De Scheldebode uit Car-Groep zeeland houdt Autoparade Juliana Color Guards kampioen Opening bandavond in walk-lnn Afvallen is gedragsverandering Show Caravanlife Gorter Winkeliers Nieuwe Burg in vernieuwde straat Hondenweetjes Fiets DE LAMMERENBURCHT KlEIREntuun BEIIORZAMEm ZEEUWSE THEATER ORGEL STICHTING Rondje Walcheren Ga je mee pup, we gaan naar de Puppycursus f Tr Tel. 0113 229477 Kaarsen en kaarten van Amnesty Met "DE GOUDVINKEN EEN GROTE DANSAVOND John Prins fr\ icasnétéo7i_o Rondje Walcheren ZATERDAG 7 APRIL populair orgelconcert vrijdag BINGO 6,13,20 en 27 april zaterdag DANSAVOND 28 april Vrijwilligers/-sters gevraagd voor de bingo en achter de bar zaterdag THEATER CAFÉ YAZOO 14 april Vriidaa 6 april Zaal open 20.00 uur. GRATIS ENTREE Zaterdag 14 april SALSA AVOND Zaal open 20.00 uur. GRATIS ENTREE Zondag 15 april DARTEN van 14.00 tot 18.00 uur. Dinsdag 17 april BINGO MET SUPERRONDE Zaal open 19.30 uur. GRATIS ENTREE Vrijdag 27 april JAMSESSIE Zaal open 20.00 uur. Maandag 30 april KONINGINNE FEEST LET OP: deze maand GEEN 'iM PAGINA 9 WOENSDAG 4 APRIL 2001 MIDDELBURG - In The Opera Dancing (Markt 81) zaterdag 7 april Ibiza Palace vanaf midder nacht. Op 28 april 1001 Nights. In Brooklyn tijdens de Blues kroegentocht een optreden van Crosshead op vrijdag 13 april. VLISSINGEN - In De Piek aan de Hellebardierstraat 13: 6 april jamsessie vanaf 21.30 uur; za terdag 7 april vanaf 22.00 uur: Badly Preserved Saliva, zater dag 14 april Wyatt vanaf 22.00 uur. MIDDELBURG - Zondag 8 april wordt in de Nieuwe kerk een kruispasendienst gehouden. Muziek speelt hierbij een grote rol. Dit jaar is gekozen voor de len uit Membra Nostri Jesu van Dieterich Buxtehude. Hij was organist van de Mariakerk te Lübeck. Voorganger in de dienst, die om 19.00 uur begint, is ds Gertjan Smit. MIDDELBURG - Zaterdag 7 april om 20.00 uur wordt het Compton-theaterorgel in de Concert- en Gehoorzaal be speeld door de Engelse orga- niste Catharina Drummond. Het programma bestaat uit po pulaire muziek. Entree f 12,50 (kinderen tot 16 jaar, mits on der begeleiding, gratis toe gang.). Kaarten in de voorver koop bij het Muziekcentrum Middelburg aan de Lange Delft 80. In de voorverkoop kost een kaartje 10 gulden. VLISSINGEN - Het programma van buurthuis Aldegonde in Westerzicht 386: 6 april: alleen- gaande-avond voor 25-plus sers. Entree gratis, aanvang 20.00 uur. Op 14 april Salsa avond vanaf 20.00 uur, entree gratis. Op 15 april darten van 14.00 tot 18.00 uur. Op 17 april bingo met superronde vanaf 19.30 uur, entree gratis. DOMBURG - Zaterdag 7 april wordt een zomerkleding- en speelgoedbeurs gehouden in peuterspeelzaal Hummelhonk aan de Singel 8 van 10.00 tot 11.30 uur. Spullen zijn nog wel kom, telefoon 582971. ZOUTELANDE - Woensdag 11 april wordt een kinderkleding- en speelgoedbeurs gehouden in peuterspeelzaal De Zandvreter- tjes aan het Oranjeplein 21 tus sen 14.00 en 15.30 uur. Kleding en speelgoed kunnen tussen 10.30 en 11.30 uur worden inge leverd. OOSTKAPF.LLE - Op 7 april is er een paaszangavond in de Sa- ronkerk van de Gereformeerde gemeente vanaf 19.30 uur. De volgende koren doen mee: ge mengd koor Soli Deo Gloria, jeugdkoor Klein Gloria en ge mengd koor De Lofstem uit Ar- nemuiden. Organisten zijn Si mon van Keulen en Huib Meul- meester. De avond staat in het teken van passie en pasen. MIDDELBURG - Vrijdag 6 april