Rudolf van Life Cooking in watertoren Een tweeling vertelt: scheldnaam Body Culture ontspannen figuurcorrectie Scheldebode terzake Boterstaven voor goed doel SCHOONENBERG Wat is het doel van vaccinaties MIDDELBURG-Life Cooking, het zondagmid dagprogramma van RTL4, was te gast in de Watertoren aan het Mo lenwater 2 in Middelburg. Zondagmiddag 22 april tussen 17.00 en 19.00 uur zijn de opnamen te zien. Twijfelt u ook aan uw gehoor? U bent van harte welkom voor een gratis hoortest en een vrijblijvend persoonlijk hooradvies. ZO HOORT T Vlissingen, Schutterij straat 28A, tel. (0118) 419646. Middelburg, Korte Geere 8, tel. (0118) 613113, fax (0118) 650965. Tel. 0113-228477 Sponsoraktie voor Roparun We gaan weer varen Ontspannings middag Zonnebloem voorjaarsbazaar in Maria-Oord Rondje Walcheren Winkelen in het maanlicht Ingrid en Natasja Gerritsen hebben de tv-kok geassisteerd. Arjen de Pagter, Patrick Cépèro en Ilona Pe tiet kwamen eten. Vrijwel de hele dag zijn er opna men gemaakt, de uitzending duurt ongeveer vijf minuten. Dat er reclame moet worden ge maakt bleek wel: 'ik moest duide lijk in beeld een pak van Iglo open trekken (zalm met mosterdsaus). Daarnaast bestond het dinertje uit geblancheerde kropsla, komkom mer gevuld met blokjes tomaat, ge kookte aardappelschijfjes in bouil lon met uien en knoflook. ingrid Cerritsen heeft een fo toreportage gemaakt van het bezoek van Life Cooking aan haar watertoren. Zegt bovenstaand woord u iets? Maakt het iets in u wakker? Nou, ik durf zonder overdrijving te stellen dat het een heleboel emoties in mij losmaakt. Het neemt een belangrij ke plaats in, in het script van mijn kinderjaren en ik heb er gemengde gevoelens aan overgehouden. Het woord is trouwens moeilijk te definiëren: sommige mensen erva ren het ook wel als bijnaam en zelfs als koosnaam. Men gebruikt trou wens wel het woord 'koosnaampje' maar het woord 'scheidnaampje' bestaat volgens mijn niet. Voordat ik deze woorden aan het papier toevertrouwde heb ik in een Walchers dorp, waar scheldnamen in zwang zijn, een steekproef ge houden. Er was geen peil op te trek ken; wat de een ervoer als een scheldnaam was voor de ander een bijnaam. De uitkomst was fifty-fif- ty, schat ik. Ik zou voorbeelden kunnen noemen maar ik wens nie mand te kwetsen. Wel ben ik ervan overtuigd geraakt dat de jeugd van daag de dag beter af is dan wij vroe ger. Het is nu 55 jaar geleden dat ik toe gelaten werd tot de lagere school in mijn woonplaats. Door de oorlog somstandigheden was ik nooit naar de bewaarschool geweest en dus ook niet voorbereid op zo'n belang rijke stap. Wat een verschrikkelijk woord: 'bewaarschool'. Het was de voorloper van het kinderdagverblijf vermoed ik, al werkten de moeders nog niet in loondienst. Op m'n 6e sleepten mijn moeder en oma mij mee naar de school in de Grave- straat. Ik zie de lijdensweg door de LangeGeere nog voor me. Ik was een angsthaas, vluchtte naar huis met een enorme buikpijn maar werd prompt weer terug gesleept. Toen ik het net een beetje gewoon was gingen we verhuizen en kwam ik bij juffrouw Hondius in de klas. Ze was niet meer zo jong, onge huwd, maar best lief. Op deze school waren en drie leerkrachten met een scheldnaam; juffrouw Hondius, de meester uit de vijfde klas en de bovenmeester. Het erg- VLISSINGEN - Rotaract Club Vliss- ingen heeft de voetballers van het Witte Huis zestien shirtjes, broek jes, sokken en tassen gegeven. Dat gebeurde tijdens een feestelijke bij eenkomst met koffie en zelfgebak ken appelflappen. Rotaract heeft boterstaven ver kocht in Vlissingen en Middelburg, van de opbrengst zijn de voetbal spulletjes gekocht. Het Witte Huis, dat opvang biedt aan