varia Sponsor in de sport Vakantie voor mensen met handicap Wielrenners aan de slag in zeeland Vijfdaagse strandloop Vlissingen - Hellevoetsluis Aanbod korte cursussen Kunsteducatie Vlissingen Urker Mannenkoor r Schoonheidssalon dagelijks geopend Collecte van de hersenstichting Ondernemers Lange Delft op internet Within Temptation in Arsenaaltheater Carnavalsfeest Arti Dubbelexpositie MIDDELBURG - De Zeeuwse attracties Waterland Neeltje Jans, Miniatuur Walcheren en Maritiem At tractiecentrum het Arsenaal hebben hun krachten gebundeld in de Attractieve Ansichtkaart'. Samen met VW Vakanties Zeeland, de boekingscentrale van het Bureau voor Toerisme Zeeland, werd onlangs het eerste klantenverrassingspakket uitgereikt. MIDDELBURG - SPD-Zeeland, organisatie voor dienstverlening aan mensen met een functiebeper king, heeft vakantiereizen verzameld voor mensen met een verstandelijke handicap; Reisorganisaties die een specifiek aanbod hebben en tevens persoonlijke begeleiding geven. Ontwikkeling Geselecteerd 's-GRAVENPOLDER - Het Urker Mannenkoor on der leiding van dirigent Jan Quintus Zwart zingt zaterdag 3 februari in de Elimkerk van de Gerefor meerde Gemeente te 's- Gravenpolder. Het con cert begint om 19.00 uur. Stadswandeling Zierikzee Solid Friends De Geschillen commissie J WOENSDAG 31 JANUARI 2001 OOST-SOUBURG - Schoon heidssalon Yvette is sinds no vember gevestigd op het adres Vesting 35. Er wordt al leen op afspraak gewerkt, maar dan kan er op vrijwel al le uren van de dag en avond, van maandag tot en met za terdag, een afspraakje worden gemaakt. Het telefoonnum mer: 474302. Ook via internet is de salon bereikbaar: www.schoonheidssalon-yvet- te.nl. MIDDELBURG - Ook dit jaar wordt door de Hersenstich ting Nederland samen met het Nationaal Fonds Geeste lijke Volksgezondheid gecol lecteerd. Er wordt geld inge zameld voor mensen met een hersenaandoening of een psychische ziekte. Belangstel lenden die in de week van 15 tot en met 21 april mee willen helpen, kunnen zich melden bij Henk Vogel, telefoon 0181- 417726. MIDDELBURG - De leden van de ondernemersvereni ging Lange Delft presenteren zich nu ook op internet via www.langedelft.nl. Alle leden staan er met naam, adres en telefoonnummer op, er kunnen e-mailtjes verzon den worden en de winkels met een eigen website wor den doorverwezen. De site heeft een activiteiten kalender een rubriek 'ge schiedenis' over het vroeger was en een vacaturebank waarop winkels hun vraag naar medewerkers kunnen projecteren. VLISSINGEN - Enteny Music Import cd-speciaalzaak uit de Walstraat haalt de band Wi thin Temptation op 2 maart naar het Arsenaaltheater in Vlissingen. Enteny is de zaak van Antho ny van den Berg die naast de zaak ook het label DSFA Re cords runt. Een van de acts van dit label is Within Temp tation, de band die momen teel furore maakt met het tweede album Mother Earth. In het voorprogramma staat Whispering Gallery. Het op treden begint om 21.00 uur. Kaartverkoop (25 gulden) via Uit Vlissingen, VW Vlissin gen, Drvkkery Middelburg en bij Enteny Music Import aan de Walstraat 20. GOES - Stichting Arti Carnaval Goes vier dit jaar haar 55-jarig bestaan. De oudste carnavals vereniging van Goes houdt op 3 februari een feest in buurt huis De Spinne. De entree is gratis. Alle mensen die in een recent of ver verleden een bij drage hebben geleverd aan de ontwikkeling van het Goese carnaval zijn uitgenodigd. Er zullen op het feest ook vereni gingen optreden uit Kattendij- ke, Kwadendamme, Lewedorp en 's-Heerenhoek. Ook de dweilbands Pink Panthers en S.C.H. de Sjokkers zijn van de partij. Het feest begint om 20.30 uur. GOES - In Zorgcentrum Gast huis aan de Kievitlaan te Goes is in februari een dubbelex positie te zien. Naast de expo sitie '100 Zeeuwse Portretten' georganiseerd