van 17.00 tot 21.00 uur in de Stadsschouwburg 'Kwaliteit van leven'. Het is de jaarlijkse netwerkbijeenkomst van de veelkleurige Zeeuwse Engel. Kosten 40 gulden. Inlichtingen via telefoon 0113-246370. MIDDELBURG - Artemis heeft binnenkort de volgende cursus sen op het programma staan: stresshantering: kernkwalitei ten; kom in beweging: ont span; stresspreventie; werken in balans; teams die samenwer ken; bio-energetica en je be wust (zijn) van. Meer informa tie via telefoon 686970. WESTKAPELLE - Het school- voetbal-dorpentoemooi begint vandaag met de jongenswed strijden. Op woensdag 11 april spelen de meisjes op terrein Prelaat in Westkapelle, aanvang 13.00 uur. Er doen achttien scholen mee. VLISSINGEN - Vrijdag 6 april is er van 19.00 tot 20.30 uur in bi bliotheek 't Spui een bijeen komst die gaat over rozen. Gil bert Geldof van tuincentrum Maritima geeft uitleg over snoeien, bemesten, ziekten en dergelijke. MIDDELBURG - Zaterdag 7 april verzorgt De Goudvinken een feest-dansavond in ont moetingscentrum Dauwendae- le, aanvang 20.00 uur. Er is live muziek van John Prins. GOES - Op vrijdag 6 en zaterdag 7 april houdt Car-Groep Zee land in de Zeelandhallen te Goes de Autoparade Particulie ren, maar ook belangstellenden uit het bedrijfsleven kunnen zich hier in ontspannen sfeer oriënteren op een eventuele aankoop van een occasion, in allerlei prijsklassen. Is de interesse gewekt, dan be staat de mogelijkheid om ter plekke de huidige auto te laten taxeren door onafhankelijke taxateurs. Ook is direct infor matie te verkrijgen over eventu ele financiering en verzekering. Car-Groep Zeeland kiest ervoor de bezoekers de ruimte te geven om zich te kunnen oriënteren. De stelregel daarbij is dat men een auto van alle kanten moet kunnen bekijken. Dat betekent dat er maximaal zo'n 180 occa sions in de Zeelandhallen pas sen, een aantal waaraan Car- Groep Zeeland zich houdt. Dankzij de aanwezigheid van de 14 vertegenwoordigers van de deelnemende bedrijven in Car- Groep Zeeland is er een zeer ge varieerde en ruime deskundig heid aanwezig. Zowel de aan kleding als de publiciteit zijn bewust sober gehouden. Op de ze wijze kan ook het prijspeil van de occasions sober blijven. Tijdens de beurs is er perma nent professionele kinderop vang aanwezig. Met onder an dere een heuse auto als speel- object kunnen kinderen al vroeg genieten van de auto wereld. Ouders kunnen zich zo volledig concentreren op hun zoektocht. Openingstijden: vrij- dag6apnl: 12.00-21.00 uur; za terdag? april: 10.00- 17.00 uur. Parkeren en entree is gratis. Car-Groep Zeeland is een samenwerkingsverband van 14 onafhankelijke autobedrijven op Walcheren en de Bevelan- den. MIDDELBURG - De color guard van het Juliana drum bugle corps uit Middelburg is zaterdag Nederlands winterguard kampi oen geworden. Het korps kwam uit in de hoogste klasse en be haalde daar maar liefst 95,5 pun ten, het hoogste aantal ooit be haald. In een volle Maasporthal in Den Bosch behaalde Juliana de le plaats in een zeer spannende strijd. Het hele voorseizoen wa ren er steeds verschillende win naars op de diverse wedstrijden, de verschillen in punten zaten soms in tiendes. 