dak - en thuis lozen, heeft namelijk fanatieke zaalvoetballers, die zich nu als een heid kunnen presenteren. Rotaract is een serviceclub voor jonge mensen van 18 tot en met 30 jaar. Service is daarbij een breed begrip. Middels activiteiten worden grote en kleine doelen gesteund. De volgende actie is bijvoorbeeld een moederdagontbijt. De opbrengst daarvan gaat naar de school voor praktische vormgeving Het Bol werk in Middelburg. HOORTOESTEUEN ste was niet dat ik bij juffrouw Hon dius in de klas kwam maar dat ik naast Kees kwam te zitten. Kees was een boom van een jongen, hij was een keer blijven zitten en durfde naar mijn gevoel alles. Vooral als we met de klas gingen wandelen in de polder echt waar: geen gymnas tiek, maar wandelen) Kees liep dan weg bij de zingende groep, sprong over de sloot en jouwde tijdens de wandeling zonder ophouden: 'juf frouw hondenpies...juffrouw hon- denpiesü' Eenmaal terug in de klas pakte de juf een groot liniaal en probeerde Kees daar een grote mep mee te verkopen. Kees dook altijd op tijd weg, en ik ving de klap op. U kunt zich voorstellen hoe blij en op gelucht ik was toen Kees enkele maanden later naar het bijzonder onderwijs moest. Toen kwam ik pas aan leren toe. Nu ik eraan terug denk vind ik de houding van de juf begrijpelijk. Ze werd echt beledigd. Het was in de vijfde klas dat we meester 'Boef kregen, althans, zo werd hij sinds mensenheugenis ge noemd. Die meester was ook woe dend als hij zijn scheldnaam hoor de. De les werd stilgelegd en de zoektocht naar de dader begon. Zijn dunnen lipjes zagen paars van boosheid. Ik weet ook nog dat een groepje jongens - meisjes durfden toen nog niets - in de struiken zat en toen hij naar huis reed vanuit de bosjes riep: 'boef, boef, boef!!' De volgende morgen was het weer prijs. De bovenmeester spande echter zonder enige twijfel de kroon. Hij werd 'nip' genoemd en de man ging finaal over de rooie als hij daarmee werd geconfronteerd. Bij de school stond een houten fiet senstalling en in de planken werd geregeld zijn scheldnaam gekerfd. Als hij tijdens zijn inspectieronde ontdekte dat zijn naam weer bezoe deld was werden alle activiteiten in de hoogste klassen stilgelegd en be gon er weer een onderzoek. Hij ren de op zulke momenten radeloos, redeloos en reddeloos door de klas en tierde erop los. Met z'n armen zwaaiend en woedend uithalend als een aangeslagen bokser. De hele klas muisstil. Later toen ik volwas sen was heb ik nog met hem in een commissie gezeten en vond ik het een aardige man. Hij was toen al ge pensioneerd. Achteraf kan ik niet begrijpen waarom deze leerkrach ten zo boos werden. Waarom waren ze zo snel gekwetst? Hadden ze een slecht huwelijk? Moesten ze hun frustraties op de kinderen afreageren? Ik kan me niet voorstellen dat leerkrachten van daag de dag nog zo op een scheld naam reageren. Maar onze mees ters hadden toch ook kweekschool gehad? Tegenwoordig hoor ik wel mensen zeggen dat we een derde wereldland zijn op het gebied van onderwijs. Die moeten zich maar snel gaan schamen. Hebben ze wel eens klassen meegemaakt met 50 kinderen? Kolenkachels met veel stof en steeds wisselende tempera turen in het lokaal. Bah... Een tweeling Wij krijgen regelmatig de vraag, of een pup op de leeftijd van 8 weken en dus nog niet volledig is geënt toch naar puppycursus mag ko men. Het is belangrijk om te weten wat nu eigenlijk het doel is van vaccina ties. Het doel is een blijvende be scherming te bieden tegen een aan tal virussen en ziektes. Dit begint al bij de moederhond. Zij zorgt voor een z.g.n. "maternale immuniteit", d.w.z. de pups krijgen in de baar moeder en later (in de eerste uren na de geboorte) via