Tour de France in Willem3 Crommelynck exposeert 'Alles van Vlissingen welkom' 'Baanbrekend' elke dinsdag op Omroep zeeland Televisie Geen ruimte meer voor kunsthandel Sponsor in de sport DE LAMNIERENBURCHT Nieuwjaarsreceptie "PvdA afdeling Vlissingen meer info tel.: 0118-470929 met muziek van Combo Top100 traditionele bingo C-voetbalteams in Roosendaal Programma Stadsschouwburg Uit in Vlissingen Steeds meer belangstelling voor wonen Slachtoffers door zakkenrollers KO DIJKSTRA IS VERZAMELAAR ANTIQUARIAAT EN SNUFFELMARKT ICON 30 JAAR MIDDELBURG - In 2001 bestaat ICON dertig jaar. Na het Frederiksplein in Amsterdam, het Oude Raadhuis in Willemstad (N.Br.), deVlasmarkt (Huize 's Hertogen bosch) in Middelburg nu al weer 10 jaar in de Wa- genaarstraat. Wegens ruimtegebrek wordt de afdeling kunsthandel opgeheven. Losse prenten Oud en modern Snuffelmarkt Open MIDDELBURG - Omroep Zeeland TV besteedt we kelijks aandacht aan het Zeeuwse bedrijfsleven en dan met name aan de ontwikkelingen op de Zeeuwse arbeidsmarkt. Op donderdag 11 januari 2001 vanaf 20.00 uur in Party Centrum De Golfbaan BINGO DANSAVOND De Klaverjasclub kan nog enkele leden gebruiken Vrijdag 5 januari zaal open 20.00 uur. gratis entree. Donderdag 11 januari INTRODUCTIE SALSALESSEN Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 13 januari SALSA NIEUWJAARSPARTY Zaal open 19.30 uur. Dinsdag 16 januari BINGO MET SUPERRONDE Zaal open 19.30 uur. Zaterdag 20 januari PLAYBACKSHOW Zaal open 20.00 uur. Woensdag 24 januari INTRODUCTIE DANSLESSEN Aanvang 20.00 uur. NIEUW....NIEUW... Vriidag 26 januari JAMSESSIE elke 4" vrijdag v.d. maand) zaal open 20.00 uur Zondag 28 januari PRIJSKLAVERJASSEN zaal open 13.00 uur aanvang 13.30 uur. Inschrijving ƒ4,- p.p. BURO RECHTSHULP Ontslag tijdens proeftijd WOENSDAG 3 JANUARI 2001 ^■HHl MIDDELBURG - De KNVB district Zuid-1 houdt twee '.aalvoetbaltoernooien voor -teams. Op 6 januari komen 18 teams in actie in de Mervo- hal in Roosendaal. Zeeland wordt hierbij vertegenwoor digd door Dauwendaele, Mevo, SSV'65 en Walcheren. Op 13 januari wordt in sporthal De Heiberg in Veld hoven gespeeld. Dan komen 30 teams aan bod. Beide da gen beginnen om 10.00 uur. MIDDELBURG - Het pro gramma van de Middelburg se Stadsschouwburg voor de komende dagen: Donderdag 4 januari om 20.00 uur Bolder Plante met een reprise van hun pro gramma Wannabe. De caba retsensatie van nu genoemd. Vrijdag 5 januari om 15.00 uur: The 3 Puppeteers. Een poppenspel met toneel door theater Ijswoestijn. Toegan kelijk voor iedereen vanaf 8 jaar. Zaterdag 6 januari om 20.00 uur: Hundred Gypsy Violins. Het grootste sigeunerorkest ter wereld. De Lions Club heeft de organisatie in han den, de zaal is overigens al uitverkocht. Maandag 8 januari 20.00 uur: Bemhard door toneelgroep Amsterdam met Sigrid Koet- se, Paul Rigter. Om 19.00 uur is er een gratis inleiding. Dinsdag 9 januari 20.00 uur: Vincent Bijlo met zijn nieuw programma Vincent Bijlo 2100. Het is inmiddels zijn achtste programma. Woensdag 10 januari 20.00 uur: She got game. Een thea terconcert met Leonie Jansen en Astrid Seriese, Lucretia van der Vloot en Rocq-E Har- rel. Vier vrouwen die zingen over hun grootste liefde, hun diepste verdriet, de vurigste strijd en het hoogste geluk. VLISSINGEN - Het program ma van Uit in Vlissingen voor de komende dagen: 7 januari in het Arsenaalthea ter om 15.00 uur Show of Hands. In café Cinecity tre den 7 januari om 11.30 uur Suzanne en Rob Groot op in een zogeheten Cine-concert. De belangstelling voor 'Wo nen' wordt steeds groter. Ook de vraag om vakkundig ad vies stijgt. Om de consument duidelijker te maken dat er ook hierin verschillende mo gelijkheden bestaan is er de Stichting Orde van Register-interieurontwerpers opgericht, die garandeert dat de