's Middags tijdens de prelims zat er tussen Juliana, die ook 's mid dags won, slechts 2 tiende punt verschil met de nummer 2, The Pride uit Huizen. Op twee onder delen kreeg Juliana een bijna per fecte score van 9,9 punten. De show van Juliana getiteld Doing Debussy is een artistiek pro gramma met naast vlagwerk ook veel dans en expressie en is ge schreven door Bianca Alewijnse en Robby Overvliet. De color guard van Juliana is nog maar vier jaar actief in dit wed strijdcircuit, het eerste jaar van deelname in 1998 won men de ti tel in een lagere klasse, de laatste drie jaar kwam men uit in de hoogste klasse met dit jaar de kampioenstitel als beloning voor het harde werken. De winterguard kampioenschap pen werden georganiseerd door Color Guard Nederland en is een onderdeel van de KNFM. Uitslag finals Juliana - Middelburg; 95.5 pnt; 2. The Pride - Huizen; 94.6; 3. Be atrix- Hilversum; 89.8. VLISSINGEN - Na 4 jaar stilte is de Walk-lnn aan de Bonedijkestraat 159 weer terug en wel met live muziek. Op vrijdag 6 april staat een aantal leuke bands op het programma met MoBunk, Rebba de Loon en De Niro. De eerste band bestaat uit Jos Weeland (Zang/Sax), Mischa Beckers (Gi taar), Rob Maas (Basgitaar) en Don Bauerman (Drum). Mobunk is in mei 1998 ontstaan en spelen lekkere Funk muziek, af en toe ge mixt met Jazz/Pop. De Niro werd eind 1995 opgericht door Jan Piet de Klerk en Bert Hoogerheijde. Jan Piet drong in 1996 door tot de finale van de Grote Prijs van Nederland in de categorie "beste songwriter". Het geluid van De Niro beschrijven ze zelf als "gespierde gitaarrock" of "roek-songs" en als daaraan het meerstemmige arrangement toe gevoegd wordt krijgt men een aardig beeld van de sound van De Niro. Alle nieuwe nummers van De Niro werden vanaf het voor jaar 2000 in het Nederlands ge schreven. De 3 CD's kregen even zoveel nominaties van de Stich ting Popmuziek Zeeland. Voor de laatste CD (Upstairs-Live in Stair ways) kreeg De Niro de Zeeuwse Popprijs. Bandleden zijn: Paul Goedegebuure (drums), Peter Toussaint (lead gitaar), Paul No- tebaart (Toetsen) en natuurlijk Bert Hoogerheijde en Jan Piet de Klerk. De Niro is goed voor dam pende optredens waar alles in zit Kortom: het wordt een goed ge vulde avond op 6 april waar volop muziek in zit!! Het beste van deze avond is misschien nog wel dat de toegang gratis is. De zaal gaat open om 20.00 uur en iedereen is welkom om het nieuwe gebouw van de Walk-lnn in te wijden. Het gaat er deze avond vooral om er een goed feestje van te maken, want een goed begin is het halve werk! Voor nadere informatie: www.walk-inn.net of tel. 06- 27372878. Is het niet enorm vertederend om zo'n kleine pup in huis te ne men, om zo heerlijk mee te spe len en te knuffelen? Bedenk dan dat de zorg voor deze kleine pup een hele verantwoording met zich meebre steeds meer tuigd dat zij puppycursus worden nam ig raken /an over- naar jpy's razendsnel een 'grote' hond, zowel geestelijk als lichamelijk. Puppy's leren het snelst tussen de 4 en 16 weken na hun geboorte, omdat ze dan op- aan timaal gevoelig zijn voor leerpro- dig met de pup naar puppycur sus te gaan. Echter, hoe weet u nu of u bij iemand komt die echt weet, waar hij/zij het over heeft. Een puppycursus kan namelijk een hondje maken of breken. Het is dus heel belangrijk u te oriën teren voordat u de pup opgeeft voor een puppycursus, liefst voordat u de pup in huis heeft. Een goede puppycursus geeft u inzicht hoe u het hondje kunt be geleiden om de basis te leggen voor de ontwikkeling van een sta biele, evenwichtige en vooral