun collectie ruimer en stijlvoller tot zijn recht laten ko men. De galerieachtige inrichting moet het publiek uitnodigen om binnen te lopen, ook voor mensen die alleen een kijkje willen nemen. MIDDELBURG - Wie houdt er niet van een lekker bakje koffie? Zater dag 19 mei kan iedereen genieten van diverse culinaire verassingen op koffiegebied. Iedere wereldwin kel op Walcheren heeft deze dag verschillende soorten koffie op de proef. Twee koks hebben speciaal voor deze dag heerlijke koffiege- rechten samengesteld. Op deze manier wil de Wereldwinkel aan dacht vragen voor koffie het pro- VLISSINGEN - Vanaf 18 mei is de Vlissingse Walstraat weer een win keltje rijker. Op nummer 17 zijn vanaf deze openingsdatum allerlei artikelen te koop die betrekking hebben op Australië in het alge meen of de aboriginal cultuur in het bijzonder zoals didgeridoo's en boemerangs. De oprichter van de zaak is Ben van Rijswijk, hij is al ja renlang geïnspireerd door Austra lië. Door zich in te zetten voor Aus tralian Treasures gaat zijn wens in vervulling. De opening vindt op 18 mei plaats om 14.30 uur. Scouting, de padvinders. Wie kent ze niet van "Heitje voor 'n karweitje", een van de vele vormen waar de jeugd en de leiders veel plezier aan bele ven. Vroeger had je van die liedjes, "De paden op, de lanen in, vooruit met frisse zin." "Met goedge vulde tas met niks er in", mochten wij daar graag achteraan zingen. Scouting Nederland is aktief, heeft in Zeeland veel leden, en doet veel praktische en leuke dingen. Iets waar je in je later leven ook nog wat aan hebt. Helaas dreigt de beweging ern stig beperkt te worden door de nieuwe ARBO-ei- sen. Datgene wat scouting juist zo spannend maakt, kampvuurtje maken, overnachten in blok hut of tent, het eigenhandig maken van speeltoe stellen zoals schommel of draaimolen, dat is er wat de ARBO betreft niet meer bij. Te gevaarlijk. Dat zal dan ook wel gelden voor droppings en trektochten. Vooral de brandpreventie is een heet hangijzer, die maatregelen worden aangescherpt. De primaire eigenschappen om praktisch te overleven die wij van onze verre voorouders, de Neanderthalers of Dit is al de derde verhuizing voor Van der Kooij. Het begon allemaal in de Scherminkelstraat met een kleine winkel in het pand waar ze ook woonden. Tien jaar geleden to gen zij vanuit het 'achterafstraatje' naar de drukke Walstraat. En nu, nog eens tien jaar later een uitbrei ding en volledig nieuwe inrichting. Opnieuw hebben Henk en Ingrid gerealiseerd wat ze voor ogen had den. In een sobere, strakke vitrine kasten aan weerszijden van de ruimte wordt op bijna museale wij ze de collectie gepresenteerd. „Wij proberen tijd te bieden voor het keuzeproces, zo kun je goed advies geven, passend bij iemands smaak." Goud en zilversmeden Van der Kooij stellen hun nieuwe onderko men helemaal in dient van het dis- ignsieraad. duet waar producenten uit de Der de Wereld een bijzonder slechte prijs voor krijgen. Om koffieboeren een gerechtvaardigd loon te bieden zouden wij slechts twee cent meer per kop moeten betalen. In de Wereldwinkel ligt 19 mei een boekje klaar met als titel 'alles over koffie' met heerlijke recepten op basis van koffie, achtergronden en verhalen van producenten. de makers van de grottekeningen in het Franse Lascaux hebben meegekregen worden wel dras tisch aan banden gelegd. Als de oprichter van de scouting beweging, Baden Powell, dat nog eens mee mocht dan legde hij van ontzetting een drie dubbele knoop in zijn padvinderssjaaltje. Als de ARBO-eisen doorgevoerd worden verwordt de scouting tot een club die zich mag bekwamen in het leggen van diverse knopen in touwen en op mag draven als er ergens weer eens vrijwilligers ge vraagd worden. Scouting staat voor jeugdig avon tuur en moet niet betutteld worden met allerlei re geltjes die door "padvinders" achter een bureautje bedacht worden. Voor het eerstvolgende kamp vuur is er brandstof genoeg, de circulaires met de aangescherp te ARBO-eisen. Wat zal dat lekker fikken!!! HUISARTSEN: VLISSINGEN: Zaterdag 19 mei: dr. F. Bronzwaer, Badhuisstraat 31, telefoon 412525. Zondag 20 mei: dr. B. Bosch, Badhuisstraat 47, telefoon 412233. Spreekuur (zonder afspraak) van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. MIDDELBURG: Zaterdag 19 mei: dr. I. Wortelboer, Korendijk 36. Zondag 20 mei: dr. R. Lankhorst, Seiseweg 29. Cen traal doorkiesnummer: 639933. OOST-SOUBURG, MIDDELBURG ZUID, ARNEMUIDEN, NIEUW&ST.JOOSLAND: Op zaterdag 19 mei: dr. N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, telefoon 461630. Zondag 20 mei: dr. R. Groot, Pr. Bernhardstraat 2, Arnemuiden, tele foon 601308. