Ook sporter van de eeuw Russen bezoeken Vlissingen Een tweeling vertelt.. Albert Slinger Lederwaren na verbouwing heropend Straluma Stilte VERLICHTING Deze week Bert en Earn(y) Rondje Walcheren Just4You beste mini-onderneming NOMINATIES SPORTPRIIZEN Bijeenkomst Regelmatig worden in De Scheldebode verhaaltjes, mijmeringen en herinneringen geplaatst van Een tweeling. Reacties zijn welkom op ons adres: Postbus 7011,4330 GA Middelburg. 0118-652700 SAMENWERKEN AAN VEILIG WONEN op de begane grond Het weten waard eldebode terzake MIDDELBURG - De kledingbeurs van de Unie van Vrijwilligers wordt 5 april gehouden van 09.30 tot 13.00 uur in de Boog aan de Herengracht 52. Dames-zomer- kleding kan 4 april tussen 13.30 en 15.30 uur worden ingeleverd. MIDDELBURG - Zondag 1 april verzorgt de Doopsgezinde Ge meente Walcheren een cantate dienst in de doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat om 10.00 uur. VLISSINGEN - De Stichting Ma joraat houdt in samenwerking met Corrin's Mode in de mensa op het adres Van Hogendorpweg 58a in Vlissingen een voorjaars modeshow voor mensen met een maatje meer. De show is woens dag 4 april om 19.30 uur. De toe gang is gratis, kaarten zijn ver krijgbaar bij Corrin's Mode aan de Nieuwe Burg 31 in Middelburg en bij de Stichting Majoraat. OOST-SOUBURG - Peuterspeel zaal de Bengeltjes houdt woens dag 4 april een speelgoed- en kle dingbeurs van 19.30 tot 20.30 uur. Spulletjes kunnen die dag tussen 09.00 en 11.00 uur worden ingele verd in de speelzaal aan het Oran jeplein 35. VLISSINGEN - Het CineCity-con- cert van zondagmorgen 1 april wordt verzorgd door pianist Ja cob Allegro Wegloop en zijn 14- jarige zoon Jonathan Svjatoslav. Aanvang 11.30 uur, de koffie staat om 11.00 uur klaar. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW Vlissin gen, De Drvkkery aan de Markt in Middelburg en er kan telefonisch gereserveerd worden via num mer 416662. OOST-SOUBURG - Oudheidka mer Aldegonde houdt woensdag 4 april vanaf 20.00 uur een lezing over het Souburg van 150 jaar terug. Toegang gratis. Gerard Uytdehaag presenteert en il lustreert het dagboek van Marti- nus de Witte. VLISSINGEN - Op 31 maart is er een open dag op het adres Volta- weg 3. De gemeente Christelijk Centrum Zuidpoort neemt haar nieuwe gebouw (voormalig disco Cosmo en dansschool Good Ti mes) officieel; in gebruik. Er is woensdag- en donderdagavond een mini-conferentie en zaterdag 31 maart van 12.00 tot 17.00 uur open huis. Inlichtingen via tele foon 465341. VLISSINGEN - Vrijdag 30 maart viert de internationale volksdans groep Vlissingen een lente volks- dansbal met als naam Springdan- ce 2001. Aanvang 19.45 uur in de dansruimte aan de Adriaen Coor- telaan. Kaarten aan de zaal of telefonisch via nummer 465124. MIDDELBURG - De regionale voorronde voor beste mini- onderneming van Nederland is gewonnen door Just4You uit Vlis singen. Deze 'onderneming' is opgezet door jongeren vanaf 16 jaar die een beroepsopleiding volgen. Het juryrapport meldt dat de jongeren als team goed over kwamen en een goed commerci eel verhaal hadden. Just4You gaat nu naar de finale in Amsterdam. MOIDDELBURG - Tijdens het Zeeuwse Sportgala Night of the Sports op vrijdag 11 mei worden weer de jaarlijkse prijzen uitgereikt aan Zeeuwse topsporters die op na tionaal of internationaal niveau ge presteerd hebben. In de categorie Sportman/sport vrouw zijn