vrolijke hond. Op een goede pup pycursus leert u de pup niet al leen allerlei commando's aan, maarbesteedt men ook aandacht leren omgaan met soort- t®^ verkeer en verzorging, cessen. Het is dus heel belangrij om juist dan geb van de leergierigh Dit houdt ook in goed gedrag sn maar ook verki ake van de pup. t het hondje ar aanleren, Op het moment dat de pup bij u in huis komt, de pup is dan onge veer 8 weken, is het dus verstan- ;n wasse ten, v malle es waar de pup als vol- n hond ook mee te maken krijgt. Op onze hondenschool kunt u dan ook altijd terecht voor informatie zijn er geen wacht lijsten en u kunt gelijk met uw pup aan de slag wanneer u de pup in huis heeft. 1 '/i Md m Ai M nol 1 nü Uii BMI to*. Imn w Uduemtial k| l**e mu* feutim Imardodt raedrr «enNtm ia art wtpbmd kuMtvnul Individuele begeleiding door gedragstest en doelgerichte therapieën bij problemen. Speelse socialisatielessen voor pups vanaf 8 weken. Geen wachtlijsten. Martin Gaus Hondenschool Goes Eukanuba* MIDDELBURG - Maandag avond 9 april tussen 18.30 u.en 20.30 uur kunnen belangstel lenden Amnestykaarsen en - kaarten kopen en informatie krijgen over Amnesty, in de Zeeuwse bibliotheek. Er kun nen brieven geschreven wor den om bijvoorbeeld gewetens gevangenen vrij te krijgen, of deze brieven mee naar huis ne men om ze daar te schrijven. leven ...zorg er goed voor: stoppen met roken geeft meer lucht. Meer tips vindt u in de brochure: 'Opsteker voor rokers' Bel: 0800 3ÜO O 300. Nederlandse^' ^Hartstichting presenteren op zaterdag 7 april mot optreden van Waar? In Ontmoetingscentrum Dauwendaele Vrijlandstraat 65 te Middelburg ingang achterzijde Zaal open 20.00 uur. Entree: f 10,- Inllchtingen: Tel. 0118-612927 MIDDELBURG - De Gezonde Zaak Middelburg heeft haar vi sie om op een juiste wijze ge wichtsvermindering te bewerk stelligen met succes getest. Het uiteindelijke doel van het programma is een gedragsver andering ten aanzien van voe ding en beweging. Veel mensen verliezen gewicht op een onge zonde en onverantwoorde wij ze. Door dit programma blijkt dat dit ook anders kan. Uit de resultaten bleek dat de deelne mers niet alleen gewicht waren kwijtgeraakt, maar ook dat het vetpercentage beduidend lager was. Dit terwijl het uithoudings vermogen en de kracht toe was genomen. Het resultaat is dus niet alleen slanker, maar ook fit ter! Het programma is de afgelopen periode getest met een proef- groep, bestaande uit 17 leden van de Gezonde Zaak. De resul taten waren prima, gemiddeld zo'n 5 kilogram gewichtsverlies en aanmerkelijke conditieverbete ring. Alvorens mee te doen wer den er met de deelnemers dui delijke afspraken gemaakt. Men moest zich committeren aan deze afspraken. Het programma bestond uit een combinatie van regelmatig be wegen, minimaal 3 maal per week, met goede gezonde voe ding. Het accent lag op het ver beteren en vasthouden van de motivatie om de vooraf tot doel gestelde kilo's kwijt te raken. Middels een strenge controle en individuele begeleiding door een bewegingsdeskundige en een diëtiste, is het positieve re sultaat behaald. De Gezonde Zaak neemt dit programma in haar dienstverle ningspakket op. Meer info bij de Gezonde Zaak, telefoon 0113-88 66 99 of ga even langs op het adres Schenge 4 in Middelburg. HEINKENSZAND - Gorter Heinkenszand is nu Caravanlife Gorter. Zaterdag en zondag (7 en 8 april) wordt een