De Scheldebode uit Open avond bij Muziekschool Keuringsdag voor alle honden GOESE INEKE OTTE ZET GEDACHTEN OM IN BEELDEN Palet presenteert zich Fanfare EMM concerteert DE LAMMERENBURCHT Salsalessen Aldegonde Niet door!!! Chakra's en goed in je vel zitten r nieuws in 'tkort Duizendste bezoeker verwacht Jaarvergadering reisvereniging Rondje Walcheren MIDDELBURG/GOES - Kunstenares Ineke Otte uit Goes exposeert tot en met 31 maart met beelden en sieraden in de Zeeuwse bibliotheek aan de Kous- teensedijk. Een bijzondere tentoonstelling, temeer omdat Otte met haar werk vaker buiten Zeeland te zien was. Afspiegeling Variatie DOORLOPENDE EXPO BIJ PRIMERA INSCHRIJVEN KAN TOT 21 APRIL VLISSINGEN - De Hondenvereniging Walcheren (HOWA) houdt zaterdag 12 mei een keuringsdag voor ras- en niet-rashonden op het eigen terrein aan de Lange Leenweg te Vlissingen, dit is tegenover het dierenasiel. Het unieke van deze keuring is, dat iedere hond hieraan kan deelnemen; zowel rashon den met als zonder stamboom en rasloze honden. Tevens is er een aparte klasse ingesteld voor reuen die gecastreerd zijn. Geen kunstjes Keurmeesters inschrijven BINGO DANSAVOND De Klaverjasclub kan nog enkele leden gebruiken Vrijwilligers/-sters gevraagd voor de bingo en achter de bar door omstandigheden gaan de Salsalessen aanstaande donderdag 15 maart Wel kunt u vrij komen dansen. We zorgen dat de Salsalessen zo spoedig mogelijk hervat kunnen worden. Rondje Walcheren Activiteiten voor kinderen op De Matrozen Lezing bij Good Medicine PAGINA 9 WOENSDAG 14 MAART 2001 VLISSÏNGEN - Zondagmorgen 18 maart wordt de duizendste bezoeker verwacht bij het Cinceconcert in CineCity aan de Spuikom 1. Na zeven goed bezochte con certen in de nieuwe grensover- staat het achtste optreden in het teken van de boekenweek door een link te leggen tussen componisten en musici enerzi jds en schrijvers en dichters an derzijds. Boekahndel De Ruiter en Fanoy treedt op als gastheer. Het concert begint om 11.30 uur. De koffie staat vanaf 11.00 uur klaar. Er wordt bovendien een kinderfilm vertoond. De kaartjes voor het concert kosten 15 gulden, voor de kinderfilm f 7,50. Ze zijn te koop bij de VW/ANWB aan de Oude Markt 3 in Vlissingen, De Drvkkery aan de Markt 51 in Middelburg en bij CineCity zelf dagelijks vanaf 12.00 uur. Telefonisch re serveren kan via nummer 416662. MIDDELBURG - De afdeling Zeeland van de Nederlands Christelijke Reisvereniging houdt woensdag 21 maart de jaarlijkse bijeenkomst in ont moetingscentrum Dauwen- daele vanaf 19.30 uur. Er wordt een presentatieprogramma over Schotland verzorgd door Peter Broekhuijsen en zijn Schotse vrouw Fiona Adams. Ook worden de jaarlijkse ac tiviteiten gepresenteerd. De eerste actieve dagtocht is 24 aprü naar Breda met onder meer een bezoek aan het Ned erlands Centrum voor Handw erken waar een grote collectie merklappen uit vele landen te zien is. Daarna gaat de rit naar het kaarsenmuseum in Baarle- Nassau. OOST-SOUBURG - Vrijdag 16 maart wordt in de zaal aan de Rehobothstraat 9 door gezins therapeut J. Simmering een thema-avond gehouden over huwelijk en gezin met dan als onderwerp: relatie ouders- kinderen. Aanvang 20.00 uur, entree gratis. Info via telefoon 463524. OOSTKAPELLE - In Toeristisch Centrum Oranjezon aan de Schoolstraat 4 exposeren tot en met 1 juni Marion van de Velde uit Serooskerke met schilderi jen in Oost-Indische inkt, aquarel en pastel en Ineke van de Rijt Romkema uit Tilburg met keramiek. De openingstij den: dinsdag tot en met don derdag van 10.00 tot 16.00 uur. MIDDELBURG - De praktijk voor Gestalt en psychosynthese aan de Breestraat 83, houdt 21 maart van 10.00 