Zeeuwsch-Vlaamse dorpen in bibliotheek Fietsplezier is ontspanning Voorkennis? De Scheldebode uit Zeeuwse sportprijzen Nationale reddingbootdag western in de Vlissingse haven Actiedag voor 'Gestolen kind' DE LAMMERENBURCHT ZATERDAG IN WESTKAPELLE EN VEERE I Bob Marley tribute tour Open dag bij de VRZA-Zuid - west Nederland Rondje Walcheren I PROFILE JAN WAGEMAKERS BESTAAT 35 JAAR EEN TWEELING VERTELT. De president-directeur van Philips dwaalt bloednerveus langs de grachten. Volledig in paniek denkt hij: 'zal ik erin springen, dan ben ik overal vanaf'. Hij zat een bor reltje te drinken met levenspartner Sylvia. Maar sinds hij verdacht wordt van handel met voorkennis op de beurs, kan hij geen rust meer vinden. BINGO Vrijwilligers/-sters gevraagd voor de bingo en achter de bar Rondje Walcheren ■■■papa MIDDELBURG - Nog tot en met 30 juni is op de tweede verdie ping van de Zeeuwse Biblio theek een fototentoonstelling te zien met dorpsgezichten uit MIDDELBURG - Het is de maand van de vrijheid, maar ook in Nederland leven een he leboel vrouwen en kinderen die niet vrij zijn. Te vaak worden vrouwen en kinderen ontvoerd naar het bui tenland. De stichting Gestolen Kind maakt zich hard voor deze kwetsbare groep. Op dinsdag 15 mei wil de stichting aandacht vragen voor deze problematiek via een actie bij het gebouw van OOSTKAPELLF. - Vorige week woensdag 2 mei was de officiële dag, fietsspecialist Profile Jan Wagemakers bestond 35 jaar en konden Corry en Jan Wagema kers terugkijken op een stukje historie. "Wij kwamen in 1966 van Standdaarbuiten en heb ben deze zaak overgenomen van Cor van de Broeke", weet Jan, "Toen was het een oud pand en in de loop der jaren ia alles veranderd en gemoderni seerd. In die voorbije periode zat de fiets flink in de lift. De fiets was eerst noodzakelijk ver voermiddel en is nu een topper in recreatie activiteiten. De mensen hebben veel meer vrije tijd gekregen, fietsen is populair en gezond. Hadden we toen fietsen met terugtraprem of vel- gremmmen en maximaal drie versnellingen, nu zijn er fietsen met drie bladen voor en negen raden achter, dat zijn 27 ver snellingen. Fietsen is woon werkverkeer, vrije tijd, vakantie, en daar hebben wij de sportief lopende all-round fiets voor. Ideaal voor ontspanning, na een rondje fietsen ben je lekker uitgerust. Dat doen wij zelf ook. Fietsplezier is een stukje ont spanning." De ontwikkelingen op fietsgebied staan niet stil, ge tuige de Gazelle Lausanne, met de dynamo in de naaf (Shimano Hoek, Philippine, Sas van Gent en Sluiskil. Er is een omvangrijke collectie foto's en prentbriefkaarten van straten en fabrieken. Autolight AL) en achterlicht met sensor. Het is een aluminium raspaardje uit de Gold Line serie met een chique uitstraling. De complete afmontage met Shi mano Deore LX geeft de Lau sanne het ultieme fietsgevoel. Een comfortabelere hybride is nauwelijks denkbaar. De da- inesuitvoering heeft een lage instap en een extra sportief mix te frame. De ruime showroom bij Wagemakers, onder- en bo venverdieping, biedt een groot assortiment aan fietsen van be kende merken als Gazelle, Bata- vus, Loeki en Puki kinderfiet sen, en alle bijbehorende acce- soires. Jan Wagemaker:We le veren alle soorten fietsen en ge ven de mensen een eerlijk ad vies. Gewone fietsen en sportie ve fietsen en fietsen in de aan bieding. Racefietsen, moun tainbikes, ook "tussen-in-fiet- sen", geen race- en geen moun tainbike-, aluminium, drie bla^ den voor en acht achter. Maar ik lever ook een speciale senioren- fiets of een elektrofiets, daar trap je mee en wordt het fietsen ondersteund. Je hebt dan altijd het gevoel dat je de wind mee hebt. Een andere vinding zijn zadels zonder zadelpijn, dat is een geweldige innovatie." Jan en Corry Wagemakers vol gen de nieuwste ontwikkelin- De openingstijden: maandag