Scheldebode varia Keukenmarket doet 40.000 gulden cadeau Ongelijke partnertoeslag bij AOW Een ton voor water Clubs gratis op internet Paastentoonstelling blikmuseum Vissen ook op internet Symfonie van de oude wereld in Kruiningen Slank-amuseren bij Peter Smid Deelnemers NK-bootvissen r Rondje Walcheren Sea Sound Singers gaan naar de bar- bershopconventie GOES - In de Zeeuwse ge meenten gaat in april de ac tie 'Een ton voor water' van start. Inwoners van deze ge meenten kunnen in de ko mende weken voor een spe ciale prijs een regenton be stellen. Van elke verkochte ton gaat er een tientje naar een drinkwaterproject in Bangladesh. De actie loopt twee jaar en heeft als doel het bewust en zuinig om gaan met water te stimule ren. UTRECHT - Steeds meer sport- en belangenverenigin gen, maar ook hobbyclubs hebben een homepage op het wereldwijde web. Internetprovider Het Net speelt hier op in met een gratis nieuwe dienst: Clubs. Voor verenigingen die nog geen homepage hebben én voor clubs die hun pagina interactiever willen maken! Weinig ervaring Meer interactie Succes Foto-expositie Try-OUt ONDA Zeeuws kinderboek Middeleeuwen Fancy Fair Rondje Walcheren WÊÊÊÊÊM1 WUBÊÊÊÊKKBË WOENSDAG 28 MAART 2001 OOST-SOUBURG - Zondag 1 april wordt in Van Duyvenvoor- de aan de Dongestraat 107 een beurs gehouden over alternatie ve geneeswijze, groei en inzicht. Entree gratis. Aanvang 11.00 uur. Verschillende disciplines komen er aan bod: edelstenen, tarot, cursusinfo, reiki en magnetise ren, religieuze beelden en wie rook. Inlichtingen via telefoon 410335. R1TTHEM - Vrijdag 30 maart verzorgt brassband ONDA haar jaarlijkse uitvoering in Ons Dorpsleven aan de Dorpsstraat vanaf 19.30 uur. Na de pauze treedt cabaretgezelschap Domi no op. WESTENSCHOUWEN - Foto groep '98 exposeert tot en met 6 mei in de Excursieschuur van Staatsbosbeheer aan de Kraay- ensteinweg 140. De toegang is gratis. Buiten de vakanties open op zaterdag en zondag van 13.30 tot 16.30 uur en tijdens de va kantieweken dagelijks van 13.30 tot 16.30 uur. VLISSINGEN - Donderdag 29 maart om 20.00 uur is er een openbare vergadering van de Adviesgroep P20-Groep Op bouwwerk. WESTKAPELLE - Zondag 1 april uitvoering van de christelijk ge mengde zangvereniging Looft den Heere in de Nederlands Her vormde kerk Moria aan de Markt, aanvang 19.00 uur. Mede werking wordt verleend door het dubbelkwartet van muziekvere niging Luctor et Emergo uit Zou- telande. MIDDELBURG - Het Soefi-cen- trum houdt zondag 1 april een universele eredienst in De Vier Elementen aan de Breeweg 100 vanaf 10.50 uur. Thema van de dienst is 'intuïtie en inspiratie'. Nadere inlichtingen via telefoon 462823. MIDDELBURG - In het Antiek- Speelgoedmuseum Lientje aan de Goese Korenmarkt 7, is tot en met 12 mei een overzichtsten toonstelling te zien van kunst schilder en tekenaar Jac Prinse. Behalve in het museum zijn ook twee kamers van het woonhuis ernaast ingericht als galerie. Op 31 maart is de opening. De en tree bedraagt f 12,50. De ope ningstijden van het museum: dinsdag woensdag, donderdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De openingstijden van het woonhuis: maandag, vrijdag, za terdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. SINT LAURENS - De collecte ten bate van het Reumafonds heeft 1295 gulden opgebracht. SEROOSKERKE - Zondag 1 april om 19.00 uur welkomdienst in de hervormde