'Goede kwaliteit wint altijd e Scheldebode varia zeeland wil 400-jaar VOC groots vieren Sponsor in de sport Nog steeds veel onbegrip Arrangement tussen de Scheldes DE LAMMERENBURCHT Hotel ZUIDERDUIN HOBBY- CREATIEF EN POPPENBEURS r Biljarten bij Scheldezicht Infoavond in Meyboom Eerste optreden Blof in Goes SLAGERIJ DE VISSER EN WALCHERS VLEES: BINGO DANSAVOND De Klaverjasclub kan nog enkele leden gebruiken Vrijwilligers/-sters gevraagd voor de bingo en achter de bar THEATER CAFE YAZ00 'overgewicht, onbelangrijk: vormeloos' Allergaartje ONTMOETINGSCENTRUM DAUWENDAELE VRIJLANDSTRAAT, MIDDELBURG 'T ALLERGAARTJE MIDDELBURG - Het Zeeuws Archief, het Maritiem Museum Zeeland en het Bureau voor Toerisme Zee land hebben gezamenlijk het plan opgevat om Zee land en het 400-jarig jubileum van de Verenigde Oostindische Compagnie (VOC) volgend jaar nadrukkelijk te presenteren. Samenwerken Centraal Programma Ideeën REACTIE OP DYSLEXIE: VLISSINGEN - Naar aanleiding van het stuk over Mar- loes Eijkelenburg in uw krant van woensdag 21 febru ari hetvolgende: Als oud opticien (nu 73 jaar) heb ik er veel mee te maken gehad en vertel nu iets uit mijn praktijk in Vinkeveen van ruim 20 jaar geleden, mis schien kunt u het doorspelen naar haar hulpverleners want er bestaat nog steeds een groot onbegrip over dit onderwerp. REIMERSWAAL - Wie met club, vereniging of ander gezelschap een dagje aangenaam wil verpozen bij drie verschillende bedrijven kan een "Arrangement tussen de Scheldes" boeken. Binnen een straal van vijf kilo meter treft men 't Molenhof, antiek, curiosa en cade aus, in Kruiningen, De Sequoiahof, een unieke tuin, 20.000 m2 Zeeuwse eigenzinnigheid, in Vlake en kaas boerderij De Pieterspolder, aan de Oosterschelde bij Kruiningen, waar melk op ambachtelijke wijze ver werkt wordt tot Boerenkaas. Rondje Walcheren Zeeuwse avond Homeopathie voor de hond Vissen ook op internet WEMELDINGE - Biljartvereni ging Scheldezicht houdt al diver se jaren achtereen het Micha- toernooi. Aan het toernooi kan iedereen deelnemen, man of vrouw, jon gen of meisje, wel of geen lid van een vereniging of club. Elke partij bestaat uit de spels- oorten libre, bandstoten en drie banden, waarbij van het ge middelde libre wordt uitgegaan. Iedere speelster of speler speelt minimaal twee partijen, een eer ste ronde en eventueel een ver liezersronde of volgende ronde. Aan het eind van het toernooi blijven er acht deelnemers over die een complete eindstrijd spe len, waaruit de kampioen dan komt. Voor de beste drie spelers zijn er geldprijzen van f 250,- f 150,-en f 100,- en verder mag de kampioen de wisselbeker voor een jaar mee naar huis nemen. Er wordt gespeeld vanaf 15 maart op dinsdag-, woensdag-, donder dag- en vrijdagavond vanaf 19.30 uur in het clublokaal: snackbar Micha in Wemeldinge. Er kan worden ingeschreven tot 10 maart. Het inschrijfgeld van f 15.- per deelnemer dient op de eerste speelavond te worden voldaan. Voor opgave of in formatie kunt u bellen naar 0113-621262; 0113- 622210 of via de website van Scheldezicht http: www.schel- dezicht.nl. VLISS1NGEN - Op vrijdagavond 16 maart is er een informatiea vond Bio-energetica in de Mey boom te Vlissingen. Er worden eenvoudige bio-energetiche li chaamsoefeningen gedaan, zoals de aardingsoefening en oefenin gen gericht op het activeren van je energie. Tevens is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De avond