De Scheldebode uit Ook Zeeuwse beren present Speltherapie voor kinderen en verstandelijk gehandicapten Salsa Party. Concert in Concert- en Gehoorzaal Culinaire hoogstandjes Programma Tourclub M oomePana DE LAMMERENBURCHT nu weer ELKE DAG OPEN ALDEGONDE ZEELANDHALLEN - GOES Vroeg bloeiende cactussen HCC-programma Kledingbeurs in voorportaal De Pui in 't Spui 1 mmm MÊÊtÊÊÊm INTERNATIONALE BERENBEURS ROTTERDAM Buurthuis presenteert: Zaterdag 14 April 2001 Met D.J. Sorpresa. Wij zijn van plan om de draad weer op te pakken en weer een bere gezellige salsa-party-avond van te maken. Als jullie ook weer allemaal komen en er ook het beste van maken, kan er niets meer fout gaan. De toegang is zoals altijd weer Gratis. Aanvang om 20.00 uur. We hopen iedereen weer te zien!!! w BINGO Vrijwilligers/-sters gevraagd voor de bingo en achter de bar ijs brcjcycJj Voor meer inlichtingen en inschrijving: ZVU-bureau te Middelburg tel. 0118-634800 of e-mail: vu-zeel1@csnet.nl Tentoonstelling Ode aan de olm Seizoenmarkten Rondje Walcheren WOENSDAG 11 APRIL 2001 BIGGEKERKE - Nu het voor jaar weer zijn intrede heeft gedaan willen Rob Won- dergem en Ben Polderman, twee hobbyisten in het kweken van cactussen en rotstuinplanten hun hobby meer onder de aandacht brengen door het houden van open dagen. Op zaterdag 14 april is iedereen welkom van 10.00 tot 18.00 uur aan de Dorpsstraat 38 te Biggek- erke. Er is een grote, vernieuwde, rotstuin die op dit moment de eerste voorjaarsbloeiers laat zien. Bovendien is er een grote cactuskas met vele duizenden cactussen en an dere succulente planten. Op deze dag kunt u tevens informatie krijgen over de Nederlandse rotsplanten Werkgroep; een vereniging met als doel de rotstuin en zijn planten meer bekend heid te geven in Nederland en Succulenta Nederland; al jaren een vereniging voor liefhebbers van het kweken en verzorgen van cactussen en andere succulente plan ten. Thema van de dagen is Vroegbloeiende Cactussen. Tijdens de Open Dag is er naast, cactussen en semper- vivums, ook een bijzonder assortiment tuinplanten in vele soorten en maten te be wonderen en te koop. VL1SSINGEN - Donderdag 12 april wordt in buurthuis Het Schelpenhoekje in Temeu- zen een demonstratie Flight Simulatie ook wel 'vliegen met de computer' genaamd, verzorgd. In wijkcentrum Open Hof in Vlissingen komt de compu terclub bijeen op maandag 24 april en een dag later is Zierikzee aan de beurt. Dan in het Multi Functioneel Centrum. Voor de laatste twee bijeenkomsten deze maand zijn geen specifieke onderwerpen gepland. Wel is de mogelijkheid aan wezig om tijdens de bijeen komsten met elkaar van ge dachten te wisselen over al les wat met de computer hobby te maken heeft en ook is er de mogelijkheid om met een van de clubcomputers te surfen op het internet. Alle avonden beginnen offi cieel om 20:00 uur terwijl de zalen open gaan om half acht voor het installeren van de eventueel meegebrachte computersystemen. De toe gang is gratis. OOST-SOUBURG - Donder dag 12 april wordt in het voorportaal van de Gasthuis- kerk aan de Lange Delft en in de Ontmoetingsruimte ach ter de kerk een kledingbeurs gehouden. Aanvang 09.00 uur. Tot 15.00 uur kunnen belangstellen den er terecht. Er is kleding voor volwassenen en kinde ren. Tevens wordt speelgoed te koop aangeboden. De op brengst is bestemd voor was machines voor het be jaardentehuis Jerevan in Ar menië. V1ISSINGEN - In 't Spui wor den 28 kunstwerken ten toongesteld. De werken zijn afkomstig van de kunste naars van Stichting Arduin. Zij maken schilderijen, teke ningen, grafieken en kera- mieken. In het atelier 'De Glazen Pui' aan de Walstraat