Scheldebode terzake Patchwork en quilten Zeeland kiest eigen 'sporter van de eeuw' eldebode Bowlers in het nieuw Daverende dakraamactie bij Klussenier John Riemens Amuseer je slank bij Smid Gratis op vakantie met Rabobank Feestneus Groeneveid Opticiens Holland International Reisburo 'reisbureau van het jaar' Met boswachter naar Manteling Rondje Walcheren HET ZWARTE SCHAAP SINT JANSTRAAT Actie Klussen MIDDELBURG - Tijdens het jaarlijkse topsportgala Night of the Sports op vrijdag 11 mei in Terneuzen, wordt ook de Zeeuwse Sporter van de Eeuw gekozen. 0118-652700 Klasbakken Websites Gratis Groeneveid Perfect Kaart bij aankoop van een bril. HET WETEN WAARD WÈKÈHÊÊÈHÊÊM WOENSDAG 21 FEBRUARI 2001 MIDDELBURG - De yogagroep van disdag is vol. Er staal een aan tal mensen op de wachtlijst. Van daar dat maandagmorgen van 09.30 tot 10.30 uur een nieuwe groep wordt gestart. Docente is mevrouw C. Charmain-De Jager. Bedoeling is, bij voldoende aan meldingen, om in maart te star ten. Opgeven kan bij de SWOM aan de Molstraat 13 of via tele foon 627537. OOST-SOUBURG - Klaverjasclub KZN (Klaverjasclub Zonder Naam) speelt op maandagavond in competitieverband vanaf 19.30 uur in een zaal van buurtvereni ging Van Duyvenvoorde (De Schuur) aan de Middelburgse straat 113. Nieuwe leden kunnen zich nog melden. Kosten 3 gulden per avond. Vl.ISSINGEN - De Wereldgebeds dag is op 2 maart in kerkzaal Ter Reede aan de Koudekerkseweg 81 vanaf 19.00 uur. Koor de Zuider zangers verleent medewerking. Info bij het organiserend comité, telefoon 465672. VLISSINGEN - Zaterdag 24 febru ari houdt de Stichting Majoraat een carnavals-snuffelmarkt van 09.30 tot 15.00 uur in de mensa aan de Van Hogendorpweg 58a. VLISSINGEN - Het programma van De Piek aan de Hellebardier- straat 13: vrijdag 23 februari om 21.30 uur Groovability en Spooky Edition met dj Mos en FFF. Zater dag 24 februari om 22.00 uur Tea cher's Pets. MIDDELBURG - Programma The Nighttrain vrijdag 23 februari (open vanaf 23.00 uur) met Chaos City Hardcore Party en zaterdag 24 februari met dj Ron. OOST-SOUBURG - Stichting Ma luku houdt in samenwerking met werkgroep Mae Uku Plaza een scholingscursus over de Moluk- ken in gebouw Mae Uku aan de Pr. Hendrikstraat. Kosten 30 gul den, start 27 februari. Info en op geven bij N. Lopulissa, telefoon 471886 (na 18.00 uur). VLISSINGEN - Vrijdag 23 feb ruari om 19.00 uur is er een lezing over Wat is gnosis? in de bibliotheek aan de Spuistraat. Entree 5 gulden. Tot 9 maart is er een expo in de bieb met het thema Gnosis, tijdloos en actueel. VLISSINGEN - De maan delijkse Groovability staat vri jdag 23 februari op de agenda. Aanvang 22.00 uur, entree 10 gulden. Zaterdag 24 februari viert de Vlissingse muzikant Bob Roganovic zijn verjaardag met diverse muzikale optre dens, aanvang 21.00 uur, en tree 10 gulden. Bob viert voor de elfde keer zijn verjaardag in De Piek. Het begon als grapje, nu staat het feest bekend on der de naam Teacher's Pet. MIDDELBURG - Kinder boerderij De Klepperhoeve houdt woensdag 28 februari een themamiddag'jonge dieren op de boerderij'. Bestemd voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Er zijn natu urlijk jonge dieren, rondleidin gen, dia's, een expo en werk bladen. Kosten 1 gulden. Aan vang 13.30 uur. MIDDELBURG - Het Zwarte Schaap is makkelijk te vinden in de Sint Janstraat. Niet