tot 13.00 uur een inloopochtend voor iedereen die zich vrijblijvend wil oriënteren op de mo gelijkheden voor individuele- en of relatietherapie. VLISSINGEN/GOES - Passage, de christelijk-maatschappelijke vrouwenbeweging Zeeland, houdt 22 maart een themamid dag voor leden en belangstel lenden in de Oosterkerk aan de Bergweg 88 in Goes. Aanvang 13.00 uur. Onderwerp: de or ganisatie van de politie in Zee land en het wijkgericht werken. VLISSINGEN-Vrijdag 16 maart wordt een gratis munten- en postzegeltaxatie gehouden in het Stedelijk Museum aan het Bellamypark 19 van 11.00 tot 16.00 uur. Taxatie en museu mentree zijn dan gratis. Bijzondere kunst in de bieb wordt gezocht naar evenwicht tussen spiritualiteit, bewustzijn en de omgeving. „De ontwikkelingen in mijn beelden zijn een afspiegeling van mijn eigen veranderend bewustzijn, een zoektocht naar de zin van het bestaan, het evenwicht tussen spiritualiteit en maatschappij. Hemel en aarde, natuur, tuinen, tempels, rust, bezinning, inspiratie en prikkelingen van de zintuigen zijn de poorten van de ziel. In de beelden zijn vaak symbolen en tekens verwerkt." „De tegenstellingen in cultuur en religie, Westerse en Oost erse symbolen, maar ook hedendaagse tekens, symbolen die nog niet in het dagelijks lev en worden gebruikt zijn inspi ratiebronnen. Mandala in lood en koper. Door Ben Donkers Over haar werk zegt ze: „vanuit het idee groeit de keuze van het te gebruiken materiaal. Gedachten worden omgezet in beelden, ontstaan door de oneindige hoeveelheid sym bolen die we elke dag tegenkomen." „Reizen door Oosterse landen zijn grote inspiratiebronnen en dat uit zich in mijn werk door het gebruik van traditionele en vaak eeuwenoude symbolen." Er wordt met verschillende ma terialen gewerkt en daarbij Ineke Otte bij haar kunstwerken.foto: harry de lange Long life, hout, lood en blad goud. Zo noemt Otte de oneindig hoge, wit besneeuwde bergtop pen in de Himalaya heel in drukwekkend, de prachtige landschappen in Tibet met de mooie nomadenvolken, ontel bare schitterende tempels, beelden en mysterieuze cul turen. De kunstenares maakt een grote variatie kunsttoepassin gen, dat kan zijn voor een schoolplein, begraafplaatsen, interieurs van gebouwen of re latiegeschenken. Ineke Otte is zelf op woensdag (van 14.00 tot 17.00 uur) en donderdag (van 19.00 tot 21.00 uur) bij de expo aanwezig. Ook kan er eventueel een afspraakje worden gemaakt. De openingstijden van de ex positie in het souterrain: maandag van 17.30 tot 21.00 uur: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur en za terdag van 10.00 tot 13.00 uur. VLISSINGEN - Een van de eta lages van de Primerazaak in de Walstraat, en dan met name die aan de Scherminkelstraat, wordt de komende tijd deels in gericht door leden van schilder svereniging het Zeeuws Palet. Op het ogenblik hangt er een zestal werkstukken in olieverf van Vlissinger Bram Lefeber. Hij schildert in diverse stijlen en heeft er ter decoratie ook nog een paar model-platbodems neergezet. Deze 'expo' is tot 15 april te zien, daarna volgt er werk van een andere Palet-kunstenaar. Overigens is in de zaak de ben odigde info over de werk stukken verkrijgbaar. MIDDELBURG - Vrijdag 30 maart houdt de Zeeuwse Muziekschool regio Walcheren van 17.00 tot 19.30 uur een open avond in het Kuiperspoortge bouw (ingang Hagepreekgang) in Middelburg. De deuren worden opengezet voor iedereen die interesse heeft in opleidingen, cursussen en mogelijkheden om samen te musiceren. Die avond wordt het volledige activiteitenpakket gepresen teerd en diverse ensembles en leden van muziekverenigingen die in oplieiding bij de Muziekschool