De Scheldebode Gospelkoor Discipel in Goes Doet het nog pijn van binnen? Koken met stokjes Sushi in oranjezon Van Hollandse hits tot katerbal Heeft u al plannen voor de zomer? 'God begon tot mij te spreken vanuit het boek Job' Zeeuwse ruilbeurs treinmodellen DE LAMMERENBURCHT Ik Amuseer mij Slank bij Naar de windmolen met het wereld Natuur Fonds De Spaanse Hoer in Middel burgse Stadsschouwburg Sport-Gezondheidsinstituut Smid Gratis Informatieavond op mÊÊtm Wie worden voorleeskampioenen Westerzicht 388, Vlissingen (0118)-471001 Concert in Brooklyn Latin Connection dinsdag in De Mug Lezing van Dante Zeeland Discussieavond Wie verloor kunstgebit vals Alarm De laatste loodjes TRAUMAVERWERKING: Elegantie Kook- en eetgerei TERUG NAAR DE TOEKOMST': JAAP DIELEMAN MIDDELBURG - Voor één keer verhuist de Vlissing se toneelgroep De Zeeuwse Komedie naar Middelburg. Met een een malige voorstelling in de Stadsschouwburg in Middelburg besluit BINGO DANSAVOND De Klaverjasclub kan nog enkele leden gebruiken Uit-agenda Oals Aors WOENSDAC 21 FEBRUARI 2001 MIDDELBURG - In café Brooklyn in Middelburg is op zondag 25 februari de Grandpa Nick Sessieband met een special rondom Doobie Brothers te beluiste ren. Als gastzanger is Brian van Zwietering en als extra gita rist André Moehijam uitge nodigd. Brian is oprichter van de Vlissingse formatie Eye to Eye, was zangertoet senist bij het Pink Floyd pro- jekt en zanger/gitarist bij het Queensprojekt op het bevrijdingsfestival in Vlis- singen. De Vlissinger André Moehij am was vroeger de vaste gi tarist bij de Grandpa Nick Sessieband. Aanvang van het concert 17.00 uur. MIDDELBURG - Dinsdag 27 februari om 21.00 uur wordt live opgetreden door Latin Connection met Zuid-Ame rikaanse muziek met invloe den uit de jazz zodat een verrassend sterk ritmisch geheel ontstaat. MIDDELBURG - Dante Zee- land, de vereniging voor taal en cultuur van Italië, ver zorgt vandaag, woensdag 21 februari, vanaf 19.30 uur in loge La compagnie durable aan de Stationstraat 16 een lezing over Calabrie. Er is zowel Italiaanse als Neder landse uitleg met videopro jectie. Leden en belangstel lenden zijn welkom. MIDDELBURG - In De Mor genster houdt de CDA- afdelingeen discussieavond over de Middelburgse poli tiek van de laatste jaren. Aanvang 20.00 uur. MIDDELBURG - Dat je een armband verliest is tot daar toe, een bril kan ook nog, oorbellen en een parkeer- kaart behoren tot de moge lijkheden. Maar een kunst gebit kwijtraken is toch wel het toppunt. Bij de politie is er in elk geval een aangele verd. Ook een dasspeld, een schoudertas en liefst zeven gsm's. Verder een compact disc en een complete ge reedschapskoffer. GOES - „Er is met carnaval nooit teveel muziek in de stad", moeten de oprichters van een nieuwe Goese dweilband ,Vals Alarm' ge dacht hebben toen ze beslo ten het Goese carnavalsuit- gaans- leven extra leut in te blazen. De groep muzikanten oefent al een jaar lang in een werk plaats aan de woonboule vard op oude- en nieuwe carnavalshits. Hun allereer ste optreden in het Hanze- hat zal vrijdag 23 februari in Café de Bal plaatsvinden. GOES/'s-HEERENHOEK - De carnaval voor 2001 zit er maandag 26 februari weer bijna op. In de meeste dor pen is er een welverdiende rustdag ingelast. Alleen in 's-IIeerenhoek staal er nog iets officieels op het pro gramma, namelijk kieltjes bal in Kiekieris. De organi satie is in handen van car navalsstichting De Koen- kelpot. Dinsdag 27 februari wordt er in Goes nog een gehandicaptenbal gehou den in MidCity. Om 23.45 uur wordt het carnaval af gesloten rond de pomp op de Beestenmarkt. Burge meester Van der Zaag krijgt dan de sleutel tot de stad weer terug. NIEUW