Scheldebode uit IN SAMENWERKING MET HET ZEEUWS PALET 5 Cafe 2x bellen! Sixties- seventiesavoud Manpower-flexmedewerkers winnen kaartjes Powerpop! DE LAMMERENBURCHT Russische paasliederen en Westerse kerkmuziek Zaterdagavond vanaf 22.00 uur mmv. gastdj. Gerard Roussos Walstraat 9, Vlissingen VEERTIG ACTIVITEITEN IN ZES ZEEUWSE GEMEENTEN ZEELANDHALLEN - GOES VLISSINGEN - De evenementencommissie van de Winkeliersvereniging Vlissingen houdt in het weekend van 23 24 juni een kunstmarkt in de binnenstad. De organisatie is in handen van Yvonne en Chantal van der Broek, die al volop bezig zijn om voorbereidingen te treffen. Rondje Walcheren Uitwijken Concert Hoofdsponsor Groot muzikaal spek takel Programma Rondje Walcheren Sixties- en seventies in 2 x bellen Rondje Walcheren Vrijwilligers/-sters gevraagd voor de bingo en achter de bar VLISSINGEN - Binnenkort gaat in Zeeland het 12e 'Festival Cultureel Gekleurd' van start. De evenemen ten beginnen op 21 april en duren tot en met 5 mei. Dit jaar zijn er ruim 40 activiteiten in zes Zeeuwse ge meenten. Cos Zeeland, het centrum voor internatio nale samenwerking coördineert het festival. Kunstmarkt in Walstraat Yvonne en Chantal van der Broek zorgen voor een sfeervolle en attractieve kunstmarkt. W^EKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊÊÊM MIDDELBURG - 'Plezier in dan sen, vergroot je kansen' onder de ze titel houdt de Zeeuwse Sport raad een dansmiddag voor senio ren. Dansen is een vorm van li chaamsbeweging die tot op hoge leeftijd beoefend kan worden. Men kan kennismaken met stijl dansen, countryline, en aerobics. Tijdens de middag worden korte demonstraties gegeven en kun nen bezoekers meedoen aan een dansles. Het project wordt finan cieel gesteund door de Neder landse Hartstichting en het VSB- fonds. De middag wordt gehou den op 27 april van 13.30 tot 17.00 uur in Ontmoetingscentrum Dau- wendaele. De toegang is gratis. OOST-SOUBURG - De band 'Mo re Subiet' brengt zaterdag 21 april akoestische popmuziek ten geho re. De groep is te beluisteren in Razzmatazz vanaf 21.00 uur. Zij spelen onder andere nummers van Crow, Marshall, Adams, Os- bom en Kravitz. De entree be draagt f 15,- M1DDELBURG - De Quiltgroep Middelburg houdt ter gelegen heid van haar 15-jarig bestaan een tentoonstelling van door de groep gemaakte quilts. Van de gestikte dekens worden zo'n zestig stuks te kijk gesteld. De tentoonstelling wordt gehouden op 19, 20 en 21 april in het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente Walche ren aan de Lange Noordstraat. GRIJPSKERKE - Op zaterdag 21 april houdt Surrender zijn jaarlijk se optreden in de feesttent op het voetbalveld te Grijpskerke. In het voorprogramma dat om 19.00 uur begint spelen de bands Strange Quarks en Wanna Bee. Momenteel legt Surrender de laatste hand aan een nieuwe CD. De producer van deze CD is Fokke de Jong, hij is de drummer van de Achterhoekse band 'Normaal'. Op de CD leveren muziekanten van Normaal dan ook in diverse nummers hun bijdrage. Omst reeks juli komt de nieuwe CD uit en Surrender vraagt het publiek na te denken over een goede titel voor deze CD, alle suggesties zijn welkom op de site N8werk.com onder de rubriek 'heef sjoege'. MIDDELBURG - Wijkverening Zuid houdt een Bingo-avond in Ontmoetingscentrum Dauwen- daele. Op zaterdag 21 april is de zaal vanaf 19.15 uur open. Het spel begint om 20.00 uur. Voor de winnaar ligt een leuke prijs klaar. ZOUTELANDE - Woensdag 18 april wordt er een lampionnenop- tocht gehouden door de straten van Zoutelande. De optocht zal begeleid worden door straatorkest 'Olé', de tocht start dan ook vanaf de muziektent in de Langstraat. Vanaf maandag 16 april verkoopt het plaatselijke VW-kantoor lam pionnen ook kunnen die nog van af 16.30 bij de muziektent gekocht worden. Deelname is gratis en voor iedereen, bovendien