voorleeskampioene naar finale f/lht moederda9week li V voor alle dames een leuke attentie na het diner. U heeft een feest, wij maken het spektakulair Vooral uw feesten Fret met kunstgebit Open Havendag Badmode voor vrouwen met borstprothese 1 C jfe Cl' M» Combi Back Vlissingen heeft een compleet nieuw interieur. ah a Digitale foto's zijn klaar terwijl u lacht terzake fototentoonstelling van zeeuwsch- Vlaamse dorpen in de bibliotheek MENSEN KUNNEN ER TERECHT MET VERDRIET EN BOOSHEID VLISSINGEN - „Wij bieden hier een luisterend oor en geven geen ongevraagde adviezen", vertellen de mede werkers van het Zeeuws inloophuis voor kankerpa tiënten in de Vlissingse Badhuisstraat 80 (telefoon 413932). „Iedereen is vrij om binnen te lopen, mensen kunnen hier terecht met verdriet en boosheid, het geeft niet wat ze zeggen, want hun verhaal blijft tussen de muren van dit pand". Omgeving Inluisterhuis Lezingen Ook u kunt de Stichting Palazzoli steunen i door u aan te melden als vriend voor een 1 bedrag van minimaal 25 gulden per jaar. Naam:1 Adres: Postcode/woonplaats: Ik wil Palazzoli graag steunen met een jaarlijks bedrag van fi Sturen naar Stichting Palazzoli, Badhuisstraat 80,4381 LV Vlissingen. Teva - fceëf Timberland thi Bangladesh in 't Spui Hollandse avond in het COC-café Unda de Mol zoekt Zeeuwse verliefden Muzikale hulde aan 'moeders' pÖ01^.wK19 qp Speciale Stefano's c? 55 Reserveren: Tel. 0118 - 418019 [BsmiCJiOjfl i355 WEEKKRANT VOOR WALCHEREN. VOOR BEZORGKLACHTEN KUNT U BELLEN NAAR: 0800-0231231. VOOR TIPS EN LEUKE SUGGESTIES KUNT U BELLEN: 0118 652 713 Burg. V. Woelderenlaan 5 Vlissingen Tel.: 0118-418653 MIDDELBURG - Mocht u een fret met een kunstgebit tegen komen, dan weet de redactie van wie dat is. Chris laat elke avond in de buurt van het Deltagebouw zijn hond uit. Ook die maandagavond toen plots een levensgrote fret uit de bosjes sprong en de hond aan wilde vallen. Wegwezen, dacht Chris, en hij vluchtte de weg over, door de bosjes naar de andere kant van de straat. Halverwege struikelde hij en verloor het bovenste deel van zijn kunstgebit. 'Dat pak ik straks wel', dacht hij. Maar eenmaal terug ter plekke was het nergens meer te vinden. Nu blijkt dat fretten graag din getjes als speelgoed mee naar hun hol nemen. Wellicht dat ook het kunstebit er nu ligt. VLISSINGEN - De Port Pro motion Council Zeeland houdt in samenwerking met 50 bedrijven in en rond het havengebied Vlissingen-Oost op zaterdag 12 mei een open havendag. Er wordt die dag promotie ge maakt voor het havengebied en de daar gevestigde bedrij ven. Aan de deelnemers wordt informatie verschaft over de diverse activiteiten in het ha vengebied. De open dag is voor werknemers en hun fa milie, bewoners uit de omge ving en andere belangstellen den. Partycentrum Landlust is als centraal informatiecen trum het startpunt. De bezoe kers worden daar geïnfor meerd over de activiteiten. Elk kwartier vertrekt vanaf het infoplein bij Landlust een bus, tijdens de route geeft een gids uitleg over de verschil lende bedrijven waarlangs de bus rijdt. Ook is er gelegen heid voor een sightseeing per boot. Diverse bedrijven stel len hun werkplaats open voor een bezoek. Op het infoplein van Landlust worden door een aantal bedrijven informa tiestands ingericht. VLISSINGEN -Het Palazzoli Huis, Zeeuws inloophuis voor mensen met kanker en hun omgeving, houdt op dinsdag 15 mei een presentatie van badpakken en lingerie. Deze presentatie is speciaal voor vrouwen met een borstpro these Onder het genot van een kop koffie of thee worden de nieuwe collecties van Amoena en Thamert tentoon gesteld. De getoonde model len worden niet verkocht maar kunnen besteld worden. Belangstellenden kunnen 's middags doorlopend en vrij blijvend terecht van 14.00 tot 16.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 20.30 uur. Medewer kers van Apotheek Van de Sande geven u graag deskun dig advies. Het Zeeuws in loophuis staat aan de Bad huisstraat 80 in Vlissingen. Voor meer inlichtingen: 0118 -413932. 