EN ST. JOOSLAND - Gospelkoor Discipel verzorgt zaterdag 24 februari een con cert in de Bethelkerk aan de Tulpstraat in Goes. Het pro gramma begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. De muziek varieert van praise en worship tot eigentijdse gospelpop. Het koor bestaat uit 21 jongeren in de leeftijd van 16 tot 30 jaar. Zondag 25 februari wordt om 10.00 uur medewerking ver leend aan de gezinsdienst in de Bethelkerk. Het gospelkoor Discipel ver zorgt een concert in Goes. MIDDELBURG - Traumaver werking: Doet het nog pijn van binnen? Dat is de titel van een boek van de Stichting Petra. Het is een vorm van hulpverlening aan getraumatiseerde vrouwen. Steeds meer slachtoffers gaan praten en daarmee wordt de be hoefte aan goede, professionele hulp groter. Marrie van der Feen, GZ- en eerstelijns psycholoog, is zich de laatste jaren steeds meer gaan bekwamen op het gebied van psychologische hulp aan vrouwen die in hun verleden met seksueel, fysiek en/of geestelijk geweld te maken heb ben gehad. Belangrijk is dat mensen ken nisnemen van mijn onder zoeksbevindingen. Het kan lei den tot betere hulpverlening. Het kan slachtoffers meer in zicht geven in hun huidige klachten. Dat kan er weer toe leiden dat men zich anders gaat opstellen en gedragen en mis schien een beetje gelukkiger wordt". „Ik wil mijn steentje bijdragen aan een betere hulpverlening. Mijn boek getuigt van hulpver lening in de afgelopen tien jaar en het pionieren op het gebied van hulp aan getraumatiseerde vrouwen via Stichting Petra." In het boek wordt verslag ge daan van de resultaten van de hulp aan 32 vrouwen, voor het merendeel slachtoffer van ge weld. Uit ervaring wist de schrijfster al wel waar deze vrouwen vooral naar op zoek waren en waar het bij de hulpverlening dikwijls aan ontbrak. Stichting Petra is onderdeel van een hulpverleningsketen en biedt eerstelijns psychologische hulp met speciale ondersteu ning door vrijwilligers. Hierbij wordt samengewerkt met regu liere hulpverleners. Doet het nog pijn van binnen? ISBN 90-74214-09-6. OOSTKAPELLE - De Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon houdt op zaterdag 24 maart een kooksessie, waarin de deelnemers zelf een aantal bekende Japanse gerechten le ren bereiden. De sessie staat onder leiding van Hannie Sesse- ler. Zij is kok met een ruime er varing in het geven van kookles sen, demonstraties en proeve- rijen. Demonstreert de berei ding van alle gerechten en geeft tips en uitleg over de ingrediën ten. Daarna gaan de deelnemers in groepjes van vier personen zelf aan de slag. Het is een extra uit daging de gerechten met stokjes te eten. De kooksessies vinden plaats in de leskeuken van Toeristisch Centrum Oranjezon aan de Schoolstraat 4 van 10.00 tot 15.00 uur.De kosten bedragen 85 gulden (all in). Inlichtingen en aanmelding: Telefoon 0118-581507 E-mail: tourist@tref.zeelandnet.nl De Japanse keuken wordt ge kenmerkt door subtiliteit en elegantie. Door de natuurlijke bereiding van de gerechten onderscheidt deze zich van alle andere keu kens in het Verre Oosten. De grote betrokkenheid bij de na tuur drukt een stempel op elk gerecht (een subtiele combina tie van enkele simpele smaak makers als sojasaus, vissoep en rijstwijn met zeer verse ingredi ënten). Elegantie is terug te vin den in elk gerecht; in de keuze van ingrediënten, de garnering, de rangschikking van het gerecht en de keuze van het servies. Hoe eenvoudig een gerecht ook is, Japanners maken er altijd een kunstig stilleven van. Ondanks sterke Westerse in vloeden blijven de Japanners vasthouden aan hun eeuwen lange tradities, ook bij de maal tijden. Er mag bijvoorbeeld nooit een even aantal gerechten