be gint om 20.30 uur. Uitgebreidere informatie en folder bij de Mey boom: 0118-467542. GOES - Na een welverdiende va kantie van vier weken begint de Zeeuwse band Blof 30 april met een grote reeks optredens door het gehele land. Het eerste optre den wordt in de Zeelandhallen in Goes gehouden. Net als het afgelopen jaar zijn er in de Zeelandhallen twee voor programma's te horen met een Zeeuwse achtergrond. Till Dawn en Handsome 3some. Het optre den in Goes begint om 20 uur. De toegangsprijs bedraagt vijfen dertig gulden en de voorverkoop adressen zijn onder andere Café Flora, VW Goes en VW Yerseke. Via internet www.blof.nl zijn ook kaarten te bestellen. Slagerij De Visser staat voor kwaliteit en goede service. MIDDELBURG - Specialiteitensla gerij J. de Visser Zoon van de Ou de Koudekerkseweg 26 is voor velen een bekende klank. Het ambachte lijke slagersbedrijf zit er vanaf 1952 en staat al die tijd pal voor kwaliteit en goede service. Eigenaar Bram de Visser over de werkwijze in zijn bedrijf: "Een be kende specialiteit van ons is Wal- chers Rundvlees. Ik koop altijd bij vaste adressen runderen van goede vleeskwalitiet, malsheid, kortom kennis van zaken." „Wij zijn er altijd op een verant woorde manier mee bezig geweest, daar is een goede controle op. Je hoort tegenwoordig veel over BSE, dat betreft uitsluitend het centrale zenuwstelsel en dat zit in de herse nen en ruggemerg. BSE kan dus ab soluut niet in het vlees zitten. Run derkoppen worden gelijk vernietigd en worden op geen enkele manier in het consumptievlees verwerkt. We hebben er enkele weken gele den met een paar honderd slagers een vergadering over gehad." „Kijk, als slager wil je 100% zeker heid hebben over wat je de mensen biedt. Bovendien wil ik het zelf ook veilig kunnen eten. Als er landelijk ergens een rund ontdekt wordt dat BSE heeft, wordt gelijk de hele stal vernietigd. Dat is niet echt nodig. Wij doen onze uiterste best om de kwaliteit van Walchers Rundvlees te promoten en zien dat het ver trouwen van de klant blijft. Mensen komen de winkel binnen: "Slager kunnen we nog entrecóte eten?" „Iedere klant kunnen wij gerust stellen dat het rundvlees van goede FOTO: HARRY DE LANGE kwaliteit is. Men zegt dat BSE een Europees probleem is. Maar hoe komt het dan dat het ook in Canada bij een hert aangetroffen is?" Slagerij De Visser streeft kwaliteit na: „Dat is het beste produkt'. We maken zo veel mogelijk zelf. We kopen een rund, dat wordt geslacht en als het hier binnen is benen we het zelf uit. Van een rund maken we ondermeer rookvlees en van een varken lekkere ham." „Kwaliteit wint altijd. En als je alles met mate eet dan mag je alles blij ven eten van de dokter. We zijn een erkend leerbedrijf en hebben al veel goede slagers opgeleid. Het is leuk om kennis over te dragen. Moest ik zelf nu een beroep kiezen dan werd ik weer slager, want ja, ik ben slager in hart en nieren!" Op één van de aankomende zondagen in maart hoopt Fletcher Hotel Zuiderduin haar 150.000ste brunchgast te mogen verwelkomen. Uiteraard willén wij deze gebeurtenis niet onopgemerkt voorbij laten gaan! Ter ere van deze gelegenheid bieden wij de 150.000ste bezoek(st)er een geheel verzorgd weekend voor 2 personen in de Belgische Ardennen aan. Wie weet..., bent u de gelukkige.'?! Graag tot ziens! Brian Winkel, restaurantmanager Iedere zondag van 12.00 uur tot 14.00 uur onze vernieuwde brunch met een speciaal kinderbuffet. Voor reservering en/of aanvragen van informaiie: bel 0118 - 56 18 10 Hotel Zuldcrduin, De Bucksweg 2. 