de moedermelk antistoffen mee. De pup krijgt dus via de moeder antistoffen, die be scherming geven tegen virussen, waarvoor de moeder is gevacci neerd. Na een aantal weken start er voor de pup een speciaal vaccina tieschema. Dit start op 6 weken en loopt tot ongeveer 12 weken. Deze leeftijden zijn zo gekozen dat er zo min mogelijk tussenkomst op treedt, met de "maternale immuni teit". Uit onderzoek is gebleken dat, wanneer de maternale immuniteit begint af te nemen, de bescher ming via vaccinaties wordt overge nomen door het eigen immuunsys teem van de pup. Waar moeten wij nog meer rekening mee houden? Vaccinatie geeft nooit 100 be scherming. Dit kan een aantal oor zaken hebben: "Vaccin waarmee gevaccineerd is, was niet meer opti maal. *De weerstand van de pup tij dens inenten was niet optimaal. *De pup was al besmet. Waar is de kans op besmetting het grootst? De kans op besmetting is het grootst op plaatsen waar veel honden worden uitgelaten en daar al of niet hun behoeftes doen. Wanneer u met uw hondje bij ons naar puppycursus gaat, zal de pup niet veel kans hebben om besmet te raken met een virus, omdat er op onze hondenschool alleen honden trainen, die volgens schema volle dig zijn geënt. De kans op een mati ge tot onvolledige socialisatie is echter zeer groot, wanneer u, met uw pup, pas na de 12e tot 16e week naar buiten gaat. MUBMibumh GEHOORZAME mi H J 7i ml mr titt IM nol 1 nata Cm lu* au ban MM u> Irtumlul b, Mn n Vraag informatie, gewoon per tiltlui: Martin Gaus Hondenschool Goes Eukanubafe Individuele begeleiding door gedragstest en dselgericlite therapieen bij problemen. Speelse socialisatielessen voor pups vanaf 8 weken. Geen wacbtlijsten. OOST-SOUBURG - Body Cultu re startte begin maart in de Pas poortstraat met twee Open Da gen die veel belangstelling trok ken. "Er zijn toen aardig wat abonnementen verkocht, die nu verlengd worden", weet An gelo Sinack, die samen met vriendin Manyee Wong Body Culture runt, "Het loopt aardig, voor mij is de start boven ver wachting. Het concept van Body Culture is bewegingscentrum, voor bewegen en afslanken. Het is niet specifiek een fitness-centrum, maar dat kan hier wel beoefend worden. Body Culture is echt voor figuurcorrectie. Wanneer je de bewegingsbanken doet is het centimeters verliezen. In combinatie met de dieptewarmer is het echt afslanken. Ik ben hier met dit bedrijf opnieuw gestart. Sou burg, tussen Middelburgen Vlissin gen in, is voor veel klanten makke lijk te bereiken. De abonnementen zijn gebaseerd op tien behandelin gen in vijf weken. Het is aantrekke lijk om te doen, iedereen die hier geweest is heeft resultaaf geboekt. Body Culture is er zowel voor da mes als voor heren. Het zijn veelal dames die komen voor een figuur correctie op de bewegingsbanken. Voor elke spiergroep staat er een bank, veel been- en buikspieren. Er kan ook aan de conditie gewerkt Angelo en Manyee van Body Culture in Oost-Souburg. worden op de loopband, de fiets of het langlauf-apparaat. Plaatselijk overtollig vet kan weggewerkt wor den op de bewegingsbank met de dieptewarmer. Er wordt dan ther mae crème, op natuurlijke basis, gebruikt, men wordt ingewikkeld in warmtedekens. Tijdens de behan deling moet men proberen om an derhalve liter water te drinken. Door het hoge vochtverlies worden afvalstoffen en vetstoffen verwij derd. Het gemiddeld resultaat is een kilo per week. En dat geldt ook voor cellulitis. Wij hebben tevens produkten om de figuurcorrectie te realiseren. Wie naast figuurcorrectie alvast een zonnig tintje wil kan bij Body Cul- FOTO: HARRY DE LANGE ture terecht op de snelbruiners zonnebanken. Angelo: "Het is hier een vriendelijke