op een bord worden opgediend. Evenmin mag er een even aan tal schaaltjes op tafel staan. Ver der is de band met de natuur en de seizoenen altijd aanwezig. Japanners eten al hun gerech ten met houten stokjes. Zelfs om te koken gebruiken ze stok jes, alleen deze zijn veel langer dan eetstokjes. Japanners dek ken hun tafel niet met borden, maar serveren alle gerechten in kommetjes of op eenpersoons schaaltjes, die meestal langwer pig of vierkant zijn. Voor de gerechten die aan tafel bereid worden staan lege kom metjes klaar. De stokjes liggen op kleine porseleinen blokjes (evenwijdig aan de tafelrand, langs de kant). Het zuur en de dipsaus worden in kleine kom metjes of bakjes per persoon ge serveerd. Opscheplepels zijn er niet, hooguit stokjes. Tijdens de kooksessie maken de deelnemers de volgende ge rechten klaar: Gomakusoba (Vermicelli met groenten en vlees met Kakejirubouillon) en/of Misosoep met mosselen; Maki Sushi; Yonashi to Kyuri no gomae (Komkommer en peren met sesamzaad); Diverse tem pura hapjes Yakitori (Gegrilde kip). MIDDELBURG - Jaap Dieleman schreef het boek 'Terug naar de toekomst'. Een speurtocht naar je oorsprong om je bestemming te kennen. Het boek gaat over het ontdek ken van je goddelijke oorsprong en zal je helpen om je bestem ming te vinden. Het zal je hel pen om verlost te worden van jezelf, om de mens te worden die God wil dat je bent. Dieleman schrijft in het voor woord: zo'n 15 jaar geleden be gon God tot mij te spreken van uit het boek Job. Ik was enorm gefascineerd door wat ik toen begon te zien in het leven van deze markante man. Enkele keren heb ik toen ge sproken over dit onderwerp, maar eigenlijk was deze bood schap nog niet rijp. Vijftien jaren levenservaring hebben ontegenzeggelijk bijge dragen aan mijn begrip en in zicht in de moeilijke weg die Job in zijn leven ging. Het is mijn gebed dat dit boek zal bijdragen aan ons begrip van Gods bedoeling met ons leven. Het nieuwe boek van Dieleman is indringend en gaat over be proevingen en overwinning. Martie Haaijer van de Stichting Obed schrijft: dit boek is ge schreven door een man die, sa men met zijn vrouw, door zware beproevingen en diepe lessen van God is gegaan. Terug naar de Toekomst, ISBN 90-73982-14-6. ZUID-BEVELAND - In 's-Hee- renhoek is zondag 25 februari de dag van de grote optocht. De carnavalsoptocht die elk jaar duizenden mensen trekt begint om 14 uur. Maar ook in de rest van Zuid-Beveland is het niet stil. In Lewedorp kan er vanaf 16 uur flink gegalmd worden tij dens het Holland Hits festival van de Kraaijepikkers. Het festi val wordt gehouden in de Goe de Verwachting. In Goes zorgt dweilband De Sjokkers voor ge zelligheid tijdens het familie- en kinderbal in wijkgebouw De Spinne. De zaal gaat om 13.30 uur open en eindigt om 17 uur. In de avonduren staat er een kroegentocht op het program ma in officieel tenue. In Kwa- dendamme start om 18 uur het katerbal in 's-Lands Welvaren dat zal duren tot in de late uur tjes. VLISSINGEN - Op woensdag 28 februari bezoekt het regioteam Zeeland van het Wereld Natuur Fonds met kinderen aan een windmolen van de vereniging Zeeuwind. Ook worden de mi lieustraat en het recyclingbe drijf Recyfeed bezocht. Kinderen die willen weten hoe een windmolen werkt, kinderen die willen weten hoe het er aan toe gaat in de milieustraat en kinderen die er achter willen komen wat er met voedsel ge daan wordt dat niet meer houd baar is zijn allen welkom. Bij Zeeuwind gaan we kijken hoe met een windmolen groene stroom gemaakt wordt, bij OLAZ zien we hoe het er aan toe gaat in een milieustraat en bij Recyfeed zien we wat er met voedsel dat niet meer houdbaar is gedaan wordt. We