zijn laten hun muzikale kwaliteiten horen. De avond staat tevens in het kader van de project-promotie- week die van 19 maart tot en met 1 april wordt gehouden. Dan worden er voorspeelavon den gehouden, workshops en concerten op diverse lokaties in zowel Middelburg als Vlissin gen. Programma Het programma is behoorlijk uitgebreid. Op 19 maart wordt begonnen met een presentatie piano, keyboard, blokfluit, dwarsfluit en gitaar in de Zeeuwse Bibliotheek vanaf 19.00 uur, dinsdag 20 maart om 19.00 uur is er een presentatie keyboard in het Theo van Does burgcentrum Vlissingen: van 16.00 tot 21.00 uur in het Kuiperspoortgebouw een pre sentatie zang en vanaf 19.00 uur in de Kloveniersdoelen een pre sentatie altviool en piano. Woensdag 21 maart van 15.30 tot 17.30 uur in het Kuiper spoortgebouw een demo akoestische instrumenten en electronica. MIDDELBURG-Met het geestelijk welbevinden gaat het volgens de medewerkers van De Oorsprong niet al te best. Daarom wordt woensdag 4 april een cursus chakra's en in nerlijke balans verzorgd. Chakra's zijn knooppunten van levensenergie. Cursusbegeleiders zijn in staat blokkerende factoren in chakra's waar te nemen en de juiste werking ervan te stim uleren. Belangstellenden kun nen via 06-22639337 of via e- mail centrumdeoorsprong planet.nl reageren. De Oorsprong zorgt voor heling door licht- en schaduwwerk. De minimale leeftijd voor deel name van de hond is 3 maan den, de jonge puppies worden beoordeeld in de speciale babyklasse, een klasse voor heel jonge puppies, welke normaal niet in Nederland maar wel in Engeland en Amerika wordt gehanteerd. De honden moeten geen kunst jes vertonen of gehoorzaamhei dsoefeningen doen, maar wor den beoordeeld op het uiterlijk voorkomen, zoals de raspunten voor de rashonden, het gebit, de conditie van de hond, de vacht en of de hond zich goed kan be wegen. Ook wordt het karakter van de hond getest. De rasloze honden worden beoordeeld op de mate van verzorging, condi tie en omgang baas-hond. Voor alle leeftijden van de hond zijn er aparte klassen, zodat alle leeftijden bij elkaar worden ingedeeld. Ook wordt op deze dag een kind-hondshow gehouden, voor kinderen van 4 tot 12 jaar met hun hond. De kinderen moeten dan, het liefst verkleed, met hun hond in de ring ver schijnen, zij worden beoordeeld op de leukste combinatie en het omgaan met de hond. Voor ieder kind is er een beker beschikbaar. Voor deze dag, welke zelfs uniek is voor heel Nederland, omdat dergelijke keuringen op deze manier nooit worden gehouden, zijn vijf keurmeesters uitgenodigd. Voor deze dag verwacht de HOWA zo'n 300 inschrijvingen uit geheel Zeeland en daar buiten. Er zijn zo'n 100 bekers te win nen, terwijl iedere deelnemer een schitterende standaard als aandenken krijgt. Voor de hond is er een keurrapport. De inschrijving sluit op 21 april of eerder wanneer het maxi male aantal te keuren honden is bereikt. Het inschrijfgeftf is be wust erg laag gehouden en bedraagt f 15,- per hond voor HOWA -leden en f 20,- per hond voor niet-leden. Deelname aan de kind-hondshow bedraagt f 5,- de hond moet wel voor de gewone keuring zijn geschreven. ïn- Inschrijfformulieren zijn verkri jgbaar op trainingsdagen bij Hondenvereniging Walcheren, of bij Dierenshop De Trouwe Vriend in winkelcentrum Dauwendaele Middelburg, Hondentrimsalon De Trouwe Vriend, Langstraat 85 in Arne- muiden, bij dierenspeciaalzaak Van de Vreede, Houttuinen 24, Goes en bij Margareth Wisse, activiteitencommissie Howa, W. Druckerlaan 58 te Vlissin gen. Nadere inlichtingen: 0118-469328, E-mail: SEROOSKERKE - Het jaarlijks concert van fanfare Eendracht Maakt Macht is zaterdag 17 maart en heeft als thema Amer ica. Eerst komen jeugdorkest en slagwerkgroep in actie, vervol gens het fanfareorkest met een gedeelte uit de West Side Story. Cathy Kotoun en Lianne Min- derhoud zijn de dirigenten, de presentatie is van Reint Laan. Het concert is in De Zandput en begint om half acht. EMM verzorgt zaterdag een concert. Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 vrijdag 16, 23 en 30 maart Gratis entree Aanvang 19.45 uur zaterdag 31 maart m.m.v. Het Riverside Trio Aanvang 20.30 entree ƒ10,- Inlichtingen: de heer Van Munster 011 8-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. 2x100 DOMBURG - De stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren houdt 21 maart voor de negende keer het Walchers koersbaltoemooi. Er doen 46 teams aan mee. De eerste wed strijden starten om 09.30 uur in de Couburg Koudekerke. VLISSINGEN - In het Bolwerk bij winkelcentrum Pape gaaieburg, wordt 15 maart vanaf 20.00 uur bingo gespeeld. De toegang is gratis. MIDDELBURG - Vrijdag 16 maart in de Drvkkery literair café met Frans van Dixhoom, geboren in Hansweert en van 1953 tot 1986 woonachtig op Walcheren. Dinsdag 20 maart om 20.00 uur in de aula van de Zeeuwse Bib liotheek Kees Snoek. Kaarten f 7,50 zijn te koop bij De Drvkkery aan de Markt 51 in Middelburg en de Zeeuwse Bib liotheek aan de Kousteensedijk 7 in Middelburg. VLISSINGEN - Op zaterdag 17 maart verzorgt de Vlissingse ac cordeonvereniging Accordeola een uitvoering in het Arse naaltheater vanaf 19.30 uur. En tree 10 gulden. Als thema is gekozen voor The Night of the Accordeon. Daarin zijn allerlei muzieksoorten verwerkt van klassiek tot modern. Aan het programma wordt meegewerkt door Annemarie Simonse op accordeon, Juliette de Visser panfluit en Bert Prevoo eufoni- um. Er is die avond tevens een verloting. MIDDELBURG - In peuter speelzaal 't Pietepeutertje aan de Keurhove 1-3 wordt woens dag 28 maart van 13.30 tot 14.30 uur een kledingbeurs gehouden. Zomerkleding in de maten van 86 tot en met 164 kan woensdag tussen 08.30 en 09.30 uur worden ingeleverd bij de sp<jelz$0l. MIDDELBURG - In Bar Ameri can aan Plein 1940 wordt vri jdag 16 maart vanaf 21.00 uur opgetreden door de bands Neuk en Uppercut, entree 15 gulden. OOST-SOUBURG - Vanaf 21 maart vinden er elke woensdag middag, tussen 14.00 - 16.00 uur, kinderactiviteiten plaats in de buitenschoolse-opvang- lo catie 'De Matrozen'. De organ isatie is in handen van Stichting Kinderopvang Walcheren en wordt uitgevoerd door de peda gogische medewerkster van de Matrozen, Carla Zijlmans. Deze activiteiten zijn bestemd voor alle kinderen uit Oost- Souburg tussen de 4 en 13 jaar. Op deze middagen kan er door 10 èl5 kinderen haar hartelust gespeeld, geknutseld en gekookt worden. In maart en april zal het accent voor namelijk op knutselactiviteiten komen te liggen. In mei maken de kinderen kennis met diverse kookkunsten en in juni staat spel hoog in het vaandel. De kosten bedragen ƒ1,50 per mid dag. Er kan ook gebruik worden gemaakt van een strippenkaart van ƒ5,-, die voor vier middagen geldt. 'De Matrozen', bevindt zich in de basisschool de Tweemaster, in de Jan de Priesterstraat 4 in Oost-Souburg. Voor opgave en inlichtingen kunt u terecht bij Carla Zijlmans tel:490320 (dagelijks bereikbaar na schooltijd) en/of Stichting Kinderopvang Walcheren tel: 614532. OOST-SOUBURG - Good Med icine uit de Badhuisstraat 63 in Vlissingen verzorgt dinsdag 20 maart vanaf 20.00 uur een lez ing over aura en helderziend heid bij Van Duyvendoorde aan de Dongestraat 107. Entree f 12,50. De lezing wordt ver zorgd door Ronald van de Peppe.

Scheldebode | 2001 | | pagina 9