kerk. Het thema: verrassende ontmoetingen. Koor Groot Veere uit Gapinge verleent muzikale medewerking. MIDDELBURG - Historama in de Abdij is weer open voor het publiek: maandag tot en met za terdag van 11.00 tot 17.00 uur. Op zon- en feestdagen van 12.00 tot 17.00 uur. Entree 4 gulden voor volwassenen. Op 21 en 22 april tijdens het museumweek- einde gratis toegang. DOMBURG - De weerbaarheids cursus aan het Domburgs- Schuitvlot voor meisjes van 10 tot en met 12 jaar is afgesloten met de diploma-uitreiking. Don derdagmiddag 29 maart komen de jongens in actie. VLISSINGEN - De Sea Sound Sin gers doen eind maart mee aan de dames-barbershopconventie in Noordwijkerhout. Het is een tweejaarlijkse landelijke wed strijd. Het Vlissingse koor heeft de 'con ventie' inmiddels vijf keer op haar naam geschreven. Nu komen er zestien koren aan bod. Er wordt vierstemmig en a capella een bal lad en een up-tempo nummer ge zongen. Bijzonder is daarbij de showkle- ding en de bewegingen tijdens het zingen. Uit het koor is kwartet No Kiddin' ontstaan. OUD GASTEL - Ter gelegenheid van de heringebruikname van de aanzienlijk uitgebouwde show room, biedt Keukenmarket klanten de unieke kans een keuken ter waarde van 15.000 gulden te win nen! Daarnaast worden twee win naars gelukkig gemaakt met keu- kenapparatuur ter waarde van 7.500 gulden. Tenslotte zijn er tien winnaars van keukenaccessoires ter waarde van 1.000 gulden. Dit alles aankomend weekeinde (31 maart/1 april) als Keukenmarket feestelijk heropent. Zaterdag van 10.00 - 17.00 uur en zondag van 11.00 -17.00 uur zet Keukenmarket aan Overesselijksestraat 3A (tele foon 510600) haar deuren wijd open voor het publiek dat dus kans maakt op één van die prachtige prijzen. De bezoeker hoeft daartoe alleen maar een enquêteformulier in te vullen. Er is geen verplichting tot kopen om tot een van de geluk kige winnaars te behoren. Een no taris verricht de trekking. Met de aanzienlijke uitbreiding van de showroom is Keukenmarket nu in staat zo'n zestig complete keu kenopstellingen te tonen. Nieuwe keukentrends uit het jaar 2001 zijn te zien in twintig splinternieuwe modellen. Een nieuwe presentatie- wand biedt de klant de mogelijk heid om te kiezen uit zo'n vijfdui zend combinatiemogelijkheden voor panelen, kasten en bladen. De nieuwste keukenaccessoires wor den tevens op bijzondere wijze ge presenteerd, naast veel nieuwe mo dellen vrijstaande fornuizen en trendy keukenapparatuur. Een uit gestrekte uitverkoopcorner voor laaggeprijsde exclusieve keukenap paratuur van topkwaliteit zal onge twijfeld veel belangstelling trekken. Verder maakt Keukenmarket van de gelegenheid gebruik een volledig nieuw concept in keukens te intro duceren: de Next 125 keukenlijn. Een uniek systeem dat het mogelijk maakt kleine ruimtes praktische in te delen en grote ruimtes van een nog mooiere opstelling te voorzien. Tevens introduceert Keukenmarket de Christalite keukenbladen. Dit materiaal bestaat uit een glasvezel kern welke is voorzien van een op- pervlaktelaag van een composiet gelijk aan natuursteen. Deze bla den bieden grote voordelen. Zo zijn de bladen beter te monteren omdat ze geschroefd kunnen worden, ze zijn licht en ze hebben een identiek uiterlijk aan massief natuursteen. De heer Jansen bezoekt het spreek uur van het Bureau Rechtshulp naar aanleiding van een verlaging van zijn AOW-toeslag. Hij