genomineerd; -Laurens van Lieren, hippische sport; Yvonne Wisse, atletiek; Elisa beth Willebroordse, judo. In de categorie Sporttalent: Rinus van de Ven, motorsport; Sylvana Bauer, tennis; Koen Leenhouts, schaken. In de categorie Aangepast sporten: Angela Maas, tennis; Gudo van der laan, basketbal; Arnold Polderman, duursporten. In de categorie sportploegen wer den dit afgelopen periode minder aansprekende resultaten behaald, toch werden door enkele ploegen nationale kampioenschappen be haald. De commissie, bestaande uit de Zeeuwse sportjournalisten en vertegenwoordigers namens de Zeeuwse sportraad, stelde wel vast dat de behaalde landelijke titels voor die ploegen op zich goede prestaties zijn doch ook een verbe tering ten opzichte van gelijke prestaties in voorgaande jaren moeten zijn. Op basis van die rede nering heeft de commissie slechts een ploeg genomineerd teweten Forza Gymnastica te Goes. Verder wordt tijdens Night of the sports de sportvrijwilliger van het jaar gekozen, een man of vrouw die zich vooral op provinciaal niveau heeft ingezet voor de sport. De commissie heeft ook de nomi naties opgesteld voor de Sporter van de Eeuw die eveneens op vrij dag 11 mei bekend wordt gemaakt. Tot 15 april kan de Zeeuwse bevol king via de website van de Zeeuwse Sportraad www.zeeuwsesport- raad.nl) invloed uitoefenen op de uiteindelijke keuze voor de sporter va de eeuw. Na 15 april neemt de commissie het definitieve besluit. Night of the Sports vindt dit jaar plaats in gastgemeente Terneuzen en wordt gepresenteerd door Louis de Pelsmaker, bekend Belgisch sportjournalist en tv-sportpresen- tator. VLISSINGEN - Het is 10 jaar ge leden dat voor het eerst een burgerdelegatie uit Vlissingen de stad Taganrog bezocht. De jaarlijkse stedenbanduitwisse ling vindt dit jaar plaats in Vlis singen. Er wordt hard gewerkt aan de voorbereiding van een uitgebreid programma. Naast een aantal culturele festivitei ten, wordt ook aandacht ge schonken aan werkgelegen heid, milieu en zorg. Het bezoek van de Russische gasten is tussen 1 en 10 juni. Als belang stellenden hierbij betrokken willen zijn wil de organisatie graag het vol gende weten: Indien u iemand wilt uitnodigen, dan graag naam en adres van deze persoon(en); Bent u bereid gasten te huis vesten; Bent u bereid deel te nemen aan het organiseren van de steden bandontmoeting en/ of hand- en spandiensten te verrichten gedu rende deze periode. Geef dit door aan het secretariaat. De voorjaarsvergadering van de SMT is op 6 maart. Hiervoor ont vangen alle Medeburgers van Ta ganrog binnenkort een uitnodi ging. (Medeburgers geven een bij drage van minimaal 25 gulden per jaar en hebben enkele statutaire rechten). De Stichting Medeburgers Tagan rog verzorgt dit voorjaar twee lite raire avonden. Deze staan onder leiding van de heer Stout, voorma lig geschiedenisleraar Erasmiaans gymnasium te Rotterdam. Hoofd doel is de kennismaking met de Russische literatuur en geschiede nis. Begonnen wordt met Paustovs- ky en Tsjechov (geboren in Tagan rog). Voor de pauze is er een inlei ding op het werk en het leven van de auteur. Daarna is het de bedoe ling dat werk van deze auteurs be sproken wordt. De avond is 9 mei, aanvang 20.00 uur in het Van Doesburgcentrum, Brouwenaarstraat 2, Vlissingen. Het secretariaat is bereikbaar via telefoon 464515. Omdat ik er voor mezelf uit ben, wil ik een