4361 SM Westkapelle Motel Zuiderduin b een onderdeel van de Fletcher Hotel Croup b.v. Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 vrijdag 9,16, 23 en 30 maart Gratis entree Aanvang 19.45 uur zaterdag 31 maart m.m.v. Het Riverside Trio Aanvang 20.30 entree ƒ10,- zaterdag 10 maart sketches, zang en zelf kunt u dansen Aanvang 20.00 entree 7,50 Inlichtingen; de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. Het team van Serooskerke A-1 met de nieuwe tenues. SEROOSKERKE - De A-1 junioren van w Serooskerke zijn door Vakantie centrum Serooskerke van nieuwe tenues voorzien. Links op de foto Henk en Maja Maas, de sponsors. nee), vrijdag 30, zaterdagen 31, 7, 21, 22 april (matinee), zaterdag 19 mei. Aanvangstijden: 20.15 uur, matinee 15.00 uur. Reserveringen/kaartverkoop: uit sluitend bij Uit in Vlissingen tele foon 0118-416662, bij ANWB/VW, Oude Markt 3, Vlissingen en boek handel De Drukkerij, Markt 51, Middelburg. VLISSINGEN - Overgewicht, onbe langrijk: vormeloos, zo heet de nieuwe productie van amateurto neelgroep De Zeeuwse Komedie. Zaterdag 10 maart gaat het stuk, onder regie van Katinka van den Dool, in premiere in theater Vest- zak99 in Vlissingen Voorstellingen: zaterdagen 10 maart (première), 17, 24, 25 (mati- Hobby en Creativiteitscentrum ZATERDAG 10 MAART DE BEURS IS GEOPEND VAN 10.30 TOT 16.00 UUR TOEGANG GRATIS VOOR UW HOBBY VLISSINGSESTRAAT 12, OOST-SOUBURG, TEL. 0118-461706 INTERNET WWW.ALLERGAARTJE.NL S.V. JONG AMBON ORGANISEERT OP VRIJDAG 9 MAART EEN PRIJSKLAVERJASAVOND. Aanvang 20.00 uur, aan de Kruitmolenlaan 125 Clubhuis Jong Ambon Tevens mooie verloting, iedereen is welkom Inschrijven kost f3,50 p.p. Inl. J.H.de Kubber tel. 0118 628643, A C. Koomon tel. 0118 616607 De initiatiefnemers zien goede mo gelijkheden om Zeeland en zijn roemruchte VOC-geschiedenis na drukkelijk in beeld te brengen. Met incidentele thema-activiteiten, maar vooral ook met blijvende. Een centrale coördinatie en regie van dit project zijn echter onont beerlijk voor een succesvolle orga nisatie en een goed programma. Hiervoor proberen de initiatiefne mers dan ook financiën te genere ren. Zeeland kan zich onderscheiden met een breed scala aan VOC-acti- viteiten, het hele jaar door en met duurzame producten naast eenma lige evenementen. In een brain- stormmiddag met diverse lande lijke en provinciale organisaties werd alvast een aantal ideeën en plannen geïnventariseerd en ge peild of er voldoende draagvlak is om dit themajaar groots te brengen in Zeeland. De deelnemers constateerden dat er een veelheid aan goede en bij zondere ideeën is, maar dat de fi nanciële middelen beperkt zijn. Daarom is keuzes maken en samenwerken van essentieel be lang. De deelnemers aan de brainstorm bestonden uit vertegenwoordigers van culturele instellingen, toeristi sche organisaties, bedrijfsleven, overheidsinstanties en een aantal landelijke clubs. Zij vinden dat één centrale coördi natie voorwaarde is voor het suc cesvol kunnen organiseren van een kwalitatief goede Zeeuwse presen tatie. En een optimale marketing, persbewerking en financiering. Daarom stelden de aanwezigen voor een stuurgroep op te richten voor de coördinatie. Die stuurt dan drie werkgroepen aan voor marke- ting&communicatie, inhoudelijke programmering en de financiën. Die