■■EE Een bijzondere kijk op... *G r a n cl'C a fé JRe st Voor vriendjes en vriendinnetjes 50% Reserveer nu mm nieuwjaarsreceptie nu 13,75 Boulevard Bankert 756 - Tel.: 0118-418019 Prijswinnaars Rijm er op los Driekoningen in Abdijcomplex Muziekavond jeugdige duo's Kadotip van 'BIJ ONS THUIS' ƒ22,* If. In kunstcentrum Willem3 wordt zondag om 15.00 uur de tentoonstelling Tour de France geopend. Een zeeatlas uit de zeventiende eeuw kon gerestaureerd worden dankzij het Loodswezen. terzake sit Ko Dijkstra verzamelt alles wat met Vlissingen te maken heeft. /KO DIJKtTBA^i--^ EUROPEES PROIECTVAN TOPNIVEAU VOOR RECREATIEVE EN EDUCATIEVE DOELEINDEN VLISSINGEN - Als het aan Rinus Stoffels ligt, komt er nog dit decennium een kunstmatig eiland in de Noordzee voor de monding van de westerschelde. Een eiland van 750 hectare voor recreatieve- en educatieve doeleinden. „De plannen hebben de toetsing op tech nische haalbaarheid glansrijk doorstaan. Nu wordt ge keken naar de economische haalbaarheid, maar ook dat komt goed. Daar ben ik van overtuigd." Maritiem Civiele techniek Themahotels BASSIE ADRIAAN IN SOUBURG tot en met korting Drank maakt... Nieuwjaarsbal in De zwaan Tuinbank gevonden Politie-berichten éfo*b ^.TfS^eif per week F1 f L.TfÊ^geopendvanaf 10.ÖwSm iïr Reserveren: Tel.: 0118 -418019 onder de hoogste toren van Vlissinoen WEEKKRANT VOOR WALCHEREN. VOOR BEZORGKLACHTEN KUNT U BELLEN NAAR: 0118 652 700. VOOR TIPS EN LEUKE SUGGESTIES KUNT U BELLEN: 0118 652 713 U heeft een feest, wij maken het spektakulak Part* Centrum Ook geschikt voorkinderen Burg. v. Woelderenlaan 5 Vlissingen Tel.: 0118-418653 MIDDELBURG - De actie 'Rijm er op Los' in De Schel- debode heeft weer heel wat reacties losgemaakt. De ene creatieve oplossing was nog vindingrijker dan de andere. Een onafhankelijke jury heeft de prijswinnaars getrokken. Het zijn: le prijs: R. Lotiet (waardebon 150 gulden): 2e prijs: mevr. L. Nieuwersteeg (bon van 75 gulden): 3e prijs: G. de Roos (50 gulden); 4e prijs: A. Meeuwse (25 gulden) en 5e prijs: L. Flipse (25 gul den). Prijzen kunnen in het kantoor van De Scheldebode aan de Vrijlandstraat 33d (ingang naast het Kadaster) worden afgehaald. MIDDELBURG - In de kloostergangen van het Abdij complex wordt zondag 7 ja nuari om 20.00 uur het drie- koningenspel opgevoerd door leerkrachten en ouders van de Vrije School Zelland. Maandag 8 januari wordt het spel opgevoerd in de Vrije School aan de willem Aron- deusstraat, eveneens vanaf 20.00 uur. Op beide avonden is de toegang gratis. MIDDELBURG - Tot 10 maart kunnen jeugdige musici (12 tot en met 20 jaar) zich opge ven voor de muziekprijs avond die door de Vrienden van het Zeeuws Orkest wordt gehouden. De avond is bedoeld voor strijk- en blaasinstrumenten en piano. Op 24 maart is de selectie waarbij zes duo's worden aangewezen voor de Finale van 6 april in de Klove niersdoelen. Voor winnaars in elke catego rie (A: 12 tot en met 16 jaar en B: 16 tot en met 20 jaar) wordt door de Koninklijke Schelde Groep een geldprijs beschik baar gesteld. Bedoeling van het muzikale evenement is om het beoefe nen van amateurmuziek bij de Zeeuwse jeugd te stimule ren. Reglementen en inschrijffor mulieren kunnen worden aangevraagd via telefoon 636316 of 626849. Decoratieve Porseleinen manden Sint Janstraat 6 Middelburg Tel.: (0118)624747 s) 1 h 'Eiland bij Scheldemonding haalbaar' door carlo Ultee Het eiland komt in de filosofie van Stoffels te liggen voor de kust van Breskens-Vlissingen en zou een Europees project van topniveau moeten worden. Di verse vormen van recreatie in de vorm van hotels, jachtha vens, stranden, golfterrein, zul len er aan bod komen in combi natie met educatieve elementen zoals wind- en watertechnolo gie, waterbouwkundige onder werpen, duurzame energie. Verder staan er een voorlich- tings- en congrescentrum, be drijven met moderne technolo gie, horeca-accommodatie en duurzame woningbouw op de maquette. ,,Bij alles wat we ons daarbij voorstellen staat