oplossing aandragen voor de soap rond Bert Spar van der Hoek. Zonder te o..h..en uiteraard. Bij mij is er als kind ingeheid: „kopen bij de Spar is sparen bij de koop". Mijn moeder, die van weinig moest rondkomen, zei altijd: „jongen, bij de Spar om de hoek hebben ze veel koopjes". Oude lezers zullen zich dat ook herinneren. In Duitsland zijn nog veel Sparwinkels en als ik daar met vakantie ga winkelen, heb ik het gevoel of ik na lange periode van afwezigheid, weer thuiskom. De gemeenteraad van Middelburg heeft waarschijnlijk ook gedacht dat ze een koopje hadden uit Coev- orden toen ze de minister vroegen om Bert tot burgemeester te be noemen. En nu zitten ze met de ge bakken sparappels. Een bedrag van 1.3 miljoen en nog is hij niet tevre den. Ik wist al heel lang dat het zo zou aflopen. Waarom, zult u zeg gen? Ongeveer anderhalf jaar gele den heb ik met Bert en zijn vrouw een gesprek gehad in de koffiehoek van die andere grootgrutter die op de kleintjes let. Zijn vrouw zei niet veel, ze keek meer op naar haar man en die had het hoogste woord. Volgens mij dacht hij toen al dat Verschijnt in een oplage van 51.110 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Middelburg, Veere en Vlissingen. Kantoor Inleveradressen Bladmanager Mini's Advertentieverkoop Redactie Fotograaf Bezorging Vrijlandstraat 33d, Postbus 70114330 GA Middelburg telefoon: 0118-652700 telefax: 0118-652701 Email: scheldeb-nieuwsbl@uitg-zwn.nl "Boekhandel Van de Hoeven, Spuistraat 94, Vlissingen "Bruna Loek, Lange Delft 39, Middelburg Kees Maas, tel.(privé): 076-5036345 06-51247948 Tijdens kantooruren 0118-652700 Tijdens kantooruren tel: 0118-652700 Ook voor Mini's (rubrieksadvertenties) Janine Ansems (vertegenwoordiger) tel.: 0118-652719 652718 Wendy van Garsel (vertegenwoordiger) tel.: 0118-652721 Afsluittijd redactie: maandag 12.00 uur Tijdens kantooruren tel.: 0118-652713 fax: 0118-652701 Ben Donkers, tel.(privé): 0165-552493 Email: redscheldebode@uitg-zwn.nl Afsluittijd redactie: maandag 12.00 uur Harry de Lange, tel.(privé): 0118-625195/06-54335459 Voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: De Scheldebode is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten Zuid B.V. Middelburg bereid was zijn voeten te kussen en/of te wassen. Toen besefte ik waarom hij van zijn vrouw zolang in een hotel had mo gen wonen, terwijl ze zelf in Coev- orden bleef. Ze was waarschijnlijk helemaal tot rust gekomen als die tornado op vrijdagavond arriveer de. Misschien was ze ook wel een beetje bang: 'Als hij de proeftijd maar doorkomt'. Ze wilde pas naar Middelburg verhuizen op het mo ment dat ze konden worden opge nomen bij het Rode Kruis aan het Molenwater, schuin tegenover Mi niatuur Walcheren. Middelburg mocht blij zijn met zo'n krachtpat ser, dat was de boodschap van Bert daar in die koffiehoek. Na mijn bekertje koffie stiekem in de afvalmand gekieperd te hebben, ben ik weggeglipt naar de kassa. Diep onder de indruk! Die zet Middelburg op de wereldkaart, dacht ik. En waarachtig, enkele da gen later vertrok hij als moderne Columbus naar Amerika. Nadat de commissaris van de ko ningin zich schielijk had terugge trokken als pleitbezorger van Bert, brandde het hele abdijcomplex, in clusief Lange Jan, af. Dat moet eens goed onderzocht worden. En dan nu de doorbraak die mij aan het denken heeft gezet: Madurodam leent de Lange Jan aan