1 J'L r-d 'Wij bieden een luisterend oor' Door Anita Janse Vrijwilligers weten wat er in de ander omgaat, ooit hebben zij zelf de strijd opgenomen tegen de ziekte, voor zichzelf of bin nen de familiekring. Joke Kroon is een van die ervaringsdeskun digen die zich wil inzetten voor andere mensen. „Kanker is heel overrompelend, iedereen heeft zijn eigen ver werkingswijze waarbij een steuntje in de rug een stukje verlichting betekent." Cocky Huijbrechtsen is de coör dinator van het pand, zij houdt zich vooral bezig met de dage lijkse gang van zaken. In decem ber werd het Zeeuws inloophuis geopend. In Zeeland bestond een dergelijke stichting nog niet terwijl elders in het land wel in loophuizen waren. Een kleine, enthousiaste groep vrijwilligers heeft hard gewerkt om ook in Zeeland een dergelijk huis te re aliseren. „Het is belangrijk dat er behalve goede medische hulp vanuit het ziekenhuis ook aandacht is voor de patiënt en zijn omgeving. Er worden hier dan ook geen me dische adviezen verleend, wij zijn er voor de mens achter en naast de patiënt", legt Joke rus tig uit en ze vertelt waarom dit zo noodzakelijk is. „Zeker in het begin, als iemand in het ziekenhuis ligt, heeft de patiënt niet te klagen over be langstelling. Maar na de behan deling merken veel mensen dat de contacten afnemen. Familie leden, vrienden en bekenden vinden het vaak moeilijk weer op de ziekte terug te komen. Veel mensen geven aan dat ze eigenlijk niet goed weten waar ze over moeten praten. Belang stelling van anderen is echter juist heel belangrijk, omdat hun wereld door de ziekte juist al be perkt is geworden. Relaties kun nen behoorlijk onder druk ko men te staan, soms weten de ge zinsleden minder goed met de ziekte om te gaan dan de patiënt zelf of willen ze elkaar niet lastig vallen met hun zorgen." Daarom besloot de Stichting dat ook familie en vrienden de gele genheid moesten krijgen hun hart bij hen te luchten. Het 'in luisterhuis', zoals het in de wan delgangen ook wel wordt ge noemd, moet eveneens te berei ken zijn voor mensen die slecht ter been zijn, liever anoniem willen blijven of wat verder weg wonen, daarom is er tijdens de openingstijden altijd gelegen heid voor telefonisch gesprek. Wanneer iemand kanker krijgt, brengt dit grote veranderingen met zich mee. De vanzelfspre kendheid van het leven is weg en onzekerheid komt ervoor in de plaats. Op de gevel van het huis prijkt een bord met de naam 'Palazol- li', dat heeft alles met verande ring te maken, het huis is ver noemd naar de Italiaanse me vrouw Palazolli. Zij heeft tijdens haar studie namelijk beschre ven hoe mensen omgaan met verlies en veranderingen. Vlak voor haar sterven is uit respect voor haar werk gevraagd haar FOTO: HARRY DE LANGE naam te mogen gebruiken. „Het is een wat vreemde naam voor de Zeeuwen, misschien denken ze wel dat ze hier pizza's kunnen bestellen, maar dan hebben ze het mis", voegt Coc ky er lachend aan toe. Wel zijn er luisterende oren te vinden en stapels boeken, brochures en video's over kanker. Zo nu en dan worden er speciale activi teiten gehouden, zoals onlangs de contactmiddag voor astbest- slachtoffers. In de nabije toekomst hopen de medewerkers wat meer lezin gen te gaan geven en misschien wordt er een groep rouwverwer king opgericht. „Maar, dat hangt ook af van het budget dat we ter beschikking hebben", vertelt Cocky. Het huis wordt gesubsidieerd door de provincie, en verder komt er geld binnen van sponsors. „Onlangs kregen wij een dona tie van een mevrouw, zij had voor haar verjaardag geld ge vraagd voor een goed doel en het vervolgens aan ons gegeven. We hebben zo onze weldoeners, de bloemist bijvoorbeeld die ons elke week verse bloemen schenkt, zulke dingen waarde ren wij enorm. Het is wel be langrijk dat wij blijven bestaan, want er zijn veel mensen met kanker. Een op de vier mensen krijgt zelf of in zijn omgeving met de ziekte te maken. Tegen woordig is de ziekte