voorjaarss how gehouden en kunnen be zoekers informatie krijgen over de ANWB-kampeerreizen. In samenwerking met vier grote merken presenteert Gorter on der meer een selectie caravans die speciaal ontworpen zijn voor gezinnen met kinderen. Op het buitenterrein wordt er een speciale hoek voor inge richt. Andere eisen worden gesteld door 55-plussers. Tijdens de show wordt daarom een aantal caravans met een hoog uit rustingsniveau gepresenteerd: klein, groot, comfortabel of ex treem luxe. Caravanlife wil laten zien dat het genot verder gaat dan de ca ravan alleen. Bovendien is de voorjaarsshow steeds meer en meer een trefpunt voor cara- vanbezitters. Gepraat wordt over bestemmingen en er wor den tips uitgewisseld. De show is zowel binnen als buiten. Een groot deel van het buitenterrein wordt ingenomen door cara vans met vakantie-ervaring, oc casions met een jaar Bovagga- rantie. Zaterdag vanaf 10.00 uur, zon dag vanaf 12.00 uur. MIDDELBURG - De winkeliers van de Nieuwe Burg openen vrijdag 6 april hun vernieuwde en opnieuw ingerichte straat. Het is de eerste winkelstraat die door de gemeente onder han den is genomen in het kader van de herinrichting binnen stad. In eerste instantie waren de ondernemers er niet zo geluk kig mee dat hun straat over hoop werd gehaald. Maar de noodzaak van een opknapbeurt werd wel ingezien en de over last bleef beperkt tot een mini mum. Vrijdag bestaat de openings handeling uit het leggen van de laatste steen door H. Boers, voorzitter van de VOM en I. van Houte, oud-winkelier van de Nieuwe Burg en eerste voorzit ter van de winkeliersvereni ging- Zaterdag 14 april verzorgen de plaatselijke ondernemers een feestje voor het winkelend pu bliek. Er is voor de kleintjes een optreden van Muis en Leeuw en 's middags treedt zangeres Marjon van Iwaarden op met haar band New Orpheans. Tus sendoor zijn er modeshows en de hele dag worden gratis sui kerspinnen uitgedeeld. Ofschoon het pas 1 april ge weest is gaat het hier niet om een verlate april grap. Het fietsverkeer krijgt met ingang van 1 mei voorrang als ze van rechts komen. Op zich een goede zaak. Van de andere kant: maakt het niet veel uit want veel fietsers rijden toch gewoon door. Zeker nadat een paar jaar geledep de fiet sers als 'zwakke' verkeers deelnemer in eerste instantie bij aanrijdingen met motor voertuigen niet schuldig worden geacht. Een nadeel van fietsers is, dat zij in veel gevallen ook automobilist zijn en derhalve als automo bilist gaan fietsen. Dat levert conflict-situaties op. Het principe 'een auto zit altijd fout' wordt dan misbruikt. Vaak denken de verkeers deelnemers van elkaar 'Wat gaat die nu weer doen?'. Een veel gehoorde klacht is dat fietsers geen richting aange ven en als je er als automobi list op reageert dan krijg je de bekende opgestoken middelvinger te zien. Dan kan die hand plotseling wel gebruikt worden. Nu gebiedt de eerlijkheid te zeggen dat er nog al wat automobilisten zijn die niet weten dat de richtingaangevers bij de prijs van de auto inbegrepen wa ren. Ze weten niet dat ze ei- op zitten en gebruiken ze ook niet. Onder het motto van 'bekijk het maar' kun je na melijk ook links- en rechts afslaan. Ja, dat zijn de echte kanjers. Ooit zaten ze veilig achterop, bij vader op de fiets, veilig achterop en ik weet nog steeds van niets. Paul van Vliet zong er ooit een liedje van. Voorrang