vraagt zich af of dit terecht is. Wat blijkt het geval? In januari 1999 is de heer Jansen 65 jaar geworden. Sindsdien heeft hij recht op AOW. Omdat zijn (huwe lijkspartner jonger is dan 65 jaar, heeft hij tevens recht op een toe slag. De hoogte van deze toeslag is afhankelijk van het inkomen van de partner. Mevrouw Jansen is een aantal jaren jonger dan haar man en werkt parttime. Het inkomen dat ze daarmee verdient is inkomen uit arbeid en wordt in mindering ge bracht op de AOW-toeslag van haar man. Haar inkomen uit arbeid wordt echter niet helemaal in min dering gebracht op de maximale toeslag. Vijftien procent van het bruto minimumloon wordt niet meegeteld en van het dan resteren de inkomen wordt eenderde niet meegeteld. Nu haar man thuis is, maakt mevrouw Jansen graag ge bruik van de mogelijk heid om eerder met werken te stoppen. In mei 2000 treedt ze vervroegd uit. Enige tijd later krijgt meneer Jansen bericht van de Sociale Verzeke ringsbank in verband met deze ver andering. De VUT-uitkering van mevrouw Jansen wordt niet be schouwd als inkomen uit arbeid, maar als inkomen in verband met arbeid. Voor inkomen in verband met arbeid geldt geen regeling voor vrijlating: dit inkomen wordt geheel in mindering gebracht op de part nertoeslag. De verlaging van de AOW-toeslag blijkt volgens de regels te zijn, zoals die vanaf juli 1996 gelden. Voor wie sindsdien recht op AOW krijgt en een partner jonger dan 65 heeft, geldt dat inkomen van de partner uit arbeid ge deeltelijk wordt vrijgelaten, maar inkomen in verband met arbeid in zijn geheel van de toeslag wordt af getrokken. Daarmee is echter nog niet alles ge zegd. Een AOW-gerechtigde, waar van de VUT-uitkering van zijn part ner op de toeslag werd gekort, zag het nut van deze ongelijke behan deling niet in en is naar de rechter gestapt. In deze concrete zaak heeft de rechter hem in het gelijk gesteld. De SVB heeft hoger beroep inge steld, en op die uitspraak wordt nog gewacht. Intussen luidt het advies aan AOW- gerechtigden die in een vergelijkba re inkomenssituatie verkeren (de genen waarvan de jongere partner een VUT- of WAO-uitkering heeft) om herziening van de AOW-toeslag aan te vragen en bezwaar te maken tegen een eventuele afwijzing daar van. Uiteraard is het bovenstaande slechts een voorbeeld. Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel of andere vragen van juri dische aard, dan kunt u altijd voor advies en hulp terecht op het gratis spreekuur van het Buro voor Rechtshulp: Middelburg,Vlasmarkt 28: maandag 13.30- 16.30 uur; donderdag 17.00- 20.00 uur. Goes, Zonnebloemstraat 53; maandag 9.00 - 11.00 uur. Vlissingen, A. Gogelweg 59; dinsdag 9.00 -11.00 uur; Spuistraat 6 vrijdag 10.00-12.00 uur. Een Ton voor Water is een initiatief van onder andere COS-Zeeland. Het COS verwacht in Zeeland dat er tussen de drie- en vijfduizend ton nen verkocht worden. In Nederland gebruiken we zo een 130 liter lei dingwater per dag. Het waterver bruik neemt toen en water wordt schaarser. De achterliggende gedacht is dat wie een regenton aanschaft auto- Een ton voor water moet consumenten beter met het schaarse goedje om leren gaan. matisch meer stil zal staan bij het gebruik van water. Wie meedoet kan kiezen uit twee type waterton nen. De standaardton van 240 liter kost 55 gulden. De andere is van ge recycled kunststof, heeft een in houd van 190 liter en kost