door Scoop en Zeeuws instituut voor zorg welzijn cultuur is nu ook het werk van leerlingen van de quilterie te bezichtigen. De quilterie is te vinden aan de Dorpsstraat te Heinkens- zand. De quilts en portretten zijn tot en met 28 februari te zien in het Gasthuis. Het zorgcentrum is geopend van 8 tot 18 uur. Dagattracties bundelen krachten Iedereen die zijn of haar vakan tie dit jaar boekt bij VW Vakan ties Zeeland ontvangt bij zijn reispapieren de Attractieve An sichtkaart, een verrassingspak ketje met een aantal gratis kaar ten en kortingscoupons. Bij inleverering aan de kassa van de drie deelnemende at tracties krijgen de gelukkigen een aantrekkelijke korting op de entreeprijs. De ansichtkaarten geven een beeld van de deelne mende attracties en hebben als opschrift 'Groeten uit Zeeland'. Een vierde algemene Zeeland kaart kan de vakantieganger naar de achterblijvers thuis stu ren. Maar deze kaart kan ook opge stuurd worden naar VW Vakan ties Zeeland. De inzenders ma ken zo kans op een gratis vakan tie in de provincie. De dagat tracties denken met de ansicht kaartenactie het bezoekersaan tal nog verder omhoog te krik ken. Het Bureau voor Toerisme Zee land ziet de actie als een leuk extraatje voor relaties. De ansichtkaarten geven een beeld van de deelnemende at tracties VLISSINGEN - Van 9 tot en met 13 juli wordt de strandloop van Vlissingen naar Hellevoetsluis gehouden. De totale afstand is 120 kilometer. Bedoeling is dat er onderweg in eigen tenten wordt geslapen. Voor ontbijt en lunchpakket wordt gezorgd. Kosten 310 gulden. Dat is inclu sief overnachting en busver voer. Schriftelijk aanmelden kan tot uiterlijk 1 maart via de Zeeuws- Zuid Hollandse Strandloop, Rijksstraatweg 42, 2988 BJ Rid derkerk, telefoon 0180-427454. Er kunnen maximaal 1000 be langstellenden meedoen. Deel nemers dienen zelf te zorgen voor een tent, slaapzak, toilet gerei, handdoeken, eventueel zaklantaarn, wandelkleding, loopschoenen, regenkleding en een kleine tas of rugzak. De organisatie zorgt voor bor den, bestek en bekers. De baga ge wordt overgebracht naar de overnachtingsplaats en op de laatste dag naar Hellevoetsluis. De eerste dag, 9 juli, start bij het Arsenaal in Vlissingen. Op 13 ju li komen de wandelaars in Hel levoetsluis aan, daar worden tussen 10.00 en 14.00 uur de herinneringen uitgereikt. Informatie staat ook op de web site: www.strandloop.cjb.net. VEERE - De selectie van voet balvereniging Veere wordt ge sponsord door Roegiers Glas- handel Middelburg. In sponsorhome de Peperboom is het eerste shirt officieel over handigd aan aanvoerder Rene Schreuder door Bram Jakobsen. VLISSINGEN - In de week van 5 februari start het Centrum voor Kunsteducatie met een aanbod korte cursussen. Deze zijn: kunstbeschouwing, creatief schrijven, basiscursussen por tret- en modeltekenen en schil deren, schilderen op locatie en digitaal beeldbewerken. Daarnaast wordt een aantal workshop aangeboden: work shops beeldend, creatief schrij ven en fotografie in het kader van het regioproject, dat plaats vindt in het weekend van 19 en 20 mei op Neeltje Jans. Tevens workshops beeldend, dans en fotografie voor kinde ren van 6 tot en metl2 jaar. De ze workshops vinden plaats in de voorjaarsvakantie. In mei vindt een workshop digitaal beeldbewerken plaats voor kin deren van 9 t/m 13 jaar. De cursus kunstbeschouwing staat in het teken van kunst en architectuur in de Verenigde Staten. In 10 lessen wordt met behulp van beelden de ontwik keling van deze onderwerpen uiteengezet. 