aangesloten interieuront werper een goede opleiding heeft genoten. De stichting is een samen werkingsverband van een aantal vooraanstaande schriftelijke opleidingsinsti tuten. De stichting heeft de titel 'Register-interieuront- werper' wettelijk vastgelegd. Mensen, die tot deze stich ting zijn toegetreden mogen deze 'titel' voeren. Het SOR stelt tevens consu menten in staat contact te leggen met een Register- interieurontwerper. Voor meer informatie kunt u zich, uitsluitend schriftelijk, wen den tot: SOR, Postbus 60, 1260 AD in Blaricum. GOES - Het begint erop te lij ken dat zakkenrollers in de regio steeds vaker succes hebben met het uitvoeren van hun snode plannen. Zo werd een 74-jarige vrouw uit Goes slachtoffer in een supermarkt in haar woon plaats. De oude vrouw merk te aan de kassa dat de porte monnee met daarin enkele tientjes en waardepapieren uit haar tas was geroofd. Tour de France de Marcel Lucien Robbe in kunstcentrum de Willem3. VLISSINGEN - Zondag 7 januari om 15.00 uur is de officiële ope ning van de tentoonstelling 'Tour de France' de Marcel Lu cien Robbe, genoemd Lulu ta Teigne 1999 in kunstcentrum Willem3. In december 1998 honoreerde de Adviescommissie Beeldende Kunst het subsidieverzoek van de Fransman Marcel Lucien Robbe (wonend in Vlissingen) voor een project in Frankrijk, gebaseerd op de route die door gezellen werd afgelegd. Een beeldend verslag met vele virtuoos geschilderde land schappen. VLISSINGEN - Eind vorig jaar verraste Jean-Claude Cromme lynck met een kleurige reeks olieverven, waarop de klanten van het Vlissingse café Soif wer den geportretteerd. Het was een drukte van belang aan de wan den van Soif waar de schilderij en werden geëxposeerd Er is bijna geen groter tegenstel ling denkbaar met wat Crom melynck nu, een jaar later, laat zien. In vier tentoonstellingen nog wel. Ditmaal is er geen mens te bekennen en is er maar één personage: de zee zoals zij zich in Vlissingpn manifesteert. 'Onze Zeeuwse zee', zo noemt Crommelynck zijn muze voor het jaar 2001. Jean-Claude Crommelynck - geboren in 1946 - woont in Hoeilaart. aan de zuidrand van Brussel, en heeft al weer drie jaar zijn ate lier in Het Oude Herdt aan het Bellamypark in Vlissingen. Hij is tekenaar, schilder, graficus, maar werkt ook driedimensio naal. Eigenlijk schuwt hij geen enkele techniek, mits die maar in zijn ruime kraam te pas komt. Zoals hij ook geen problemen heeft met traditie of moder niteit. Tussen Piero della Fran- cesca en Warhol positioneert hij zichzelf. Sinds 1986 exposeerde hij in Brusselse galeries, in zijn woonplaats, in het Vlissingse Soif maar eveneens in Polen en Portugal. Werk van zijn hand bevindt zich in verzamelingen in de Verenigde Staten, Zwe den, Canada, België en Neder land. In het afgelopen jaar heeft Crommelynck 'onze Zeeuwse zee' alle kansen gegeven om op hem in te werken. Om te begin nen in een grote reeks etsen, waarvan het bijzondere is dat ze niet - zoals gebruikelijk - in een oplaag zijn afgedrukt. Dat wil dus zeggen dat geen ets hetzelf de is; het zijn allemaal unica. Ze zijn te zien bij de Jan van Leeuwenstichting in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. De etsen zijn weer aanleiding geweest voor een serie olieverf schilderijen met - opnieuw - de zee als onderwerp. De horizon speelt er een bijzondere rol in. Dat kan worden ervaren in de kelderverdieping van Galerie T in Middelburg, waarvoor de schilderijen zijn gemaakt en waar ze dus worden geëxpo seerd. Maar het spits wordt afgebeten door een reeks pastels, ook over de zee, die vanaf 17 december in café Soif in Vlissingen wordt getoond. Drukplaten, achtergronden en ander werk van Jean-Claude Crommelynck zijn tenslotte doorlopend te zien in zijn ate lier, Het Oude Herdt in Vlissin gen. De exposities op