alleen huisnum mer 33 vertelt ons dat, maar aan de gevel wappert een vlag, hoe kan het ook anders, van patchwork. "Vorig jaar ben ik vanuit de Lange- noordstraat hier naar toe verhuisd. Het is een prima lokatie die mijn klanten goed weten te vinden", laat eigenares Ria van der Lijke weten. Bij binnenkomst wordt men direct geconfronteerd met het kleurig ge heel van de enorme voorraad stof fen. Een patroon om zelf een vest te ma ken springt er uit. De stoffen zijn er in effen, gebloemd, met sterren, be ren en engeltjes, hartjes, vrolijk en gekleurd, vlinders, schelpen. Het meest is Engels en Amerikaans fa brikaat. En ook alle toebehoren voor patchwork en quilten, zoals lapjes van 50/50 cm., je raakt er niet uitgekeken. "Patchwork en quilten wordt veel gedaan", zegt Ria van der Lijke, "Patchwork is het aan el kaar naaien van lapjes met bepaal de motieven, dikwijls tradionele Ria van der Lijke van Het Zwarte Schaap. FOTO: HARRY DE LANGE patronen. Quilten is doorpitten, dan kan men daar nog eens een patroon over heen zetten. Ze worden veel ge maakt voor op bedden, banken, zit meubelen. Er zit een wollen voering en dat is lekker warm in de rug. Kussens en pannelappen kan ook, als je klein wilt beginnen. "Wat er echt mee kan is aan de wand te zien, een quilt van 1,50 meter bij 1,20 meter in mooie warme kleu ren. Ria legt uit: "Quilten is, je lap is af, en dan nog een patroon er in ma ken. De toplaag is klaar, er komt een tussenvoering tussen en dan nog een patroon inrijgen, dat noemt men quilten. In de winkel doe ik het voor en geef advies. Er worden ook cursussen in gegeven. Als men het eens wil proberen kan men hier in de winkel starten. Wan neer je klein begint kun je iets van zelf uitbouwen. Ik kan de eerste beginselen bijbren gen: ik patchwordk zelf veertien jaar dus ik weet er iets van. En een echte patchworker gooit niets weg, alles wordt verwerkt. Patchwork had vroeger een sociale functie bij de Amerikaanse pioniers. Mensen kwamen bij elkaar en werkten onderling samen en brachten zo gezellig de tijd door. Met 'patch work en chatwork'." Een ander in het oogspringend arti kel zijn de TRICOT poppen die men zelf kan maken. Mevrouw van der Lijke: "Die doen het erg goed. Ze worden gebruikt om leuk weg te zetten of het wordt een knuffel." Het Zwarte Schaap, Sint Janstraat 33, Middelburg, telefoon 0118 - 618857, openingstijden: op dins dag/donderdag/zaterdag van 10.00 tot 12.30 en 13.30 totl7.30 uur, vrji- dagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG - John Riemens is alweer 3 jaar actief als Klussenier in Middelburg. In die tijd heeft hij allerlei klussen uitgevoerd tot volle tevredenheid van zijn klanten. Hij kijkt dan ook terug op een heel goed begin van zijn loopbaan als Klussenier. Om dit te vieren heeft hij een leuke actie bedacht: wie nu een dakraam van Velux door hem laat plaatsen, krijgt hierop een leu ke korting. In de 3 jaar dat John actief is als Klussenier heeft hij veel gehad aan de ondersteuning van het service kantoor. Ook bieden zij hem allerlei trainingen aan, waardoor hij goed kan bijblijven op zijn vakgebied. Een ander facet dat hem aan spreekt is de samenwerking met le veranciers. "Een voorbeeld hiervan is Velux. De samenwerking met hen verloopt over het algemeen soepel en daarom heb ik ook gekozen voor de Velux-actie", legt John