Middelburg gedurende de bouwtijd van een nieuwe. En wat moet Middelburg doen? luist, Middelburg moet daar uit dankbaarheid iets tegenover stellen: we lenen Bert uit als burge meester van Madurodam, alles op gelost toch? Ik ben ervan overtuigd dat hij per soonlijk mensen gaat rondleiden. Ondertussen gaat het gemeentebe stuur van Middelburg hard aan het werk. Ik heb vroeger, tijdens de le suren bestuurskunde, geleerd dat het gemeentebestuur de zwakste schakel is in onze democratie en dat gaat voor Middelburg zeker op. Er heerst een Jansaliegeest van de eerste orde. Vooral de tv-uitzen- ding van Omroep Zeeland tijdens de ontslagvergadering, zat ik met kromme tenen in mijn schoenen. Het is toch niet te geloven wat er in deze stad allemaal gebeurt. Het is al door iedereen opgesomd: Bert, Markt, zwembadloos tijdperk, sta tionsgebied en een ontzettend dure schouwburg waar straks op onze kosten heel Walcheren (en van ver daarbuiten) zit te genieten. Wat gaat dat allemaal kosten? De laatste gemeenteraadsvergade ring hoorde ik via Omroep Zeeland Radio dat de raadsleden elkaar vlie gen zaten af te vangen. Ze hadden nog niet begrepen dat ze één front moesten vormen tegenover Bert en ...de minister van Binnenlandse Zaken. Om veel geld te besparen moet het in elk geval direct afgelopen zijn met die verdeeldheid. Bij zo'n hei kele kwestie moet wel één front ge vormd worden. Er moet een brief met de volgende inhoud naar de minister: Excellentie, De gemeenteraad van Middelburg vindt dat u verantwoordelijk bent voor de benoeming van Spar van der Hoek tot burgemeester van on ze gemeente. Het is u via de com missaris der koningin genoegzaam bekend geworden dat hij iedereen, die daar ook maar enigszins voor in aanmerking kwam, tegen zich in het harnas heeft gejaagd. Wij zijn er ten diepte van overtuigd dat het niet naar behoren functio neren van betrokkene, het gevolg is van in de mens Spar van der Hoek gelegen factoren Het is een psychi sche aangelegenheid. Het kan best zijn dat hij zich daar zelf niet van bewust is. Wij verzoeken u met klem daar een onderzoek naar te la ten instellen. U kunt een betrekke lijk kleine gemeenschap als Middelburg, niet voor zo'n zware last laten opdraaien. Wij doen dan ook een dringend beroep op u de consequenties van uw beleid te aanvaarden. Hangende de procedure hebben wij de persoon in kwestie in bruikleen gegeven als burge meester van Madurodam. Met verschuldigde eerbied, ps. De eventuele hotelkosten in Madurodam zullen wij voor onze rekening nemen. Ik ben lang weggeweest uit Middel burg, maar de laatste maanden speelt er voortdurend een liedje, als het al een lied is, door mijn hoofd dat ik vroeger geleerd heb: o, Middelburg... O, Middelburg wat zijt gij diep gezonken...De...rest weet ik niet meer... Overigens earn(y) is Engels voor verdienen (redactie). Een tweeling. De zaak van Albert Slinger is na een fikse verbouwing weer open. VLISSINGEN - Albert Slinger Leder waren in de Walstraat is na verbou wing heropend. De winkelopper vlakte in vierkante meters is ver dubbeld zodat het zeer ruime as sortiment nog beter tot zijn recht komt. "Daar kwam de slopersha mer aan te pas", weet Albert Slin ger, "Er is een nieuwe indeling ge maakt geen drempel en een mak kelijke entree. Het is een open win kel geworden die uitnodigt tot binnenkomen. Er is voor gekozen om de reiscollectie koffers achterin