krijgen de deelnemende kinderen een kleine verassing. De tocht begint om 19.30 uur. SEROOSKERKE - De stichting 'Steun aan Israël' houdt woens dag 27 april een verkoopdag van Israëlische producten. Alle pro ducten worden gemaakt in kib- boetzim en bedrijven in Israël waar veel immigranten werken. Met de opbrengst worden deze projecten gesteund. Artikelen die worden verkocht zijn o.a. sie raden, wijn, textiel, spelletjes, cos metica, en Dode Zeeproducten. De verkoop duurt van 13.00 tot 17.00 uur en vindt plaats bij Marti- ne van der Meule, Zandput 17a in Serooskerke. „Er wordt in Vlissingen best wel aan kunst gedaan, maar niet in de binnenstad," zegt Yvonne van der Broek, "We organiseren de kunst markt in samenwerking met 'Het Zeeuws Palet'. „We kregen het idee om dit te gaan doen en in sa menspraak met Thea van Soelen van 'Het Zeeuws Palet' heeft het vorm gekregen. Wij hopen dat weekend natuurlijk op goed weer dan wordt de kunstmarkt op de Kleine Markt gehouden." „Bij slecht weer wijken we uit naar de lange Zelke die overdekt is. Op de kunstmarkt komen le den van 'Het Zeeuws Palet' die in hun beeldende kunst actief zijn. Op deze manier kun je dat ande ren laten zien. Het is tevens een promotie aktiviteit voor 'Het Zeeuws Palet' want het geeft een goede indruk van wat mensen kunnen maken." Op de kunstmarkt kan met vele vormen van kunst kennis ge maakt worden. Het gaat om schil deren, aquarellen, olieverven, ab stract, landschappen, beeldhou wen, boetseren, pottenbakken, portret tekenen, silhouet teke nen. Wie mee wil doen kan zich inschrijven bij 'Het Zeeuws Palet' contactpersoon Thea van Soelen. Men kan ook meedoen als men Culturen hebben elkaar veel te bie den. Met muziek, film, theater, beeldende kunst en literatuur uit de hele wereld leveren verschillende culturele instellingen een geva rieerd aanbod. Er is zowel Nederlands als buiten- MIDDELBURG - Flexmede- werkers van Manpower heb ben de afgelopen weken mas saal meegedaan aan de Po- werpop-wedstrijd om kans te maken op 2 gratis kaartjes voor dit muziekevenement. Door drie vragen te beantwoorden toonden zij aan dat hun muzi kale kennis op scherp staat. Dat was een vereiste om de 2 felbegeerde kaartjes voor Po- werpop te winnen. Ook Petra de Troije, Ferdinand van Ra- emdonck en Heidi Zuidinga die werken via de Manpower- vestiging in Middelburg deden geen lid van 'Het Zeeuws Palet' is. Beoefenaars Kunst kent vele vormen en vele beoefenaars. Yvonne en Chantal van der Broek proberen er zoveel mogelijk naar Vlissingen te halen. Chantal:We willen mensen met talent een kans geven om te laten zien wat ze maken. Er zijn al een aantal inschrijvingen binnen, maar we hopen vooral dat jonge mensen zich inschrijven. Er zijn zo veel amateur-kunstenaars die zulke mooie dingen maken en schilderen dat de kunstmarkt een unieke gelegenheid is om daar eens mee naar buiten te komen. In de aanloop van de kunstmarkt, een aantal weken van te voren, worden werken van leden van 'Het Zeeuws Palet' in winkels geëxposeerd. Zo krijgt een groot publiek alvast een voorproefje van wat er op de kunstmarkt te zien zal zijn. En het is uiteraard mogelijk om op de kunstmarkt werken van kunstenaars te ko pen." Tijdens het weekend dat de kunstmarkt gehouden wordt, geeft muziekvereniging Caecilia op zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur een concert. Op zondag is het koopzondag in lands aanbod. Cultureel gekleurd wordt op 21 april feestelijk geopend in Podium Brogum in Zierikzee. De Tsjechische Zigeunergroep Vera Bila en Kale geeft tijdens deze ope ning een optreden. De zigeunercul tuur zal ook aandacht krijgen in de mee en horen tot de honder den gelukkige winnaars die op zondag 13 mei met een vriend of vriendin naar Powerpop gaan. Manpower is hoofdsponsor van Powerpop en daar wilde zij haar flexmedewerkers