uit. "Als mensen er al een tijdje over na lie pen te denken om een dakraam te nemen, komt deze actie als geroe pen!" Natuurlijk plaatst John als veelzijdi ge vakman niet alleen dakramen; Klussenier John Riemens. hij is er voor alle grote en kleine klussen in en om het huis. Niet al leen voor particulieren, maar ook voor bedrijven. Op de vraag of hij een voorbeeld kan geven van klus sen die hij in het verleden heeft uit gevoerd, moet hij diep nadenken. "Er zijn zoveel verschillende klus sen de revu gepasseerd, eigenlijk kun je het zo gek niet bedenken of ik heb het gedaan. Wat vaak voor komt, zijn klussen als verbouwing van een badkamer of keuken en schilderwerk. Daarnaast heb ik ook schuttingen geplaatst en de bestra- ting van tuinen voor mijn rekening genomen." Door de veelzijdigheid van zijn werk, is John het Klusse- nier-zijn nog lang niet zat en hij hoopt nog veel klanten blij te ma ken met zijn twee gouden handjes. "Als de klant tevreden is, ben ik dat ook, want wat is er mooier dan een afgewerkte klus waar iedereen een goed gevoel aan overhoudt?", be sluit John het gesprek. Klussenier John Riemens is bereik baar op telefoonnummer 0118- 629531 of mobiel 06-51401191. Daar het jaar 2000 nog gerekend moet worden tot de twintigste eeuw is Night of the Sports op 11 mei een goede gelegenheid om op dat mo ment de Sporter van de Eeuw te kie zen en te eren. Immers Zeeland heeft een rijke eeuw achtergelaten daar waar het gaat om topsport. Ondanks de geringe bevolkings dichtheid, geografische problemen en weinig aanbod voor topsport in de eigen provincie blijkt de twintig ste eeuw toch een broeinest te zijn Verschijnt in een oplage van 51.110 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Amemuiden, Domburg. Mariekerke, Middelburg, Valkenisse. Veere. Vlissingen. Westkapelle Kantoor Inleveradressen Bladmanager Mini's Advertentieverkoop Redactie Correspondenten Fotograaf Bezorging Vrijlandstraat 33d, Postbus 70114330 GA Middelburg telefoon: 0118-652700 telefax: 0118-652701 Email: scheldeb-nieuwsbl@uitg-zwn.nl "Boekhandel Van de Hoeven. Spuistraat 94, Vlissingen "Bruna Loek, Lange Delft 39, Middelburg Kees Maas, tel.(privé): 076-5036345 06-51247948 Tijdens kantooruren 0118-652700 Tijdens kantooruren tel: 0118-652700 Ook voor Mini's (rubrieksadvertenties) Janine Ansems (vertegenwoordiger) tel.0118-652719 652718 Wendy van Garsel (vertegenwoordiger) tel.: 0118-652721 Afsluittijd redactie: maandag 12.00 uur Tijdens kantooruren tel.: 0118-652713 fax: 0118-652701 Ben Donkers, tel.(privé): 0165-552493 Email: redscheldebode@uitg-zwn.nl Afsluittijd redactie: maandag 12.00 uur Marcel van der Voort tel.: 06-27596850 Matthew May, tel: 0118-476594 Harry de Lange, tel.(privé): 0118-625195/06-54335459 Voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: De Scheldebode is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten Zuid B.V. geweest waaruit vele 'groten' op het gebied van de sport zijn voortgeko men. Zonder namen te noemen kan bij voorbeeld de wielersport genoemd worden als tak van sport waar, om in gelijke termen te spreken, 'klas- bakken' uit naar voren gekomen zijn. Die Zeeuwse wielertoppers van weleer komen dan ook zeker voor op de voordrachtslijst die de selectiecommissie heeft opgesteld. Het initiatief om te komen tot de Sporter van de Eeuw is genomen door