zeventig gulden. Op beperkte schaal is er ook een ton van eikenhout lever baar. Die zijn wat duurder in de aanschaf. Bestellen kan uitsluiten dvia de gemeente. Iedereen die dat wil, kan op www.clubnet.nl zijn eigen clubpa gina zetten. In enkele stappen heeft de club een site met een nieuws- blok, een foto-album, een discus sieruimte en een bestandenlijst. Ben Meekel, manager van Het Net; "Steeds meer verenigingen zien internet als een prachtig communi catiemiddel. Je kunt on line de uitslagen en afge lastingen melden, maar bijvoor beeld ook een foto tonen van de pu pil van de week of plattegronden van de adressen van de komende tegenstanders. Of denk eens aan de mogelijkheid om het clubblad als wordbestand in ie club te zetten". Het mooie van Clubnet is dat je als gebruiker weinig ervaring hoeft te hebben met internet of met de op maaktaal HTML. Produktmanager Paul van den Bogart: "We hebben gemerkt dat veel mensen internet eng en ingewikkeld vinden. Daar om hebben we Clubs dusdanig ge maakt, dat iedereen er mee aan de slag kan. Je wordt stap-voor-stap begeleid bij het oprichten van de club". Het Net bood al sinds maart de mo gelijkheid aan zijn gebruikers om een homepage te maken. Veel men sen deden dat ook, maar het werd pas interessant toen Het Net een openbare internetdienst werd in plaats van een besloten Nederland se service. "Het is natuurlijk niet zo leuk als je een mooi homepage hebt, maar je kon hem niet aan je oom in Austra lië laten zien. Dat kan nu wel", al dus Van den Bogart. In vergelijking tot een homepage biedt een club duidelijk meer inter actie tussen de leden. Ben Meekel: "Als oprichter van de club kun je andere leden als beheerder aanstel len. Zo kan iedere commissie zijn bijdrage on line zetten zonder tus senkomst van de oprichter. Daardoor wordt een clubpagina veel levendiger dan een homepa ge". Op Clubnet ziet iedere pagina er anders uit. Verenigingen kunnen spelen met het lettertype, kleur en achtergrondbeelden. Het logo van bijvoorbeeld de sportvereniging of de regionale krant of het wapen van de gemeente is binnen enkele se conden geplaatst. Sinds Clubnet eind oktober werd 'geopend' stromen de aanmeldin gen binnen. Inmiddels hebben zich al zo'n 10.000 leden geregistreerd en zijn er 2000 clubs actief Daar zit ten ook veel niet-sportverenigingen bij. Want Clubs is er voor iedereen, ook voor mensen die een gratis club willen wijden aan een andere hob by. Geïnteresseerd? Surf dan naar www.clubnet.nl Binnen een kwar tier staat je club on line. Speciaal voor sportverenigingen is er een korte handleiding met tips beschik baar. Als je deze wilt hebben, mail dan naar info-clubs.@hetnet.nl. VLISSINGEN - Sport- en Gezond heidsinstituut Smid aan Wester- zicht 388, heeft 29 en 30 maart en kele bijzondere activiteiten op het programma staan. een gratis informatieavond over het programma Amuseer je Slank, aan vang 20.30 uur. Vrijdag 30 maart om 21.00 uur wordt informatie ver strekt over de anti-stressles Re- laxercise. Telefonische inlichtingen Donderdagavond (29 maart) is er via nummer 471001. Van onze hengelsportmedewerker ROOSENDAAL - Zondag werd de tweede selectiewedstrijd voor deel name aan het nationaal kampioen schap bootvissen (29 april) gehou den. Gevist werd beide keren op de Oosterschelde, ook het NK wordt daar gevist. Geplaatst hebben zich: Remi Lindhout, Mart Brouwers, Ad