graag van laten meegenieten. Enkele momenten per jaar beloont Manpower haar flexmedewer kers voor hun geweldige inzet. Daarom konden zij in de perio de van 19 maart tot en met 6 april kans maken op de gratis Vlissingen: "Natuurlijk proberfn we tijdens die koopzondag nog wat meer mensen naar de kunst markt en naar de binnenstad van lezingen van schrijfster Mariët Meester. Zij vertelt in de Zeeuwse bibliotheek van Middelburg over haar eigen zwerversbestaan, maar vooral over mensen van nomadi sche oorsprong zoals de Roemeen se zigeuners. Bovendien houdt zij literaire lezin gen op scholen verspreid door heel Zeeland. Sinds vorig jaar is het Fes tival onderdeel van 'De Maand van de Vrijheid'. Het doel is thema's als vrijheid en verdraagzaamheid con creet inhoud te geven door speciale projecten. Uiteraard geeft het Festival ook toegangskaarten. Powerpop is een nieuw mu ziekspektakel dat wordt ge houden aan de Nedereindse Plas in Nieuwegein. Van 's morgens 10.00 uur tot 's avonds 23.00 uur zullen de al lerbeste Nederlandse artiesten van dit moment optreden zo als Volumia, Postmen, Van Dik Hout, Jody Bernal en Ilse De- Lange. Ook zal 's middags een populaire internationale groep optreden. OOST-SOUBURG - Het Peace for Maluku-festival is 21 april vanaf 20.00 uur. Er is streetdance, hip hop, swingende R&B, er zijn dj's en Molukse traditionals. Het feest duurt tot 01.00 uur. Kinderen tot en met 10 jaar mogen gratis naar bin nen (het adres Prins Hendrikstraat 35a), vanaf 11 jaar moet 10 gulden worden betaald. MIDDELBURG - Zaterdag 21 april van 10.00 tot 14.00 uur wordt door basisschool De Bijenburch op het adres Beneluxlaan 14 een rommel markt gehouden. Er is een veiling vanaf 10.15 uur. Vlissingen te halen. Het wordt echt een letike expositie op straat want Vlissingen is heel gezellig." besluit Yvonne. .ruimte aan culturele organisaties uit eigen provincie. Traditiege trouw wordt het feest afgesloten op het bevrijdingsfestival. 21 april: 'Peace for Maluku' een project in het gebouw van de Mae Uku in Oost-Souburg. Er zijn diver se presentaties van dans, muziek en exposities van voornamelijk jonge Molukkers. 21 april: In Vlissingen houdt de ver eniging Croatia een Balkanavond en wordt in De Paraplu een culture le avond met onderandere een sari- MIDDELBURG - Op 21 april wordt in de Orthodoxe kerkwe- reld, en dus ook in Rusland, het paasfeest gevierd. Het wordt wel het 'stralende feest der feesten' genoemd en begint reeds op za terdag. De gelovigen verzamelen zich met kaarsen en ikonen voor de kerk om de blijde boodschap van de opstanding van Christus te vernemen. Dan gaan ze zingend de verlichte kerk binnen om op uitbundige wijze dit grote feest samen te vieren. Dit is de reden dat het Zeeuws By zantijns Koor Sretsenije o.l.v. de Russische dirigente Emilia Ta- batchnik-Li, op die dag een paas- Informatie over Kunstmarkt bin nenstad Vlissingen, Thea van Soelen, telefoon 0118 - 466729 en bij Markies Verlichting, Yvonne show gehouden. Een week later is er een Suri naams feest in het Welzijnscentrum aan de A. Coortelaan in Vlissingen. 22 april: open dag in de Hindoe- staanse tempel in Middelburg. 22 april: Arabische themamiddag in Het Palet in Vlissingen (alleen voor vrouwen) 25 april: Zangeres Christina Branco in Arsenaal theater van Vlissingen. 26 april: lezing in De Drukkerij in Middelburg. 