HALT-ETALAGE ONTDAAN VAN STOFFIG IMAGO n»MWIRMLNBNMM van der Grift naar NK-judo Met The Tube naar Val Thorens Een bijzondere kijk op 'Tube NIEUWE COLLECTIE! U heeft een feest, wij maken het spektakulair Vooral uw feesten dB WEEKKRANT VOOR WALCHEREN. VOOR BEZORGKLACHTEN KUNT U BELLEN NAAR: 0118 652 700. VOOR TIPS EN LEUKE SUGGESTIES KUNT U BELLEN: 0118 652 713 Euro-informatie in bibliotheek Kaasboerderij Kwekkeboom genomineerd Behoorlijke vracht witgoed Deze week start De Scheldebode met een tweeling vertelt'. terzake Ineke Otte laat bijzon dere kunstwerken zien in de openbare biblio theek. Oldtimers restaureren is een speciaal werkje. MIDDELBURG - Voorbijgangers moeten even stil bli jven staan bij onze etalage. Zich afvragen wat de pre sentatie betekent. Wij hebben kunstenaars uitgen odigd om de uitstraling van het pand en van ons werk een hedendaags imago te geven". Doorlopend Betrapt Praktijk CD-R DISC Beste service, laagste prijs! VLISSINGEN - De 14- jarige Ramon van der Grift komt zondag 17 maart uit bij het Neder lands judokampioen schap in Nieuwegein. Hij is ingedeeld in de cate gorie -41 kilogram. De jeugdige Vlissinger heeft zich intensief op het kampioenschap voor bereid. „Ik train zeker tien uur per week en ben thuis met mijn halters bezig". SQUTHPO? I FUJ3U [aem'kei] Lentefeest van het COC Een tweeling vertelt Wandeltochten voor senioren Cursussen voor verstandelijk gehandicapten L *-» [~40011401 ~i Scheldebode M/V WOENSDAG 14 MAART 2001 PartV Centrum De pannenkoek van de maand: Spek-appel ƒ8,50 Ook geschikt voor kinderen Burg. v. Woelderenlaan 5 Vlissingen Tel.: 0118-418653 MIDDELBURG - Tot en met 24 maart is op de begane grond van de bibliotheek aan de Kousteensedijk een informati estand ingericht over de Euro. Het ontstaan en de invoering ervan worden belicht, er zijn brochures en een boekenkast je met uitleenbare publicaties over de Euro. Ook is er een vit rine met een complete verza meling van Europese munten die vanaf 1 januari uit de rou latie worden genomen. De infostand is een initiatief van het Info Point Europa, een voorlichtingspunt van de Eu ropese Commissie voor de Eu ropese burgers. Tijdens de reg uliere openingstijden van de bieb, kunnen bezoekers er een kijkje gaan nemen. MIDDELBURG - Voor de verkiezing 'agrarisch onderne mer van het jaar 2001' is de kaasboerderij van de familie Kwekkeboom uit Middelburg genomineerd. Er zijn in totaal vijf gegadigden voor de titel: de zuivelverwerk ers Jan en Alei Heida uit Lelystad: Bart Noordhuis en Elisabeth Bisschop, vaste plantenkwekers uit Boijl; Joost en Ted Vaalburg, akkerbouw ers uit Zuidschermer: Hans en Diny Verhoeven, varken shouders uit Valkenswaard; Wilfred van Stam, pluimvee houder uit Stolwijk en de Mid delburgse kaasboerderij. Kwekkeboom weet, aldus het rapport, op doortastende wijze de kloof tussen producent en consument te dichten. Met de verwerking van melk tot vele kaassoorten en directe verkoop aan huis, speelt dit gezinsbedrijf een voortrekker srol ion de regionalisering van de land- en tuinbouw. Directe verkoop aan klanten, met eigen producten en die van collega-boeren, en dat op een manier die op de langere termijn bedrijfseconomisch perspectief biedt. Consumentgericht betekent op dit bedrijf ook dat wordt gekeken naar de productieom standigheden. Het gebruik van kunstmest en bestrijdingsmid delen is bijvoorbeeld fors teruggedrongen. Donderdag 22 maart wordt in het Golden Tulip Hotel Figi in Zeist de winnaar bekendge maakt. VLISSINGEN - Uit een schu urtje achter een woning aan de Schuitvaartgracht zijn een diepvriezer, wasmachine en koelkast weggehaald. De waarde bedraagt enkele hon derden guldens, de vracht was aanzienlijk zwaarder. 