entree, altijd thee of koffie. En als je hier twee uurtjes in de week komt is dat qua verbran ding gelijk aan zeven uur grond- gymnastiek." Body Culture, paspoortstraat 22-24, Oost-Souburg, informatie telefoon 0118-475276. VLISSINGEN - Al sinds de eerste Roparun, nu tien jaar geleden, waren de opbrengsten van deze langste non-stop estafetteloop ter wereld voor de ernstig zieke medemens. De opzet van de stichting Roparun is om die gel den rechtstreeks ten goede te la ten komen aan kankerpatiënten zelf en de kwaliteit van hun leven zoveel mogelijk te verbeteren. Dit alles onder het motto "Trach ten leven toe te voegen aan de dagen, waar geen dagen meer kunnen worden toegevoegd aan het leven". Roparun wordt gelo pen van Rotterdam naar Parijs. Nico Stroo (45) uit Vlissingen werd vorig jaar geconfronteerd met Roparun en besloot spon taan om daar iets voor te doen: "Dat was op fitnesscentrum Ten Tije en zo'n actie voor kankerpa tiënten, dat sprak mij enorm aan. Ik heb toen snel een goede ploeg van familie en bekenden bij el kaar gehaald en zijn er inge sprongen. Dit jaar hebben we een team uit het fitnesscentrum zelf en doen zaterdag 21 april mee met de sponsoraktie om de Roparun te financiëren. De sponsoraktie speelt zich af bin nen Ten Tije Fitness Centra Ne derland, Baskenburgplein 2 bij het zwembad, van 10.00 tot 14.00 uur. Er is daar een cardiopar- cours uitgezet dat wij als Zeeuw se ploeg gaan afleggen en dat be tekent lopen, roeien, steppen en fietsen. Er doen zes teams mee en alle belangstelling is van harte welkom." laat Nico weten, "Ons team, waarvan ik de oudste ben, bestaat verder uit Dennis de Graaf, Roger Keijser, Serge van Heiningen en Patrick Verhage. Shirtsponsor is Hans Knuijt He renkleding. In een uur tijd wordt geprobeerd zoveel mogelijk kilo meters te lopen, te fietsen, roeien en steppen. Iedere tien minuten is er vijf minuten pauze om te wisselen. De sponsoring is een bedrag per kilometer of een een malig bedrag. Zaterdag zijn er ook vertegenwoordigers van Ro parun aanwezig die Rotterdam- Parijs gaan lopen. Informatie sponsoring Roparun Ten Tije Fitness Centra Neder land, Baskensburg plein 2, Vliss ingen, telefoon 0118 - 430816. GOES - De Zonnebloem afdeling Goes gaat in juni weer een tocht je maken. Woensdag 27 juni kun nen zieken, gehandicapten en huisgebonden senioren een reis je maken over de Zeeuwse wate ren. Aanmeldingen moeten voor 1 mei binnen zijn en belangstel lenden kunnen zich vanaf 24 april opgeven. De bootreis begint om 9 uur en duurt tot 17.30 uur. Het vertrek- en aankomstpunt is bij de AKF aan de Houtkade in Goes. Er kunnen ruim tweehon derd gasten mee die getrakteerd worden op een heerlijk diner. De kosten bedragen nog geen veertig gulden voor een lang dagje uit. Opgeven bij J.M. Rentmeester- Beulens, tel. 0113-214139 of F. LA Soeters, tel. 013-212754. 's-HEERENHOEK - De toneel club 's-Heerenhoekse Comedie die ooit onstond tijdens de cama- valmiddag voor ouderen geeft 21 april een voosteiling weg in de Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek. Het toneelstuk is bedoeld voor de Zonnebloem afdeling Borsele. De middag vol grollen en grappen begint om 13.30 uur en duurt tot 17 uur. HANSWEERT - In verzorgings huis Maria-Oord wordt zaterdag 21 april van 9.30 tot 12 uur een voorjaarsbazaar met veel activi teiten. Op een rommelmarkt wordt kunst, antiek, kitsch en cu riosa aangeboden. Er is een stand met tweedehands kleding en er zijn mooie prijzen te winnen met enveloppen trekken, de naam van een pop raden en bij de grab belton. En voor wie de pop van dochter of kleindochter van een nieuwe garderobe wil voorzien zal zeker slagen bij de poppen- klerenwinkel. MIDDELBURG - Het Zeeuws Jeugdorkest, een symfonieorkest voor kinderen vanaf 12 jaar, be gint binnenkort een promotietour door Zeeland. Dit rondje door Zeeland wordt gemaakt in het ka der van de vernieuwingen die het orkest heeft ondergaan. Boven dien heeft het orkest sinds kort een nieuwe dirigent; Carlo Nab- be, de concertmeester van het Zeeuws Orkest wordt tijdens de tour aan Zeeland voorgesteld. Te vens proberen zij op die manier nieuwe leden te werven. Op 20 april zijn zij te beluisteren in de Kloveniersdoelen te Middelburg. De toegang tot dit concert is gra tis. OOSTKAPELLE - In het Toeris tisch Centrum Oranjezon start binnenkort weer een vakantie - schilderweek. Tijdens zo'n week worden verschillende workshops tekenen, schilderen en aquarelle ren gegeven. De eerstvolgende werkweek is van 23 tot en met 27 april onder de begeleiding van docent Felix Stieger. De kosten bedragen f335,- p.p. inclusief consumpties. Voor inlichtingen en aanmeldin gen: 0118-581507 VLISSINGEN - Muziek en theater café De Piek belooft weer een pie- kweekend. Vrijdag 20 april is er een gratis optreden van Jamses sie, om 21.30 uur gaan zij van start. Zaterdag 21 april staan Pol luted Inheritance Hope Springs Infernal vanaf 22.00 uur op de planken. De entree bedraagt f 10,- (met pas f 7.50,-). Het Piekcafé is beide avonden vanaf 21.00 uur open. MIDDELBURG - De Archeologi sche Werkgemeenschap van Zee land verzorgt 19 april een lezing. Het onderwerp is 'het Rome aan de Moezel', over de Romeinse res ten in de Duitse stad Trier. De le zing wordt gegeven door Drs. Ro bert van Dierendonck, hij is ar cheoloog van Zeeland. De aan vang is om 20.00 uur in de Zeeuw se Bibliotheek te Middelburg. KOUDEKERKE - 'Taak voor een knaak' onder dit motto bieden kinderen huis aan huis hun dien sten aan voor het verrichten van een karweitje. Zaterdag 21 april zijn de kinderen actief. Er is te vens een bazaar achter de Gere formeerde kerk met verschillende spelletjes voor jong en oud. De opbrengst is voor de opvang van straatkinderen in Mozambique. Het begint om 9.30 uur en eindigt om 14.30 uur VLISSINGEN - In de kunstuitle nen in Zeeland zijn sinds een paar maanden kleine exposities van toegepaste kunst te zien. De kun stuitleen van Middelburg expo seert glasobjecten van de be roemde Praagse architect Borek Sipek. Hij heeft exposities gehad over heel de wereld en ontving tal van prijzen. In zijn werk combi neert hij verschillende stijlen, tij den en landen. Kunstuitleen Vlis singen exposeert sieraden van In eke Otte en Nelly van Nieuwen- huijzen. MIDDELBURG - Het Middel burgs Muziek korps houdt op donderdag 19 april een muziek avond voor belangstellenden. Om 19.00 uur wordt in de Nehalennia school voorlichting gegeven met betrekking tot het leren bespelen van een instrument en het spelen in een orkest. Het jeugdorkest zal enkele muziekwerken laten ho ren. Allen die een blaasinstru ment willen leren bespelen, of dit al kunnen, zijn welkom. GOES - De Ondernemers Organi satie Goes, afgekort OOG, geeft zaterdag 21 april de klanten weer de gelegenheid om te winkelen tijdens het maanlicht. Het is weer tijd voor moonlight-shopping. Tal van winkels gooien hun deu ren open op tijden dat ze normaal voor het weekeinde gesloten zijn. De winkels zijn dit keer geopend van 19 tot 22 uur. Het parkeren in de stad is dan gratis. Om het winkelen tijdens de extra koopavond nog aantrekkelijker te maken, worden er allerlei activi teiten georganiseerd. Zo lopen er twee orkesten door de straten van de binnenstad en om 21 uur wordt de avond afgesloten met een optreden van de Delta Band uit Vlissingen. WOENSDAG 18 APRIL 2001

Scheldebode | 2001 | | pagina 9