'Verhalen voor kinderen', ge schreven door volwassenen, is het thema van de cursus crea tief schrijven. De verhalen wor den geïllustreerd met beelden, die in de computer worden ver werkt, daarbij wordt men bege leid door een deskundige do cent. Aan de hand van een levend model worden in de basiscur sussen model- en portretteke nen en schilderen de beginse len bijgebracht, er wordt aan dacht besteed aan verhoudin gen, houding en hulplijnen. De opdrachten worden uitgevoerd met verschillende materialen. Prachtige en inspirerende loca ties op Walcheren vormen het onderwerp voor de cursus schil deren op locatie. Al een basiservaring met digi taal beeldbewerken? Dan biedt de vervolgcursus een uitkomst om nog meer ervaring en kennis op te doen op dit gebied. Alle cursussen vinden plaats in het Theo van Doesburgcentrum te Vlissingen, met uitzondering van het Regioproject. Meer informatie over de inhoud van de cursussen, betalings voorwaarden en kortingsrege lingen is vermeld in een specia le cursusbrochure. Deze is op aanvraag te verkrijgen bij het Theo van Doesburgcentrum, Brouwenaarstraat 2 te Vlissin gen, tel: 0118 414928 Ook is er, nu nog beperkt, reis informatie voor mensen met li chamelijke beperkingen beschikbaar. SPD-Zeeland kan mensen helpen bij het maken van een verantwoorde reiskeu- ze en bemiddelen bij het aan vragen. Op verzoek is een beperkt reis aanbod samengesteld, met na me bedoeld voor mensen met een verstandelijke functiebe- perkinq die soms voor het eerst zelfstandig 'reisschoenen aan trekken'. SPD-Zeeland vindt het een goe de ontwikkeling dat mensen met een functiebeperking deel nemen aan het gewone leven, dus ook op vakantie gaan. Dat de keuze dan valt op een vakan tie die bij de mogelijkheden past is het allerbeste. Omdat de SPD vanuit haar dienstverle ning veel kennis heeft, kan er samen met de aanvrager een goede keuze worden gemaakt. Het is belangrijk dat ook thuis blijvers, zoals ouders, weten dat de keuze in orde is. Gerard Oosterling, consulent vrije tijd en vorming voor mensen rnet een verstandelijke handicap, zegt dat de SPD veel ervaring heeft met reisbemiddeling. „Het is fijn om te zien dat men sen mettertijd doorstromen en weer een andere reis uitzoeken. Zij kiezen dan soms voor reizen met minder begeleiding. Uit oogpunt van integratie is dat heel mooi, al blijven reizen met persoonlijke begeleiding hard nodig. Zo is het reisaanbod van de SPD voor 2001 al volgeboekt en moeten nieuwe aanmelders daarvoor helaas tot het volgen de jaar wachten. Reisorganisafies Anco Luteijn, consulent informatievoorzie ning, heeft bijna twintig reisor ganisaties geselecteerd. Het valt op dat de keuze voor mensen met een functiebeperking heel gevarieerd is. Zo zijn er vliegrei zen, bus- en treinreizen in binnen- en buitenland met ve- schillende accenten. Met dans en muziek, theater of meer actieve vakanties met veel sport, kamperen en avontuur. Ruiterkampen zijn altijd heel populair, maar ook zijn er va kanties op het water met moge lijkheden voor zeilen, kanoën, roeien, windsurfen en waterski ën of bootreizen. Het is niet al tijd nodig om individueel aan te melden. Er zijn mogelijkheden voor gezinnen waar de begelei ding een aantal taken kan over nemen. Het is voor velen aan trekkelijk om vakantievrienden en -vriendinnen op te doen. Ver Vooral de verre bestemmingen zijn dit jaar duurder geworden. Wel is de benodigde begeleiding in de prijs opgenomen. Omdat de kosten fors zijn heeft SPD-Zeeland een aantal fonden verzameld die financieel bijdra gen. Het is wel zo dat deze aanvra gen altijd heel persoonlijk zijn en fondsen aan de hand van cri teria zelf bepalen of een bijdra ge wordt verstrekt. Het is ook mogelijk na te gaan of kosten voor de begeleiding vanuit een persoonsgebonden budgot (PGB) worden betaald. Dat moet dan eerst worden aange vraagd en worden toegekend. Ook daarvoor kan men bij SPD-Zeeland terecht. SPIJ-Zeetand, Postbus, 174. 