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTE- KF.RKE, MEUSKF.RKE, BIGGEKERKE, ZOUTELANDE, KOUDEKERKE, Op 18,19 en 20 mei: dr. A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, telefoon 561282. Dr. B. Bouwense, Valkenisseweg 42, Biggekerke, telefoon 552190. OOSTKAPELLE, VEERE EN SEROOS KERKE: Geen opgave ontvangen. THUISZORG WALCHEREN: Voor verpleging, verzorging, uitleen verpleegartikelen, telefoon 0118- 684000. Via een antwoordapparaat krijgt u een 06-nummer door voor be reikbaarheid buiten kantooruren. Regionaal Indicatie Orgaan Walcheren: voor aanvragen met betrekking tot ver- zorgings- of verpleeghuiszorg, thuis zorg of Wet Voorzieningen Gehandi capten: tijdens kantooruren: 670800. TANDARTSEN KRING WALCHEREN: Op 19 en 20 mei: H. Steunenberg, Westerbaan 18, West- Souburg, telefoon 460104. APOTHEEK: MIDDELBURG/VLISSINGEN - Op de uren dat uw eigen apotheek gesloten is, kunt u voor spoedeisende recepten te recht bij de waarnemende dienstapo- theek van het Stadsgewest Vlissin- gen/Middelburg. De normale openingstijden van de apo theek zijn: Van 18 tot 25 mei: maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 18.00 uur. Weekenddienst: zaterdag van 10.00 tot 19.00 uur: apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, Vlissingen, tele foon 466345. 24-uursdienst: apotheek Welsinge, JW Thibautstraat 45, Middelburg, telefoon 623298. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN: Van donderdagavond 20.00 tot zondag avond 22.00 uur. S. van de Kaaden.. VERLOSKUNDIGEN MAATSCHAP MIDDELBURG: Donderdag 17 mei van af 19.00 uur tot en met 20 mei 19.00 uur: M. de Jonge. PROVINCIALE KRAAMZORG Entadmi nistratie Zeeland: voor bevallingen en acute kraamzorg (bestemd voor heel Zeeland); 24-uur beschikbaar: telefoon 0113-224022. Aanmelden en inschrij ven van maandag tot en met vrijdag 0113-224040. AMCENTRUM HOMECARE: Informatie of aanvraag kraamzorg van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur voor ziekenfonds en particulier ver zekerden. Voor directe kraamhulp 24 uur per dag bereikbaar 0113-232924. Kraamcentrum Homecare, Postbus 144,4560 AC Hulst. AA MIDDELBURG - Alcoholproble men? Anonieme Alcoholisten. Vrijdag van 20.00 tot 22.00 uur. Latijnse School straat 10, Middelburg, telefoon 416043, 465531 of 592141. PALAZZOLIHU1S - Inloophuis voor mensen met kanker, Badhuisstraat 80, Vlissingen. Telefoon 413932. Geopend dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. Tijdens openingsuren is een telefonisch gesprek mogelijk. DIERENARTSEN: Op 19 en 20 mei: A. Meijns, Oostkapel- seweg 12, Grijpskerke, telefoon 593060. Op feestdagen die niet op zaterdag of zondag vallen, spreekuren zonder af spraak van 11.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Landbouwdierenparktijk Walcheren (grote huisdieren), Oude Domburgse- weg 33a, Oostkapelle, telefoon 633803. Zaterdag en zondag aanmelden visites van 08.00 tot 09.00 uur. ARNEMUIDEN: R. Roskam, Langstraat 85, telefoon 634842. Consult en visite na telefonische afspraak. CATS AND DOGS UITLAAT- EN OP- PASCENTRALE: Voor het verzorgen van het huisdier in de eigen omgeving, tele foon 614626. Tevens voor opvang van uw huisdier tijdens vakantie en dergelij ke en voor het zoeken van gastgezin- DIERENBESCHERMING NOORD- EN MIDDEN ZEELAND: A Gogelweg 12a, 4384 EV Vlissingen. DIERENAMBUIANCE WALCHEREN: Alarmnummer 06-23268462 (24 uur per etmaal bereikbaar). VOGELOPVANG telefoon 628288. MIDDEN-ZEELAND: POLITIE NOODHULP: telefoon 112 als elke seconde telt. Overige assistentie aanvragen via telefoon 0900-8844. Voor alle andere aangelegenheden zijn de bureaus in Middelburg en Vlissingen 24 uur per dag open.

Scheldebode | 2001 | | pagina 7