een rijtje: Pastels in café Soif aan het Bel lamypark 14 tot 16 januari: open alle dagen (behalve dins dag) van 14.00 tot 02.00 uur. Schilderijen in Galerie T aan de Turfkaai 25/27 van 7 tot en met 27 januari. Donderdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Etsen in de Zeeuwse Biblio theek, Kousteensedijk 7. De opening is 19 januari om 17.00 uur. Drukplaten en ander werk in Het Oude Herdt, Bellamypark 13. Doorlopend geopend en in het weekeinde van 14.00 tot 18.00 uur. WILDERVANK - Zijn huidige woonplaats is Wildervank, maar hij woonde ooit in Vlissingen, ofschoon hij in Groningen is ge boren. Ko Dijkstra is op een ge geven ogenblik alles van Vlissin gen gaan verzamelen, het maakt niet uit wat, als het maar met deze stad te maken heeft. Dat schrijft hij naar de redactie van De Scheldebode. Hij kreeg dit weekblad ook een keer toegestuurd en prompt gaat het dan bij de verzameling. Daarin zit onder meer een oude briefkaart die aan burgemeester van Woelderen gericht is. Ver der laat hij weten veel blikken doosjes te hebben met daarop afbeeldingen van Vlissingen, nieuwjaarskaarten van bedrij ven, suikerzakjes, boeken en ze ker 2500 ansichtkaarten. Er zijn reclamematerialen, vide obanden, medailles en sigaren bandjes van Willem II, uitge bracht bij de samenvoeging van Souburg bij Vlissingen. Op z'n vijfde kwam hij naar Vlis singen. Vader Dijkstra werkte op scheepswerf De Schelde. Zelf werkte Ko op latere leeftijd bij bloemisterij de Witte op de hoek van het Betje Wolfplein en de Badhuisstraat. Later kwam daar het magazijn van de PZEM. Zijn verzameling begon met een paar ansichtkaarten. Nu heeft hij een kamer helemaal inge richt met spulletjes uit Vlissin gen. Zeker een keer per jaar komt hij nog naar Walcheren: „ja, ik ben gek van Vlissingen". Mochten er lezers van De Schel debode zijn die voor Ko nog wel iets in huis hebben, laat het hem dan weten. Hij is telefonisch bereikbaar via nummer 0598-622006 of schrif telijk via het adres: Nolensstraat 14, 9648 AC Wildervank. Alle schilderijen en ingelijste grafieken worden aangeboden tegen elk aannemelijk bod. Dit omvat zowel Nederlandse, Zeeuwse en buitenlandse wer ken van oude als van moderne kunstenaars. Omdat antiquariaat en snuf- felmarkt ICON zich gaan toe leggen op losse prenten, oude tijdschriften, oude prentbrief kaarten en zgn. platte verza melobjecten zoals oude foto's, brieven drukwerk, album plaatjes, devotieprentjes etc. houdt Icon zich aanbevolen voor aanbiedingen, liefst al partijtjes. Ook boeken blijven tot het assortiment behoren. Dit houdt in dat ook de hier voor genoemde schilderijen en ingelijste prenten, tekenin gen en aquarellen geruild kun nen worden voor alle hier op gesomde 'papieren' zaken, bij voorkeur tijdschriften en prentbriefkaarten tot ca. 1960. Dit aanbod geldt zolang de voorraad schilderijen strekt. In de overdekte snuffelmarkt achter in de zaak liggen dui zenden nieuwe prentbrief kaarten (kunst, Zeeland, Middelburg en wenskaarten) die kosten 'n kwartje. Tevens veel topografische kaarten, Nederland en buitenland (ge bruikt, gestempeld) eveneens voor een 25 cent. In het anti quariaat zijn de kaarten gesor teerd naar onderwerp, van automobielen tot Zeeland en Zeeuwse klederdrachten. Ook topografie Nederland en bui tenland, gerangschikt per plaats. De prijzen variëren van 25 cent en 1 gulden voor kaar ten van na 1945 tot 30 gulden voor bijzondere kaarten uit de periode 1900 tot 1905. Kaar ten uit 1905-1920 kosten 7,50 en uit 1920-1945 15 gulden. Alle kaarten kunnen geruild worden tegen fantasiekaarten tot 1960 (dieren, kinderen, mode, div. onderwerpen).De voorraad wordt bijna dagelijks aangevuld. Zichtzending per post is eveneens mogelijk. Het Antiquariaat beschikt over een grote keus aan etsen, gra