in Vlissingen zijn ze dagelijks aan het werk te zien. De expositie bestaat voorna melijk uit acryl- en aquarel werkstukken, ook zijn er en kele keramiek voorwerpen te bezichtigen. De stukken worden te koop aangeboden voor prijzen die meestal lig gen tussen de f 100,- en f 200,-. Ook huren is mogelijk voor f75,- MIDDELBURG - Maandag 16 april (tweede paasdag) wordt in De Doelen aan het Kruisplein in Rotterdam een internationale berenbeurs gehouden waar voor zich liefst 130 deelnemers hebben gemeld. Daarbij onder meer de berenontwerper van Hilly Billie Bears uit Middelburg en Maaike van de Ketterij uit Arnemuiden met haar verza meling. De teddybeer is al sinds 1903 een geliefd cadeau en verza melobject. Er zijn klassieke be ren, maar ook kunstenaarsbe ren die de laatste jaren de over hand hebben gekregen. Dat komt omdat de maaksters er een portie liefde instoppen en elke beer heeft daarom tevens een eigen stijl. Nederland en België staan bekend om hun goede berenmaaksters. Er is veel lektuur over aanwezig en er zijn berendokters (ook op de beurs) om kwaaltjes te verhel pen. De Nederlandse Teddy-Beer Club heeft de organisatie van maandag in handen. De beurs is open van 11.00 tot 17.00 uur. Entree f 7,50. Voor kinderen tot 12 jaar 2 gulden en voor 65- plussers 6 gulden. Allerlei soorten beren (onder andere uit Middelburg en Arne muiden) zijn tweede paasdag in Rotterdam te zien. MIDDELBURG - In Middelburg is sinds kort een van de weinige praktijken voor speltherapie in Zeeland gevestigd. Corinne van Brummelen begeleidt er kinde ren in de leeftijd van 2 tot 13 jaar en mensen met een verstande lijke handicap in het oplossen van onder meer hun emotione le problemen. „Vaak is het voor verstandelijk gehandicapten en (jonge) kin deren moeilijk om te vertellen wat hun dwars zit. Manieren waarop zij dat dan duidelijk proberen te maken is bijvoor beeld door in bed te plassen, boos te worden of dwars te zijn. Gedragsproblemen kunnen soms zo ver gaan dat geen van beide partijen er meer uitkomt. Speltherapie kan dan uitkomst bieden", vertelt Corinne. Kinderen spelen elke dag. Het is een natuurlijke verwerkings vorm. In de spelkamer wordt gewerkt met allerlei soorten speelgoed en verbeeldingsma teriaal. Kind en therapeut gaan samen op zoek naar de beelden die voor het kind belangrijk zijn. „Bij speltherapie ga je er van uit dat jouw spel iets zegt over hoe jij de wereld zelf ervaart. Via interventies beïnvloedt de the rapeut het beeld dat het kind of de volwassene met een verstan delijke handicap over zichzelf laat zien." Er volgt, bij de start van een the rapie, eerste een observatiepe riode. Dan wordt onderzoek ge daan naar de problematiek en de mogelijkheden van het kind. Dan volgt een mogelijk behan delingsplan, waarbij ook de om- geving van de persoon een rol speelt. Er zijn daarom regelma tig gesprekken met ouders of begeleiders. Van Brummelen, getrouwd en moeder van twee kinderen, is afgestudeerd als speltherapeute aan de Stichting Ortho-agogi- sche opleidingen. Zij werkt sindsdien als speltherapeut met kinderen met gedrags- en op voedingsproblemen. Ook is zij actief met mensen met een ver standelijke handicap binnen het speciaal onderwijs en binnen een zorginstelling voor verstandelijk gehandicapten. Zij geeft niet alleen individuele therapie, maar ook sociale vaardigheidstraining en spelbe- geleiding. Haar paktijk is gevestigd op het adres Noordbolwerk 33. Tele foon 0113-214119. MIDDELBURG - Zaterdag 14 april wordt in de Concert- en Gehoorzaal een voorjaarscon cert verzorgd door een aantal Zeeuwse talenten. Samen met Maurice Heugen, die voor deze speciale gelegenheid