4330 AD Middelburg, tel 0118- 615051. www.spd-zeeland.nl MIDDELBURG - Ook dit jaar kunnen de wielrenners weer volop aan de slag in onze pro vincie. Er prijken 41 koersen, verdeeld over 12 categorieën, op de wedstrijdkalender. Een respectabel aantal voor een kleine provincie als Zeeland. Daarbij zijn een behoorlijk aan tal 'grote wedstrijden' (klassie kers), waaronder de internatio nale profronde door Midden- Zeeland op zaterdag 8 septem ber. Als belangrijke wedstrijden op Zuid-Beveland en Walcheren staan voorts op het programma de Omloop van Borsele voor Nieuwelingen en Junioren (7 april), de ZLM Tour voor ama teurs (12 mei), Ster van Walche ren voor vrouwen (21-23 juni) en de eerste etappe van de vrou- wenklassieker Ster van Zeeland in Kwadendamme op 18 mei. Zeeuws Vlaanderen handhaaf de zijn traditionele 'grote wed strijden' zoals de Internationale Junioren driedaagse van Axel (25-27 mei), het OZ wielerwee kend voor amateurs (9-10 juni) en de amateurklassiekers Om loop van de Braakman (7 april) en Wim Hendriks Trofee (29 april), terwijl ook de laatste etappe van de tweedaagse Ster van Zeeland voor vrouwen in Zeeuws Vlaanderen wordt afge werkt op 19 mei. Daarnaast worden vele andere wedstrijden voor verschillende categorieën gehouden, waarbij ook de jeugd zeer behoorlijk aan bod komt. De organisators van Zeeuwse wielerwedstrijden hebben dus beslist niet stil gezeten en ver dienen lof voor hun aanpak. Te meer omdat de publieke be langstelling wat afneemt en het bovendien steeds moeilijker wordt om het financiële plaatje De avond is georganiseerd door het Comité Woord Daad. De collecte is bestemd voor ver waarloosde kinderen in Ethiop ië, afkomstig uit de armste ge zinnen. Het Zeeuwse comité voert actie voor beter onderwijs en medi sche verzorging. De heer J. Dan- kers, hoofdbestuurslid Woord Daad, bracht onlangs een werk bezoek aan het project in Ethi opië en hij zal er het een en an der over vertellen. Het 95 leden tellende Urker Mannenkoor is gekleed in de Urker kleder dracht en zingt Psalmen, en geestelijke- en vaderlandse lie deren. in te vullen wil men met een de gelijk rennersveld voor de dag komen. Er komt in 2001 geen vervolg van het Nederlands kampioen schap voor Junioren en Nieuw elingen in Zeeland, dat twee jaar achtereen in 's-Heerenhoek en omgeving werd gehouden. De KNWU heeft de organisatie van het zogenaamde kleine kampioenschap dit keer toege wezen aan Emmen. Een van de grootste criteriums in Zeeland, de koers in Zierikzee, prijkt weer wel op de wedstrijdkalender. Vorig jaar was men te laat met het insturen van een wedstrijd- aanvraag en niet aanwezig op de kalendervergadering van het district Zuid-West, maar dit keer liet men geen verstek gaan op de bijeenkomst in Ossend- recht. Daar werd afscheid geno men van consul Jan van Stee, De NIVON afdeling Goes houdt zondag 4 februari een stads wandeling door Zierikzee. De wandeling vindt plaats onder leiding van een gids. Zierikzee staat bekend om zijn bijzondere en historische ge bouwen. De stadswandeling begint om 13.30 uur vanaf het Havenplein. Bij het NS station van Goes vertrekt er om 13 uur een bus naar Zierikzee. Voor meer inlichtingen, tel. 0113- 231221. die deze taak in 1997 overnam van Henk Remijnsen. Daarvoor had de oud-Goesenaar, die nu al 25 jaar in Wouw woont, zich verdienstelijk gemaakt in diver se functies die te maken hadden met wielersport. Was jarenlang jury-lid en maakte deel uit van invloedrijke commissies binnen de KNWU. Van Stee fungeerde ook zestien jaar als voorzitter van de ZRTC Theo Middel kamp. Tijdens de bijeenkomst in Ossendrecht ontving Van Stee uit handen van Evert Jo- chemsen (hoofdbestuurslid KNWU) het Gouden wiel. Deze stak de loftrompet over de en thousiaste aanpak van Van Stee en merkte laconiek op: "Veel keus voor het aanbieden van een geschenk aan jouw hadden we niet, want een Zilveren Wiel heb je al." De 63-jarige Jan van Stee is als districtsconsul