werken voor personeelsdiensten Vedior Net een stapje verder I Kom ons team versterken DE SOLLICITATIEBRIEF DE SOLLICITATIEBRIEF w Heel wat mensen houden op werk te zoeken als ze een baan gevonden hebben Wat moet er nu eigenlijk in een sollicitatiebrief staan, hoe lang moet een sollicitatiebrief zijn en hoe begin je zo'n brief? S T U WIST U Hoogopgeleide ouderen werken vaker TIPS&T-RUCS TIPS&TRUCS VEDIOR: Als flexkracht bij Vedior Personeelsdiensten maakt u werk van uw talent. Bij Vedior Personeelsdiensten profiteert u van onze jarenlange ervaring in het bemiddelen tussen vraag en aanbod op elk segment van de arbeidsmarkt in Zeeland. Uitzenden en aan het werk Vast of flexibel SPIRIT UITZENDBUREAU BLAGDEN PACKAGING Blagden Packaging Nederland b.v. gevestigd te Halsteren is een onderdeel van de internationale Blagden Packaging groep. Blagden Packaging met de hoofdzetel in Rumbeke (België) is de belangrijkste Europese reconditionerings onderneming en producent van stalen vaten. Met 25 vestigingen in heel Europa bestrijkt de onderneming alle belangrijke industriële centra. - T- c, - ■- H O E SCHRIJF JE EEN BRIEF Een goede sollicitatiebrief is tegenwoordig niet meer hand geschreven. Niet alleen omdat het soms hoofdbrekens zorgt om iemands handschrift te ontcijferen, maar ook omwille van netheid. Een getypte brief, liefst op de computer ge maakt, ziet er nu eenmaal veel netter uit. Omdat juist in een duidelijk uitgedraaide brief fouten extra opvallen, is het in elk geval zaak om heel goed na te kijken of er geen spelling- en grammaticafouten in de brief staan. Weet u dat zelf niet goed, laat er dan een vriend of een ken nis naar kijken. Wat moet er staan in een goede sollicitatiebrief? In de brief probeert u op één A4-tje de toekomstige werkgeverkennis met u te laten maken. U begint met vertellen op welke func tie u wilt solliciteren. Daarna stelt u uzelf voor, vertelt u kort wat over relevante scholing of werkervaring. U geeft aan waarom u, volgens uzelf, geschikt bent om de functie te ver vullen. U sluit af, en meldt dat u een curriculum vitae (cv) bij sluit. |WAT IS EEN GOED CV Een cv staat voor curriculum vitae, en betekent 'overzicht van uw leven'. De bedoeling is dus op geordend een op somming te maken van wat u zoal in uw leven heeft gedaan wat belangrijk is voor de baan waar u op solliciteert. Diploma's van de lagere school hoeven er niet in. Die van de middelbare school en eventuele vervolgopleiding weer wel. Een cv is meestal in 3 delen gesplitst, waarin u het vol gende vermeldt: personalia scholing werkervaring overige relevante informatie DAT DAT. De arbeidsdeelname van 55-plussers hangt sterk samen met het opleidingsniveau. In 1999 had 15% van de ongediplomeerde ouderen een betaalde baan, terwijl van de ouderen met een universitaire bul nog 59% werkte. Bron: CBS PERSONALIA Dit is het onderdeel waar u uw eigen persoonlijke gegevens noteert. Belangrijk om te melden is in elk geval uw naam, adres en geboortedatum. Ook op de burgerlijke staat kan prijs gesteld worden. U kunt dit bijvoorbeeld als volgt doen: Naam: Adres: Postcode/plaats: Geboren: Geboorteplaats: Burgerlijke staat Als u een buitenlandse nationaliteit heeft, is het nuttig om dit er bij te vermelden. SCHOLING EN WERKERVARING Dit is bij uitstek de plaats om beknopt uw scholing en uit gebreid uw werkervaring te beschrijven. Het beste is om chronologisch te werken. Als u eerst de MAVO heeft ge daan en daarna het MBO, dan zet u dat in deze volgorde onder elkaar. Vermeld of u een diploma heeft behaald en in welk jaar dat was. De werkervaring is een ander verhaal: weliswaar moet dat ook chronologisch, maar hier moet u wel een selectie ma ken. Dit erg afhankelijk van de functie waar u voor sollici teert. Het vermelden van uw zomerbaan als tomatenplukker is alleen relevant als u solliciteert naar een baan in de tuin bouw. Wil u op kantoor werken, dan is dit niet interessant voor de werkgever. Let wel: de cv is bedoeld om de toe komstige werkgever in één oogopslag te laten zien, of u wel de juiste