het maritieme karakter voorop. We mikken ui teraard op een wereldwijd pu bliek, maar in het bijzonder zul len de voordelen voor de Zeeuwen heel aantrekkelijk zijn. Naast werkgelegenheid voor vijf zeshonderd mensen krijgen ze een eiland voor de kust, waar de mogelijkheden voor individuen, gezinnen en groepen ongekend zijn. De toegankelijkheid voor iedereen staat bij ons voorop, zodat het zeker geen elitair ge beuren wordt", vertelt Rinus Stoffels. Sinds de laatst gehou den verkiezingen voor de Pro vinciale Staten treedt de zaken man op als fractievoorzitter van de Partij voor Zeeland. Zo' n tien jaar geleden kwam Stoffels op het idee, om een eiland aan te leggen in de Scheldemon ding. Hij verzamelde een groep creatieve mensen om zich heen, die ging brainstormen over de mogelijkheden en die blijken praktisch onbeperkt te zijn. „Die ideeën zijn omgezet in tastbare plannen, die op techni sche haalbaarheid zijn getoetst door middel van een afstudeer opdracht voor de afdeling civie le techniek van de Hogeschool Zeeland. De conclusie is, dat er in dat opzicht geen belemme ringen zijn. Nu gaan drie jonge ren van de Heao de economi sche haalbaarheid toetsen. Dit geschiedt in nauwe samenwer king met grote projectontwikke laars, ingenieursbureau's en fi nancieringsmaatschappijen. De Heao-studenten hebben tevens connecties met de universitei ten van Gent en Rotterdam. We praten hier tenslotte over een project van meer dan een mil jard gulden. De kracht zit hem voornamelijk in de unieke lig ging, want in heel de wereld be staat zoiets echt niet. De be staande kustrecreatie is sterk af hankelijk van het seizoen en het weer. Dit eiland zal onder alle omstandigheden volop moge lijkheden bieden. Laat het daar maar stormen. Het wordt er al leen maar aantrekkelijker op", meent Stoffels, die wel wat tegenwind gewend is. Naast mensen, die zijn plannen kri tisch benaderen zijn er steeds meer (zaken) mensen, die zijn ideeën steunen. Er is volgens hem zeker voldoende draag kracht om hier geld in te steken. Zijn bezorgdheid gaat meer uit naar de jeugd, die Zeeland ver laat vanwege de beperkte mo gelijkheden. „Met een eiland als dit, komt Rinus Stoffels: „Je moet niet denken in termen van moeilijkheden, maar in mogelijkheden en uitdagingen. FOTO DUOFOTO daar wel verandering in. Vaak wordt er veel te pietluttig ge dacht, als het gaat om grotere projecten. Daar begin ik niet aan. Je moet geloven in de din gen waar je mee bezig bent. Mijn vader begon samen met mij en mijn tweelingbroer een schoonmaakbedrijfje. Bedenk wel, dat het hele bedrijf bestond uit een karretje met een paar emmers, borstels, sponzen en zemen. Verder niets. Mijn vader geloofde er in en de zaak groei de uit de grote onderneming Stoffels Cleaning. Zo zal het ook gaan met het eiland. Het begint met een mijmering tijdens een strandwandeling en dan moet je doorgaan. We hebben in Zee land veel meer potentieel, dan we zelf beseffen. Dit eiland wordt wereldwijd bekend als een hoogwaardig technologisch project. De behoefte aan mari tieme kennis wordt steeds gro ter. Denk maar aan de alsmaar stijgende zeespiegel. Proefpro jecten voor oeververdediging kun je er heel goed opzetten. Daarnaast denken we er aan om een ongebruikt booreiland toe gankelijk te maken voor het pu bliek. Daar kom je anders nooit op. Verder zijn er concrete voor stellen voor viskwekerijen, windmolens, energie opwek king door getijdenstromen en zovoorts. De locatie bevindt zich precies op een zandbank, die er al honderden jaren ligt: De Raan. Om een voorstelling te kunnen maken over de grootte, moet je denken aan een opper vlakte van zes maal het Braak- manmeer. Het zal een zeer groot effect hebben op Zeeuws- Vlaanderen. De bezoekers zul len met shuttleboten en heli kopters worden vervoerd. Maar ook daarbij wil ik niet denken binnen de voor de hand liggen de mogelijkheden. Stel, dat het technisch mogelijk is om bij voorbeeld een doorzichtige tun nel aan te leggen tussen de kust en het