Marijnissen, Dré Vriends, Eric Goossens, Jan Schoonen, Mart van Est en Michel Franken (Edelkar- per); Piet van Velthoven (Glymes- vissers); Rom Maas (Heense Mo- lense Sportvissers); Brian van de Ploeg (De Slufter); Joop Vos, Lucien van Zoomeren, Frits van Duivenbo- de (De Zeenaald); Jettie van de Berg (Seagull); Adrie Mulders, Adrie Ma rien, Wilfried Marien (Puitaal); Re- mie van Delft (Pierewaaiers); Joop Schik (Starfish); Angelo Hense (Scharretje). De naselectie, voor het bepalen van de WK-deelnemers, is 26 mei. De selectie van het district Zuid voor het Nederlands kampioen schap kustvissen wordt 31 maart vanaf het strand bij Dishoek gehou den. Het NK is 27 oktober bij Wie- ringen. Door Ben Donkers Natuurlijk ontkomt de sportvisserij ook niet aan het cd-rom- en inter- netgeweld. Via allerlei www's is op vrij eenvoudige wijze alles over hengelsport te vinden. Een aardig begin is www.nws.org (de site van de Nederlandse Vereniging Van Sportvisserorganisaties). Via deze pagina worden bezoekers doorver wezen naar diverse andere websi tes. Dat kan van een vereniging of fede ratie in Groningen zijn, een specia le site over Friese binnenwateren of, iets dichter bij huis, de Baronie- sche Hengelaars uit Breda. Een ver eniging met bijna 8.000 leden, waarvan 2.800 uit België, die tal van kleinere en grote viswateren in be heer heeft. Voor hengelaars die het buiten te koud vinden, is het zeker de moeite van een bezoekje waard. En mocht de vorst echt doorzetten, dan zijn er zelfs visspelletjes op cd-rom te koop. Materiaal- en aaskeuze zijn mogelijk zodat zelfs heuse records gevestigd kunnen worden. De Organisatie ter Verbetering van de Binnenvisserij heeft een leerza me cd-rom over 'Nederlandse zoetwatervissen, een kennisma king' op de markt gebracht. Achter de computer alles te weten komen over de vele vissoorten die in onze wateren zwemmen. Een educatief product waarin informa tie is verwerkt die voorheen alleen via cursussen beschikbaar was. In woord en beeld worden leefwij ze, gedrag, leefgebied en biologi sche wetenswaardigheden be schreven. Zo wordt er aandacht be steed aan: veel voorkomende vis soorten, aandachtssoorten en uit heemse vissen. Op een filmpje van de cd-rom is onder meer een grote snoek in zijn natuurlijke omgeving te zien. Vis sen op snoek is een spannende be zigheid. Probeer het eens slepend met het kunstaas achter een bootje. Mark, Haringvliet, Hollandsch Diep en Mark-Vlietkanaal lenen er zich uitstekend voor. De techniek is even simpel als doel treffend. Trollen wordt het ge noemd. Een effectieve methode waar ook snoekbaars zich door laat verleiden. Ondiep-duikende, drijvende plug gen zijn ideaal, zeker als de bodem grillig is. Want dan wordt er met zinkende kunstaasjes nogal eens materiaal verspeeld. Trollend vissen betekent kilome ters maken, grote gebieden bevis sen. En dan moet het al heel gek zijn als er onderweg helemaal geen baars toehapt. KRUININGEN - Het hoogtepunt van het theaterprogramma van Po dium Reimerswaal staat zaterdag 24 februari op de planken in Krui ningen. Negen muzikanten uit ver schillende culturen geven een bij zonder concert onder de naam Flairck. Het concert in Ons Dorps huis begint om 20 uur. Podium Reimerswaal krijgt het elk seizoen voor elkaar om bijzondere dingen naar Reimerswaal te halen. Flairck behoort ongetwijfeld tot de toppers. Flairck is een initiatief van