van 17.30 tot 21.00 uur; dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. gen in hun branche nauwgezet. Zo heeft Gazelle Fietsmeting uitgebracht. Met deze unieke Gazelle Fietsmeting koopt U al tijd een comfortabele fiets die perfekt bij U past. De Gazelle Fietsspecialist meet de li chaamsmaten en berekent met de computer de juiste frame hoogte en de optimale afstelling van Uw fiets. Natuurlijk kan met de Gazelle Fietsmeting ook Uw huidige fiets afgesteld worden. Want meten is weten bij de Ga zelle Fietsspecialist. Een andere belangrijke activiteit van Profil Jan Wagemakers is de fietsver huur. Corry neemt dat al 35 jaar voor haar rekening en daar is, vooral in het toeristenseizoen, veel belangstelling voor. De fiet sen zijn altijd in prima staat want de reparatie- en herstelaf deling staat voor het leveren van vakmanschap. Deze maand is er een speciale tv-aktie van Profile, de Fietsspe cialist, met de Altra Fame fiets. Voor fietsplezier zit je goed bij Jan en Corry Wagemakers; zij weten alles van fietsen. Fietsspecialist Jan Wagemakers, Noordweg 17, Oostkapelle, tele foon 0118 - 581344 ope ningstijden van 08 00 tot 18.00 uur. De Gentsebreedstraat in Philippine in 1920. FOTO: ZEEUWS DOCUMENTATIECENTRUM bekend gemaakt van de Zeeuwse Sportprijzen in diverse categorieën. De uitslagen zijn verpakt in een avondvullend- programma met vele attracties. Het Zeeuwse Sportgala wordt dit jaar gepresenteerd door Louis de Pelsmaeker. Belang stellenden kunnen nog gebruik maken van een beperkt aantal vrijkaarten die besteld kunnen worden bij de Zeeuwse Sport raad tel. 0118 - 640700. WESTKAPELLE/VEERE - De Koninklijke Nederlandse Red dingmaatschappij houdt op 12 mei de jaarlijkse reddingboot dag. Reddingboten, boothuizen en bergplaatsen zijn vrij toegan kelijk voor publiek. Als de weersomstandigheden het toelaten kan met de red dingboten een vaartocht wor den gemaakt. Per station zijn er in Zeeland verschillende activiteiten. Stati on Westkapelle geeft om het uur een schot met het redding kanon en Vervolgens een de monstratie met het wippertoe stel. Dat is een toestel om schip breukelingen te redden waarbij deze in een soort broek langs een lijn overgehaald worden. Donateurs kunnen meevaren in reddingboot Fint. In het boot huis onder de radartoren wor den reddingartikelen verkocht. Ook bij station Veere vinden ac tiviteiten plaats. De reddigboot VLISSINGEN - Mission to Seafa- res houdt zaterdag 12 mei een western tuinfeest. De stichting zorgt ervoor dat zeevarenden die lange tijd op een schip zijn geweest een warm ontvangst krijgen in de Vlissingse haven. De stichting beschikt over een Zeemanshuis waar de zeelieden kunnen relaxen na hun ver moeiende reis, ook kunnen ze hier hun post ophalen, een bel letje naar huis doen en wat din gen aanschaffen die ze nodig hebben voor hun verdere reis. Ook houdt de Stichting geregeld kerkdiensten in de haven. Za terdag wordt het jaarlijkse tuin feest gehouden, deze keer in country sfeer. Er is een rommel markt en er zijn verschillende stands aanwezig waar spulletjes verkocht worden. Een gok kan Forel zal zijn kunnen tonen en het is mogelijk met deze hoot uit te varen over het Veerse meer. Vanaf de stadshaven kan iedereen getuige zijn van een demonstratie. De bemanning geeft die dag graag uitleg over het werk van de KNRM. De red dingstations liggen altijd in de buurt van het water of het strand, met bordjes zullen de exacte plaatsen aangegeven worden. De reddingbootdag wordt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. Dit evenement is spe ciaal ingesteld voor donateurs en belangstellenden, die krijgen op deze manier gelegenheid het werk van de KNRM van dichtbij te leren kennen. De redding maatschappij is voor haar voortbestaan geheel afhankelijk van giften en donaties. Op en kele grote stations zijn