werkt bovendien intensief sa men met het landelijk coördinatie punt VOC 2002 voor landelijke pro motie van Zeeland. Uitgangspunt is dat de verschillen de evenementen en producten in het Zeeuwse themajaar specifiek gericht worden op de juiste doel groep: de VOC-kenner en VOC-lief- hebber, de cultuurminnaar, de aan wezige (reguliere) toerist, de eigen inwoner. Bijvoorbeeld minder diepgaande activiteiten in het hoogseizoen voor de reguliere Zee- landgast en special-interest acti viteiten daarbuiten voor liefheb bers en kenners (nieuwe doelgroe pen/ seizoensverlenging). Verder is het van belang dat er een aantal grote trekkers komt met daar omheen een breed scala aan klei nere activiteiten, regionaal goed gespreid. Iedereen die leuke ideeën heeft of al met plannen bezig is, wordt ge vraagd die in te dienen bij het Bu reau voor Toerisme Zeeland (BTZ), dat centraal contactpunt is. Het evenement of het product kan dan namelijk meedoen met de geza menlijke organisatie, promotie en communicatie. Op een dag komt er een direkteur van een groot bedrijf bij mij en ver telt dat hij een zoon heeft van 12 jaar die bijzonder intelligent was, maar niet kon lezen! Die vader gaat met hem naar het ooglijdersgast- huis in Utrecht en laat hem onder zoeken door Prof. ten Doescate, die constateert dat beide ogen 100 zijn en stuurt de vader weg met de mededeling: Uw zoon is niet 100% De vader laat het er niet bij zitten en gaat naar de oogkliniek in Rotter dam, daar hetzelfde antwoord. Waarop de vader naar Nijmegen gaat en zijn zoon daar ook door een prof. laat nakijken met weer het zelfde resultaat. Die vader komt naar mij toe en vraagt wat moet ik hier mee aan? Ik refractioneerde deze jongen ook en het bleek inder daad dat zijn ogen stuk voor stuk goed waren, maar....met twee ogen gelijk zag hij niet goed, - dat hebben ze nergens geprobeerd zei die vader - Wat was namelijk het geval als de ze jongen een hoofdletter E moest zien dan zag hij meer dan drie stre pen onder elkaar en dat was dus met meer letters het geval. Nu wist ik een gepensioneerd huisarts in het plaatsje Noorden te wonen, dicht in de buurt van Vinkeveen die bijzondere gevallen van dyslexie behandelde, hij had het namelijk zelf ook! Om kort te gaan, hij schrijft die jongen een bril voor met glazen beide zijden plan d.w.z. geen sterk te maar wel geslepen met een pris ma er in en dat was wel een prisma van 3 en in het andere glas een pris ma van 4 nu moest het middelpunt van het ene glas naar rechts boven zitten en in het andere glas links naar onderen. Toen ik de bril klaar had wilde die arts eerst de bril keu ren alvorens de klant hem kreeg. Deze jongen heeft hem gekregen en kon opslag goed er mee zien, dat heb ik toen weer gecontroleerd. La ter is deze jongen officier in het le ger geworden! Daarna heb ik nog vaak klanten, vooral kinderen naar hem toegestuurd. Er waren kinde ren bij die op de nominatie stonden om naar Utrecht naar een L.O.M.B. school te moeten en dat met een bril van die dokter niet meer hoef den. Ik zou nog wel een blad vol kunnen schrijven over mijn bevin dingen, maar wil het hier bij laten. B. Hoekstra, Vlissingen. Matty de Koeijer van de Sequoia hof: "Wij kwamen wel eens op 't Molenhof en bij zo'n bezoek op perde Therèse Lacor het idee om samen wat te organiseren. Van het een kwam het ander en zo raakte ook de kaasboerderij er bij betrok ken. Onze drie bedrijven liggen