27 april: lezing in 't Spui in Vlissin gen. concert verzorgt in de Middel burgse Koorkerk Medewerking wordt verleend door het Smal- stads Mannenkoor afkomstig uit St.Maartensdijk o.l.v. Kees van Dis. I Iet repertoire van het Smal- stads Mannenkoor vermeldt lie deren van o.a. Schubert, Desmet, Fauré en Andriessen (het Laudate Dominum met orgelbegeleiding van Edu de Goffau). Aanvang van het concert om 20.00 uur. De kerk gaat open om half acht. Toegang 20 gulden, jon geren tot en met 18 jaar gratis. Voorverkoop kaarten bij Muziek centrum Middelburg, in de Lange Delft. FOTO: HARRY DE LANGE en Chantal van der Broek, tele foon 0118 - 416312. VLISSINGEN - Zaterdag 21 april wordt in de Sint Jacobs- kerk het jubileumconcert ge presenteerd van VVibi Soerjadi, aanvang 20.15 uur. Kaartver koop bij boekhandel Bikker in de Walstraat 94 en bij Van der Hoeven in de Spuistraat 94. Bij de Drvkkery aan de Markt 51 en het Muziekcentrum Lange Delft 80. Ook via de ticketlijn kan be steld worden: 0800-0231428. Entree 5 gulden, voor jongeren f 27,50. VLISSINGEN - In café-bar 2 x Bel len in de Walstraat wordt zaterdag 21 april vanaf 22.00 uur een sixties- en seventiesavond gehouden. Gast-dj is Gerard Roussos. WOENSDAG 18 APRIL 2001 OOSTKAPELLE - Peuterspeelzaal 't Speeltreintje houdt vrijdag 20 april de voorjaarskleding en bed- box-buggy beurs. Deze wordt ge houden in het Hervormd Ce- meentecentrum in de Ioh.de Pourckstraat 2 te Oostkapelle. Er wordt ook positiekleding ver kocht. De beurs duurt van 15.00 tot 16.30 uur. VLISSINGEN - Het centrum voor Kunsteducatie en de Muziek school presenteren op zaterdag morgen 21 april hun cursus- en activiteitenprogramma. Beide in stellingen zijn gevestigd in het Theo van Doesburgcentrum aan de Brouwenaarstraat te Vlissin gen. Het centrum Kunsteducatie zal zijn werken tentoonstellen en er zijn docenten en cursisten aan wezig om over hun ervaringen te vertellen. Het aanbod is vastge steld voor verschillende leeftijds groepen, zelfs voor kinderen van af 4 jaar zijn er mogelijkheden tot het volgen van een cursus. De Mu ziekschool zet eveneens de deu ren open voor ieder die belang stelling heeft. Het hele activitei tenpakket zal worden gepresen teerd en kan kennis worden ge maakt met een breed scala aan in strumenten. De ochtend duurt van 10.00 tot 12.00 uur. Middelburg - Maandag 23 april wordt de derde lezing gehouden over zingeving en spiritualiteit. Deze lezing wordt gegeven door mevrouw H. Zoek, zij is sinds 1999 docent godsdienstpsychologie aan de Rijksuniversiteit van Gro ningen. Het onderwerp is autono mie en overgave, vragen die tij dens deze lezing centraal staan zijn: hoe kunnen we in deze tijd een gelovige levenshouding reali seren zonder onze autonomie te verliezen? Welke bijdrage kan de kerk hieraan leveren? Om 19.30 uur begint de lezing in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Mid delburg. MIDDELBURG - De Heemkundig Kring Walcheren zal voor de eer ste keer de HKW-Cultuurprijs uit reiken aan die persoon of instel ling die zich heeft ingezet voor de bewustwording van het Walchers cultuurgoed. De prijs bestaat uit een geldbedrag, een oorkonde en een publicatie in het kwartaalblad 'De Wete'. Uit de ruim 20 nomi naties heeft de jury een zorgvuldi ge keuze gemaakt en de winnaar zal op deze avond bekend worden gemaakt. Na de pauze worden 'Verhaelen uut Walcheren' in dia lect voorgelezen. De avond begint op 18 april om 20.00 uur in de au la van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. MIDDELBURG - Het Rode Kruis houdt een bloedinzamelingsactie op maandag 23 april in de Mor genster aan de A. Latiwereijsz- straat 6. Aanvang 18.30 uur. Tot 21.00 uur zijn donoren welkom. Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 vrijdag BINGO 20 en Gratis entree 27 april Aanvang 19.45 uur zaterdag DANSAVOND 28 april m.m.v. Franky's Combo Aanvang 20.30 entree ƒ10,- Inlichtingen: .n« de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. Huid- Nagel- en Haarverzorging Plastische chirurgie-cosmetica Alternatieve geneeswijze Voeding en supplementen Catwalkwedstrijd Kapperswedstrijd Bodypainting Tattoo's - Piercings Sportscholen Metamorfoses Accessoires Luxe lingerie Mode shows Sieraden Badmode W Diëten Demo's M Opening cultuurfestival

Scheldebode | 2001 | | pagina 11