vures, houtsneden, litho's, te keningen, aquarellen. De prij zen variëren uiteraard, van 7,50 tot 90 gulden of meer, maar liggen altijd ver onder de werkelijke waarde (dertig jaar voorraadvorming en verkoop van grotere hoeveelheden aan bedrijven als relatiegeschenk, waardoor ook van de lage prij zen kunnen profiteren...). De prenten etc. tot 1900 zijn ge rangschikt op onderwerp (Bij bel, Geschiedenis, Topografie, Mythologie etc.) na 1900 voor namelijk op kunstenaar. Een uitgebreide collectie boeken over grafische technieken en grafische kunstenaars is aan wezig, zowel voor de verkoop als om te raadplegen. Een ei gen uitgave met een uitleg over de verschillende grafi sche technieken is op verzoek gratis beschikbaar. Prenten etc. kunnen uiteraard ook per post worden verkocht en in sommige gevallen op zicht ge zonden. Wie op basis van exclusiviteit over een bepaald onderwerp regelmatig oude knipsels, drukwerken, prentbriefkaar ten en dergelijke wil ontvan gen, kan zich daarop abonne ren. Wat men niet wil houden kan worden teruggestuurd maar men heeft op die manier altijd de eerste keus. Knipsels kosten in principe 1 gulden per artikel, ongeacht het aan tal pagina's, of 0,50 cent per advertentie. ICON publiceert sinds 1 sep tember een 14-daagse uitgave in klein formaat met gedich ten, zowel van de uitgever (Niels Augustin) als van ande ren, meestal geïllustreerd. Wie 10 gulden in een envelop op stuurt, krijgt de eerste drie nummers toegezonden met informatie over het abonne ment. Er bestaat ook een zgn. 'geen abonnement', dit houdt in dat men onregelmatig gratis een nummer ontvangt. Achter in het antiquariaat is een overdekte snuffelmarkt met oude en nieuwe boeken, prentbriefkaarten, verzamel objecten, ceramiek, curiosa, speelgoed, poppen (ook Bar bies), oude tijdschriften. De prijzen liggen meestal onder de 5 gulden. Prentbriefkaarten 0,25 cent. De openingstijden zijn in het algemeen woensdags tot en met zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur. Tevens in speciale gevallen op afspraak. Antiquariaat en snuffelmarkt Icon, Wagenaarstraat 16, Middelburg, telefoon 624216. Dat gebeurt in het program ma 'BAANBREKEND' een programma dat tot doel heeft om het imago van (langdurig) werklozen te verbeteren door aan de hand van succesvolle voorbeelden te laten zien dat alle hulp aan deze doelgroep wel degelijk zin heeft. En dat ouderen, lager opgelei den, allochtonen en gehandi capten wel degelijk uitsteken de arbeidskrachten kunnen zijn, als ze maar op een goede manier begeleid c.q. opgeleid worden en ook de toekomsti ge werkgever begeleid wordt bij het in dienst nemen van deze werkzoekenden. Maar ook wil 'BAANBRE KEND' de vooroordelen over bepaalde beroepen 'werken in de metaal is zwaar en vuil' 'in de gezondheidszorg wordt altijd slecht betaald') wegne men. En dat moet ertoe leiden dat tekorten op de arbeidsmarkt, die ook in Zeeland steeds meer merkbaar worden, beter inzichtelijk worden gemaakt. Door te laten zien hoe bedrij ven zelf, met behulp van bij voorbeeld hun branche-orga nisaties, proberen om vol doende personeel te vinden- en-te-binden, wil 'BAANBRE KEND' een bijdrage leveren aan het beter laten functione ren van de Zeeuwse arbeids markt. De formule voor 'BAANBRE KEND' is twee jaar geleden ontwikkeld door Jan de Jong Communicatie Media voor de regionale omroep in Bra bant en daar is het program ma inmiddels uiterst succes vol. Het programma wordt mede mogelijk gemaakt door steun van de Provincie Zeeland, de Arbeidsvoorziening en de Brabants Zeeuwse Werkge versvereniging. 