houden deze middag een kleine quiz; dus het is opletten geblazen. Al les vindt plaats in Vlissingen- Oost, bij opgave krijg je de na dere gegevens. De excursie is op 28 februari en duurt van 13.30 tot 16.00 uur. Kinderen vanaf 6 jaar kunnen mee. De kosten bedragen f.3,50 voor rangers en f.4,50 voor niet rangers. Je moet een beker mee nemen en rangers nemen ook hun paspoort mee. Doe oude, warme kleren en laarzen aan en denk eventueel ook aan regen kleding. Voor aanmelden (verplicht) en nadere informatie kun je bellen met (0118) 46 42 50 of mailen met wnfzeeland@hetnet.nl GOES - De Zeeuwse Trein Mo del Ruilbeurs wordt zaterdag 24 februari van 10.00 tot 15.00 uur georganiseerd in "De Vroone", C.D. Vereekstraat 74 in Kapelle. Hoe mooi alles aangelegd kan worden was pas in de Zeeland hallen te zien. Niet alles is zo moeilijk als het lijkt en met een goed plan en doorzettingsvermogen is het mogelijk om menige droom in modelbouw te verwezenlijken. Met wat hulp en tips van 'trei- nen-vrienden' lukt dat best. Met een aantal treinfanaten bij elkaar en met uitwisselen van ideeën moet het mogelijk zijn om de eigen spoorrbaan tot een beeldschoon plaatje op te bou wen. Op de ruilbeurs hanteert men de oude vertrouwde formule, lekker snuffelen en zoeken tot men datgene vindt waarvoor men kwam. Nieuw op de beurs is de stand waar treinvideo's te koop aangeboden worden, die op de beurs zelf vertoond wer den. Er is ook een nieuwe trein- video, die onder het genot van een kopje koffie bekeken kan worden. De video's worden uit gebracht door Van de Burg Beeldproducties. Dat ruilen geen huilen hoeft te betekenen wordt op de beurs duidelijk. Er is namelijk een testtafel aanwezig waar men gratis locomotieven of wagons kan testen. Trein Modellen, het is en blijft een hobby waar je nooit mee uitgebouwd raakt. Voor nadere informatie tele foon 0113 - 220493. De toegangsprijs voor de ruil beurs is volwassenen 3. Kinderen 1. De Zeeuwse Komedie de suc cesvolle voorstellingenreeks van De Spaanse Hoer. Donder dag 22 februari brengt dit Vlis singse gezelschap deze pro ductie, waarin de onmogelijke liefde tussen de koopman Ca- listo en 'het meisje van stand' Melibea centraal staat, nog één keer op de planken. De voor stelling in Middelburg begint om 20.00 uur. Vanaf eind oktober heeft De Zeeuwse Komedie veel bezoe kers getrokken met De Spaanse Hoer. De productie, naar het boek van Hugo Claus en onder regie van Henk Geelhoed, zorg de van meet af aan voor een vol theater Vestzak99. Toen zelfs de extra voorstellingen uitver kocht bleken, is gekozen voor een waardige afsluiting (n de Middelburgse Stadsschouw burg. Met de De Spaanse Hoer gaat De Zeeuwse Komedie op her haling in Middelburg. Vorig jaar werd de voorganger van De Spaanse Hoer - Who's af raid ofVirgina Wolf - eveneens afgesloten in de Stadsschouw burg. Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 Vrijdag 23 februari Gratis entree Aanvang 19.45 uur zaterdag 24 februari m.m.v. Het Riverside Trio Aanvang 20.30 entree ƒ10,- Inlichtingen: de heer Van Munster 0118-460486 Zaienverhuur van 30 tot 200 personen. MIDDELBURG - Op de woens dagen 21 februari en 14 maart houden de Zeeuwse Biblio theek en de Walcherse biblio bussen de Walcherse Voorlees dagen. Tussen 14.00 en 16.00 uur tre den de voorleeswinnaars van de deelnemende scholen voor het voetlicht en lezen een fragment voor uit een door hen zelf geko zen kinderboek. De kinderen vertegenwoordi gen hun school in het kader van de Nationale Voorleesdag. Bij de voorleesronden die eind vo rig jaar op de scholen gehouden werden, kwamen deze leerlin gen als voortreffelijke voorle zers uit de bus. Na deze halve fi nales mogen