op korte afstand van elkaar en dat maakt het mogelijk om ze op een dag alle drie te bezoeken en zo ont stond "Arrangement tussen de Scheldes", in het Reimerswaalse. Fietsclubjes kunnen dit ook doen; het is een leuk rondje." Het dagar rangement kent het volgende pro gramma: 10.30 staat in 't Molenhof bij Therèse Lacor de koffie of thee met iets lekkers klaar. Daarna kan men rustig rondkijken of adviezen vragen. Speciaal in het voorjaar is de serre ingericht voor de tuinliefhebber met tuinmeube len van teakhout, staal, aluminium, hardsteen en marmer. Er zijn tuin- omamenten, beelden, manden, tuinserviezen en veel kleine tuin- cadeaux. Bovendien zijn er van eind maart tot eind juni diverse werken van kunstenaars te bezich tigen waaronder objecten voor in de tuin van steen, brons en kera miek. Rond twaalf uur wordt men in de Sequoiahof verwacht voor een heerlijke Zeeuwse lunch. Daarna kan men rondwandelen in deze mooie tuin die met zijn imposante zuilengalerij een Griekse uitstra ling heeft die verder in de tuin doorwerkt. In de siertuin ziet men veel mooie en speciale planten. Er zijn wel veertig magnoliasoorten, vele clematissen, vijvers en zelfs een Chinese tuin. Eigenaar Jos de Koeijer is altijd op zoek geweest naar zeldzame bo men en struiken. Hij importeerde ze uit Amerika, maar er zijn ook Ja panse en Chinese soorten. Mede daardoor doet de Sequoiahof recht aan alle jaargetijden. In de lente bloeien de clematissoorten. De magnolia's en de prunus, maar ook in de zomer en het najaar ont dekt de bezoeker tal van onver wachte kleuren. En zelfs in de win ter is de tuin een bezoek meer dan waard. Dan staan diverse exotische struiken en planten in bloei. Rond 14.00 uur wordt dit bezoek afgeslo ten met theedrinken. De deuren van Kaasboerderij "De Pieterspol der" staan vanaf 14.30 uur open. Hier wordt door Cor en Anco van Schaik op deskundige wijze vertelt over het ambachtelijk maken van boerenkaas. Boerenkaas is de enige kaassoort in Nederland die van rauwe melk wordt gemaakt. Er wordt dus niet gepasturiseerd zoals bij fabriekskaas. Door verse, rauwe melk te gebruiken blijft de volle smaak van de volle melk behou den. De Pieterspolder deed mee aan de regionale kaaskeuring in Woerden en behaalde een le prijs met hun boerenkaas. Nu zijn ze geselec teerd voor de landelijke wedstrijd in maart in Houten. Het bedrijf maakt kazen van 16 kilo, maar ook kleinere kazen van 5-,2,5-, 1 kilo en 500 gram. Naast de blanke kazen worden ook komijnen-, kruiden-, mosterd- en knoflookkaas ge maakt. Nieuw is de fenegriekkaas met een nootachtige smaak. Men kan vragen stelen en kaas proeven. Tevens krijgt men een glas Zeeuws appelsap aangeboden. Omstreeks 16.00 uur is het einde arrangement. Dit arrangement is te boeken in de periode april 2001 tot en met sep tember 2001 alleen op dinsdag en woensdag. Minimaal vijftien deel nemers en maximaal veertig. De kosten voor "Arrangement tussen de Scheldes" bedragen 37,50 per persoon. Voor informatie en opgave, me vrouw Lacor van 't Molenhof, dins dag tot en met vrijdag telefoon 0113-383 485. WOENSDAG 7 MAART 2001 MIDDELBURG - Woensdag 14 maart is er een boeddhistische lezing over Een juweel van geluk vanaf 20.00 uur op het adres Pr. Marijkeplein 11. Op 28 maart is er een lezing De kracht van het gewone, aanvang 20.00 uur. VLISSINGEN - Zaterdag 10 maart houdt De Doordouwers een prijs-klaverjastoemooi in het clublokaal