de schip pers in vaste dienst, maar de be manning van de reddingboten werken geheel op vrijwillige ba sis. gewaagd worden bij het Rad van Avontuur, tevens worden er kaartjes verkocht voor de verlo ting, trekking vindt aan het eind van de middag plaats. Voor de kinderen is er een ballenbak, een luchtkussen, een echte in- dianentent en een suikerspin- nenkraam aanwezig. Boven dien kunnen zij zichzelf laten schminken tot echte indianen. De volwassenen worden uitge daagd een ritje te maken op een electrische rodeostier. Vanzelf sprekend worden er deze dag broodjes hamburger en saté ge geten. Onder het genot van een drankje kan men genieten van het optreden van een line-dan- cersgroep en een demonstratie van rolstoeldansers, ledereen is van harte welkom in Schelde- poort Vlissingen Oost vanaf 9.30 tot 17.00 uur. VLISSINGEN - In het Piekca- fé is komend weekend weer van alles te doen. Vrijdag 11 mei draaien de dj's Tobias, Jimski, Per en lan-Willem technological house. De avond begint om 21.30 uur. Zaterdag 12 mei doet de Bob Marley Tribute tour de piek aan. Het is op 11 mei twintig jaar geleden dat de reggae- grootheid Bob Marley over leed. Het tribute optreden in de Piek is een van de lien op tredens in Nederland en Bel gië. Bij het optreden in Vlis singen verzorgt Ras Fire het tribute. Door een ernstige ziekte, spierdystrofie is hij tot zijn nek verlamd en zit hij aan een rolstoel gekluisterd, toch speelt hij al zo'n vijftien jaar een belangrijke rol in de Nederlandse reggaescene. De entree bedraagt deze avond f 15,- om 22.00 uur begint het optreden. Het Piekcafé is bei de avonden geopend vanaf 21.00 uur. VLISSINGEN - De leden van de Vereniging Radio Zenda mateurs afdeling Zuid-West- Nederland houden op zater dag 12 mei een open dag in hel botenhuis aan het weste lijk Jaagpad tussen de keers luisbrug en de sloebrug, tegenover de A&P in Vlissin gen. Belangstellenden zijn vanaf 10.00 tot 16.00 uur van harte welkom. Op deze dag kunnen belangstellenden zien waar de radiozendama teur zich zoal mee bezighou den. Er is een demonstratie van o.a sstv en packetradio maar ook ontbreken micro foon en morsesleutel niet. MIDDELBURG De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt binnen kort een tweetal activiteiten op Walcheren. De eerste wordt ge houden op donderdag 10 mei, van 9.30 tot 12.00 uur wordt een workshop internetten gegeven op de computers van De Druc- kery te Middelburg. Voor deze kennismakingsles met internet moeten belangstellenden zich wel van tevoren inschrijven via het volgende telefoonnummer 0118 - 634800. De ochtend kost 20 gulden per persoon. MIDDELBURG - De Hoek steengemeente houdt op 11 en 12 mei een bazar in en om het kerkgebouw aan de Rozenbur glaan te Middelburg-Zuid. Van de grabbelton tot het rad van avontuur, het is er allemaal. Za terdag om 10.00 uur begint een verkoop bij opbod. Kinderen kunnen zichzelf zaterdag laten schminken, ook worden voor hen spelletjes georganiseerd. Ie dereen is welkom vrijdag van 16.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 15.00 uur. MIDDELBURG - De Zeeuwse Accordeon Vereniging 'Con certina' houdt haar jaarlijkse uitvoering op vrijdag 11 mei in de stadsschouwburg te Middel burg. Het A- en B- orkest, de leerlingen groep en het ensem ble Encore brengen deze avond nummers van verschillende genre en niveau ten gehore. De orkesten staan onder begelei ding van Marja van Keulen en Harry Schroevers. Verder wer ken aan deze avond ook enkele andere muzikanten mee waar onder 'De Tempo Doeloe Min strels'. de presentatie is in han den van Muis en Leeuw, ook wel bekend van Gmroep Zeeland 'IV. De uitvoering begint om 20.00 uur. MIDDELBURG - Dinsdag 15 mei wordt een praatavond ge houden voor mensen met een hartziekte. Evenals voorgaande jaren is het ook nu weer de be doeling om iedere