de beste kandida ten door naar de provinciale fi nale, die op zaterdag 7 april ge houden wordt. De winnaar van de provinciale finale mag Zeeland vertegen woordigen op 16 mei bij de lan delijke finale in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. Deze Walcherse finales vinden plaats in de aula van de Zeeuwse Bibli otheek en worden gepresen teerd door Bart van Leerdam, onderwijzer aan de Lichtstraal te Westkapelle. ÉCHTE POPPENKAST TIERELIJN SPEELT DE NIEUWE BUREN VAN JAN KLAASSEN KATRIJN ARSENAALTHEATER VLISSINGEN ZONDAG25 FEBRUAR115.00 UUR KAARTVERKOOP KASSA VIA WV/ANWB VLISSINGEN EN DE DRUKKERIJ MIDDELBURG TEL. 0118-416662 MIDDELBURG - Vrijdag 23 februari om 16.00 uur kun nen belangstellenden naar Ama's kunsthappening in de Stadsschouwburg. Minstens tweehonderd alleenstaande minderjarige asielzoekers (Ama's' van het nevenin- stroomproject Het Molen water wordt, in samenwer king met Scoop, de mogelijk heid geboden om zich in een van de richtingen dans, mu ziek, theater, video, fotogra fie, poëzie en schilderen te bekwamen. Aanvang 16.00 uur, entree gratis. MIDDELBURG - In de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk wordt vrij dag 2 maart om i 7.15 uur' de expo met beelden en siera den van Ineke Otte geopend. De expo is tot 31 maart te zien. VLISSINGEN - In molen Ons Genoegen aan de J.H. Huy- senstraat 6 is tot 3 maart een expo te zien met werken van Ludmila Kalmaeva. De ope ningstijden: donderdag tot en met zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Voor bezoek bui ten deze tijden kan gebeld worden 603469. MIDDELBURG - De ten toonstelling Door ons Geda- en is tot en met 11 maart in Zeeuws museum de Abdij te zien. Geopend van maandag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur, op zon en feestdagen van 12.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG - In Depot ft Zanddorp 68) heeft tot en met 16 april de expo met ge mengde technieken op doek van Corian de Dreu op het programma staan. Geopend op zondag en maandag van 14.00 tot 17.00 uur of na tele fonische afspraak, telefoon 612640. MIDDELBURG - in galerie T (Turfkaai 25-27) ligt een dichtbundel van Chawwa Wijnbergen ter inzage. Zij is dichter/kunstenaar en sinds kort woonachtig in Middel burg. In de kelderruimte is een presentatie sculpturen te zien. VLISSINGEN - Tot en met 18 maart exposeert in het Theo van Doesburgcentrum aan de Brouwenaarstraat Lies- beth Kamerling. MIDDELBURG - In galerie 't Haentje te Paart aan de Spanjaardstraat 19 expose ren tot en met 18 maart: Kees van de Vossen met schilde rijen en Marion Kamper met keramiek. VLISSINGEN - Poppenthea ter Tierelijn verzorgt zondag 25 februari om 15.00 uur een uitvoering in het Arsenaal theater. De titel: de nieuwe buren van Jan Klaassen en Katrijn. KWADENDAMME - Onder het motto 'Me bin oal aors' wordt het komende week einde in Kwadendarnme carnaval gevierd. Het heeft nogal wat moeite gekost om met een origineel thema te komen, maar ook dit jaar zijn prins Geert den Eersten en zijn gevolg er weer in ge slaagd een niet te lang, nooit eerder gebruikt en niemand rakend motto te verzinnen. Bij de carnaval is iedereen anders. De een is verkleed als clown, de an der als heks. Met de carna val is iedereen dus anders gekleed en geschminkt. Het feest in Kwadendarnme begint 23 februari met een schoolbezoek en eindigt 25 februari met een katerbal. Tussen die feestelijkheden door staan er onder andere nog een optocht op het pro gramma, 23 februari een Heinekenveiling in 's- Lands Welvaren en een kin derbal. De organisatie van de carnaval in Kwaden darnme is in handen van carnvalsvereniging De Pik- potters.

Scheldebode | 2001 | | pagina 9