beter te be handelen dan vroeger, ongeveer de helft van de patiënten ge neest, of de ziekte kan door goe de medicatie onderdrukt wor den. „Door deze ontwikkeling is er ook meer behoefte gekomen aan een stukje nazorg, en daar willen wij graag in tegemoet ko men". U kunt ook de Stichting steunen door u aan te melden als dona teur door onderstaande bon in te vullen en op te sturen. Een bijzondere kijk op i i NIEUW EN SINT JOOSLAND - De provinciaal voorlleeskampioene Margriet Dorrestijn maakt zich op voor de landelijke wedstrijd. De leerlinge van basisschool De Lonneboot uit Nw. en Snt. Joosland won onlangs de provinciale voorronde. Op woensdag 16 mei verte genwoordigt zij de provincie Zeeland tijdens de landelijke finale van de Nationale Voorleeswedstrijd in Utrecht. Tijdens de provin ciale wedstrijd streden tien kinderen om de titel provinciaal voor- leeskampioen. Margriet behaalde haar titel met het voorlezen van een fragment uit het boek 'En de groeten van groep 8' van Jacues Vriens. De nationale Voorleeswedstrijd is een initiatief van Stich ting Lezen, de vereniging Openbare Bibliotheken en wordt mede mogelijk gemaakt door het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. De wedstrijd is erop gericht het lezen bij en het voor lezen aan kinderen te bevorderen. FOTO: RIA LICTERINCEN VLISSINGEN - 'Misschien wel wat minder bijzonder, maar erg mooi wa ren de besneeuwde peren boompjes begin dit jaar bij fruitteler Serier langs de Jac van Beierenweg', schrijft Ria Ligteringen-Verlinde uit Vliss ingen. In deze tijd van het jaar denken we niet aan winterse sferen, maar fraai is het plaat je wel. Heeft u ook 'een bijzondere kijk', stuur die dan naar de re dactie, Postbus 7011, 4330 GA Middelburg. Junior mt. 24 t/m 37 Dames mt. 35 t/m 42 Heren mt. 40 t/m 49 Segeersstraat 66 Middelburg 0118-625440 VLISSINGEN - In 't Spui is van 7 tot 27 mei een compleet schooltje te zien uit Bangla desh met boeken, platen en de kleding van de juffrouw. Op vrijdag 11 mei wordt in 't Spui van 19.00 tot 20.30 een lezing gehouden die ant woord geeft op de vraag 'wat bezielt jonge ontwikkelings werkers?'. Joost Verwilghen en Nina van Egmond vertel len over hun werk en leven in Bangladesh aan de hand van dias en videobeelden. Marjo lein Meier van Centrum Ont wikkelingssamenwerking (COS) leidt de lezing in en ver telt over het project Zeeland Bangladesh. MIDDELBURG - Het COC- café houdt een speciale avond voor klanten en hun ouders, familie, vrienden en kennis sen van het COC verenigings café op vrijdag 11 mei vanaf 20.00 uur. Er is life-muziek aanwezig. MIDDELBURG - Linda de Mol wil in haar nieuwe televi sieshow Love Letters ook graag Zeeuwse verliefden aan het woord laten. Er komen acht shows en daarvoor is zij op zoek naar verliefde man nen en vrouwen die een ro mantisch en origineel huwe lijksaanzoek willen doen. Aan de show zelf is weinig veran derd. Uiteraard is er de bruid staart aan het slot en de hu welijksvoltrekking in de Love Letters trouwkapel. Een mailtje naar Ioveletters@tros.nl of een briefje naar Redactie Love Letters, Postbus 27500, 1202 KL Hilversum en het redactie team komt in actie. MIDDELBURG - Op zaterdag 12 mei brengt de Stichting Evenementen Middelburg in samenwerking met de VOM (Vereniging Ondernemers Middelburg) een muzikale hulde aan moeders die het centrum bezoeken. Tussen 13.00 en 17.00 uur zijn op een zestal locaties diverse artie sten te horen met Neder landstalig repertoire, levens liederen en accordeonmu- ziek. Op de hoek van Lange Delft en Segeersstraat treedt op 2x Bakboord. Op de hoek van Burgpromenade en Lnge Delft :Kees Hoogesteeger Op de kop van de Burgprome nade René Kaljouw en Sandra Remijn, die normaal deel uit maken van het Zeelandtrio Op de hoek van Lange Viele en Lange Geere speelt Frans Kasander. Op de hoek Lange Viele/ Pottenmarkt popband je Factor 3. Op de hoek Nieuwstraat/ Lange Delft: De Zingende Timmerman, Piet van Puyvelde.

Scheldebode | 2001 | | pagina 1