deelnemer(ster) in de gelegen heid te stellen van gedachten te wisselen over de problemen die mensen met een hartafwijking kunnen ondervinden. De avond staat onder begeleiding van J. van Lomwei hij is de voorzitter van patiëntenvereniging Harte- zorg. De praatavond wordt ge houden in de Zeeuwse Biblio theek te Middelburg en begint om 19.30 uur. de tweede kamer in Den Haag. De stichting roept iedereen op om op dinsdag 15 mei de actie te voeren. Er zullen kaarten uit gedeeld worden waarop het doel van de stichting staat om schreven, ook zullen slachtof fers aandacht vragen via foto's van vermiste familieleden. De actie wordt gesteund door Tros Vermist en Stichting Mis sing. Het protest begint om 10.30 uur op Het Plein in den Haag. TERNEUZEN - Het Zeeuwse Sportgala houdt op 11 mei in Terneuzen 'The Night of the Sports'. Deze avond wordt de uitslag bekend gemaakt van de verkiezingen van de Sporter van de Eeuw. De voorzitter van de Neder landse Sportkoepel NOC/NSF Hans Blankert maakt bekend wie deze begeerde titel op zijn of haar naam krijgt staan. Voor afgaand worden de winnaars Dan ziet hij een naambordje: R. van de Geest, psychotherapeu te. 'Zou zij mijn redding kunnen zijn?' Hij stapt de wachtkamer binnen, trekt z'n hoed die over zijn hoofd en steekt z'n bril in zijn zak. Met een belegen Story gaat hij in een hoekje zitten. Zijn slapen kloppen en de let ters dansen betekenisloos voor zijn ogen. Na een paar minuten: 'had ik een afspraak met u meneer?'. Hij schrikt: 'nee, dat niet, maar ik heb dringend hulp nodig. Heeft u tijd voor mij?' 'Eigenlijk niet, maar het lijkt wel of u iets te verbergen heeft of zo'. 'Of zo?, mevrouw, dat klopt. Ik ben president-directeur van Philips'. 'O, jee, nu gaat er een lichtje bij mij branden. De topman van Philips.' 'Mevrouw, ik zit helemaal ka pot. Ik ben betrapt op handel met voorkennis op de beurs. Maar ik heb er zo'n verschrikke lijke spijt van'. 'Gaat u maar op de bank liggen. Gaat het weer een beetje me neer Boonstra?' 'Ik wil er voor u zijn, maar het is voor mij uiteraard ook moeilijk omdat ik voorkennis heb over uw problemen met voorkennis. Vindt u dat een probleem?' 'Absoluut niet, ik ben toch al verschillende vrienden kwijt: bij Heineken hoef ik niet meer aan te kloppen en ABN/AMRO heeft ook afgebeld. Gelooft u dat ik dit nog té boven kom? Ik was hart stikke blij toen Philips me vroeg het bedrijf weer op de wereld kaart te zetten. Dat heb ik ge daan, denkt u dat ook niet?' 'Meneer, wat betekent me vrouw Toth voor u?' 'Zij is mijn le venspartner, het is alleen verdomde jammer dat ze commissaris was bij Ende- mol toen het bedrijf werd over genomen door Telefonica. Ze wist zoveel, helaas. We hebben vaak tegen elkaar gezegd: we doen het niet, en nu ligt ons he le leven op straat. We waren het niet van plan, maar Tothje heeft helaas nooit genoeg. We heb ben samen wel vier Foster Pa rents kinderen en geven veel weg aan goede doelen en daar is Sylvia erg content mee.' 'Meneer Boonstra, jullie had den het thuis niet zo breed. Ik denk dat de angst om arm te zijn u tot deze daad heeft ge bracht, wat vindt u van deze hypothese?' 'Volgens mij slaat u de spijker op z'n kop. Ik wil eigenlijk hele maal niet rijker meer worden, maar het is een onbedwingbare dwang in mij. Wat ben ik toch een dom figuur. Ik weet toch ook dat ik in dit aardse bestaan mijn vermogen nooit meer op- krijg.' 'Dat is de tragiek van het leven, meneer. U bent slechts voor een heel klein stukje uzelf, voor de rest bent u de ingesleten lang speelplaat van uw ouders. Al leen als de onder harmonieuze omstandigheden bent opge groeid, heb je een kleine kans dat je jezelf bent.' ,Ik krijg voor het eerst inzicht in mijn leven. Toch moet een mens voorzichtig zijn, stel dat de AOW onbetaalbaar wordt?' 'Aan die angstgevoelens werken we de volgende keer, wilt u een nieuwe afspraak maken?' 