achtergrond heeft voor de baan. ANDERE RELEVANTE ERVARING Dit is een onderdeel wat voor iedereen anders is. Doet u vrijwilligerswerk, heeft u bestuurlijke ervaring of heeft u al 12 jaar een hobby die nuttig is voor de toekomstige baan, zet dit dan in dit gedeelte. Ook bijvoorbeeld uw hobby's, of een korte (realistische!) beschrijving van uw karakter, is hier op zijn plaats. Al naar gelang de omvang van uw werkverleden en scholing, is een cv meestal 1 tot 3 pagina's aan lengte. Belangrijk is wel om alleen de waarheid te vermelden. Was u barkeeper, zeg dan niet dat u manager van een horecagelegenheid bent geweest. Dat oogt misschien leuk op papier, maar tijdens een gesprek valt u hopeloos door de mand. Wed niet op één paard. Er zijn zo veel banen, u krijgt waarschijnlijk niet de eerste waar u op solliciteert. Als u uw oude sollicitatiebrieven in de computer be waart, kijk dan na een tijdje wat er precies instond. Vallen er rare dingen op? Zou u nu de brief anders schrijven? Leer ervan. Sommige sollicitanten maken een soort standaardbrief die ze naar allerlei bedrijven sturen. Dat is niet bevorderlijk voor het resultaat. Als u aangenomen wilt worden, doe dan ook uw best op een brief. Een medewerker die 30 brieven op 1 dag te lezen krijgt, wordt niet warm of koud van een stan daardbrief. Die zal hij niet bovenaan leggen. ■■■Hi Als u zich inschrijft bij Vedior Personeelsdiensten, houden we eerst een uitgebreid interview. We gaan hier dieper in op uw op leiding en werkervaring, maar meer nog op uw wensen met be trekking tot een baan. We kijken naar uw talenten en trachten u een zo reëel mogelijk beeld te geven van uw mogelijk heden op de (lokale) arbeids markt. Hebben we op dat moment pas sende vacatures, dan nemen we die direct met u door. Tijdens uw bezoek aan de vesti ging kunt u ook al uw vragen kwijt over het werken als uit zendkracht voor Vedior. Zodra uw vaste contactpersoon van de vestiging een passende vacature voor u heeft gevonden, neemt hij of zij direct contact met u op. Uw contactpersoon neemt de vacature uitgebreid met u door, en na uw goedkeuring stel len wij u voor aan onze opdracht gever. Soms kunt u zelfs al direct aan de slag. Op het moment dat u voor ons aan het werk gaat, ne men we een aantal belangrijke za ken met u door. Uiteraard vertel len we u alles over uw nieuwe werkomgeving, maar ook lichten we u in over zaken als salaris en de werkwijzen bij Vedior Perso neelsdiensten. Veel van de opdrachten die onze uitzendkrachten uitvoeren eindi gen uiteindelijk in een vast dienstverband met de opdracht gever. Daarnaast is het mogelijk om na verloop van tijd een ar beidsovereenkomst met Vedior te krijgen. We besteden daarom ook uitgebreid aandacht aan uw wen sen en behoeften op het gebied van o.a. arbeidsvoorwaarden en scholing. Kom eens langs of maak een af spraak. Voor meer informatie over het bovenstaande bent u van harte welkom bij onze Zeeuwse vesti gingen in Goes (tel.: (0113) 22 32 20), Middelburg (tel.: (0118) 62 38 55), Vlissingen (tel.: (0118) 41 26 20), en Zierikzee (tel.: (0111) 41 79 00). In een persoonlijk gesprek kunt u uw wensen en mogelijkhe den met onze collega's bespre ken. U kunt natuurlijk ook onze internetsite bezoeken voor de dichtsbijzijnde vestiging: www.vedior.nl. Spirit Uitzendbureau heeft vesti gingen in Vlissingen, Terneuzen, Rotterdam en Dordrecht. Vlissin gen is een betrekkelijk kleine spe ler op de Nederlandse uitzend- markt, maar 'we gaan altijd net een stapje verder', zegt directeur Hans Scheers. „Bij elke opdracht hebben wij twee klanten: de opdrachtgever en de potentiële uitzendkracht. Door beide partijen veel persoonlijke aandacht te geven, zijn wij in staat om de juiste kracht op de juiste plek te krijgen, waarbij we beide klanten tevredenstellen." „De meeste van onze opdrachtge vers zijn bedrijven in het midden- en kleinbedrijf, waar een grote ma te van flexibiliteit vereist wordt. Als kleine organisatie met korte com municatielijnen kunnen wij snel en flexibel inspringen op de vraag uit de markt. Wij