uit Zwit serland komt, speelt Marianne Boer een tweetal concertstuk ken op piano. Maurice Heugen speelt fluit. Daarna treedt Priscilla van der Feen op, zij studeert aan het Conservatorium in Amsterdam. Aansluitend volgen de Feenbro- thers. De opbrengst van het concert is voor vrouwenhulpverlening en kansarme kinderen in Belo Ho- rizonte in Brazilië. Daar is het Zeeuws echtpaar Lukasse al ve- Een aantal deelnemers aan het voorjaarsconcert in de Concert en Gehoorzaal in Middelburg komende zaterdag. Ie jaren werkzaam. Entree f 12,50 en 10 gulden in de voorverkoop bij de VW Middel burg. Kinderen mogen gratis naar binnen. Het concert begint om 20.00 uur. OOSTKAPELLE - De stich ting Oranjezon organiseert dit jaar drie maal een kook- sessie in het Badmotel te Domburg. De eerste sessie is 21 april en voor deze data staan de asperges op het menu. De gerechten worden bereid onder de deskundige begelei ding van Gert Melse, hij is de chefkok van het Badmotel. On langs behaalde hij zilver bij deelname aan een landelijke wedstrijd. Gert demonstreert, geeft toelichting en kijkt over de schouders mee als de cursisten zelf aan de slag gaan. Na afloop is er natuurlijk de gelegenheid om te genieten van de presta ties. Op 9 juni wordt er gekokke- Koken, een geliefde bezigheid voor velen. FOTO: F. JAPUET reld onder het thema; Zeeuwse producten. Op 27 oktober staan de Schaal en schelpdieren cen traal. Er kan voor iedere sessie apart worden ingeschreven. De cursus duurt van 10.00 uur tot 15.00 uur en kost f 150,- p.p per les. KOUDEKERKE - „Gaag zou den we nog meer mensen op de fiets zien bij tochten van onze toerclub bijvoor beeld". Een wervende tekst van Tour club Walcheren. Het fietssei- zoen is begonnen en er staat een aantal leuke tochten op het programma. Iedereen die een (race)fiets heeft kan meedoen. Het programma: zaterdag 12 april, Bloesemtocht - 125 km. Tocht door de zak van Zuid-Be veland langs de vele bloeiende fruitbomen. Huid- Nagel- en Haarverzorging Plastische chirurgie-cosmetica Alternatieve geneeswijze Voeding en supplementen Catwalkwedstrijd Kapperswedstrijd i Bodypainting M Tattoo's - Piercings M Sportscholen B Metamorfoses KÊ Accessoires Luxe lingerie Mode shows Sieraden Badmode V Diëten Demo's M Start: 09.00 uur. Café Het Dorpshuis te Koudekerke. Zaterdag 12 mei, Het land van Hulst - 125 km .Verrassings- tocht door het Zeeuws-Vlaamse land. Start: 09.00 uur. Veerboot Kruiningen Zaterdag 26 mei, Rondje Oosterschelde -160 km. Over de stormvloedkering, richting Den Osse-Bruinisse en weer terug via de Zeelandbrug. Start: 09.00 uur. Café Het Dorpshuis te Koudekerke. Zaterdag 30 juni, Rondje Over kant -100 km. Met de boot naar Breskens, vandaar richting Hoofdplaat-Sas van Gent en dan door België naar Water landkerkje en via Oostburg weer terug naar de boot. Start: 08.50 uur. Veerboot Vlissingen Zaterdag 18 augustus, Storm- vloedkeringstocht - 150 km. Richting Brielle en weer terug. Start: 09.00 uur. Café Het Dorpshuis te Koudekerke. Zaterdag 1 september, Rondje Tholen - 160 km. Via Zierikzee over de Philipsdam en de Oesterdam. Start: 09.00 uur Ca fé Het Dorpshuis te Koudeker ke. Zaterdag 15 september, Fruit- tocht - 150 km.Tocht door de zak van Zuid-Beveland langs de fruitbomen. Start: 09.00 uur. Café Het Dorpshuis te Koude kerke. Zaterdag 6 oktober, Slui- tingstocht - 80 km. Tocht over het Walcherse land. Start: 09.00 uur. Café Het Dorpshuis te Koudekerke. Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 vrijdag 13, 20 en 27 april Gratis entree Aanvang 19.45 uur zaterdag DANSAVOND 28 april m.m.v. Franky's Combo Aanvang 20.30 entree ƒ10,- zaterdag THEATER CAFÉ YAZOO 14 april sketches, zang en zelf kunt u dansen Aanvang 20.00 entree 7,50 Inlichtingen: de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. If-vieze S TaUtz-away scxlc*cj& t Timmet*manstmat 3, 2outelcmde 0418 - 5ó 31 25 3en jij op zoek naai- ecu leuke zomer/week-end koon? jVeem gerust contact met ons op! I DE ZEEUWSE VOLKSUNIVERSITEIT De Zeeuwse Volksuniversiteit organiseert dit voorjaar in Middelburg de volgende activiteiten: Vakantiecursus Spaans Kennismaking met Internet Filmcolleges: "Miss Interpreted" Varen met de Hoogaars YE 36 (Veere) MIDDELBURG - Het Ieppro ject 'Ode aan de Olm' beoog de in 2000 wat te doen aan het trieste gezicht van dode iepen in de windsingels rondom de Kapel van Sint Maarten te Hogelande. Elf professionele beeldend kunstenaars en vier dichters maakten ruimtelijke werken en odes aan de olm, met als uitgangspunt de dode iepen. Op deze wijze werd kunst, natuur en cultuur op een aparte en gevarieerde manier gepresenteerd op een cul tuurhistorisch bijzondere plek. Het negatieve beeld dat van de iep bestaat werd in het project als het ware ge transformeerd tot een kunst zinnig huldeblijk aan een boomsoort die het Zeeuwse landschap lang heeft gesierd en gediend. Met de kunstwerken van 'Ode aan de Olm' als uit gangspunt is een fotoreeks gemaakt vanuil het begrip ontwortelen. Centraal staan de personen die door hun lichaamstaal een spel aan gaan met de kunstwerken door zich letterlijk onderste boven te plaatsen bij de werken: met de benen wortels) omhoog en het hoofd (=kruin) omlaag. Anda van Riet en Carina Lei- jnse gaan in hun fotoreeksen altijd op zoek naar de span ning, kwetsbaarheid en ba naliteit tussen mensen en de omgeving. Via het project 'Ode aan de olm', is een prachtig woord en beeldverslag in boekvorm gemaakt door Decreet Mid delburg/ Ramon de Nennie, vormgeving en opmaak. Het is te koop bij de afdeling liter atuur. Het Binnenplein van de Drvkkery tot en met 14 april. DOMBURG - De seizoen- markten voor Domburg, Zoutelande, Vrouwenpolder, Oostkapelle en Westkapelle zijn als volgt ingedeeld: Domburg: Weststraat, Markt, Ooststraat en Stationsstraat: maandag van 12.00 tot 19.00 uur in de periode van 21 mei tot en met 18 juni. Van 12.00 tot 21.00 uur van 25 juni tot en met 27 au gustus: van 12.00 tot 19.00 uur van 3 september tot en met 10 september en van 11.00 tot 18.00 uur op tweede pinksterdag 4 juni. Zoutelande: Willibrodus- straat, Langstraat op dins dag: van 12.00 tot 19.00 uur van 22 mei tot en met 19 juni inclusief derde pinksterdag; van 12.00 tot 21.00 uur van 26 juni tot en met 28 augustus; van 12.00 tot 19.00 uur van 4 september tot en met 11 sep tember. Vrouwenpolder: Fort den Haakweg en Dorpsdijk op woensdag: van 12.00 tot 21.00 uur van 27 juni tot en met 29 augustus. Oostkapelle: Dorpsstraat op donderdag van 12.00 tot 21.00 uur van 28 juni tot en met 30 augustus. Westkapelle: Markt op vrij dag van 12.00 tot 21.00 uur van 29 juni tot en met 31 au gustus. MIDDELBURG - KMPT Groei en bloei houdt op 11 april een lezing over vijvers. R. Verpuy, vijverdeskundige voor de firma Velda, vertelt aan de hand van dia's over de aanleg en het onderhoud van dit stukje natuur in de tuin. De lezing begint om 20.00 uur. Voor leden is het gratis, niet-leden betalen f 5.00. MIDDELBURG - Stichting 'Ouders van druggebruikers' houdt regelmatig een ge spreksgroep in o.a Vlissingen en Middelburg. Voor deelna me of meer informatie; 0118- 623817. Inmiddels is in Zee land ook een gespreksgroep gestart voor ouders van zeer jonge druggebruikers. Rea geren kan via het volgende nummer: 0113-251836.

Scheldebode | 2001 | | pagina 11