de winkel te plaatsen. Het grote voordeel hiervan is dat men rustig kan uitzoeken en andere klanten in de winkel geen hinder hebben van de grote koffers." In de grote reis koffers heeft de klant keuze uit Samsonite, Delsey, Carlton, in ny lon kwaliteit en in harde en zachte schalen. Albert Slinger werkt al 24 jaar in de lederwaren en is goed in gevoerd in de branche: "Door samenwerking met de familie De Bruin heb ik de gelegenheid gekre gen om deze winkel vorig jaar over te nemen. Na de verbouwing zijn we eind februari weer open gegaan en het plan is om daar eind maart een officieel tintje aan te geven. In april houden wij een aktie met arti kelen uit onze collectie. In onze winkel zijn bekende merken te vin den zoals Mexx, Esprit, Kipling, Björn Borg, Claudio Ferrici. Een zeer gewild artikel is de rugzak, en zeker schoolrugzakken, die zijn im mens populair en wij hebben daar een groot assortiment in. Onze col lectie biedt een grote verscheiden heid, we hebben voor iedere beurs wel wat. In damestassen is er vrij veel in de huidige mode in diverse prijsklassen, zowel in imitatie als in de echte. Van de lederen damestas sen, een modisch gebeuren, zijn de nieuwe collecties net binnen. Ook aan de kleintjes is gedacht, we ver- FOTO: HARRY DE LANGE kopen leuke rugzakjes van Sesam straat en Winnie the Pooh. Er zijn vrij veel in kleinlederwaren zoals portemonnees, sleuteletuis, porte feuilles, ondermeer van Casteleyns Berens. Een specialiteit die wij voeren is de Knirps-paraplu, de enigste paraplu die gerepareerd kan worden." Een produktgroep die een stijgende populairiteit ver toont zijn de documententassen en de attaché-koffers: "Daar zien we steeds meer een sportievere lijn in komen weet Slinger, "wij letten goed op de nieuwste ontwikkelin gen in ons vakgebied. Wij willen service en kwaliteit leveren, dat staat bij ons voorop. Aandacht voor de klant, garantie en kwaliteit, dat is onze kracht en daarmee onder scheiden wij ons." Albert Slinger Lederwaren, Wal straat 85, Vlissingen telefoon 0118- 416706, maandagmorgen gesloten. 'Het werkt zeker' VLISSINGEN/M1DDELBURG - Met steun van de gemeente Vlissingen en de regiopolitie Zeeland is de po litie Walcheren samen met de Stichting Stadstoezicht Vlissingen- Middelburg eind vorig jaar begon nen met het inbraakpreventiepro ject 'Samen werken aan veilig wo nen'. Het doel hiervan is om het aantal woninginbraken te verminderen. De kans op inbraak wordt namelijk aanmerkelijk verkleind als in en om de woning een aantal preventieve maatregelen getroffen wordt. Huis-aan-huis zijn in bijvoorbeeld de wijken Pauwenburg, Bossen- burg en Westerzicht inmiddels brieven verspreid om iedereen van het project op de hoogte te bren gen. „Daarop zijn al veel reacties binnengekomen", weet Ruud van Dommelen van de Stichting Stadstoezicht. „Zo'n 15 tot 20% wil er meer over weten. De reacties zijn over het algemeen heel positief. De adviseurs laten zien hoe 'gelegen heidsinbrekers' te werk kunnen gaan. Daarbij wordt op de inbraak gevoeligheid van de woning gewe zen en wat er aan gedaan kan wor den om de kans op inbraak te ver kleinen." Het advies is gratis en het certificaat 'Veilig Wonen' is gratis. De voorzie ningen die aangebracht kunnen worden, moeten natuurlijk wel be taald worden. Maar daar staan veel voordelen tegenover. Verzekerings maatschappijen geven korting op de premies van de