Eric Visser. Na ruim twintig jaar met zijn groep te hebben rondge reisd, ging afgelopen jaar een lang gekoesterde droom in vervulling, namelijk de Symfonie van de oude wereld. De symfonie geeft een nieuwe visie op oude Europese muziektradities. Flairck bestaat uit topmusici af komstig uit alle winstreken van Eu ropa. Ze spelen de symfonie van de oude wereld op maar liefst veertig vreemde instrumenten die in de loop van de geschiedenis zijn ont wikkeld. In de symfonie komen Zuid Euro pese flamenco muziek, Oost-Euro- pese klanken en Scandinavische en Keltische muziektradities samen in een muzikaal avontuur. Kaarten voor het concert van Flairck kosten 27,50 en mensen met passen krijgen vijf gulden kor ting. De kaarten zijn verkrijgbaar bij het gemeentehuis in Kruinin gen, bij de VW in Yerseke en 's avonds aan de zaal. Telefonisch be stellen kan via tel. 0113-551552 of 0113-395326. RENESSE - Zoals elk jaar start het Blikmuseum 'De Blikvanger' in Re- nesse met een paastentoonstelling. Natuurlijk zijn er tijdens de paastentoonstelling versierde eie ren te zien en te koop. Het ei werd in alle culturen gezien als de kiem van een nieuw leven. In het volksgeloof, bezitten in het voorjaar gelegde eieren bijzondere krachten. Vandaar het gebruik om met pasen veel eieren te eten. Het idee was vroeger 'Hoe meer men eet, hoe meer heil men tot zich neemt'. Bij weddenschappen slok ten sommige mensen wel vijftig eie ren achter elkaar naar binnen. Eieren werden niet alleen in de mond gestopt, maar ook begraven op plaatsen waar men vruchtbaar heid of genezing wilde vragen. Reeds in de twaalfde eeuw had de kerk het zegenen der eieren in haar in haar ritueel opgenomen. Sinds die tijd werden duizenden eieren naar de kerk gebracht. Vele hadden er op geschilderd 'Christus is opge staan'. Het ei si het symbool van het leven en werd in verband gebracht met wedergeboorte van een nieuw mensdom, door Christus verrijzenis op eerste paasdag. Het museum 'De Blikvanger' wil nu door verschillen de verzamelingen samen te voegen, een indruk geven van het paasge- beuren. Door een collectie kruis beelden die ook in het museum ten toongesteld zijn, worden bezoekers herinnerd aan de betekenis van Goese Vrijdag. De collectie is af komstig van Ellen de Moor. Elly den Engelsen heeft een klein gedeelte van haar iconen ter beschikking ge steld. Onder een icoon wordt ver staan een geschilderde voorstelling van Christus, Maria of de apostelen op houten panelen. In de iconen kunst wordtgeen olieverf gebruikt. Wel wordt er vaak gebruik gemaakt van bladgoud of goudverf. De verrij- zenis-icoon op deze expositie ver wijst direct naar de opstanding op Paasmorgen. Tevens zijn er kleine doosjes te zien en te koop met ico nen erop. De geëxposeerde eieren zijn gemaakt door Coonie van Dijke uit Middelburg. Zij maakt met klei bewerkte eieren. Yolanda Stins- Lu- dikhuize uit Oostvome geeft work shops waarbij dienbladen, bloem potten en meubels beschilderd worden. Speciaal voor het blikmu seum heeft ze nu een collectie gan zeneieren gemaakt met bloemen, landschapjes, Winny de Poeh en Mickey Mouse. De etalagepoppen zullen op hun paasbest gekleed gaan. Ook dat is een oud gebruik van lang geleden. Toen werd het ge hele gezin in het nieuw gestoken vlak voor pasen. De paastentoon stelling loopt nog tot 16 april en is te bezoeken van dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 