ne men of het niet verlenen er van ligt opgesloten in de haast die onze maatschappij kenmerkt. Wij leven veel te veel op de klok. We kunnen niet wachten hebben geen geduld en ik ben, nee, moet EERST. Daar maken al le gemiddelde weggebrui kers zich schuldig aan. Ieder een maakt in het verkeer wel eens situaties mee waar je niet voor op weg ging en een ongeluk zit nog altijd in een klein hoekje. Het zou eens zo kunnen zijn dat gemiddelde fietser en auto mobilist in verkeersgi nog iets bij moet leren. Mis schien wordt het dan in m allemaal veel beter. Respec teer elkaar en rij vooral voor zichtig, er wordt op U ge wacht. Bij het stoplicht of thuis aan tafel. Cameleon SINT LAURENS - Zaterdag 7 april wordt in Sint Laurens/Brigdamme bij peu- terspeelgroep Groentje aan de Ooststraat 2c een kinderkle- dingbeurs gehouden ten bate van de speelgroep. De beurs duurt van 09.30 tot 11.00 uur, spulletjes zijn nog welkom op 5 april op het adres Noordweg 192 van 19.00 tot 20.00 uur. Tij dens de beurs is er koffie, kin deren kunnen geschminkt wor den en er staat een grabbelton. Inlichtingen via telefoon 636624. SINT LAURENS - Vocaal En semble St. Laurens (VES) en het trio Lidi Knol concerteren za terdag 7 april in de Nederlands Hervormde kerk in St. Laurens. Er wordt een breed muziekgen re gepresenteerd, van pop zoals Springsteen tot Schubert en volksmuziek. Aanvang 20.00 uur, de organisatie is in handen van de Dorpsvereniging. Kaar ten zijn verkrijgbaar in de buurtsuper van De Regt in de Van Citterstraat en in het wijk- gebouw Van Cittershoff. OOST-SOUBURG - De stichting Roemenië Hulp Oost-Souburg houdt een paas-zangavond in de Nederlands Hervormde kerk van Serooskerke op zaterdag 7 april, aanvang 19.30 uur. Entree gratis. De collecte is bestemd voor straatkinderen in Boeka rest. MIDDELBURG - Deugt de eco nomie? Dat is het onderwerp van de bijeenkomst op 11 april vanaf 20.00 uur in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteense- dijk. Toegang 15 gulden, Vcwo- leden gratis. VLISSINGEN - In de mensa aan de Van Hogendorpweg 58a wordt zaterdag 7 april door de Stichting Majoraat een snuffel- markt gehouden, aanvang 14.00 uur. WESTKAPELLE - Het Westkap- pels Dameskoor verzorgt 6 en 7 april (beide avonden vanaf 19.30 uur) een uitvoering in Westkapelle Herrijst. In de pau ze is er een verloting. Na afloop kan er gedanst worden. Dan treedt het Duo Frans Kasander op. Entree voor donateurs 6 gul den, niet-donateurs f 7,50. VLISSINGEN - In het Bolwerk aan Papegaaienburg wordt om 20.00 uur bingo gespeeld. En tree gratis. MIDDELBURG - Wijkvereni- ging Zuid houdt 6 april vanaf 19.00 uur een kinderbingo in de aula van Cypressenhof. Voor le den 3 gulden, niet-leden 6 gul den. Op het unieke COMPTON theaterorgel in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg Organist: Catherine Drummond Aanvang: 20.00 uur Kaarten aan de zaal FL. 12,50 p.p. Kaarten in de voorverkoop FL. 10,00 p.p. bij: Muziekcentrum Middelburg, Lange Delft 80, Middelburg Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 Gratis entree Aanvang 19.45 uur m.m.v. Franky's Combo Aanvang 20.30 entree ƒ10,- sketches, zang en zelf kunt u dansen Aanvang 20.00 entree ƒ7,50 Inlichtingen: de heer Van Munster 011 8-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. ALLEENGAANDE/25 PLUSSERS DDI ICIfl At/CD IAQQCM

Scheldebode | 2001 | | pagina 9