'Ja, prima. Hoeveel krijgt u van me: '1355 gulden voor het inta kegesprek en vanaf de tweede zitting 90 gulden per keer'. 'Denkt u dat mijn ziektekosten verzekering deze hulp ver goedt?' 'Alleen als u door de Riagg bent doorverwezen'. 'Nou, dat ben ik dus niet. Dat gaat me geld kosten. Nou, dan ga ik maar.' Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 vrijdag 11,18 en 25 mei Gratis entree Aanvang 19.45 uur zaterdag DANSAVOND 26 mei m.m.v. Riverside Trio Aanvang 20.30 entree ƒ10,- Inlichtingen: de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. WOENSDAG 9 MEI 2001 MIDDELBURG - In de Tho maskapel aan de Vrij landstraat wordt een ochtend gehouden voor vrouwen die zich willen verdiepen in de bijbel, iedereen is welkom. Om 10.00 uur staat de koffie klaar, baby's en peuters mo gen gewoon meekomen. De ochtend duurt tot 11.30 uur. VLISSINGEN - ln buurthuis Aldegonde wordt zaterdag 12 mei een swingend salsafeest gehouden. De avond begint om 20.30 uur, entree is gratis. Het buurthuis staat aan Westerzicht 38b te Vlissin gen. OOSTKAPELLE - In de Saron- kerk te Oostkapelle wordt op zaterdag 12 mei een zang- en muziekavond gehouden. Het gemengd koor Soli Deo Glo ria, het jeugdkoor Klein Glo ria en het muzikaal ensemble Musica Juverita zullen het muzikale gedeelte van de avond verzorgen. Tijdens de pauze worden knutselartike- len verkocht en een 'natje en droogje', de opbrengst is be stemd voor de. Jeugdbondac tie van de Gereformeerde Ge meenten 'een thuis voor jon geren'. MIDDELBURG - Tot 19 mei exposeert de Zeeuwse Biblio theek te Middelburg een unieke verzameling gesig neerde grondwetten op het plein van de bibliotheek. De grondwetten zijn afkomstig van landen uit de hele wereld. Veel staten hebben ook hun grondwet op inter net staan, maar meestal zon der vertaling. Ter gelegen heid van deze tentoonstelling heeft de bibliotheek een gra tis brochure gemaakt over achtergronden en totstand koming van grondwetten en de grondwetten uit de collec tie van de bibliotheek. VLISSINGEN - Wijkplatform Paau wen burg houdt een openbare vergadering op dinsdag 15 mei. Belangstel lenden zijn welkom om 19.30 uur in Campus de Ruyter aan de Van Hogendorpweg58a te Vlissingen. ARNEMUIDEN - Korfbalver eniging Top van Arnemui- den bestaat zestig jaar. Ter ere van dit 60 jarig jubileum wordt vrijdag 11 mei van 19.30 tot 21.00 uur een re ceptie gehouden. Deze vindt plaats op het korfbalveld aan de Van Cittersweg te Arne- muiden. Na afloop van het officiële gedeelte is er voor belangstellenden een gezel lig samenzijn. VLISSINGEN - Zaterdag 12 mei zal blijken welke band zich De Zeeuwse Belofte 2001 mag noemen. Tijdens de halve finales in Terneu zen kwamen de bands Cell- dust en Trippin het best uit de bus en in Goes tijdens de tweede halve finale de rock bands Pillars en Bruno. Tij dens de finale zuilen deze bands strijden om de bege- ringswaardige titel. De wi- naar mag zich ook nog eens vertegenwoordigen op de regiofinale Zuid die toegang biedt tot het landelijk pop concours. De finale in het Arsenaaltheater begint om 20.00 uur. MIDDELBURG - Voor vrou wen die moeite hebben met ontspannen, nabijheid en vertrouwen wordt op 12 mei een workshop gegeven. De ze workshop wordt gegeven door MarrievanderFeenen Mieke Beiier in de bovenzaal van de Schouwburg te Middelburg. De middag duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: 0118 629046. MIDDELBURG - De schaak vereniging van Middelburg houdt in mei en juni het open kampioenschap 2001. Er wordt in twee groepen ge speeld, voor de senioren en de jeugd. Aan het eind van de competie worden ver schillende geldprijzen uitge reikt. Belangstellenden kun nen meer informatie opvra gen óf zich aanmelden bij Johan de Wolf tel. 0118 - 637860.

Scheldebode | 2001 | | pagina 15