hebben al veel opdrachtgevers aan gemotiveerd personeel geholpen en veel uit zendkrachten aan een prettige werkkring. En we zijn van plan om dit in de toekomst nog verder uit te bouwen. Op dit moment is de vraag naar werknemers groter dan het aanbod, dus gemotiveerde werkzoekenden zijn bij ons altijd welkom." Spirit Uitzendbureau biedt een aantal kwaliteitswaarborgen. Ten bewijze dat het uitzendbureau dienstverlening op maat biedt, heeft zij zich aangemeld bij de Stichting Flexkleur, een onafhan kelijk erkenninginstituut voor de uitzendmarkt. Tijdens de scree ning bleek Spirit aan alle eisen te voldoen. December 1999 door stond Spirit de tweede test: die voor de Veiligheid Checklist Uit zendbureaus (VCU) met glans. Zo als gezegd: Spirit Uitzendbureau, net een stapje verder.Van oudsher staat het bedrijf bekend om zijn service, zijn kwaliteit en zijn aan trekkelijke prijzen. "Want", vertelt directeur Pasman," we zijn niet al leen dealer van de grote landbouwma chines van New Hol land, maar tevens importeur van de vorkheftrucks van Hyundai. We kunnen die vorkheftrucks le veren in diesel-, l.p.g.- en electrouit- voering en in zwaarte van 1,5 tot 7 ton. Klanten kunnen de vorkheftrucks na tuurlijk bij ons ko pen, maar men kan ze ook huren en leasen. Huren kan voor de kor te en lange termijn en tegen gun stige tarieven. Voor de hele Bene lux vertegenwoordigen we ook de Antonio Carraro parkmachines", gaat Pasman verder. "Gemeentes, tuindersbedrijven golfbanen en campings maken graag gebruik van deze machines. We leveren Hyundai en Carraro niet alleen aan gebruikers, maar ook aan dealers in Belgie, Nederland en Luxemburg. Zelfs de particulier, die zijn grasveld wil maaien kan bij ons terecht. Aan hen leveren we van handgrasmaaiers tot tuintrek- kertjes en zitgrasmaaiers toe. We zijn er trots op altijd tientallen ma chines op voorraad te hebben. En met onze 47 werknemers staan we garant voor een vlotte service en reparatie, mocht er onverhoopt iets mis gaan. Blagden Packaging biedt zijn klan ten via het Blagden Close Loop con cept een volledig interne en milieu vriendelijke verpakkingsoplossing voor de gebruikte vaten. De omzet van de onderneming in 1999 be droeg 192 miljoen Euro. Dit bedrag vertegenwoordigt een volume van meer dan elf miljoen nieuwe en ge- reconditioneerde vaten. Blagden heeft als klanten grote industriële ondernemingen als Akzo Nobel, BP-Amoca, Mobil Excon, Shell en Total Fina/Elf. "We zijn bijna zestig jaar in Halsteren gevestigd. Blagden Packaging is een metaal verwer kend bedrijf met 160 werknemers", weet Ed Been, production manager, "We maken grote vaten. Ons assor timent bestaat uit metalen verpak king van een halve liter tot 250 liter inhoud. Wij hebben een brede klan tenkring, zowel in de voedings- als in de chemische sector. Er is gere geld nieuw personeel nodig de laat ste tijd. Dat komt omdat wij een flinke uitbreiding ondergaan, er zijn wat kleinere bedrijven overgeno men, en dat vergt personeel. Onze productie is onderverdeeld in teams en voor diverse teams zijn wij op zoek naar een machinebediende op LTS niveau. Wij doen intern veel aan opleiding en leiden ondermeer op voor het VAPRO A diploma. VA- PRO is vrij breed, scholing en prak tijkopleiding. Intern heeft Blagden Packaging een mentor die dit hele project begeleid. Blagden is best wel een gezellig be drijf, er heerst een prettige sfeer. Wij zijn een groeiend bedrijf met goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Kijk, in een team werken dat schept een band en dat kunnen wij goed merken. Er zijn ook geen afstanden, geen drempels onderling. We heb ben allemaal een flexibele instelling want onze klanten eisen dat. Service naar de klanten toe staat bij ons hoog in het vaandel." Wie meer wilt weten over de inhoud van de functie en het werken bij Blagden Packaging, neemt direct contact op met Ed Been telefoon 0164 - 681129 (ook buiten werku ren), e-mail kan ook, been(@blag- den.nlof neem contact op met An neke Baay telefoon 0164 - 650661

Scheldebode | 2000 | | pagina 13