Een bijzondere kijk op... 475 1 Veel talent bij Toy Story 2 wedstrijd Ld U li dl ma mm» nit mum 2001 WEEKKRANT VOOR WALCHEREN. VOOR BEZORGKLACHTEN KUNT U BELLEN NAAR: 0118 652 700. VOOR TIPS EN LEUKE SUCGESTIES KUNT U BELLEN: 0118 652 713 Ambulance voor dieren Korfballers komen in actie Mini-festival in Razzmatazz Tot slot nog even lopen DENE V Ei D Groeneveld Opticiens ■4» iaqt m m mm m Deze week weer de onvolprezen van Dale Puzzel. terzake Orisant, een verloren eiland ten noorden van Noord-Beveland. Vuurwerk 'crime' voor ouderen Cees Maas, de man achter De Man TWEEËNTWINTIGSTE INDOOR ZEELAND MET VEEL DISCIPLINES GOES - Het 22e Indoor Zeeland opent woensdag 27 december met de dag voor de menners. De Zeeland hallen in Goes worden bevolkt door één, twee en vierspanrijders die het prachtig aangeklede par cours met imposante hindernissen zo snel mogelijk proberen af te leggen. De menners vormen de voor bodes van drie weken sportieve hippische strijd in de disciplines springen en dressuur. Dit jaar wordt In- door Zeeland gekenmerkt door een ongekend groot en sterk deelnemersveld uit maar liefst dertien ver schillende landen. veelzijdig Nederlandse springtop Brandweer in beweging Automobilisten, opgelet! Vandaag met: puike occasions. )f* Q&m* mwf fdfidcrcrr. Boulevard Bankert 736 TeU 0119-416019 w*»f 4» !hr<*ii wn TffMfrfqwi VLISSINGEN - Vanaf 1 janua ri is het ook mogelijk om de dierenambulance ook in te schakelen als er bepaalde voorzieningen voor uw huis dier nodig zijn. Hierbij wordt gedacht aan het plaatsen van een kattenluik in de deur, een extra slot op de tuindeur of het maken van een aanlegring in de muur. Van 's morgens 09.00 tot 17.00 uur kan de dierenam bulance gebeld worden voor dit soort werkzaamheden, het nummer: 06-23268462. Bij Pet's Place aan de Lange Zel- ke kan eveneens informatie worden ingewonnen, tele foon 415879. WESTKAPELLE - Korfbalver eniging Stormvogels gaat vrij dag 29 december voor de 25e keer het jaarlijks kerst- schoolkorfbaltoernooi hou den in sportzaal De Belling aan de Molenwal. Het toernooi duurt van 08.30 tot 17.00 uur. Er hebben acht tien teams ingeschreven. Zij strijden om de Rabobank wisseltrofee. OOST-SOUBURG - Op 28, 29 en 30 december wordt in Razzmatazz aan de Middel burgsestraat 113b een mini- festival gehouden.-Aanvang telkens 20.30 uur, kaartjes kosten per avond 10 gulden. Er dient, vanwege het beperk te aantal kaarten, gereser veerd te worden, telefoon 0113-230168. Het programma van donderdag: Scaldis Jazz Band; Marije, Erik en Jorrit; De Kattebel en Bert Kreeft. Vrijdag: Old Time City Slic kers; Razzled Up; Louisiana Rhythm Boys en Sistrum. Zaterdag: Triskell; Champag ne Charlie; Domino; La Vio- letta. AAGTEKERKE - Zaterdag 30 december zorgt MC de Peke- linge voor een prestatie- en wedstrijdloop over afstanden van 7 en 13 kilometer. De routes gaan via bos, duin en strand. Iedereen mag mee doen, kosten 6 gulden. Start en finish bij HRC Kodde. Het evenement begint om 14.00 uur. Inschrijven kan van 12.45 tot 13.45 uur. 6^ J T fr* O ,1r~~ r® r»® Baai EEa O z: L_ M/V WOENSDAG 27 DECEMBER 2000 internationale springtop in Goes Naast de wedstrijdsport voor op hoog en lager niveau biedt In- door Zeeland het publiek een afwisselend programma met veel shows, gezelligheid in het strodorp en live muziek op de topdagen. In alle disciplines van de veelzi jdige paardensport komen dit jaar bekende namen aan start bij Indoor Zeeland. Bij de 62 deelnemende menners bijten de familie Chardon, de Neder landse equipe van de Wereld kampioenschappen enkelspan bestaande uit Yvonne de Ruiter, Jacqueline de Groot en van eigen Zeeuwse bodem Christi- aan Provoost het spits af. Aanstormend talent bij het vierspanrijden Koos de Ronde uit Rhoon, de crack op indoor- wedstrijden Jos Verhoeven uit Baarle Nassau en snelheids duivel en regerend Nederlands kampioen Aart van de Kamp uit Putten zullen het publiek in ver voering brengen tijdens de spannende barrage die plaatsvindt omstreeks half vijf. Het