van Olympus aan de Irislaan, aanvang 10.30 uur. Mee doen kost 12 gulden. VLISSINGEN - Elke tweede zater dag van de maand staan op het Miro-terrein containers voor het oud papier. Tussen 09.00 en 11.30 uur kan men er met papier terecht. ELLEWOUTSDIJK - Het Kerkje van Ellesdiek begint zo langza merhand de verzamelplaats te worden van alles wat Zeeuws is. Zaterdag 10 maart worden er ver halen in het dialect verteld en een kort toneelspel opgevoerd in het Noord-bevelands dialect. Het stuk gaat over een blinde vrouw die een brief voor haar zoon dicteert. De verhalen komen van Paul Herschap uit Ouddorp en Jopie Minaard verteld een ver haal dat alles te maken heeft met Ellewoutsdijk. Bezoekers wordt gevraagd te parkeren aan de Langeviele. De Zeeuwse avond begint om 20 uur en de entree bedraagt vijftien gulden. WILHELM1NADORP - Dieren arts Huiskes geeft donderdag 8 maart een lezing over homeopa thie en hond. Dierenarts Huis kes gaat in op de toepassing van homeopathische middelen en welk middel bij welke hond pas sen gelet op de aard van het beestje. De lezing begint om 20 uur en wordt gehouden op het terrein van de Kynologenclub Zeeland in Wilhelminadorp. Natuurlijk ontkomt de sportvisserij ook niet aan het cd-rom- en inter- netgeweld. Via allerlei www's is op vrij eenvoudige wijze alles over hengelsport te vinden. Een aardig begin is www.nws.org (de site van de Nederlandse Vereniging Van Sportvisserorganisaties). Via deze pagina worden bezoekers doorver wezen naar diverse andere websi tes. Dat kan van een vereniging of federatie in Groningen zijn, een speciale site over Friese binnenwa teren of, iets dichter bij huis, de Ba- roniesche Hengelaars uit Breda. Een vereniging met bijna 8.000 leden, waarvan 2.800 uit België, die tal van kleinere en grote viswateren in beheer heeft. Voor hengelaars die het buiten te koud vinden, is het zeker de moeite van een bezoekje waard. En mocht de vorst echt doorzetten, dan zijn er zelfs visspel- letjes op cd-rom te koop. Materi aal- en aaskeuze zijn mogelijk zo dat zelfs heuse records gevestigd kunnen worden. De Organisatie ter Verbetering van de Binnenvisserij heeft een leerzame cd-rom over 'Nederlandse zoetwatervissen, een kennismaking' op de markt ge bracht. Achter de computer alles te weten komen over de vele vissoor ten die in onze wateren zwemmen. Een educatief product waarin in formatie is verwerkt die voorheen alleen via cursussen beschikbaar was. In woord en beeld worden leefwijze, gedrag, leefgebied en biologische wetenswaardigheden beschreven. Zo wordt er aandacht besteed aan: veel voorkomende vissoorten, aandachtssoorten en uitheemse vissen. Op een filmpje van de cd-rom is onder meer een grote snoek in zijn natuurlijke om geving te zien. Vissen op snoek is een spannende bezigheid. Probeer het eens slepend met het kunstaas achter een bootje. Mark, Haring vliet, Hollandsch Diep en Mark- Vlietkanaal lenen er zich uitstekend voor. De techniek is even simpel als doeltreffend. Trollen wordt het ge noemd. Een effectieve methode waar ook snoekbaars zich door iaat verleiden. Ondiep-duikende. drij vende pluggen zijn ideaal, zeker als de bodem grillig is. Want dan wordt er met zinkende kunstaasjes nogal eens materiaal verspeeld. Trollend vissen betekent kilometers maken, grote gebieden bevissen. En dan moet het al heel gek zijn als er onderweg helemaal geen baars toehapt.

Scheldebode | 2001 | | pagina 9