eiland, dan zou dat ook een prachtige mogelijkheid zijn om er te geraken. Of denk eens aan een zeppelin. Ik geef maar voorbeelden van hoe we de za ken aanpakken. Niet denken in termen van problemen, moei lijkheden en beperkingen, maar van mogelijkheden en uitdagin gen", zegt Rinus Stoffels, die vindt dat het allemaal spectacu lair moet worden. Per dag zullen er naar schatting zo' n duizend bezoekers op af komen, terwijl er gebruik ge maakt kan worden van de over nachtingvoorzieningen in een van de themahotels, die qua op zet overeenkomsten hebben met die in Euro-disney. Recrea tievissers zullen er zeker hun stekje vinden, evenals het inter nationaal zeiljachtverkeer, maar ook gezinnen kunnen zich er prima vermaken. De natuur liefhebber kan er terecht in de uitgestrekte schorren, die onge twijfeld zullen ontstaan. „We moeten nog een hele weg be wandelen, maar ik hoop dat we over vijf jaar kunnen beginnen met de aanleg, die opzien zal baren over de hele wereld. Ik geloof er in ieder geval stellig in en er zijn steeds meer men sen die met me in zee durven gaan", meent Stoffels. WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊR FOTO: J. DE BUS-KORSTANJE AAGTEKERKE - 'Een bijzondere kijk op de molen van Aggtekerke. 's Avonds altijd verlicht en het totaal komt dan mooi tot uiting in het land schap'. Dat schrijft J. de Bus-Korstanje uit Aagtekerke die de foto maakte. OOST-SOU BURG - Bij boekhandel Bik ker in de Wal- straat 94 in Vlis singen zijn kaar tjes te koop voor de show van Bas- sie Adriaan van 6 januari in sporthal Sou burg. Daar wordt door het clownsduo de lachspektakels- how gebracht. Aanvang 14.00 uur. Er zijn liedjes, kunstjes en een waterballet. Bassie Adriaan zijn 6 januari in de sporthal van Souburg. %Uh Segeerstraat 66 Middelburg tel.: 0118 - 625440 MIDDELBURG - Een man van 57 en een jongen van 15 jaar zijn aangehouden voor openbare dronkenschap. De man is op de Markt aange houden, de jongen aan de Pottenbakkerssingel. Hij was van zijn fiets gevallen en, vol gens eigen zeggen, dronken gevoerd door vrienden. In de Grevelingenstraat is een 35-jarige automobilist voor dronkenschap aangehouden. Hij kreeg een rijverbod van vier uur. Op de Kanaalweg reed een dronken automobi liste van 34 jaar. Ze kreeg een dagvaarding en een rijverbod van zes uur. Ook is haar rijbe wijs ingevorderd. OOST-SOUBURG - Zaterdag 6 januari wordt in De Zwaan een nieuwjaarsbal gehouden. Aanvang 20.30 uur, entree 5 gulden. Dj is Gerard Bras en de muziek komt van het Duo Twice. WALCHEREN - Bij de politie Walcheren is een tuinbank af geleverd die gevonden is. Voorts werden afgeleverd: drie fietsen, zes portemon nees, een autoradio, een handtas, rugzak en tankpasje. VLISSINGEN - Uit een wo ning in de Bonedijkestraat zijn enkele tientallen guldens gestolen. De toegang tot het pand werd geforceerd. Uit een kantoorgebouw aan de Oude Markt is door twee mannen een aantal waarde bonnen gestolen. Een van de daders, een 32-jarige Vlissin- ger die door een medewerk ster gezien was, probeerde la ter de bonnen in te leveren voor geld. Hij kon meteen worden ingerekend. In een winkelpand aan de Aagje Dekenstraat werd de portemonnee van een 78-jari- ge uit haar tas geroofd. Dat merkte zij trouwens pas bij de kassa toen ze af wilde reke nen. MIDDELBURG - Van een auto die op de Loskade stond, is het rechter achteiwiel ge stolen. Een 72-jarige vrouw is door een zakkenroller in de Lange Delft beroofd van haar porte monnee. Ook een 51-jarige inwoonster uit Zierikzee werd er in die winkelstraat de dupe van evenals een 73-jarige uit Middelburg. En in de Laurens Stommesweg is een 72-jarige fietsster van haar tas beroofd. Die lag in een mand voorop de fiets. Het hengsel van de tas had zij in haar hand. Twee jongens op de fiets naderden haar en trokken de tas uit haar hand. Op de Pottebakkerssingel is een 62-jarige inwoner betrapt op winkeldiefstal. Hij had voor 45,20 gulden aan levens middelen bij.

Scheldebode | 2001 | | pagina 1