publiek is in staat om het gehele parcours uitstekend te volgen vanaf de tribunes en vanachter de dranghekken. In het heetst van de strijd kan het publiek vanaf die plaats niet zelden een souvenir van de aanspanningen verwachten in de vorm van wat opgeworpen zand of grond wanneer zij de bochten van het parcours met snelheid en korte wendingen volbrengen. Sandy den Exter Bij de internationale dressuur is de Duitse Olympiadeganger Alexandra Simons-de Ridder blikvanger. Met haar paard Chacomo staat ze negende op de wereld dressuur ranglijst. Het Nederlandse deelne- Vlissingen, Walstraat 97.Tel. (0118) 415 051 Middelburg, Lange Delft 24.Tel. (0118) 612 083. In een feestmaand dat de meeste dagen de winterjas, muts, sjawl en handschoenen in de kast mogen blijven, is het toch leuk in de nostalgische sfeer winterherinneringen te koesteren. Dat doet ook Leo Burgs. Die is verantwoordelijk voor deze 'Bijzondere kijk op...' Hij laat in zijn tekening zien hoe mooi Goes is en niet zou misstaan in de wereld van Anton Pieck. Hij laat de lezer meekijken van een winters Goes gezien van Blauwesteen naar de Kade. Iedere week komen er bij de redactie leuke en vooral originele tips binnen. Die mogen gestuurd wor den naar: Redactie Nieuwsblad, postbus 7011, 4330 GA in Middelburg. mersveld zal echter niet over zich heen laten lopen. Barabara Koot zal er alles aan doen om haar overwinning van vorig jaar in de Grand Prix te prolongeren. Maar ook de Limburgse Jeanette Haazen is een geduchte concurrente. Zij sleepte de overwinning in de Grand Prix en in de Kür op muziek ook al eerder in de wacht. Behalve Nederlandse en Duitse deelnemers komt de concurrentie ook uit onder an dere Rusland, Engeland en Frankrijk. De laatste week van Indoor Zee land (11 tot en met 13 januari) is gewijd aan de internationale springrubrieken. Vrijwel de gehele Nederlandse springtop komt naar Goes. Albert Voorn is niet alleen present tijdens de clinic op 3 januari. De vieren- veertigjarige zilveren medaillewinnaar uit Sydney zal ook verschillende paarden uit brengen in de reguliere wedstri jdrubrieken. Daar zal hij het op moeten nemen tegen ruiters van naam zoals Wout Jan van der Schans, Emile Hendrix, Eric van der Vleuten, Eric Willems Geeroms, Piet Raaijmakers en Rob Ehrens. Het deelne mersveld is ongekend sterk en zeer internationaal. Woensdag 10 januari staat in het teken van de Hengstencom- petitie. Goedgekeurde dekhengsten presenteren zich in de piste van Indoor Zeeland en het publiek, waaronder natu urlijk veel kritische eigenaren van merries, kan zich zodoende een beeld vormen van de prachtige dieren die zich voor de volle tribunes nog eens extra mooi maken. De hengsten zetten, elk op hun niveau en in de discipline waarvoor zij het meest geschikt zijn ('s middags vanaf 15.00 uur de dressuur en 's avonds vanaf 19.00 uur het springen) hun beste beentje voor en daarbij worden zij nauwlettend in de gaten gehouden door merriehouders die een hengst willen selecteren voor hun merrie. Bij het sprin gen kijken de fokkers naar af druk, vermogen en techniek. Bij de dressuur naar de gangen en de dressuur aanleg. Niet alleen de resultaten tellen, er komt ook veel emotie bij kijken: wat voel je als de hengst de ring in komt? Is hij werkwillig en toont hij karakter? Compenseert hij de zwakkere kenmerken van de merrie? Naast alle toppers die de ring van Indoor Zeeland zullen be treden maakt het internationale Concours Hip- pique natu urlijk uitgebreid plaats voor de basissport. Door de overweldigende belangstelling heeft de organisatie op het laatste moment zelfs een extra wedstrijddag moeten inlassen: vrijdag 29 december is nu hele maal gereserveerd voor de dressuur van de paar den en de pony-dressuur komt aan bod op woens dag 3 januari. Veel Zeeuwse deelnemers krijgen op Indoor Zeeland de kans om te starten FOTO LEONTIEN RUISSEN in een internationale ambiance. Dat geldt niet alleen voor de wedstrijdsport, maar ook voor alle verenigingen die meedoen aan de Indoor Zeeland