opge volgd door Jan van Haneghem. GOES - Youth for Christ Neder land geeft zaterdag 3 februari het startschot voor een nieuwe jongerengroep Solid Friends. Jongeren uit het voortgezet onderwijs kunnen elke eerste zaterdag van de maand in de zaal van het Leger des Heils te recht. De avonden beginnen iets na 20 uur en er wordt vanalles gedaan waaronder discussie. Voor meer informatie, tel. 0113- 563375. BURO VOOR RECHTSHULP: Z. kwam op ons spreekuur in Hulst met de vraag wat hij kon doen aan een geschil dat hij had met het bedrijf dat zijn verhuizing vanuit Amsterdam naar Hulst had verzorgd. Z. was niet tevreden over de ge leverde diensten en de hoogte van het factuurbedrag. Z. werd aangeraden om zijn ge schil voor te leggen aan de Ge schillencommissie Verhuizen. Een geschillencommissie (er zijn er inmiddels zo'n 30 voor diverse branches) vormt een goed en goedkoop alternatief voor een gerechtelijke proce dure. Uiteraard dient de con sument eerst de klacht zelf voor te leggen aan de onder nemer en te proberen om met die ondernemer tot een oplos sing te komen. Indien dit niet lukt kan de consument de klacht voorleggen aan de ge schillencommissie, tenminste als de ondernemer is aange sloten bij de desbetreffende geschillencommissie. Het voorleggen van de klacht kan door middel van een een voudige brief geschieden. Van de geschillencommissie ontvangt de consument ver volgens een vragenformulier welk formulier ingevuld en teruggestuurd moet worden naar de geschillencommissie. Voor de behandeling van de klacht zijn administratie kosten (het klachtgeld) ver schuldigd. Deze kosten kunnen variëren en bedragen zo tussen de 50,—en ƒ250,— Indien de klacht gegrond wordt verklaard dan ontvangt de consument het klachtgeld terug. Het voordeel van de procedure bij de geschillen commissie is dat de consu ment niet in de zogenaamde proceskosten kan worden ver oordeeld, hetgeen wel moge lijk is bij een procedure bij de kantonrechter of rechtbank (deze proceskosten bedragen al snel enkele honderden gul dens). Na het indienen van het vragenformulier en betaling van het klachtgeld wordt door de geschillencommissie de ondernemer in staat gesteld om verweer te voeren. Na ont vangst van het verweerschrift worden partijen in staat ge steld om hun standpunten na der toe te lichten op een zit ting bij de geschillencommis sie. De commissie bestaat in het algemeen uit drie leden: Een voorzitter, voorgedragen door de Stichting Geschillen commis- sies, een lid voorge dragen door de Consumen tenbond en een lid voorgedra gen door de brancheorganisa tie. Na de zitting doet de geschil lencommissie een bindende uitspraak. Dit betekent dat van deze uitspraak geen ho ger beroep mogelijk is bij een rechtbank. Beide partijen die nen dus de beslissing van de geschillencommissie uit te voeren. Als de ondernemer weigert om de uitspraak van de geschillencommissie na te komen dan kan de consument vaak een beroep doen op de nakominggarantieregeling van de brancheorganisatie. Dit betekent dat de branche organisatie alsnog de uit spraak van de geschillencom missie uitvoert. De heer Z. heeft zijn geschil voorgelegd aan de geschillen commissie en deze heeft be paald dat de heer Z. een scha devergoeding van het verhuis bedrijf behoorde te krijgen. Heeft u vragen naar aanlei ding van dit artikel of andere vragen van juridische aard, dan kunt u altijd voor advies en hulp terecht op het gratis spreekuur van het Buro voor Rechtshulp: Middelburg,Vlasmarkt 28 maandag 9.00 - 11.00 uur; donderdag 13.30 - 16.30 uur. Goes, Zonnebloemstraat 53 maandag 9.00-11.00 uur Vlissingen, A. Gogelweg 59 dinsdag 9.00 - 11.00 uür Spuistraat 6, vrij dag 10.00 - 12.00 uur. Voor alle spreekuren dient een af spraak gemaakt te worden via 0118-637120.

Scheldebode | 2001 | | pagina 9