inboedelverze kering. Voorts is het gevoel van vei ligheid natuurlijk ook heel belang rijk. Voor verdere inlichtingen kan con tact worden opgenomen met Ruud van Dommelen, telefoon 413128. Straluma is de grootste speciaalzaak voor verlichting van Nederland 1 De keuze is enorm: op 2500 m2 zijn vele duizenden lampen te bewonderen 1 Straluma heeft niet alleen de juiste verlichting voor thuis maar ook voor uw kantoor of bedrijf 1 Zo'n 80% van de collectie is uit voorraad leverbaar: u kunt de lamp(en) van uw keus meteen mee naar huis nemen IEDERE EERSTE ZONDAG VAN DE MAAND GEOPEND VAN 11.00 UUR - 17.00 UUR Zeemanstraat 17 299» XR Barend recht Rotterdam-IJssetmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) Tel 010-2921026 Meubelen Tet 010-2921022 Verlichting Ring Rotterdam-Zuid, A15 afslag 20 Barendrecht/ljsselmonde www4draluma.nl riep de meester vrqeger in de klas als het te rumoerig werd. De meester die nu "Stilte" heeft geroepen zetelt in Den Haag, op de VROM-school en roept dat tegen, naar hij denkt, zijn boeren kleuterklasje. Ze bakken ze wel bruin op dat mi nisterie van VROM. Volgend jaar willen ze een al gemene maatregel van bestuur van kracht laten worden die het boeren verbiedt om tussen 's avonds zeven- en 's morgens zeven uur lawaai te maken. Het wordt onze voedselproducenten dan onmogelijk gemaakt om in die tijd te werken. Waarschijnlijk niet geremd door enige kennis van zaken wordt zo'n maatregel in een ARBO-goedge- keurde draaistoel aan het bureau verzonnen. Hij kwam tot stand na ettelijke telefoontjes van autochtone stadsbewoners die de rust en de ro mantiek van het platteland opzochten. "Want ja, kaerel, als je zo met de wagen een toertje van een paar uur maakt, dan ontdek je toch paradijsjes in dat boerenland. Ik denk er sterk over om mijzelf daer te vestigen." En zo geschiedde. Maar als je er woont, zeven dagen in de week, 24-uur per dag, dan ontdek je dat er nog andere zaken zijn dan mooi gras en zonneschijn. Stonk het in de stad naar auto's, hier roken ze de mest. De herrie van de stad werd het lawaai van trekkers, combine, en loeiende koeien die moesten kalveren. Dan maar even met Roderick-Ian gebeld op het ministerie, die kan, nee. die moet er even wat aan doen. VROM gaat uit van een geluidsnorm van 35 deci bel, ongeveer het geluid van een gezellig beklant terras. Ja. ja, er is veel veranderd, dit was in de tijd van de Boerenpartij van Koekoek absoluut niet mogelijk geweest. Als de boeren 's nachts geen le ven (lawaai) meer mogen maken, houdt een groot gedeelte van deze agrarische bedrijfstak op te be staan. Dan krijgen ze tijd om in de Kuip, de Arena of een ander groot stadion naar het voetballen te gaan kijken. Ze worden daar nu al spon taan toegezongen: "O, wat zijn die boeren stil". Iets om alvast over na te den ken, in stilte. caméléon^> WOENSDAG 28 MAART 2001 HUISARTSEN: VLISSINGEN: Zaterdag 31 maart: dr. B. Bosch, Badhuisstraat 47, tele foon 412233. Zondag 1 april: dr. Van Ouwerkerk, Gerbrandystraat 6, telefoon 465498. Spreekuur (zonder afspraak) van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. MIDDELBURG: Zaterdag 31 maart: dr. R. Lankhorst, Seisweg 29. Zon dag 1 april: dr. De Vries, Herenstraat 18. Centraal doorkiesnummer: 639933. OOST-SOUBURG, MIDDELBURG ZUID, ARNEMUIDEN, N1EUW&ST.JOOSLAND: Op zaterdag 31 maart: dr. R. Groot, Prins Bernhardstraat 2, Arnemui- den, telefoon 601308. Zondag 1 april: dr. J. Bergen, Ka naalstraat 89, Oost-Souburg, tele foon 461500. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAG- TEKERKE, MEUSKERKE, BIGGE- KERKE, ZOUTELANDE, KOUDE- KERKE, Op 30 maart en 1 april: dr. W. Spe- khorst, JW Schuurmanstraat 6, Domburg, telefoon 581271. Dr. B. Bouwense, Valkenisseweg 42, Biggekerke. telefoon 552190. OOSTKAPELLE, VEERE EN SE- ROOSKERKE: Geen opgave ontvangen. THUISZORG WALCHEREN: Voor verpleging, verzorging, uitleen verpleegartikelen, telefoon 0118- 684000. Via een antwoordapparaat krijgt u een 06-nummer door voor bereikbaarheid buiten kantooru- Regionaal Indicatie Orgaan Walche ren: voor aanvragen met betrekking tot verzorgings- of verpleeghuis zorg, thuiszorg of Wet Voorzienin gen Gehandicapten: tijdens kantoo ruren: 670800. TANDARTSEN KRING WALCHEREN: Op 31 maart en 1 april: D. Laverman, Meander laan 218, Middelburg, telefoon 635787. APOTHEEK: MIDDELBURG/VL1SSINGEN - Op de uren dat uw eigen apotheek ge sloten is, kunt u voor spoedeisende recepten terecht bij de waarnemen de dienstapotheek van het Stadsge west Vlissingen/Middelburg. De normale openingstijden van de apotheek zijn: Van 30 maart tot 6 april: maandag 1bi eb met vrijdag van 08.00 tot 18.00 uur. Weekenddienst: zaterdag van 10.00 tot 19.00 uur: apotheek Hummelen, Markt 69, Middelburg. Telefoon 612134. 24-uursdienst: apotheek De Singel, Singel 9, Vlissingen, telefoon 412730. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN: Van donderdagavond 20.00 tot zon dagavond 22.00 uur. Van 30 maart tot 3 april: T. Aadriaansen. VERLOSKUNDIGEN MAATSCHAP MIDDELBURG: Donderdag 29 maart vanaf 19.00 uur tot en met 1 april 19.00 uur: H. Brüheim. AMCENTRUM HOMECARE: Infor matie of aanvraag kraamzorg van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur voor ziekenfonds en particulier verzekerden. Voor di recte kraamhulp 24 uur per dag be reikbaar 0113-232924. Kraamcen- trum Homecare, Postbus 144, 4560 AC Hulst. AA MIDDELBURG - Alcoholpro blemen? Anonieme Alcoholisten. Vrijdag van 20.00 tot 22.00 uur. La tijnse Schoolstraat 10, Middelburg, telefoon 416043,465531 of 592141. DIERENARTSEN: Op 30 maart en 1 april: A. Diender, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, telefoon 410910. Op feestdagen die niet op zaterdag of zondag vallen, spreekuren zon der afspraak van 11.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Landbouwdierenparktijk Walche ren (grote huisdieren), Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapelle, tele foon 633803. Zaterdag en zondag aanmelden visites van 08.00 tot 09.00 uur. ARNEMUIDEN: R. Roskam, Langstraat 85, telefoon 634842. Consult en visite na telefonische af spraak. CATS AND DOGS UITLAAT- EN OP- PASCENTRALE: Voor het verzorgen van het huisdier in de eigen omge ving, telefoon 614626. Tevens voor opvang van uw huisdier tijdens va kantie en dergelijke en voor het zoe ken van gastgezinnen.. DIERENBESCHERMING NOORD EN MIDDEN ZEELAND: A Gogel- weg 12a, 4384 EV Vlissingen. DIERENAMBULANCE WALCHE REN: Alarmnummer 06-23268462 (24 uur per etmaal bereikbaar). VOGELOPVANG MIDDEN-ZEE LAND: telefoon 628288. POUTIE NOODHULP: telefoon 112 als elke seconde telt. Overige assistentie aanvragen via telefoon 0900-8844. Voor alle ande re aangelegenheden zijn de bureaus in Middelburg en Vlissingen 24 uur per dag open.

Scheldebode | 2001 | | pagina 5