Show competitie. Zeeuwse verenigin gen kunnen hun creativiteit volledig uitleven in deze com petitie met als thema 'De Olympische Gedachte'. Zij stellen daarbij zelf een show samen, uiteraard met paarden in de hoofdrol. De best gewaardeerde show verdient duizend gulden (voor de clubkas) en de zes beste uitvo eringen worden op een top avond opgenomen in de pro grammering van Indoor Zee land. De selectie-avond is mor gen (donderdag 28 december vanaf 19.30 uur) en de toegang is gratis. Voor actuele informatie over In- door Zeeland kan de website worden geraadpleegd: www.in- doorzeeland.nl MIDDELBURG - De redactie van De Scheldebode heeft een Toy Story 2 kleurwedstrijd uit geschreven en uit de reacties blijkt dat er veel kleurtalent schuilt in het Zeeuwse. De eeste prijs, de Toy Story 2 vi deo gaat naar Clemens Spoor uit Oost-Souburg; de tweede prijs, een superstrakke Toy Sto ry rugtas gaat naar Nynke Huis- zoon uit Middelburg en de der de prijs: een complete koffer kleurpotloden en verf is voor Frederique Lupker uit Middel burg. Zij kunnen hun prijs in het kan toor van De Scheldebode aan de Vrijlandstraat 33d (naast win kelcentrum Dauwendaele) af halen. Een pencilset is gestuurd naar: Paul Roos in Arnemuiden; Cha- rina Roos Arnemuiden; Marjo lein Dingemanse Se- rooskerke; Merijn van Belzen Middelburg; Cathelijne Lupker Middelburg; Ta- rena Leidel- meijer Vlissin gen en Esther Lijnema Vlissingen. MIDDELBURG - Het is be kend dat de feestelijke periode rondom de kerstdagen voor sommigen ook een tijd is van ergernis en irritatie. Het te vroeg afsteken van vuurwerk, soms al vanaf begin novem ber, veroorzaakt overlast. Oudere mensen durven nau welijks de straat meer op, huisdieren en kinderen wor den de stuipen op het lijf ge jaagd. Bovendien veroorzaakt gevaarlijk vuurwerkgebruik. Vaak worden onwetende voorbijgangers belaagd met vuurwerk. Ook dat eist slacht offers. Cijfers van de Stichting Con sument en Veiligheid spreken voor zich. Veerenveertig pro cent van de slachtoffers is tus sen de tien en twintig jaar oud. Zestien procent tussen de twintig en dertig jaar oud. Maar er zijn meer feiten. Zes enzeventig procent van de mensen die in ernstige of min der afschuwelijke mate ge wond raken, is van van het mannelijk geslacht. Ook is bekend dat vuurpijlen minder problemen maken dan knalwerk. Zevenentwintig procent van de ongelukken wordt veroorzaakt door een rotje. 'Slechts' negentien pro cent door een vuurpijl. Wanneer een jongere betrapt wordt op het te vroeg afsteken van vuurwerk of het bij zich hebben van vuurwerk dan loopt die het risico doorver wezen te worden naar buro HALT. Halt 'bestraft' met werkafdoening of een leermo ment. Wie ouder is dan zestien jaar risceert een be zoek aan halt mert boete, en wie jonger dan vijftien is, loopt het risico naar HALT te moeten of in een ernstiger ge val voor de kinderrechter te moeten verschijnen. MIDDELBURG - Volgens re gionaal Brandweer comman dant Wout van Leersum is de Zeeuwse brandweer volop in beweging. Van Leersum be doelt dan niet de fysiek zware acties bij oefeningen en daad werkelijke brandbestrijdingen en hulpverleningen, maar hij wijst op enkele belangrijke ontwikkelingen die in Zeeland gaande zijn en waarover volop gesproken wordt. „De brand weermensen in onze provin cie", schrijft de regionaal commandant in het Nieuws blad voor de Brandweer, „zul len op één of andere wijze ge confronteerd worden. Hij zegt zich er van bewust te zijn dat sommigen zich wellicht de vraag stellen of de vernieuwde brandweerorganisatie nog wel datgene is waar men ooit 'voor getekend' heeft. Hij spreekt de hoop uit dat velen die vraag toch bevestigend zullen blij ven beantwoorden, daar zij immers voor de brandweer gekozen hebben om de mede mens in nood te kunnen hel pen. Daarvoor zal de inzet van vele brandweervrijwilligers en de beroepsmensen onmisbaar blijven." De provinciale brandweer heeft overigens een nieuwe home-page: www.brandweerzeeland.nl.

Scheldebode | 2000 | | pagina 1