'Even stil blijven staan' Door Ben Donkers Aan het woord Nel van Welsum, coördinator van het Regionaal Halt Buro Walcheren. De eta lage van ons pand op het adres Vlasmarkt 45 in Middelburg, was nodig aan verandering toe. „Zo'n tien jaar geleden zijn we begonnen om er bijvoorbeeld vernielde verkeersborden en halfverbrande afval- en prullen bakken te presenteren. Duidelijk voorbeelden van j eugdcriminaliteit. ,,Wij hebben Walcherse kunste naars uitgenodigd om hun visie op het vandalisme te geven. Iedereen heeft een eigen filosofie. Ik ben zelf gefasci neerd door de foto's van Peter Toornstra, momenteel met enkele kunstwerkjes in de eta lage te zien. Die afbeeldingen tonen weinig tot geen emotie, maar het lijken wel jonge mensen. De foto's stralen anon imiteit uit. Alsof ze willen zeggen: ik hoor niet tot de doel groep." Toornstra stopt bijna al zijn vri- jetijd in z'n hobby: fotografie. „Ik heb een doorlopende foto expositie in eetcafé Bommel aan de Markt. Vanaf mijn jeugd jaren heb ik al een camera bij de hand. Etalagepoppen of band jes zoals onlangs Blof in Ahoy en Anouk, alles heeft mijn inter esse. Ik probeer er altijd wel iets anders van te maken dan de doorsnee fotograaf." „Ik vroeg me af wat er op HALT betrekking heeft. De foto's stralen veel uit, ofschoon het poppen zijn. Jongeren komen op het verkeerde pad terecht, en dan hangen ze." „Halt bestrijdt vandalisme", zegt Van Wen- sum, „Wij doen dat op verschil lende manieren. Jongeren die 'verdwaald' zijn, komen hier via de politie terecht. Strafvervol ging kan dan worden voorkomen door werkzaamhe den te gaan verrichten. Het is een alternatief, geen verplicht ing." Er is echter een aantal regels aan verbonden: de aangerichte schade mag bijvoorbeeld niet hoger zijn dan 1.500 gulden. Bij diefstal mag het gestolene niet meer bedragen dan 250 gulden en je moet tussen de 12 en 18 jaar zijn om van Halt gebruik te kunnen maken. „Ieder is verantwoordelijk voor zijn eigen daden, meedoen met Halt, daar kies je voor. Doe je dat niet, dan moet de jeugdige vandaal zich verantwoorden bij de kinderrechter." Jongeren die iets vernielen of bekladden, overlast veroorzak en en dergelijke en door de poli tie worden betrapt, kunnen bij het Halt-buro terecht komen. Halt staat voor Het Alternatief. Het betekent strafvervolging voorkomen door werkzaamhe den te verrichten. FOTO: M. KLEYN. MIDDELBURG - „Een close-up van een stukje Vrouwenpolder", schrijft M. Kleyn uit Middelburg. „Mensen bouwen een dam, water en zand maken er onder invloed van het weer hun eigen compositie van. Eén van de Zeeuwse stromen?" Heeft u ook een bijzondere kijk op...laat het de redactie even weten. Ons adres: Postbus 7011, 4330 GA Middelburg. Nel van Wensum en Peter Toornstra bij de Halt-etalage foto: harry de lange Bij Halt wordt gevraagd wat voor werk je wilt doen om het vandalisme goed te maken. Be sproken wordt de schadever goeding en dan wordt een voorstel aan de officier van justitie gedaan. Gaat die acco- ord, dan kun je aan de slag. Halt geeft ook informatie over vandalisme, over oorzaken en gevolgen, over de slachtoffers en wat er aan gedaan kan wor den. Samen naar oorzaken en, wat belangrijker is, oplossingen zoeken. Die zijn niet meteen voorhanden, maar er wordt wel aan gewerkt. Erover praten is al prima, er iets aan doen is nog veel beter. Ook ouders en verzorgers van kinderen jonger dan 12 jaar die in aanraking zijn gekomen met de politie, kunnen bij Halt infor matie inwinnen. Ouders en kinderen kunnen samen goede oplossingen zoeken voor de ontstane problemen. Hiervoor is het zogeheten Stop-program ma ontwikkeld bestaande uit een aantal opdrachten en gesprekken. Ze is net 15 jaar. Annemarie haalt met een onschuldig gezicht vuile borden, glazen en bestek op in een restaurant. Bij een groot winkelbedrijf heeft zij een maand geleden geprobeerd sportschoenen mee te nemen zonder af te rekenen. Ze werd betrapt en is door de politie doorverwezen naar het Region aal Halt Buro Walcheren. Om te boeten voor winkeldief stal moest ze twee middagen werken bij dat grote winkelbedrijf. Het werk zit er op, het proces verbaal is ver scheurd. „Het was leuk werk", zegt ze. Maar net als andere winkeldieven schaamt ze zich. Het kost veel moeite om de winkel binnen te stappen. Sommigen gaan liever twee maanden in een andere winkel werken dan één dag in de zaak waar ze iets gestolen hebben. Het is het 'lik-op-stuk' beleid. Als dat pijn doet, maakt het in druk. Dat is de bedoeling. 