de Zeeuwse Sportraad. Zee land is daarbij dan ook weer uniek in Nederland daar een provinciale sporter van de eeuw nog niet eerder is gekozen in Nederland. De Zeeuwse Sportraad wil met deze verkiezing vooral ook de aandacht vestigen op een stuk sportgeschie denis dat de provincie rijk is. Wel licht ook dat deze terugblik op de eeuw tevens een historie voor de toekomst kan betekenen. De genoemde commissie heeft uit de sportarchieven een lijst van twintig topsporters samengesteld die aan de gestelde criteria voldoen. Deze lijst wordt gepubliceerd op de websites van de Zeeuwse Sportraad en de Gemeente Terneuzen. Naast de stem van de leden van de selec tiecommissie wordt ook de stem van de Zeeuwse bevolking meege wogen in de uiteindelijke verkie zing van de Sporter van de Eeuw. De selectiecommissie bestaat uit vertegenwoordigers van de PZC, BN De Stem, Omroep Zeeland, de weekbladen en de Zeeuwse Sport raad (2 stemmen). Hier wordt de stem van de Zeeuwse bevolking aan toegevoegd voor de verkiezingspro cedure bij de Sporter van de Eeuw. Met regelmaat worden de tussen standen rond de verkiezing van de sporter van de Eeuw gepubliceerd. De websites van de Zeeuwse Sport raad en de gemeende Terneuzen zijn voor stemming beschikbaar onder de volgende naam: www.zeeuwsesportraad.nl en www.terneuzen.nl. Op de website staan de 20 sporters vermeld met een kort overzicht van de hoogtepunten uit hun sportcar- rière. Tevens staat de sluitingdatum van de stemming aangegeven. Naast de stemming via de websites kan ook iedereen gebruik maken van de e-mail van de Zeeuwse Sportraad (sportraad-zld@zeeland- net.nl), fax 0118- 640711 of kaart per Postbus 8073 te Middelburg. De kandidatenlijst is verkrijgbaar bij de Zeeuwse Sportraad: 0118-640700. «Uit bcttjt wndsu-kf Middelburg, Unge Delft 24. Tel. (0118) 612 083. Vlissingen, Walstraat 97. Tel. (0118) 415 OS I MIDDELBURG - In de vernieuwde bowling De Kruitmolen heeft het bowlingteam van Vergo Sport zich gepresenteerd. De bowlers hebben namelijk een gloednieuwe outfit van Vergo Sport Vlissin gen gekregen. Het team speelt in de woensdagavondcompetitie. Het Vergo Sportteam in nieuwe outfit. MIDDELBURG - Holland Interna tional Reisburo in de Langeviele is winnaar in Zeeland van de verkie zing Reisburo van het jaar. Alle provinciale winnaars zijn ge nomineerd voor de landelijke ver kiezing. Maandag 26 maart wordt de nationale winnaar bekend ge maakt De verkiezing is een initiatief van de vereniging van ANVR Reisagen ten van het vakblad Reisrevue. Natuurlijk is Peter Borghart, mana ger van het Middelburgse reisburo, trots op de provinciale uitverkie zing. „We hebben er veel werk voor moeten doen en zijn serieus beoor deeld door de adviseurs van Deloit- te Touche. Dat maakt de waarde van de titel extra groot.". VLISSINGEN - Op donderdag 22 fe bruari om 22.30 uur houdt Sport- Gezondheidsinstituut Smid een gratis informatieavond over het 'Amuseer Je Slankprogramma' wat dit jaar voor het 14e jaar wordt op gestart. Amuseer Je Slank is een compleet slankprogramma met testen, en voedingsadvies. Wekelijks mogelijkheid tot tussen- meting van het gewicht. Tweede test om de gegarandeerde resultaten te ondervinden. Tijdens openingstijden is iedereen natuurlijk van harte welkom voor informatie. Info ook via internet onder www.sportinstituutsmid.nl. Sport- Gezondheidsinstituut