'BAANBREKEND', Omroep Zeeland TV, iedere dinsdag om 18.59 uur. voor leden en voor degene die graag lid willen worden a/d Burg. v. Woelderenlaan 5 te Vlissingen Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 Zeeland Sport 5 met nieuwe outfit. VLISSINGEN - Het vijfde van voetbalvereniging Zeeland Sport wordt gesponsord door strandpaviljoen Panta Rhei en eetcafé Vanuus. vrijdag 5,12, 19 en 26 januari Gratis entree Aanvang 19.45 uur zaterdag 27 januari m.m.v. Eddy's Combo Aanvang 20.30 entree ƒ10,- Inlichtingen: de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. ALLEENGAANDE/ONTMOETINGSAVOND 25 PLUSSERS Mevrouw van Roozendaal bezocht het spreekuur met het volgende probleem. Vo rige maand had ze haar oude baan opgezegd om te begin nen bij een nieuwe werkge ver. Toen ze zich voor haar eerste werkdag had gemeld bij haar nieuwe werkgever had ze tot haar verbazing te horen gekregen dat het be drijf enige tijd geleden een fi nanciële tegenvaller had op gelopen en ze gedwongen waren haar tijdens haar proeftijd te ontslaan. Voor mevrouw Van Roozendaal was dit ontslag onacceptabel met name gezien het feit dat een week tevoren tijdens de sollicitatiegesprekken met geen woord was gerept over de financiële situatie van het bedrijf. In een dergelijke situatie is allereerst van belang of spra ke is van een geldig overeen gekomen proeftijd. Werkne mer en werkgever waren in dit geval schriftelijk een ar beidsovereenkomst aange gaan voor onbepaalde tijd met een proeftijd van 2 maanden. Volgens de wette lijke regeling inzake proeftijd kan bij een contract voor on bepaalde tijd een proeftijd worden overeengekomen van ten hoogste 2 maanden. Een afwijkende regeling geldt voor contracten voor bepaalde tijd die korter du ren dan 2 jaren: in dat geval kan een proeftijd worden overeengekomen van ten hoogste 1 maand. In beginsel was in dit geval dus sprake van een geldig ontslag in de proeftijd. De bedoeling van de proef tijd is om te beoordelen of de werknemer geschikt is voor zijn functie. In dit geval was mevrouw van Roozendaal echter niet ontslagen wegens een gebrek aan capaciteiten maar wegens het ontbreken van voldoende financiële middelen. De werkgever had dus zijn bevoegdheid tot ontslag in de proeftijd voor een ander doel gebruikt dan was toegestaan. Heeft de werknemer in een dergelijke situatie recht op schadevergoeding Voor het recht op schadever goeding is van belang of de werkgever zich als "goed werkgever" heeft gedragen, dat wil zeggen of sprake is van verwijtbaar handelen aan de kant van de werkge ver. Nu in dit geval kort voor het ontslag nog een sollicita tiegesprek had plaatsgevon den waarbij de werknemer niet was gewezen op eventu ele riscico's bij aanvaarding van het dienstverband, moet worden aangenomen dat de werkgever schadeplichtig is. Het is ook mogelijk dat tij dens de sollicitatiefase nog geen duidelijkheid bestaat omtrent bepaalde financiële ontwikkelingen. Ingeval bij voorbeeld sprake is van een aanstaande fusie kan het zijn dat de consequenties voor het personeel tijdens de sol licitatiegesprekken nog niet duidelijk zijn. Van belang blijft dat de werknemer juist en volledig wordt geïnfor meerd zodat hij weet wat de risico's zijn bij opzegging van zijn oude baan. Aanvaardt de werknemer deze risico's en wordt hij later als gevolg van de fusie in de proeftijd ont slagen, dan heeft een eis tot schadevergoeding weinig kans van slagen. Uiteraard is het bovenstaan de slechts een voorbeeld. Heeft u vragen naar aanlei ding van dit artikel of andere vragen van juridische aard, dan kunt u altijd voor advies en hulp terecht op het gratis spreekuur van het Buro voor Rechtshulp: Middelburg, Vlasmarkt 28: maandag 9.00 - 11.00 uur. Donderdag 13.30- 16.30 uur Goes, Zonnebloemstraat 53. Maandag 9.00 -11.00 uur. Vlissingen, A. Gogelweg 59. Dinsdag 9.00 - 11.00 uur. Spuistraat 6. Vrij dag 10.00 - 12.00 uur. Voor alle spreekuren dient een afspraak gemaakt te wor den via 0118-637120.

Scheldebode | 2001 | | pagina 11