12 uur en zondag 18 februari, 25 maart, 1 april, 8 april en tweede paasdag 16 april van 13 tot 17 uur. VLISSINGEN - Op 1 april is de openingsdatum van een exposi tie van marijn kluijfhout. Deze vindt plaats in Explositie achter de kerk 15 te Vlissingen. Offiële opening door Perry Maas, 16:00 uur. Het werk omvat grote zwart wit foto's van voornamelijk water en zand als structuur en symme trie. de foto's zijn gemaakt in (Nieuw-) zeeland. Een voorproefje is te zien op www.kluijfhout.com MIDDELBURG - Ter voorberei ding op het Winterfestival van de KNFM-afdeling Zeeland, geeft Brassband ONDA Middelburg op zaterdag 31 maart een try-out. Deelname aan het festival op 7 april te Sas van Gent, betekent voor ONDA de eerste concours gang met dirigent Ger Blom, die sinds vorig jaar september de band leidt. Het concourswerk dat gespeeld wordt is Inspiration van de Nederlandse componist Jan de Haan. Voor het try-out concert op 31 maart is tevens de fanfare Vlijt en Volharding uit Oost-Souburg uit genodigd. Deze vereniging die op hoog niveau musiceert, staat sinds enkele maanden onder lei ding van de getalenteerde, 20- jaar jonge dirigent Albert John Vervorst. Het concert op 31 maart vindt plaats in de Thomaskapel te Middelburg, Vrijlandstraat 68. Aanvang 19.30 uur, toegang gra tis. Presentatie: Peter Streefkerk. GOES - Floortje Zwigtman uit Middelburg heeft een historisch kinderboek geschreven over cul tuur in de Middeleeuwen. Het boek gaat niet over veldslagen en ridders, maar over twee tiners die uitgehuwelijkt worden. Zwigt man signeert 28 maart van 15 tot 18 uur het boek Spelregels in boekhandel De Koperen Tuin in Goes. VLISSINGEN - De Vlissingse Schoolvereniging houdt op zater dag 31 maart haar jaarlijkse Fan cy Fair van 10.30 - 16.00 uur rond het thema maritiem. Naast de traditionele rommel markt van 10.30-12.30 zijn er veel activiteiten zoals grabbelen, knutselen, diverse spelen, rad van avontuur en informatie stands. Tevens is er de gehele dag een originele politieboot te be zichtigen. Er worden bovendien hapjes en drankjes verkocht. De Fancy Fair vindt plaats aan de Govert Flincklaan 1,Vlissingen (naast de Gamma). BIGGEKERKE - Maandag 2 april vergadering van de Stich ting Dorpsraad om 20.00 uur in het Dorpshuis. MIDDELBURG - Het program ma van café-grill: zaterdag 31 maart Coyote Ugly en Country Bitches. OOST-SOUBURG - Zondag 1 april wordt een creativiteits- beurs gehouden in brasserie De Karolingenburcht aan de Vlis- singsestraat 47-5555. Er is een poppenmaakster, er zijn sprookjesboeken, pergamano, nieuwe stofjes, werken met fi- mo, kralen en servetten.De beurs is van 11.00 tot 16.00 uur open. De toegang is gratis. VLISSINGEN - Modelspoorver eniging Zeeland houdt 31 maart een open dag in het gebouw van de Spoorweg Sport Vereni ging Walcheren aan de Prins Hendrikweg naast het NS-stati- on in Vlissingen. Bezoekers kunnen er tussen 10.30 en 17.00 uur terecht, de toegang is gra tis. VLISSINGEN - Harmonie Ons Genoegen verzorgt zaterdag 31 maart vanaf 19.00 uur een uit voering in sporthal Baskens- burg. Leerlingenorkest, harmo nie en Deltaband treden er op. Entree 10 gulden voor volwas senen. Kinderen tot en met 12 jaar en 65-plussers 5 gulden. In de pauze is er een tombola met prijzen die door de Vlissingse en Souburgse ondernemers be schikbaar zijn gesteld.

Scheldebode | 2001 | | pagina 7