Smid, Westerzicht 388, 4385 BN in Vlissingen. tel: (0118)-471001 OOSTKAPELLE - Zondag 25 febru ari houdt het Zeeuws Biologisch Museum in samenwerking met Staatsbosbeheer een rondleiding onder het motto 'met de boswach ter op pad'. Er wordt een wande ling gemaakt door natuurgebied De Manteling. Gestart wordt om 14.00 uur bij het museum. Kosten 3 gul den. Op woensdag zijn er rondlei dingen 'strandjutten'. Vertrek 14.00 uur bij het museum. Met de jutter gaan deelnemers struinen langs het strand op zoek naar natuurlijke en niet-natuurlijke aangespoelde spullen. De jutter geeft er uitleg bij, bijvoor beeld over schelpen, doorboorde veenbrokken en eikapsels van de wulk. Kosten 3 gulden. VLISSINGEN- Gratis op vakantie. Dat overkwam mevrouw de Meij uit Vlissingen deze week. Zij boekte op 8 januari een reis naarZuid-Frankrijk bij de Rabo bank Walcheren-Zuid in Vlissin gen. Zij vulde de vragenlijst in, ver zon samen met haar zoon een slag- Volgende week is het vastenavond, moeder bakt pan nekoeken en zeker de kinderen hebben feest. Die avond werd voor het laatst kaart gespeeld en tegen het eind van de avond, voor de andere dag de Groten Vasten begon, werd de oude boek kaarten, versleten door het vele gebruik, in de brandende kachel ge gooid. Er werd niet meer gekaart totdat op Paaszaterdag de vasten voorbij was. Zo ging het vroeger bij mijn groot ouders, rooms-katholiek, en dat was tussen de twee wereldoorlogen in. Feesten als carnaval en voorjaars vakantie naar de wintersport of een week op de Cana- rische Eilanden was nog niet uitgevonden. Maar omdat vastenavond van oudsher een plezierig gebeuren was, "nog even snoepen nu het nog mag en kan", groeide dat de laatste jaren uit tot een groot volksfeest, carnaval. In het ene gedeelte van het land wat meer als in het andere, maar iedereen die vol van goede zin is weet van nature hoe carnaval te vieren. Brabant en Limburg zijn van oudsher koplopers in de polonaise van het leut- en pretvolk. Stonden wij vroe ger nog te gapen naar al dat zots in het Krabbegat (Bergen op Zoom), tegenwoordig stikt het in ons zin en won hiermee de hoofdprijs in de Gratis-op-VakantieQuiz van de Rabobank. De winnende slagzin luidt: Met de Rabobank wordt mijn vakantie top, want....met zo'n snel le service, persoonlijke aandacht, daar kan geen Internetsite tegen op. HUISARTSEN: VLISSINGEN: Zaterdag 24 februari: dr. mevr. I. Roebroeck en E. van Russen Groen, Letiënlaan 2, telefoon 412225/413120. Zondag 25 februari: dr. F. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tele foon 413933. Spreekuur (zonder afspraak) van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. MIDDELBURG: Zaterdag 24 febru ari: dr. G. Meijjer, Oosterschelde- straat 12. Zondag 25 februari: dr. P. de Doelder, Korte Burg 3. Centraal doorkiesnummer: 639933. OOST-SOUBURG, MIDDELBURG ZUID, ARNEMUIDF.N, N IEUW&ST. JOOSIAN D: Op zaterdag 24 februari: dr. I. Bergen. Kanaalstraat 89, Oost- Souburg, telefoon 461500. Zondag 25 februari: dr. H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost-Souburg, telefoon 461212. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, MEL1SKERKE, BIGGEKERKE, ZOUTELANDF., KOUDEKERKE, Op 24 en 25 februari: dr. A. van der Male, Duinweg 59. Zoutelande, tele foon 561282. Dr. A. Stutterheim, Rapenburgweg 4, Meliskerke, telefoon 561760. OOSTKAPELLE, VEERE SEROOSKF.RKE: Geen opgave ontvangen. EN THUISZORG WALCHEREN: Voor verpleging, verzorging, uitleen verpleegartikelen, telefoon 0118- 684000. Via een antwoordapparaat krijgt u een 06-nummer door voor bereikbaarheid buiten kantooruren. Regionaal Indicatie Orgaan Walcheren: voor aanvragen met be trekking tot verzorgings- of ver pleeghuiszorg, thuiszorg of Wet Voorzieningen Gehandicapten: tij dens kantooruren: 670800. TANDARTSEN KRING WALCHEREN: Op 24 en 25 februari: A. Paul, Doornenburg 31, Vlissingen, telefoon 478811. APOTHEEK: MIDDELBURG/VLISSINGEN -Op dé uren dat uw eigen apotheek gesloten is, kunt u voor spoedeisende re cepten terecht bij de waarnemende dienstapotheek van het Stadsgewest Vlissingen/Middelburg. De normale openingstijden van de apotheek zijn: Van 23 februari tot 2 maart, maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 18.00 uur. Weekenddienst: zaterdag van 10.00 tot 19.00 uur: apotheek Dauwen- daele, Roozenburglaan 18, Middel burg, telefoon 627471 24-uursdienst: apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, Oost-Souburg, tele foon 461593. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN: Van donderdagavond 20.00 tot zondagavond 22.00 uur. Van 23 tot en met 25 februari: T. Adriaansen. VERLOSKUNDIGEN MAATSCHAP MIDDELBURG: Donderdag 22 feb ruari 19.00 uur tot en met 25 februari 19.00 uur: M. de Jonge. AMCENTRUM HOMECARE: Infor matie of aanvraag kraamzorg van maandag tot en met Vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur voor ziekenfonds en particulier verzekerden. Voor di recte kraamhulp 24 uur per dag bereikbaar 0113-232924. Kraamcen- trum Homecare, Postbus 144, 4560 AC Hulst. AA MIDDELBURG - Alcoholprob lemen? Anonieme Alcoholisten. Vri jdag van 20.00 tot 22.00 uur. Latijnse Schoolstraat 10, Middelburg, tele foon 41 6043465531 of 592141 DIERENARTSEN: Op 24 en 25 februari: A. Meijns, Oost- kapelseweg 12, Grijpskerke, telefoon 593060. Op feestdagen die niet op zaterdag of zondag vallen, spreekuren zonder afspraak van 11.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Landbouwdierenparktijk Walcheren (grote huisdieren). Oude Domburgseweg 33a, Oostkapeile, telefoon 633803. Zaterdag en zondag aanmelden visites van 08.00 tot 09.00 uur. ARNEMU1DEN: R. Roskam. Langstraat 85, telefoon 634842. Con sult en visite na telefonische af spraak. c gewest ook van de gaten waar onder heerschappij van Prins Carnaval gefeest wordt. Hanzehat, Paerehat, Kwallehat, Moggehat, Spuihat. Praalwagens trekken in optocht aan het volk voorbij en met grote zotheid worden personen en situaties uitgebeeld, vaak aan de hand van een plaatselijk mot to. In de beginperiode van camavalvieren werd ook wel een Bal Masqué georganiseerd. Je kon je dan kompleet vermommen of alleen maar je feestneus opzetten. Joke was in 't Spuihat naar zo'n bal geweest en had zich goed vermomd, vooral met een masker. Ze zag er best goed uit. alleen haar neus. Een echte fok, 'n buitenmaats model. Ze werd er mee geplaagd, maar vanavond had nie mand er iets van gezegd, ze was vast niet herkend. De volgende ochtend kwam ze Kees, 'n pestkop, tegen bij de bakker: "Ben je gisteren naar het bal geweest?" vroeg Kees. "Wie? Ikke?", deed Joke ver- baasd.En Kees: "Ja dat zal CGt/nëLé&TLS* wel. Je hebt je feestneus nog op."

Scheldebode | 2001 | | pagina 7