10 Schrijfbare discs in luxe jewel-case. Capaciteit van maar liefst 700 Mb per schijf. Tevens te gebruiken voor opnemen van muziek tot 80 minuten. Ramon van der Grift komt bij het NK-judo uit in de categorie -41 kilogram. MIDDELBURG - Mede naar aanleiding van het succes van vorig jaar gaat The Tube weer op wintersport in Frankrijk. Van 27 april tot en met 6 mei verblijven de deelnemers in het Franse dorpje Val Thorens, het grootste aaneengesloten skigebied ter wereld. Er zijn skimogelijkheden voor beginners en gevorderden, er is een funpark en een half pi pe. Bovendien kan er genoten worden van specia liteiten, een bar becue en optredens van dj's en bands. The Tube zorgt voor een royal class bus reis, zeven typisch Franse nachten in Met The Tube op wintersport naar Frankrijk. een appartement en een zesdaags liftpasje met test- card die toegang geeft tot het test centrum, het clinic- program- ma en de vele middag- en avondacti viteiten zoals fakkeltochten en de mogelijkheden om lessen te volgen. Natuurlijk heeft iedereen toe gang tot het bruisend nachtle ven in de vele disco's en après- skibars met op 30 april een 'oranjefeest'. Kosten: 569 gulden. Er kunnen 35 personen mee, inlichtingen telefoon 625440. A'H ny? @Lhe Segeerstraat 66 4331 JP Middelburg tel.: 0118-625440 MIDDELBURG - Het verenig ingscafé van het COC midden- Zeeland houdt zaterdag 31 maart een lentefeest van 21.00 tot 02.00 uur. Het adres: COC midden-zeeland, Lange No ordstraat 51 te Middelburg Deze week start De Schelde bode met verhaaltjes, geschreven door een tweeling en uit het leven gegrepen. Het zijn overpeinzingen over verleden, heden en toekomst. Op de colomn, regelmatig terugkerend in deze weekkrant, kunnen lezers hun reactie geven. Dat kan via de redactie op het bekende adres: Postbus 7011, 4330 GA Mid delburg. MIDDELBURG - De wandel commissie van de Middel burgse Turnvereniging gaat in het kader van ouderen in be weging een aantal senioren wandeltochten houden. Be gonnen is inmiddels afgelopen dinsdag. Voorts elke tweede en vierde dinsdag van de maand. De afstanden zijn 5 of 10 kilo meter. Start tussen 09.00 en 09.30 uur bij turnhal De Zand kuil aan de Breeweg 94^. In lichtingen via telefoon 637766. Inschrijfgeld f 2,50 en dat is in clusief koffie. MIDDELBURG - Het Sociaal Pedagogisch Dienstverlenings centrum heeft een nieuw cur susaanbod voor mensen met een verstandelijke handicap. Er worden mogelijkheden gebo den vaardigheden op te doen voor een betere integratie in de Zeeuwse samenleving. Doel van het aanbod is om mensen daadwerkelijk te hel pen hun contacten met ande ren tot een succes te maken. SPD-Zeeland hiedt meer dan tien cursussen. Hoe is het bij voorbeeld om op te komen voor jezelf, zelfstandig te wonen, vriendschap en liefde te delen? Voor broers en zussen van ver standelijk gehandicapten zijn er praatgroepen en voor jonge ouders speel-leergroepen en er kunnen ervaringen uitge wisseld worden. Nieuw is een cursus over de Eu ro die ook voor verstandelijk ge handicapten vragen oproept. De cursus 'vriendschap en lief de' staat eveneens in de belang stelling en 'opvoeden', want mensen met een verstandelijke handicap krijgen in toenemen de mate zelf kinderen en be kend is dat opvoeding niet ge makkelijk is. De nieuwe gids met cursussen is eenvoudig leesbaar en kan gratis worden aangevraagd bij SPD-Zeeland, telefoon 615051.

Scheldebode | 2001 | | pagina 1